Resultater KM Telemark og Vestfold - Mellomdistanse - Hjalmarløpet - 2015



Resultater KM Telemark og Vestfold - Mellomdistanse - Hjalmarløpet
Skien, Telemark - 16. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 550 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Martin Dybvik Stokke IL 16:05   10:22
  Sindre Flatin Erichsen Skien OK 19:36   12:38
  Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 23:17   15:01
  Ane Røed Gjertsen Stokke IL 26:34   17:08
  Adrian Hagen Porsgrunn OL 20:12   13:01
  Sondre Kornmo Porsgrunn OL 15:44   10:09
  Johanna Kristensen Stokke IL 23:41   15:16
  Mathilde Kristensen Stokke IL 26:34   17:08
  Vilde Aakre Leistad Skien OK 21:20   13:45
  Emma Dehli Mathiassen Stokke IL 23:18   15:01
  Nora Løberg Pettersen Skien OK 23:43   15:18
  Magnus Sigurdsson Stokke IL 15:01   9:41
  Ole Magnus R. Storemyr IL Hauken 24:51   16:01
  Andrea Strøm Stokke IL 23:30   15:09

D 11-12

1 420 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 11:06   7:49
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 11:33 +0:27 8:08
3 Eline Schjerven Lardal OL 16:21 +5:15 11:30

D 13-14

2 010 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanna Johansson Hedrum OL 20:37   10:15
2 Elise Ausen Porsgrunn OL 22:10 +1:33 11:01
3 Malene Nysæter Skien OK 25:03 +4:26 12:27
4 Bethina Staulen Fredin Skien OK 25:12 +4:35 12:32
5 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 25:39 +5:02 12:45
6 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 31:27 +10:50 15:38
7 Ylva Aasestad Hedrum OL 36:25 +15:48 18:07

D 13-16N

1 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emilie Myhre Skien OK 12:18   7:56

D 15-16

2 880 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 26:17   9:07
2 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 29:55 +3:38 10:23
3 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 31:47 +5:30 11:02
4 Anna Meen Porsgrunn OL 36:23 +10:06 12:37
5 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 37:28 +11:11 13:00
6 Ingrid G. Mehammer Porsgrunn OL 40:07 +13:50 13:55
7 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 41:50 +15:33 14:31

D 17-18

3 160 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 35:42   11:17
2 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 37:14 +1:32 11:46
3 Emilie Westin Porsgrunn OL 37:47 +2:05 11:57
4 Linn Hege Roso Lardal OL 43:07 +7:25 13:38

D 19-20

3 160 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Julie Hjortland Larvik OK 28:13   8:55
2 Kristine Ausen Porsgrunn OL 34:09 +5:56 10:48
3 Lene Therese Myrland Notodden OL 40:10 +11:57 12:42

D 21-

3 160 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elin Bjerva Larvik OK 26:03   8:14
2 Ingrid Undstad Larvik OK 26:06 +0:03 8:15
3 Kari Christiansen Sandefjord OK 28:54 +2:51 9:08
4 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 31:24 +5:21 9:56
5 Kaja Torpe Lien Porsgrunn OL 31:55 +5:52 10:06
6 Gunn Mariken Bjerva Drangedal OL 35:18 +9:15 11:10
7 Ingvild Eckdahl OK Horten 35:53 +9:50 11:21
8 Gyri Myhre Skien OK 35:57 +9:54 11:22
9 Grethe B Clausen Larvik OK 37:11 +11:08 11:46

D 40-

3 160 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 40:04   12:40
2 Åse Nysæter Skien OK 41:25 +1:21 13:06
3 Anette Firing Andebu IL 42:08 +2:04 13:20
4 Lenka Westin Porsgrunn OL 42:14 +2:10 13:21
5 Sara Mathisen Porsgrunn OL 42:56 +2:52 13:35
6 Anikken Gjein Dybvik Stokke IL 1:04:12 +24:08 20:18

D 50-

2 510 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Turid Vongraven Skien OK 38:35   15:22

D 60-

1 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Strande Skien OK 21:22   11:52
2 Elisabeth Rød Andebu IL 44:24 +23:02 24:40

D 70-

1 800 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Synnøve Dalva Bø OL 30:52   17:08
2 May Helene Hansen Sandefjord OK 38:30 +7:38 21:23
3 Eli Klovning Porsgrunn OL 47:57 +17:05 26:38
4 Inger Lise Solberg Bø OL 48:31 +17:39 26:57
5 Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL 1:01:41 +30:49 34:16

H -10

1 420 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Gaute Nysæter Skien OK 24:47   17:27
  Henrik R. Storemyr IL Hauken 23:23   16:28

H 11-12

1 420 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 11:51   8:20
2 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 13:09 +1:18 9:15
3 Magnus Brodin Porsgrunn OL 15:48 +3:57 11:07
4 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 17:14 +5:23 12:08
5 Theodor Bjørk Sandefjord OK 17:19 +5:28 12:11
6 Ådne Hålimoen Heistad Porsgrunn OL 19:52 +8:01 13:59
7 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 26:00 +14:09 18:18
8 Ola Meen Porsgrunn OL 26:31 +14:40 18:40

H 11-12N

1 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Eckdahl OK Horten 15:31   10:00
2 Bendik Schia Løe Notodden OL 18:08 +2:37 11:41

H 13-14

2 010 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 19:23   9:38
2 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 20:44 +1:21 10:18
3 Snorre Slokvik Notodden OL 22:37 +3:14 11:15
4 Per Anders Eckdahl OK Horten 25:00 +5:37 12:26
5 Iver Ringheim Larvik OK 25:56 +6:33 12:54
6 Åsmund Slokvik Notodden OL 26:30 +7:07 13:11
7 Jakob Schia Løe Notodden OL 26:32 +7:09 13:12
8 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 29:09 +9:46 14:30
9 Karl Mathias Wold OK Horten 31:47 +12:24 15:48

H 13-16N

1 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikkel Weregeland Aas Skien OK 15:24   9:56

H 15-16

3 160 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre R Holt Hedrum OL 24:18   7:41
2 Skjalg Nysæter Skien OK 27:17 +2:59 8:38
3 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 27:46 +3:28 8:47
4 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 28:27 +4:09 9:00
5 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 29:55 +5:37 9:28
6 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 30:02 +5:44 9:30
7 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 33:54 +9:36 10:43
8 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 35:59 +11:41 11:23
9 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 44:23 +20:05 14:02

H 17-18

4 290 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Herman Aarstrand Kirste Skien OK 33:28   7:48
2 Ole Flaatten OK Skeidi 34:13 +0:45 7:58
3 Tobias Kristensen Larvik OK 34:52 +1:24 8:07
4 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 35:24 +1:56 8:15
5 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 35:59 +2:31 8:23
6 Jens Didrik Berg Larvik OK 38:34 +5:06 8:59
7 Simon Nysæter Skien OK 38:55 +5:27 9:04
8 Vegard Landsverk Skien OK 39:51 +6:23 9:17
9 Jarle Lysnes Hedrum OL 47:05 +13:37 10:58
10 Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK 1:01:27 +27:59 14:19

H 17-N

1 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 14:02   9:03

H 19-20

4 290 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL 29:01   6:45
2 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 32:04 +3:03 7:28
3 Arvid Nelson Lardal OL 50:10 +21:09 11:41

H 21-

4 290 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thore Kornmo Porsgrunn OL 27:43   6:27
2 Dag Steinar Ragvin Bø OL 29:36 +1:53 6:53
3 Runar Torpe Lien Porsgrunn OL 31:06 +3:23 7:14
4 Jørgen Frøyd Larvik OK 32:18 +4:35 7:31
5 Kjetil Dahl Skien OK 33:46 +6:03 7:52
5 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL 33:46 +6:03 7:52
7 Steinar Lande Bø OL 34:29 +6:46 8:02
8 Trond Gjelstad Sandefjord OK 34:34 +6:51 8:03
9 Lars Steinar Hefre Bø OL 37:17 +9:34 8:41
10 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 37:25 +9:42 8:43
11 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 39:09 +11:26 9:07
12 Dag-Øyvind Olsen Djuvik Bø OL 40:58 +13:15 9:32
13 Siggen Ytrehus Bø OL 41:25 +13:42 9:39
14 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 51:34 +23:51 12:01
15 Robert Fredriksen Notodden OL 53:25 +25:42 12:27

H 40-

4 290 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 34:14   7:58
2 Kjell Westin Porsgrunn OL 39:29 +5:15 9:12
3 Trond Evensen OL Tønsberg og omegn 46:13 +11:59 10:46
4 Ronny Nelson Lardal OL 1:08:00 +33:46 15:51
5 Kenneth Dybvik Stokke IL 1:36:56 +1:02:42 22:35

H 50-

2 880 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 27:09   9:25
2 Petter Løe Notodden OL 27:38 +0:29 9:35
3 Roger Lysnes Hedrum OL 32:32 +5:23 11:17
4 Arne Kristensen Stokke IL 33:08 +5:59 11:30
5 Bjørn Richard Kirste Skien OK 33:10 +6:01 11:30
6 Roy Gjerding OK Moss 42:57 +15:48 14:54
7 Inge Ringheim Larvik OK 43:22 +16:13 15:03
8 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:08:43 +41:34 23:51

H 60-

2 880 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 29:25   10:12
2 Per Chr. Hagen Bø OL 30:08 +0:43 10:27
3 Sveinung Rekaa Notodden OL 30:19 +0:54 10:31
4 Hugo Christensen Notodden OL 31:29 +2:04 10:55
5 Ole Johansson Porsgrunn OL 34:10 +4:45 11:51
6 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 34:39 +5:14 12:01
7 Terje Ludvigsen Larvik OK 39:49 +10:24 13:49
  Dagfinn Torpe Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Dag Kristensen OK Skeidi diskvalifisert    

H 70-

2 510 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnar Hillestad Lardal OL 29:32   11:45
2 Lars Martin Gjein Stokke IL 31:24 +1:52 12:30
3 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 32:22 +2:50 12:53
4 Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK 33:02 +3:30 13:09
5 Olav Solberg Bø OL 35:20 +5:48 14:04
6 Ronald Bjerva Drangedal OL 35:40 +6:08 14:12
7 Odd Aure Drangedal OL 38:49 +9:17 15:27
8 Carl Ove Berg OK Skeidi 39:33 +10:01 15:45
9 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 39:38 +10:06 15:47

C-åpen

1 420 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 13:04   9:12
2 Gry Staulen Skien OK 16:20 +3:16 11:30
3 Arnfinn Sørum Skien OK 19:06 +6:02 13:27
4 Ingunn Gåsodden Skien OK 19:59 +6:55 14:04
5 Lars Georg Gjertsen Stokke IL 21:11 +8:07 14:55
6 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 24:32 +11:28 17:16
7 Heidi Eriksen Larvik OK 47:32 +34:28 33:28

B-åpen

2 010 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Petter Wergeland Aas Skien OK 20:04   9:59
2 Trude Nysæter Skien OK 29:07 +9:03 14:29
3 Lene Meen Porsgrunn OL 30:51 +10:47 15:20
4 Bjørn Carlsen Notodden OL 31:29 +11:25 15:39
5 Liv Kristin Lian Aasestad Hedrum OL 40:54 +20:50 20:20
6 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 49:42 +29:38 24:43
7 David Solli Skien OK 1:28:05 +1:08:01 43:49
  Kristin Johansson Hedrum OL diskvalifisert    

D 45-

2 880 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 30:12   10:29
2 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 32:47 +2:35 11:22
3 Hilde Vassend Porsgrunn OL 33:25 +3:13 11:36
4 Kristin Hjortland Larvik OK 39:46 +9:34 13:48
5 Kristin Kornmo Porsgrunn OL 49:51 +19:39 17:18
6 Turid Bertelsen Porsgrunn OL 50:20 +20:08 17:28
7 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 51:14 +21:02 17:47
8 Lill-Ann Torp Sandefjord OK 52:11 +21:59 18:07

D 55-

2 510 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete Hovi Skien OK 22:36   9:00
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 26:15 +3:39 10:27
3 Karin Eriksen OL Tønsberg og omegn 33:44 +11:08 13:26
4 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 37:52 +15:16 15:05

D 65-

1 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Lunde Drangedal OL 30:20   16:51
2 Margit Ryen Steen Bø OL 32:17 +1:57 17:56

D 75-

1 800 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 59:30   33:03
  Olaug F. Johansen Sauda Orienteringsklubb brutt    

H 45-

3 160 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørn Myrland Notodden OL 25:38   8:06
2 Tor Ivar Christiansen OL Tønsberg og omegn 27:11 +1:33 8:36
3 Øyvind Flaatten OK Skeidi 27:26 +1:48 8:40
3 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 27:26 +1:48 8:40
5 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 27:46 +2:08 8:47
6 Anders Kristian Holt Hedrum OL 29:17 +3:39 9:16
7 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 29:41 +4:03 9:23
8 Ingar Aasestad Hedrum OL 35:02 +9:24 11:05
9 Jostein Mehammer Porsgrunn OL 40:58 +15:20 12:57
10 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 41:29 +15:51 13:07
11 Tom Kristensen Larvik OK 45:34 +19:56 14:25
12 Terje Bakke Porsgrunn OL 57:51 +32:13 18:18

H 55-

2 880 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arve Glittum OK Skeidi 23:03   8:00
2 Rune Laurantsen Skien OK 26:41 +3:38 9:15
3 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 28:36 +5:33 9:55
4 Karl Mikkelsen OL Tønsberg og omegn 30:32 +7:29 10:36
5 Åge-Geir Skatter Notodden OL 33:27 +10:24 11:36
6 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 38:33 +15:30 13:23
7 Tron Solberg OK Skeidi 40:31 +17:28 14:04

H 65-

2 510 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 26:40   10:37
2 Elling Aakre Andebu IL 28:40 +2:00 11:25
3 Paul Skjaker Hadeland OL 30:34 +3:54 12:10
4 Runar Kittilsen Stokke IL 30:58 +4:18 12:20
5 Atle Remme Porsgrunn OL 31:08 +4:28 12:24
6 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 32:48 +6:08 13:04
7 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 33:40 +7:00 13:24
8 Bjørn Steen Bø OL 34:31 +7:51 13:45
9 Hogne Kjærås Andebu IL 37:40 +11:00 15:00
10 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 54:05 +27:25 21:32
  Torgeir Sundby OK Skeidi diskvalifisert    

D 13-16C

1 420 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Therese Guttormsen Sørum Skien OK 14:30   10:12
2 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 15:05 +0:35 10:37
3 Åsta Firing Simonsen Andebu IL 15:07 +0:37 10:38

H 13-16C

1 420 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marius Sæther Mydland Hedrum OL 16:12   11:24


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +