Resultater Junior-VM Engadin - Langdistanse 2016



Resultater Junior-VM Engadin - Langdistanse
Engadin, Sveits - 10. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

W20

6 500 m, 143 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Anna Haataja Finland 57:37   8:51
2 Valerie Aebischer Switzerland 59:27   9:08
3 Sofie Bachmann Switzerland 1:00:31   9:18
4 Anine Lome Norway 1:02:09   9:33
5 Paula Gross Switzerland 1:03:50   9:49
6 Leenukka Hanhijarvi Finland 1:04:28   9:55
7 Ingeborg Eide Norway 1:04:31   9:55
8 Enni Jalava Finland 1:04:32   9:55
9 Ingrid Lundanes Norway 1:05:32   10:04
10 Klara Novotna Czech Republic 1:05:40   10:06
11 Tonje Vassend Norway 1:05:52   10:08
12 Simona Aebersold Switzerland 1:06:07   10:10
13 Elin Carlsson Sweden 1:06:09   10:10
14 Tereza Novakova Czech Republic 1:06:17   10:11
15 Maelle Beauvir France 1:06:57   10:18
16 Tilda Johansson Sweden 1:07:03   10:18
17 Amanda Falck Weber Denmark 1:07:23   10:22
18 Victoria Haestad Bjornstad Norway 1:07:25   10:22
19 Olena Postelniak Ukraine 1:07:30   10:23
20 Dorothea Mueller Germany 1:07:42   10:24
21 Anna Stickova Czech Republic 1:07:43   10:25
22 Line Cederberg Denmark 1:07:57   10:27
23 Lotta Kirvesmies Finland 1:08:16   10:30
24 Aasne Skram Troemborg United States 1:08:23   10:31
25 Elin Pettersson Sweden 1:08:30   10:32
26 Luca Szuromi Hungary 1:08:41   10:34
27 Anna Dvorianskaia Russian Federation 1:08:53   10:35
28 Anika Gassner Austria 1:09:03   10:37
29 Maja Morawska Poland 1:09:07   10:38
30 Petra Hancova Czech Republic 1:09:14   10:39
31 Virag Weiler Hungary 1:09:18   10:39
32 Emmi Jokela Finland 1:09:27   10:41
33 Zsofia Sarkozy Hungary 1:09:29   10:41
34 Andreya Dyaksova Bulgaria 1:09:41   10:43
35 Hanna Mueller Switzerland 1:09:49   10:44
36 Daria Moskalenko Ukraine 1:09:56   10:45
37 Birte Friedrichs Germany 1:10:03   10:46
38 Alice Tilley New Zealand 1:10:10   10:47
39 Linnea Golsater Sweden 1:10:15   10:48
40 Johanna Oberg Sweden 1:10:19   10:49
41 Barbora Chaloupska Czech Republic 1:10:31   10:50
42 Paula Starke Germany 1:10:34   10:51
43 Carina Polzer Austria 1:11:32   11:00
44 Aleksandra Hornik Poland 1:11:35   11:00
45 Agnes Rebeka Neda Romania 1:11:58   11:04
46 Tereza Cechova Czech Republic 1:12:28   11:08
47 Fiona Bunn Great Britain 1:12:59   11:13
48 Agnes Kracht Denmark 1:13:15   11:16
49 Maria Prieto Spain 1:13:19   11:16
50 Alena Rakova Russian Federation 1:13:28   11:18
51 Patricia Siegert Germany 1:13:40   11:20
52 Greti Pentek Hungary 1:13:56   11:22
53 Johanna Trummer Austria 1:14:00   11:23
54 Zlata Malysheva Russian Federation 1:14:03   11:23
55 Karoliina Ukskoski Finland 1:15:08   11:33
56 Jasmina Gassner Austria 1:15:23   11:35
57 Ragnhild Hjermstad Norway 1:15:42   11:38
58 Kseniia Penzina Russian Federation 1:15:46   11:39
59 Chloe Haberkorn France 1:15:54   11:40
60 Tara Melhuish Australia 1:16:10   11:43
61 Francesca Taufer Italy 1:16:17   11:44
62 Joana Waelti Switzerland 1:16:56   11:50
63 Andrea Papugova Slovakia 1:17:01   11:50
64 Cecile Foltzer France 1:17:30   11:55
65 Hanna Hugosson Sweden 1:17:42   11:57
66 Isabel Seeger Germany 1:18:15   12:02
67 Weronika Cych Poland 1:18:26   12:04
68 Migle Susinskaite Lithuania 1:18:38   12:05
69 Ellen Klueser Germany 1:18:53   12:08
70 Csenge Viniczai Hungary 1:18:58   12:08
71 Deimante Motiejunaite Lithuania 1:19:11   12:10
72 Katie Corywright New Zealand 1:19:12   12:11
73 Ayse Bozkurt Turkey 1:19:56   12:17
74 Danielle Goodall New Zealand 1:20:00   12:18
75 Kaste Rutkauskaite Lithuania 1:20:11   12:20
76 Akvile Bartkeviciute Lithuania 1:20:33   12:23
77 Tereza Smelikova Slovakia 1:20:38   12:24
78 Emma Waddington Canada 1:21:21   12:30
79 Winnie Oakhill Australia 1:21:25   12:31
80 Caroline Finderup Denmark 1:21:28   12:32
81 Yuliya Kobets Ukraine 1:21:41   12:34
82 Lanita Steer Australia 1:21:57   12:36
83 Zeynep Ocak Turkey 1:23:00   12:46
84 Roisin Long Ireland 1:23:08   12:47
85 Isabel Bryant United States 1:23:15   12:48
86 Pia Blake Canada 1:23:16   12:48
87 Elena Pisarenko Russian Federation 1:23:18   12:48
88 Alice Rigby Great Britain 1:23:19   12:49
89 Asha Steer Australia 1:23:31   12:50
90 Caoimhe O Boyle Ireland 1:23:43   12:52
91 Inmaculada Crespo Spain 1:23:55   12:54
92 Elif Gokce Avci Turkey 1:24:10   12:56
93 Arianna Taufer Italy 1:24:32   13:00
94 Zoe Dowling Australia 1:25:05   13:05
95 Lara Molloy New Zealand 1:26:11   13:15
96 Tyra Christopherson United States 1:26:13   13:15
97 Nikoline Holm Splittorff Denmark 1:26:56   13:22
98 Julia Doubson United States 1:27:36   13:28
99 Jennifer Ricketts Great Britain 1:27:48   13:30
100 Laura Leiboma Latvia 1:28:08   13:33
101 Evalin Brautigam United States 1:28:48   13:39
102 Maria Soriano Ramal Spain 1:29:20   13:44
103 Antonia Sofrankova Slovakia 1:30:19   13:53
104 Julia Goldmann Hungary 1:30:29   13:55
105 Kayla Fairbairn New Zealand 1:30:38   13:56
106 Laura Baus Spain 1:32:08   14:10
107 Anna Dowling Australia 1:32:49   14:16
108 Ekaterina Vlasova Russian Federation 1:33:01   14:18
109 Juliette Basset France 1:34:13   14:29
110 Christie Courtnage South Africa 1:35:36   14:42
111 Anna Giovanelli Italy 1:36:41   14:52
112 Emily Raudkepp Estonia 1:36:43   14:52
113 Selma Cabri Turkey 1:36:54   14:54
114 Elizabete Blumentale Latvia 1:36:55   14:54
115 Marianne Haug Estonia 1:37:07   14:56
116 Pia Ocvirk Croatia 1:37:34   15:00
117 Yoshie Katsuyama Japan 1:37:43   15:02
118 Anna Eleonora Freimane Latvia 1:38:44   15:11
119 Hau Wah Brenda Chan Hong Kong 1:41:46   15:39
120 Marie Tammemae Estonia 1:42:13   15:43
121 Filipa Rodrigues Portugal 1:42:35   15:46
122 Cho Yu Lam Hong Kong 1:43:19   15:53
123 Rahime Sozbir Turkey 1:45:35   16:14
124 Olga Stanojevic Serbia 1:48:50   16:44
125 Claudia Rooman Belgium 1:51:12   17:06
125 Yurina Takahashi Japan 1:51:12   17:06
127 Emma Sherwood Canada 1:52:15   17:16
128 Joana Fernandes Portugal 1:54:21   17:35
129 Moeko Sano Japan 1:58:29   18:13
130 Natsuki Yamagishi Japan 1:58:57   18:18
131 Kirsten Chambers South Africa 1:59:35   18:23
132 Nicole Whitmore Canada 2:01:19   18:39
133 Lale Han Kilic Turkey 2:03:04   18:56
134 Fei Dai China 2:03:23   18:58
135 Merel Dirksen Netherlands 2:04:42   19:11
136 Sze Wing Yee Hong Kong 2:11:12   20:11
137 Ka Yan Ng Hong Kong 2:16:25   20:59
138 Naho Katori Japan 2:21:45   21:48
  Sonia Hollands New Zealand did not finish    
  Amanda Johansson United States did not finish    
  Josefine Lind Denmark did not finish    
  Aoife Mccavana Ireland did not finish    
  Manami Murata Japan did not finish    

M20

8 800 m, 163 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Joey Hadorn Switzerland 1:05:01   7:23
2 Thomas Curiger Switzerland 1:05:53   7:29
3 Isac von Krusenstierna Sweden 1:07:05   7:37
4 Simon Hector Sweden 1:08:04   7:44
5 Matous Furst Czech Republic 1:08:08   7:44
6 Dag Blandkjenn Norway 1:11:28   8:07
7 Riccardo Scalet Italy 1:11:46   8:09
8 Topias Ahola Finland 1:12:07   8:11
8 Jakub Dekret Slovakia 1:12:07   8:11
10 Anton Kuukka Finland 1:12:08   8:11
11 Anton Forsberg Sweden 1:12:26   8:13
12 Vladislav Malyshev Russian Federation 1:12:47   8:16
12 Riccardo Rancan Switzerland 1:12:47   8:16
14 Vegard Jarvis Westergard Norway 1:13:01   8:17
15 Akseli Ruohola Finland 1:13:10   8:18
16 Elias Thorsdal Molnvik Norway 1:13:17   8:19
17 Vojtech Kettner Czech Republic 1:13:30   8:21
18 Matt Doyle Australia 1:13:48   8:23
19 Olai Stensland Lillevold Norway 1:14:08   8:25
20 Noah Zbinden Switzerland 1:14:11   8:25
21 Tuomas Heikkila Finland 1:15:05   8:31
22 Audun Heimdal Norway 1:15:11   8:32
23 Jesper Svensk Sweden 1:15:32   8:35
24 Mathieu Perrin France 1:15:56   8:37
25 Oskar Leinonen Sweden 1:16:00   8:38
26 Tobia Pezzati Switzerland 1:16:02   8:38
27 Simon Imark Sweden 1:16:05   8:38
28 Shamus Morrison New Zealand 1:16:08   8:39
28 Olli Ojanaho Finland 1:16:08   8:39
30 Tommy Hayes New Zealand 1:16:24   8:40
31 Mattia Debertolis Italy 1:17:09   8:46
31 William Rigg Great Britain 1:17:09   8:46
33 Anton Salmenkyla United States 1:17:14   8:46
34 Jakub Glonek Czech Republic 1:17:23   8:47
35 Quentin Rauturier France 1:17:28   8:48
36 Ole Hennseler Germany 1:17:31   8:48
37 Fabio Brunet Italy 1:17:44   8:50
38 Heino Ollin Estonia 1:17:52   8:50
39 Nikita Gurevich Russian Federation 1:17:56   8:51
40 Vojtech Sykora Czech Republic 1:18:03   8:52
41 Fryderyk Pryjma Poland 1:18:16   8:53
42 Alexander Chepelin Great Britain 1:18:23   8:54
43 Ed Cory Wright New Zealand 1:18:33   8:55
44 Martin Jonas Slovakia 1:18:40   8:56
45 Mihaly Ormay Hungary 1:18:41   8:56
46 Mathias Peter Austria 1:18:46   8:57
47 Balazs Miavecz Hungary 1:19:01   8:58
48 Martin Borge Heir United States 1:19:31   9:02
49 Florian Kurz Austria 1:19:36   9:02
50 Oskar Stormer Norway 1:19:45   9:03
51 Sergey Popov Russian Federation 1:19:46   9:03
52 Dusan Slama Slovakia 1:19:50   9:04
53 Patrik Egei Hungary 1:20:08   9:06
54 Orhan Kutlu Turkey 1:20:11   9:06
55 Aston Key Australia 1:20:57   9:11
56 Uldis Upitis Latvia 1:21:11   9:13
57 Matiss Sliksjanis Latvia 1:21:33   9:16
58 Stefan Mihaylov Bulgaria 1:21:39   9:16
59 Stefan Bilic Serbia 1:21:43   9:17
59 Kirill Komarov Russian Federation 1:21:43   9:17
61 Stepan Mudrak Czech Republic 1:22:09   9:20
62 Anton Kamolz Germany 1:22:15   9:20
63 Henry Mcnulty Australia 1:22:34   9:22
64 Krzysztof Rzenca Poland 1:22:39   9:23
65 Stefan Yordanov Bulgaria 1:22:43   9:23
66 Dominik Jandl Austria 1:22:53   9:25
67 Fleury Roux France 1:22:59   9:25
68 Jakub Chupek Slovakia 1:23:02   9:26
69 Daniil Tetikov Russian Federation 1:23:03   9:26
70 Nicolas Kastner Austria 1:23:30   9:29
71 Arnaud Perrin France 1:23:43   9:30
72 Carl Emil Schoier Kovsted Denmark 1:23:54   9:32
73 Laurits Bidstrup Moller Denmark 1:24:16   9:34
74 Devon Beckman New Zealand 1:24:33   9:36
75 Adrien Delenne France 1:24:53   9:38
76 Rafael Dobnik Austria 1:25:02   9:39
77 Peter Divin Romania 1:25:06   9:40
78 Mikkel Lyskjaer Denmark 1:25:17   9:41
79 Matt Goodall New Zealand 1:25:21   9:41
79 Marton Zacher Hungary 1:25:21   9:41
81 Emil Oebro Denmark 1:25:22   9:42
82 Martin Smelik Slovakia 1:25:26   9:42
83 Paul Pruzina Ireland 1:25:27   9:42
84 Ibrahim Dilek Turkey 1:25:50   9:45
85 Jan Cech Czech Republic 1:25:52   9:45
86 Cosme Sanchez Dorado Spain 1:25:58   9:46
87 Mikhail Kuleshov Russian Federation 1:26:10   9:47
88 Radoslaw Piotrowski Poland 1:26:23   9:48
89 Endijs Titomers Latvia 1:26:27   9:49
90 Patrick Jaffe Australia 1:26:37   9:50
91 Luis Milvaques Casado Spain 1:26:43   9:51
92 Ricardo Esteves Ferreira Portugal 1:26:57   9:52
93 Timothy Chambers South Africa 1:27:22   9:55
94 Malthe Gaarsdal Denmark 1:28:29   10:03
95 Harrison Mccartney Great Britain 1:28:45   10:05
96 Claudiu Rob Romania 1:28:47   10:05
97 Korbinian Lehner Germany 1:28:50   10:05
98 Lauri Pahn Estonia 1:28:53   10:06
99 Go Inamori Japan 1:29:10   10:07
100 Daniel Stansfield Great Britain 1:29:18   10:08
101 Daniel Peregi Hungary 1:29:37   10:11
102 Peter Tusar Slovenia 1:30:08   10:14
103 Robert Graham Canada 1:30:52   10:19
104 Serhii Nahorniuk Ukraine 1:31:09   10:21
105 Jarrah Day Australia 1:31:16   10:22
106 Cesare Mattiroli Italy 1:31:42   10:25
107 Caelan Pangman Mclean Canada 1:31:56   10:26
108 Erik Doehler Germany 1:32:04   10:27
109 Michael Svoboda Canada 1:32:10   10:28
110 Leif Blake Canada 1:32:14   10:28
111 Pranas Germanavicius Lithuania 1:32:19   10:29
112 Vasili Fomiciov Moldova 1:32:21   10:29
113 Suleyman Eren Turkey 1:32:32   10:30
114 Jan Erik Naess Canada 1:32:43   10:32
115 Markus Graetsch Germany 1:33:10   10:35
116 Joe Woodley Great Britain 1:33:36   10:38
117 Christian Michelsen Canada 1:34:17   10:42
118 Cameron de Lisle New Zealand 1:34:58   10:47
119 Dominik Kirin Croatia 1:34:59   10:47
120 Milos Bilic Serbia 1:35:33   10:51
121 Martynas Germanavicius Lithuania 1:35:46   10:52
122 Colin Kolbe Germany 1:35:48   10:53
123 Anatoly Fomiciov Moldova 1:35:54   10:53
123 Carlos Raico Landa Sanchez Spain 1:35:54   10:53
125 Joao Novo Portugal 1:36:29   10:57
126 Rokas Vaitkus Lithuania 1:36:39   10:58
127 Luka Ivkovic Croatia 1:37:17   11:03
128 Valentin Shishkov Bulgaria 1:37:23   11:03
129 Rokas Lipnickas Lithuania 1:38:25   11:11
130 Michael Laraia United States 1:38:37   11:12
131 Reiji Matsuo Japan 1:38:51   11:13
132 Roark Robinson South Africa 1:39:05   11:15
133 Oguzhan Karatepe Turkey 1:39:55   11:21
134 Jonathan Quinn Ireland 1:40:08   11:22
135 Jeremy Bredo Belgium 1:40:44   11:26
136 Peter Knobloch Esztergar Romania 1:42:00   11:35
137 Tom Drygalski Belgium 1:42:19   11:37
138 Bernardo Pereira Portugal 1:42:22   11:37
139 Talha Gunday Turkey 1:43:14   11:43
140 Blaz Petrovic Slovenia 1:43:39   11:46
141 Vasco Duarte Portugal 1:43:59   11:48
142 Simeon Burrill Australia 1:45:07   11:56
143 Itsuki Ito Japan 1:46:04   12:03
144 Akihiro Shiina Japan 1:46:13   12:04
145 Misaki Kato Japan 1:47:25   12:12
146 Peter Meehan Ireland 1:47:49   12:15
147 David Ugray Slovakia 1:54:00   12:57
148 Emirhan Kulahsiz Turkey 1:54:12   12:58
149 Thomas Laraia United States 1:55:03   13:04
150 Juhong Mo China 2:04:15   14:07
151 Peter Zakrevski United States 2:08:57   14:39
152 Ken Shibanuma Japan 2:10:10   14:47
153 Chit Hei Shiu Hong Kong 2:15:48   15:25
154 Sing Wai Li Hong Kong 2:18:40   15:45
155 Xiao Tang China 2:23:16   16:16
156 Andries Swart South Africa 2:25:29   16:31
  Janek Piirisild Estonia disqualified    
  Elmar Montero Carceles Spain mispunched    
  Wei Yong Yue Hong Kong mispunched    
  Joao Benardino Portugal did not finish    
  Mate Dalos Hungary did not finish    
  Simon Dubach Switzerland did not finish    
  Mads Skaug Denmark did not finish


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +