Resultater Juleløpet 2015



Resultater Juleløpet
Stavanger, Rogaland - 26. desember 2015

Arrangementstype: Orientering

Gutter Lang

5 410 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simen Aamodt NOTEAM 31:07   5:45  
2 Sjur Obrestad Gabrielsen Vaulen Orienteringsklubb 31:32 +0:25 5:49  
3 Jonas Klausen Espedal NOTEAM 31:52 +0:45 5:53  
4 Fredrik Sandal Ganddal IL 34:57 +3:50 6:27  
5 Odd Ivar Karlsen Ålgård Orientering 35:45 +4:38 6:36  
6 Lars Drage Stavanger Orienteringsklubb 36:34 +5:27 6:45  
7 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 37:00 +5:53 6:50  
8 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 37:29 +6:22 6:55  
9 184559 U1 Ukjent løper184559 NOTEAM 37:49 +6:42 6:59  
10 Kristian Frafjord Haarr Ganddal IL 38:00 +6:53 7:01  
10 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 38:00 +6:53 7:01  
12 Bjarte Ims Freidig 38:19 +7:12 7:04  
13 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 38:52 +7:45 7:11  
14 Aart Joakim int Veld Ganddal IL 39:06 +7:59 7:13  
15 Tom Furland Sandnes IL (Rogaland) 39:25 +8:18 7:17  
16 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 39:28 +8:21 7:17  
17 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 39:47 +8:40 7:21  
18 Per Olav Haarr Ganddal IL 39:58 +8:51 7:23  
19 Frode Nebell NOTEAM 40:17 +9:10 7:26  
20 Arne Kristian Espedal Stavanger Orienteringsklubb 40:20 +9:13 7:27  
21 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 40:32 +9:25 7:29  
22 Kjell Dale Sandnes IL (Rogaland) 40:58 +9:51 7:34  
23 Inge Løland NOTEAM 42:01 +10:54 7:45  
24 Thomas Jansen Vaulen Orienteringsklubb 42:36 +11:29 7:52  
25 Oddvar Taksdal Ganddal IL 42:38 +11:31 7:52  
26 Odd Fuglestad Ålgård Orientering 42:45 +11:38 7:54  
27 Arild Aasheim Ganddal IL 43:17 +12:10 8:00  
28 Øyvind Rummelhoff Vaulen Orienteringsklubb 43:21 +12:14 8:00  
29 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 44:19 +13:12 8:11  
30 Sølve Wathne Sandnes IL (Rogaland) 44:56 +13:49 8:18  
31 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 45:16 +14:09 8:22  
32 Trond Lamark Ganddal IL 45:24 +14:17 8:23  
33 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 46:13 +15:06 8:32  
34 Paul Terje Haarr Ganddal IL 46:20 +15:13 8:33  
35 Harry Breiland Ålgård Orientering 47:41 +16:34 8:48  
36 Rune Christiansen Sandnes IL (Rogaland) 47:58 +16:51 8:51  
37 Harald Jansen Vaulen Orienteringsklubb 49:00 +17:53 9:03  
38 Knut Feldmann Stavanger Orienteringsklubb 49:08 +18:01 9:04  
39 Morten Sørli Ronæss Stavanger Orienteringsklubb 49:39 +18:32 9:10  
40 Tallak Langmyr Ganddal IL 49:52 +18:45 9:13  
41 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 51:31 +20:24 9:31  
42 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 51:33 +20:26 9:31  
43 Ove Oaland Ganddal IL 54:31 +23:24 10:04  
44 Sveinung Svebestad Sandnes IL (Rogaland) 54:56 +23:49 10:09  
45 Jon Breiland NOTEAM 59:07 +28:00 10:55  
46 Kristoffer Jansen NOTEAM 59:33 +28:26 11:00  
47 Jakob Karlsen Ganddal IL 1:00:51 +29:44 11:14  
48 Olav Johannessen NOTEAM 1:02:46 +31:39 11:36  
  Jan-Rune Larsen Basso Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert      
  Oddgeir Eikeskog Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert      
  Andreas Landrok NOTEAM diskvalifisert      
  Per W. Torgersen Oddersjaa SSK diskvalifisert      
  Jan-Einar Øvremo Ålgård Orientering diskvalifisert      

Gutter Mellom

3 830 m, 69 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 30:23   7:55  
2 Gunnar Sakseid Stavanger Orienteringsklubb 31:34 +1:11 8:14  
3 Asgeir Bell Stavanger Orienteringsklubb 32:41 +2:18 8:32  
4 Nils John Vestøl NOTEAM 34:03 +3:40 8:53  
5 Leif Kjetil Hinna Gausel Statoil BIL 34:28 +4:05 8:59  
6 Øivind Berggraf Statoil BIL 35:48 +5:25 9:20  
7 Per Ingar Hadland Ganddal IL 36:21 +5:58 9:29  
8 Ole Petter Haukaas Sola kommune BIL 36:29 +6:06 9:31  
9 Lars Bergersen Statoil BIL 38:06 +7:43 9:56  
10 Arnfinn Rømuld Statoil BIL 38:15 +7:52 9:59  
11 Øyvind Egeskog Stavanger Orienteringsklubb 38:31 +8:08 10:03  
12 Arne Østensen Stavanger Orienteringsklubb 39:26 +9:03 10:17  
13 Kjell Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 39:59 +9:36 10:26  
14 Kjell Svihus Ganddal IL 40:04 +9:41 10:27  
15 Ingjald Egeland Stavanger Orienteringsklubb 40:18 +9:55 10:31  
16 Leif Gunnar Wikene NOTEAM 41:09 +10:46 10:44  
17 Kjetil Svihus Ganddal IL 41:10 +10:47 10:44  
18 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 41:23 +11:00 10:48  
19 Ivar Johan Larsen Stavanger Orienteringsklubb 41:31 +11:08 10:50  
20 Martin Hanssen Ganddal IL 41:46 +11:23 10:54  
21 Olav Dag Borgersen NOTEAM 41:57 +11:34 10:57  
22 Bjarne Gimre Ganddal IL 42:39 +12:16 11:08  
23 Gudmund Gausel NOTEAM 42:40 +12:17 11:08  
24 Kjell M. Langvik Vaulen Orienteringsklubb 43:35 +13:12 11:22  
25 Sjur Gausel NOTEAM 43:44 +13:21 11:25  
26 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 43:47 +13:24 11:25  
27 Jan Erik Arendal NOTEAM 45:16 +14:53 11:49  
28 Svein Eliassen Vaulen Orienteringsklubb 45:44 +15:21 11:56  
29 Hermann Skogsholm Sandnes IL (Rogaland) 45:52 +15:29 11:58  
30 Otto Alsnes Sandnes IL (Rogaland) 47:22 +16:59 12:22  
31 Jonas Årvik Sandal Ganddal IL 47:40 +17:17 12:26  
32 Per Frode Sandal Ganddal IL 47:43 +17:20 12:27  
33 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 47:52 +17:29 12:29  
33 Tore Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 47:52 +17:29 12:29  
35 Norvald Skretting NOTEAM 48:44 +18:21 12:43  
36 Arne Nygaard NOTEAM 48:47 +18:24 12:44  
37 Paul Andreas Paulsen Stavanger kommune BIL 49:01 +18:38 12:47  
38 Roger Nyseth NOTEAM 49:08 +18:45 12:49  
39 Kjell Olsen NOTEAM 49:12 +18:49 12:50  
40 Ole Auklend Skattesport BIL 49:28 +19:05 12:54  
41 Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 49:30 +19:07 12:55  
42 John Thorsnæs National Oilwell Varco BIL 49:32 +19:09 12:55  
43 Kurt Kleppa Ålgård Orientering 50:02 +19:39 13:03  
44 Øivind Hansen Ganddal IL 50:12 +19:49 13:06  
45 Magne Vollen NOTEAM 50:28 +20:05 13:10  
46 Eigil Sørli Malvik IL 50:47 +20:24 13:15  
47 Samuel Kleppa Ålgård Orientering 50:54 +20:31 13:17  
48 Stein Arve Finnestad Capgemini BIL 51:01 +20:38 13:19  
49 Jan Arendal Statoil BIL 51:23 +21:00 13:24  
50 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 52:08 +21:45 13:36  
51 Sverre Nordal Statoil BIL 52:19 +21:56 13:39  
52 Bruce Chalmers Sandnes IL (Rogaland) 53:34 +23:11 13:59  
53 Eirik Tveit NOTEAM 54:59 +24:36 14:21  
54 412957 U1 Ukjent løper412957 NOTEAM 55:18 +24:55 14:26  
55 Sindre Ekrheim Bergens TF 55:28 +25:05 14:28  
56 Larsd Ernst Ravndal NOTEAM 55:43 +25:20 14:32  
57 Øystein Nilsen Vaulen Orienteringsklubb 59:21 +28:58 15:29  
58 Stian Rummelhoff Vaulen Orienteringsklubb 59:48 +29:25 15:36  
59 Frode Halvor Lund Ålgård Orientering 1:04:07 +33:44 16:44  
60 Paul R. Carr Capgemini BIL 1:04:52 +34:29 16:56  
61 Henning Halvorsen NOTEAM 1:05:37 +35:14 17:07  
62 Jan Henrik Neuenkirchen Ganddal IL 1:11:22 +40:59 18:38  
63 Henning Verstegen NOTEAM 1:13:58 +43:35 19:18  
64 Alexander Khorunzhiy Capgemini BIL 1:14:37 +44:14 19:28  
65 Egil Ronæss Porsgrunn OL 1:18:35 +48:12 20:31  
  Trygve Heradstveit NOTEAM diskvalifisert      
  Ernst Kristensen Statoil BIL diskvalifisert      
  Per Marthon Mæland Aftenbladet BIL diskvalifisert      
  188766 U1 Ukjent løper188766 NOTEAM diskvalifisert      

Gutter Kort

2 370 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øyvind Lamark Ganddal IL 25:44   10:51  
2 Arild Svihus Ganddal IL 30:25 +4:41 12:50  
3 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 31:22 +5:38 13:14  
4 Sveinung Espedal NOTEAM 31:34 +5:50 13:19  
5 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 32:41 +6:57 13:47  
6 Egill Knudsen TIF Viking 34:20 +8:36 14:29  
7 Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 34:24 +8:40 14:30  
8 Ivar Evensen Stavanger Orienteringsklubb 38:13 +12:29 16:07  
9 Anders Noraberg NOTEAM 38:20 +12:36 16:10  
10 Erik Jomaas NOTEAM 43:31 +17:47 18:21  
11 Daniel de Jong Njaa Ganddal IL 45:37 +19:53 19:14  
12 Erlend Bremnes Ganddal IL 45:38 +19:54 19:15  
13 Helge Storhaug NOTEAM 53:03 +27:19 22:23  
14 Sverre Vareberg Stavanger Orienteringsklubb 53:14 +27:30 22:27  
15 Aksel Dommersnes Ganddal IL 57:54 +32:10 24:25  
16 Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 1:16:20 +50:36 32:12  
  Peter Frafjord Statoil BIL diskvalifisert      

Gutter Ny

1 660 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 William Arundez NOTEAM 23:12   13:58  
0 Øvin Arundez NOTEAM 23:08   13:56  
0 Lars Nicolay Nygård Basso Stavanger Orienteringsklubb 21:39   13:02  
0 Oskar Espedal NOTEAM 29:58 +6:46 18:03  
0 Skjalg K Fuglestad Ålgård Orientering 19:41   11:51  
0 Andreas Gausel NOTEAM 19:21   11:39  
0 Rhoar Lindanger Sandnes IL (Rogaland) 26:40 +3:28 16:03  
0 Torjus Lindanger Sandnes IL (Rogaland) 26:36 +3:24 16:01  
0 Lukas de Jong Njaa Ganddal IL 23:31 +0:19 14:10  
0 Viljam Rønsen NOTEAM 22:07   13:19  
0 Alfred Svihus Ganddal IL 38:23 +15:11 23:07  
0 Sondre Svihus Ganddal IL 38:41 +15:29 23:18  
0 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 23:13 +0:01 13:59  
0 Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 18:55   11:23  
0 158624 U1 Ukjent løper158624 NOTEAM 42:04 +18:52 25:20  

Jenter Lang

5 410 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 40:38   7:30  
2 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 44:11 +3:33 8:10  
3 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 48:40 +8:02 8:59  
4 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 49:54 +9:16 9:13  
5 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 50:12 +9:34 9:16  
6 Trine Bolstad Ganddal IL 52:15 +11:37 9:39  
7 Hilde Nordbø Riska Orienteringsklubb 53:07 +12:29 9:49  
8 Vibeke Lamark Ganddal IL 54:35 +13:57 10:05  
9 Tone Torgersen Stavanger Orienteringsklubb 55:20 +14:42 10:13  
10 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 57:37 +16:59 10:39  
11 Brit Nilsen Vaulen Orienteringsklubb 57:44 +17:06 10:40  
12 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 58:38 +18:00 10:50  
13 Elisabeth Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:01:27 +20:49 11:21  
14 May Meling Stavanger Orienteringsklubb 1:02:14 +21:36 11:30  
15 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 1:04:07 +23:29 11:51  

Jenter Mellom

3 830 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Liv-Grete Obrestad Vaulen Orienteringsklubb 40:30   10:34  
2 Ingrid W. Hestness Stavanger kommune BIL 43:09 +2:39 11:15  
3 Irene Rummelhoff Vaulen Orienteringsklubb 43:26 +2:56 11:20  
4 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 43:33 +3:03 11:22 Last ned GPS-spor i gpx-format
5 Guro Klausen Stavanger kommune BIL 44:01 +3:31 11:29  
6 Keth Berggraf Statoil BIL 44:35 +4:05 11:38  
7 Ingrid Lamark Ganddal IL 45:26 +4:56 11:51  
8 Anne Marie Gausel Ganddal IL 45:43 +5:13 11:56  
9 Ragnhild Auglænd Ganddal IL 47:00 +6:30 12:16  
10 Vilde Bårdsen Hustoft Stavanger Orienteringsklubb 48:25 +7:55 12:38  
11 Eli Frafjord Ganddal IL 50:17 +9:47 13:07  
12 Barbro Sandal Ganddal IL 50:23 +9:53 13:09  
13 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 50:35 +10:05 13:12  
14 Gry Vikhamar Thengs Stavanger Orienteringsklubb 51:51 +11:21 13:32  
15 Gunhild Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 51:58 +11:28 13:34  
16 Berit Bakken Ganddal IL 52:15 +11:45 13:38  
17 Synnøve Gausel NOTEAM 52:48 +12:18 13:47  
18 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 53:14 +12:44 13:53  
19 Nina Goga Bergens TF 55:31 +15:01 14:29  
20 Ingrid O. Foss Stavanger kommune BIL 1:02:03 +21:33 16:12  
21 Siri Økstad Oddersjaa SSK 1:04:05 +23:35 16:43  
22 Veronica Sunisa Lund Ålgård Orientering 1:04:09 +23:39 16:44  
23 Aslaug Lura NOTEAM 1:06:45 +26:15 17:25  
24 Brit Vivian Meling Sandnes IL (Rogaland) 1:09:00 +28:30 18:00  
25 Ingrid Gjesteland NOTEAM 1:15:35 +35:05 19:44  
26 Dina Sofie Falkenberg Torgersen Stavanger Orienteringsklubb 1:17:54 +37:24 20:20  
27 Marianne Johnsen Aftenbladet BIL 1:20:41 +40:11 21:03  
28 Gro Mariero Totland NOTEAM 1:27:47 +47:17 22:55  
  Margaret Malmin NOTEAM diskvalifisert      
  Therese Immerstein Noraberg Multiconsult ASA diskvalifisert      
  Marie Wathne Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert      

Jenter Kort

2 370 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 29:36   12:29  
2 Anna Taksdal Ganddal IL 32:23 +2:47 13:39  
3 Kathrine Rummehof Vaulen Orienteringsklubb 33:30 +3:54 14:08  
4 Solbjørg Borgersen NOTEAM 34:54 +5:18 14:43  
5 Heke Bakken NOTEAM 38:08 +8:32 16:05  
6 Marte K Fuglestad Ålgård Orientering 39:02 +9:26 16:28  
7 Lene Fikstvedt NOTEAM 40:13 +10:37 16:58  
8 Ida Jomaas NOTEAM 47:37 +18:01 20:05  
9 Solveig Mæland Ålgård Orientering 55:16 +25:40 23:19  
10 Kate Evensen Stavanger Orienteringsklubb 1:01:19 +31:43 25:52  
11 Linn Evensen Stavanger Orienteringsklubb 1:07:14 +37:38 28:22  
  Frøydis Line Furland Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert      

Jenter Ny

1 660 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 53:57   32:30  
0 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 32:56   19:50  
0 Vilde Farset NOTEAM 25:50   15:33  
0 Katarina Harestad Haukaas NOTEAM 17:47   10:42  
0 Anne Langmyr Ganddal IL 1:07:37 +13:40 40:43  
0 Amelie Nebell NOTEAM 23:25   14:06  
0 Frida Richter Sandnes IL (Rogaland) 54:10 +0:13 32:37  
0 Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 20:15   12:11  
0 Brit Svihus Ganddal IL 38:12   23:00  
0 Oda Verstegen NOTEAM 21:13   12:46  
0 Amalie Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 31:52   19:11


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +