Resultater KM Akershus og Oslo - Langdistanse - Ivar-O-Løpet 2016



Resultater Ivar-O-Løpet - KM Akershus og Oslo - Langdistanse
Asker, Akershus - 3. september 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 790 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Olaf Blom-Hagen Fossum IF 37:12   20:46
  Aksel Eide Bækkelagets SK 36:39   20:28
  Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 38:32   21:31
  Brage Fosstveit Raumar Orientering 31:35   17:38
  Erle Fosstveit Raumar Orientering 53:51   30:05
  Fredrik Grønseth Fossum IF 43:12   24:08
  Lawrans Hirsch IL Tyrving 49:40   27:44
  Ingrid Hovdenak Asker Skiklubb 56:48   31:43
  Pernille Hølås Mortensen Asker Skiklubb 56:03   31:18
  Martin Jystad Østmarka OK 41:02   22:55
  Mari Kalleson Oppsal Orientering 50:07   27:59
  Mathilde Rekkertbø Koren Nydalens SK 35:30   19:49
  Jacob Finstad Land IL Tyrving 34:26   19:14
  Mari Noordhof-Hansen IL Tyrving 44:21   24:46
  Tarjei Hausken Nordberg Nydalens SK 36:04   20:08
  Max Alexander Nybråten IL Tyrving 24:58   13:56
  Mikkel Rastad Asker Skiklubb 34:14   19:07
  Astrid Reusch Heming Orientering 31:56   17:50
  Helene Scheele Nydalens SK 27:42   15:28
  Wiona Resvoll Skaug Oppsal Orientering 48:15   26:57
  Ida Weyer-Larsen Heming Orientering 1:00:50   33:59

D -10

2 340 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 1:00:39   25:55
  Sofia Øhlckers IL Tyrving 39:16   16:46

D 11-12

3 090 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 35:51   11:36
2 Eileen Bjanes IL Tyrving 39:53 +4:02 12:54
3 Signe Holo Fossum IF 40:16 +4:25 13:01
4 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 44:56 +9:05 14:32
5 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 46:07 +10:16 14:55
6 Marie Scheele Nydalens SK 51:54 +16:03 16:47
7 Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 1:14:24 +38:33 24:04
8 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1:25:33 +49:42 27:41
  Kathinka Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert    
  Vida Helland-Hansen IL Tyrving diskvalifisert    

D 13-14

3 610 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 36:06   10:00
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 38:43 +2:37 10:43
3 Oda Scheele Nydalens SK 40:27 +4:21 11:12
4 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 44:22 +8:16 12:17
5 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 49:46 +13:40 13:47
6 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 52:49 +16:43 14:37
7 Mari Brende Fossum IF 53:42 +17:36 14:52
8 Live Østvold Heming Orientering 54:48 +18:42 15:10
9 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 55:41 +19:35 15:25
10 Tina Kalleson Oppsal Orientering 56:29 +20:23 15:38
11 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 1:04:34 +28:28 17:53
12 Hanna Andersen Heming Orientering 1:04:51 +28:45 17:57
13 Alexandra Linløkken Østmarka OK 1:04:52 +28:46 17:58
14 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:06:54 +30:48 18:31
15 Malene Jebsen Heming Orientering 1:13:27 +37:21 20:20
16 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 1:14:04 +37:58 20:31
17 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 1:14:36 +38:30 20:39
18 Maya Arnesen Heming Orientering 1:17:08 +41:02 21:21
19 Noor Dirro-Helu Måren OK 1:18:37 +42:31 21:46
20 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 1:29:06 +53:00 24:40
21 Siren Lohne Boehlke Fossum IF 1:39:54 +1:03:48 27:40
22 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 1:41:47 +1:05:41 28:11
23 Jenny Emilie Brenni Herredsvela Østmarka OK 1:56:58 +1:20:52 32:24
24 Hilde Sogn Haug Fossum IF 2:00:51 +1:24:45 33:28
  Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Wilmine Resvoll Skaug Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Luciana Maria Svads Måren OK diskvalifisert    

D 13- C

3 090 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 51:21   16:37
2 Vera Halsaa Asker Skiklubb 1:20:53 +29:32 26:10

D 15-16

4 390 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 50:10   11:25
2 Ragne Wiklund Nydalens SK 50:59 +0:49 11:36
3 Ingrid Hasaas Fossum IF 51:37 +1:27 11:45
4 Åsne Naadland Holo Fossum IF 51:39 +1:29 11:45
5 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 52:56 +2:46 12:03
6 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 53:29 +3:19 12:10
7 Oda Marie Colquhoun Lillomarka OL 54:49 +4:39 12:29
8 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 56:47 +6:37 12:56
9 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 56:51 +6:41 12:56
10 Marie Liland Nydalens SK 59:07 +8:57 13:27
11 Ragne Norrud Fossum IF 59:19 +9:09 13:30
12 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 59:46 +9:36 13:36
13 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1:03:01 +12:51 14:21
14 Linn Mei Waaler Måren OK 1:05:05 +14:55 14:49
15 Maren Norderud IL Tyrving 1:07:17 +17:07 15:19
16 Carmen Dirro Måren OK 1:34:43 +44:33 21:34
  Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Ada Wulfsberg Nydalens SK diskvalifisert    

D 15- B

3 030 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Laila Eriksen Blom Fet OL 1:01:53   20:25
2 Heidi Bjordal Oppsal Orientering 1:04:48 +2:55 21:23
3 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 1:25:26 +23:33 28:11
4 Katinka Horgen Evensen Privat 1:35:42 +33:49 31:35
  Hanne Brende Fossum IF brutt    

D 17-A kort

4 390 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karoline Andersen Asker Skiklubb 1:09:15   15:46
2 Elin Kalleson Oppsal Orientering 1:40:52 +31:37 22:58
3 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1:42:22 +33:07 23:19
  Maiken Skirstad Mo Nydalens SK diskvalifisert    

D 17-18

5 370 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Strand Asker Skiklubb 52:33   9:47
2 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 58:28 +5:55 10:53
3 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:08:27 +15:54 12:44
4 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 1:09:04 +16:31 12:51
5 Åse Bergan Nydalens SK 1:13:06 +20:33 13:36
6 Oda Sikkeland IL Tyrving 1:14:54 +22:21 13:56
7 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 1:17:21 +24:48 14:24
8 Ellen Marie Ariansen Lillomarka OL 1:17:22 +24:49 14:24
9 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 1:22:45 +30:12 15:24
10 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:30:29 +37:56 16:50
11 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:37:23 +44:50 18:08
12 Marie Ullevålseter Nydalens SK 1:51:07 +58:34 20:41
13 Elise Ullern IL Tyrving 1:58:18 +1:05:45 22:01
14 Maiken Sandberg Nydalens SK 2:09:41 +1:17:08 24:08
  Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert    

D 21-

7 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:08:43   9:09
2 Linn Hokholt NTNUI 1:19:45 +11:02 10:38
3 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:26:22 +17:39 11:30
4 Laura Leiboma Nydalens SK 1:33:08 +24:25 12:25
5 Belinda Jørandli Rudsengen Oslostudentenes IK 1:37:20 +28:37 12:58
6 Mari Brøndbo Dahl Ås-NMBU Orientering 1:39:58 +31:15 13:19
7 Joanna Eriksson Nydalens SK 2:01:33 +52:50 16:12
8 Dorthe Kühl Petersen Lillomarka OL 2:14:31 +1:05:48 17:56
  Delphine Poirot Halden SK diskvalifisert    

D 40-

5 370 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 1:06:42   12:25
2 Guro Harstad Heming Orientering 1:10:44 +4:02 13:10
3 Milda Øhlckers IL Tyrving 1:21:24 +14:42 15:09
4 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:27:38 +20:56 16:19

D 45-

4 830 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 1:03:03   13:03
2 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 1:06:08 +3:05 13:41
3 Siri Størmer Heming Orientering 1:13:36 +10:33 15:14
4 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 1:20:38 +17:35 16:41
5 Jorun Ruud Asker Skiklubb 1:21:48 +18:45 16:56
6 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 1:23:26 +20:23 17:16
7 Else Kari Scheele Nydalens SK 1:35:33 +32:30 19:46
8 Marianne Reusch Heming Orientering 1:47:02 +43:59 22:09
9 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:53:37 +50:34 23:31
10 Kristin Falk Fossum IF 1:55:36 +52:33 23:56
  Åse Ulltveit-Moe Norrud Fossum IF brutt    

D 45- AK

3 030 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 52:51   17:26
2 Katrine Bakke Fossum IF 56:12 +3:21 18:32
3 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 1:00:25 +7:34 19:56
  Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL brutt    

D 50-

4 390 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Jonsson Nydalens SK 47:59   10:55
2 Alix Young Vik Nydalens SK 1:03:10 +15:11 14:23
3 Gunn-Torill Hokholt Kolbotn og Skimt OL 1:05:31 +17:32 14:55
4 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 1:10:51 +22:52 16:08
5 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:12:12 +24:13 16:26
6 Ida Syversen Røyken OL 1:15:45 +27:46 17:15
7 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 1:16:51 +28:52 17:30
8 Eldri Holo Fossum IF 1:30:34 +42:35 20:37
9 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 1:34:37 +46:38 21:33
10 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 1:38:32 +50:33 22:26
11 Maria Persson Asker Skiklubb 1:42:25 +54:26 23:19
12 Anne Dahl Nydalens SK 1:58:45 +1:10:46 27:03
  Pamela Åsten Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Gry Ahlsand Nydalens SK diskvalifisert    

D 55-

3 610 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 43:57   12:10
2 Unni Rye Asker Skiklubb 1:13:31 +29:34 20:21
3 Grete Berntsen Måren OK 1:21:24 +37:27 22:32

D 60-

3 030 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elle M. Melbye Heming Orientering 1:02:24   20:35

D 65-

3 030 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ildiko Horvati IL Tyrving 1:09:51   23:03

D 70-

2 340 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 31:51   13:36
2 Birgitte Bekkelund Røyken OL 36:53 +5:02 15:45
3 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 55:41 +23:50 23:47

D 75-

2 340 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 39:14   16:45
2 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 43:22 +4:08 18:31
  Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb diskvalifisert    

H -10

2 340 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Mikkel Michelsen Fossum IF 36:20   15:31
0 Håkon Juell Larsen IL Tyrving 56:40 +11:57 24:12
0 Ask Felland Sætnan Fossum IF 40:03   17:06
0 Magnus Molund IL Tyrving 50:44 +6:01 21:40
0 Erlend Bakke Fossum IF 49:38 +4:55 21:12
0 Marius Juell Larsen IL Tyrving 30:52   13:11
0 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 43:02   18:23
  Frikk Finsrud Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Lukas Jones Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    

H 11-12

3 090 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 27:30   8:53
2 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 34:00 +6:30 11:00
3 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 36:08 +8:38 11:41
4 Eskil Kolshus Oppsal Orientering 45:21 +17:51 14:40
5 Jakob Rastad Asker Skiklubb 48:11 +20:41 15:35
6 Oliver Nilsen Fossum IF 48:13 +20:43 15:36
7 Jonas Krogh Oppsal Orientering 49:19 +21:49 15:57
8 Simen Rønning Johansen Måren OK 49:23 +21:53 15:58
9 Andreas Eriksen Asker Skiklubb 50:19 +22:49 16:17
10 Simen Hagen Strømsnes Asker Skiklubb 54:03 +26:33 17:29
11 Håvard Birkeland Fossum IF 1:01:33 +34:03 19:55
12 Martin Dybvik Stokke IL 1:18:18 +50:48 25:20
13 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 1:18:46 +51:16 25:29
  Kristoffer Øhlckers IL Tyrving diskvalifisert    
  Axel Aalde Nydalens SK brutt    

H 13-14

3 610 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 32:24   8:58
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 35:56 +3:32 9:57
3 Henrik Reusch Heming Orientering 37:13 +4:49 10:18
4 Ferdinand Fremming Heming Orientering 38:09 +5:45 10:34
5 Tobias Espedal Nydalens SK 38:39 +6:15 10:42
6 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 39:36 +7:12 10:58
7 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 42:12 +9:48 11:41
8 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 42:36 +10:12 11:48
9 Gaute Bergan Nydalens SK 42:38 +10:14 11:48
10 Kristian Østermann Heming Orientering 45:37 +13:13 12:38
11 Mikkel Katla Fossum IF 45:44 +13:20 12:40
12 Ole Jakob Frankrig Nydalens SK 47:12 +14:48 13:04
13 Felix Finsrud Asker Skiklubb 47:19 +14:55 13:06
14 Ådne Skjærstein IL Tyrving 47:57 +15:33 13:16
15 Bram Langerød Fossum IF 51:29 +19:05 14:15
16 Marius Bakke Fossum IF 52:11 +19:47 14:27
17 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 52:50 +20:26 14:38
18 August Syrdal Øen Heming Orientering 54:27 +22:03 15:04
19 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 55:20 +22:56 15:19
20 Anders Håvard Larsen Nydalens SK 55:34 +23:10 15:23
21 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 57:09 +24:45 15:49
22 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 58:08 +25:44 16:06
23 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 1:00:11 +27:47 16:40
24 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 1:09:30 +37:06 19:15
25 Birk Felland Sætnan Fossum IF 1:11:23 +38:59 19:46
26 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1:12:38 +40:14 20:07
27 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 1:26:54 +54:30 24:04
28 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 1:33:10 +1:00:46 25:48
29 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 1:34:53 +1:02:29 26:17
  Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Magnus Jystad Østmarka OK diskvalifisert    
  Martin Birkelund Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Kristian Juell Larsen IL Tyrving diskvalifisert    
  Olav Birkeland Fossum IF diskvalifisert    
  Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Gustav Andresen Skotte Fossum IF diskvalifisert    
  Birk Thorstensen Oppsal Orientering brutt    
  Vemund Heier Nydalens SK brutt    

H 13- C

3 090 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 42:10   13:38
2 William Løvbukten IL Tyrving 1:02:19 +20:09 20:10
3 Lars Kjeldal Eilertsen IL Tyrving 1:05:30 +23:20 21:11
  Jørgen Brenna Loennechen Brandval/Kongsvinger OK diskvalifisert    

H 15-16

4 830 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 43:15   8:57
2 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 44:24 +1:09 9:11
3 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 44:41 +1:26 9:15
4 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 45:42 +2:27 9:27
5 Isak Jonsson Nydalens SK 48:02 +4:47 9:56
6 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 49:03 +5:48 10:09
7 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 50:21 +7:06 10:25
8 Audun Bergan Nydalens SK 50:36 +7:21 10:28
9 Vegard Løvli Asker Skiklubb 52:06 +8:51 10:47
10 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 52:42 +9:27 10:54
11 Andreas Ramberg Østmarka OK 54:47 +11:32 11:20
12 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 54:57 +11:42 11:22
13 Lars Young Vik Nydalens SK 55:42 +12:27 11:31
14 Sivert Sande Kverme Fossum IF 1:00:19 +17:04 12:29
15 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1:03:18 +20:03 13:06
16 Peter Gisholt Fossum IF 1:04:17 +21:02 13:18
17 Andreas Juell Larsen IL Tyrving 1:13:19 +30:04 15:10
18 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 1:13:40 +30:25 15:15
19 Anders Horvei Raumar Orientering 1:20:18 +37:03 16:37

H 15- B

3 030 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 45:30   15:00
2 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 54:28 +8:58 17:58
3 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 58:32 +13:02 19:19
4 Martin Reichenbach Oppsal Orientering 1:03:15 +17:45 20:52
5 Boehlke Henrik Fossum IF 1:04:35 +19:05 21:18
6 Jarle Rogndokken Fet OL 1:04:55 +19:25 21:25
7 Kjetil Jacobsen Hamar OK 1:12:17 +26:47 23:51
8 Kjetil Hagen Asker Skiklubb 1:14:42 +29:12 24:39
9 Haakon Dolven Asker Skiklubb 1:17:54 +32:24 25:42
  Yngve Røe Nydalens SK diskvalifisert    

H 17-A kort

5 370 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torstein Hole Nydalens SK 1:00:51   11:19
2 Eirik Nørstebø IL Tyrving 1:08:47 +7:56 12:48
3 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 1:16:36 +15:45 14:15
4 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 1:18:02 +17:11 14:31
  Lars Rønning Johansen Måren OK diskvalifisert    

H 17-18

6 900 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 50:42   7:20
2 Erling Hjermstad Fossum IF 55:14 +4:32 8:00
3 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 56:06 +5:24 8:07
4 Axel Hoveid Asker Skiklubb 58:27 +7:45 8:28
5 Lukas Liland Nydalens SK 58:52 +8:10 8:31
6 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 1:07:21 +16:39 9:45
7 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:08:42 +18:00 9:57
8 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 1:10:27 +19:45 10:12
9 Sam Lunøe Nydalens SK 1:10:41 +19:59 10:14
10 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 1:28:26 +37:44 12:48
11 Joar Oldernes Lillomarka OL 1:30:00 +39:18 13:02
12 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:33:09 +42:27 13:30
13 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:42:52 +52:10 14:54
14 Sander Hildebrand Rogndokken Nydalens SK 1:43:55 +53:13 15:03
  Johan Teodor Westly Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 19-20

7 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Eijsink Nydalens SK 1:02:34   8:20
2 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:04:47 +2:13 8:38
3 Are Wigaard Oppsal Orientering 1:29:06 +26:32 11:52
  Ludvig Rødnes Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 21-

11 260 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Tiltnes IL Tyrving 1:15:05   6:40
2 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 1:15:32 +0:27 6:42
3 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 1:18:25 +3:20 6:57
4 Anders Nordberg Nydalens SK 1:19:49 +4:44 7:05
5 Anders Vister Nydalens SK 1:30:22 +15:17 8:01
6 Eirik Rustad Raumar Orientering 1:31:21 +16:16 8:06
7 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 1:31:24 +16:19 8:07
8 Anders Haga Raumar Orientering 1:33:44 +18:39 8:19
9 Jostein F. Tellnes Asker Skiklubb 1:38:32 +23:27 8:45
10 Erling Sommerfeldt Turun Metsänkävijät 1:39:44 +24:39 8:51
11 Thor Mella Oppsal Orientering 1:40:08 +25:03 8:53
12 Trond Kortner Østmarka OK 1:43:48 +28:43 9:13
13 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:45:54 +30:49 9:24
14 Vegard Brun Saga IL Tyrving 1:47:52 +32:47 9:34
15 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 1:49:42 +34:37 9:44
16 Erik Stordal Asker Skiklubb 2:33:11 +1:18:06 13:36
  Per Wiréhn Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 40-

7 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øyvind Stene Nydalens SK 58:15   7:46
2 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 1:07:27 +9:12 8:59
3 Anders Storbraten Bækkelagets SK 1:14:09 +15:54 9:53
4 Bjørn Hauge Nydalens SK 1:15:03 +16:48 10:00
5 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:29:15 +31:00 11:54
6 Kyrre Gran Fet OL 1:33:05 +34:50 12:24
7 Nils-Erik Hirsch IL Tyrving 1:42:14 +43:59 13:37
  Atle Pedersen Nydalens SK diskvalifisert    
  Trond Myhre Fossum IF diskvalifisert    

H 45-

6 900 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Bakke Fossum IF 1:01:27   8:54
2 Rune Scheele Nydalens SK 1:02:51 +1:24 9:06
3 Ulf Brenna Bækkelagets SK 1:03:05 +1:38 9:08
4 Esten Koren Nydalens SK 1:03:26 +1:59 9:11
5 Bent Erik Skaug Oppsal Orientering 1:08:55 +7:28 9:59
6 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:09:44 +8:17 10:06
7 Sven Arne Gylterud Fossum IF 1:13:36 +12:09 10:40
8 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 1:15:28 +14:01 10:56
9 Olav Eide Bækkelagets SK 1:17:30 +16:03 11:13
10 Øystein Rapp Raumar Orientering 1:18:15 +16:48 11:20
11 Johan Jebsen Heming Orientering 1:18:17 +16:50 11:20
12 Kjetil Steen Fossum IF 1:21:38 +20:11 11:49
13 Christian Reusch Heming Orientering 1:24:26 +22:59 12:14
14 Lars Erik Gjein Fossum IF 1:26:09 +24:42 12:29
15 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:29:20 +27:53 12:56
16 Torstein Kvaale Asker Skiklubb 1:34:02 +32:35 13:37
17 Inge Ramberg Østmarka OK 1:47:25 +45:58 15:34
  Kimme Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    

H 45- AK

3 610 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christian Jomaas Fossum IF 36:18   10:03
2 Håkon Jendal Fossum IF 41:37 +5:19 11:31
3 Peter Carlsen Røyken OL 1:06:18 +30:00 18:21

H 50-

5 370 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 48:06   8:57
2 Nils Petter Fremming Heming Orientering 50:39 +2:33 9:25
3 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 51:27 +3:21 9:34
4 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 52:23 +4:17 9:45
5 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 54:39 +6:33 10:10
6 Einar Lunøe Nydalens SK 56:28 +8:22 10:30
7 Øystein Østermann Heming Orientering 56:42 +8:36 10:33
8 Jon Iver Bakken Nydalens SK 57:53 +9:47 10:46
9 Morten Heir Fossum IF 1:04:12 +16:06 11:57
10 Arild Andresen Fossum IF 1:11:08 +23:02 13:14
11 Terje Næss Fossum IF 1:12:38 +24:32 13:31
12 Bjørn Hallan Lommedalens IL 1:14:21 +26:15 13:50
13 Knut Erling Øen Heming Orientering 1:14:28 +26:22 13:52
14 Roger Birkeland Fossum IF 1:19:10 +31:04 14:44
15 Nils Bergan Nydalens SK 1:19:28 +31:22 14:47
16 Øyvind Helmersen Fet OL 1:20:28 +32:22 14:59
17 Stein H. Hagen Fossum IF 1:33:26 +45:20 17:23
  Rolv Anders Systad Lyn Ski diskvalifisert    

H 55-

4 830 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre Langaas Nydalens SK 51:41   10:42
2 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 52:36 +0:55 10:53
3 Morten Due Måren OK 52:55 +1:14 10:57
4 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 54:21 +2:40 11:15
5 Ove Martinsen Hauketo IF 55:24 +3:43 11:28
6 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 55:39 +3:58 11:31
7 Martin Granly Lillomarka OL 58:11 +6:30 12:02
8 Per Schanche Asker Skiklubb 59:04 +7:23 12:13
9 Per Sandberg Nydalens SK 59:08 +7:27 12:14
10 Tore Kjølseth Nydalens SK 1:03:31 +11:50 13:09
11 Hallvard Fjær Lillomarka OL 1:03:36 +11:55 13:10
12 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 1:05:14 +13:33 13:30
13 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:07:11 +15:30 13:54
14 Anton Plaian Asker Skiklubb 1:08:01 +16:20 14:04
15 Halvor Jutulstad Bækkelagets SK 1:08:05 +16:24 14:05
16 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 1:08:23 +16:42 14:09
17 Terje Brende Fossum IF 1:20:33 +28:52 16:40
18 Hans-Ingar Sætra Asker Skiklubb 1:21:24 +29:43 16:51
  Morten Karlsen Måren OK diskvalifisert    
  Truls Angell Lillomarka OL diskvalifisert    

H 60-

4 390 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torgeir Strandhagen Røyken OL 46:59   10:42
2 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 49:08 +2:09 11:11
3 Einar Jensen Nydalens SK 53:06 +6:07 12:05
4 Are Eriksen Oslostudentenes IK 54:03 +7:04 12:18
5 Bård Natvig Nittedal OL 1:01:02 +14:03 13:54

H 65-

3 610 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eldar Børsum Bækkelagets SK 49:44   13:46
2 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 55:44 +6:00 15:26
3 Arne Tesli IL Koll 1:37:03 +47:19 26:53
4 Bernt Tollefsen IL GeoForm 2:12:59 +1:23:15 36:50

H 70-

3 030 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 John Thomas Petersen Nittedal OL 41:42   13:45
2 Tore Langaard Oppsal Orientering 42:07 +0:25 13:53
3 Roar Bjordal Oppsal Orientering 44:10 +2:28 14:34
4 Thor Palmgren Halden SK 48:24 +6:42 15:58
5 Lars Martin Gjein Stokke IL 48:30 +6:48 16:00
6 Helge Bjaaland Heming Orientering 56:10 +14:28 18:32
7 Einar Hem Lillomarka OL 56:19 +14:37 18:35
8 Trond Feiring Hamar OK 57:23 +15:41 18:56
9 György Horvati IL Tyrving 1:18:34 +36:52 25:55

H 75-

3 030 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Madsen Haugerud IF 48:57   16:09
2 Jon C. Fougner Heming Orientering 55:53 +6:56 18:26
3 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 1:26:12 +37:15 28:26

H 80-

2 340 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Drage Haugerud IF 33:38   14:22
2 Hans Larsen Raumar Orientering 35:51 +2:13 15:19
3 Kjell H. Eriksen Fossum IF 59:48 +26:10 25:33


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +