Resultater KM Hordaland - Mellomdistanse 2015



Resultater KM Hordaland, mellomdistanse
Bergen, Hordaland - 14. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

D17- (KM-klasse)

4 000 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 45:39   11:24
2 Dagrun Daltveit Slettebø Fana IL 47:06 +1:27 11:46
3 Helen Martinsen IL Gular 47:52 +2:13 11:58
4 Karianne Strømme TIF Viking 49:45 +4:06 12:26
5 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 50:26 +4:47 12:36
6 Rannveig Nordhagen Fana IL 53:32 +7:53 13:23
7 Nina Goga Bergens TF 54:04 +8:25 13:31
8 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 55:10 +9:31 13:47
9 Annemarie B. Aarnes Fana IL 55:37 +9:58 13:54
10 Kirsti Lysaker Fana IL 56:29 +10:50 14:07
11 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 57:36 +11:57 14:24
12 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 57:57 +12:18 14:29
13 Ragnhild Balsvik Osterøy IL 1:00:31 +14:52 15:07
14 Mariell Arntzen Gneist, IL 1:02:16 +16:37 15:34
15 Vilde Hopland Skage Gneist, IL 1:03:40 +18:01 15:55
16 Tove Aasheim Askøy OL 1:05:07 +19:28 16:16
17 Gunhild Forland Askøy OL 1:06:58 +21:19 16:44
18 Valentina Dimitrova Gneist, IL 1:10:56 +25:17 17:44
19 Lise Christensen TIF Viking 1:11:16 +25:37 17:49
20 Kristine Grønlund BSI - Orientering 1:13:51 +28:12 18:27
21 Sigrid Søvik Gneist, IL 1:14:24 +28:45 18:36
22 Vibeke Øye IL Gular 1:20:40 +35:01 20:10
23 Ina Hopland Skage Gneist, IL 1:25:59 +40:20 21:29
  Siri Kollerud Lillomarka OL diskvalifisert    

H17- (KM-klasse)

4 400 m, 40 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 37:52   8:36
2 Alan Cherry Varegg Fleridrett 39:54 +2:02 9:04
3 Gøran Winblad NOTEAM 40:58 +3:06 9:18
4 Rune Nygaard IL Gular 41:19 +3:27 9:23
5 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 43:18 +5:26 9:50
6 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 45:26 +7:34 10:19
7 Per Arne Aadland Samnanger IL 45:29 +7:37 10:20
8 Jan Kocbach Fana IL 46:50 +8:58 10:38
9 Andreas G. Polden Gneist, IL 46:51 +8:59 10:38
10 Tore Nymark Askøy OL 47:15 +9:23 10:44
11 Helge Nysæter Bergens TF 47:36 +9:44 10:49
12 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 47:45 +9:53 10:51
13 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 50:14 +12:22 11:24
14 Ketil Døskeland Fana IL 51:41 +13:49 11:44
15 Tom Eirik Eikanger IL Gular 52:13 +14:21 11:52
16 Trygve Buanes TIF Viking 52:51 +14:59 12:00
17 Martin Damm TIF Viking 55:31 +17:39 12:37
18 Torjus Raa Varegg Fleridrett 55:32 +17:40 12:37
19 Sondre Damm TIF Viking 56:12 +18:20 12:46
20 Trond Døskeland Fana IL 56:40 +18:48 12:52
21 Stian Solheim Fana IL 57:00 +19:08 12:57
22 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 57:58 +20:06 13:10
23 Sverre Johan Nærheim IL Gular 58:10 +20:18 13:13
24 Jakob Eikner Fana IL 58:30 +20:38 13:17
25 Sveinung Rykkje Stord Orientering 58:47 +20:55 13:21
26 Stig Helge Westerheim Stord Orientering 59:58 +22:06 13:37
27 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1:01:12 +23:20 13:54
28 Kristian Løvås Varegg Fleridrett 1:03:22 +25:30 14:24
29 Kjetil Damm TIF Viking 1:03:33 +25:41 14:26
30 Thomas Åsheim Storsteinnes IL 1:04:44 +26:52 14:42
31 Sturle Nordeide Gneist, IL 1:07:49 +29:57 15:24
32 Bård Hekland IL Gular 1:07:58 +30:06 15:26
33 Steinar Danielsen Os Orienteringsklubb 1:11:10 +33:18 16:10
34 Espen Hammersland Gneist, IL 1:21:55 +44:03 18:37
35 Petter Oen-Sivertsen TIF Viking 1:24:32 +46:40 19:12
36 Lars Fjellanger Fana IL 1:45:08 +1:07:16 23:53
  Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Per Anders U. Engebaken NOTEAM diskvalifisert    
  Ketil Malde IL Gular diskvalifisert    
  Bjart Are Hellen TIF Viking diskvalifisert    

D15-16 (KM-klasse)

2 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 45:51   18:20
2 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 47:45 +1:54 19:06
3 Ingunn Torød Buset Gneist, IL 50:16 +4:25 20:06
4 Hedvig Kjellevold Malde IL Gular 1:05:03 +19:12 26:01
  Runa Almeland Fana IL diskvalifisert    
  Hanne Daltveit Fana IL diskvalifisert    

H15-16 (KM-klasse)

3 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Kyrkjebø TIF Viking 38:41   11:43
2 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 45:16 +6:35 13:43
3 Stian Rykkje Stord Orientering 48:17 +9:36 14:37
4 Scott Juvik IL Gular 51:02 +12:21 15:27
5 Andreas Grønbech Askøy OL 59:31 +20:50 18:02
6 Aune Dørmænen Varegg Fleridrett 1:01:42 +23:01 18:41
7 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 1:17:52 +39:11 23:35
  Johan Eikanger IL Gular diskvalifisert    

D13-14 (KM-klasse)

2 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 27:24   13:42
2 Sofie Ystebø TIF Viking 29:31 +2:07 14:45
3 Mari Strømme Lid TIF Viking 30:16 +2:52 15:08
4 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 33:44 +6:20 16:52
5 Annie Myhre Stord Orientering 41:50 +14:26 20:55
6 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 49:27 +22:03 24:43

H13-14 (KM-klasse)

2 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birk Bell Lysaker Fana IL 22:29   11:14
2 Ulrik Hellen TIF Viking 27:05 +4:36 13:32
3 Mads Jørgen Skage Gneist, IL 30:44 +8:15 15:22
4 Andreas Nysæter Bergens TF 33:53 +11:24 16:56
5 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 41:41 +19:12 20:50
6 Sindre Haaland Westerbø Gneist, IL 43:05 +20:36 21:32
7 Lars S. Evensen Gneist, IL 44:44 +22:15 22:22
8 Olav Hammersland Garnes Gneist, IL 50:03 +27:34 25:01
9 Matias Døsen Pontoppidan Os Orienteringsklubb 52:45 +30:16 26:22
  Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Oskar Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Knut Heikki Odland Torgersen Bergens TF diskvalifisert    

D11-12

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 22:44   12:37
2 Oda Kjellevold Malde IL Gular 26:57 +4:13 14:58
3 Hanne Sofie Wollan Fana IL 28:31 +5:47 15:50
4 Helene Grønbech Askøy OL 38:00 +15:16 21:06
5 Kristine Bog Vikane Fana IL 46:37 +23:53 25:53

H11-12

1 800 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Dale Bergens TF 18:36   10:20
2 Magnus Strømme Lid TIF Viking 21:01 +2:25 11:40
3 Christian Wiseth Varegg Fleridrett 28:05 +9:29 15:36
4 Brage Bell Lysaker Fana IL 28:45 +10:09 15:58
5 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 30:15 +11:39 16:48
6 Sondre Batalden Fana IL 30:24 +11:48 16:53
7 Øystein Tvedt Bakka Fana IL 33:44 +15:08 18:44
8 Jørgen Westerheim Stord Orientering 34:40 +16:04 19:15

D50-

2 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Sandvoll Gneist, IL 45:27   18:10
2 Hege Fjellbirkeland IL Gular 46:50 +1:23 18:44
3 Nina Soligard Bergens TF 48:08 +2:41 19:15
4 Marit Nipen Gneist, IL 49:59 +4:32 19:59
5 Siren Greve Bergens TF 51:10 +5:43 20:28
6 Siren Hopland Gneist, IL 1:13:12 +27:45 29:16
7 Britt Karlsen Askøy OL 1:16:30 +31:03 30:36
8 Siri Elisabet Helle Fana IL 1:37:27 +52:00 38:58
  Mai Helen Linga IL Gular diskvalifisert    
  Anita Lindvik-Sævareid Os Orienteringsklubb diskvalifisert    

H50-

3 300 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Hølleland Fana IL 34:14   10:22
2 Arne Johannesen IL Gular 36:34 +2:20 11:04
3 Jan Steineger Gneist, IL 42:40 +8:26 12:55
4 Jarle Halland Stord Orientering 45:11 +10:57 13:41
5 Tore Juvik IL Gular 47:26 +13:12 14:22
6 Rune Erdal Samnanger IL 48:28 +14:14 14:41
7 Tommy Sævareid Os Orienteringsklubb 49:42 +15:28 15:03
8 Atle Toft Almeland Fana IL 57:23 +23:09 17:23
9 Bjørn-Inge Skage Gneist, IL 59:21 +25:07 17:59
10 Alfon Harald Johansen Bergens TF 1:02:59 +28:45 19:05
11 Leif Gunnar Hovden Halsnøy OL 1:07:24 +33:10 20:25
12 Atle Bergseth Kvernbit IL 1:09:01 +34:47 20:54
13 Per Øivind Husby Varegg Fleridrett 1:20:45 +46:31 24:28
14 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 1:21:03 +46:49 24:33
15 Lars Olav Tveita Fana IL 1:28:19 +54:05 26:45
  Egil Karlsen Askøy OL diskvalifisert    
  Anders Bjørkaas Askvoll og Holmedal IL diskvalifisert    
  Matti Torgersen Bergens TF diskvalifisert    
  Erling Strand Bergens TF diskvalifisert    
  John Olav Alvsvåg Fana IL diskvalifisert    
  Rune Stadsnes IL Gular diskvalifisert    

H70-

2 500 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dagfinn Hole Bergens TF 42:26   16:58
2 Per Vold Fana IL 42:36 +0:10 17:02
3 Ingolf Dybvik Stord Orientering 48:02 +5:36 19:12
4 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 51:15 +8:49 20:30
5 Gunnar Nysæter Stord Orientering 53:55 +11:29 21:34
6 Per Haugland Årstad IL 56:38 +14:12 22:39
7 Per Vikane Fana IL 1:12:52 +30:26 29:08

D17-AK

2 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linda Rykkje Stord Orientering 40:26   16:10
2 Lise Balestrand Grønbech Askøy OL 52:41 +12:15 21:04
3 Lene Rykkje Varegg Fleridrett 54:08 +13:42 21:39
4 Turid Vrålstad Varegg Fleridrett 1:08:36 +28:10 27:26
5 May-lill Damm TIF Viking 1:12:35 +32:09 29:02
  Marian Kjellevold Malde IL Gular diskvalifisert    

H17-AK

3 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 57:27   17:24
2 Frank Roar Olsen Bergens TF 1:01:52 +4:25 18:44
3 Jon-Kåre Hansen TIF Viking 1:13:18 +15:51 22:12
  Dag Aksnes IL Gular diskvalifisert    

D/H-10

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Hedda Erica Eikanger Gneist, IL 21:23   11:52
  Erlend V. Løvås Varegg Fleridrett 30:08   16:44
  Therese Gurvin Skaaland Fana IL 35:39   19:48
  Erlend Wollan Fana IL 49:27   27:28
  Ole Mika Odland Torgersen Bergens TF diskvalifisert    

D/H11-12N

1 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christian Dale Bergens TF 23:31   14:41
2 Sondre Aksnes IL Gular 24:15 +0:44 15:09
3 Anna M. Steinhaug Varegg Fleridrett 26:50 +3:19 16:46
4 Amanda Daltveit Slettebø Fana IL 32:27 +8:56 20:16
5 Nikolai Pontoppidan Os Orienteringsklubb 34:06 +10:35 21:18

D/H13-16N

1 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Stadsnes IL Gular 30:49   19:15

D/H13-16C

1 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stina M Madsen Fana IL 26:55   14:57
2 Sondre Klubben Mosevoll Askøy OL 37:52 +10:57 21:02
3 Eyvor Aarø Fana IL 46:33 +19:38 25:51

D/H17-C

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pål M Bakka Fana IL 34:12   19:00

B-åpen

2 000 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Gjerstad Osterøy IL 23:16   11:38
2 Gro Madslien Varegg Fleridrett 24:46 +1:30 12:23
3 Bjørn Steinhaug Varegg Fleridrett 27:23 +4:07 13:41
4 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 44:19 +21:03 22:09
5 Torild Myrli TIF Viking 45:11 +21:55 22:35
6 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 48:17 +25:01 24:08
7 Jørgen Julius Johansen Varegg Fleridrett 54:52 +31:36 27:26
8 Trude Kyrkjebø TIF Viking 58:46 +35:30 29:23
9 Astri Ese Hole Bergens TF 1:01:00 +37:44 30:30
10 Victoria Popsueva TIF Viking 1:07:59 +44:43 33:59
  Sindre Ekrheim Bergens TF diskvalifisert    

N-åpen lang

2 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Filip Rogde Fana IL 39:59   15:22
2 Ine Nyhus BSI - Orientering 50:55 +10:56 19:35
3 Olve Hekland IL Gular 1:29:11 +49:12 34:18
4 Bodil Håheim IL Gular 1:30:53 +50:54 34:57
  Siv K. Mosevold Askøy OL diskvalifisert    

N-åpen kort

1 600 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Vegard Aksnes IL Gular 19:58   12:28
  Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 31:25   19:38
  Anders Rønnestad Dørmænen Varegg Fleridrett 30:02   18:46
  Kirill Eikanger Gneist, IL 30:00   18:45
  Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 22:30   14:03
  Idun Hekland IL Gular 31:04   19:25
  Oskar Heksem Fana IL 26:52   16:47
  Emil Kragseth IL Gular 36:49   23:00
  Andreas Strømme Lid TIF Viking 29:35   18:29
  Kaisa Klubben Mosevoll Askøy OL 33:02   20:38
  Tarjei Klubben Mosevoll Askøy OL 33:13   20:45
  Jørgen Oen-Sivertsen TIF Viking 51:12   32:00
  Tonje Rykkje Stord Orientering 28:51   18:01
  Bendik Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 27:14   17:01
  Sofia Daltveit Slettebø Fana IL diskvalifisert  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +