Resultater Junior-VM Engadin - Mellomdistanse Kvalifisering 2016



Resultater Junior-VM Engadin - Mellomdistanse Kvalifisering
Engadin, Sveits - 14. juli 2016

Arrangementstype: Orientering

W20-1

3 100 m, 49 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time FH
1 Valerie Aebischer Switzerland 26:51   8:39 A
2 Ingeborg Eide Norway 27:12   8:46 A
3 Megan Carter Davies Great Britain 27:20   8:49 A
4 Josefine Lind Denmark 28:41   9:15 A
5 Anna Haataja Finland 28:47   9:17 A
6 Tereza Novakova Czech Republic 29:37   9:33 A
7 Laura Leiboma Latvia 29:45   9:35 A
8 Maja Morawska Poland 30:17   9:46 A
9 Maelle Beauvir France 30:30   9:50 A
10 Amanda Johansson United States of America 30:46   9:55 A
11 Tilda Johansson Sweden 30:51   9:57 A
12 Petra Hancova Czech Republic 30:58   9:59 A
12 Maria Prieto Spain 30:58   9:59 A
14 Luca Szuromi Hungary 31:03   10:00 A
15 Patricia Siegert Germany 31:04   10:01 A
16 Paula Gross Switzerland 31:17   10:05 A
17 Ingrid Lundanes Norway 31:42   10:13 A
18 Alice Tilley New Zealand 32:12   10:23 A
19 Yuliya Kobets Ukraine 32:13   10:23 A
20 Pia Blake Canada 32:25   10:27 A
21 Lotta Kirvesmies Finland 32:55   10:37 B
21 Winnie Oakhill Australia 32:55   10:37 B
23 Sarah Jones Great Britain 32:56   10:37 B
24 Migle Susinskaite Lithuania 33:03   10:39 B
25 Juliette Basset France 34:10   11:01 B
26 Johanna Trummer Austria 34:34   11:09 B
27 Nikoline Holm Splittorff Denmark 34:51   11:14 B
28 Carina Polzer Austria 35:12   11:21 B
29 Julia Goldmann Hungary 35:44   11:31 B
30 Kseniia Penzina Russia 36:17   11:42 B
31 Evalin Brautigam United States of America 36:34   11:47 B
31 Hanna Hugosson Sweden 36:34   11:47 B
33 Arianna Taufer Italy 36:54   11:54 B
34 Zlata Malysheva Russia 36:56   11:54 B
35 Emily Raudkepp Estonia 37:06   11:58 B
36 Pia Ocvirk Croatia 37:37   12:08 B
37 Katie Corywright New Zealand 37:38   12:08 B
38 Zoe Dowling Australia 37:40   12:09 B
39 Dorothea Mueller Germany 38:43   12:29 B
40 Antonia Sofrankova Slovakia 39:16   12:40 B
41 Christie Courtnage Republic of South Africa 40:10   12:57 C
42 Rahime Sozbir Turkey 47:58   15:28 C
43 Moeko Sano Japan 48:26   15:37 C
44 Maria Soriano Ramal Spain 49:00   15:48 C
45 Naho Katori Japan 49:24   15:56 C
46 Selma Cabri Turkey 49:58   16:07 C
47 Ka Yan Ng Hong Kong 51:23   16:34 C
48 Hoi Yi Law Hong Kong 57:21   18:30 C
  Fei Dai China mispunched     C

W20-2

3 100 m, 49 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time FH
1 Johanna Oberg Sweden 28:12   9:05 A
2 Amanda Falck Weber Denmark 28:32   9:12 A
3 Csenge Viniczai Hungary 28:43   9:15 A
4 Hanna Mueller Switzerland 28:57   9:20 A
5 Aleksandra Hornik Poland 29:16   9:26 A
6 Alena Rakova Russia 29:23   9:28 A
7 Anine Lome Norway 29:44   9:35 A
8 Chloe Haberkorn France 29:51   9:37 A
9 Elin Carlsson Sweden 29:55   9:39 A
10 Jasmina Gassner Austria 29:59   9:40 A
11 Sofie Bachmann Switzerland 30:26   9:49 A
12 Julie Emmerson Great Britain 30:30   9:50 A
13 Tereza Cechova Czech Republic 30:33   9:51 A
14 Birte Friedrichs Germany 30:40   9:53 A
15 Florence Hanauer France 31:17   10:05 A
16 Agnes Rebeka Neda Romania 31:32   10:10 A
17 Karoliina Ukskoski Finland 31:45   10:14 A
18 Jennifer Ricketts Great Britain 31:50   10:16 A
19 Ragnhild Hjermstad Norway 31:59   10:19 A
20 Marianne Haug Estonia 32:16   10:24 A
21 Klara Novotna Czech Republic 32:23   10:26 B
21 Zsofia Sarkozy Hungary 32:23   10:26 B
23 Danielle Goodall New Zealand 32:54   10:36 B
24 Leenukka Hanhijarvi Finland 33:05   10:40 B
25 Line Cederberg Denmark 33:43   10:52 B
26 Roisin Long Ireland 34:26   11:06 B
27 Elena Pisarenko Russia 34:31   11:08 B
27 Francesca Taufer Italy 34:31   11:08 B
29 Isabel Bryant United States of America 34:46   11:12 B
30 Paula Starke Germany 34:54   11:15 B
31 Tyra Christopherson United States of America 36:20   11:43 B
32 Deimante Motiejunaite Lithuania 36:35   11:48 B
33 Daria Moskalenko Ukraine 37:03   11:57 B
34 Andrea Papugova Slovakia 37:35   12:07 B
35 Asha Steer Australia 37:57   12:14 B
36 Filipa Rodrigues Portugal 38:04   12:16 B
37 Sonia Hollands New Zealand 38:11   12:19 B
38 Emma Waddington Canada 41:00   13:13 B
39 Zeynep Ocak Turkey 41:15   13:18 B
40 Hau Wah Brenda Chan Hong Kong 42:43   13:46 B
41 Akvile Bartkeviciute Lithuania 43:38   14:04 C
42 Tara Melhuish Australia 44:32   14:21 C
42 Claudia Rooman Belgium 44:32   14:21 C
44 Laura Baus Spain 45:18   14:36 C
45 Anna Eleonora Freimane Latvia 47:22   15:16 C
46 Yoshie Katsuyama Japan 53:03   17:06 C
47 Elif Gokce Avci Turkey 59:00   19:01 C
48 Yurina Takahashi Japan 1:06:33   21:28 C
49 Wai Hin Soo Hong Kong 1:15:04   24:12 C

W20-3

3 200 m, 49 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time FH
1 Simona Aebersold Switzerland 27:25   8:34 A
2 Fiona Bunn Great Britain 28:35   8:55 A
3 Anna Stickova Czech Republic 28:40   8:57 A
4 Olena Postelniak Ukraine 29:59   9:22 A
5 Barbora Chaloupska Czech Republic 30:03   9:23 A
6 Andreya Dyaksova Bulgaria 30:20   9:28 A
7 Caroline Finderup Denmark 30:36   9:33 A
8 Weronika Cych Poland 30:52   9:38 A
9 Anna Dvorianskaia Russia 30:53   9:39 A
10 Ellen Klueser Germany 31:37   9:52 A
11 Victoria Haestad Bjornstad Norway 31:42   9:54 A
12 Aasne Skram Troemborg United States of America 32:03   10:00 A
13 Inmaculada Crespo Spain 32:06   10:01 A
14 Emmi Jokela Finland 32:26   10:08 A
15 Enni Jalava Finland 32:30   10:09 A
16 Elin Pettersson Sweden 32:31   10:09 A
17 Isabel Seeger Germany 32:35   10:10 A
17 Joana Waelti Switzerland 32:35   10:10 A
19 Tonje Vassend Norway 33:04   10:20 A
20 Virag Weiler Hungary 33:42   10:31 A
21 Kaste Rutkauskaite Lithuania 33:48   10:33 B
22 Tereza Smelikova Slovakia 33:50   10:34 B
23 Linnea Golsater Sweden 33:56   10:36 B
24 Julia Doubson United States of America 34:14   10:41 B
25 Lanita Steer Australia 34:22   10:44 B
26 Greti Pentek Hungary 34:27   10:45 B
27 Ayse Bozkurt Turkey 34:46   10:51 B
28 Joana Fernandes Portugal 34:54   10:54 B
29 Anika Gassner Austria 35:12   11:00 B
30 Anna Giovanelli Italy 35:52   11:12 B
31 Lara Molloy New Zealand 36:08   11:17 B
32 Cecile Foltzer France 36:09   11:17 B
33 Ekaterina Vlasova Russia 36:31   11:24 B
34 Anna Dowling Australia 37:06   11:35 B
35 Olga Stanojevic Serbia 37:27   11:42 B
36 Alice Rigby Great Britain 37:36   11:45 B
37 Marie Tammemae Estonia 38:38   12:04 B
38 Kayla Fairbairn New Zealand 38:59   12:10 B
39 Elizabete Blumentale Latvia 40:02   12:30 B
40 Agnes Kracht Denmark 40:06   12:31 B
41 Natsuki Yamagishi Japan 43:40   13:38 C
42 Cho Yu Lam Hong Kong 44:11   13:48 C
43 Caoimhe O Boyle Ireland 44:51   14:00 C
44 Lale Han Kilic Turkey 44:58   14:03 C
45 Kirsten Chambers Republic of South Africa 49:03   15:19 C
46 Manami Murata Japan 1:00:08   18:47 C
47 Nicole Whitmore Canada 1:01:25   19:11 C
48 Merel Dirksen Netherlands 1:03:58   19:59 C
49 Sze Wing Yee Hong Kong 1:07:45   21:10 C

M20-1

3 700 m, 55 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time FH
1 Olli Ojanaho Finland 25:09   6:47 A
2 Thomas Curiger Switzerland 25:33   6:54 A
3 Topias Ahola Finland 26:01   7:01 A
4 Riccardo Scalet Italy 26:42   7:12 A
5 Audun Heimdal Norway 26:50   7:15 A
6 Henry Mcnulty Australia 26:53   7:15 A
7 Mathieu Perrin France 26:59   7:17 A
8 Riccardo Rancan Switzerland 27:36   7:27 A
9 Tommy Hayes New Zealand 27:50   7:31 A
10 Stepan Mudrak Czech Republic 28:11   7:37 A
11 Radoslaw Piotrowski Poland 28:13   7:37 A
12 Oskar Stormer Norway 28:21   7:39 A
13 Jannis Bonek Austria 28:28   7:41 A
14 Marton Zacher Hungary 28:31   7:42 A
15 Anton Kamolz Germany 28:37   7:44 A
16 Dusan Slama Slovakia 28:58   7:49 A
17 Anton Forsberg Sweden 29:01   7:50 A
18 Korbinian Lehner Germany 29:02   7:50 A
19 Kirill Komarov Russia 29:08   7:52 A
20 Florian Kurz Austria 29:36   8:00 A
21 Balazs Miavecz Hungary 29:41   8:01 B
22 Jakub Glonek Czech Republic 29:52   8:04 B
23 Martin Borge Heir United States of America 30:03   8:07 B
24 Devon Beckman New Zealand 30:10   8:09 B
25 Jakub Chupek Slovakia 30:55   8:21 B
26 Martynas Germanavicius Lithuania 30:59   8:22 B
27 Jarrah Day Australia 31:23   8:28 B
28 Harrison Mccartney Great Britain 31:26   8:29 B
29 Dominik Kirin Croatia 31:38   8:32 B
30 Vladislav Malyshev Russia 31:41   8:33 B
31 Arnaud Perrin France 31:42   8:34 B
32 Janek Piirisild Estonia 31:53   8:37 B
33 Ibrahim Dilek Turkey 31:58   8:38 B
34 Elmar Montero Carceles Spain 32:20   8:44 B
35 Peter Tusar Slovenia 32:30   8:47 B
36 Matiss Sliksjanis Latvia 32:47   8:51 B
37 Cesare Mattiroli Italy 33:44   9:07 B
38 Emirhan Kulahsiz Turkey 34:40   9:22 B
39 Tom Drygalski Belgium 34:41   9:22 B
40 Robert Graham Canada 34:45   9:23 B
41 Ricardo Esteves Ferreira Portugal 35:28   9:35 C
42 Stefan Mihaylov Bulgaria 37:02   10:00 C
43 Joao Novo Portugal 37:27   10:07 C
44 Caelan Pangman Mclean Canada 39:01   10:32 C
45 Malthe Gaarsdal Denmark 39:46   10:44 C
45 Ken Shibanuma Japan 39:46   10:44 C
47 Peter Meehan Ireland 41:28   11:12 C
48 Sing Wai Li Hong Kong 41:59   11:20 C
49 Wout Keuppens Belgium 43:05   11:38 C
50 Peter Zakrevski United States of America 46:32   12:34 C
51 Itsuki Ito Japan 46:56   12:41 C
52 Andries Swart Republic of South Africa 47:29   12:50 C
53 Xiao Tang China 48:39   13:08 C
54 Carl Holmes Republic of South Africa 55:05   14:53 C
55 Claudiu Rob Romania 1:02:38   16:55 C

M20-2

3 700 m, 57 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time FH
1 Joey Hadorn Switzerland 23:45   6:25 A
2 Mathias Peter Austria 24:19   6:34 A
3 Vojtech Kettner Czech Republic 26:58   7:17 A
4 Olai Stensland Lillevold Norway 27:08   7:20 A
5 Simon Hector Sweden 27:15   7:21 A
6 Matt Doyle Australia 27:24   7:24 A
7 Tobia Pezzati Switzerland 27:43   7:29 A
8 Vegard Jarvis Westergard Norway 28:18   7:38 A
8 Jesper Svensk Sweden 28:18   7:38 A
10 Erik Doehler Germany 28:23   7:40 A
11 Adrien Delenne France 28:36   7:43 A
12 Ed Cory Wright New Zealand 28:44   7:45 A
13 Mikhail Kuleshov Russia 28:59   7:50 A
14 Daniel Stansfield Great Britain 29:01   7:50 A
15 Akseli Ruohola Finland 29:03   7:51 A
16 Heino Ollin Estonia 29:15   7:54 A
17 Matous Furst Czech Republic 29:17   7:54 A
18 Michael Laraia United States of America 29:20   7:55 A
19 Dane Blomquist Great Britain 29:23   7:56 A
20 Mihaly Ormay Hungary 29:34   7:59 A
21 Tuomas Heikkila Finland 29:35   7:59 B
22 Mikkel Lyskjaer Denmark 29:36   8:00 B
23 Jakub Dekret Slovakia 29:54   8:04 B
24 Fryderyk Pryjma Poland 30:31   8:14 B
25 Cameron de Lisle New Zealand 30:33   8:15 B
26 Fleury Roux France 30:39   8:17 B
27 Milos Bilic Serbia 30:52   8:20 B
28 Endijs Titomers Latvia 30:58   8:22 B
29 Pranas Germanavicius Lithuania 31:01   8:22 B
30 Nicolas Kastner Austria 31:50   8:36 B
31 Sergey Popov Russia 31:53   8:37 B
32 Patrik Egei Hungary 31:56   8:37 B
33 Simeon Burrill Australia 32:19   8:44 B
34 Vasili Fomiciov Moldova 32:24   8:45 B
35 Fabio Brunet Italy 32:38   8:49 B
36 Christian Michelsen Canada 32:51   8:52 B
37 Timothy Chambers Republic of South Africa 33:01   8:55 B
38 Jonathan Quinn Ireland 33:06   8:56 B
39 Valentin Shishkov Bulgaria 33:51   9:08 B
40 Suleyman Eren Turkey 34:24   9:17 B
41 Talha Gunday Turkey 35:24   9:34 C
42 Jeremy Bredo Belgium 36:31   9:52 C
43 Go Inamori Japan 36:47   9:56 C
44 Jan Erik Naess Canada 36:49   9:57 C
45 Klaas Mellebeek Belgium 37:30   10:08 C
46 Colin Kolbe Germany 37:51   10:13 C
47 Carlos Raico Landa Sanchez Spain 38:07   10:18 C
48 Austin Fowler United States of America 39:17   10:37 C
49 Rokas Vaitkus Lithuania 39:30   10:40 C
50 Blaz Petrovic Slovenia 41:30   11:12 C
51 Akihiro Shiina Japan 42:27   11:28 C
52 David Ugray Slovakia 44:16   11:57 C
53 Chit Hei Shiu Hong Kong 49:06   13:16 C
54 Juhong Mo China 54:49   14:48 C
  Peter Knobloch Esztergar Romania mispunched     C
  Emil Oebro Denmark mispunched     C
  Bernardo Pereira Portugal did not finish     C

M20-3

3 600 m, 57 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time FH
1 Isac von Krusenstierna Sweden 26:00   7:13 A
2 Simon Imark Sweden 26:11   7:16 A
3 Noah Zbinden Switzerland 27:50   7:43 A
4 Shamus Morrison New Zealand 27:51   7:44 A
5 Anton Kuukka Finland 27:57   7:45 A
6 Elias Thorsdal Molnvik Norway 27:58   7:46 A
7 Quentin Rauturier France 28:00   7:46 A
8 Mattia Debertolis Italy 28:03   7:47 A
9 Orhan Kutlu Turkey 28:43   7:58 A
10 Mate Dalos Hungary 28:48   8:00 A
11 Alexander Chepelin Great Britain 28:57   8:02 A
12 Topi Raitanen Finland 29:01   8:03 A
13 Uldis Upitis Latvia 29:06   8:05 A
14 Vojtech Sykora Czech Republic 29:28   8:11 A
15 Jan Cech Czech Republic 29:42   8:15 A
16 Anatoly Fomiciov Moldova 29:46   8:16 A
17 Simon Dubach Switzerland 29:51   8:17 A
18 Ole Hennseler Germany 29:53   8:18 A
19 Laurits Bidstrup Moller Denmark 29:54   8:18 A
20 Dag Blandkjenn Norway 29:55   8:18 A
21 Aston Key Australia 30:19   8:25 B
22 Benjamin Leduc France 30:20   8:25 B
23 Cosme Sanchez Dorado Spain 30:30   8:28 B
24 Martin Jonas Slovakia 30:39   8:30 B
25 Matt Goodall New Zealand 30:43   8:31 B
26 Nikita Gurevich Russia 30:48   8:33 B
27 Joe Woodley Great Britain 30:59   8:36 B
28 Leif Blake Canada 31:04   8:37 B
29 Stefan Yordanov Bulgaria 31:35   8:46 B
30 Markus Graetsch Germany 31:36   8:46 B
31 Krzysztof Rzenca Poland 31:50   8:50 B
32 Daniil Tetikov Russia 32:01   8:53 B
33 Dominik Jandl Austria 32:13   8:56 B
34 Michael Svoboda Canada 32:17   8:58 B
35 Rokas Lipnickas Lithuania 32:41   9:04 B
36 Anton Salmenkyla United States of America 32:43   9:05 B
37 Martin Smelik Slovakia 32:51   9:07 B
38 Patrick Jaffe Australia 33:24   9:16 B
39 Joao Benardino Portugal 33:56   9:25 B
40 Lauri Pahn Estonia 33:58   9:26 B
41 Daniel Peregi Hungary 34:38   9:37 C
42 Reiji Matsuo Japan 35:34   9:52 C
43 Peter Divin Romania 35:56   9:58 C
44 Carl Emil Schoier Kovsted Denmark 36:29   10:08 C
45 Oguzhan Karatepe Turkey 37:28   10:24 C
46 Luis Milvaques Casado Spain 37:52   10:31 C
47 Thomas Laraia United States of America 38:20   10:38 C
48 Stefan Bilic Serbia 38:22   10:39 C
49 Misaki Kato Japan 38:37   10:43 C
50 Vasco Duarte Portugal 39:45   11:02 C
51 Simon Krekels Belgium 39:48   11:03 C
52 Luka Ivkovic Croatia 42:02   11:40 C
53 Martijn Hus Belgium 43:10   11:59 C
54 Roark Robinson Republic of South Africa 45:55   12:45 C
55 Wei Yong Yue Hong Kong 1:09:14   19:13 C
  Serhii Nahorniuk Ukraine mispunched     C
  Paul Pruzina Ireland mispunched     C


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +