Resultater Junior-VM Engadin - Mellomdistanse 2016



Resultater Junior-VM Engadin - Mellomdistanse
Engadin, Sveits - 14. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

W20-A

3 100 m, 59 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Simona Aebersold Switzerland 24:06   7:46
2 Aleksandra Hornik Poland 25:56   8:21
3 Johanna Oberg Sweden 26:17   8:28
4 Megan Carter Davies Great Britain 27:28   8:51
5 Anna Haataja Finland 27:31   8:52
6 Hanna Mueller Switzerland 27:37   8:54
7 Paula Gross Switzerland 27:39   8:55
8 Anna Dvorianskaia Russia 27:47   8:57
9 Tilda Johansson Sweden 27:50   8:58
10 Valerie Aebischer Switzerland 28:20   9:08
11 Sofie Bachmann Switzerland 28:32   9:12
12 Anna Stickova Czech Republic 28:46   9:16
13 Victoria Haestad Bjornstad Norway 28:47   9:17
14 Enni Jalava Finland 29:00   9:21
15 Jasmina Gassner Austria 29:38   9:33
16 Aasne Skram Troemborg United States of America 29:46   9:36
17 Elin Carlsson Sweden 29:47   9:36
18 Ingrid Lundanes Norway 29:51   9:37
19 Tereza Novakova Czech Republic 30:11   9:44
20 Barbora Chaloupska Czech Republic 30:17   9:46
21 Caroline Finderup Denmark 30:21   9:47
22 Marianne Haug Estonia 30:38   9:52
23 Ellen Klueser Germany 30:47   9:55
24 Csenge Viniczai Hungary 30:56   9:58
25 Alena Rakova Russia 31:01   10:00
26 Luca Szuromi Hungary 31:04   10:01
26 Amanda Falck Weber Denmark 31:04   10:01
28 Anine Lome Norway 31:08   10:02
29 Chloe Haberkorn France 31:21   10:06
30 Birte Friedrichs Germany 31:25   10:08
30 Isabel Seeger Germany 31:25   10:08
32 Tereza Cechova Czech Republic 31:29   10:09
33 Elin Pettersson Sweden 31:30   10:09
34 Maelle Beauvir France 31:45   10:14
35 Olena Postelniak Ukraine 31:47   10:15
36 Karoliina Ukskoski Finland 31:54   10:17
37 Emmi Jokela Finland 32:05   10:20
38 Ragnhild Hjermstad Norway 32:21   10:26
39 Joana Waelti Switzerland 32:37   10:31
40 Andreya Dyaksova Bulgaria 32:41   10:32
41 Weronika Cych Poland 33:11   10:42
42 Laura Leiboma Latvia 33:16   10:43
43 Jennifer Ricketts Great Britain 33:19   10:44
44 Florence Hanauer France 33:22   10:45
45 Maria Prieto Spain 33:36   10:50
46 Petra Hancova Czech Republic 33:57   10:57
47 Josefine Lind Denmark 34:03   10:59
48 Ingeborg Eide Norway 34:17   11:03
49 Virag Weiler Hungary 34:25   11:06
50 Fiona Bunn Great Britain 34:58   11:16
50 Maja Morawska Poland 34:58   11:16
52 Patricia Siegert Germany 35:47   11:32
53 Alice Tilley New Zealand 36:30   11:46
54 Yuliya Kobets Ukraine 36:35   11:48
55 Pia Blake Canada 36:37   11:48
56 Agnes Rebeka Neda Romania 37:04   11:57
57 Tonje Vassend Norway 37:16   12:01
58 Julie Emmerson Great Britain 44:29   14:20
59 Inmaculada Crespo Spain 49:48   16:03

W20-B

2 900 m, 57 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Zsofia Sarkozy Hungary 24:56   8:35
2 Line Cederberg Denmark 25:34   8:48
3 Lotta Kirvesmies Finland 25:50   8:54
4 Elena Pisarenko Russia 26:29   9:07
5 Agnes Kracht Denmark 26:36   9:10
6 Tereza Smelikova Slovakia 26:53   9:16
7 Klara Novotna Czech Republic 27:47   9:34
8 Julia Doubson United States of America 28:30   9:49
9 Dorothea Mueller Germany 29:06   10:02
10 Carina Polzer Austria 29:13   10:04
10 Emma Waddington Canada 29:13   10:04
12 Linnea Golsater Sweden 29:14   10:04
13 Winnie Oakhill Australia 29:19   10:06
14 Greti Pentek Hungary 29:43   10:14
15 Leenukka Hanhijarvi Finland 29:46   10:15
16 Katie Corywright New Zealand 30:15   10:25
17 Zlata Malysheva Russia 30:26   10:29
18 Migle Susinskaite Lithuania 30:34   10:32
19 Kayla Fairbairn New Zealand 30:49   10:37
20 Danielle Goodall New Zealand 30:50   10:37
21 Juliette Basset France 30:55   10:39
22 Nikoline Holm Splittorff Denmark 31:01   10:41
23 Francesca Taufer Italy 31:10   10:44
24 Roisin Long Ireland 31:18   10:47
25 Anika Gassner Austria 31:20   10:48
26 Johanna Trummer Austria 31:47   10:57
27 Sonia Hollands New Zealand 31:51   10:58
28 Ekaterina Vlasova Russia 32:02   11:02
29 Joana Fernandes Portugal 32:07   11:04
30 Julia Goldmann Hungary 32:13   11:06
31 Evalin Brautigam United States of America 32:21   11:09
32 Kaste Rutkauskaite Lithuania 32:41   11:16
33 Lara Molloy New Zealand 33:15   11:27
34 Kseniia Penzina Russia 33:34   11:34
35 Marie Tammemae Estonia 34:01   11:43
36 Zoe Dowling Australia 34:04   11:44
37 Isabel Bryant United States of America 34:16   11:48
38 Zeynep Ocak Turkey 34:31   11:54
39 Daria Moskalenko Ukraine 34:47   11:59
40 Ayse Bozkurt Turkey 34:56   12:02
41 Cecile Foltzer France 35:03   12:05
42 Lanita Steer Australia 35:10   12:07
43 Asha Steer Australia 35:11   12:07
44 Filipa Rodrigues Portugal 35:26   12:13
45 Tyra Christopherson United States of America 35:40   12:17
46 Antonia Sofrankova Slovakia 36:31   12:35
47 Pia Ocvirk Croatia 36:43   12:39
48 Anna Giovanelli Italy 36:58   12:44
49 Emily Raudkepp Estonia 37:05   12:47
50 Deimante Motiejunaite Lithuania 37:14   12:50
51 Elizabete Blumentale Latvia 37:16   12:51
52 Andrea Papugova Slovakia 38:26   13:15
53 Anna Dowling Australia 38:52   13:24
54 Paula Starke Germany 38:57   13:25
55 Hau Wah Brenda Chan Hong Kong 40:58   14:07
56 Arianna Taufer Italy 41:07   14:10
57 Olga Stanojevic Serbia 42:11   14:32

W20-C

2 600 m, 25 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Tara Melhuish Australia 31:38   12:10
2 Christie Courtnage Republic of South Africa 32:14   12:23
3 Akvile Bartkeviciute Lithuania 32:36   12:32
4 Laura Baus Spain 32:41   12:34
5 Anna Eleonora Freimane Latvia 34:45   13:21
6 Claudia Rooman Belgium 35:16   13:33
7 Maria Soriano Ramal Spain 35:19   13:35
8 Kirsten Chambers Republic of South Africa 35:38   13:42
9 Cho Yu Lam Hong Kong 35:41   13:43
10 Natsuki Yamagishi Japan 35:44   13:44
11 Elif Gokce Avci Turkey 37:19   14:21
12 Yoshie Katsuyama Japan 37:30   14:25
13 Moeko Sano Japan 39:16   15:06
14 Lale Han Kilic Turkey 39:47   15:18
15 Nicole Whitmore Canada 41:35   15:59
16 Naho Katori Japan 45:17   17:25
17 Selma Cabri Turkey 46:43   17:58
18 Manami Murata Japan 46:46   17:59
19 Ka Yan Ng Hong Kong 50:23   19:22
20 Rahime Sozbir Turkey 50:52   19:33
21 Sze Wing Yee Hong Kong 51:10   19:40
22 Merel Dirksen Netherlands 54:04   20:47
23 Wai Hin Soo Hong Kong 1:01:06   23:30
24 Yurina Takahashi Japan 1:08:54   26:30
25 Hoi Yi Law Hong Kong 1:15:11   28:55

M20-A

3 800 m, 60 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Thomas Curiger Switzerland 24:21   6:24
2 Joey Hadorn Switzerland 25:10   6:37
3 Audun Heimdal Norway 25:32   6:43
4 Anton Forsberg Sweden 25:35   6:43
5 Noah Zbinden Switzerland 25:40   6:45
6 Isac von Krusenstierna Sweden 25:53   6:48
7 Anton Kuukka Finland 26:08   6:52
8 Mathias Peter Austria 26:21   6:56
9 Shamus Morrison New Zealand 26:27   6:57
10 Jesper Svensk Sweden 26:28   6:57
11 Mathieu Perrin France 26:35   6:59
12 Oskar Stormer Norway 26:41   7:01
13 Simon Hector Sweden 26:48   7:03
14 Simon Imark Sweden 27:01   7:06
15 Elias Thorsdal Molnvik Norway 27:05   7:07
16 Alexander Chepelin Great Britain 27:09   7:08
16 Riccardo Rancan Switzerland 27:09   7:08
18 Mikhail Kuleshov Russia 27:11   7:09
19 Olli Ojanaho Finland 27:12   7:09
20 Vegard Jarvis Westergard Norway 27:16   7:10
21 Olai Stensland Lillevold Norway 27:24   7:12
22 Kirill Komarov Russia 27:26   7:13
23 Topias Ahola Finland 27:37   7:16
24 Dag Blandkjenn Norway 27:48   7:18
25 Vojtech Sykora Czech Republic 27:57   7:21
26 Matt Doyle Australia 27:58   7:21
27 Mattia Debertolis Italy 28:03   7:22
28 Jan Cech Czech Republic 28:09   7:24
29 Tobia Pezzati Switzerland 28:14   7:25
30 Riccardo Scalet Italy 28:17   7:26
31 Adrien Delenne France 28:47   7:34
32 Ed Cory Wright New Zealand 28:53   7:36
33 Quentin Rauturier France 28:57   7:37
34 Anatoly Fomiciov Moldova 29:02   7:38
35 Henry Mcnulty Australia 29:03   7:38
35 Marton Zacher Hungary 29:03   7:38
37 Orhan Kutlu Turkey 29:05   7:39
38 Ole Hennseler Germany 29:18   7:42
39 Mate Dalos Hungary 29:25   7:44
40 Jannis Bonek Austria 29:27   7:45
41 Tommy Hayes New Zealand 30:01   7:53
42 Mihaly Ormay Hungary 30:04   7:54
43 Akseli Ruohola Finland 30:14   7:57
44 Vojtech Kettner Czech Republic 30:37   8:03
45 Uldis Upitis Latvia 30:42   8:04
46 Heino Ollin Estonia 31:11   8:12
47 Florian Kurz Austria 31:31   8:17
48 Stepan Mudrak Czech Republic 31:50   8:22
49 Topi Raitanen Finland 31:51   8:22
50 Anton Kamolz Germany 31:53   8:23
51 Korbinian Lehner Germany 31:54   8:23
52 Laurits Bidstrup Moller Denmark 32:04   8:26
53 Erik Doehler Germany 32:39   8:35
54 Dusan Slama Slovakia 34:07   8:58
55 Matous Furst Czech Republic 34:22   9:02
56 Radoslaw Piotrowski Poland 34:40   9:07
57 Daniel Stansfield Great Britain 34:51   9:10
58 Simon Dubach Switzerland 35:09   9:15
59 Dane Blomquist Great Britain 35:51   9:26
  Michael Laraia United States of America mispunched    

M20-B

3 300 m, 56 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Vladislav Malyshev Russia 25:41   7:46
2 Devon Beckman New Zealand 26:01   7:53
3 Benjamin Leduc France 26:03   7:53
4 Jarrah Day Australia 26:30   8:01
5 Fabio Brunet Italy 26:37   8:03
6 Matt Goodall New Zealand 26:38   8:04
7 Martin Borge Heir United States of America 26:48   8:07
8 Aston Key Australia 26:51   8:08
9 Jakub Chupek Slovakia 27:03   8:11
10 Jakub Glonek Czech Republic 27:16   8:15
11 Patrick Jaffe Australia 27:34   8:21
12 Sergey Popov Russia 28:14   8:33
13 Cosme Sanchez Dorado Spain 28:18   8:34
14 Anton Salmenkyla United States of America 28:39   8:40
15 Nicolas Kastner Austria 28:41   8:41
16 Endijs Titomers Latvia 28:48   8:43
17 Michael Svoboda Canada 29:02   8:47
18 Martin Smelik Slovakia 29:10   8:50
19 Jakub Dekret Slovakia 29:17   8:52
20 Tuomas Heikkila Finland 29:31   8:56
21 Martin Jonas Slovakia 29:34   8:57
22 Emirhan Kulahsiz Turkey 29:47   9:01
23 Timothy Chambers Republic of South Africa 29:58   9:04
24 Peter Tusar Slovenia 30:06   9:07
25 Cameron de Lisle New Zealand 30:09   9:08
26 Martynas Germanavicius Lithuania 30:43   9:18
27 Mikkel Lyskjaer Denmark 30:44   9:18
28 Pranas Germanavicius Lithuania 30:46   9:19
29 Fleury Roux France 31:00   9:23
30 Nikita Gurevich Russia 31:14   9:27
31 Fryderyk Pryjma Poland 31:19   9:29
32 Daniil Tetikov Russia 31:26   9:31
33 Christian Michelsen Canada 31:39   9:35
34 Elmar Montero Carceles Spain 31:40   9:35
35 Robert Graham Canada 31:52   9:39
36 Valentin Shishkov Bulgaria 31:56   9:40
37 Ibrahim Dilek Turkey 32:01   9:42
38 Janek Piirisild Estonia 32:35   9:52
39 Stefan Yordanov Bulgaria 32:36   9:52
40 Rokas Lipnickas Lithuania 32:37   9:53
41 Markus Graetsch Germany 33:29   10:08
42 Lauri Pahn Estonia 33:31   10:09
43 Tom Drygalski Belgium 34:20   10:24
44 Dominik Kirin Croatia 34:22   10:24
45 Leif Blake Canada 34:41   10:30
46 Suleyman Eren Turkey 34:49   10:33
47 Balazs Miavecz Hungary 35:16   10:41
48 Simeon Burrill Australia 36:14   10:58
49 Vasili Fomiciov Moldova 36:24   11:01
50 Jonathan Quinn Ireland 36:58   11:12
51 Joao Benardino Portugal 38:01   11:31
52 Cesare Mattiroli Italy 40:45   12:20
53 Matiss Sliksjanis Latvia 42:05   12:45
54 Patrik Egei Hungary 43:51   13:17
55 Milos Bilic Serbia 44:55   13:36
  Dominik Jandl Austria did not finish    

M20-C

3 100 m, 41 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Daniel Peregi Hungary 24:06   7:46
2 Ricardo Esteves Ferreira Portugal 26:11   8:26
2 Oguzhan Karatepe Turkey 26:11   8:26
4 Jan Erik Naess Canada 26:36   8:34
5 Stefan Mihaylov Bulgaria 26:45   8:37
6 Stefan Bilic Serbia 28:06   9:03
7 Carl Emil Schoier Kovsted Denmark 29:31   9:31
8 Luis Milvaques Casado Spain 30:12   9:44
9 Thomas Laraia United States of America 30:19   9:46
10 Blaz Petrovic Slovenia 30:20   9:47
11 Carlos Raico Landa Sanchez Spain 30:44   9:54
12 Reiji Matsuo Japan 30:45   9:55
13 Roark Robinson Republic of South Africa 31:22   10:07
14 Go Inamori Japan 31:28   10:09
15 Caelan Pangman Mclean Canada 31:45   10:14
16 Jeremy Bredo Belgium 31:52   10:16
17 Rokas Vaitkus Lithuania 31:53   10:17
18 Simon Krekels Belgium 32:15   10:24
19 Misaki Kato Japan 32:34   10:30
20 Wout Keuppens Belgium 33:08   10:41
21 Peter Zakrevski United States of America 33:23   10:46
22 Akihiro Shiina Japan 33:33   10:49
23 Malthe Gaarsdal Denmark 33:49   10:54
24 Luka Ivkovic Croatia 34:15   11:02
25 Itsuki Ito Japan 34:40   11:10
26 Sing Wai Li Hong Kong 35:27   11:26
27 Xiao Tang China 36:33   11:47
28 Peter Meehan Ireland 36:39   11:49
29 Ken Shibanuma Japan 37:34   12:07
30 Peter Divin Romania 38:46   12:30
31 Vasco Duarte Portugal 39:11   12:38
32 Joao Novo Portugal 40:37   13:06
33 Juhong Mo China 41:31   13:23
34 Chit Hei Shiu Hong Kong 42:28   13:41
35 Andries Swart Republic of South Africa 42:48   13:48
36 Claudiu Rob Romania 44:32   14:21
37 David Ugray Slovakia 46:10   14:53
38 Carl Holmes Republic of South Africa 48:41   15:42
39 Wei Yong Yue Hong Kong 49:11   15:51
  Klaas Mellebeek Belgium mispunched    
  Martijn Hus Belgium did not finish


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +