Resultater KM Telemark og Vestfold Lang 2019



Resultater KM Telemark og Vestfold Langdistanse
Sandefjord, Vestfold - 31. august 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 520 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Haakon Fugleneb AAmand Idrettslaget Dyre Vaa fullført    
  Amalie Bjerke Evensen Sandefjord OK fullført    
  Kaja Holte Fjeldstad Porsgrunn OL fullført    
  Vilma Holte Fjeldstad Porsgrunn OL fullført    
  Sturla Sigurdsson Stokke IL fullført    
  Mathias Sundby Larvik OK fullført    
  Arvid Wennerstrand Porsgrunn OL fullført    
  Vidar Wennerstrand Porsgrunn OL fullført    
  Anton Windvik Sandefjord OK fullført    
  Bjørn Ivar Langerud Porsgrunn OL brutt    

D 9-10

2 240 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Randi Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 32.15   14.23
  Anna Strøm Juliussen Sandefjord OK 23.04   10.17
  Silje Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 53.40   23.57

D 11-12

2 160 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 20.10   9.20
2 Daniella Gjone Sandefjord OK 21.51 +1.41 10.06
3 Sigrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 22.07 +1.57 10.14
4 Juliette Holtskog Feremans Skien OK 30.27 +10.17 14.05
5 Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 36.11 +16.01 16.45

D 13-14

3 440 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synne Sandven Notodden OL 34.51   10.07
2 Vilde Aakre Leistad Skien OK 51.29 +16.38 14.57
3 Iril Ringheim Larvik OK 55.58 +21.07 16.16
4 Pernille Zagar Larvik OK 58.57 +24.06 17.08
5 Maren Sofie Fremstad Larvik OK 1.02.55 +28.04 18.17
6 Annika van Raaij Hedrum OL 1.13.24 +38.33 21.20
7 Emilie  Holtskog Feremans Skien OK 1.21.43 +46.52 23.45

D 15-16

4 630 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 42.27   9.10
2 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 43.11 +0.44 9.19
3 Une Holtermann Porsgrunn OL 46.27 +4.00 10.01
4 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 55.25 +12.58 11.58
5 Emilie Johansen Sandefjord OK 56.00 +13.33 12.05
6 Maria Grovan OL Tønsberg og omegn 1.01.44 +19.17 13.20
7 Emma Engehult Notodden OL 1.05.55 +23.28 14.14
8 Ingrid Mobråthen Botne SK 1.08.39 +26.12 14.49
9 Lerke Hjelseth OL Tønsberg og omegn 1.18.54 +36.27 17.02
10 Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 1.24.53 +42.26 18.20
  Anine Kjørholt Lie Porsgrunn OL ikke startet    

D 17-18

5 390 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 1.01.10   11.20
2 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 1.06.52 +5.42 12.24
3 Anny Horge Rogne OL Tønsberg og omegn 1.32.40 +31.30 17.11
  Elise Ausen Porsgrunn OL ikke startet    

D 21-

7 860 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Undstad Larvik OK 1.22.06   10.26
2 Elin Bjerva Larvik OK 1.23.49 +1.43 10.39
3 Tonje Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1.32.02 +9.56 11.42
4 Aurora Fossøy NTNUI 1.51.49 +29.43 14.13
5 Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL 1.51.59 +29.53 14.14

D 40-

5 390 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gry Aakre Skien OK 1.11.28   13.15

D 45-

5 390 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karina Nordrum Stokkenes Larvik OK 54.06   10.02
2 Sara Mathisen Porsgrunn OL 1.00.02 +5.56 11.08
3 Lene Loftesnes OL Tønsberg og omegn 1.11.49 +17.43 13.19
4 Elin Bordøy Hedrum OL 1.34.49 +40.43 17.35
5 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 1.47.10 +53.04 19.52

D 50-

4 630 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Vassend Porsgrunn OL 52.13   11.16
2 Kristin Sandven Notodden OL 53.54 +1.41 11.38
3 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 1.03.20 +11.07 13.40
4 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 1.03.24 +11.11 13.41
5 Astrid Brevik Stokke IL 1.07.52 +15.39 14.39
6 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 1.15.58 +23.45 16.24
  Janne Larsen Porsgrunn OL diskvalifisert    

D 55-

3 230 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 39.00   12.04

D 60-

3 230 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 39.18   12.10
2 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 57.54 +18.36 17.55

D 65-

2 810 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Saga Kjose IL 40.04   14.15
2 Randi Hansen Stokke IL 47.35 +7.31 16.56
3 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1.03.25 +23.21 22.34
4 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1.10.55 +30.51 25.14
  Ingrid Strande Skien OK ikke startet    
  Gro Eia OL Trollo ikke startet    

D 70-

2 810 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 43.18   15.24
2 Gerd Langseth Larvik OK 46.47 +3.29 16.38
3 Margareta Brynhildsen Stokke IL 49.10 +5.52 17.29
4 Bjørg Mostaul Bø OL 49.29 +6.11 17.36
5 May Helene Hansen Sandefjord OK 53.21 +10.03 18.59
6 Margit Ryen Steen Bø OL 1.05.19 +22.01 23.14
7 Gun Inger Jørgensen Porsgrunn OL 1.32.18 +49.00 32.50
  Astrid Lunde Drangedal OL brutt    

D 75-

2 810 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eli Klovning Porsgrunn OL 58.28   20.48
2 Thorunn Aamodt Ovesen Lardal OL 1.11.07 +12.39 25.18
  Hanne Bræck Kongsberg OL ikke startet    

D 80-

2 810 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1.43.09   36.42

H 11-12

2 160 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Sigurdsson Stokke IL 19.14   8.54
2 Sindre Furland Sandefjord OK 20.20 +1.06 9.24
3 Jens Dybvik Stokke IL 20.57 +1.43 9.41
4 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 22.29 +3.15 10.24
5 Tollef Tjentland Lardal OL 30.32 +11.18 14.08
6 Johan Hjorthaug Sandefjord OK 33.34 +14.20 15.32
7 Marcus Windvik Sandefjord OK 45.21 +26.07 20.59
8 Ole Magnus Storemyr IL Hauken 50.05 +30.51 23.11
  Rasmus Engehult Notodden OL ikke startet    

H 13-14

3 440 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gabriel Gjone Sandefjord OK 31.45   9.13
2 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 45.57 +14.12 13.21
3 Brage Eikås Sandefjord OK 47.59 +16.14 13.56
4 Kristian Ekeberg Fliid Skien OK 51.48 +20.03 15.03
5 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 54.45 +23.00 15.54
  Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Thomas Myhre Skien OK diskvalifisert    
  Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn ikke startet    

H 15-16

5 390 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Benjamin Gjone Sandefjord OK 45.53   8.30
2 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 48.58 +3.05 9.05
3 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 56.02 +10.09 10.23
4 Hallgeir Brevik Stokke IL 1.03.26 +17.33 11.46
5 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 1.03.43 +17.50 11.49
6 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 1.04.45 +18.52 12.00
7 Hallvard Tjentland Lardal OL 1.08.25 +22.32 12.41
8 Martin Ausen Porsgrunn OL 1.18.02 +32.09 14.28

H 17-18

7 860 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 1.01.58   7.53
2 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 1.12.21 +10.23 9.12
3 Åsmund Slokvik Notodden OL 1.14.49 +12.51 9.31
4 Oliver Østby OL Tønsberg og omegn 1.16.19 +14.21 9.42
5 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 1.20.01 +18.03 10.10
6 Vetle Mathisen OL Tønsberg og omegn 1.26.05 +24.07 10.57
7 Henrik R Holt Hedrum OL 1.28.56 +26.58 11.18
8 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 1.31.23 +29.25 11.37
  Jonas Eikås Sandefjord OK diskvalifisert    

H 19-20

8 660 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre R Holt Hedrum OL 1.09.35   8.02
2 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 1.16.27 +6.52 8.49
3 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 1.25.36 +16.01 9.53
4 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 1.27.59 +18.24 10.09
  Ludvig Johnsen Hedrum OL ikke startet    

H 21-

8 660 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thore Kornmo Porsgrunn OL 1.18.46   9.05
2 Helge Gisholt OK Skeidi 1.20.00 +1.14 9.14
3 Erling Grammeltvedt OK Skeidi 1.20.13 +1.27 9.15
4 Eirik Ravnan Tyrving IL 1.26.11 +7.25 9.57
5 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 1.26.33 +7.47 9.59
6 Jørgen Frøyd Larvik OK 1.26.47 +8.01 10.01
7 Onno Verberne OL Toten-Troll 1.42.25 +23.39 11.49
8 Steinar Lande Bø OL 1.48.11 +29.25 12.29
9 Martin Aske Andebu IL 1.52.26 +33.40 12.58
10 Georg Ellila Stokke IL 1.53.55 +35.09 13.09
11 Jarle Lysnes Hedrum OL 1.58.07 +39.21 13.38
12 Robert Fredriksen Notodden OL 2.15.07 +56.21 15.36
  Anders Felde Olaussen NTNUI brutt    

H 40-

7 860 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Einar Idland Andebu IL 1.29.32   11.23
2 Jesper Flogstad IL Hauken 1.50.10 +20.38 14.00
3 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 2.10.47 +41.15 16.38

H 45-

6 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 1.08.29   9.55
2 Anders Kristian Holt Hedrum OL 1.15.05 +6.36 10.52
3 Asgeir Fremstad Larvik OK 1.15.11 +6.42 10.53
4 Jens Tjentland Lardal OL 1.19.03 +10.34 11.27
5 Trond Evensen Andebu IL 1.25.58 +17.29 12.27
6 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 1.29.19 +20.50 12.56
7 Eelco van Raaij Hedrum OL 1.46.07 +37.38 15.22
8 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 1.58.16 +49.47 17.08

H 50-

6 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Ausen Porsgrunn OL 1.04.05   9.17
2 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1.15.51 +11.46 10.59
3 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 1.17.34 +13.29 11.14
4 Rune Engehult Notodden OL 1.18.27 +14.22 11.22
5 Espen Johnsen Hedrum OL 1.28.45 +24.40 12.51
6 Roger Lysnes Hedrum OL 1.33.07 +29.02 13.29
7 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1.44.15 +40.10 15.06
  Brede Ekeberg Fliid Skien OK diskvalifisert    
  Jørn Langerud Porsgrunn OL brutt    

H 55-

5 390 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Westin Porsgrunn OL 51.38   9.34
2 Jan Gatevold Porsgrunn OL 53.45 +2.07 9.58
3 Frode Robertsen Stokke IL 56.15 +4.37 10.26
4 Petter Løe Notodden OL 58.25 +6.47 10.50
5 Morten Johnsen Stokke IL 1.01.34 +9.56 11.25
6 Espen Raastad Skien OK 1.02.53 +11.15 11.40
7 Morten Andresen OK Skeidi 1.21.45 +30.07 15.10

H 60-

4 630 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Hovi Skien OK 47.37   10.17
2 Rune Laurantsen Skien OK 50.48 +3.11 10.58
3 Inge Glittum OK Skeidi 57.41 +10.04 12.27
4 Tov Arne Bondal Notodden OL 1.06.51 +19.14 14.26
5 Kai Midtskogen Botne SK 1.11.00 +23.23 15.20
6 Tron Solberg OK Skeidi 1.32.53 +45.16 20.03
  Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn brutt    

H 65-

3 230 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 36.34   11.19
2 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 40.44 +4.10 12.36
2 Martin Nauf Hedrum OL 40.44 +4.10 12.36
4 Sveinung Rekaa Notodden OL 41.13 +4.39 12.45
5 Per Chr. Hagen Bø OL 43.10 +6.36 13.21
6 Ole Johansson Porsgrunn OL 44.20 +7.46 13.43
7 Hugo A. Christensen Notodden OL 44.58 +8.24 13.55
8 Elling Aakre Andebu IL 47.15 +10.41 14.37

H 70-

3 230 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runar Kittilsen Stokke IL 38.25   11.53
2 Kjell Einar Aadnevik TIF Viking 38.44 +0.19 11.59
3 Dag Rønning Jensen OL Trollo 39.59 +1.34 12.22
4 Ragnar Hillestad Lardal OL 42.09 +3.44 13.02
5 Rolf Gjølberg Larvik OK 44.13 +5.48 13.41
6 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 44.28 +6.03 13.46
7 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 45.41 +7.16 14.08
8 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 46.20 +7.55 14.20
9 Helge Fossheim Hedrum OL 46.38 +8.13 14.26
10 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 49.24 +10.59 15.17
11 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 51.08 +12.43 15.49
12 Atle Remme Porsgrunn OL 52.27 +14.02 16.14
13 Bjørn Helge Ceeberg Hedrum OL 54.35 +16.10 16.53
14 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 58.21 +19.56 18.03
15 Hallvard Myrvoll Bø OL 1.02.36 +24.11 19.22
  Gunnar Mosevoll Skien OK ikke startet    
  Roar Løken Sandefjord OK ikke startet    

H 75-

2 810 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Odd Aure Drangedal OL 36.30   12.59
2 Kjell Meen Porsgrunn OL 37.24 +0.54 13.18
3 Lars Martin Gjein Stokke IL 38.37 +2.07 13.44
4 Tor Eivind Edvardsen Larvik OK 43.43 +7.13 15.33
  Ronald Bjerva Drangedal OL brutt    
  Asbjørn Bræck Kongsberg OL ikke startet    

H 80-

2 810 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 46.14   16.27
2 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 48.37 +2.23 17.18
3 Magnar Reppesgård Hedrum OL 49.08 +2.54 17.29
4 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 52.11 +5.57 18.34
5 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 54.48 +8.34 19.30
6 Helge Halvorsen Larvik OK 2.11.42 +1.25.28 46.52
  Oddvar Bruun OL Tønsberg og omegn ikke startet    

H 85-

2 810 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Tvedten Larvik OK 1.15.39   26.55

Utvikling C

2 160 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ane Mathisen OL Tønsberg og omegn 34.13   15.50
  Olav Hjorthaug Sandefjord OK ikke startet    

B-åpen

3 440 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hege Melby Lardal OL 59.00   17.09
2 Rune Holtskog Skien OK 1.05.46 +6.46 19.07
3 Eirinn Hiis Stokke IL 1.09.47 +10.47 20.17
4 Kristin Hjortland Larvik OK 1.17.42 +18.42 22.35
5 Ingunn Gåsodden Skien OK 1.18.32 +19.32 22.49
6 Alexandra Wennerstrand Porsgrunn OL 1.19.05 +20.05 22.59
7 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 1.19.35 +20.35 23.08
  Kristin Johansson Larvik OK ikke startet    
  Mia Engehult Notodden OL ikke startet    
  Stein Ødegård OL Tønsberg og omegn ikke startet    

C-åpen

2 160 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Jarle  Eikeland OL Tønsberg og omegn 23.34   10.54
2 Anne Melsom Bjerke NOTEAM 48.21 +24.47 22.23
3 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 59.19 +35.45 27.27
4 Hilde Ekeberg Friid NOTEAM 1.21.13 +57.39 37.36
  Bjørn Carlsen Notodden OL diskvalifisert    

D 17AK

3 230 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 34.01   10.31
2 Astrid Fugleneb Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 35.46 +1.45 11.04
3 Mona Holte Porsgrunn OL 45.56 +11.55 14.13
4 Anita Mathisen OL Tønsberg og omegn 53.31 +19.30 16.34
5 Rita Raastad Skien OK 58.49 +24.48 18.12
  Lenka Westin Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 17AK

4 630 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Albert Aamand Idrettslaget Dyre Vaa 42.11   9.06
2 Henrik Wennerstrand Porsgrunn OL 50.51 +8.40 10.58
3 Johnny Mathisen OL Tønsberg og omegn 1.00.11 +18.00 12.59
  Truls Fjeldstad Porsgrunn OL brutt


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +