Resultater Jonsokløpet 2017



Resultater Jonsokløpet
Ringerike, Buskerud - 11. juni 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karoline Hilsen Sturla, IF fullført    
  Håkon Øverby Kongsberg OL fullført    
  Andrea Melheim Eriksen Sturla, IF fullført    
  Frida Hope Modum OL fullført    
  Magnus Kongsrud Modum OL fullført    
  Martin Kongsrud Modum OL fullført    
  Torbjørn Melheim Svendsen Sturla, IF fullført    
  Gaute Gustavsen Sturla, IF fullført    
  Adele Teigen Kongsberg OL fullført    
  Sigve Nygård Fagervold Asker Skiklubb fullført    
  Anna-Maria Pedersen Modum OL fullført    
   Viktoria Lopes Nilsen Modum OL fullført    
  Julie Olsen Bye Modum OL fullført    
  Linnea B Nyhagen Fossekallen IL fullført    
  Nora Akselsen Konnerud IL fullført    
  Maria Bjerke Fossekallen IL fullført    
  Sofie Kjemperud Granseth Fossekallen IL fullført    
  Erik Bergan Kongsberg OL ikke startet    
  Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL ikke startet    

 

D -10

2 200 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Eger Kongsberg OL 31:06   14:08
2 Elise Renard Kongsberg OL 35:45 +4:39 16:15
3 Kari Kollstrøm Ringerike OL 47:49 +16:43 21:44
4 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 56:36 +25:30 25:43
5 Oda Opseth Ringerike OL 1:00:11 +29:05 27:21

 

D 11-12

2 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ylva Klausen Sturla, IF 21:54   9:57
2 Solveig Hübschle Sturla, IF 28:12 +6:18 12:49
3 Elsa Sofie Lysheden-Vogt Konnerud IL 28:25 +6:31 12:54
4 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 28:39 +6:45 13:01
5 Iselin Høivold Kongsberg OL 30:43 +8:49 13:57
6 Martine Gjermstad Pettersen Konnerud IL 33:19 +11:25 15:08
7 Johanne Storhaug Konnerud IL 35:03 +13:09 15:55
8 Marthe Graff-Wiik Sturla, IF 35:36 +13:42 16:10
9 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 48:19 +26:25 21:57
10 Hanna Spangberg Konnerud IL 48:32 +26:38 22:03
  Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb ikke startet    

 

D 11-12N

1 700 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Annette Balnes Konnerud IL 22:04   12:58
2 Synne Lien Grøtberg Kongsberg OL 1:33:29 +1:11:25 54:59

 

D 13-14

3 000 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mille Vasshaug Jægtvik Konnerud IL 28:07   9:22
2 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 31:50 +3:43 10:36
3 Konstanse Moholth Kongsberg OL 33:38 +5:31 11:12
4 Kseniya Mironava Modum OL 34:00 +5:53 11:20
5 Hedda Spangberg Konnerud IL 35:54 +7:47 11:58
6 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 37:06 +8:59 12:22
7 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 39:30 +11:23 13:10
8 Anne Maren Eidsten Sturla, IF 47:49 +19:42 15:56
9 Mari Øverby Kongsberg OL 54:28 +26:21 18:09
10 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 1:03:58 +35:51 21:19

 

D 13-16C

2 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 23:43   10:46
2 Tiril Kihle Konnerud IL 39:13 +15:30 17:49
3 Ingvild Søreide Ringerike OL 44:41 +20:58 20:18
  Martine Jægtvik Konnerud IL ikke startet    

 

D 15-16

3 200 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 29:45   9:17
2 Andrea Ranvik Konnerud IL 29:54 +0:09 9:20
3 Tale Strand Kongsberg OL 29:55 +0:10 9:20
4 Anniken Ranvik Konnerud IL 31:30 +1:45 9:50
5 Jenny Baklid Konnerud IL 32:19 +2:34 10:05
6 Solveig Letmolie Eiker OL 36:11 +6:26 11:18
7 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 36:35 +6:50 11:25
8 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 36:39 +6:54 11:27
9 Oda Isnes Tyse Eiker OL 37:02 +7:17 11:34
10 Silje Morlandstø Eiker OL 38:00 +8:15 11:52
11 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 39:25 +9:40 12:19
12 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 40:38 +10:53 12:41
12 Malene Instanes Sturla, IF 40:38 +10:53 12:41
14 Ine Instanes Sturla, IF 41:30 +11:45 12:58
15 Christine Hoen Eiker OL 44:53 +15:08 14:01
16 Karoline Torø Kongsberg OL 46:19 +16:34 14:28
17 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 49:46 +20:01 15:33
18 Anni Saarela Konnerud IL 59:18 +29:33 18:31
  Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Petra Hoveid Asker Skiklubb ikke startet    
  Ingvild Langeggen Kongsberg OL ikke startet    

 

D 17AK

3 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anette Larsen Akselsen Konnerud IL 41:48   13:03
  Nina Marie Undeland Sturla, IF ikke startet    

 

D 17-C

2 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kirsten Gjermstad Berger og Svelvik OL 28:46   11:03
2 Anna Linnea Swärd Hadeland OL 42:07 +13:21 16:11
3 Inger-Helene Carlsen Sturla, IF 43:51 +15:05 16:51
4 Nina Birkeland Fossekallen IL 1:27:56 +59:10 33:49

 

D 17-18

3 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 44:27   11:23
2 Helene Eger Kongsberg OL 54:42 +10:15 14:01
3 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:01:05 +16:38 15:39
4 Andrea Vanebo Kongsberg OL 1:06:09 +21:42 16:57

 

D 21-

4 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aina Viena Larvik OK 43:50   10:11
2 Ida Hope Oslostudentenes IK 53:03 +9:13 12:20

 

D 40-

3 900 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 43:05   11:02
2 Isa Heggedal Konnerud IL 47:22 +4:17 12:08
3 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 49:05 +6:00 12:35
4 Kari Strand Kongsberg OL 49:51 +6:46 12:46
5 Jorun Ruud Asker Skiklubb 50:09 +7:04 12:51
6 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 50:26 +7:21 12:55
7 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 51:35 +8:30 13:13
8 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 52:01 +8:56 13:20
9 Trine Opseth Ringerike OL 53:45 +10:40 13:46
10 May Ingela Hope Modum OL 54:25 +11:20 13:57
11 Larysa Mironava Modum OL 58:28 +15:23 14:59
12 Tanja Instanes Sturla, IF 58:52 +15:47 15:05
13 Kristin Eger Kongsberg OL 59:50 +16:45 15:20
14 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 1:02:37 +19:32 16:03
15 Anne Mia Olsen Modum OL 1:27:07 +44:02 22:20
16 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1:36:06 +53:01 24:38
  Merete Undeland Sturla, IF diskvalifisert    
  Trude Hansen Berger og Svelvik OL diskvalifisert    

 

D 50-

3 200 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Stræte Ringerike OL 32:40   10:12
2 Grete S B Hovi Skien OK 33:59 +1:19 10:37
3 Hanne Løver Thon Modum OL 39:12 +6:32 12:15
4 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 39:20 +6:40 12:17
5 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 42:26 +9:46 13:15
6 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 43:31 +10:51 13:35
7 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 46:23 +13:43 14:29
8 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 49:08 +16:28 15:21
9 Sigrun Nygård Asker Skiklubb 49:26 +16:46 15:26
10 Maria Persson Asker Skiklubb 51:35 +18:55 16:07
11 Solveig Kongsrud Modum OL 1:02:29 +29:49 19:31
12 Cathrine Norvik Røyken OL 1:04:03 +31:23 20:00
13 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:08:45 +36:05 21:29
14 Inger Schibsted Røyken OL 1:12:43 +40:03 22:43
  Jane Rødder Kongsberg OL ikke startet    
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet    

 

D 60-

3 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Kjemperud Eiker OL 58:34   18:18

 

D 65-

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 36:29   15:51

 

D 70-

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 41:42   18:07
2 Marta Stang Modum OL 59:31 +17:49 25:52

 

D 75-

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 48:07   20:55

 

H -10

2 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 22:11   10:04
2 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 23:10 +0:59 10:31
3 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 24:07 +1:56 10:57
4 Jon Strand Kongsberg OL 26:13 +4:02 11:54
5 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 27:22 +5:11 12:26
6 Emil S. Molenaar Modum OL 27:59 +5:48 12:43

 

H 11-12

2 200 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 19:57   9:04
2 Endre Sand Kongsberg OL 21:07 +1:10 9:35
3 Reidar Kollstrøm Ringerike OL 23:27 +3:30 10:39
4 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 25:36 +5:39 11:38
5 Henrik Holm Nes Modum OL 27:25 +7:28 12:27
6 Mats Olsen Bye Modum OL 28:16 +8:19 12:50
7 Martin Torø Kongsberg OL 29:57 +10:00 13:36
8 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 33:58 +14:01 15:26
9 Oskar Hope Modum OL 35:07 +15:10 15:57

 

H 11-12N

1 700 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sverre Kveseth Kongsberg OL 20:04   11:48

 

H 13-14

3 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Løken Kongsberg OL 28:44   9:34
2 Lukas Klausen Sturla, IF 29:11 +0:27 9:43
3 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 29:51 +1:07 9:57
4 Mikkel Berglund Ringerike OL 31:23 +2:39 10:27
5 Arne Bergan Kongsberg OL 35:07 +6:23 11:42
6 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 37:24 +8:40 12:28
  Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb ikke startet    
  Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL ikke startet    
  Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb ikke startet    
  Stein Aas Stræte Ringerike OL ikke startet    

 

H 13-16C

2 200 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Alexander Nyhagen Fossekallen IL ikke startet    
  Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL ikke startet    

 

H 15-16

3 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Drage Kongsberg OL 38:00   9:44
2 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 41:43 +3:43 10:41
3 Egil Frydenlund Sturla, IF 55:30 +17:30 14:13
4 Olav Kristian Lund Kongsberg OL 55:42 +17:42 14:16
  Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL ikke startet    
  Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL ikke startet    
  Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL ikke startet    

 

H 17-AK

3 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Hoset Nydalens SK 37:18   9:33
2 Peter Carlsen Sturla, IF 50:17 +12:59 12:53
3 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 1:03:33 +26:15 16:17
4 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:13:05 +35:47 18:44
5 Åsmund Sæther Fossekallen IL 2:03:02 +1:25:44 31:32
  Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL ikke startet    

 

H 17-C

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Sanden Eiker OL 28:51   11:05
2 Morten Fjell Røyken OL 50:07 +21:16 19:16

 

H 17-18

4 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Joar Gjerdahl Konnerud IL 34:18   7:58
2 Sølve Drage Kongsberg OL 41:34 +7:16 9:40
3 Oskar Arnevik Ringerike OL 50:50 +16:32 11:49
4 Sverre Graffer Ringerike OL 1:09:25 +35:07 16:08

 

H 19-20

5 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arnevik Ringerike OL 1:14:57   12:42

 

H 21-

5 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 46:52   7:56
2 Mathias Drage Kongsberg OL 48:48 +1:56 8:16
3 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 57:49 +10:57 9:47
4 Anders Beyer Brattli Ringerike OL 1:01:56 +15:04 10:29
5 Harald Hovi Skien OK 1:02:58 +16:06 10:40
6 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 1:17:51 +30:59 13:11

 

H 40-

4 300 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Odd Strand Kongsberg OL 35:53   8:20
2 Ola Tellesbø Hadeland OL 36:34 +0:41 8:30
3 Espen Røste Kongsberg OL 37:01 +1:08 8:36
4 Stig Melling Ringerike OL 38:03 +2:10 8:50
5 Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL 39:03 +3:10 9:04
6 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 41:30 +5:37 9:39
7 Lars Berglund Ringerike OL 45:38 +9:45 10:36
8 Per Erik Opseth Ringerike OL 46:44 +10:51 10:52
9 Stig Instanes Sturla, IF 50:46 +14:53 11:48
10 Øystein Skjelbred Kongsberg OL 58:46 +22:53 13:40
11 Karl Anton Undeland Sturla, IF 1:23:01 +47:08 19:18

 

H 50-

3 900 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Edvard Helland Østmarka OK 38:27   9:51
2 Syver Løken Kongsberg OL 42:42 +4:15 10:56
3 Erik Saugerud Konnerud IL 42:53 +4:26 10:59
4 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 45:36 +7:09 11:41
5 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 46:27 +8:00 11:54
6 Tore Voss Fagervold Bærums Skiklub 46:36 +8:09 11:56
7 Hroar Sanna Ringerike OL 47:17 +8:50 12:07
8 Arne Fossheim Asker Skiklubb 48:17 +9:50 12:22
9 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 48:42 +10:15 12:29
10 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 50:19 +11:52 12:54
11 Gunnar Hope Modum OL 50:24 +11:57 12:55
12 Knut Aas Ringerike OL 51:00 +12:33 13:04
13 Ole Ingesen Sarpsborg OL 52:00 +13:33 13:20
14 Roar Bye Modum OL 53:59 +15:32 13:50
15 Helge Graffer Ringerike OL 55:51 +17:24 14:19
16 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 57:46 +19:19 14:48
17 Torgeir Brandal Kongsberg OL 59:26 +20:59 15:14
18 Bjørn Bendiktsen Konnerud IL 1:02:48 +24:21 16:06
19 John Hofoss Hadeland OL 1:06:38 +28:11 17:05
20 Knut Ivar Kollstrøm Ringerike OL 1:08:55 +30:28 17:40
  Bjørn Johannesen Kongsberg OL ikke startet    

 

H 60-

3 200 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Dåsnes Ringerike OL 29:26   9:11
2 Svein S Jacobsen IL Tyrving 31:13 +1:47 9:45
3 Bård Natvig Nittedal OL 36:43 +7:17 11:28
4 Geir Dahl Ringerike OL 39:04 +9:38 12:12
5 Roy Gjerding OK Moss 52:41 +23:15 16:27

 

H 65-

3 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 35:34   11:06
2 Helge Lye IL Tyrving 43:56 +8:22 13:43
3 Bård Stang Modum OL 45:43 +10:09 14:17
4 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 51:27 +15:53 16:04

 

H 70-

2 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 24:33   10:40
2 John Thomas Petersen Nittedal OL 25:53 +1:20 11:15
3 Kjell Grønhovd Modum OL 33:34 +9:01 14:35

 

H 75-

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Lundhaug OK Moss 25:15   10:58

 

H 80-

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Einar Dalen Ringerike OL 45:55   19:57
  Ole Johan Torgerud Stranden IL diskvalifisert    

 

H 85-

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sverre Thune Ringerike OL 1:33:02   40:26

 

Direkte A

3 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Juha Viena Ringerike OL 42:13   10:49
2 Celine Renard Kongsberg OL 44:55 +2:42 11:31
2 Marlin Haavengen Kongsberg OL 44:55 +2:42 11:31
4 Anders Gustafsson Sturla, IF 52:14 +10:01 13:23
5 Rebecca Mårtenson Koping-Kolsva 1:00:38 +18:25 15:32
6 Snorre Frydenlund Sturla, IF 1:03:40 +21:27 16:19
7 Hege Heiberg Hadeland OL 1:33:20 +51:07 23:55

 

Direkte B

3 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Strande Ringerike OL 36:02   12:00
2 Per Gustafsson Sturla, IF 37:48 +1:46 12:36
3 Silje Carlsen Sturla, IF 45:23 +9:21 15:07
4 Marit Wenseth Kure Nydalens SK 51:16 +15:14 17:05
5 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 57:28 +21:26 19:09
6 Svend Kristian Eidsten Sturla, IF 1:07:28 +31:26 22:29
7 Hilde Moholth Kongsberg OL 1:23:52 +47:50 27:57

 

Direkte C

2 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Marthe Peveri Eiker OL 24:48   9:32
2 Anders Johnsen Sturla, IF 51:49 +27:01 19:55
3 Kjetil Spangberg Konnerud IL 56:16 +31:28 21:38
4 Ellen Sofie Ruud Eiker OL 56:48 +32:00 21:50


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +