Resultater KM Hordaland Lang 2018



Resultater KM Hordaland - Langdistanse
Bergen, Hordaland - 1. september 2018

Arrangementstype: Orientering

H19-

7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Rune Nygaard IL Gular 1:02:58  
2 Oskar Røen Varegg Fleridrett 1:06:41 +3:43
3 Per Arne Aadland Samnanger IL 1:06:45 +3:47
4 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1:07:46 +4:48
5 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:09:19 +6:21
6 Eirik Bjørkevoll Odda OL 1:20:44 +17:46
7 Kasper Valestrand Varegg Fleridrett 1:26:54 +23:56

D19-

1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 1:00:02  

H17-18

8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Scott Juvik IL Gular 40:32  
2 Stian Rykkje Varegg Fleridrett 41:45 +1:13
3 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 45:45 +5:13
4 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 46:22 +5:50
5 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 52:39 +12:07
6 Brage Iversen Bergens TF 1:14:54 +34:22
7 Sigve Rygg Eikeland Bergens TF 1:30:21 +49:49
  Andreas Nysæter Bergens TF diskvalifisert  

H40-

4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Jan Kocbach Fana IL 43:29  
2 Bjarte Eikanger Gneist, IL 49:40 +6:11
3 Tom Øyvind Johannessen Gneist, IL 56:13 +12:44
  Christer Borg Göteborg Majorna OK diskvalifisert  
  Vemund Hansen TIF Viking ikke startet  

H19-AK

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Andreas Berge Os Orienteringsklubb 54:43  
2 Knut Utne Fana IL 59:59 +5:16

D17-18

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Tora Aasheim Nymark Varegg Fleridrett 44:27  
2 Mari Strømme Lid Varegg Fleridrett 47:51 +3:24
3 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 53:30 +9:03

D40-

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 50:57  
2 Karianne Strømme Varegg Fleridrett 54:55 +3:58
3 Vibeke Øye IL Gular 1:15:01 +24:04
  Mariann Schei TIF Viking ikke startet  

H15-16

9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Erik Bohne Varegg Fleridrett 34:51  
2 Andreas Dahle Bergens TF 39:17 +4:26
3 Oskar Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 41:38 +6:47
4 Magnus Strømme Lid Varegg Fleridrett 50:47 +15:56
5 Kristoffer Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 53:31 +18:40
6 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 57:41 +22:50
7 Jens Øien Kloster Fitjar IL 1:01:21 +26:30
8 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 1:02:45 +27:54
  Vegard Velle Sivertsen Bergens TF diskvalifisert  

H50-

24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 34:47  
2 Tom Eirik Eikanger IL Gular 36:23 +1:36
3 Arne Johannesen IL Gular 39:21 +4:34
4 Helge Tiger Haugland Varegg Fleridrett 41:26 +6:39
5 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 43:33 +8:46
6 Ørjan Totland TIF Viking 44:23 +9:36
7 Tore Juvik IL Gular 45:21 +10:34
8 Sverre Johan Nærheim IL Gular 45:31 +10:44
9 Tord Bell Myking Fana IL 48:40 +13:53
10 Sverre Ottesen Varegg Fleridrett 49:45 +14:58
11 Torgeir Strand Fana IL 49:50 +15:03
12 Kjetil Damm TIF Viking 51:14 +16:27
13 Jan Haugland Årstad IL 51:31 +16:44
14 Eldar Heide IL Gular 52:37 +17:50
15 Øistein Bøe Fana IL 52:42 +17:55
16 Tore Svein Nese Askøy OL 52:55 +18:08
17 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 53:15 +18:28
18 Tommy Sævareid Os Orienteringsklubb 53:35 +18:48
19 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 54:16 +19:29
20 Dag Terje Røen Samnanger IL 1:00:09 +25:22
21 Rune Erdal Samnanger IL 1:01:50 +27:03
22 Erik Vikane Fana IL 1:04:13 +29:26
23 Lars Sveen Bergens TF 1:15:46 +40:59
  Jan Petter Hansen IL Gular diskvalifisert  

A-åpen L3

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ketil Nummedal Fana IL 1:17:46  
2 Magnus Erdal Samnanger IL 1:20:05 +2:19
  Runar Sivertsen Bergens TF diskvalifisert  
  Bjørn Steinhaug Varegg Fleridrett ikke startet  

D15-16

5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ingeborg Rygg Eikeland Bergens TF 33:13  
2 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 34:03 +0:50
3 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 39:39 +6:26
4 Kristine Bog Vikane Fana IL 41:53 +8:40
5 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 59:09 +25:56

D50-

9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Rannveig Nordhagen Fana IL 36:35  
2 Lise Christensen TIF Viking 37:27 +0:52
3 Birgitte Torbjørnsen IL Gular 43:47 +7:12
4 Ingrid Sandvoll Gneist, IL 43:58 +7:23
5 Britt Karlsen Askøy OL 44:25 +7:50
6 Hege Fjellbirkeland IL Gular 45:46 +9:11
7 Mai Helen Linga IL Gular 48:45 +12:10
8 Anne Westergård Varegg Fleridrett 52:41 +16:06
9 Anita Lindvik-Sævareid Os Orienteringsklubb 1:08:53 +32:18

D60-

5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Siren Greve Bergens TF 40:06  
2 Nina Soligard Bergens TF 43:44 +3:38
3 Berit Hegdal Bergens TF 47:21 +7:15
4 Rannveig Solli Askøy OL 51:43 +11:37
5 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 54:43 +14:37

D17-AK

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Olena Strugalova Varegg Fleridrett 42:13  
2 Christine Danielsen Soløy Varegg Fleridrett 45:49 +3:36
3 Marian Kjellevold IL Gular 55:09 +12:56
  Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett ikke startet  
  Ingelinn Molvik Gneist, IL ikke startet  

H60-

7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Jan Steineger Gneist, IL 32:56  
2 Ørjan Eirik Valestrand Fana IL 40:35 +7:39
3 Svein Linga IL Gular 40:51 +7:55
4 Stein Ove Dyngeland Fana IL 41:51 +8:55
5 Egil Karlsen Askøy OL 43:26 +10:30
6 Anders Bjørkaas Askvoll og Holmedal IL 1:00:26 +27:30
7 Terje Mathias Haugland TIF Viking 1:01:32 +28:36

H70-

9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Dagfinn Hole Bergens TF 46:54  
2 Einar Nordås Fana IL 48:56 +2:02
3 Jørn Torgersen TIF Viking 49:39 +2:45
4 Magne Raadal Fana IL 53:10 +6:16
5 Axel Ingvaldsen TIF Viking 55:19 +8:25
6 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 56:14 +9:20
7 Per Vold Fana IL 57:17 +10:23
8 Lars Olav Tveita Fana IL 1:08:28 +21:34
  Sigvald Robberstad Stord Orientering diskvalifisert  

A-åpen L4

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Johan Eikanger IL Gular 48:17  
  Stian Ekornaas IL Gular diskvalifisert  

D13-14

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Hedda Erica Eikanger Gneist, IL 29:28  
2 Helene Nysæter Bergens TF 1:04:45 +35:17

D70-

1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Bjørg Kocbach Bergens TF 39:55  
  Else Lerche Raadal Fana IL ikke startet  

D35-BK

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Gro Hege Saltnes Urdal IL Gular 38:08  
2 Tone Rosenlund Varegg Fleridrett 39:13 +1:05

H13-14

1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Brage Bell Lysaker Fana IL 27:49  

H15-20B

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Rasmus Jorde Varegg Fleridrett 29:13  
2 Jørgen Westerheim Stord Orientering 39:16 +10:03

B-åpen

4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Tore Lid Varegg Fleridrett 34:24  
2 Jesper Jorde Varegg Fleridrett 34:49 +0:25
3 Vibeke Nymo Varegg Fleridrett 41:31 +7:07
4 Lars Olav Tolo Gneist, IL 44:16 +9:52
  Ina Hopland Skage Gneist, IL ikke startet  

D/H-10

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
  Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 43:52  
  Kirill Eikanger Gneist, IL 38:31  
  Emilie Solvik Gneist, IL 47:35  

D11-12

2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Tonje Rykkje Varegg Fleridrett 25:54  
2 Karoline Strandenes Fana IL 36:41 +10:47

H11-12

3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 29:11  
2 Andreas Strømme Lid Varegg Fleridrett 33:19 +4:08
3 Sverre Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 46:03 +16:52

D/H13-16C

0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
  Stella S. Dahle Fana IL ikke startet  

D/H17-C

10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 May-lill Damm TIF Viking 26:10  
2 Torill Merethe Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 27:24 +1:14
3 Elin Cecile Kryvi Strandenes Fana IL 36:32 +10:22
4 Åshild Fuglestad IL Gular 44:47 +18:37
5 Bjarte Brandt IL Gular 44:49 +18:39
6 Margrete Solvik Gneist, IL 46:49 +20:39
7 Sverre Soløy Varegg Fleridrett 46:50 +20:40
8 Bodil Bergljot Johanson Varegg Fleridrett 52:07 +25:57
9 Ingunn Eikeland Bergens TF 53:21 +27:11
10 Aasfrid Tysvær Varegg Fleridrett 54:18 +28:08
  Benjamin Anible IL Gular ikke startet  
  Gry Sveri Lier TIF Viking ikke startet  

D/H13-16N

1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
1 Ane Sofie Nærheim IL Gular 18:26  

N-åpen kort

8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff
  Espen Andersen IL Gular fullført  
  Håkon Bjorøy fullført  
  Håkon Dingsøyr IL Gular fullført  
  Frida Ingeborg Eikanger Gneist, IL fullført  
  Ingebjørg Garnes IL Gular fullført  
  Samuel Elias Nærheim IL Gular fullført  
  Sindi Oksman IL Gular fullført  
  Alf Gunnar Tollaksen IL Gular fullført  
  Gemma Anible IL Gular ikke startet