Resultater Kløftefossløpet 2018



Resultater Kløftefossløpet
Modum, Buskerud - 6. mai 2018

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 900 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Audun Aunmo Modum OL 52:11   27:27
  Erik Bergan Kongsberg OL 49:57   26:17
  Simen Bergstrøm IL Tyrving 50:36   26:37
  Julie Olsen Bye Modum OL 50:38   26:38
  Aurora Viken Foss Eiker OL 39:01   20:32
  Åse Marie Halaas Appenzeller Fossum IF 39:28   20:46
  Nila Hilleren Eiker OL 36:59   19:27
  Jenny Hovdenak Holmes Eiker OL 33:06   17:25
  Eirik Lesteberg Kongsberg OL 27:13   14:19
  Magnus Lesteberg Kongsberg OL 27:44   14:35
  Filip S. Molenaar Modum OL 23:33   12:23
  Sofie Molenaar Modum OL 50:24   26:31
  Victoria Lopes Nilsen Modum OL 50:41   26:40
  Anna Maria Pedersen Modum OL 52:57   27:52
  Nils Sand Sjåstad/Vestre Lier IL 29:55   15:44
  Silje Strand Lierbygda OL 57:55   30:28
  Astri Werring Thorvik NoTeam 56:30   29:44
  Astri Werring Thorvik NoTeam 56:30   29:44
  Edvard Werring Thorvik NoTeam 56:44   29:51
  Edvard Werring Thorvik NoTeam 56:44   29:51
  Marius Grønhovd Wiersdalen Nedre Sigdal IF 34:46   18:17
  Ingrid Åsmyr-Andersen Eiker OL 33:05   17:24
  Sigurd Askland Sjåstad/Vestre Lier IL diskvalifisert    
  Marius Bjørli Ringerike OL diskvalifisert    
  Kristian Grønhovd Wiersdalen Nedre Sigdal IF ikke startet    

D 10-12

2 500 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Iselin Høivold Kongsberg OL 33:40   13:28
2 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 34:14 +0:34 13:41
3 Hanna Spangberg Konnerud IL 36:17 +2:37 14:30
4 Elsa Sofie Lysheden-Vogt Konnerud IL 39:38 +5:58 15:51
5 Oda Opseth Ringerike OL 40:19 +6:39 16:07
6 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 43:39 +9:59 17:27
7 Marte Eger Kongsberg OL 43:43 +10:03 17:29
8 Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 56:46 +23:06 22:42
9 Nora Akselsen Konnerud IL 59:35 +25:55 23:50
10 Johanne Storhaug Konnerud IL 1:05:36 +31:56 26:14
11 Frida Hope Modum OL 1:08:46 +35:06 27:30

D 10-12N

1 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Amundsen Bjørkli Ringerike OL 40:35   21:21

D 13-14

2 800 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 31:18   11:10
2 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 35:18 +4:00 12:36
3 Marie Kvarme Sturla, IF 36:39 +5:21 13:05
4 Martine Gjermstad Pettersen Konnerud IL 38:49 +7:31 13:51
5 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 41:20 +10:02 14:45
6 Anne Maren Eidsten IF Sturla 48:27 +17:09 17:18
7 Marthe Graff-Wiik Sturla, IF 49:18 +18:00 17:36

D 13-16C

2 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hedda Kind Kjellevold Modum OL 29:36   11:50
2 Annabell Aunmo Kjellevold Modum OL 32:41 +3:05 13:04
3 Tiril Kihle Konnerud IL 34:17 +4:41 13:42
4 Tiril Holen Konnerud IL 36:08 +6:32 14:27

D 15-16

3 500 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 30:38   8:45
2 Mille Vasshaug Jægtvik Konnerud IL 36:14 +5:36 10:21
3 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 43:19 +12:41 12:22
4 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 46:10 +15:32 13:11
5 Ana Pacheco Kongsberg OL 46:11 +15:33 13:11
6 Selma Høivold Kongsberg OL 47:54 +17:16 13:41
7 Karoline Torø Kongsberg OL 49:13 +18:35 14:03
8 Yona Jacquemin Kongsberg OL 49:37 +18:59 14:10
9 Oda Isnes Tyse Eiker OL 50:07 +19:29 14:19
10 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 50:29 +19:51 14:25
11 Romane Lesquer Kongsberg OL 51:54 +21:16 14:49
12 Mari Øverby Kongsberg OL 53:47 +23:09 15:22
13 Hedda Spangberg Konnerud IL 1:00:03 +29:25 17:09
14 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 1:02:07 +31:29 17:44
15 Alvilde Lysaker Sanden Eiker OL 1:09:22 +38:44 19:49
16 Inês Augusto Kongsberg OL 1:11:04 +40:26 20:18
17 Ana Silva Kongsberg OL 1:20:20 +49:42 22:57
  Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL diskvalifisert    

D 17-A kort

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pernille Katla Fossum IF 32:40   10:53
2 Anette Larsen Akselsen Konnerud IL 34:31 +1:51 11:30
3 Solveig Eline Berg IL Tyrving 37:54 +5:14 12:38
4 Anna Isnes Tyse Eiker OL 44:37 +11:57 14:52
5 Malin Kristina Sørensen Nydalens SK 45:00 +12:20 15:00
6 Anne Gro Haviken Modum OL 50:17 +17:37 16:45
7 Lenka Westin Porsgrunn OL 51:55 +19:15 17:18
8 Sølvi Helene Fossøy Eiker OL 56:36 +23:56 18:52
9 Marion Amundsen Ringerike OL 1:00:33 +27:53 20:11
10 Anni Saarela Konnerud IL 1:09:39 +36:59 23:13
11 Hanne Bredde Vig Sturla, IF 1:12:39 +39:59 24:13
12 Kirsten Gjermstad Berger og Svelvik OL 1:15:04 +42:24 25:01
13 Berit Grønhovd Wiersdalen Nedre Sigdal IF 1:26:12 +53:32 28:44

D 17-C

2 800 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martine Jægtvik Konnerud IL 32:29   11:36
2 Maren Norderud IL Tyrving 33:27 +0:58 11:56
3 Kjersti Småstuen OL Toten-Troll 41:12 +8:43 14:42
4 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 41:48 +9:19 14:55
5 Ellen Akiko Horni-Johnsen Sturla, IF 43:10 +10:41 15:25
6 Inger Svaland OL Vallset/Stange 43:47 +11:18 15:38
7 Lene Flesseberg Kongsberg OL 54:28 +21:59 19:27
8 Tanja Appenzeller Fossum IF 1:04:18 +31:49 22:57
9 Sigrid Skjelbred Kongsberg OL 1:04:28 +31:59 23:01
10 Mona Dalegård Løken Kongsberg OL 1:10:04 +37:35 25:01
  Inger-Helene Carlsen Sturla, IF diskvalifisert    

D 17-N

2 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linn Tobiassen Ringerike OL 49:11   19:40

D 17-A Lang

5 400 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 36:21   6:43
2 Marte Narum Nydalens SK 37:57 +1:36 7:01
3 Siri Ulvestad Nydalens SK 38:41 +2:20 7:09
4 Kristin Löfgren Johansen Varegg Fleridrett 41:29 +5:08 7:40
5 Synne Strand Asker Skiklubb 42:11 +5:50 7:48
6 Agnes Leo Halden SK 43:22 +7:01 8:01
7 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 43:43 +7:22 8:05
8 Ida Tiltnes IL Tyrving 43:47 +7:26 8:06
9 Kristine Berglia Eiker OL 43:51 +7:30 8:07
10 Jenny Baklid Konnerud IL 45:04 +8:43 8:20
11 Oda J Sikkeland IL Tyrving 46:51 +10:30 8:40
12 Malin Sandstad Freidig 47:30 +11:09 8:47
13 Lone Brochmann Bækkelagets SK 47:39 +11:18 8:49
14 Betty Ann Bjerkreim Nilsen IL Tyrving 47:43 +11:22 8:50
15 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 47:55 +11:34 8:52
16 Åsne Naadland Holo Fossum IF 48:06 +11:45 8:54
17 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 48:47 +12:26 9:02
18 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 48:57 +12:36 9:03
19 Marlin Haavengen Kongsberg OL 49:27 +13:06 9:09
20 Tale Strand Kongsberg OL 50:45 +14:24 9:23
21 Anette Juveli Konnerud IL 51:04 +14:43 9:27
22 Cecile Calandry Kongsberg OL 51:29 +15:08 9:32
23 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 51:39 +15:18 9:33
24 Louise Oram Bækkelagets SK 53:25 +17:04 9:53
25 Anniken Ranvik Konnerud IL 55:20 +18:59 10:14
26 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 55:42 +19:21 10:18
27 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 56:15 +19:54 10:25
28 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 56:29 +20:08 10:27
29 Marine Dudoignon Kongsberg OL 56:52 +20:31 10:31
30 Andrea Vanebo Kongsberg OL 57:47 +21:26 10:42
31 Aina Viena Larvik OK 58:01 +21:40 10:44
32 Lilou Pauly Kongsberg OL 58:43 +22:22 10:52
33 Emilie Westin Nydalens SK 1:01:48 +25:27 11:26
34 Anne Line Nydal Berglia Eiker OL 1:02:02 +25:41 11:29
35 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 1:02:09 +25:48 11:30
36 Tora Aasheim Nymark Varegg Fleridrett 1:02:33 +26:12 11:35
37 Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL 1:02:51 +26:30 11:38
38 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 1:03:59 +27:38 11:50
39 Solveig Letmolie Eiker OL 1:04:18 +27:57 11:54
40 Anita Hilleren Eiker OL 1:04:55 +28:34 12:01
41 Juliette Milhaud Kongsberg OL 1:05:07 +28:46 12:03
42 Kari Strand Kongsberg OL 1:05:12 +28:51 12:04
43 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 1:07:56 +31:35 12:34
44 Christine Hoen Eiker OL 1:09:46 +33:25 12:55
45 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:11:23 +35:02 13:13
46 Line Drange Ruud Røyken OL 1:12:10 +35:49 13:21
47 Ingeborg Kvarme Sturla, IF 1:12:59 +36:38 13:30
48 Thea Charlotte Hansen Røyken OL 1:13:41 +37:20 13:38
49 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 1:13:53 +37:32 13:40
50 Helena Alves Lima Kongsberg OL 1:14:13 +37:52 13:44
51 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 1:24:14 +47:53 15:35
52 Inês José Kongsberg OL 2:27:05 +1:50:44 27:14
  Bárbara Pereira Kongsberg OL diskvalifisert    
  Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Zoé Villar Kongsberg OL diskvalifisert    
  Mariann Ulvestad Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK diskvalifisert    

D 40-

3 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 37:33   9:37
2 Monica Berglund Ringerike OL 57:21 +19:48 14:42
3 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 1:00:53 +23:20 15:36

D 45-

3 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 42:58   11:01
2 Hege Feiring IL Tyrving 45:15 +2:17 11:36
3 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 47:00 +4:02 12:03
4 Ingrid Kvistad Kongsberg OL 49:20 +6:22 12:38
5 Hilde Hovdenak Modum OL 52:37 +9:39 13:29
6 Paula Serra Kongsberg OL 55:37 +12:39 14:15
7 Trine Opseth Ringerike OL 55:46 +12:48 14:17
8 Mette Spangberg Konnerud IL 1:05:57 +22:59 16:54
9 Synnøve Nybø Konnerud IL 1:09:07 +26:09 17:43
10 Kristin Eger Kongsberg OL 1:09:55 +26:57 17:55
11 Cora Ebner Kongsberg OL 1:36:33 +53:35 24:45
12 Nathalie Flores Kongsberg OL 1:49:49 +1:06:51 28:09

D 50-

3 500 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Løver Thon Modum OL 34:28   9:50
2 Anne-Kristin Kvamme Ringerike OL 35:59 +1:31 10:16
3 Kjersti Stræte Ringerike OL 36:43 +2:15 10:29
4 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 37:50 +3:22 10:48
5 Tove Heimdal Konnerud IL 40:49 +6:21 11:39
6 Lucie Størmer Fossum IF 41:22 +6:54 11:49
7 Marianne Omdal Kongsberg OL 42:40 +8:12 12:11
8 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 43:29 +9:01 12:25
9 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 44:34 +10:06 12:44
10 Isa Heggedal Konnerud IL 45:14 +10:46 12:55
11 Sissel Skovly Ringerike OL 46:01 +11:33 13:08
12 Veslemøy Solberg Konnerud IL 47:35 +13:07 13:35
13 Nina Hansen-Møllerud Kongsberg OL 47:53 +13:25 13:40
14 Veronique Heritier Kongsberg OL 49:27 +14:59 14:07
15 Trine Marit Justad Raaen Lierbygda OL 50:20 +15:52 14:22
16 Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme Sturla, IF 54:59 +20:31 15:42
17 Eirin Mathiesen Ringerike OL 1:05:18 +30:50 18:39
18 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1:05:42 +31:14 18:46
19 Solveig Kongsrud Modum OL 1:12:39 +38:11 20:45
20 Helle Hundseid IL Tyrving 1:33:04 +58:36 26:35
  Tove Beate Jelstad Modum OL diskvalifisert    

D 55-

3 000 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 35:50   11:56
2 Hilde Storløkken Kongsberg OL 36:19 +0:29 12:06
3 Berit Danielsen IL Tyrving 37:39 +1:49 12:33
4 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 37:52 +2:02 12:37
5 Helga Haverstad Lierbygda OL 37:59 +2:09 12:39
6 Kjersti Skantze IL Tyrving 39:06 +3:16 13:02
7 Solveig Sikkeland IL Tyrving 40:54 +5:04 13:38
8 Åshild Bergstøl Kongsberg OL 51:02 +15:12 17:00
9 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 51:04 +15:14 17:01
10 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 52:10 +16:20 17:23
11 May Jorunn Rognlien Modum OL 1:08:52 +33:02 22:57
12 Katrine Hjelseth Larsen Kongsberg OL 1:15:54 +40:04 25:18
  Eli Tufte Hanssen Eiker OL diskvalifisert    
  Anne Hassain Kongsberg OL diskvalifisert    

D 60-

3 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 34:59   11:39
2 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 44:42 +9:43 14:54
3 Marianne Spanli Lierbygda OL 1:02:51 +27:52 20:57

D 65-

3 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 41:55   13:58
2 Linda Verde Sturla, IF 44:03 +2:08 14:41
3 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 46:05 +4:10 15:21
4 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 46:21 +4:26 15:27
5 Inger Tiltnes IL Tyrving 52:23 +10:28 17:27
6 Aud Kjemperud Eiker OL 1:01:50 +19:55 20:36
7 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:06:36 +24:41 22:12
8 Nina Kolberg IL Tyrving 1:12:54 +30:59 24:18

D 75-

2 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Horntvedt IL Imås 48:36   24:18
  Hanne Bræck Kongsberg OL diskvalifisert    
  Synnøve Dalva Bø OL diskvalifisert    

D 85-

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Testløper Viul OK 12:09   6:04

H 10-12

2 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 24:05   9:38
2 Mats Johnsen Sturla, IF 24:55 +0:50 9:58
3 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 26:07 +2:02 10:26
4 Martin Torø Kongsberg OL 37:58 +13:53 15:11
5 Fredrik Fet Andersen Konnerud IL 39:28 +15:23 15:47
6 Oskar Hope Modum OL 39:37 +15:32 15:50
7 Henrik Kaiser Sturla, IF 55:00 +30:55 22:00
8 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 55:15 +31:10 22:06
9 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 58:42 +34:37 23:28
10 Jonatan Herman Lysheden-Vogt Konnerud IL 1:12:43 +48:38 29:05

H 10-12N

1 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Øverby Kongsberg OL 41:05   21:37

H 13-14

2 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arne Bergan Kongsberg OL 28:03   10:01
2 Gabriel Almeida Vilaça Kongsberg OL 32:46 +4:43 11:42
3 Rasmus Berglund Ringerike OL 37:10 +9:07 13:16
4 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 37:27 +9:24 13:22
5 Borgar Skjelbred Kongsberg OL 52:35 +24:32 18:46
6 Henrik Holm Nes Modum OL 52:44 +24:41 18:50
7 Martin Kaiser Sturla, IF 1:09:32 +41:29 24:50
8 Mats Olsen Bye Modum OL 1:15:51 +47:48 27:05
  Fábio Daniel Duarte Monteiro Kongsberg OL diskvalifisert    

H 13-16C

2 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lage Røhnebæk Kongsrud Modum OL 1:08:55   27:34

H 15-16

3 900 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Adam Conway Kongsberg OL 34:45   8:54
2 Vetle Drage Kongsberg OL 37:58 +3:13 9:44
3 Johan Eger Kongsberg OL 40:08 +5:23 10:17
4 Mathis Reboul Kongsberg OL 40:22 +5:37 10:21
5 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 40:37 +5:52 10:24
6 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 42:39 +7:54 10:56
7 Paolo Flechet Kongsberg OL 43:56 +9:11 11:15
8 Mikkel Berglund Ringerike OL 45:09 +10:24 11:34
9 Stein Aas Stræte Ringerike OL 45:30 +10:45 11:40
10 Olav Kristian Lund Kongsberg OL 55:46 +21:01 14:17
11 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 57:09 +22:24 14:39
  Swann Vigier Kongsberg OL diskvalifisert    
  André Serra Campos Kongsberg OL diskvalifisert    
  David Gery Kongsberg OL diskvalifisert    

H 17-A kort

3 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Rapp Raumar Orientering 42:15   10:50
2 Peter Carlsen Sturla, IF 42:43 +0:28 10:57
3 Harald Hovi Skien OK 43:33 +1:18 11:10
4 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 49:17 +7:02 12:38
5 Severin Berglia Eiker OL 51:37 +9:22 13:14
6 Eirik Gullord Gjø-Vard OL 54:23 +12:08 13:56
7 Tom Andre Alstadsæther Eiker OL 1:05:53 +23:38 16:53
  Glenn Ekholdt Hilleren Eiker OL diskvalifisert    

H 17-C

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thor Norderud IL Tyrving 40:00   14:17
2 Anders Johnsen Sturla, IF 43:15 +3:15 15:26
3 Sven Eidsten IF Sturla 45:56 +5:56 16:24

H 17A Lang

5 900 m, 71 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jo Forseth Indgaard Frol IL 32:28   5:30
2 Torgeir Nørbech IL Tyrving 32:32 +0:04 5:30
3 Per Harald Löfgren Johansen Varegg Fleridrett 32:48 +0:20 5:33
4 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 33:32 +1:04 5:41
5 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 34:01 +1:33 5:45
6 Audun Heimdal NTNUI 34:53 +2:25 5:54
7 Ivar Lundanes IL Tyrving 35:01 +2:33 5:56
8 Elias Guilhem Kongsberg OL 35:09 +2:41 5:57
8 Einar Melsom Fossum IF 35:09 +2:41 5:57
10 Emil Ahlbäck Fossum IF 35:15 +2:47 5:58
11 Håvard Haga Nydalens SK 35:33 +3:05 6:01
12 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 36:08 +3:40 6:07
13 Olai Stensland Lillevold NTNUI 36:14 +3:46 6:08
14 Håvard Sandstad Eidsmo Freidig 36:25 +3:57 6:10
15 Håvard Wedege Irgens Kristiansand OK 37:23 +4:55 6:20
16 Sander Arntzen Asker Skiklubb 37:38 +5:10 6:22
17 Julien Vuitton Kongsberg OL 37:57 +5:29 6:25
18 Sabin Coupat Kongsberg OL 38:02 +5:34 6:26
19 Erling Hjermstad Fossum IF 38:19 +5:51 6:29
20 Anders Tiltnes IL Tyrving 38:29 +6:01 6:31
21 Jonas Sommerstad Juveli Konnerud IL 38:55 +6:27 6:35
22 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 38:56 +6:28 6:35
23 Lukas Peterson IFK Umeå 39:34 +7:06 6:42
24 Jørgen Baklid Konnerud IL 39:37 +7:09 6:42
25 Jan Erik Naess Fossum IF 39:50 +7:22 6:45
26 Antoine Bécaert Kongsberg OL 39:55 +7:27 6:45
27 Aslak Heimdal Konnerud IL 40:13 +7:45 6:48
28 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 40:21 +7:53 6:50
29 Thomas Nipen Bækkelagets SK 40:27 +7:59 6:51
30 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 40:59 +8:31 6:56
31 Mathis Gennaro Kongsberg OL 41:07 +8:39 6:58
32 Mats Nordbrøden Halden SK 41:08 +8:40 6:58
33 Andrieux Quentin Kongsberg OL 41:12 +8:44 6:58
34 Håkon Lund Kongsberg OL 41:39 +9:11 7:03
35 Sigurd Melsom Fossum IF 41:44 +9:16 7:04
36 Leif Størmer Fossum IF 41:51 +9:23 7:05
37 Oskar Størmer Fossum IF 42:30 +10:02 7:12
38 Magnus Gjerstad Varegg Fleridrett 43:13 +10:45 7:19
39 Pål Skogedal Asker Skiklubb 43:38 +11:10 7:23
40 Morten Taraldsten Brunes Modum OL 43:51 +11:23 7:25
41 Dag Steinar Ragvin Bø OL 43:54 +11:26 7:26
42 Mathias Nipen Bækkelagets SK 44:04 +11:36 7:28
43 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 45:02 +12:34 7:37
44 Victor Gonet Kongsberg OL 45:38 +13:10 7:44
45 José Pedro Dias Nascimento Fernandes Kongsberg OL 45:42 +13:14 7:44
46 Odd Strand Kongsberg OL 45:52 +13:24 7:46
47 Charles Halaas Fossum IF 46:07 +13:39 7:48
48 Sivert Sande Kverme Fossum IF 47:28 +15:00 8:02
49 Jostein Svaland Dale Vang OL 48:13 +15:45 8:10
50 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 49:04 +16:36 8:18
51 Sami Lasfar Kongsberg OL 49:19 +16:51 8:21
52 Tomás Alves Lima Kongsberg OL 49:37 +17:09 8:24
53 Erlend Slokvik OL Toten-Troll 49:44 +17:16 8:25
54 Henrik Drange Ruud Røyken OL 50:13 +17:45 8:30
55 Ola Lesteberg Kongsberg OL 50:26 +17:58 8:32
56 Eivind Berner Myhre Fossum IF 51:50 +19:22 8:47
57 Simen Ballangrud OL Toten-Troll 53:15 +20:47 9:01
58 Hallvard Koren OK Moss 54:00 +21:32 9:09
59 Øystein Sørensen Nydalens SK 54:23 +21:55 9:13
60 Jakob Mo OL Toten-Troll 54:57 +22:29 9:18
61 Peter Gisholt Fossum IF 55:05 +22:37 9:20
62 Kenneth Sandvold Eiker OL 55:42 +23:14 9:26
63 Antoine Faure Kongsberg OL 58:59 +26:31 9:59
64 Sølve Drage Kongsberg OL 1:00:23 +27:55 10:14
65 Robert Fredriksen Notodden OL 1:11:00 +38:32 12:02
66 Carlos Manuel Rocha Kongsberg OL 1:14:40 +42:12 12:39
67 Eirik Brynildsen Eiker OL 1:15:45 +43:17 12:50
68 Oliveira Diogo Kongsberg OL 1:23:44 +51:16 14:11
69 Sverre Graffer Ringerike OL 1:37:13 +1:04:45 16:28
  Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Luís Henrique Ferreira Amorim Kongsberg OL diskvalifisert    

H 40-

5 400 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Herman Vogt Konnerud IL 1:19:29   14:43

H 45-

5 400 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Nymark Varegg Fleridrett 43:13   8:00
2 Espen Røste Kongsberg OL 43:39 +0:26 8:05
3 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 44:14 +1:01 8:11
4 André Jægtvik Konnerud IL 44:28 +1:15 8:14
5 Per Øivind Eger Kongsberg OL 44:55 +1:42 8:19
6 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 45:51 +2:38 8:29
7 Lars Erik Gjein Fossum IF 46:49 +3:36 8:40
8 Lars Berglund Ringerike OL 48:12 +4:59 8:55
9 Anders Sollien OL Toten-Troll 51:14 +8:01 9:29
10 Per Erik Opseth Ringerike OL 53:35 +10:22 9:55
11 Kjell Petter Småge Konnerud IL 55:16 +12:03 10:14
12 Øystein Skjelbred Kongsberg OL 1:07:21 +24:08 12:28
13 Øystein Wiersdalen Nedre Sigdal IF 1:52:51 +1:09:38 20:53
  Karl-Johan Malmberg IL Tyrving diskvalifisert    

H 50-

3 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Syver Løken Kongsberg OL 36:46   9:25
2 Juha Viena Ringerike OL 36:57 +0:11 9:28
3 Erik Saugerud Konnerud IL 38:54 +2:08 9:58
4 Vidar Strand Lierbygda OL 39:24 +2:38 10:06
5 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 39:38 +2:52 10:09
6 Ole Ingesen Sarpsborg OL 42:09 +5:23 10:48
7 Roger Wiik Sturla, IF 43:39 +6:53 11:11
8 Bjørn Johannesen Kongsberg OL 45:09 +8:23 11:34
9 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 47:21 +10:35 12:08
10 Arild Storheim Kongsberg OL 49:13 +12:27 12:37
11 Nils Inge Brurberg IF Sturla 49:56 +13:10 12:48
12 Per Erik Larsen Sandefjord OK 50:49 +14:03 13:01
13 Bjørn Bendiktsen Konnerud IL 54:52 +18:06 14:04
14 Håvard Halvorsen Konnerud IL 55:02 +18:16 14:06
15 Per Gustafsson Kongsberg OL 56:49 +20:03 14:34
16 Terje Melsom Fossum IF 57:19 +20:33 14:41

H 55-

3 900 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 31:58   8:11
2 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 33:41 +1:43 8:38
3 Knut Aas Ringerike OL 34:06 +2:08 8:44
4 Øyvind Drage Kongsberg OL 35:20 +3:22 9:03
5 Onno Verberne OL Toten-Troll 38:16 +6:18 9:48
6 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 39:09 +7:11 10:02
7 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 39:17 +7:19 10:04
8 Kjell Westin Porsgrunn OL 39:28 +7:30 10:07
9 Lars D. Fjeldstad Ringerike OL 40:23 +8:25 10:21
10 Trond Baklid Konnerud IL 43:23 +11:25 11:07
11 Trygve Bryhn Røyken OL 43:54 +11:56 11:15
12 Roar Tønnessen Kongsberg OL 48:50 +16:52 12:31
13 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 50:05 +18:07 12:50
14 Hallvard Berg IL Tyrving 51:24 +19:26 13:10
15 Hroar Sanna Ringerike OL 51:59 +20:01 13:19
16 Phil Conway Kongsberg OL 52:27 +20:29 13:26
17 Bjørn Baklid Konnerud IL 56:54 +24:56 14:35
18 Frode Kamsvåg IL Tyrving 59:29 +27:31 15:15
19 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:03:34 +31:36 16:17
20 Tom Rådahl IL Tyrving 1:08:09 +36:11 17:28
  Erlend Haug Kongsberg OL diskvalifisert    
  Erik Høivold Kongsberg OL diskvalifisert    

H 60-

3 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 30:17   8:39
2 Harald Thon Sturla, IF 30:18 +0:01 8:39
3 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 33:27 +3:10 9:33
4 Morten Dåsnes Ringerike OL 34:52 +4:35 9:57
5 Ove Martinsen Hauketo IF 35:30 +5:13 10:08
6 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 36:47 +6:30 10:30
7 Øyvind Sørlie Hadeland OL 39:04 +8:47 11:09
8 Bjørn Willadssen Heming Orientering 40:25 +10:08 11:32
9 Per Gunnar Dahl Ringerike OL 45:00 +14:43 12:51
10 Don Skantze IL Tyrving 45:40 +15:23 13:02
11 Per Schanche Asker Skiklubb 52:14 +21:57 14:55
  Frode Løset Ringerike OL diskvalifisert    

H 65-

3 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Chr. Hagen Bø OL 45:44   13:04
2 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 46:01 +0:17 13:08
3 Arne Tiltnes IL Tyrving 46:39 +0:55 13:19
4 Bjørn Bakke Nedre Sigdal IF 57:39 +11:55 16:28
5 Hans Lyder Haare Konnerud IL 1:01:32 +15:48 17:34
  Leif Roger Hultgreen Ringerike OL diskvalifisert    

H 70-

3 000 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Revhaug Ringerike OL 33:16   11:05
2 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 36:32 +3:16 12:10
3 Ragnar Hillestad Lardal OL 36:42 +3:26 12:14
4 Kjell Gorm Røkke IL Tyrving 38:57 +5:41 12:59
5 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 41:35 +8:19 13:51
6 Hans Roar Bakken Eiker OL 42:25 +9:09 14:08
7 Erik Johan Grorud Haslum IL 43:02 +9:46 14:20
8 Per Dalheim Konnerud IL 45:01 +11:45 15:00
9 Trond Wettergreen Driv IL 46:58 +13:42 15:39
10 Eirik Eriksen Sturla, IF 55:19 +22:03 18:26
11 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 57:56 +24:40 19:18
12 Arne Lande Bø OL 1:01:21 +28:05 20:27
13 Brede Høibak Gundersen Ringerike OL 1:19:14 +45:58 26:24
  Alf Johan Hjelmtvedt Eiker OL diskvalifisert    
  Tor Sørensen Eiker OL diskvalifisert    

H 75-

3 000 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 42:56   14:18
2 Erling Tidemann Lommedalens IL 53:30 +10:34 17:50
3 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 1:06:09 +23:13 22:03

H 80-

2 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Finn Åge Østern Kongsberg OL 35:13   17:36
2 Per Meiland Lommedalens IL 44:13 +9:00 22:06


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +