Resultater Jonsokløpet 2016



Resultater Jonsokløpet
Ringerike, Buskerud - 19. juni 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Elias Vold Kjemperud Fossekallen IL fullført    
  Håkon Nøkleby Karlsrud Ringerike OL fullført    
  Emil Gonin-Orskaug Fossekallen IL fullført    
  William Kjemperud Strand Fossekallen IL fullført    
  Louise Gonin-Orskaug Fossekallen IL fullført    
  Annabell Aunmo Kjellevold Modum OL fullført    
  Rørlien Jevanord Fossum IF fullført    
  Linnea Nyhagen Fossekallen IL fullført    
  Abelone Josefine Axelson Eiker OL fullført    
  Frida Hope Modum OL fullført    
  Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb fullført    
  Silja Berstad Heming Orientering ikke startet    

D 11-12

1 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 30:39   16:07
2 Kseniya Mironova Eridan 46:40 +16:01 24:33

D 11-12N

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Amanda Axelson Eiker OL 13:26   7:54

D 13-14

2 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 59:21   21:11
2 Ida Marie Flågen Heming Orientering 1:07:51 +8:30 24:13
  Ella Berstad Heming Orientering ikke startet    

D 15-16

3 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsne Holo Fossum IF 46:44   12:58
2 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 54:09 +7:25 15:02
3 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 56:11 +9:27 15:36
4 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 58:11 +11:27 16:09
5 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 1:01:58 +15:14 17:12
6 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:05:37 +18:53 18:13
7 Solveig Letmolie Eiker OL 1:22:44 +36:00 22:58
  Tilde Eine Fossum IF diskvalifisert    
  Ingeborg Rognstad Hadeland OL brutt    

D 17AK

3 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Letmolie Eiker OL 1:22:41   22:58
2 Solveig Bergan Nydalens SK 1:26:20 +3:39 23:58
  Stine Austad Raumar Orientering brutt    
  Carlotte W. Høiland Fossum IF brutt    

D 17-C

2 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 33:36   14:00

D 17-N

1 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rita Santschi Modum OL 17:58   10:34
  Frøydis Aune Fossekallen IL brutt    

D 17-18

4 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Sikkeland IL Tyrving 52:14   11:52
2 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 1:00:10 +7:56 13:40
3 Agnethe Hasli Snertingdal IF Orientering 1:17:52 +25:38 17:41

D 21-

4 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sølvi Fossøy Eiker OL 1:05:47   13:42
2 Kristine Grønlund Fana IL 1:08:52 +3:05 14:20
3 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:10:13 +4:26 14:37
4 Aina Viena Larvik OK 1:16:26 +10:39 15:55
5 Merla Kubli OLG Basel 1:17:46 +11:59 16:12
  Silje Borge Hovi Skien OK brutt    
  Ingrid D. Løset ÅS-NMBUI brutt    
  Gunvor Høidal Fossum IF brutt    

D 40-

4 400 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorun Ruud Asker Skiklubb 1:00:58   13:51
2 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 1:05:15 +4:17 14:49
3 Unn Mette Klopbakken Snertingdal IF Orientering 1:09:46 +8:48 15:51
4 Anita Stenseth Snertingdal IF Orientering 1:12:00 +11:02 16:21
5 Paula Berstad Heming Orientering 1:30:25 +29:27 20:32
6 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1:32:18 +31:20 20:58
  Anne-Grete Austad Raumar Orientering brutt    
  Line Skjevik Arnevik Ringerike OL brutt    
  Linda Fredh Måren OK ikke startet    

D 50-

3 600 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 47:28   13:11
2 Kjersti Hov Fossum IF 48:17 +0:49 13:24
3 Kristin Tandberg Asker Skiklubb 1:01:51 +14:23 17:10
4 Solveig Sikkeland IL Tyrving 1:02:05 +14:37 17:14
5 Unni Rye Asker Skiklubb 1:07:48 +20:20 18:50
6 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:18:00 +30:32 21:40
7 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 1:31:28 +44:00 25:24
8 Inger Schibsted Røyken OL 2:08:52 +1:21:24 35:47
  Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb brutt    
  Kjersti Stræte Ringerike OL brutt    
  Heidi Falck IL Tyrving brutt    

D 60-

3 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 1:00:33   16:49
2 Toril Eine Fossum IF 1:25:29 +24:56 23:44
3 Aud Kjemperud Eiker OL 1:38:05 +37:32 27:14

D 65-

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marta Stang Modum OL 1:27:04   31:05
  Kari Strande Ringerike OL diskvalifisert    
  Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL diskvalifisert    

D 70-

2 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 57:11   20:25
2 Kjersti Tho Stabæk IF 1:01:10 +3:59 21:50
3 Tea Forberg Rond OL 1:03:06 +5:55 22:32
4 Birgitte Bekkelund Røyken OL 1:03:27 +6:16 22:39
5 Hanne Bræck Kongsberg OL 1:08:35 +11:24 24:29
6 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 1:26:04 +28:53 30:44
  Hjørdis Øvreås Botne SK diskvalifisert    
  Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering brutt    

D 75-

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1:11:24   25:30
2 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 1:14:55 +3:31 26:45
  Torunn Hege Frøvoll Sturla, IF diskvalifisert    

H 11-12

1 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Løken Kongsberg OL 15:22   8:05
2 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 19:26 +4:04 10:13
3 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 34:24 +19:02 18:06
  Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Martin Nøkleby Melling Ringerike OL ikke startet    

H 11-12N

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathias Axelson Eiker OL 13:46   8:05

H 13-14

2 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ådne Skjærstein IL Tyrving 42:58   15:20
2 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 46:13 +3:15 16:30
3 Gaute Bergan Nydalens SK 46:55 +3:57 16:45
4 Per Ingvar Tollehaug Eiker OL 52:11 +9:13 18:38
5 Stein Aas Stræte Ringerike OL 53:18 +10:20 19:02
6 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1:07:20 +24:22 24:02

H 13-16C

1 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alexander Nyhagen Fossekallen IL 32:10   16:55
  Eskild Sæther Fossekallen IL brutt    

H 13-16N

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sebastian Hofoss Hadeland OL 29:04   17:05

H 15-16

4 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 40:46   9:15
2 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 51:18 +10:32 11:39
3 Audun Bergan Nydalens SK 53:16 +12:30 12:06
4 Trygve Myhr Asker Skiklubb 1:01:22 +20:36 13:56
5 Sivert Sande Kverme Fossum IF 1:17:31 +36:45 17:37
6 Sverre Graffer Ringerike OL 1:41:03 +1:00:17 22:57
  Peter Gisholt Fossum IF ikke startet    

H 17-AK

4 400 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Guttorm Strande Syrrist Ringerike OL 52:41   11:58
2 Morten Tangen Måren OK 54:20 +1:39 12:20
3 Peter Carlsen Røyken OL 1:01:51 +9:10 14:03
4 Viggo Eriksen Fossum IF 1:28:41 +36:00 20:09
5 Tom André Alstadsæther Eiker OL 1:34:54 +42:13 21:34
  Petter Fure Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 17-C

2 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Axelson Eiker OL 23:00   9:35
2 Anders Bondehagen Fossekallen IL 31:31 +8:31 13:07
3 Jan Lazor Modum OL 34:47 +11:47 14:29
4 Erik Hasli Snertingdal IF Orientering 52:00 +29:00 21:40
  Lars-Erik Østerud Eiker OL ikke startet    

H 17-N

1 700 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Stian Lillegård Lillomarka OL ikke startet    

H 17-18

4 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arnevik Ringerike OL 1:11:19   14:51
2 Åsmund Sæther Fossekallen IL 2:55:04 +1:43:45 36:28

H 21-

6 700 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thomas Nipen Nydalens SK 58:16   8:41
2 Pål Skogedal Asker Skiklubb 59:42 +1:26 8:54
3 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 1:03:57 +5:41 9:32
4 Gjermund Røren Eiker OL 1:05:41 +7:25 9:48
5 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 1:06:58 +8:42 9:59
6 Einar Tommelstad Nydalens SK 1:10:23 +12:07 10:30
7 Hallvard Koren OK Moss 1:15:06 +16:50 11:12
8 Stefan Ring OK Löftan 1:17:20 +19:04 11:32
9 Harald Hovi Skien OK 1:22:21 +24:05 12:17
10 Petter Skedsmo Hadeland OL 1:28:13 +29:57 13:10
11 Ove Martinsen Hauketo IF 1:29:45 +31:29 13:23
12 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 1:36:47 +38:31 14:26
13 Lars Bredalen Nittedal OL 1:40:57 +42:41 15:04
  Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering brutt    
  Eirik Larsen Skien OK brutt    
  Charles Halaas Fossum IF ikke startet    
  David Løver Modum OL ikke startet    

H 40-

4 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stig Melling Ringerike OL 49:33   10:19
2 Tore Bredalen Nittedal OL 50:03 +0:30 10:25
3 Hans Jevanord Fossum IF 54:20 +4:47 11:19
4 Torstein Hole Nydalens SK 55:37 +6:04 11:35
5 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:03:48 +14:15 13:17
6 Rolf Wüstenhagen OLG St. Gallen/Appenzell 1:07:32 +17:59 14:04
7 Anders Flågen Heming Orientering 1:16:50 +27:17 16:00
  Per Anund Loe Fossekallen IL brutt    
  Einar Gisholt Fossum IF ikke startet    
  Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn ikke startet    

H 50-

4 400 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Kjølseth Nydalens SK 48:52   11:06
2 Juha Viena Ringerike OL 51:52 +3:00 11:47
3 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 52:24 +3:32 11:54
4 Knut Edvard Helland Østmarka OK 53:22 +4:30 12:07
5 Ole Ingesen Sarpsborg OL 54:53 +6:01 12:28
6 Gunnar Hope Modum OL 56:25 +7:33 12:49
7 Knut Aas Ringerike OL 58:11 +9:19 13:13
8 Arne Fossheim Asker Skiklubb 58:35 +9:43 13:18
9 Roar Bye Modum OL 1:01:36 +12:44 13:59
10 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 1:02:13 +13:21 14:08
11 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 1:03:41 +14:49 14:28
12 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 1:06:52 +18:00 15:11
13 Stein H. Hagen Fossum IF 1:07:43 +18:51 15:23
14 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 1:10:42 +21:50 16:04
15 Frode Løset Ringerike OL 1:12:33 +23:41 16:29
16 Roy Gjerding OK Moss 1:14:20 +25:28 16:53
17 John Hofoss Hadeland OL 1:17:00 +28:08 17:30
18 Thor Inge Tollehaug Eiker OL 1:21:36 +32:44 18:32
19 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:23:56 +35:04 19:04
20 Helge Graffer Ringerike OL 1:24:12 +35:20 19:08
21 Christian Schibsted Røyken OL 1:33:31 +44:39 21:15
  Petter Gullikstad Røros IL diskvalifisert    
  Donald Skantze IL Tyrving brutt    
  Ivar Lindseth Ringerike OL ikke startet    

H 60-

3 600 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 39:39   11:00
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 41:49 +2:10 11:36
3 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 46:12 +6:33 12:50
4 Reidar Fossum Asker Skiklubb 46:58 +7:19 13:02
5 Morten Dåsnes Ringerike OL 47:56 +8:17 13:18
6 Øyvind Sørlie Hadeland OL 52:30 +12:51 14:35
7 Olav Nipen IL Tyrving 56:33 +16:54 15:42
8 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 57:00 +17:21 15:50
9 Stian Falck IL Tyrving 1:03:47 +24:08 17:43
10 Jan Sveen Raumar Orientering 1:26:10 +46:31 23:56
  Morten Johannessen Røyken OL diskvalifisert    

H 65-

3 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 56:17   15:38
2 Åmund Tonna Eiker OL 59:47 +3:30 16:36
3 Harald Bakke Gjø-Vard OL 1:11:32 +15:15 19:52
4 Hans Lyder Haare Konnerud IL 1:19:00 +22:43 21:56
5 Bård Stang Modum OL 1:30:25 +34:08 25:06
  Georg Kapperud Oppsal Orientering brutt    

H 70-

2 800 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 John Thomas Petersen Nittedal OL 44:24   15:51
2 Helge Revhaug Ringerike OL 44:39 +0:15 15:56
3 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 44:50 +0:26 16:00
4 Klaus Engen Eidskog OL 46:03 +1:39 16:26
5 Lars Martin Gjein Stokke IL 50:54 +6:30 18:10
6 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 50:55 +6:31 18:11
7 Roar Bjordal Oppsal Orientering 53:06 +8:42 18:57
8 Tore Vaaje Asker Skiklubb 58:34 +14:10 20:55
9 Kjell Grønhovd Modum OL 1:01:38 +17:14 22:00
  John Ivar Kjellevold Modum OL diskvalifisert    
  Magnar Øvreås Botne SK diskvalifisert    
  Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF diskvalifisert    
  Henning Gaarder Konnerud IL diskvalifisert    

H 75-

2 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Steinar Ruud Konnerud IL 59:22   21:12
2 Elling Frøvoll Sturla, IF 1:00:02 +0:40 21:26
3 Ole Einar Dalen Ringerike OL 1:17:55 +18:33 27:49
4 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:22:27 +23:05 29:26
5 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 1:22:54 +23:32 29:36

H 80-

2 800 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF 1:13:53   26:23
2 Sverre Thune Ringerike OL 2:18:40 +1:04:47 49:31
  Iver Rognstad Hadeland OL diskvalifisert    
  Ole Johan Torgerud Stranden IL diskvalifisert    

H 85-

2 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Magne Bekkelund Røyken OL brutt


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +