Resultater KM Rogaland - Mellomdistanse 2016

Resultater KM Rogaland - Mellomdistanse
Sveio, Rogaland - 27. august 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 380 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ingeborg Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 27:10   19:41
0 Eirik Engesli Haugesund IL Orientering 28:03 +0:53 20:19
0 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 19:53   14:24
0 Oda Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 22:51   16:33
0 Sebastian Jørgensen Haugesund IL Orientering 19:59   14:28
0 Rikke Kristiansen Haugesund IL Orientering 20:49   15:05
0 Andreas Wiig Nystad Haugesund IL Orientering 28:21 +1:11 20:32
0 Vebjørn Oftedal Ålgård Orientering 20:19   14:43
0 Vilde Puntervold Egersund OK 22:03   15:58
0 Frida Richter Sandnes IL (Rogaland) 26:23   19:07
0 Lea Stokkeland Ålgård Orientering 32:24 +5:14 23:28
0 Sturla Bjøberg Stokland Ganddal IL 23:55   17:19
0 Alfred Svihus Ganddal IL 19:35   14:11
0 Peter Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 12:38   9:09
0 Emil Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 30:50 +3:40 22:20
0 Aslak Wathne Sandnes IL (Rogaland) 25:02   18:08
0 Nina Aksland Sandnes IL (Rogaland) 18:18   13:15
  Marius Rødde Ganddal IL diskvalifisert    

D -10

1 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Synne Skeie Petterson Egersund OK 26:54   17:21
0 Amalie Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 25:30   16:27

D 11-12

1 550 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Taksdal Ganddal IL 16:42   10:46
2 Kaja Peikli Sandnes IL (Rogaland) 18:09 +1:27 11:42
3 Selma Steinsvåg Haugesund IL Orientering 20:29 +3:47 13:12
4 Julie Aksland Sandnes IL (Rogaland) 21:39 +4:57 13:58
5 Mari Hjelmtveit Fjeldheim Haugesund IL Orientering 24:31 +7:49 15:49
6 Karine Aarstad Torgersen Egersund OK 27:52 +11:10 17:58
7 Thea Hovda Olsen Haugesund IL Orientering 27:58 +11:16 18:02
8 Sara Hetland Haugesund IL Orientering 30:41 +13:59 19:47
9 Thea Beate Puntervold Egersund OK 31:54 +15:12 20:34
10 Kaja Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 33:40 +16:58 21:43
11 Marte Roth Aarskog Sandnes IL (Rogaland) 47:00 +30:18 30:19

D 13-14

2 090 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 20:30   9:48
2 Ingrid Lamark Ganddal IL 25:03 +4:33 11:59
3 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 26:29 +5:59 12:40
4 Dina Sofie Falkenberg Torgersen Stavanger Orienteringsklubb 37:27 +16:57 17:55

D 13-16N

1 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elèn Tjoflot Nes Vikebygd IL 30:10   20:06

D 15-16

2 080 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 24:29   11:46
2 Ida Monsen Egersund OK 28:39 +4:10 13:46
3 Julie Puntervold Egersund OK 41:05 +16:36 19:45
4 Tonje Hausberg Bjerga Vikebygd IL 43:59 +19:30 21:08

D 17-

3 640 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aud Hognestad Taksdal Ganddal IL 35:51   9:50
2 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 37:43 +1:52 10:21
3 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 37:48 +1:57 10:23
4 Jorunn Hadland Egersund OK 41:21 +5:30 11:21
5 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 45:16 +9:25 12:26
6 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 46:51 +11:00 12:52
7 Trine Bolstad Ganddal IL 48:13 +12:22 13:14
8 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 50:17 +14:26 13:48
9 Wenche Margrethe Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 50:29 +14:38 13:52
10 Ann-Cathrin Nybak Urdal Ganddal IL 53:26 +17:35 14:40
11 Rannveig Jørgensen Haugesund IL Orientering 53:46 +17:55 14:46
12 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 57:20 +21:29 15:45
13 Ingrid Eggen Haugesund IL Orientering 57:42 +21:51 15:51
14 Tone Cecilie Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 1:02:09 +26:18 17:04
15 Birgitte Torbjørnsen IL Gular 1:02:28 +26:37 17:09
16 Vibeke Lamark Ganddal IL 1:02:49 +26:58 17:15
17 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 1:07:21 +31:30 18:30
18 Irene Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 1:15:23 +39:32 20:42
19 Merel Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:18:11 +42:20 21:28
  Ingeborg Wathne Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

D 50-

2 080 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 25:20   12:10
2 Inger Tone Nygård Egersund OK 25:53 +0:33 12:26
3 Randi L.H. Birkeland Egersund OK 26:02 +0:42 12:30
4 Anne Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 28:31 +3:11 13:42
5 Inger K. Haavik Haugesund IL Orientering 32:52 +7:32 15:48
6 Anne Grutle Haugesund IL Orientering 35:56 +10:36 17:16
7 Yolanda Dirksen Sauda Orienteringsklubb 41:07 +15:47 19:46
8 Møyfrid Larsen Stavanger Orienteringsklubb 53:18 +27:58 25:37

D 60-

2 080 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Britt Rameckers Haugesund IL Orientering 31:39   15:12

D 70-

2 080 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Turid Nystrøm Stavanger Orienteringsklubb 37:45   18:08
2 Haldis Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 44:16 +6:31 21:16
3 Reidun M. Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:28:20 +50:35 42:28

H -10

1 550 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Eirik Wathne Sandnes IL (Rogaland) 31:12 +3:00 20:07
0 Elias Engesli Haugesund IL Orientering 52:06 +23:54 33:36
0 Lars Nicolay Nygård Basso Stavanger Orienteringsklubb 28:12   18:11
0 Even Engesli Haugesund IL Orientering 49:37 +21:25 32:00

H 11-12

1 550 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 15:43   10:08
2 Markus Richter Sandnes IL (Rogaland) 15:55 +0:12 10:16
3 Øyvind Lamark Ganddal IL 16:43 +1:00 10:47
4 Arne Jacob Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 16:55 +1:12 10:54
5 Kalle Jongenburger Sandnes IL (Rogaland) 18:55 +3:12 12:12
6 Simon Fjermestad Helgesen Sandnes IL (Rogaland) 19:08 +3:25 12:20
7 Ole Andre Brandsberg Egersund OK 19:32 +3:49 12:36
8 Omund Thu Landstad Sandnes IL (Rogaland) 19:55 +4:12 12:50
9 Bjørnar Peikli Sandnes IL (Rogaland) 20:30 +4:47 13:13
10 Ola Wathne Thingbø Sandnes IL (Rogaland) 23:25 +7:42 15:06
11 Samuel A Stokkeland Ålgård Orientering 32:26 +16:43 20:55

H 11-12N

1 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christoffer Øen Kvernstuen Egersund OK 20:50   13:53
2 Lars Wikstrøm Haugesund IL Orientering 36:31 +15:41 24:20
3 Emil Engesli Haugesund IL Orientering 37:46 +16:56 25:10

H 13-14

2 090 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Rødde Ganddal IL 23:11   11:05
2 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 24:02 +0:51 11:29
3 Ole Kristian Taksdal Ganddal IL 25:54 +2:43 12:23
4 Thomas Barvik Mæland Ganddal IL 30:27 +7:16 14:34
5 Sindre Skeie Petterson Egersund OK 33:17 +10:06 15:55
6 Andreas Nybak Urdal Ganddal IL 34:24 +11:13 16:27
7 Thomas Valdal Sandnes IL (Rogaland) 36:19 +13:08 17:22
8 Jørgen Westerheim Stord Orientering 36:49 +13:38 17:36

H 15-16

3 640 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 34:01   9:20
2 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 34:12 +0:11 9:23
3 Jonas Aksland Sandnes IL (Rogaland) 41:32 +7:31 11:24
4 Henrik Haga Nesse Haugesund IL Orientering 1:14:19 +40:18 20:25

H 17-

4 190 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 33:35   8:00
2 Fredrik Omdal Ganddal IL 34:17 +0:42 8:10
3 Bjarthe Westerheim Stord Orientering 34:34 +0:59 8:14
4 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 34:58 +1:23 8:20
5 Jon Magne Svendsbøe Vikebygd IL 35:44 +2:09 8:31
6 Magnus Landstad Sandnes IL (Rogaland) 37:04 +3:29 8:50
7 Arild Aasheim Ganddal IL 38:10 +4:35 9:06
8 Kim Richter Sandnes IL (Rogaland) 38:55 +5:20 9:17
9 Per Ivar Stokland Ganddal IL 39:18 +5:43 9:22
10 Fredrik Steinsvik Haugesund IL Orientering 39:38 +6:03 9:27
11 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 40:53 +7:18 9:45
12 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 40:55 +7:20 9:45
13 Einar Marius Hjellestad Martinsen Vikebygd IL 41:17 +7:42 9:51
14 Stein Arne Olsen Stavanger Orienteringsklubb 42:22 +8:47 10:06
15 Oddvar Taksdal Ganddal IL 42:51 +9:16 10:13
16 Henrik Ottesen Stord Orientering 43:45 +10:10 10:26
17 Snorre Nilsen Eikeland Haugesund IL Orientering 43:52 +10:17 10:28
18 Tor Gunnar Aksland Sandnes IL (Rogaland) 44:22 +10:47 10:35
19 Øyvind Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 45:04 +11:29 10:45
20 Jan-Rune Larsen Basso Stavanger Orienteringsklubb 45:12 +11:37 10:47
21 Kristian Frafjord Haarr Ganddal IL 45:40 +12:05 10:53
22 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 45:58 +12:23 10:58
23 Jone Sæbbø Stavanger Orienteringsklubb 47:15 +13:40 11:16
24 Sigleif Steinsvåg Haugesund IL Orientering 47:42 +14:07 11:23
25 Sturla Stokkeland Ålgård Orientering 49:50 +16:15 11:53
26 Pål Bårdsen Stavanger Orienteringsklubb 50:28 +16:53 12:02
27 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 52:10 +18:35 12:27
28 Trond Lamark Ganddal IL 52:52 +19:17 12:37
29 Kjetil Fiskå Sveio OL - Orientering 54:19 +20:44 12:57
30 Espen Fyhn Nilsen Stavanger Orienteringsklubb 1:01:37 +28:02 14:42
31 Vegard Engesli Haugesund IL Orientering 1:01:44 +28:09 14:44
32 Espen Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:02:09 +28:34 14:49
33 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 1:03:01 +29:26 15:02
34 Jostein Baustad Haugesund IL Orientering 1:10:51 +37:16 16:54
35 Per Martin Stokland Ganddal IL 1:11:21 +37:46 17:01
36 Erik Nistad Nesse Haugesund IL Orientering 1:31:07 +57:32 21:44

H 50-

3 640 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjetil Wirak Stavanger Orienteringsklubb 35:16   9:41
2 Svein-Erik Kvame Ganddal IL 40:09 +4:53 11:01
3 Rune Karstensen Stavanger Orienteringsklubb 43:36 +8:20 11:58
4 Harry Breiland Ålgård Orientering 45:14 +9:58 12:25
5 Paul Terje Haarr Ganddal IL 45:57 +10:41 12:37
6 Lars Vestvik Haugesund IL Orientering 46:22 +11:06 12:44
7 Otte Omdal Ganddal IL 50:56 +15:40 13:59
8 Ivar Johan Larsen Stavanger Orienteringsklubb 57:03 +21:47 15:40
9 Peter Dirksen Sauda Orienteringsklubb 1:14:19 +39:03 20:25
  Gisle Wathne Sandnes IL (Rogaland) diskvalifisert    

H 60-

2 080 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 21:40   10:25
2 Knut Ove Lien Sauda Orienteringsklubb 22:03 +0:23 10:36
3 Lars Johann Milje Haugesund IL Orientering 26:08 +4:28 12:33
4 Bjarne Gimre Ganddal IL 26:53 +5:13 12:55
5 Kjell Svihus Ganddal IL 27:28 +5:48 13:12
6 Erling Haavik Haugesund IL Orientering 29:26 +7:46 14:09
7 Knut Jonas Espedal Stavanger Orienteringsklubb 30:33 +8:53 14:41
  Bernt Tollefsen IL GeoForm diskvalifisert    

H 70-

2 080 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Westerheim Fitjar IL 24:57   11:59
2 Roald Tellnes Torvastad IL 30:05 +5:08 14:27
3 Magnar Nerheim Suldal Orienteringslag 31:13 +6:16 15:00
4 Harald Steinsland Vikebygd IL 31:36 +6:39 15:11
5 Svein Glendrange Stavanger Orienteringsklubb 32:18 +7:21 15:31
6 Ingolf Dybvik Stord Orientering 33:57 +9:00 16:19
7 Einar Sæbø Haugesund IL Orientering 42:43 +17:46 20:32
8 Albert Nærheim Suldal Orienteringslag 45:15 +20:18 21:45

B-Åpen

2 090 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Rummelhoff Stavanger Orienteringsklubb 22:43   10:52
2 Gunnar Petterson Egersund OK 23:21 +0:38 11:10
3 Kjetil Torgersen Egersund OK 25:52 +3:09 12:22
4 Ragnhild Richter Sandnes IL (Rogaland) 30:51 +8:08 14:45
5 Berit Våg Aksland Sandnes IL (Rogaland) 36:37 +13:54 17:31
6 Randi Roth Sandnes IL (Rogaland) 40:21 +17:38 19:18
7 Arild Svihus Ganddal IL 44:30 +21:47 21:17
8 Synnøve Westermoen Sandnes IL (Rogaland) 46:08 +23:25 22:04
9 Eivind Tollefsen Haugesund IL Orientering 52:34 +29:51 25:09

C-Åpen

2 120 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linn Wikstrøm Haugesund IL Orientering 32:16   15:13
2 Maria Nilsson Ganddal IL 34:14 +1:58 16:08
3 Jarl Valdal Sandnes IL (Rogaland) 34:23 +2:07 16:13
4 Jon Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 35:04 +2:48 16:32
5 Cecilie Hiorth Sandnes IL (Rogaland) 35:39 +3:23 16:48
6 Tore Rødde Ganddal IL 37:23 +5:07 17:38
7 May Bente Valdal Sandnes IL (Rogaland) 39:01 +6:45 18:24
8 Arne Karlsen Stavanger Orienteringsklubb 1:06:13 +33:57 31:14

N-åpen lang

3 170 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Torkel Hiorth Myklatun Sandnes IL (Rogaland) 47:08   14:52
0 Mari Richter Sandnes IL (Rogaland) 34:55   11:00
0 Ada C Stokkeland Ålgård Orientering 58:33 +11:25 18:28
0 Jone Valdal Sandnes IL (Rogaland) 34:26   10:51

D15-16B

2 090 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Celina Iversen Åse Egersund OK 31:07   14:53
2 Tiril Olaussen Haugesund IL Orientering 57:13 +26:06 27:22

H15-16B

2 090 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alexander Horpestad Egersund OK 33:08   15:51

H13-16C

2 120 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Brostrup Landstad Sandnes IL (Rogaland) 24:04   11:21
2 Kristoffer Jørgensen Haugesund IL Orientering 32:29 +8:25 15:19
3 Elias Eidsvåg Ganddal IL 35:07 +11:03 16:33
  Vegard Wiig Nystad Haugesund IL Orientering diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +