Resultater KM Akershus/Oslo - Mellomdistanse 2015



Resultater KM Akershus/Østfold - Mellomdistanse
Nittedal, Akershus - 6. september 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 440 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Arne Kristian Aandstad Nittedal OL 18:43   12:59
  Erlend Bakke Fossum IF 24:01   16:40
  Brage Fosstveit Raumar Orientering 26:28   18:22
  Erle Fosstveit Raumar Orientering 29:11   20:15
  Olav Grevstad Fossum IF 37:05   25:45
  Eskil Hafskjold Nydalens SK 24:54   17:17
  Sondre Hafskjold Nydalens SK 31:40   21:59
  Simon Hernes Fossum IF 20:01   13:54
  Vilde Høyer Fossum IF 34:56   24:15
  Jacob Finstad Land IL Tyrving 26:20   18:17
  Birk Lidsheim Nittedal OL 23:56   16:37
  Embrik Nordseth Nittedal OL 32:52   22:49
  Max Alexander Nybråten IL Tyrving 25:33   17:44
  Erlend Otterlei Østmarka OK 21:05   14:38
  Astrid Reusch Heming Orientering 28:08   19:32
  Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb 43:49   30:25
  Eline Skaar Nittedal OL 37:05   25:45
  Ingrid Skaar Nittedal OL 37:20   25:55
  Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 21:20   14:48
  Eira Skaarer Wiklund NOTEAM 22:25   15:34
  Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 43:47   30:24
  Sofia Øhlckers IL Tyrving 20:26   14:11
  Sara Ariansen Nittedal OL diskvalifisert    
  Eiven Skram Nittedal OL diskvalifisert    
  Estin Skram Nittedal OL diskvalifisert    

D -10

1 890 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ine Lohne Boehlke Fossum IF 31:12   16:30
  Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 46:54   24:48
  Signe Holo Fossum IF 27:19   14:27
  Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 32:11   17:01
  Tuva Høyer Fossum IF 31:14   16:31
  Guro Eline Karlsen Nittedal OL 41:46   22:05
  Pernille Nor-Woll Østmarka OK 31:15   16:32
  Emilie Rutle Nittedal OL 28:56   15:18
  Nora Sørberg Raumar Orientering 31:20   16:34
  Fanny Staff Valstad Nittedal OL 28:54   15:17
  Martha Wisløff Asker Skiklubb 45:31   24:04
  Anne Østvold Heming Orientering 28:31   15:05

D 11-12

2 340 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Noor Dirro-Helu Måren OK 26:29   11:19
2 Luciana Svads Måren OK 26:31 +0:02 11:19
3 Ida Marie Flågen Heming Orientering 27:17 +0:48 11:39
4 Guro Linnebo Heming Orientering 27:21 +0:52 11:41
5 Thea Fagerhaug Raumar Orientering 28:43 +2:14 12:16
6 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 30:40 +4:11 13:06
7 Mari Brende Fossum IF 35:50 +9:21 15:18
8 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 35:54 +9:25 15:20
9 Hilde Sogn Haug Fossum IF 35:58 +9:29 15:22
10 Siren Lohne Boehlke Fossum IF 36:11 +9:42 15:27
11 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 36:14 +9:45 15:29
12 Elise Nyhus Nittedal OL 58:22 +31:53 24:56

D 11-12N

1 440 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Mørch Myhre Nittedal OL 18:23   12:45
2 Andrea H. Rogndokken Fet OL 20:12 +1:49 14:01

D 13-14

2 900 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 29:30   10:10
2 Oda Scheele Nydalens SK 32:58 +3:28 11:22
3 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 33:57 +4:27 11:42
4 Ada Wulfsberg Nydalens SK 34:48 +5:18 12:00
5 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 36:43 +7:13 12:39
6 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 36:56 +7:26 12:44
7 Marie Liland Nydalens SK 37:36 +8:06 12:57
8 Elin Flø Lillomarka OL 39:04 +9:34 13:28
9 Carmen Dirro Måren OK 43:15 +13:45 14:54
10 Live Østvold Heming Orientering 44:41 +15:11 15:24
11 Ea Lunøe Nydalens SK 46:26 +16:56 16:00
12 Tina Kalleson Oppsal Orientering 46:48 +17:18 16:08
13 Tuva Eik Haave Oppsal Orientering 50:03 +20:33 17:15
14 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 53:59 +24:29 18:36
15 Emma Sofie Karlsnes Nittedal OL 1:03:08 +33:38 21:46
16 Sigrid Kinck Rannem Fossum IF 1:05:31 +36:01 22:35
17 Idunn Cecilie Rolfsen Heming Orientering 1:47:45 +1:18:15 37:09
  Anine Leenderts Nittedal OL diskvalifisert    

D 13-16C

1 890 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thea Sørberg Raumar Orientering 22:54   12:06

D 15-16

3 390 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Strand Asker Skiklubb 35:42   10:31
2 Åsne Holo Fossum IF 38:30 +2:48 11:21
3 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 38:40 +2:58 11:24
4 Ragne Wiklund Nydalens SK 40:33 +4:51 11:57
5 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 45:53 +10:11 13:32
6 Pernille Katla Fossum IF 46:31 +10:49 13:43
7 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 46:33 +10:51 13:43
8 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 47:08 +11:26 13:54
9 Synne Skjærstein IL Tyrving 47:19 +11:37 13:57
10 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 47:22 +11:40 13:58
11 Oda Marie Colquhoun Nittedal OL 49:39 +13:57 14:38
12 Ingrid Hasaas Fossum IF 50:08 +14:26 14:47
13 Maren Norderud IL Tyrving 52:14 +16:32 15:24
14 Linn Mei Waaler Måren OK 53:04 +17:22 15:39
15 Emma Eithun Paulsen Nittedal OL 55:25 +19:43 16:20
16 Ingrid Aaslund Fet OL 58:44 +23:02 17:19
17 Julie Bakke Fossum IF 1:00:33 +24:51 17:51
18 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:10:10 +34:28 20:41
19 Lin Marte Andorsen Nydalens SK 1:15:43 +40:01 22:20
  Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 17-C

2 690 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Camilla Fosstveit Raumar Orientering 35:45   13:17
2 Therese Lohne Boehlke Fossum IF 36:04 +0:19 13:24
3 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 37:38 +1:53 13:59
4 Laila Eriksen Blom Fet OL 38:20 +2:35 14:15
5 Ida Brænden Raumar Orientering 43:12 +7:27 16:03
6 Ida Margrethe Ullern IL Tyrving 43:39 +7:54 16:13
7 Grete Skotte Fossum IF 54:38 +18:53 20:18
8 Ping Ouyang Østmarka OK 1:46:51 +1:11:06 39:43
  Marianne Granum Helsvig Konnerud IL diskvalifisert    

D 17-18

4 310 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Arnesen Byåsen IL 43:52   10:10
2 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 46:59 +3:07 10:54
3 Åshild Faller Råheim Fet OL 48:55 +5:03 11:20
4 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 49:37 +5:45 11:30
5 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 50:01 +6:09 11:36
6 Åse Bergan Nydalens SK 50:30 +6:38 11:43
7 Astrid Fiskum IL Tyrving 53:10 +9:18 12:20
8 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 54:18 +10:26 12:35
9 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 54:25 +10:33 12:37
10 Hedda Vonen Lillomarka OL 58:58 +15:06 13:40
11 Ellen Marie Ariansen Lillomarka OL 1:02:01 +18:09 14:23
12 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 1:02:10 +18:18 14:25
13 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 1:02:40 +18:48 14:32
14 Marthe Ramstad Fet OL 1:03:10 +19:18 14:39
15 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 1:11:12 +27:20 16:31
16 Elise Ullern IL Tyrving 1:18:26 +34:34 18:11
17 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:24:32 +40:40 19:36
18 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:25:04 +41:12 19:44

D 19-20

4 310 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 42:36   9:53
2 Anine Ahlsand Nydalens SK 43:33 +0:57 10:06
3 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 44:15 +1:39 10:16
4 Tonje Vassend Fossum IF 44:58 +2:22 10:25
5 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 50:31 +7:55 11:43
6 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 53:03 +10:27 12:18
7 Julie Hjortland Larvik OK 53:07 +10:31 12:19
8 Arianna Taufer Nydalens SK 54:16 +11:40 12:35
9 Guro Jordheim Hemsedal IL 57:19 +14:43 13:17
10 Karen Bjergaard Nydalens SK 59:57 +17:21 13:54
11 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 1:01:58 +19:22 14:22
12 Nanna Norderud IL Tyrving 1:02:45 +20:09 14:33
13 Ingrid Løset Ringerike OL 1:08:57 +26:21 15:59

D 21-

4 920 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 38:35   7:50
2 Betty Ann Bjerkreim Nilsen IL Tyrving 44:25 +5:50 9:01
3 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 47:43 +9:08 9:41
4 Maria Jonsson Nydalens SK 50:04 +11:29 10:10
5 Lene Moe Blom Nydalens SK 51:49 +13:14 10:31
6 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 52:33 +13:58 10:40
7 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 55:52 +17:17 11:21
8 Ingrid Bjørshol Holm Oppsal Orientering 1:01:17 +22:42 12:27
9 Ane Hansen Kjenseth Årvoll IL 1:04:00 +25:25 13:00
10 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 1:05:19 +26:44 13:16
11 Pia Skyttersæter Iversen Heming Orientering 1:07:21 +28:46 13:41
12 Marie Hammer Håversen Østmarka OK 1:08:11 +29:36 13:51
13 Ina Catharina Storrønning Ås-NMBU Orientering 1:09:49 +31:14 14:11
14 Oda Modalsli Fossum IF 1:29:41 +51:06 18:13

D 21B

3 330 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaisa Svergja Raumar Orientering 40:40   12:12
2 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 45:54 +5:14 13:47
3 Mari Brøndbo Dahl Ås-NMBU Orientering 46:25 +5:45 13:56
4 Ingrid M. Tenge Ås-NMBU Orientering 55:34 +14:54 16:41
5 Anne Grethe Gustavsen Nittedal OL 58:30 +17:50 17:34
6 Gerd Berit Rekve Fossum IF 1:01:24 +20:44 18:26
7 Solveig Bergan Nydalens SK 1:10:54 +30:14 21:17
8 Charlotte Williksen Høiland Varegg Fleridrett 1:12:36 +31:56 21:48

D 35-

4 310 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 50:44   11:46
2 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 54:45 +4:01 12:42
3 Ida Natås Nydalens SK 1:23:00 +32:16 19:15
4 Karen Omland IL Koll 1:41:16 +50:32 23:29

D 40-

4 310 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 52:49   12:15
2 Kine Odden Østmarka OK 57:07 +4:18 13:15
3 Milda Øhlckers IL Tyrving 58:07 +5:18 13:29
4 Christine Jakobsen Østmarka OK 58:47 +5:58 13:38
  Else Kari Scheele Nydalens SK diskvalifisert    
  Anne Ruste Flø Lillomarka OL diskvalifisert    

D 45-

3 740 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 43:12   11:33
2 Hege Feiring IL Tyrving 44:01 +0:49 11:46
3 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 44:02 +0:50 11:46
4 Gry Ahlsand Nydalens SK 46:18 +3:06 12:22
5 Katrine Bakke Fossum IF 48:55 +5:43 13:04
6 Eldri Holo Fossum IF 55:09 +11:57 14:44
7 Kathrine Lunøe Nydalens SK 55:47 +12:35 14:54
8 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 1:01:38 +18:26 16:28
9 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:04:40 +21:28 17:17
10 Marianne Reusch Heming Orientering 1:10:46 +27:34 18:55

D 50-

3 740 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 42:35   11:23
2 Marianne Njåstein IL Tyrving 44:14 +1:39 11:49
3 Tone Bakken Lillomarka OL 46:09 +3:34 12:20
4 Alix Young Vik Nydalens SK 47:18 +4:43 12:38
5 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 49:50 +7:15 13:19
6 Trude Fixdal IL Koll 52:26 +9:51 14:01
7 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 59:04 +16:29 15:47
8 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 1:00:00 +17:25 16:02
9 Anne-Kristin Eriksrud Karlsen Oppsal Orientering 1:09:16 +26:41 18:31
10 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 1:12:07 +29:32 19:16
11 Maria Persson Asker Skiklubb 1:15:51 +33:16 20:16
12 Anna Göhlman IL Tyrving 1:19:33 +36:58 21:16
13 Siw Solstad IL Tyrving 1:26:22 +43:47 23:05
14 Maria Torgersen Bækkelagets SK 1:29:17 +46:42 23:52

D 55-

3 130 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ellen Marie Turter Nydalens SK 35:55   11:28
2 Runa Skyttersæter Heming Orientering 37:40 +1:45 12:02
3 Berit Danielsen IL Tyrving 39:21 +3:26 12:34
4 Berit Berge IL Tyrving 39:46 +3:51 12:42
5 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 46:26 +10:31 14:50
6 Grete Berntsen Måren OK 55:13 +19:18 17:38
7 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 1:00:03 +24:08 19:11

D 60-

3 130 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lisa Annersand OK Tyr 42:29   13:34
2 Inger Tiltnes IL Tyrving 46:57 +4:28 15:00

D 65-

2 490 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 36:03   14:28
2 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 36:50 +0:47 14:47
3 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 49:22 +13:19 19:49
4 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 51:09 +15:06 20:32

D 70-

2 490 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 45:27   18:15
2 Inger Halck Måren OK 54:11 +8:44 21:45
3 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:08:18 +22:51 27:25
4 Hjørdis Egner Heming Orientering 1:29:35 +44:08 35:58

D 75-

2 490 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK 49:46   19:59

H -10

1 890 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Oskar Paulsen Bekkelund Nittedal OL 40:50   21:36
  Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 15:56   8:25
  Alexander Hernes Fossum IF 28:44   15:12
  Håvard Rekve Lian Fossum IF 33:34   17:45
  Mathias Linløkken Østmarka OK 28:37   15:08
  Theo Winsents Sæter Måren OK 35:34   18:49
  Erik Tveit Ødegård Nittedal OL 27:28   14:31
  Einar Østvold Heming Orientering 28:54   15:17

H 11-12

2 340 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arthur Brunborg Nittedal OL 23:01   9:50
2 Gaute Bergan Nydalens SK 23:15 +0:14 9:56
3 Ola Skaar Nittedal OL 24:19 +1:18 10:23
4 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 25:13 +2:12 10:46
5 Fridtjof Reusch Heming Orientering 26:19 +3:18 11:14
6 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 27:08 +4:07 11:35
7 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 28:24 +5:23 12:08
8 Eirik Nytun Nergård Nittedal OL 54:41 +31:40 23:22
9 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 59:39 +36:38 25:29
10 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 59:44 +36:43 25:31

H 11-12N

1 440 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Halstenstad Sundquist Nittedal OL 14:45   10:14
2 Brage Lidsheim Nittedal OL 16:53 +2:08 11:43
3 Simen Høyer Fossum IF 22:33 +7:48 15:39
  Erlend Gløgård Stensrud Nittedal OL diskvalifisert    

H 13-14

3 330 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 28:52   8:40
2 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 30:36 +1:44 9:11
3 Isak Jonsson Nydalens SK 33:01 +4:09 9:54
4 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 34:02 +5:10 10:13
5 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 35:00 +6:08 10:30
6 Lars Young Vik Nydalens SK 39:18 +10:26 11:48
7 Ole Jakob Frankrig Nydalens SK 39:29 +10:37 11:51
8 Eivind Berner Myhre Fossum IF 44:00 +15:08 13:12
9 Ådne Skjærstein IL Tyrving 46:09 +17:17 13:51
10 August Syrdal Øen Heming Orientering 46:29 +17:37 13:57
11 Simen Fritzner Nittedal OL 47:41 +18:49 14:19
12 Sivert Sande Kverme Fossum IF 48:33 +19:41 14:34
13 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 49:30 +20:38 14:51
14 Henrik Reusch Heming Orientering 50:25 +21:33 15:08
15 Kristian Østermann Heming Orientering 50:58 +22:06 15:18
16 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 52:13 +23:21 15:40
17 Mikkel Katla Fossum IF 55:36 +26:44 16:41
18 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 55:38 +26:46 16:42
19 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 1:02:25 +33:33 18:44
20 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 1:07:37 +38:45 20:18
21 Marius Bakke Fossum IF 1:20:29 +51:37 24:10
  Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert    
  John Otterlei Østmarka OK diskvalifisert    
  Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Eirik Øvstedal Nydalens SK diskvalifisert    
  Gaute Fosstveit Raumar Orientering diskvalifisert    

H 13-16C

1 890 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kåre Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 26:47   14:10

H 15-16

3 650 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 27:11   7:26
2 Elias Jonsson Nydalens SK 31:53 +4:42 8:44
3 Øyvind Hjermstad Fossum IF 32:07 +4:56 8:47
4 Lukas Liland Nydalens SK 32:37 +5:26 8:56
5 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 33:38 +6:27 9:12
6 Sander Arntzen Asker Skiklubb 35:46 +8:35 9:47
7 Erling Hjermstad Fossum IF 35:48 +8:37 9:48
8 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 38:19 +11:08 10:29
9 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 38:55 +11:44 10:39
10 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 40:08 +12:57 10:59
11 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 40:52 +13:41 11:11
12 Axel Hoveid Asker Skiklubb 42:49 +15:38 11:43
13 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 43:29 +16:18 11:54
14 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 45:35 +18:24 12:29
15 Emil Størmer Fossum IF 45:48 +18:37 12:32
16 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 47:09 +19:58 12:55
17 Vegard Løvli Asker Skiklubb 48:18 +21:07 13:13
18 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 50:23 +23:12 13:48
19 Martin Andresen Skotte Fossum IF 54:28 +27:17 14:55
20 Joar Oldernes Lillomarka OL 56:20 +29:09 15:26
21 Sølve Nordahl Rolfsen Heming Orientering 1:29:03 +1:01:52 24:23

H 17-C

2 690 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunnar Fosstveit Raumar Orientering 28:46   10:41
2 Roar Hernes Fossum IF 31:08 +2:22 11:34
3 Per Sørberg Raumar Orientering 33:56 +5:10 12:36
4 Harald Aulie IL Koll 34:34 +5:48 12:51
5 Dag Otter Johansen Asker Skiklubb 37:58 +9:12 14:06
6 Frode Waaler Måren OK 40:59 +12:13 15:14
7 Johannes Edvin Haug NOTEAM 1:01:02 +32:16 22:41

H 17-N

1 460 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 14:58   10:15

H 17-18

4 920 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 37:13   7:33
2 Knut Aasheim Oppsal Orientering 38:10 +0:57 7:45
3 Anders Haga Raumar Orientering 39:38 +2:25 8:03
4 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 43:22 +6:09 8:48
5 Sam Lunøe Nydalens SK 45:00 +7:47 9:08
6 Tarjei Holo Fossum IF 45:31 +8:18 9:15
7 Jostein Tandberg Nydalens SK 45:43 +8:30 9:17
8 Are Wigaard Oppsal Orientering 48:58 +11:45 9:57
9 Trygve Heggedal Kongsberg OL 51:34 +14:21 10:28
10 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 52:09 +14:56 10:35
11 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 52:27 +15:14 10:39
12 Peder Hornseth Nygaard Nittedal OL 53:16 +16:03 10:49
13 Audun Rognerud Bøe Fossum IF 53:37 +16:24 10:53
14 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 59:42 +22:29 12:08
15 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 1:10:26 +33:13 14:18
  Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    

H 19-20

5 420 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigur Heggedal Kongsberg OL 41:52   7:43
2 Elias T. Mølnvik Fossum IF 41:58 +0:06 7:44
3 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 44:01 +2:09 8:07
4 Jonas Madslien Bakken NTNUI 48:19 +6:27 8:54
5 Erland Kvisle Asker Skiklubb 48:46 +6:54 8:59
6 Lars Harald Aasheim Bækkelagets SK 51:27 +9:35 9:29
7 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 52:57 +11:05 9:46
8 Oskar Størmer Fossum IF 57:13 +15:21 10:33

H 21-

5 740 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 37:39   6:33
2 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 38:48 +1:09 6:45
3 Anders Nordberg Nydalens SK 39:25 +1:46 6:52
4 Borger Melsom Fossum IF 41:02 +3:23 7:08
5 Anders Vister Nydalens SK 42:43 +5:04 7:26
6 Bojan Blumenstein Nydalens SK 43:08 +5:29 7:30
7 Sindre Sandven Fossum IF 43:09 +5:30 7:31
8 Sindre Rønning Fossum IF 43:17 +5:38 7:32
9 Jostein Andersen Nydalens SK 45:39 +8:00 7:57
10 Leif Størmer Fossum IF 45:44 +8:05 7:58
11 Håvard Haga Nydalens SK 46:42 +9:03 8:08
12 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 46:51 +9:12 8:09
13 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 47:10 +9:31 8:13
14 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 47:15 +9:36 8:13
15 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 47:32 +9:53 8:16
16 Vetle Christiansen Raumar Orientering 48:04 +10:25 8:22
17 Thor Mella Oppsal Orientering 48:47 +11:08 8:29
18 Magnus Svingheim Raumar Orientering 49:04 +11:25 8:32
19 Lukas Peterson IFK Umeå 49:08 +11:29 8:33
20 Øyvind Enger NTNUI 49:16 +11:37 8:34
21 Geir Moholdt IL BUL-Tromsø 49:38 +11:59 8:38
22 Eskil Sande Gullord Raumar Orientering 49:49 +12:10 8:40
23 Erik Persson Oppsal Orientering 52:21 +14:42 9:07
24 Einar Tommelstad Nydalens SK 52:55 +15:16 9:13
25 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 53:00 +15:21 9:14
26 Erik Paulsrud IL Koll 53:04 +15:25 9:14
27 Raphael Ferrand Bækkelagets SK 53:16 +15:37 9:16
28 Håkon Heggedal NTNUI 53:50 +16:11 9:22
29 Are Kristiansen IL Tyrving 53:51 +16:12 9:22
30 Inge Lindseth Nydalens SK 54:40 +17:01 9:31
31 Pål Skogedal Asker Skiklubb 55:17 +17:38 9:37
32 Anders Storbraten IFK Lidingö SOK 55:18 +17:39 9:38
33 Ola Lesteberg Kongsberg OL 56:05 +18:26 9:46
34 Martin Schälli Bækkelagets SK 56:32 +18:53 9:50
35 Endre Stokseth Nydalens SK 57:12 +19:33 9:57
36 Gard Lindseth Nydalens SK 59:11 +21:32 10:18
37 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 1:01:59 +24:20 10:47
38 Øivind Thorvald Due Trier Nydalens SK 1:06:14 +28:35 11:32
39 Paul Torvund Østmarka OK 1:07:00 +29:21 11:40
40 Helge Bakkehøi Østmarka OK 1:07:41 +30:02 11:47
41 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 1:08:47 +31:08 11:58
42 Kyongsa Ri Nydalens SK 1:10:53 +33:14 12:20
43 Erlend Isachsen Asker Skiklubb 1:15:50 +38:11 13:12
44 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:19:05 +41:26 13:46

H 21B

3 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Terje Brende Fossum IF 50:17   14:22
2 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 51:59 +1:42 14:51
3 Kjetil Jacobsen Hamar OK 53:02 +2:45 15:09
4 Morten Vilbo Sørum Raumar Orientering 54:20 +4:03 15:31
5 Haakon Dolven Asker Skiklubb 56:53 +6:36 16:15
6 Fredrik Høyer Fossum IF 57:22 +7:05 16:23
7 Boehlke Henrik Fossum IF 1:01:57 +11:40 17:42
8 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 1:04:02 +13:45 18:17

H 35-

5 420 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Kjenseth Heming Orientering 1:09:31   12:49
2 Stian Overskeid Indre Østfold OK 1:10:45 +1:14 13:03

H 40-

5 420 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Bakke Fossum IF 49:01   9:02
2 Jan Tore Ludvigsen Nydalens SK 52:17 +3:16 9:38
3 Audun Bjerknes Måren OK 59:59 +10:58 11:04
4 Anders Grevstad Fossum IF 1:00:19 +11:18 11:07
5 Erik Rosenvold Østmarka OK 1:01:14 +12:13 11:17
6 Trond Myhre Fossum IF 1:02:08 +13:07 11:27
7 Kyrre Gran Fet OL 1:06:07 +17:06 12:11
8 Tommy Skårbø Raumar Orientering 1:06:42 +17:41 12:18
9 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 1:12:33 +23:32 13:23
10 Torstein Hole Nydalens SK 1:13:37 +24:36 13:34
11 Espen Karlsen Nittedal OL 1:15:24 +26:23 13:54

H 45-

4 920 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christian Vogelsang Nydalens SK 40:46   8:17
2 Svein Nygård Lillomarka OL 43:01 +2:15 8:44
3 Jon Iver Bakken Nydalens SK 46:15 +5:29 9:24
4 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 46:42 +5:56 9:29
5 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 47:09 +6:23 9:35
6 Stein H. Hagen Fossum IF 50:09 +9:23 10:11
7 Arild Andresen Fossum IF 50:21 +9:35 10:14
8 Sven Arne Gylterud Fossum IF 50:42 +9:56 10:18
9 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 56:38 +15:52 11:30
10 Morten Rannem Fossum IF 57:48 +17:02 11:44
11 Christian Reusch Heming Orientering 1:00:41 +19:55 12:20
12 Pål Winsents Måren OK 1:00:50 +20:04 12:21
13 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 1:01:01 +20:15 12:24
14 Harald Eide-Fredriksen Heming Orientering 1:01:31 +20:45 12:30
15 Jørn Moe Fet OL 1:01:54 +21:08 12:34
16 Anders Flågen Heming Orientering 1:02:01 +21:15 12:36
17 Bent Sande Kverme Fossum IF 1:10:23 +29:37 14:18
18 Svein Otterlei Østmarka OK 1:11:14 +30:28 14:28
19 Ola Peter Krohn Gjessing Heming Orientering 1:48:38 +1:07:52 22:04
  Nils Bergan Nydalens SK diskvalifisert    

H 50-

4 310 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vidar Benjaminsen Lillomarka OL 37:56   8:48
2 Øystein Holo Fossum IF 39:10 +1:14 9:05
3 Lars Krüger Nydalens SK 43:19 +5:23 10:03
4 Jo Wiklund Nydalens SK 45:33 +7:37 10:34
5 Børge Pedersen Nydalens SK 45:42 +7:46 10:36
6 Øystein Østermann Heming Orientering 46:17 +8:21 10:44
6 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 46:17 +8:21 10:44
8 Knut Edvard Helland Østmarka OK 46:38 +8:42 10:49
9 Knut Erling Øen Heming Orientering 47:05 +9:09 10:55
10 Egil Eide IL Tyrving 47:32 +9:36 11:01
11 Lasse Arnesen Heming Orientering 49:16 +11:20 11:25
12 Terje Melsom Fossum IF 50:31 +12:35 11:43
13 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 52:44 +14:48 12:14
14 Jarl Øvstedal Nydalens SK 58:45 +20:49 13:37
15 Øyvind Helmersen Fet OL 1:00:20 +22:24 13:59
16 Øystein Kildahl Østmarka OK 1:02:33 +24:37 14:30
17 Tormod Bøe Fossum IF 1:02:41 +24:45 14:32
18 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:03:26 +25:30 14:43
19 Olav Bakken Lillomarka OL 1:07:20 +29:24 15:37
20 Are Njåstein IL Tyrving 1:09:49 +31:53 16:11
21 Christian Nordahl Rolfsen Heming Orientering 1:15:10 +37:14 17:26
  Arne Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 55-

3 740 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Kjølseth Nydalens SK 33:03   8:50
2 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 33:09 +0:06 8:51
3 Morten Due Måren OK 34:04 +1:01 9:06
4 Nils Hæstad Fossum IF 35:23 +2:20 9:27
5 Martin Granly Lillomarka OL 35:29 +2:26 9:29
6 Lars Hjermstad Fossum IF 36:39 +3:36 9:47
7 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 37:25 +4:22 10:00
8 Geir O. Rønning Nydalens SK 38:24 +5:21 10:16
9 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 39:37 +6:34 10:35
10 Morten Karlsen Måren OK 40:10 +7:07 10:44
11 Peer Stiansen Nydalens SK 42:37 +9:34 11:23
12 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 42:59 +9:56 11:29
13 Ketil Åstebøl Oppsal Orientering 44:36 +11:33 11:55
14 Anton Plaian Asker Skiklubb 48:38 +15:35 13:00
15 Roy Gjerding OK Moss 58:06 +25:03 15:32
16 Tov Arne Bondal Notodden OL 1:00:38 +27:35 16:12
17 Petter Fure Oppsal Orientering 1:03:58 +30:55 17:06
18 Anders Emil Olsen Nydalens SK 1:46:07 +1:13:04 28:22

H 60-

3 740 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Are Eriksen Oslostudentenes IK 37:30   10:01
2 Reidar Fossum Asker Skiklubb 40:46 +3:16 10:54
3 Torgeir Strandhagen Røyken OL 41:56 +4:26 11:12
4 Ola Brox OL Toten-Troll 44:18 +6:48 11:50
5 Lars Klyve Oppsal Orientering 46:08 +8:38 12:20
6 Arne Tiltnes IL Tyrving 53:15 +15:45 14:14
7 Stein Turtumøygard Måren OK 54:49 +17:19 14:39

H 65-

3 130 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vidar Berteig Fossum IF 31:36   10:05
2 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 33:45 +2:09 10:46
3 Per Øhlckers IL Tyrving 35:02 +3:26 11:11
4 Helge Revhaug Ringerike OL 36:26 +4:50 11:38
5 Harald Aasheim Oppsal Orientering 39:45 +8:09 12:41
6 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 43:47 +12:11 13:59
7 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 50:09 +18:33 16:01
8 Helge Sigurd Hansen Heming Orientering 1:02:46 +31:10 20:03

H 70-

3 130 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 35:15   11:15
2 Tore Langaard Oppsal Orientering 36:05 +0:50 11:31
3 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 38:52 +3:37 12:25
4 Per Fosser Indre Østfold OK 39:19 +4:04 12:33
5 Einar Hem Lillomarka OL 43:46 +8:31 13:58
6 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 45:25 +10:10 14:30
7 Bjørn Egner Heming Orientering 45:42 +10:27 14:36
8 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 48:34 +13:19 15:30
9 Roar Bjordal Oppsal Orientering 58:35 +23:20 18:43
  Kristen Lund Skaukameratene OL diskvalifisert    

H 75-

2 490 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon C. Fougner Heming Orientering 53:37   21:31
  Tor Henriksen Årvoll IL diskvalifisert    

H 80-

2 490 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Tveite Ås-NMBU Orientering 50:10   20:08
2 Kjell H. Eriksen Fossum IF 1:09:48 +19:38 28:01
3 Tor Kaurin Måren OK 1:44:05 +53:55 41:48

Direkte A

5 100 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 40:04   7:51
2 Runar Hafskjold Nydalens SK 58:04 +18:00 11:23
3 Øyvind Glendrange Årvoll IL 1:00:08 +20:04 11:47
4 Espen Wigaard Oppsal Orientering 1:01:26 +21:22 12:02
5 Vegard Halden Nydalens SK 1:08:56 +28:52 13:30
6 Per Kristian Ramstad Fet OL 1:18:53 +38:49 15:28
7 Berit Herstad Brandval/Kongsvinger OK 1:44:30 +1:04:26 20:29
  Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK diskvalifisert    

Direkte B

3 500 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jarle Rogndokken Fet OL 57:18   16:22
2 Marte Lund NOTEAM 59:23 +2:05 16:58
3 Ove Hildrum Lillomarka OL 59:41 +2:23 17:03
4 Yngve Røe Nydalens SK 1:06:30 +9:12 19:00
5 Inge Westly Asker Skiklubb 1:09:41 +12:23 19:54
6 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 1:15:41 +18:23 21:37
7 Ola Nilsen Oppsal Orientering 1:16:55 +19:37 21:58
8 Yvonn Fosser Heming Orientering 1:21:01 +23:43 23:08
9 Monica Trøan NOTEAM 1:57:25 +1:00:07 33:32
  Sharon Broadwell NOTEAM diskvalifisert    
  Christine Blix NOTEAM diskvalifisert    
  Dennis Trewin Bushflyers, Australia diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +