---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater KM Telemark / Vestfold - Mellomdistanse 2018



Resultater KM KM Telemark / Vestfold - Mellomdistanse
Botne, Vestfold - 9. juni 2018

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 560 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Kaia Ringen OL Trollo 15:38 +-8:10 10:01
0 Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 37:18 +13:30 23:54
0 Ada Josefine Knoop OL Tønsberg og omegn 34:47 +10:59 22:17
0 Josephine Lin Bjørk Sandefjord OK 23:48   15:15
0 Emma Åsheimer OL Tønsberg og omegn 21:18 +-2:30 13:39

D -10

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ingvild Ringheim Larvik OK 17:23 +1:33 9:08
0 Anna Strøm Juliussen Sandefjord OK 15:50   8:20
0 Maja Kristensen Notodden OL 34:19 +18:29 18:03
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 20:19 +4:29 10:41

D 11-12

2 220 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pernille Zagar Larvik OK 33:02   14:52
2 Thelma Brathagen Larvik OK 37:07 +4:05 16:43
3 Daniella Gjone Sandefjord OK 38:13 +5:11 17:12
4 Annika van Raaij Hedrum OL 38:24 +5:22 17:17
5 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 43:03 +10:01 19:23
  Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Sofie Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL ikke startet    

D 13-14

2 600 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 24:30   9:25
2 Synne Sandven Notodden OL 27:36 +3:06 10:36
3 Maria Grovan OL Tønsberg og omegn 32:56 +8:26 12:40
4 Ingeborg Hovdejord Notodden OL 35:46 +11:16 13:45
5 Iril Ringheim Larvik OK 40:41 +16:11 15:38
6 Agathe Brathagen Larvik OK 40:48 +16:18 15:41
7 Marlene Skramdal Hedrum OL 43:37 +19:07 16:46

D 13-16N

1 900 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Linn Strøm Sandefjord OK 21:10   11:08

D 15-16

3 560 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 35:56   10:05
2 Une Holtermann Porsgrunn OL 38:58 +3:02 10:56
3 Eline Schjerven Lardal OL 41:28 +5:32 11:38
4 Emma Engehult Notodden OL 43:44 +7:48 12:17
5 Mina Schjerven Lardal OL 44:32 +8:36 12:30
6 Ingrid Mobråthen Botne SK 45:54 +9:58 12:53
7 Anine Kjørholt Lie Porsgrunn OL 46:33 +10:37 13:04
8 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 46:51 +10:55 13:09
9 Lerke Hjelseth OL Tønsberg og omegn 52:59 +17:03 14:52
10 Mari Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 53:43 +17:47 15:05
11 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 53:53 +17:57 15:08
12 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 1:04:10 +28:14 18:01
  Lise Strøm Sandefjord OK brutt    
  Anny Horge Rogne OL Tønsberg og omegn brutt    

D 17-C

2 220 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirunn Hiis Stokke IL 29:44   13:23
2 May-Britt Skramdal Hedrum OL 36:14 +6:30 16:19
3 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 37:41 +7:57 16:58
4 Kari Berg Larvik OK 54:24 +24:40 24:30

D 17-18

3 880 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 39:19   10:07
2 Elise Ausen Porsgrunn OL 44:17 +4:58 11:24
3 Anne Omholt Berrefjord Lardal OL 47:49 +8:30 12:19
4 Maren Norderud IL Tyrving 51:42 +12:23 13:19
5 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 57:24 +18:05 14:47
6 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 1:02:25 +23:06 16:05

D 19-20

3 880 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 35:11   9:04
2 Emilie Westin Nydalens SK 43:35 +8:24 11:13
3 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 44:57 +9:46 11:35
  Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK diskvalifisert    

D 21-

3 880 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 36:39   9:26
2 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 40:07 +3:28 10:20
3 Tonje Rasmussen OL Tønsberg og omegn 42:30 +5:51 10:57
4 Elin Bjerva Larvik OK 42:35 +5:56 10:58
5 Ingrid Undstad Larvik OK 44:26 +7:47 11:27
6 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 44:35 +7:56 11:29
7 Maja Fjellstad Knutsen Porsgrunn OL 45:30 +8:51 11:43
8 Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL 45:48 +9:09 11:48
9 Kristine Ausen NTNUI 46:22 +9:43 11:57
10 Linn Verde Thon Sturla, IF 46:28 +9:49 11:58
11 Julie Hjortland NTNUI 50:42 +14:03 13:04

D 40-

3 880 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 36:25   9:23
2 Liv Schjerven Lardal OL 50:15 +13:50 12:57
3 Lene Loftesnes OL Tønsberg og omegn 54:30 +18:05 14:02
4 Siv Wiersdalen Porsgrunn OL 1:11:28 +35:03 18:25

D 45-

3 560 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mariann Øren Arvesen Sandefjord OK 38:19   10:45
2 Birgit Økern Jensen Konnerud IL 40:07 +1:48 11:16
3 Sara Mathisen Porsgrunn OL 40:14 +1:55 11:18
4 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 40:45 +2:26 11:26
5 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 47:03 +8:44 13:12
6 Anette Kjærås Firing Andebu IL 51:55 +13:36 14:35
7 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 57:19 +19:00 16:06
8 Lenka Westin Porsgrunn OL 57:48 +19:29 16:14
9 Katrine van Raaij Hedrum OL 1:06:41 +28:22 18:43
10 Wenche Eikås Sandefjord OK 1:20:13 +41:54 22:31

D 50-

3 560 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Vassend Porsgrunn OL 48:16   13:33
2 Veslemøy Solberg Konnerud IL 51:13 +2:57 14:23
3 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 52:49 +4:33 14:50
4 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 53:51 +5:35 15:07
5 Toini Skyttersæter Konnerud IL 55:58 +7:42 15:43
6 Astrid Brevik Stokke IL 1:01:46 +13:30 17:21

D 55-

3 560 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Hennum Lierbygda OL 41:16   11:35
2 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 51:55 +10:39 14:35

D 60-

3 560 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete S B Hovi Skien OK 45:42   12:50
2 Anne-Berit Rasmussen OL Tønsberg og omegn 1:03:18 +17:36 17:46

D 65-

2 540 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Randi Hansen Stokke IL 57:46   22:44
2 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 58:51 +1:05 23:10

D 70-

2 540 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gerd Langseth Larvik OK 57:13   22:31
2 Eli Klovning Porsgrunn OL 1:19:45 +22:32 31:23

D 80-

2 540 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:02:14   24:30

D 75-

2 540 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Birgitte Bekkelund Røyken OL 59:11   23:18

H -10

1 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Sindre Furland Sandefjord OK 16:56   8:54
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 24:10 +7:14 12:43

H 11-12

2 220 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Sigurdson Stokke IL 27:25   12:20
2 Ludvig Skramdal Hedrum OL 36:33 +9:08 16:27
  Gaute Nysæter Skien OK ikke startet    
  Ole Magnus Storemyr IL Hauken ikke startet    

H 13-14

2 600 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 22:44   8:44
2 Benjamin Gjone Sandefjord OK 25:16 +2:32 9:43
3 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 27:29 +4:45 10:34
4 Brage Eikås Sandefjord OK 28:01 +5:17 10:46
5 Oscar Wiersdalen Thunold Porsgrunn OL 28:46 +6:02 11:03
6 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 29:21 +6:37 11:17
7 Theodor Bjørk Sandefjord OK 31:55 +9:11 12:16
8 Gabriel Gjone Sandefjord OK 34:30 +11:46 13:16
9 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 34:37 +11:53 13:18
10 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 36:13 +13:29 13:55
11 Lars Loftesnes Kaupang OL Tønsberg og omegn 44:05 +21:21 16:57
12 Oskar Baklid Konnerud IL 50:29 +27:45 19:25
13 Erik Zagar Larvik OK 1:09:03 +46:19 26:33

H 13-16C

2 220 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Alfred Schau Konnerud IL 1:01:53   27:52

H 15-16

3 880 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 29:21   7:33
2 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 34:35 +5:14 8:54
3 Viljan van Raaij Hedrum OL 35:26 +6:05 9:07
4 Iver Ringheim Larvik OK 36:29 +7:08 9:24
5 Oliver Østby OL Tønsberg og omegn 37:35 +8:14 9:41
6 Halvard Kornmo Porsgrunn OL 38:41 +9:20 9:58
7 Åsmund Slokvik Notodden OL 41:47 +12:26 10:46
8 Jonas Eikås Sandefjord OK 42:57 +13:36 11:04
9 Henrik R Holt Hedrum OL 43:07 +13:46 11:06
10 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 50:57 +21:36 13:07
11 Snorre Slokvik Notodden OL 51:02 +21:41 13:09
12 Hallgeir Brevik Stokke IL 1:04:55 +35:34 16:43
13 Martin Ausen Porsgrunn OL 1:29:06 +59:45 22:57

H 17-C

2 220 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Jarle Eikeland OL Tønsberg og omegn 23:43   10:40
2 Oliver Dravecky OL Trollo 27:33 +3:50 12:24
3 Stig Hjelseth OL Tønsberg og omegn 37:49 +14:06 17:02

H 17-N

1 900 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Stian Lillegård Lillomarka OL ikke startet    

H 17-18

4 290 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 35:21   8:14
2 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 38:35 +3:14 8:59
3 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 40:55 +5:34 9:32
4 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 45:54 +10:33 10:41
5 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 46:05 +10:44 10:44
6 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 48:05 +12:44 11:12
7 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 52:45 +17:24 12:17
  Skjalg Nysæter Skien OK ikke startet    

H 19-20

4 290 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre R Holt Hedrum OL 31:58   7:27
2 Øystein Fruseth Christiansen NTNUI 36:12 +4:14 8:26

H 21-

4 290 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thore Kornmo Porsgrunn OL 35:15   8:13
2 Jørn Sundby Larvik OK 36:20 +1:05 8:28
3 Jørgen Frøyd Larvik OK 38:53 +3:38 9:03
4 Erling Grammeltvedt OK Skeidi 39:13 +3:58 9:08
5 Helge Gisholt OK Skeidi 41:33 +6:18 9:41
6 Anders Bjørningstad Kristoffersen Kristiansand OK 44:36 +9:21 10:23
7 Harald Thon Sturla, IF 44:46 +9:31 10:26
8 Robert Fredriksen Notodden OL 52:32 +17:17 12:14
  Steinar Lande Bø OL diskvalifisert    
  Harald Kvisli Notodden OL ikke startet    

H 40-

4 290 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jesper Flogstad IL Hauken 54:29   12:42
2 Lars Ole Thunold Porsgrunn OL 54:59 +0:30 12:48

H 45-

3 880 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dag Ausen Porsgrunn OL 33:44   8:41
2 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 36:30 +2:46 9:24
3 Eelco van Raaij Hedrum OL 38:47 +5:03 9:59
4 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 39:47 +6:03 10:15
5 Sturle Furland Sandefjord OK 39:53 +6:09 10:16
6 Tom Kristensen Larvik OK 40:21 +6:37 10:23
7 Anders Kristian Holt Hedrum OL 43:15 +9:31 11:08
8 Jostein Mehammer Porsgrunn OL 59:08 +25:24 15:14
  Bjørn Lie Porsgrunn OL ikke startet    

H 50-

3 880 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørnar Olsrød Stokke IL 37:01   9:32
2 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 38:04 +1:03 9:48
3 Rune Engehult Notodden OL 39:47 +2:46 10:15
4 Lars Baklid Konnerud IL 40:12 +3:11 10:21
5 Jan Gatevold Porsgrunn OL 40:26 +3:25 10:25
6 Kjell Westin Porsgrunn OL 42:01 +5:00 10:49
7 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 46:40 +9:39 12:01
8 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 48:56 +11:55 12:36
9 Christian Jomaas Fossum IF 51:26 +14:25 13:15
10 Inge Ringheim Larvik OK 1:10:36 +33:35 18:11
11 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 1:51:19 +1:14:18 28:41
  Øyvind Flaatten OK Skeidi ikke startet    

H 55-

3 560 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 32:34   9:08
2 Inge Glittum OK Skeidi 39:28 +6:54 11:05
3 Morten Andresen OK Skeidi 51:07 +18:33 14:21

H 60-

3 560 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arve Glittum OK Skeidi 29:53   8:23
2 Torgeir Strandhagen Røyken OL 31:36 +1:43 8:52
3 Harald Hovi Skien OK 41:01 +11:08 11:31
4 Trond Hegna Asker Skiklubb 42:06 +12:13 11:49
5 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 57:47 +27:54 16:13

H 65-

3 560 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 36:51   10:21
2 Sveinung Rekaa Notodden OL 38:05 +1:14 10:41
3 Atle Remme Porsgrunn OL 39:15 +2:24 11:01
4 Ole Johansson Porsgrunn OL 41:09 +4:18 11:33
5 Per Furuheim Skien OK 42:57 +6:06 12:03
6 Elling Aakre Andebu IL 45:05 +8:14 12:39
7 Dag Kristensen OK Skeidi 45:17 +8:26 12:43
8 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 48:42 +11:51 13:40
9 Per Chr. Hagen Bø OL 48:55 +12:04 13:44
10 Per Øhlckers IL Tyrving 50:16 +13:25 14:07
11 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 59:34 +22:43 16:43
12 Hugo A. Christensen Notodden OL 1:13:40 +36:49 20:41

H 70-

2 540 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Runar Kittilsen Stokke IL 28:57   11:23
2 Ragnar Hillestad Lardal OL 33:19 +4:22 13:07
3 Rolf Gjølberg Larvik OK 34:39 +5:42 13:38
4 Lars Martin Gjein Stokke IL 39:08 +10:11 15:24
5 Kjell Meen Porsgrunn OL 39:42 +10:45 15:37
6 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 41:19 +12:22 16:15
7 Roar Løken Sandefjord OK 43:27 +14:30 17:06
8 Kjell Dolva Skien OK 45:06 +16:09 17:45
9 Helge Fossheim Hedrum OL 45:07 +16:10 17:45
10 Alf Johan Hjelmtvedt Eiker OL 46:21 +17:24 18:14
11 Carl Ove Berg OK Skeidi 57:38 +28:41 22:41
12 John Schau Konnerud IL 1:10:17 +41:20 27:40
  Arne Kristensen Stokke IL diskvalifisert    
  Jiri Urvalek Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 75-

2 540 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 34:42   13:39
2 Tor Eivind Edvardsen Larvik OK 49:27 +14:45 19:28
3 Oddvar Bruun OL Tønsberg og omegn 51:25 +16:43 20:14
4 Ivar Louis Berg Sturla, IF 52:33 +17:51 20:41
5 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 54:43 +20:01 21:32
6 Anton Lomme Hedrum OL 58:18 +23:36 22:57
7 Odd Aure Drangedal OL 1:04:13 +29:31 25:16
8 Ronald Bjerva Drangedal OL 1:05:50 +31:08 25:55
  Magne Klovning Porsgrunn OL diskvalifisert    

H80-

2 540 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Magnar Reppesgård Hedrum OL diskvalifisert    
  Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Helge Halvorsen Larvik OK brutt    
  Fritjof Robertsen OL Tønsberg og omegn ikke startet    
  Oddvar Gjelstad Sandefjord OK ikke startet    

H17-B

2 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thor Norderud IL Tyrving 38:32   14:49

D17-B

2 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Hjortland Larvik OK 29:45   11:26
2 Nora Skyttersæter Saugerud Halden SK 44:54 +15:09 17:16
3 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 51:43 +21:58 19:53
4 Kristin Repstad Storemyr IL Hauken 1:27:26 +57:41 33:37

A-Åpen

3 560 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sondre  Evensen OL Tønsberg og omegn 39:04   10:58
2 Håkon O  Berrefjord Lardal OL 45:28 +6:24 12:46
3 Dan Kristensen Notodden OL 46:58 +7:54 13:11
4 Liv Kristin O  Berrefjord Lardal OL 54:57 +15:53 15:26
5 Ellen Strøm Juliussen Sandefjord OK 1:01:42 +22:38 17:19
6 Benedikte Wiig Bøen Porsgrunn OL 1:05:34 +26:30 18:25

B-Åpen

2 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Gjone Sandefjord OK 36:31   14:02
2 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 49:41 +13:10 19:06
3 Jon Lars Hovdejord NOTEAM 51:24 +14:53 19:46
4 Kristin Johansson Hedrum OL 53:27 +16:56 20:33
5 Odd Egil Frogner OL Trollo 1:15:06 +38:35 28:53

C-Åpen

2 220 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK 38:07   17:10
2 Sigrun Gjone Sandefjord OK 51:51 +13:44 23:21


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +