Resultater KM Sør-Trøndelag - Mellomdistanse 2015



Resultater KM Sør-Trøndelag - Mellomdistanse
Trondheim, Sør-Trøndelag - 5. september 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Maja Carlsen Freidig 54:14   36:09  
  Erlend Grønli Freidig 35:55   23:56  
  Nora Halvorsen Freidig 25:22   16:54  
  Ida Malmring NOTEAM 55:21   36:54  
  Ylva Malmring NOTEAM 44:02   29:21  
  Anders Berge Mjølhus OL Trollelg 24:57   16:38  
  Ole Ulseth Sylte Freidig 23:24   15:36  
  Tina Uglemsmo Selbu OK 32:36   21:44  

 

D -10

1 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Sigrid Haugskott OL Trollelg 31:39   16:39  
  Tora Kittilsen Freidig 27:19   14:22  
  Una Kittilsen Freidig 21:24   11:15  
  Astrid Berge Mjølhus OL Trollelg 43:59   23:08  
  Solveig Louise Nissen Freidig 33:38   17:42  
  Lina Storler Snøfugl Freidig 28:40   15:05  
  Maria Strømdal Wik Freidig 32:34   17:08  

 

D 11-12

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mari Eidsmo Freidig 18:08   9:32  
2 Ane Malene Kolstad Freidig 21:13 +3:05 11:10  
3 Silje Marie Nissen Freidig 31:18 +13:10 16:28  
  Mathea Spets Storhov Freidig diskvalifisert      

 

D 11-12N

1 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristina Hagen Berg Wing OK 28:37   19:04  

 

D 13-14

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vilde Lereim Storli Freidig 52:25   20:09  
2 Maren Viken Byåsen IL 1:06:16 +13:51 25:29  

 

D 15-16

3 100 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragnhild Eide Byåsen IL 32:38   10:31  
2 Vera Melkild Freidig 36:33 +3:55 11:47  
3 Dina Reitan Freidig 36:57 +4:19 11:55  
4 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 42:36 +9:58 13:44  
5 Maria Ulseth Sylte Freidig 44:44 +12:06 14:25  
6 Andrine Viken Byåsen IL 49:51 +17:13 16:04  
7 Marie Bakken Sørensen Freidig 51:20 +18:42 16:33  
8 Ingrid Wanvik Krogstadmo Selbu OK 54:37 +21:59 17:37  
9 Anna Renolen Wing OK 1:12:12 +39:34 23:17  
10 Sarah Brynhildsen Wing OK 1:12:25 +39:47 23:21  

 

D 17-18

3 400 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 32:01   9:25  
2 Malin Sandstad Freidig 42:43 +10:42 12:33  
3 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 52:10 +20:09 15:20  

 

D 19-20

4 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigrid Alexandersen Fossum IF 42:11   10:17  
2 Frida Sæther Freidig 42:21 +0:10 10:19  
3 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 43:18 +1:07 10:33  
4 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 45:43 +3:32 11:09  
5 Silje Arntzen Asker Skiklubb 50:55 +8:44 12:25  
6 Helene Omdal Sandnes IL (Rogaland) 51:48 +9:37 12:38  
7 Ingvild Wang Lillomarka OL 55:50 +13:39 13:37  

 

D 21-

4 600 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hanne Sandstad Freidig 36:45   7:59  
2 Maren Jansson Haverstad NTNUI 38:44 +1:59 8:25  
3 Mathilde Rundhaug Frol IL 38:50 +2:05 8:26  
4 Linn Hokholt NTNUI 42:04 +5:19 9:08  
5 Elen Katrine Skjerve NTNUI 42:08 +5:23 9:09  
6 Ida Lindkvist NTNUI 42:46 +6:01 9:17  
7 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 44:15 +7:30 9:37  
8 Fredrikke Nohr Moth NTNUI 46:23 +9:38 10:05  
9 Sara Profors Frol IL 46:26 +9:41 10:05  
10 Anna Ulvensøen NTNUI 47:49 +11:04 10:23  
11 Mari Angell-Petersen Freidig 49:36 +12:51 10:46  
12 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 50:18 +13:33 10:56  
13 Solveig Blindheim Lillomarka OL 50:47 +14:02 11:02  
14 Jorunn Kvakland NTNUI 54:25 +17:40 11:49  
15 Solveig Blandkjenn NTNUI 54:46 +18:01 11:54  
16 Maja Fjellstad Knutsen NTNUI 55:51 +19:06 12:08  
17 Åsta Venås Flægstad NTNUI 56:11 +19:26 12:12  
18 Marte Mestvedthagen Hemsedal IL 57:41 +20:56 12:32  
19 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 58:10 +21:25 12:38  
20 Aurora Fossøy NTNUI 1:02:06 +25:21 13:30  
21 Gunhild Rogne Halland NTNUI 1:06:55 +30:10 14:32  
22 Hege Holth Johannessen Freidig 1:07:29 +30:44 14:40  
23 Kjersti Elisabeth Midtbø Wing OK 1:14:56 +38:11 16:17  
24 Marta Ulvensøen NTNUI 1:17:26 +40:41 16:50  
  Camilla Øhman NTNUI diskvalifisert      
  Gry Granstedt NTNUI diskvalifisert      

 

D 35-

3 400 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Randi Lillealtern Freidig 38:53   11:26  
2 Kari Solem Aune Byåsen IL 41:02 +2:09 12:04  
3 Kari Ulseth Freidig 46:56 +8:03 13:48  
4 Gøril Eide Byåsen IL 47:20 +8:27 13:55  

 

D 45-

3 400 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 34:02   10:00  
2 Heidi Arnesen Freidig 36:23 +2:21 10:42  
3 Mona J. Mølnvik Freidig 41:22 +7:20 12:10  
4 Tone Almås IL Leik 41:49 +7:47 12:17  
5 Torunn Spets Storhov Freidig 42:10 +8:08 12:24  
6 Sigrid Melkild Freidig 51:15 +17:13 15:04  
7 Hilde Forbord Malvik IL 53:17 +19:15 15:40  
8 Mai Iren Almås IL Leik 58:10 +24:08 17:06  
9 Maj-Lisbet Rønning Freidig 1:10:38 +36:36 20:46  

 

D 50-

3 100 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Elisabeth Sæthre Freidig 40:07   12:56  
2 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 43:21 +3:14 13:59  
3 Mona Høiås Sæther Freidig 47:22 +7:15 15:16  
4 Åse Rita Ellingsen Wing OK 1:00:22 +20:15 19:28  
  Gunn-Marit Wanvik Selbu OK diskvalifisert      

 

D 55-

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Guri Bjørndal Byåsen IL 40:23   14:25  
2 Karin Galaaen Selbu OK 43:47 +3:24 15:38  
3 Ingrid Lien Johnsen Byåsen IL 52:46 +12:23 18:50  

 

D 60-

2 800 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjellrun Sporild Malvik IL 45:20   16:11  
2 Reidun Fallan Smaavik Freidig 53:58 +8:38 19:16  
  Anne-Sofie Gjermstad Nidarøst OK diskvalifisert      

 

D 65-

2 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Katharina Mo Berge Freidig 35:36   13:41  
2 Torid Kvaal NOTEAM 56:01 +20:25 21:32  

 

H -10

1 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 27:47   14:37  
  Tristan Halvorsen Freidig 28:07   14:47  
  Kasper Lodgaard Byåsen IL 38:22   20:11  
  Vegard Lereim Storli Freidig 48:39   25:36  
  Kristoffer Strømdal Wik Freidig 22:39   11:55  
  Jørgen Aune Byåsen IL diskvalifisert      

 

H 11-12

1 900 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristoffer Lerli Melhus IL 22:52   12:02  
2 Emil Grønli Freidig 24:15 +1:23 12:45  
3 Vegard Ulseth Sylte Freidig 26:20 +3:28 13:51  
4 Emil Leroyer Freidig 26:34 +3:42 13:58  
5 Iver Dalsaune Thun Freidig 28:11 +5:19 14:50  
6 Vegard Fjeldstad OL Trollelg 28:45 +5:53 15:07  
7 Vemund Mølnvik Freidig 29:30 +6:38 15:31  
8 William P Walseth Malvik IL 29:48 +6:56 15:41  
9 August Maske Freidig 31:52 +9:00 16:46  
10 Oskar Tangvold Freidig 31:57 +9:05 16:48  
11 Alfred Gilje Sannes Freidig 35:33 +12:41 18:42  
12 Lars Erik Uglemsmo Selbu OK 39:26 +16:34 20:45  
13 Håkon Høyem Olsen Freidig 42:57 +20:05 22:36  
14 Anders Tørum Selbu OK 56:31 +33:39 29:44  
15 Sverre Hellevik Freidig 1:05:12 +42:20 34:18  
  Erlend Aune Byåsen IL diskvalifisert      

 

H 11-12N

1 500 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Sigurd Braathen Wing OK 15:16   10:10  
2 Jakob Lundgren Meland Wing OK 15:31 +0:15 10:20  
3 Magne Guttvik Wing OK 23:59 +8:43 15:59  

 

H 13-14

2 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vegard Kittilsen Freidig 24:19   8:41  
2 Simen Spets Storhov Freidig 25:33 +1:14 9:07  
3 Jo Even Kolstad Freidig 28:29 +4:10 10:10  
4 Jonas Grønli Freidig 31:41 +7:22 11:18  
5 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 36:57 +12:38 13:11  
6 Jonas Vindal Wing OK 40:01 +15:42 14:17  
7 Matias Nissen Freidig 44:17 +19:58 15:48  
8 Jostein Mauseth Rø Freidig 51:54 +27:35 18:32  
9 Nikolai Renolen Wing OK 1:37:50 +1:13:31 34:56  

 

H 15-16

3 400 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Oskar Spets Storhov Freidig 28:29   8:22  
2 Anders Haugskott OL Trollelg 30:37 +2:08 9:00  
3 Mats Eidsmo Freidig 31:40 +3:11 9:18  
4 Oscar Lyngen Frol IL 33:10 +4:41 9:45  
5 Mathias Vindal Freidig 33:56 +5:27 9:58  
6 Mathias Hermstad Freidig 35:29 +7:00 10:26  
7 Sivert Bellingmo OL Gaula 37:02 +8:33 10:53  
8 Kristian Fredrik Lynum Freidig 45:49 +17:20 13:28  
9 Eirik Lundteigen Aune Byåsen IL 1:02:13 +33:44 18:17  
10 Martin Selmer Freidig 1:03:48 +35:19 18:45  

 

H 17-18

4 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håvard Eidsmo Freidig 33:29   8:10  
2 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 36:19 +2:50 8:51  
3 Adrian Opheim Freidig 38:23 +4:54 9:21  
4 Brage Jørum Byåsen IL 39:11 +5:42 9:33  
5 Kjetil Mølnvik Freidig 40:18 +6:49 9:49  
6 Johannes K. Midtbø Wing OK 45:42 +12:13 11:08  
7 Nils Ola Kvam Freidig 1:01:15 +27:46 14:56  

 

H 19-20

4 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Magne Jutulstad NTNUI 37:24   8:07  
2 Tord Haflan Nydalens SK 38:21 +0:57 8:20  
3 Ola Keiserås IL Leik 41:38 +4:14 9:03  
4 Jørund Vala Oppsal Orientering 56:45 +19:21 12:20  
5 Øyvind Wiggen Byåsen IL 56:55 +19:31 12:22  

 

H 21-

5 100 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 32:51   6:26  
2 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 35:16 +2:25 6:54  
3 Carl Petter Lyngen Frol IL 36:20 +3:29 7:07  
4 Sindre Johannessen Freidig 37:02 +4:11 7:15  
5 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 37:05 +4:14 7:16  
6 Isak Bergset NTNUI 37:29 +4:38 7:20  
7 Johan Ivarsson Freidig 38:37 +5:46 7:34  
8 Eivind Schjelderup Skarpsno NTNUI 38:42 +5:51 7:35  
9 Hans Petter Mathisen NTNUI 39:15 +6:24 7:41  
10 Dag Lofthus NTNUI 39:36 +6:45 7:45  
11 Jonas Klausen Espedal NTNUI 39:38 +6:47 7:46  
12 Kjetil Okkenhaug NTNUI 39:59 +7:08 7:50  
13 Bjørn Lundanes NTNUI 40:04 +7:13 7:51  
14 Petter Reinemo Freidig 40:20 +7:29 7:54  
15 Ove Baardsgaard OL Trollelg 40:47 +7:56 7:59  
16 Sverre Turter Sandvold NTNUI 41:08 +8:17 8:03  
17 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 41:28 +8:37 8:07  
17 Gaute Friestad Kristiansand OK 41:28 +8:37 8:07  
19 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 41:51 +9:00 8:12  
20 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 42:05 +9:14 8:15  
21 Simen Eid Nielsen NTNUI 42:19 +9:28 8:17  
22 Per Melander Often NTNUI 43:30 +10:39 8:31  
23 Lars Owren Freidig 43:41 +10:50 8:33  
24 Anders Bjergaard NTNUI 44:16 +11:25 8:40  
25 Jørgen Fiskum Frol IL 44:51 +12:00 8:47  
26 Mikkel Sørensen NTNUI 44:55 +12:04 8:48  
27 Harald Kalager NTNUI 44:56 +12:05 8:48  
28 Mattis Holt Freidig 45:21 +12:30 8:53  
29 Kristian Opsahl Bredesen NTNUI 46:13 +13:22 9:03  
30 Gunnar A Fiskum NTNUI 46:51 +14:00 9:11  
31 Fredrik Omdal NTNUI 48:05 +15:14 9:25  
32 Torkil Eide Solstad NTNUI 48:59 +16:08 9:36  
33 Adrian Opheim NTNUI 49:04 +16:13 9:37  
34 Glenn Tore Løland NTNUI 49:49 +16:58 9:46  
35 Tommy Schmid OL Trollelg 51:45 +18:54 10:08  
36 Ole Hulbak Hemsedal IL 53:39 +20:48 10:31  
37 Helmer Volden Wing OK 57:55 +25:04 11:21  
38 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 1:00:32 +27:41 11:52  
39 Bjørn Johannessen Field NTNUI 1:01:21 +28:30 12:01  
40 Joakim Blix Prestmo Wing OK 1:01:58 +29:07 12:09  
41 Kristoffer Nesland NTNUI 1:32:51 +1:00:00 18:12  
  Truls Hestengen NTNUI diskvalifisert      
  Håkon Eig Carlsen NTNUI diskvalifisert      

 

H 35-

4 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Tomas Eidsmo Freidig 33:26   7:16  
2 Jørgen Tegdan OL Trollelg 36:02 +2:36 7:50  
3 Torgeir Aune Byåsen IL 39:10 +5:44 8:30  
4 Pål Kittilsen Freidig 39:14 +5:48 8:31  
5 Vegard Hansen OL Trollelg 41:42 +8:16 9:03  
6 Kristian Stensrud OL Trollelg 42:31 +9:05 9:14  
7 Olle Malmring Freidig 51:05 +17:39 11:06  
8 Martin Solli OL Trollelg 51:16 +17:50 11:08  
  Jørgen Longva Byåsen IL diskvalifisert      

 

H 45-

4 100 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Andreas Sylte Freidig 35:05   8:33  
2 Jens Even Storhov Freidig 35:57 +0:52 8:46  
3 Hans Arild Skjevdal Røros IL 39:35 +4:30 9:39  
4 Arild H Clausen Freidig 48:57 +13:52 11:56  
5 Arild Heggeset Freidig 51:18 +16:13 12:30  
6 Bjørn P. Løvås Nidarøst OK 51:32 +16:27 12:34  
7 Per Ivar Skinderhaug Wing OK 52:32 +17:27 12:48  
8 Øystein Wiggen Byåsen IL 57:09 +22:04 13:56  
9 Jon Vindal Wing OK 58:20 +23:15 14:13  
10 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 59:15 +24:10 14:27  
  Jan Hage IL Leik diskvalifisert      

 

H 50-

4 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Svein Terje Kolstad Freidig 38:35   9:24  
2 Jostein Mårdalen Freidig 38:43 +0:08 9:26  
3 Stig Magnar Løvås Freidig 39:59 +1:24 9:45  
4 Sturla Sæther Freidig 41:47 +3:12 10:11  
5 Øyvind Schjelderup Freidig 47:13 +8:38 11:30  
6 Frode Sjøvold Røros IL 47:53 +9:18 11:40  
  Knut Hagen Byåsen IL diskvalifisert      

 

H 55-

3 400 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Geir Owren Freidig 35:32   10:27  
2 Petter Gullikstad Røros IL 37:38 +2:06 11:04  
3 Svein Olav Åmot IL Leik 43:41 +8:09 12:50  
4 Bjørn Erik Johnsen Byåsen IL 47:10 +11:38 13:52  
5 Terje Midtbø Wing OK 47:31 +11:59 13:58  
6 Inge Nørstebø OL Trollelg 49:07 +13:35 14:26  
7 John Lerli Melhus IL 51:46 +16:14 15:13  

 

H 60-

3 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Harald Oftedal Freidig 37:54   12:13  
2 Helge Rustad Freidig 53:30 +15:36 17:15  

 

H 65-

3 100 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Steinar Aasvang Wing OK 37:44   12:10  
2 Tore Angell-Petersen Freidig 38:21 +0:37 12:22  
3 Tom Bugge Byåsen IL 42:39 +4:55 13:45  
4 Tor Gjermstad Wing OK 44:11 +6:27 14:15  
5 Nils Olav Vennevik Freidig 52:56 +15:12 17:04  

 

H 70-

2 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Magnus Landstad Freidig 40:41   15:38  
2 Robert Strøm Wing OK 54:45 +14:04 21:03  
3 Torleif Stephansen Nidarøst OK 57:55 +17:14 22:16  
  Roar Forbord Malvik IL diskvalifisert      

 

H 75-

2 600 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 40:14   15:28  
2 Eigil Sørli Malvik IL 40:21 +0:07 15:31 Last ned GPS-spor i gpx-format
3 Per Løvaas OL Trollelg 42:19 +2:05 16:16  
4 Gunnar Østerbø Freidig 43:15 +3:01 16:38  
5 Arne Sæterhaug Byåsen IL 43:46 +3:32 16:50  
6 Anders Lauglo OL Trollelg 49:03 +8:49 18:51  
7 Henry Sundsetvik OL Trollelg 53:59 +13:45 20:45  

 

H 80-

2 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
  Paul Forseth OL Trollelg diskvalifisert    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +