Resultater KM Sør-Trøndelag Mellomdistanse 2019



Resultater KM Sør-Trøndelag Mellomdistanse
Melhus, Trøndelag - 26. mai 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Maja Sjøgren Carlsen Freidig fullført    
  Ida Grønvik Kvalen Freidig fullført    
  Erlend Saltbones Leiren Melhus IL fullført    
  Sverre Nordgård Leiren Byåsen IL fullført    
  Clara Leroyer Freidig fullført    
  Ola Løseth Trondheim turnforening fullført    
  Siri Fossum Malmring Freidig fullført    
  Inga Moxness Byåsen IL fullført    
  Anton Nomeland Byåsen IL fullført    
  Vara Sandquist Trollelg OL fullført    
  Irene Storler Snøfugl Freidig fullført    
  Marit Storler Snøfugl Freidig fullført    
  Linus Fossum Malmring Freidig diskvalifisert    

D -10

1 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Lina Sandquist OL Trollelg 6.32   6.32
  Lily Alexandra Morgan Malvik IL 9.57   9.57

D 11-12

1 650 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Wollan Benum Byåsen IL 15.38   9.28
2 Ingeborg Kolstad Wing OK 18.51 +3.13 11.25
3 Mari Lauvstad Brenne Byåsen IL 20.22 +4.44 12.20
4 Vilde Nordgård Leiren Byåsen IL 25.04 +9.26 15.11
  Anna Emilie Lona Wing OK diskvalifisert    
  Maja Sæterhaug Knudsen Freidig ikke startet    

D 13-14

2 230 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Haugskott OL Trollelg 23.43   10.38
2 Tora Kittilsen Freidig 25.39 +1.56 11.30
3 Maria Strømdal Wik Freidig 26.16 +2.33 11.46
4 Lina Storler Snøfugl Freidig 27.25 +3.42 12.17
5 Marie Wollan Benum Byåsen IL 27.58 +4.15 12.32
6 Una Kittilsen Freidig 28.09 +4.26 12.37
7 Ine Bohnhorst Tegdan Freidig 32.10 +8.27 14.25
8 Malin Nordgård Leiren Byåsen IL 40.50 +17.07 18.18
9 Guro Schjølberg Tynset IF 44.17 +20.34 19.51
10 Marita Aske Freidig 49.26 +25.43 22.10
11 Juni Hagelid Norheim Freidig 1.01.55 +38.12 27.45
  Nora Halvorsen Freidig diskvalifisert    
  Solveig Louise Nissen Freidig diskvalifisert    

D 15-16

2 810 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Eidsmo Freidig 27.25   9.45
2 Eline Horten Jordet Vingelen IL 30.36 +3.11 10.53
3 Ane Malene Kolstad Freidig 34.12 +6.47 12.10
4 Andrea sæther Verdenius Vingelen IL 36.37 +9.12 13.01
5 Mathea Spets Storhov Freidig 36.45 +9.20 13.04
6 Anna Aurora Nolte Freidig 44.28 +17.03 15.49
  Mari Grøtli Svergja Kvikne IL ikke startet    
  Vilde Talgø-Kristiansen Freidig ikke startet    

D 17-18

3 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 55.42   15.54
2 Maren Viken Byåsen IL 1.20.43 +25.01 23.03
  Stine Aune Nidarøst OK ikke startet    

D 21-

4 440 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anna Ulvensøen NTNUI 40.51   9.12
2 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 46.32 +5.41 10.28
3 Ronja Björklund NTNUI 47.27 +6.36 10.41
4 Åsne Skram Trømborg NTNUI 47.46 +6.55 10.45
5 Marta Ulvensøen NTNUI 49.52 +9.01 11.13
6 Marit Schmid OL Trollelg 53.18 +12.27 12.00
7 Sunniva Morgan Malvik IL 53.38 +12.47 12.04
8 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1.02.12 +21.21 14.00
9 Solveig Blindheim NTNUI 1.03.08 +22.17 14.13
10 Sunniva Omdal NTNUI 1.10.23 +29.32 15.51
  Aurora Fossøy NTNUI diskvalifisert    
  Idunn Haavengen NTNUI ikke startet    
  Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI ikke startet    

D 35-

3 980 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mette Resell Nolte Freidig 58.27   14.41
2 Kristin Jæger Wing OK 1.00.34 +2.07 15.13
3 Tina Strømdal Wik Freidig 1.02.14 +3.47 15.38
  Jenny Persson Byåsen IL ikke startet    
  Kristin Høydalsvik Wells Byåsen IL ikke startet    

D 45-

3 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Haugskott OL Trollelg 37.29   10.42
2 Kari Solem Aune Byåsen IL 42.02 +4.33 12.00
3 Margot Bolstad Lynum Freidig 55.09 +17.40 15.45
4 Anne Mette Grøtli Kvikne IL 56.09 +18.40 16.02
5 Kari Tønset Guttvik Wing OK 1.04.27 +26.58 18.24

D 50-

3 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Arnesen Freidig 37.48   10.48
2 Mona J. Mølnvik Freidig 41.12 +3.24 11.46
3 Hilde Forbord Malvik IL 49.18 +11.30 14.05
4 Mai Iren Almås IL Leik 1.05.06 +27.18 18.36

D 55-

2 810 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 46.43   16.37
2 Elisabeth Sæthre Freidig 1.04.24 +17.41 22.55
  Britt Laila Nilsgård Røros IL ikke startet    

D 60-

2 810 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjellrun Sporild Malvik IL 39.31   14.03
2 Anne Mette Normann Tynset IF 1.19.30 +39.59 28.17
  Grete Berge Owren Freidig ikke startet    

D 65-

2 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 32.31   14.34
2 Anne-Sofie Gjermstad Nidarøst OK 1.08.28 +35.57 30.42
  Stina Elfving Byåsen IL diskvalifisert    

D 70-

2 230 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Stenseth Byåsen IL 56.18   25.14

D 75-

2 230 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 35.51   16.04

H -10

1 000 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Erlend Grønli Freidig 6.31   6.31
  Torvin Bergh-Hansen Byåsen IL 6.44   6.44
  Olav Moxness Byåsen IL 7.00   7.00
  Imre Leander Gangaune Wing OK 8.56   8.56
  Kristian Wollan Benum Byåsen IL 6.03   6.03
  Leo Benjamin Morgan Malvik IL ikke startet    

H 11-12

1 650 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Berge Mjølhus OL Trollelg 16.31   10.00
2 Dagfinn Stenvik Byåsen IL 26.18 +9.47 15.56

H 13-14

2 230 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Strømdal Wik Freidig 17.20   7.46
2 Ludvik Storler Snøfugl Freidig 27.02 +9.42 12.07
3 Tristan Halvorsen Freidig 28.20 +11.00 12.42
4 Vegard Lereim Storli Freidig 28.36 +11.16 12.49
5 Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 30.35 +13.15 13.42
6 Alf Petter Lynum Freidig 30.42 +13.22 13.46
7 Aslak Moxness Byåsen IL 40.39 +23.19 18.13

H 15-16

3 500 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Grønvik Ekra Freidig 35.46   10.13
2 Petter Andreas Lona Wing OK 37.43 +1.57 10.46
3 Emil Reinertsen Leroyer Freidig 41.14 +5.28 11.46
4 Erlend Aune Byåsen IL 41.19 +5.33 11.48
5 Emil Grønli Freidig 49.25 +13.39 14.07
6 Vemund Mølnvik Freidig 49.33 +13.47 14.09
7 Tord Romundstad Nidarøst OK 53.32 +17.46 15.17
8 Kristoffer Lerli Melhus IL 1.03.35 +27.49 18.10
  Magne Guttvik Wing OK ikke startet    
  Kasper Sæterhaug Knudsen Freidig ikke startet    

H 15-16B

2 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Wærnes Øfsti Melhus IL 33.48   15.09
2 Oskar Storler Melhus IL 42.33 +8.45 19.04
  Andreas Aagesen Melhus IL diskvalifisert    

H 17-18

3 980 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Schjølberg Tynset IF 41.20   10.23
2 Nikolai Renolen Wing OK 1.11.49 +30.29 18.02

H 19-20

4 440 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 August Asheim Birkeland NTNUI 34.45   7.49
2 Ole Jørgen Bogen Arenth NTNUI 43.46 +9.01 9.51

H 21-

4 870 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Martin Vister Frol IL 34.21   7.03
2 Simon Jakobsson Frol IL 34.34 +0.13 7.05
2 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 34.34 +0.13 7.05
4 Stian Sundsvik Frol IL 34.39 +0.18 7.06
5 Bård Nonstad OL Trollelg 36.45 +2.24 7.32
6 Morten Jørgensen Kristiansand OK 37.40 +3.19 7.44
7 Carl Petter Lyngen Frol IL 38.27 +4.06 7.53
8 Lars Owren Freidig 38.32 +4.11 7.54
9 Quentin Rauturier NTNUI 38.42 +4.21 7.56
10 Kristian Nilsen Sandnes NTNUI 38.58 +4.37 8.00
11 Are Wigaard NTNUI 39.56 +5.35 8.11
12 Mathias Bjugan NTNUI 40.40 +6.19 8.21
13 Jan Schmid OL Trollelg 41.54 +7.33 8.36
14 Jonas Ressem Frol IL 42.22 +8.01 8.41
15 Espen Samuelsen Skiri NTNUI 44.24 +10.03 9.07
16 Ola Keiserås IL Leik 45.45 +11.24 9.23
17 Sigurd Stenvik Byåsen IL 46.11 +11.50 9.28
18 Vegard Ressem Frol IL 47.21 +13.00 9.43
19 Tobias Kristensen NTNUI 47.33 +13.12 9.45
20 Jørgen Fiskum Freidig 47.39 +13.18 9.47
21 Kristoffer Nesland NTNUI 49.01 +14.40 10.03
22 Øystein Fruseth Christiansen NTNUI 49.34 +15.13 10.10
23 Jostein Tandberg NTNUI 52.08 +17.47 10.42
24 Brage Jørum NTNUI 53.22 +19.01 10.57
25 Adrian Opheim NTNUI 53.44 +19.23 11.02
26 Lars O. Løseth OL Trollelg 54.48 +20.27 11.15
27 Agnar Renolen Wing OK 55.48 +21.27 11.27
28 Per Didrik Nonstad Wing OK 58.39 +24.18 12.02
29 Anders Kallings NTNUI 1.01.15 +26.54 12.34
  Jérôme Soulard Byåsen IL diskvalifisert    
  Sindre Engzelius Gylver NTNUI diskvalifisert    
  Marius Pytten NTNUI ikke startet    

H 35-

4 440 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nicholas Morgan Malvik IL 39.35   8.54
2 Andreas Haaland Wing OK 42.23 +2.48 9.32
3 Roar Skulbørstad OL Trollelg 43.39 +4.04 9.49
4 Lars Martin Hafstad Byåsen IL 52.36 +13.01 11.50
5 Børge Leiren Byåsen IL 1.11.24 +31.49 16.04

H 45-

3 980 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Tegdan Freidig 32.52   8.15
2 Pål Kittilsen Freidig 33.51 +0.59 8.30
3 Thomas Berge Mjølhus OL Trollelg 37.42 +4.50 9.28
4 Torgeir Aune Byåsen IL 39.58 +7.06 10.02
5 Fredrik Sandquist OL Trollelg 40.41 +7.49 10.13
6 Vegard Hansen Byåsen IL 43.31 +10.39 10.56
7 Eivind Lona Wing OK 43.37 +10.45 10.57
8 Geir Schjølberg Tynset IF 47.11 +14.19 11.51
  Bjørnar Lynum Freidig ikke startet    

H 50-

3 980 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 34.49   8.44
2 Svein Erik Bratsberg Wing OK 35.36 +0.47 8.56
3 Morten Strand Wing OK 38.41 +3.52 9.43
4 Hans Arild Skjevdal Røros IL 41.28 +6.39 10.25
5 Rune Stræte Wing OK 42.59 +8.10 10.47
6 Arild H Clausen Freidig 43.21 +8.32 10.53
7 Bjørn P. Løvås Nidarøst OK 46.31 +11.42 11.41
8 Harald Storrønning Byåsen IL 47.40 +12.51 11.58
9 Øyvind Schjelderup Wing OK 47.43 +12.54 11.59
10 Jan Hage IL Leik 47.50 +13.01 12.01
11 Bernt Brynhildsen Wing OK 47.59 +13.10 12.03
12 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 48.52 +14.03 12.16
13 Øystein Wiggen Byåsen IL 51.05 +16.16 12.50

H 55-

3 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Svergja Nord-Østerdal OK 34.43   9.55
2 Dag Stenersen Nidarøst OK 38.05 +3.22 10.52
3 Terje Schjølberg Røros IL 50.20 +15.37 14.22
4 Geir Paulsen OL Trollelg 56.24 +21.41 16.06

H 60-

3 500 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Petter Gullikstad Røros IL 36.34   10.26
2 Geir Owren Freidig 38.11 +1.37 10.54
3 Jostein Alvestad Wing OK 42.52 +6.18 12.14
4 Geir Arnesen Freidig 45.54 +9.20 13.06
5 Svein Olav Åmot IL Leik 46.42 +10.08 13.20
6 Helge Eriksen Byåsen IL 50.24 +13.50 14.24

H 65-

2 810 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rolf Wærnes Orkanger IF 34.33   12.17
2 Helge Sundberg Røros IL 40.34 +6.01 14.26
3 Frank Bjarkø Wing OK 45.48 +11.15 16.17
4 Lars Skrøvseth Wing OK 47.55 +13.22 17.03
5 Steinar Aasvang Wing OK 55.09 +20.36 19.37

H 70-

2 810 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tore Angell-Petersen Freidig 37.11   13.13
2 Knut Lillealtern Freidig 40.59 +3.48 14.35
3 Nils Olav Vennevik Freidig 48.46 +11.35 17.21
  Roar Stenseth Byåsen IL diskvalifisert    

H 75-

2 230 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Roar Forbord Malvik IL 34.55   15.39
2 Torleif Stephansen Nidarøst OK 35.29 +0.34 15.54

H 80-

2 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Løvaas OL Trollelg 32.54   14.45
2 Anders Lauglo OL Trollelg 36.40 +3.46 16.26
3 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 41.41 +8.47 18.41

H 85-

2 230 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Paul Forseth OL Trollelg 43.14   19.23

A-direkte

3 500 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arild Nomeland Byåsen IL 28.30   8.08
2 Fredrik Persson Wing OK 37.05 +8.35 10.35
3 Maja Berger Byåsen IL 39.17 +10.47 11.13
4 Snorre Gangaune Wing OK 43.34 +15.04 12.26
5 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 45.23 +16.53 12.58
6 Vibeke Falck Holte Freidig 47.56 +19.26 13.41
7 Olle Malmring Freidig 48.33 +20.03 13.52
8 Marit Owren Nydalens SK 52.00 +23.30 14.51
9 Sunniva Storrønning Byåsen IL 1.00.32 +32.02 17.17
10 Ida Lindkvist NTNUI 1.02.05 +33.35 17.44
11 Maj-Lisbet Rønning Freidig 1.19.25 +50.55 22.41
12 Øystein Nytrø Byåsen IL 1.33.53 +1.05.23 26.49
  Stig Rune Holberg OK Skøynar brutt    
  Eivind Sjøgren Olsen Freidig ikke startet    

B-direkte

2 230 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathias Leroyer Freidig 31.52   14.17
2 Silje Marie Nissen Freidig 40.45 +8.53 18.16
3 Rudolf Schmid Trollelg OL 43.28 +11.36 19.29
4 Vigdis Heimly Byåsen IL 43.42 +11.50 19.35
5 Arne Guttvik Wing OK 1.00.17 +28.25 27.01
6 Gunn Tove Nordgård Leiren Byåsen IL 1.03.20 +31.28 28.24
7 Ingvil Snøfugl Freidig 1.10.56 +39.04 31.48
8 Susanna Brynhildsen Wing OK 1.19.29 +47.37 35.38
9 Judit Sandquist Trollelg OL 1.49.39 +1.17.47 49.10
  Marit Eggen Nyaas Tynset IF diskvalifisert    
  Trine Sofie Berg Byåsen IL diskvalifisert    
  Bente Horten Vingelen IL ikke startet    

C-direkte

1 650 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Evelin Lauvstad Brenne Byåsen IL 21.50   13.13
2 Sissel Wollan Benum Byåsen IL 23.48 +1.58 14.25
3 Trond Haraldsen Malvik IL 25.26 +3.36 15.24
4 Anni Moxness Byåsen IL 46.44 +24.54 28.19


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +