Resultater KM Buskerud - Langdistanse 2016



Resultater KM Buskerud - Langdistanse
Kongsberg, Buskerud - 3. september 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 960 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Erik Bergan Kongsberg OL 1:02:17   31:46
  Eirik Lesteberg Kongsberg OL 48:35   24:47
  Eline Maudal Pettersen Kongsberg OL 49:35   25:17
  Mathis Renard Kongsberg OL 45:11   23:03
  Adele Teigen Kongsberg OL 39:52   20:20
  Håkon Øverby Kongsberg OL 51:09   26:05

D -10

2 220 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Marte Eger Kongsberg OL 53:42   24:11
  Iselin Høivold Kongsberg OL 43:04   19:23
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 1:06:53   30:07
  Elise Renard Kongsberg OL 52:44   23:45
  Hanna Spangberg Konnerud IL 31:07   14:00

D 11-12

2 540 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 31:48   12:31
2 Mina Akiko Johnsen Røyken OL 37:45 +5:57 14:51
3 Marie Kvarme Røyken OL 41:44 +9:56 16:25
4 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 41:48 +10:00 16:27
5 Ingvild Øverli Berg Kongsberg OL 46:11 +14:23 18:10
6 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 2:05:00 +1:33:12 49:12
  Nora Christine Hansen Røyken OL diskvalifisert    

D 11-12N

1 960 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Selma Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 36:48   18:46
2 Anne Aamodt Kongsberg OL 46:49 +10:01 23:53

D 13-14

3 010 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 28:18   9:24
2 Åsne Haavengen Kongsberg OL 29:47 +1:29 9:53
3 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 38:43 +10:25 12:51
4 Selma Høivold Kongsberg OL 40:39 +12:21 13:30
5 Hedda Spangberg Konnerud IL 41:59 +13:41 13:56
6 Mari Øverby Kongsberg OL 45:05 +16:47 14:58
7 Malene Instanes Sturla, IF 46:35 +18:17 15:28
8 Mille Jægtvik Konnerud IL 53:28 +25:10 17:45
9 Nora Marie Enerhaugen Ringerike OL 56:44 +28:26 18:50
10 Ine Instanes Sturla, IF 1:06:28 +38:10 22:04
11 Sanna Sembsmoen-Schleis Kongsberg OL 1:09:50 +41:32 23:12
12 Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL 1:19:34 +51:16 26:26

D 15-16

4 670 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marlin Haavengen Kongsberg OL 46:30   9:57
2 Helene Eger Kongsberg OL 47:35 +1:05 10:11
3 Tale Strand Kongsberg OL 51:24 +4:54 11:00
4 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 51:31 +5:01 11:01
5 Jenny Baklid Konnerud IL 52:00 +5:30 11:08
6 Anniken Ranvik Konnerud IL 53:20 +6:50 11:25
7 Andrea Ranvik Konnerud IL 54:38 +8:08 11:41
8 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 57:18 +10:48 12:16
9 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 57:34 +11:04 12:19
10 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:00:20 +13:50 12:55
11 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 1:05:57 +19:27 14:07
12 Solveig Letmolie Eiker OL 1:06:27 +19:57 14:13
13 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 1:10:06 +23:36 15:00
14 Lotte Myklemyr Eiker OL 1:10:26 +23:56 15:04
15 Silje Morlandstø Eiker OL 1:10:31 +24:01 15:05
16 Marte Karine Larsen Kongsberg OL 1:16:35 +30:05 16:23
17 Tomine Lysaker Sanden Eiker OL 1:22:30 +36:00 17:39
18 Christine Hoen Eiker OL 1:24:23 +37:53 18:04
19 Andrea Vanebo Kongsberg OL 1:26:00 +39:30 18:24
20 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 1:41:53 +55:23 21:48
21 Sarah Wøllo Kongsberg OL 1:42:56 +56:26 22:02

D 17-A kort

4 030 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sissel Rudningen Hemsedal IL 1:13:54   18:20
2 Marion Amundsen Ringerike OL 1:39:35 +25:41 24:42

D 17-C

2 540 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingunn L Norbom Konnerud IL 54:46   21:33

D 17-18

5 270 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 47:53   9:05
2 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 50:58 +3:05 9:40
3 Thea Dyrkorn Eiker OL 52:59 +5:06 10:03
4 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 54:14 +6:21 10:17
5 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 55:50 +7:57 10:35
6 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:11:16 +23:23 13:31
7 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 1:12:26 +24:33 13:44
8 Elin Ulsaker Hemsedal IL 1:17:50 +29:57 14:46
9 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 1:25:00 +37:07 16:07
10 Ingvild Løver Thon Modum OL 1:37:05 +49:12 18:25
  Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL brutt    

D 19-20

6 560 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:01:49   9:25

D 21-

6 560 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 52:42   8:02
2 Lise Bagstevold Kongsberg OL 1:09:06 +16:24 10:32
3 Celine Renard Kongsberg OL 1:09:45 +17:03 10:37
4 Christina Maria Kasin Kongsberg OL 1:15:47 +23:05 11:33
5 Sølvi Fossøy Eiker OL 1:16:05 +23:23 11:35
6 Anne Marthe Peveri Eiker OL 1:23:42 +31:00 12:45
7 Vendula Sramkova Hemsedal IL 1:31:46 +39:04 13:59
8 Maren Kopland Modum OL 2:11:41 +1:18:59 20:04

D 40-

4 670 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 54:54   11:45
2 Isa Heggedal Konnerud IL 55:15 +0:21 11:49
3 Hanne Løver Thon Modum OL 56:08 +1:14 12:01
4 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 1:01:42 +6:48 13:12
5 Marianne Høivold Kongsberg OL 1:07:25 +12:31 14:26
6 Mette Spangberg Konnerud IL 1:13:27 +18:33 15:43
7 Anne Mia Olsen Modum OL 1:14:41 +19:47 15:59
8 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:23:44 +28:50 17:55
9 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:25:28 +30:34 18:18
10 Tanja Instanes Sturla, IF 1:29:03 +34:09 19:04
11 Heidi Myklemyr Eiker OL 1:36:35 +41:41 20:40
  Hilde Hovdenak Modum OL diskvalifisert    
  Ina Cecilie Landro Konnerud IL diskvalifisert    

D 50-

4 030 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tove Heimdal Konnerud IL 50:56   12:38
2 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 51:34 +0:38 12:47
3 Helle Egeberg Vári Sturla, IF 51:44 +0:48 12:50
4 Heidi Schatvet Notodden OL 57:29 +6:33 14:15
5 Hilde Storløkken Kongsberg OL 58:27 +7:31 14:30
6 Jane Rødder Kongsberg OL 2:07:05 +1:16:09 31:32

D 60-

3 340 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sirpa Lilja Modum OL 45:06   13:30
2 Helga Haverstad Lierbygda OL 52:21 +7:15 15:40
3 Live Joronn Ytrehus Ringerike OL 1:11:33 +26:27 21:25
  Aud Kjemperud Eiker OL diskvalifisert    

D 65-

2 720 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Strande Ringerike OL 44:13   16:15
2 Linda Verde Sturla, IF 47:17 +3:04 17:23
3 Marta Stang Modum OL 1:09:44 +25:31 25:38

D 70-

2 720 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 49:06   18:03
  Hjørdis Øvreås Botne SK diskvalifisert    
  Hanne Bræck Kongsberg OL diskvalifisert    

H -10

2 220 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 44:58   20:15

H 11-12

2 540 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 32:58   12:58
2 Arne Bergan Kongsberg OL 34:57 +1:59 13:45
3 Mats Olsen Bye Modum OL 37:56 +4:58 14:56
4 Endre Sand Kongsberg OL 39:48 +6:50 15:40
5 Reno Pape Konnerud IL 41:05 +8:07 16:10
6 Oskar Baklid Konnerud IL 58:15 +25:17 22:55
  Halvor Løken Kongsberg OL diskvalifisert    

H 13-14

3 010 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Drage Kongsberg OL 27:23   9:05
2 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 28:40 +1:17 9:31
3 Halvor Rudningen Hemsedal IL 30:38 +3:15 10:10
4 Olav Lund Kongsberg OL 31:37 +4:14 10:30
5 Stein Aas Stræte Ringerike OL 32:33 +5:10 10:48
6 Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL 32:35 +5:12 10:49
7 Johan Eger Kongsberg OL 34:36 +7:13 11:29
8 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 36:17 +8:54 12:03
9 Lukas Klausen Sturla, IF 38:11 +10:48 12:41
10 Sigurd Amundsen Bjørkli Ringerike OL 43:17 +15:54 14:22
11 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 45:57 +18:34 15:15
12 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 48:34 +21:11 16:08
13 Vetle Lysaker Norbom Konnerud IL 1:41:55 +1:14:32 33:51

H 13-16C

2 540 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 32:05   12:37

H 15-16

5 270 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aslak Heimdal Konnerud IL 45:54   8:42
2 Vegard Øverli Berg Kongsberg OL 55:31 +9:37 10:32
3 Oskar Arnevik Ringerike OL 58:26 +12:32 11:05
4 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 1:01:37 +15:43 11:41
5 Sølve Drage Kongsberg OL 1:02:43 +16:49 11:54
6 Sverre Graffer Ringerike OL 1:26:19 +40:25 16:22

H 17-A kort

4 670 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Arild Karlsen Fredrikstad SK 41:22   8:51
2 Endre Ulsaker Hemsedal IL 50:17 +8:55 10:46
3 Anders Gustafsson Sturla, IF 55:14 +13:52 11:49
4 Vegard Bagstevold Kongsberg OL 1:05:37 +24:15 14:03
5 Stig Instanes Sturla, IF 1:07:43 +26:21 14:30
6 Bjørn Baklid Konnerud IL 1:09:04 +27:42 14:47
7 Terje Melsom Fossum IF 1:12:50 +31:28 15:35
8 Jon Kvisli Bø OL 1:16:00 +34:38 16:16
9 Roar Tønnessen Kongsberg OL 1:22:50 +41:28 17:44
10 Tom André Alstadsæther Eiker OL 1:25:28 +44:06 18:18

H 17-C

2 540 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Jørgen Krogstie Konnerud IL 34:54   13:44
2 Marius Bull-Tornøe Bjørkli Ringerike OL 48:06 +13:12 18:56

H 17-18

6 560 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Baklid Konnerud IL 48:25   7:22
2 Vegard Myklemyr Eiker OL 50:37 +2:12 7:42
3 Håkon Lund Kongsberg OL 1:03:48 +15:23 9:43
4 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 1:05:49 +17:24 10:01
5 Sander Arnevik Ringerike OL 1:10:48 +22:23 10:47
6 Audun Rognerud Bøe Fossum IF 1:11:02 +22:37 10:49
  Henrik Haug Kongsberg OL diskvalifisert    

H 19-20

6 560 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trygve Heggedal Kongsberg OL 59:19   9:02
2 Oskar Størmer Fossum IF 1:12:41 +13:22 11:04

H 21-

8 140 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Borger Melsom Fossum IF 53:27   6:33
2 Alan Cherry Varegg Fleridrett 56:35 +3:08 6:57
3 Emil Ahlbäck Fossum IF 58:04 +4:37 7:08
4 Matthew Speake Lillomarka OL 58:53 +5:26 7:14
5 Halvor Saunes Nydalens SK 59:09 +5:42 7:15
6 Damien Renard Kongsberg OL 1:01:16 +7:49 7:31
7 Leif Størmer Fossum IF 1:03:16 +9:49 7:46
8 Einar Melsom Fossum IF 1:05:11 +11:44 8:00
9 Bojan Blumenstein Nydalens SK 1:06:16 +12:49 8:08
10 Steinar Lande Bø OL 1:08:21 +14:54 8:23
11 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 1:09:22 +15:55 8:31
12 Kenneth Sandvold Eiker OL 1:11:50 +18:23 8:49
13 Erik Trøen Modum OL 1:12:49 +19:22 8:56
14 Erik Feyling Haare Konnerud IL 1:13:09 +19:42 8:59
15 Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL 1:38:04 +44:37 12:02
16 Daniel Fløtre Nydalens SK 1:52:48 +59:21 13:51
  Jonas Sommerstad Juveli Konnerud IL diskvalifisert    

H 40-

6 560 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Hågård Konnerud IL 55:20   8:26
2 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 59:01 +3:41 8:59
3 Neil Marston Hemsedal IL 1:00:43 +5:23 9:15
4 Stig Melling Ringerike OL 1:01:03 +5:43 9:18
5 Lars Baklid Konnerud IL 1:03:44 +8:24 9:42
6 Lars Enerhaugen Modum OL 1:05:35 +10:15 9:59
7 Hans Otto Øverby Kongsberg OL 1:12:24 +17:04 11:02
8 Ole Myklemyr Eiker OL 1:23:29 +28:09 12:43

H 50-

5 270 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Røren Eiker OL 41:54   7:57
2 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 46:48 +4:54 8:52
3 Tibor Vári Sturla, IF 48:01 +6:07 9:06
4 Erik Saugerud Konnerud IL 48:14 +6:20 9:09
5 Harald Kvisli Notodden OL 49:27 +7:33 9:22
6 Kristian Kihle Ringerike OL 50:37 +8:43 9:36
7 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 51:32 +9:38 9:46
8 Juha Viena Ringerike OL 52:49 +10:55 10:01
9 Trond Baklid Konnerud IL 52:59 +11:05 10:03
10 Njål Svingheim Konnerud IL 53:32 +11:38 10:09
11 Leif Kåre Besseberg Eiker OL 54:10 +12:16 10:16
12 Knut Aas Ringerike OL 1:03:34 +21:40 12:03
13 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 1:04:30 +22:36 12:14
14 Frode Løset Ringerike OL 1:07:56 +26:02 12:53
15 Helge Graffer Ringerike OL 1:11:18 +29:24 13:31
16 Roar Bye Modum OL 1:12:42 +30:48 13:47
17 Ingvar Braaten Modum OL 1:15:01 +33:07 14:14
18 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:17:25 +35:31 14:41
19 Tormod Bøe Veritas Bedriftsidrettslag 1:25:29 +43:35 16:13
20 Erik Høivold Kongsberg OL 2:09:42 +1:27:48 24:36

H 60-

4 030 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Thon Sturla, IF 35:48   8:53
2 Morten Dåsnes Ringerike OL 40:12 +4:24 9:58
3 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 44:51 +9:03 11:07
4 Per Chr. Hagen Bø OL 47:08 +11:20 11:41
5 Vidar Elvekrok Eiker OL 49:07 +13:19 12:11

H 65-

3 340 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åmund Tonna Eiker OL 46:35   13:56
2 Hans Lyder Haare Konnerud IL 49:55 +3:20 14:56
3 Hans Roar Bakken Eiker OL 51:01 +4:26 15:16
4 Svein Grønhovd Modum OL 57:02 +10:27 17:04
5 Dag Rønning Jensen OL Trollo 58:58 +12:23 17:39
6 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 1:04:48 +18:13 19:24
7 Bård Stang Modum OL 1:08:56 +22:21 20:38
8 Finn Bjørtuft Kongsberg OL 1:12:17 +25:42 21:38
9 Brede Høibakk Gundersen Ringerike OL 1:25:49 +39:14 25:41
10 Sveinung Rekaa Notodden OL 1:35:47 +49:12 28:40

H 70-

3 340 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 55:50   16:42
1 Helge Revhaug Ringerike OL 55:50   16:42
3 Henning Gaarder Konnerud IL 1:00:08 +4:18 18:00
4 Ingar Håkonsen Kongsberg OL 1:01:45 +5:55 18:29
5 Kjell Grønhovd Modum OL 1:03:26 +7:36 18:59
6 Thorolf Trolsrud Botne SK 1:06:34 +10:44 19:55
7 Ragnar Hillestad Lardal OL 1:16:02 +20:12 22:45
8 Magnar Øvreås Botne SK 1:23:44 +27:54 25:04
  Paul Biseth Kongsberg OL diskvalifisert    
  Arne Lande Bø OL diskvalifisert    

H 75-

2 720 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elling Frøvoll Sturla, IF 46:30   17:05
2 Ole Einar Dalen Ringerike OL 52:56 +6:26 19:27
3 Steinar Ruud Konnerud IL 53:05 +6:35 19:30
4 Knut Kjemhus Kongsberg OL 55:23 +8:53 20:21
5 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 55:41 +9:11 20:28
6 Ivar Louis Berg Sturla, IF 1:02:22 +15:52 22:55

H 80-

2 720 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Finn Åge Østern Kongsberg OL 58:13   21:24
2 Leiv Hope Kongsberg OL 1:07:11 +8:58 24:41


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +