Resultater KM Akershus og Oslo - Mellomdistanse 2016



Resultater Jubileumsløpet Heming 100 år - KM Akershus og Oslo - Mellomdistanse
Oslo - 4. september 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 640 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingrid Bakkehøi Østmarka OK 32:27   19:47
  Silja Berstad Heming Orientering 35:22   21:33
  Olaf Blom-Hagen Fossum IF 21:42   13:13
  Jo Bogstrand Ingvaldsen Nydalens SK 31:46   19:22
  Martin Amlie Brenna Bækkelagets SK 33:07   20:11
  August Buljo Måren OK 29:07   17:45
  David Engelvoorn Heming Orientering 43:51   26:44
  Stella Engelvoorn Heming Orientering 44:02   26:50
  Selma Feyling Kolbotn og Skimt OL 40:09   24:28
  Erle Fosstveit Raumar Orientering 49:42   30:18
  Christian Berge Gjellestad Nydalens SK 28:57   17:39
  Ida Berge Gjellestad Nydalens SK 46:43   28:29
  Trygve Grønstad Heming Orientering 28:05   17:07
  Kajsa Harstad Arntsen Heming Orientering 34:56   21:18
  Aksel Nissen Hellerud IL Koll 45:52   27:58
  Charlotte Hopsnes Fossum IF 28:07   17:08
  Martin Jystad Østmarka OK 30:01   18:18
  August Myklebust Leopolder IL Koll 33:14   20:15
  Elias Molund IL Tyrving 28:51   17:35
  Eirik Nastad NOTEAM 30:50   18:48
  Astrid Reusch Heming Orientering 23:37   14:24
  Anna Elisabeth Rygh Heming Orientering 25:42   15:40
  Emma Johanne Rygh Heming Orientering 31:26   19:10
  Amund Saugestad Nydalens SK 28:19   17:15
  Synne Schei Danevad NOTEAM 30:22   18:30
  Silje Andresen Skotte Fossum IF 34:35   21:05
  Silje Strand Lierbygda OL 1:04:37   39:24
  Selma Størmer Antonsen Nydalens SK 21:06   12:51
  Sigurd Størmer Antonsen Nydalens SK 20:59   12:47
  Marie Trøan Hvamstad Hadeland OL 46:36   28:24
  Åsve Urnes NOTEAM 30:49   18:47
  Ida Vatland Hadeland OL 46:33   28:23
  Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 32:12   19:38
  Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 27:09   16:33
  Karoline Marie Rygh Heming Orientering brutt    

 

D -10

1 890 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Mari Kalleson Oppsal Orientering 32:36   17:14
  Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 26:44   14:08
  Una Nastad Asker Skiklubb 31:27   16:38
  Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 31:41   16:45
  Helene Scheele Nydalens SK 21:40   11:27
  Marie Bjordal Veggan Oppsal Orientering 33:41   17:49
  Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 23:50   12:36
  Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 35:26   18:44
  Vivian Zwick Heming Orientering 27:10   14:22
  Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK brutt    

 

D 11-12

2 230 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 19:27   8:43
2 Guro Linnebo Heming Orientering 21:49 +2:22 9:46
3 Marie Saugestad Nydalens SK 21:53 +2:26 9:48
4 Linnea Holst IL Tyrving 23:40 +4:13 10:36
5 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 24:24 +4:57 10:56
6 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 24:50 +5:23 11:08
7 Sigrid Nermoen Østmarka OK 25:37 +6:10 11:29
8 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 26:27 +7:00 11:51
9 Marie Scheele Nydalens SK 27:29 +8:02 12:19
10 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 27:39 +8:12 12:23
11 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 28:02 +8:35 12:34
12 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 28:09 +8:42 12:37
13 Helene Margarethe Kristensen Heming Orientering 31:57 +12:30 14:19
14 Mari Aarseth Nydalens SK 32:35 +13:08 14:36
15 Julie Heyerdahl Rødsten Heming Orientering 34:36 +15:09 15:30
16 Martha Wisløff Asker Skiklubb 36:05 +16:38 16:10
17 Marie Finkenhavn Nittedal OL 36:07 +16:40 16:11
18 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 36:38 +17:11 16:25
19 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 40:28 +21:01 18:08
20 Anette Markussen Asker Skiklubb 1:16:04 +56:37 34:06

 

D 11-12N

1 650 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pauline Myklebust IL Koll 18:31   11:13
2 Sigrid Aaby Møretrø Kolbotn og Skimt OL 24:23 +5:52 14:46

 

D 13-14

3 490 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 33:31   9:36
2 Pia Young Vik Nydalens SK 37:26 +3:55 10:43
3 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 40:18 +6:47 11:32
4 Oda Scheele Nydalens SK 40:19 +6:48 11:33
5 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 41:14 +7:43 11:48
6 Tina Kalleson Oppsal Orientering 42:41 +9:10 12:13
7 Maya Arnesen Heming Orientering 42:49 +9:18 12:16
8 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 43:11 +9:40 12:22
9 Janna Sofie Tellesbø Østmarka OK 44:29 +10:58 12:44
10 Ida Marie Flågen Heming Orientering 45:25 +11:54 13:00
11 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 45:39 +12:08 13:04
12 Malene Jebsen Heming Orientering 46:26 +12:55 13:18
13 Mari Brende Fossum IF 46:51 +13:20 13:25
14 Ea Lunøe Nydalens SK 47:28 +13:57 13:36
15 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 48:29 +14:58 13:53
16 Hanna Andersen Heming Orientering 50:03 +16:32 14:20
16 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 50:03 +16:32 14:20
18 Live Østvold Heming Orientering 50:58 +17:27 14:36
19 Petra Hoveid Asker Skiklubb 52:15 +18:44 14:58
19 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 52:15 +18:44 14:58
21 Diane Ninauve-Jutulstad Bækkelagets SK 52:24 +18:53 15:00
22 Iris Holst IL Tyrving 53:43 +20:12 15:23
23 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 54:29 +20:58 15:36
24 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 55:50 +22:19 15:59
25 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 59:32 +26:01 17:03
26 Jenny Emilie Brenni Herredsvela Østmarka OK 1:01:00 +27:29 17:28
27 Luciana Maria Svads Måren OK 1:07:09 +33:38 19:14
28 Hilde Sogn Haug Fossum IF 1:08:40 +35:09 19:40
29 Noor Dirro-Helu Måren OK 1:12:10 +38:39 20:40
30 Isabel Handstanger Kolbotn og Skimt OL 1:13:09 +39:38 20:57
31 Ella Berstad Heming Orientering 1:14:27 +40:56 21:19
32 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 1:14:36 +41:05 21:22
33 Mina Espolin Johnson Bækkelagets SK 1:37:10 +1:03:39 27:50

 

D 13-16N

1 650 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrea H. Rogndokken Fet OL 27:27   16:38

 

D 15-16

3 490 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 38:59   11:10
2 Åsne Naadland Holo Fossum IF 40:07 +1:08 11:29
3 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 40:33 +1:34 11:37
4 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 41:39 +2:40 11:56
5 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 42:40 +3:41 12:13
6 Pernille Katla Fossum IF 43:50 +4:51 12:33
7 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 44:32 +5:33 12:45
8 Oda Marie Colquhoun Lillomarka OL 45:12 +6:13 12:57
9 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 48:28 +9:29 13:53
10 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 51:16 +12:17 14:41
11 Linn Mei Waaler Måren OK 54:07 +15:08 15:30
12 Mina Jørgensen IL Tyrving 54:58 +15:59 15:44
13 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 55:11 +16:12 15:48
14 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 55:16 +16:17 15:50
15 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 55:27 +16:28 15:53
16 Solveig Eline Berg IL Tyrving 56:21 +17:22 16:08
17 Ingrid Hasaas Fossum IF 57:29 +18:30 16:28
18 Inger Rødnes Oppsal Orientering 1:00:19 +21:20 17:16
19 Carmen Dirro Måren OK 1:18:24 +39:25 22:27
  Eline Bryne Heming Orientering diskvalifisert    
  Maren Norderud IL Tyrving diskvalifisert    
  Idunn Cecilie Rolfsen Heming Orientering diskvalifisert    
  Ada Wulfsberg Nydalens SK brutt    

 

D 17-C

2 990 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 57:49   19:20
  Hege Andersen IL Koll brutt    

 

D 17-N

1 650 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Lena Cappelen Endresen IL Koll diskvalifisert    

 

D 17-18

3 570 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 38:14   10:42
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 40:10 +1:56 11:15
3 Synne Strand Asker Skiklubb 41:32 +3:18 11:38
4 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 43:14 +5:00 12:06
5 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 43:43 +5:29 12:14
6 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 45:25 +7:11 12:43
7 Åse Bergan Nydalens SK 46:20 +8:06 12:58
8 Synne Skjærstein IL Tyrving 50:09 +11:55 14:02
9 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 52:48 +14:34 14:47
10 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 57:04 +18:50 15:59
11 Marie Ullevålseter Nydalens SK 58:19 +20:05 16:20
12 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:32:48 +54:34 25:59
13 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:35:14 +57:00 26:40
  Ingvil Ahlsand Nydalens SK diskvalifisert    

 

D 19-20

3 570 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 47:33   13:19
2 Sigrid Bjørgen Hamar OK 56:40 +9:07 15:52
3 Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL 1:05:50 +18:17 18:26

 

D 21-

4 040 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Narum Nydalens SK 42:13   10:26
2 Siri Ulvestad Nydalens SK 50:53 +8:40 12:35
3 Maria Jonsson Nydalens SK 52:20 +10:07 12:57
4 Louise Oeram Bækkelagets SK 52:33 +10:20 13:00
5 Guro Vassend Fossum IF 53:16 +11:03 13:11
6 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 55:04 +12:51 13:37
7 Hanne Nøvik Nydalens SK 55:52 +13:39 13:49
8 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 56:21 +14:08 13:56
9 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:03:23 +21:10 15:41
9 Delphine Poirot Halden SK 1:03:23 +21:10 15:41
11 Laura Leiboma Nydalens SK 1:06:53 +24:40 16:33
12 Mari Brøndbo Dahl Ås-NMBU Orientering 1:07:03 +24:50 16:35
13 Cristina Luis Nydalens SK 1:07:59 +25:46 16:49
14 Ina Catharina Storrønning Ås-NMBU Orientering 1:10:13 +28:00 17:22
15 Marie Hammer Iversen Østmarka OK 1:14:22 +32:09 18:24
16 Nina Karlsen Nydalens SK 1:17:15 +35:02 19:07
  Guro Harstad Heming Orientering diskvalifisert    
  Lisa Näsholm Nydalens SK diskvalifisert    
  Dorthe Kühl Petersen Lillomarka OL diskvalifisert    

 

D 21B

3 610 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Monica Renate Trøan Nittedal OL 1:17:04   21:20
2 Laila Eriksen Blom Fet OL 1:18:18 +1:14 21:41
  Heidi Bjordal Oppsal Orientering diskvalifisert    

 

D 35-

3 570 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anja Berge Gjellestad Nydalens SK 53:06   14:52
2 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 1:02:41 +9:35 17:33
  Kari Lund Nittedal OL brutt    

 

D 40-

3 570 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 48:10   13:29
2 Elisabeth holmboe Eggen Nydalens SK 50:42 +2:32 14:12
3 Mone Nastad Notodden OL 51:45 +3:35 14:29
4 Kari Strand Lierbygda OL 56:26 +8:16 15:48
5 Maiken Skirstad Mo Nydalens SK 1:10:04 +21:54 19:37
6 Elin Kalleson Oppsal Orientering 1:23:08 +34:58 23:17
7 Linda Fredh Måren OK 2:30:09 +1:41:59 42:03

 

D 45-

3 390 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorun Ruud Asker Skiklubb 42:07   12:25
2 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 49:28 +7:21 14:35
3 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 52:20 +10:13 15:26
4 Else Kari Scheele Nydalens SK 54:26 +12:19 16:03
5 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 55:04 +12:57 16:14
6 Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb 55:17 +13:10 16:18
7 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 1:00:48 +18:41 17:56
8 Nora Skauen IL Tyrving 1:04:32 +22:25 19:02
9 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 1:12:30 +30:23 21:23
10 Heidi Østli Raumar Orientering 1:24:37 +42:30 24:57
11 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 1:26:26 +44:19 25:29
12 Solveig Bergan Nydalens SK 1:27:03 +44:56 25:40
13 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:33:17 +51:10 27:31
14 Kristin Falk Fossum IF 2:02:11 +1:20:04 36:02
  Hege Feiring IL Tyrving diskvalifisert    
  Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Anne Borgen Sturød Nydalens SK ikke startet    

 

D 50-

3 390 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Njåstein IL Tyrving 56:55   16:47
2 Anne Danielsen Nydalens SK 58:21 +1:26 17:12
3 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 1:01:32 +4:37 18:09
4 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 1:01:53 +4:58 18:15
5 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 1:04:04 +7:09 18:53
6 Alix Young Vik Nydalens SK 1:05:14 +8:19 19:14
7 Trude Fixdal IL Koll 1:06:26 +9:31 19:35
8 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 1:07:18 +10:23 19:51
9 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:09:13 +12:18 20:25
10 Tone Bakken Lillomarka OL 1:11:04 +14:09 20:57
11 Anne-Kristin Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 1:19:25 +22:30 23:25
12 Marianne Hjermstad Fossum IF 1:20:45 +23:50 23:49
13 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 1:24:07 +27:12 24:48
14 Maria Persson Asker Skiklubb 1:24:10 +27:15 24:49
15 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 1:35:17 +38:22 28:06
16 Helena Stubberud Nydalens SK 1:41:20 +44:25 29:53
17 Anne Dahl Nydalens SK 1:41:51 +44:56 30:02

 

D 55-

2 790 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Toril Hallan Lillomarka OL 37:04   13:17
2 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 42:22 +5:18 15:11
3 Berit Berge IL Tyrving 50:10 +13:06 17:58
4 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 58:06 +21:02 20:49
5 Unni Rye Asker Skiklubb 58:23 +21:19 20:55
6 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 1:05:12 +28:08 23:22
7 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 1:15:33 +38:29 27:04
8 Heidi Falck IL Tyrving 1:25:46 +48:42 30:44
9 Grete Berntsen Måren OK 1:26:51 +49:47 31:07

 

D 60-

2 790 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wenche Hultgreen IL Tyrving 53:05   19:01

 

D 65-

2 590 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 55:32   21:26
2 Liv Haugli Heming Orientering 1:20:08 +24:36 30:56
3 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:24:55 +29:23 32:47

 

D 70-

2 590 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 1:01:28   23:43
2 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 1:16:32 +15:04 29:32
3 Birgitte Bekkelund Røyken OL 1:23:10 +21:42 32:06
  Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering brutt    

 

D 75-

2 590 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 1:19:48   30:48

 

H -10

1 890 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Mathias Birkelund Asker Skiklubb 22:39   11:59
  Frikk Finsrud Asker Skiklubb 29:44   15:43
  Mathias Linløkken Østmarka OK 25:34   13:31
  Magnus Molund IL Tyrving 26:05   13:48
  Sondre Olaussen Oppsal Orientering 18:29   9:46
  Theo Winsents Sæter Måren OK 30:43   16:15
  Ask Felland Sætnan Fossum IF 27:15   14:25

 

H 11-12

2 230 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 18:15   8:11
2 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 20:04 +1:49 8:59
3 Axel Aalde Nydalens SK 20:41 +2:26 9:16
4 Christian Fredrik Borg IL Koll 21:18 +3:03 9:33
5 Jonas Krogh Oppsal Orientering 22:19 +4:04 10:00
6 Sindre Vie Strisland Fossum IF 22:20 +4:05 10:00
7 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 22:41 +4:26 10:10
8 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 22:59 +4:44 10:18
9 Eskil Kolshus Oppsal Orientering 23:26 +5:11 10:30
10 Ask Olaussen Oppsal Orientering 24:29 +6:14 10:58
11 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 25:11 +6:56 11:17
12 Jakob A. Gjedebo Oppsal Orientering 25:25 +7:10 11:23
13 Fridtjof Reusch Heming Orientering 26:45 +8:30 11:59
14 Eirik Næss Asker Skiklubb 26:48 +8:33 12:01
15 Eirik Vie Strisland Fossum IF 27:03 +8:48 12:07
16 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 35:01 +16:46 15:42
  Philip Romøren Fossum IF diskvalifisert    
  Sondre Næss Asker Skiklubb brutt    

 

H 11-12N

1 650 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 15:26   9:21
2 Paul Jone Opheim IL Koll 21:10 +5:44 12:49
3 Eirik Røhne Skofteland IL Koll 21:14 +5:48 12:52
4 Brage Fosstveit Raumar Orientering 24:12 +8:46 14:40
5 Jørund Tolleshaug Skaugen IL Koll 24:35 +9:09 14:53
6 Otto Endresen Ulltveit-Moe IL Koll 24:42 +9:16 14:58
7 Shameel Saheer Tennegedara IL Koll 34:00 +18:34 20:36

 

H 13-14

3 610 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 33:40   9:19
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 35:39 +1:59 9:52
3 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 41:21 +7:41 11:27
4 Tobias Espedal Nydalens SK 43:39 +9:59 12:05
5 Henrik Reusch Heming Orientering 43:42 +10:02 12:06
6 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 44:27 +10:47 12:18
7 Martin Birkelund Asker Skiklubb 45:28 +11:48 12:35
8 Ferdinand Fremming Heming Orientering 46:15 +12:35 12:48
9 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 46:55 +13:15 12:59
10 Felix Finsrud Asker Skiklubb 50:09 +16:29 13:53
11 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 50:28 +16:48 13:58
12 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 50:38 +16:58 14:01
13 Anders Håvard Larsen Nydalens SK 52:05 +18:25 14:25
14 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 52:40 +19:00 14:35
15 August Syrdal Øen Heming Orientering 58:57 +25:17 16:19
16 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1:00:38 +26:58 16:47
17 Birk Felland Sætnan Fossum IF 1:01:53 +28:13 17:08
18 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 1:07:30 +33:50 18:41
19 Kristian Østermann Heming Orientering 1:07:46 +34:06 18:46
20 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1:09:22 +35:42 19:12
21 Gaute Bergan Nydalens SK 1:10:20 +36:40 19:28
22 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 1:10:40 +37:00 19:34
23 Rolf Andreas Berg Nydalens SK 1:11:47 +38:07 19:53
24 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 1:13:06 +39:26 20:14
25 Elias Stubberud Nydalens SK 1:14:14 +40:34 20:33
26 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 1:17:21 +43:41 21:25
27 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 1:31:47 +58:07 25:25
28 Mikkel Katla Fossum IF 1:35:29 +1:01:49 26:26
29 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 1:55:15 +1:21:35 31:55
30 Paul Johan Slungaard Heming Orientering 2:18:48 +1:45:08 38:26
  Sondre Zahl Hagen Fossum IF diskvalifisert    

 

H 13-16C

1 890 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Jystad Østmarka OK 37:31   19:51

 

H 13-16N

1 650 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lasse Gulheim Kolbotn og Skimt OL 23:17   14:06

 

H 15-16

3 690 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 32:21   8:46
2 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 33:21 +1:00 9:02
3 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 37:27 +5:06 10:08
4 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 38:20 +5:59 10:23
5 Isak Jonsson Nydalens SK 38:51 +6:30 10:31
6 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 39:26 +7:05 10:41
7 Audun Bergan Nydalens SK 40:44 +8:23 11:02
8 Vegard Løvli Asker Skiklubb 41:15 +8:54 11:10
9 Sivert Sande Kverme Fossum IF 42:23 +10:02 11:29
10 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 43:14 +10:53 11:42
11 Håkon Sturød Nydalens SK 45:21 +13:00 12:17
12 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 47:31 +15:10 12:52
13 Lars Young Vik Nydalens SK 49:28 +17:07 13:24
14 Eivind Berner Myhre Fossum IF 50:14 +17:53 13:36
15 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 50:29 +18:08 13:40
16 Andreas Ramberg Østmarka OK 53:05 +20:44 14:23
17 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 54:33 +22:12 14:46
18 Peter Gisholt Fossum IF 1:01:34 +29:13 16:41
19 Even Nygaard Østreng Raumar Orientering 1:11:46 +39:25 19:26
20 Kristoffer Bryne Heming Orientering 1:35:16 +1:02:55 25:49
  Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL brutt    

 

H 15-20B

3 060 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Joakim Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering diskvalifisert    

 

H 17-C

2 990 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 53:16   17:48

 

H 17-N

1 650 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 20:02   12:08

 

H 17-18

4 040 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 34:47   8:36
2 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 35:26 +0:39 8:46
3 Elias Jonsson Nydalens SK 35:33 +0:46 8:47
4 Erling Hjermstad Fossum IF 36:31 +1:44 9:02
5 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 36:37 +1:50 9:03
6 Sam Lunøe Nydalens SK 38:26 +3:39 9:30
7 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 42:16 +7:29 10:27
8 Axel Hoveid Asker Skiklubb 42:45 +7:58 10:34
9 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 43:12 +8:25 10:41
10 August Asheim Birkeland Halden SK 43:22 +8:35 10:44
11 Jostein Tandberg Nydalens SK 44:59 +10:12 11:08
12 Øyvind Hjermstad Fossum IF 45:33 +10:46 11:16
13 Audun Rognerud Bøe Fossum IF 48:50 +14:03 12:05
14 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 50:04 +15:17 12:23
15 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 52:46 +17:59 13:03
16 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 55:04 +20:17 13:37
17 Sander Hildebrand Rogndokken Nydalens SK 59:23 +24:36 14:41
18 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:03:57 +29:10 15:49
19 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 1:28:18 +53:31 21:51
  Einar Melsom Fossum IF brutt    
  Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering brutt    

 

H 19-20

4 270 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karl Fremstad Halden SK 43:35   10:12
2 Henrik Eijsink Nydalens SK 47:49 +4:14 11:11
3 Are Wigaard Oppsal Orientering 52:18 +8:43 12:14
4 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 59:18 +15:43 13:53

 

H 21-

5 070 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 38:26   7:34
2 Borger Melsom Fossum IF 42:03 +3:37 8:17
3 Audun Weltzien IL Tyrving 44:41 +6:15 8:48
4 Håvard Haga Nydalens SK 44:50 +6:24 8:50
5 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 46:20 +7:54 9:08
6 Sigur Heggedal Nydalens SK 48:50 +10:24 9:37
7 Sindre Sandven Fossum IF 51:16 +12:50 10:06
8 Eirik Rustad Raumar Orientering 51:43 +13:17 10:12
9 Alan Cherry Varegg Fleridrett 51:51 +13:25 10:13
10 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn Orientering 52:26 +14:00 10:20
11 Emil Ahlbäck Fossum IF 52:48 +14:22 10:24
12 Henning Røberg Nittedal OL 56:42 +18:16 11:11
13 Ulf Brenna Bækkelagets SK 58:57 +20:31 11:37
14 Per Wiréhn Asker Skiklubb 59:51 +21:25 11:48
15 Ove Sætra Hadeland OL 59:52 +21:26 11:48
16 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 59:58 +21:32 11:49
17 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 1:01:49 +23:23 12:11
18 Tim Robertson Fossum IF 1:02:32 +24:06 12:20
19 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:03:01 +24:35 12:25
20 Øyvind Enger Nydalens SK 1:03:19 +24:53 12:29
21 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 1:05:02 +26:36 12:49
22 Daniel Fløtre Nydalens SK 1:10:22 +31:56 13:52
23 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 1:11:46 +33:20 14:09
24 Einar Tommelstad Nydalens SK 1:12:55 +34:29 14:22
25 Kyongsa Ri Nydalens SK 1:15:11 +36:45 14:49
26 Sondre Sande Gullord Nydalens SK 1:17:55 +39:29 15:22
27 Morten Tangen Måren OK 1:25:19 +46:53 16:49
  Sigve Vågsnes Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Eskil Sande Gullord Raumar Orientering brutt    

 

H 21B

3 060 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 40:39   13:17
2 Martin Reichenbach Oppsal Orientering 55:55 +15:16 18:16
3 Kjetil Jacobsen Hamar OK 59:23 +18:44 19:24
4 Trond Møretrø Kolbotn og Skimt OL 1:03:48 +23:09 20:50
5 Jarle Rogndokken Fet OL 1:03:57 +23:18 20:53
6 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 1:13:01 +32:22 23:51
7 Thor Norderud IL Tyrving 1:29:09 +48:30 29:08
8 Jo Ulltveit-Moe IL Koll 1:44:33 +1:03:54 34:10
9 Torbjørn Dalløkken IL GeoForm 2:00:14 +1:19:35 39:17

 

H 35-

4 270 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Kjenseth Heming Orientering 1:02:43   14:41
2 Bernt Gjellestad Nydalens SK 1:24:51 +22:08 19:52
3 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:26:14 +23:31 20:11

 

H 40-

4 270 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Odin sr. Tellesbø Østmarka OK 43:26   10:10
2 Torbjørn Blom-hagen Fossum IF 44:16 +0:50 10:22
3 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 49:55 +6:29 11:41
4 Gard Lindseth Nydalens SK 50:30 +7:04 11:49
5 Jan Anders Istad Asker Skiklubb 52:45 +9:19 12:21
6 Bjørn Hauge Nydalens SK 53:50 +10:24 12:36
7 Torstein Hole Nydalens SK 55:42 +12:16 13:02
8 Morten Mosland Oppsal Orientering 56:18 +12:52 13:11
9 Knut Aalde Nydalens SK 56:42 +13:16 13:16
10 Jens Erik Mortensen Asker Skiklubb 56:48 +13:22 13:18
11 Kyrre Gran Fet OL 57:38 +14:12 13:29
12 Frode Bakkehøi Østmarka OK 1:05:13 +21:47 15:16
13 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 1:17:46 +34:20 18:12

 

H 45-

4 040 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Brenna Nittedal OL 45:56   11:22
2 Christian Jomaas Fossum IF 46:56 +1:00 11:37
3 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 48:07 +2:11 11:54
4 Øystein Rapp Raumar Orientering 48:37 +2:41 12:02
5 Frode Strisland Fossum IF 52:42 +6:46 13:02
6 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 59:52 +13:56 14:49
7 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 1:00:08 +14:12 14:53
8 Olav Hasaas Fossum IF 1:00:40 +14:44 15:00
9 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 1:01:40 +15:44 15:15
10 Pål Winsents Måren OK 1:03:06 +17:10 15:37
11 Kjetil Molund IL Tyrving 1:07:05 +21:09 16:36
12 Ståle Heitmann Fossum IF 1:31:17 +45:21 22:35
  Eirik Jørgensen IL Tyrving diskvalifisert    
  Dag Strisland Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    

 

H 50-

3 570 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øystein Holo Fossum IF 36:43   10:17
2 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 37:57 +1:14 10:37
3 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 38:14 +1:31 10:42
4 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 39:18 +2:35 11:00
5 Jon Iver Bakken Nydalens SK 40:17 +3:34 11:17
6 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 43:42 +6:59 12:14
7 Arild Andresen Fossum IF 44:57 +8:14 12:35
8 Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK 47:20 +10:37 13:15
9 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 47:40 +10:57 13:21
10 Bjørn Hallan Lommedalens IL 50:06 +13:23 14:02
11 Nils Bergan Nydalens SK 50:17 +13:34 14:05
12 Håkon Jendal Fossum IF 52:45 +16:02 14:46
13 Stein H. Hagen Fossum IF 52:57 +16:14 14:49
14 Øyvind Helmersen Fet OL 54:14 +17:31 15:11
15 Terje Linløkken Østmarka OK 54:56 +18:13 15:23
16 Kjetil Espedal Nydalens SK 55:50 +19:07 15:38
17 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 59:54 +23:11 16:46
18 Dag Håvard Larsen Nydalens SK 1:00:08 +23:25 16:50
19 Erik Borg IL Koll 1:01:19 +24:36 17:10
20 Are Njåstein IL Tyrving 1:03:27 +26:44 17:46
21 Ottar Wiklund Nydalens SK 1:08:23 +31:40 19:09
  Olav Bakken Lillomarka OL diskvalifisert    
  Bjørn Henning Grandal IL Tyrving brutt    

 

H 55-

3 390 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 37:02   10:55
2 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 38:09 +1:07 11:15
3 Morten Due Måren OK 39:46 +2:44 11:43
4 Sindre Langaas Nydalens SK 42:00 +4:58 12:23
5 Arne Fossheim Asker Skiklubb 42:05 +5:03 12:24
6 Lars Hjermstad Fossum IF 44:03 +7:01 12:59
7 Hallvard Fjær Lillomarka OL 45:04 +8:02 13:17
8 Per Sandberg Nydalens SK 46:18 +9:16 13:39
9 Njål F. Vadla Sandnes IL (Rogaland) 47:51 +10:49 14:06
10 Morten Karlsen Måren OK 49:13 +12:11 14:31
11 Jan Sævig Løten o-lag 51:11 +14:09 15:05
12 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 54:11 +17:09 15:58
13 Bjørn Christensen Østmarka OK 54:40 +17:38 16:07
14 Martin Granly Lillomarka OL 55:50 +18:48 16:28
15 Hallvard Berg IL Tyrving 57:19 +20:17 16:54
16 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 58:40 +21:38 17:18
17 Per Kaarby Fossum IF 1:03:01 +25:59 18:35
18 Morten Kongsberg IL Tyrving 1:11:22 +34:20 21:03
19 Terje Brende Fossum IF 1:20:50 +43:48 23:50
  Petter Fure Oppsal Orientering brutt    

 

H 60-

3 390 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Næss-Ulseth Nydalens SK 39:11   11:33
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 40:11 +1:00 11:51
3 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 40:19 +1:08 11:53
4 Einar Jensen Nydalens SK 42:20 +3:09 12:29
5 Are Eriksen Oslostudentenes IK 46:52 +7:41 13:49
6 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 53:50 +14:39 15:52
7 Bård Natvig Nittedal OL 54:56 +15:45 16:12
8 Stein Turtumøygard Måren OK 56:36 +17:25 16:41
9 Stig Hultgreen Karlsen Oppsal Orientering 1:07:05 +27:54 19:47
  Morten Johannessen Røyken OL brutt    

 

H 65-

2 790 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 48:59   17:33
2 Nils-Petter Wiik Driv IL 49:15 +0:16 17:39
3 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 55:44 +6:45 19:58
4 Peter Klaveness Måren OK 56:24 +7:25 20:12
  Bernt Tollefsen IL GeoForm brutt    

 

H 70-

2 790 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Langaard Oppsal Orientering 44:09   15:49
2 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 46:47 +2:38 16:46
3 Trond Feiring Hamar OK 49:56 +5:47 17:53
4 Jørgen Holmboe IL Tyrving 50:01 +5:52 17:55
5 Erik Johan Grorud Haslum IL 51:42 +7:33 18:31
6 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 58:16 +14:07 20:53
7 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 58:33 +14:24 20:59
8 John Thomas Petersen Nittedal OL 1:01:53 +17:44 22:10
9 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 1:04:35 +20:26 23:08
10 Roar Bjordal Oppsal Orientering 1:08:10 +24:01 24:25

 

H 75-

2 590 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon C. Fougner Heming Orientering 1:03:36   24:33
2 Øystein Madsen Haugerud IF 1:36:16 +32:40 37:10

 

H 80-

2 590 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arne Chr. Scheie Østmarka OK 1:06:28   25:39
2 Tor Drage Haugerud IF 1:24:23 +17:55 32:34
3 Kjell H. Eriksen Fossum IF 1:29:44 +23:16 34:38
4 Tor E. Henriksen Lillomarka OL 2:32:53 +1:26:25 59:01
  Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF brutt    

 

Direkte A

4 070 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 41:15   10:08
2 Erling Sommerfeldt NOTEAM 45:46 +4:31 11:14
3 Nicole Ragvin Nydalens SK 50:54 +9:39 12:30
4 Rune Rystad Nydalens SK 51:37 +10:22 12:40
5 Øystein Rodem Nydalens SK 52:02 +10:47 12:47
6 Mats Nordbrøden Halden SK 52:47 +11:32 12:58
7 Maren Kaarby Rodem Nydalens SK 57:32 +16:17 14:08
8 Bent Skatvedt Raumar Orientering 1:06:29 +25:14 16:20
9 Fredrik Saugestad Nydalens SK 1:10:50 +29:35 17:24
10 Ragnhild Sævig Trysilgutten 1:14:26 +33:11 18:17
11 Anders Øpstad Asker Skiklubb 1:16:53 +35:38 18:53
12 Espen Messel IL Koll 1:18:03 +36:48 19:10
13 Frode Kamsvåg IL Tyrving 1:19:39 +38:24 19:34
14 Marit Isachsen Asker Skiklubb 1:22:55 +41:40 20:22
15 Tord Erik Skyrud Fossum IF 1:25:01 +43:46 20:53
16 Hans Olav Hygen Østmarka OK 1:28:00 +46:45 21:37
17 Kjersti Urnes NOTEAM 1:30:39 +49:24 22:16
18 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1:55:57 +1:14:42 28:29
  Karianne Katla Fossum IF diskvalifisert    

 

Direkte B

3 060 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bent Kverme Fossum IF 47:49   15:37
2 Hege Melby Lardal OL 56:39 +8:50 18:30
3 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 1:00:48 +12:59 19:52
4 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 1:00:56 +13:07 19:54
5 Ingunn Skei Ås-NMBU Orientering 1:04:19 +16:30 21:01
6 Sjur Langedal Nydalens SK 1:07:01 +19:12 21:54
7 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:16:16 +28:27 24:55
8 Haakon Dolven Asker Skiklubb 1:17:02 +29:13 25:10
9 Magne Aas Asker Skiklubb 1:17:55 +30:06 25:27
10 Heidi Berner Fossum IF 1:19:00 +31:11 25:49
11 Vincent Eijshink Ås-NMBU Orientering 1:22:11 +34:22 26:51
12 Ola Nilsen Oppsal Orientering 1:23:25 +35:36 27:15
13 Lene Colquhoun Nittedal OL 1:35:24 +47:35 31:10
14 Dag Espolin Johnson Bækkelagets SK 1:36:59 +49:10 31:41
15 Torleif Galteland Asker Skiklubb 1:44:12 +56:23 34:03
  Dag Otter Johansen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Yngve Finkenhavn Nittedal OL diskvalifisert    
  Anders Finsrud Asker Skiklubb brutt    
  Jens Christian Holst IL Tyrving brutt    

 

Direkte C

2 990 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kolshus Oppsal Orientering 40:38   13:35
2 June Herredsvela Østmarka OK 52:29 +11:51 17:33
3 Gun Lisbeth Opheim IL Koll 53:24 +12:46 17:51
4 Finn Gunnar Skofteland IL Koll 1:03:19 +22:41 21:10
5 Vera Halsaa Asker Skiklubb 1:22:15 +41:37 27:30
6 Siv Susanne Jystad Østmarka OK 1:23:20 +42:42 27:52
7 Åse Helen Myklebust Leopolder IL Koll 4:51:34 +4:10:56 1:37:30
  Lotta Myhre IL Koll diskvalifisert    
  Anders Næss Ullseth Heming Orientering diskvalifisert    
  Merete Saugestad Nydalens SK diskvalifisert    
  Sonja Aamodt Oppsal Orientering brutt


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +