Resultater Junior-VM Vuokatti - Menn - Stafett - 2021


Annonse

Resultater Junior-VM

13. februar 2021

Vuokatti - Finland

Arrangementstype: Langrenn

MENN - STAFETT - 4 x 5 KM - KLASSISK / FRI

1. 10 NORWAY NOR 49:45.3  
    10  SANDVIK Edvard 13.16,0 ( 7.) 13.16,0 ( 7.)  
    10  VIKA Jonas 13.01,4 ( 9.) 26.17,4 (10.)  
    10  MOERK Martin Kirkeberg 11.57,6 ( 2.) 38.15,0 ( 1.)  
    10  HJELMESET Lars Agnar 11.30,3 ( 1.) 49.45,3 ( 1.)  
2. 11 FINLAND FIN 50:05.3   +20.0
    11  MOILANEN Niilo 13.08,1 ( 2.) 13.08,1 ( 2.)  
    11  ANTTOLA Niko 6.25,0 ( 3.) 19.33,1 ( 1.)  
    11  HELANDER Eemil 18.46,5 (12.) 38.19,6 ( 3.)  
    11  STAHLBERG Alexander 11.45,7 ( 4.) 50.05,3 ( 2.)  
3. 3 ITALY ITA 50:07.9   +22.6
    3   LONGO Fabio 13.11,1 ( 4.) 13.11,1 ( 4.)  
    3   CHIOCCHETTI Alessandro 13.17,4 (12.) 26.28,5 (11.)  
    3   SCLISIZZO Luca 11.58,9 ( 3.) 38.27,4 ( 5.)  
    3   BARP Elia 11.40,5 ( 2.) 50.07,9 ( 3.)  
4. 6 RUSSIA RUS 50:08.0   +22.7
    6   ZHUL Viktor 13.08,2 ( 3.) 13.08,2 ( 3.)  
    6   IVSHIN Alexander 13.05,2 (10.) 26.13,4 ( 9.)  
    6   RODIONOV Nikita 12.01,9 ( 4.) 38.15,3 ( 2.)  
    6   VOLKOV Sergey 11.52,7 ( 5.) 50.08,0 ( 4.)  
5. 7 GERMANY GER 50:52.9   +1:07.6
    7   KECK Elias 13.16,8 ( 8.) 13.16,8 ( 8.)  
    7   HEILAND Korbinian 13.11,7 (11.) 26.28,5 (11.)  
    7   DOERKS Jan-Friedrich 11.54,8 ( 1.) 38.23,3 ( 4.)  
    7   STOELBEN Jan 12.29,6 ( 9.) 50.52,9 ( 5.)  
6. 2 CANADA CAN 50:55.1   +1:09.8
    2   MCKEEVER Xavier 13.23,1 (11.) 13.23,1 (11.)  
    2   STEPHEN Thomas 13.28,0 (13.) 26.51,1 (14.)  
    2   DAVIES Joe 12.04,2 ( 5.) 38.55,3 ( 8.)  
    2   LEVEILLE Olivier 11.59,8 ( 6.) 50.55,1 ( 6.)  
7. 12 SWEDEN SWE 51:11.2   +1:25.9
    12  ERSSON George 13.22,4 (10.) 13.22,4 (10.)  
    12  DANIELSSON Emil 6.20,8 ( 2.) 19.43,2 ( 3.)  
    12  GISSELMAN Truls 19.23,2 (14.) 39.06,4 ( 9.)  
    12  ANGER Edvin 12.04,8 ( 7.) 51.11,2 ( 7.)  
8. 1 UNITED STATES OF AMERICA USA 51:12.7   +1:27.4
    1   EARNHART Michael 13.18,1 ( 9.) 13.18,1 ( 9.)  
    1   MCMULLEN Zanden 6.19,2 ( 1.) 19.37,3 ( 2.)  
    1   KOCH Will 19.12,8 (13.) 38.50,1 ( 7.)  
    1   HAGENBUCH Johnny 12.22,6 ( 8.) 51.12,7 ( 8.)  
9. 4 SWITZERLAND SUI 51:27.7   +1:42.4
    4   WIGGER Nicola 13.07,2 ( 1.) 13.07,2 ( 1.)  
    4   NUFER Cla-Ursin 13.29,3 (14.) 26.36,5 (13.)  
    4   SAVARY Antonin 12.12,1 ( 6.) 38.48,6 ( 6.)  
    4   STEIGER Niclas 12.39,1 (10.) 51.27,7 ( 9.)  
10. 5 FRANCE FRA 52:22.3   +2:37.0
    5   ROUSSET Gaspard 13.15,3 ( 6.) 13.15,3 ( 6.)  
    5   HERICHER Antoine 14.14,5 (15.) 27.29,8 (15.)  
    5   ARNAUD Julien 13.07,0 ( 9.) 40.36,8 (11.)  
    5   BOURDIN Remi 11.45,5 ( 3.) 52.22,3 (10.)  
11. 8 POLAND POL 53:16.3   +3:31.0
    8   GAZUREK Lukasz 13.14,1 ( 5.) 13.14,1 ( 5.)  
    8   BUGARA Robert 6.51,4 ( 5.) 20.05,5 ( 4.)  
    8   CIELNIAK Bartosz 20.23,7 (17.) 40.29,2 (10.)  
    8   BRYJA Sebastian 12.47,1 (11.) 53.16,3 (11.)  
12. 13 JAPAN JPN 53:49.8   +4:04.5
    13  KIKUCHI Satoshi 13.28,9 (12.) 13.28,9 (12.)  
    13  SAKAI Kanta 6.56,1 ( 6.) 20.25,0 ( 6.)  
    13  TAKIZAWA Ikuya 20.16,8 (16.) 40.41,8 (13.)  
    13  KOBAYASHI Kosei 13.08,0 (12.) 53.49,8 (12.)  
13. 9 CZECH REPUBLIC CZE 54:12.6   +4:27.3
    9   KOCANDRLE Martin 13.46,5 (14.) 13.46,5 (14.)  
    9   ZATLOUKAL Krystof 7.03,9 ( 8.) 20.50,4 ( 7.)  
    9   PAVLASEK Simon 19.47,4 (15.) 40.37,8 (12.)  
    9   LENGYEL Tomas 13.34,8 (17.) 54.12,6 (13.)  
14. 17 UKRAINE UKR 54:32.1   +4:46.8
    17  LISOHOR Oleksandr 13.33,2 (13.) 13.33,2 (13.)  
    17  KOLUPAIKO Vitalii 6.51,0 ( 4.) 20.24,2 ( 5.)  
    17  DENYSENKO Ruslan 20.36,7 (18.) 41.00,9 (14.)  
    17  AKSIUTA Volodymyr 13.31,2 (16.) 54.32,1 (14.)  
15. 15 SLOVENIA SLO 54:53.4   +5:08.1
    15  GROS Anze 14.09,9 (16.) 14.09,9 (16.)  
    15  MULEJ Jost 14.17,4 (16.) 28.27,3 (16.)  
    15  KOROSEC Bostjan 13.02,8 ( 8.) 41.30,1 (15.)  
    15  KARNICAR Izidor 13.23,3 (14.) 54.53,4 (15.)  
16. 19 ESTONIA EST 55:11.1   +5:25.8
    19  VEERPALU Anders 14.30,4 (19.) 14.30,4 (19.)  
    19  PAARSON Kaspar 14.34,6 (17.) 29.05,0 (17.)  
    19  KOPPA Andreas 12.41,8 ( 7.) 41.46,8 (16.)  
    19  TAMM Aleksander 13.24,3 (15.) 55.11,1 (16.)  
17. 14 KAZAKHSTAN KAZ 55:45.3   +6:00.0
    14  KASSENOV Didar 14.21,2 (17.) 14.21,2 (17.)  
    14  RAMASH Temirlan 14.43,9 (18.) 29.05,1 (18.)  
    14  TOLEGENOV Temirlan 13.18,2 (10.) 42.23,3 (17.)  
    14  ISSABEK Iliyas 13.22,0 (13.) 55.45,3 (17.)  
18. 18 TURKEY TUR 56:42.3   +6:57.0
    18  YILMAZ Abdullah 13.47,7 (15.) 13.47,7 (15.)  
    18  TURUN Mehmet 7.03,8 ( 7.) 20.51,5 ( 8.)  
    18  TALAY Yusuf 21.46,9 (19.) 42.38,4 (18.)  
    18  AYYILDIZ Oguzhan 14.03,9 (18.) 56.42,3 (18.)  
19. 16 LITHUANIA LTU 1:08:45.8   +19:00.5
    16  SIMONUTIS Edvinas 14.29,5 (18.) 14.29,5 (18.)  
    16  DIKAS Nerijus 18.51,2 (19.) 33.20,7 (19.)  
    16  TRETJAKOV Ernest 16.13,2 (11.) 49.33,9 (19.)  
    16  MISIUNAS Kaspras 19.11,9 (19.) 1.08.45,8 (19.)  
Jury decisions:
  10 SANDVIK Edvard      
  ICR 343.8 – violation of the classical technique rules - written reprimand
  3 CHIOCCHETTI Alessandro      
  ICR 343.6 – did not follow the marked course - written reprimand
  6 VOLKOV Sergey      
  ICR 343.9 – obstruction - written reprimand
  7 KECK Elias      
  ICR 343.8 – violation of the classical technique rules - written reprimand
  12 ERSSON George      
  ICR 343.9 – obstruction - verbal warning
  17 LISOHOR Oleksandr      
  ICR 343.9 – obstruction - written reprimand
Annonse


SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene






Annonse