Resultater KM Sør-Trøndelag Langdistanse 2017

Resultater KM Sør-Trøndelag Langdistanse
Trondheim, Sør-Trøndelag - 2. september 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingrid Farstad Melhus IL 18:07   16:28
  Margrethe Farstad Melhus IL 18:05   16:26
  Mathias Leintrø Lian Melhus IL 6:42   6:05
  Linus Fossum Malmring Freidig 18:31   16:50
  Johannes Stordal Byåsen IL 9:36   8:43
  Ole Ulseth Sylte Freidig 7:25   6:44
  Erlend Grønli Freidig diskvalifisert    

D -10

1 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingrid Wollan Benum Byåsen IL 10:46   9:47
  Anna Emilie Lona Wing OK diskvalifisert    

D 11-12

1 660 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Strømdal Wik Freidig 16:03   9:40
2 Una Kittilsen Freidig 16:11 +0:08 9:44
3 Tora Kittilsen Freidig 18:25 +2:22 11:05
4 Astrid Berge Mjølhus OL Trollelg 18:32 +2:29 11:09
5 Marie Wollan Benum Byåsen IL 18:37 +2:34 11:12
6 Nora Halvorsen Freidig 21:15 +5:12 12:48
7 Sigrid Haugskott OL Trollelg 23:14 +7:11 13:59
8 Nora Sumstad Hanssen Byåsen IL 24:14 +8:11 14:35
  Silja Fuglem Malvik IL diskvalifisert    

D 11-12N

1 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Schjølberg Røros IL 11:59   10:53

D 13-14

2 280 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Eidsmo Freidig 27:11   11:55
2 Ane Malene Kolstad Freidig 29:30 +2:19 12:56
3 Mathea Spets Storhov Freidig 38:31 +11:20 16:53
  Anna Aurora Nolte Freidig diskvalifisert    

D 15-16

3 170 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vilde Lereim Storli Freidig 47:02   14:50
2 Tale Tannvik Skei Freidig 58:40 +11:38 18:30
3 Stine Aune Nidarøst OK 1:08:35 +21:33 21:38
4 Maren Viken Byåsen IL 1:29:37 +42:35 28:16
5 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 1:52:42 +1:05:40 35:33

D 17-A kort

3 170 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frida Sæther NTNUI 44:36   14:04
2 Kajsa Stina Sandstad NTNUI 55:27 +10:51 17:29
3 Norunn Kvistad Dengerud NTNUI 58:52 +14:16 18:34
4 Synne Fossøy NTNUI 1:02:02 +17:26 19:34
5 Siri Stensgård NTNUI 1:17:34 +32:58 24:28
  Maria Dahl Fosby NTNUI diskvalifisert    
  Lovise Fremstad NTNUI diskvalifisert    

D 17-18

3 920 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Eide Byåsen IL 51:11   13:03
2 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 53:56 +2:45 13:45
3 Synne Marie Kvamme Wing OK 1:08:46 +17:35 17:32
4 Maria Ulseth Sylte Freidig 1:10:55 +19:44 18:05
5 Dina Reitan Freidig 1:13:18 +22:07 18:41
6 Andrine Viken Byåsen IL 1:21:38 +30:27 20:49
7 Anna Renolen Wing OK 1:23:42 +32:31 21:21
  Ella Eriksen Kongsvik Wing OK diskvalifisert    
  Vera Melkild Freidig ikke startet    

D 19-20

4 980 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 51:27   10:19
2 Åshild Kolstad Freidig 53:24 +1:57 10:43
3 Ingrid Lundanes Emblem IL 54:39 +3:12 10:58
4 Sonja Mellberg NTNUI 1:03:16 +11:49 12:42
5 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 1:07:55 +16:28 13:38
6 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 1:25:36 +34:09 17:11
  Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK ikke startet    
  Vilde Malmei NTNUI ikke startet    

D 21-

6 260 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Lindkvist NTNUI 1:06:47   10:40
2 Marta Ulvensøen NTNUI 1:12:15 +5:28 11:32
3 Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI 1:25:04 +18:17 13:35
4 Marte Hoff Hagen NTNUI 1:27:00 +20:13 13:53
5 Pauline Røstum Bellingmo NTNUI 1:28:14 +21:27 14:05
6 Camilla Öhman NTNUI 1:28:54 +22:07 14:12
7 Ingvild Torgersen NTNUI 1:37:49 +31:02 15:37
8 Line Hovdenak Lyng Nidarøst OK 1:38:54 +32:07 15:47
9 Karoline Dahl Fosby NTNUI 1:56:25 +49:38 18:35
  Aurora Fossøy NTNUI diskvalifisert    
  Silje Arntzen NTNUI diskvalifisert    
  Sigrid Alexandersen NTNUI ikke startet    
  Martine Åstebøl NTNUI ikke startet    

D 35-

4 980 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Angell-Petersen Freidig 54:44   10:59
2 Kari Solem Aune Byåsen IL 1:02:56 +8:12 12:38
3 Tonje Bostad Nidarøst OK 1:12:11 +17:27 14:29
4 Vibeke Falck Holte Freidig 1:12:13 +17:29 14:30
5 Mari Moseid Freidig 1:18:12 +23:28 15:42
6 Margot Bolstad Lynum Freidig 1:20:30 +25:46 16:09
7 Tina Strømdal Wik Freidig 1:30:59 +36:15 18:16
8 Kristin Jæger Wing OK 1:34:51 +40:07 19:02

D 45-

3 920 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tone Almås IL Leik 54:11   13:49
2 Gøril Eide Byåsen IL 1:02:22 +8:11 15:54
3 Mai Iren Almås IL Leik 1:21:03 +26:52 20:40
4 Sabine Boenig OLV Uslar 2:20:35 +1:26:24 35:51
  Kari Ulseth Freidig ikke startet    

D 50-

3 920 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torunn Spets Storhov Freidig 48:05   12:15
2 Heidi Arnesen Freidig 51:41 +3:36 13:11
3 Mona Høiås Sæther Freidig 1:07:29 +19:24 17:12
4 Hege Solhjem Melhuus Melhus IL 1:17:27 +29:22 19:45
5 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 1:21:22 +33:17 20:45
  Rine Hanssen Byåsen IL diskvalifisert    
  Mona J. Mølnvik Freidig ikke startet    

D 55-

3 170 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Guri Bjørndal Byåsen IL 52:32   16:34
2 Anthea Feaver LOST 58:21 +5:49 18:24

D 60-

3 170 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjellrun Sporild Malvik IL 49:57   15:45
2 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 1:06:04 +16:07 20:50
3 Reidun Fallan Smaavik Freidig 1:46:44 +56:47 33:40

D 65-

2 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ruth Schmid OL Trollelg 56:47   22:42
2 Gunn Kari Hygen Freidig 1:12:45 +15:58 29:06
  Anne-Sofie Gjermstad Nidarøst OK diskvalifisert    

D 70-

2 500 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Katharina Mo Berge Freidig ikke startet    
  Åse Eng Musum OL Trollelg ikke startet    

H -10

1 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Erik Bakk Melhus IL 6:39   6:02
  Håkon Hoøen Melhus IL 11:33   10:29
  Mathias Leroyer Freidig 9:55   9:00
  Bo Lindahl-Rønning Freidig 8:53   8:04
  Sven Nevin Freidig 8:56   8:07
  Sigurd Schrøder Melhus IL 11:34   10:30

H 11-12

1 660 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Strømdal Wik Freidig 12:04   7:16
2 Tristan Halvorsen Freidig 14:46 +2:42 8:53
3 Vegard Lereim Storli Freidig 16:33 +4:29 9:58
4 Jørgen Aune Byåsen IL 16:50 +4:46 10:08
5 Ådne Stordal Byåsen IL 21:26 +9:22 12:54
6 Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 21:41 +9:37 13:03
7 Alf Petter Lynum Freidig 22:24 +10:20 13:29
8 Martin Moseid Ulven Freidig 26:55 +14:51 16:12
9 Jørgen Moseid Ulven Freidig 29:21 +17:17 17:40

H 11-12N

1 100 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Loke Strøm Haugsnes Wing OK ikke startet    
  Marius Torsethaugen Wing OK ikke startet    

H 13-14

2 500 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Petter Andreas Lona Wing OK 38:16   15:18
2 Emil Grønli Freidig 39:43 +1:27 15:53
3 Vegard Ulseth Sylte Freidig 40:42 +2:26 16:16
4 Emil Leroyer Freidig 44:23 +6:07 17:45
5 August Maske Freidig 45:18 +7:02 18:07
6 Vetle Grønvik Ekra Freidig 46:51 +8:35 18:44
7 Ørjan Sæter Melhus IL 48:44 +10:28 19:29
8 Kristoffer Lerli Melhus IL 51:49 +13:33 20:43
9 Iver Dalsaune Thun Freidig 54:16 +16:00 21:42
10 Andreas Aagesen Melhus IL 55:07 +16:51 22:02
11 Joakim Solberg Qvenild Melhus IL 56:33 +18:17 22:37
12 Erik Tofte jr Melhus IL 58:26 +20:10 23:22
13 Peter Prytz Jensen Melhus IL 1:04:11 +25:55 25:40
14 Martin Aune Melhus IL 1:07:12 +28:56 26:52
15 Kristoffer Isachsen Meling Nidarøst OK 1:07:51 +29:35 27:08
16 Oskar Storler Melhus IL 1:08:06 +29:50 27:14
17 Erlend Aune Byåsen IL 1:11:07 +32:51 28:26
  Espen Karlsen Melhus IL ikke startet    
  Vemund Mølnvik Freidig ikke startet    

H 13-16C

1 660 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Michael Olsen Melhus IL 44:15   26:39
2 Knut Hage Melhus IL 46:31 +2:16 28:01
  Mathias Enebak Iversen Freidig ikke startet    

H 15-16

3 920 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Spets Storhov Freidig 37:54   9:40
2 Jo Even Kolstad Freidig 42:46 +4:52 10:54
3 Vegard Kittilsen Freidig 42:56 +5:02 10:57
4 Jonas Grønli Freidig 43:48 +5:54 11:10
5 Matias Nissen Freidig 45:51 +7:57 11:41
6 Lars Sandstad Freidig 46:31 +8:37 11:51
7 Håkon Holstad Freidig 47:59 +10:05 12:14
8 Mikkel Holt Freidig 51:01 +13:07 13:00
9 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 54:23 +16:29 13:52
10 Johannes Langaas Nidarøst OK 1:13:48 +35:54 18:49

H 17-A kort

3 920 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thorstein Wang NTNUI 48:12   12:17
2 Philip Føyen Gjø-Vard OL 1:15:37 +27:25 19:17
3 John Petter Gåsvik Nidarøst OK 1:37:04 +48:52 24:45

H 17-18

4 980 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Haugskott OL Trollelg 45:31   9:08
2 Kristian Fredrik Lynum Freidig 47:25 +1:54 9:31
3 Oskar Spets Storhov Freidig 49:24 +3:53 9:55
4 Mats Eidsmo Freidig 49:26 +3:55 9:55
5 Oscar Lyngen Freidig 49:41 +4:10 9:58
6 Mathias Hermstad Freidig 52:33 +7:02 10:33
7 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 1:02:25 +16:54 12:32
  Sivert Bellingmo OL Gaula ikke startet    

H 19-20

6 260 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 52:25   8:22
2 Audun Heimdal Konnerud IL 54:26 +2:01 8:41
3 Håvard Eidsmo Freidig 55:21 +2:56 8:50
4 Adrian Opheim Freidig 59:54 +7:29 9:34
5 Peter Martinus Freyborg Uran NTNUI 1:49:28 +57:03 17:29
  Brage Jørum Byåsen IL ikke startet    
  Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK ikke startet    
  Olav Andreas Remmen OL Trollelg ikke startet    

H 21-

8 030 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Schmid OL Trollelg 1:11:38   8:55
2 Stig Alvestad IK Grane Arendal Orientering 1:12:48 +1:10 9:03
3 Bjørn Lundanes NTNUI 1:13:25 +1:47 9:08
4 Sindre Johannessen Freidig 1:15:52 +4:14 9:26
5 Oskar Andrén IL Leik 1:15:53 +4:15 9:26
6 Anders Felde Olaussen NTNUI 1:16:29 +4:51 9:31
7 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 1:18:13 +6:35 9:44
8 Mattis Holt Freidig 1:18:58 +7:20 9:50
9 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 1:19:23 +7:45 9:53
10 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:20:30 +8:52 10:01
11 Henry McNulty NTNUI 1:25:19 +13:41 10:37
12 Kristoffer Nesland NTNUI 1:26:07 +14:29 10:43
13 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 1:37:30 +25:52 12:08
14 Adrian Opheim NTNUI 1:41:06 +29:28 12:35
15 Håvard Mo Vaadal NTNUI 1:43:13 +31:35 12:51
16 Lars O. Løseth Harstad OL 1:44:23 +32:45 12:59
17 Vegard Line NTNUI 1:51:13 +39:35 13:51
18 Sigurd Stenvik Byåsen IL 1:55:26 +43:48 14:22
19 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 2:02:12 +50:34 15:13
20 Arne Johannes Løkken NTNUI 2:23:01 +1:11:23 17:48
  Gaute Friestad Kristiansand OK diskvalifisert    
  Erik Gustafsson NTNUI diskvalifisert    
  Ove Baardsgaard OL Trollelg ikke startet    
  Sindre Østgulen Deisz NTNUI ikke startet    
  Ola Keiserås IL Leik ikke startet    
  Håkon Kindem NTNUI ikke startet    
  Henrik Upsal NTNUI ikke startet    

H 35-

6 260 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Haaland Wing OK 1:04:54   10:22
2 Thomas Berge Mjølhus OL Trollelg 1:09:49 +4:55 11:09
3 Skjalg Stordal Byåsen IL 1:13:28 +8:34 11:44
4 Eivind Lona Wing OK 1:33:39 +28:45 14:57
  Snorre Gangaune OL Trollelg ikke startet    

H 45-

4 980 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Sylte Freidig 45:03   9:02
2 Tomas Eidsmo Freidig 45:31 +0:28 9:08
3 Jon Røstum OL Gaula 57:37 +12:34 11:34
4 Vegard Grønli Freidig 57:42 +12:39 11:35
5 Torgeir Aune Byåsen IL 59:11 +14:08 11:53
6 Olle Malmring Freidig 1:07:47 +22:44 13:36
7 Øystein Husby Malvik IL 1:08:35 +23:32 13:46
8 Trond Benum Byåsen IL 1:14:13 +29:10 14:54
9 Jan Hage IL Leik 1:18:32 +33:29 15:46
  Arild H Clausen Freidig diskvalifisert    

H 50-

4 980 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johan Ivarsson Freidig 44:46   8:59
2 Jens Even Storhov Freidig 50:18 +5:32 10:06
3 Stig Magnar Løvås Freidig 56:37 +11:51 11:22
4 Frode Haugskott OL Trollelg 57:19 +12:33 11:30
5 Harald Storrønning Byåsen IL 58:23 +13:37 11:43
6 Øystein Wiggen Byåsen IL 1:00:52 +16:06 12:13
7 Knut Hagen Byåsen IL 1:01:37 +16:51 12:22
8 Øyvind Schjelderup Freidig 1:07:43 +22:57 13:35
9 Bjørn P. Løvås Nidarøst OK 1:16:32 +31:46 15:22
10 Stefan Boenig OLV Uslar 1:32:26 +47:40 18:33

H 55-

3 920 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sturla Sæther Freidig 44:47   11:25
2 Frode Sjøvold Røros IL 47:07 +2:20 12:01
3 Dag Stenersen Nidarøst OK 51:37 +6:50 13:10
4 Petter Gullikstad Røros IL 52:59 +8:12 13:30
5 Jostein Alvestad Wing OK 53:58 +9:11 13:46
6 Svein Olav Åmot IL Leik 55:01 +10:14 14:02
7 Geir Arnesen Freidig 57:03 +12:16 14:33
8 Terje Schjølberg Røros IL 1:00:14 +15:27 15:21
9 John Lerli Melhus IL 1:06:34 +21:47 16:58
  Bernt Rognes Freidig ikke startet    

H 65-

3 170 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Berger Byåsen IL 45:46   14:26
2 Knut Lillealtern Freidig 52:53 +7:07 16:40
3 Steinar Aasvang Wing OK 55:43 +9:57 17:34
4 Jon Arne Klemetsaune OL Trollelg 56:22 +10:36 17:46
5 Tom Bugge Byåsen IL 59:55 +14:09 18:54
6 Rolf Wærnes Orkanger IF 1:01:14 +15:28 19:18
7 Nils Olav Vennevik Freidig 1:05:10 +19:24 20:33
8 Anders Waage Freidig 1:12:04 +26:18 22:44

H 70-

3 170 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Angell-Petersen Freidig 49:21   15:34
2 Øivind Magne Rogndalen Byåsen IL 50:12 +0:51 15:50
3 Øistein Åsmul OL Trollelg 56:59 +7:38 17:58
4 Magnus Landstad Freidig 1:01:09 +11:48 19:17
5 Torleif Stephansen Nidarøst OK 1:33:15 +43:54 29:24

H 75-

2 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Brurok Nidarøst OK 48:24   19:21
2 Anders Lauglo OL Trollelg 49:39 +1:15 19:51
3 Arne Sæterhaug Byåsen IL 52:10 +3:46 20:52
4 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 52:41 +4:17 21:04
5 Robert Strøm Wing OK 1:09:38 +21:14 27:51
  Leif Engen Nidarøst OK diskvalifisert    
  Odd Musum OL Trollelg ikke startet    

H 85-

2 280 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Paul Forseth OL Trollelg 55:10   24:11
2 Gunnar Smistad OL Trollelg 1:14:44 +19:34 32:46

A-direkte

3 920 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Carl Petter Lyngen Frol IL 38:09   9:43
2 Elise Egseth Nydalens skiklubb 47:57 +9:48 12:13
3 Gro Eidsmo Freidig 51:37 +13:28 13:10
4 Vegard Hansen OL Trollelg 59:45 +21:36 15:14
5 Marit Schmid OL Trollelg 1:13:23 +35:14 18:43
6 Bjørn Brenne Trollelg OL 1:24:04 +45:55 21:26
7 Janne Thygesen IK Grane Arendal Orientering 1:31:32 +53:23 23:21
8 Are Rogstad Nidarøst OK 1:34:07 +55:58 24:00
9 Robert Boenig ULV Uslar 2:15:49 +1:37:40 34:38
10 Anne-Line Dahlen NTNUI 2:18:26 +1:40:17 35:18
11 Ingrid Okkenhaug NTNUI 13:20:50 +12:42:41 3:24:17
  Maj-Lisbet Rønning Freidig diskvalifisert    
  Morten Korsvold Wing OK diskvalifisert    
  Gina Didriksen NTNUI diskvalifisert    
  Janne Fossum Malmring Freidig ikke startet    

B-direkte

2 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Lillealtern Freidig 1:21:16   32:30
2 Rune M Holt Freidig 1:50:38 +29:22 44:15
  Anne Lise Brenne Trollelg OL diskvalifisert    
  Nelly Maske Freidig diskvalifisert    

C-direkte

1 660 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingerid Reinertsen Freidig 23:11   13:57


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +