Resultater Kristtornløpet 2014



Resultater Orientering Kristtornløpet
Stord, Hordaland - 6. april 2014

N-Open

2 100 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Johannes Andersen Stord Orientering 34:44   16:32
0 Mathilde Grov Bekkenes Stord Orientering 47:27 +12:43 22:35
0 Liv Kjersti Ersland Stord Orientering 1:23:44 +49:00 39:52
0 Paul Aleksander Eskeland Stord Orientering 44:43 +9:59 21:17
0 Tore Kristoffer Eskeland Stord Orientering 45:47 +11:03 21:48
0 Live Berge Flo Gneist, IL 38:56 +4:12 18:32
0 Morten Gjøsæther IL Solid 24:29   11:39
0 Helene Grønbech Askøy OL 25:38   12:12
0 Mari Fitjar Hjelle Fitjar IL 38:18 +3:34 18:14
0 Jørgen Skram Isdahl Fitjar IL 26:58   12:50
0 Mathilde Øien Kloster Fitjar IL 38:22 +3:38 18:16
0 Øyvind Realfsen Koppang Stord Orientering 34:45 +0:01 16:32
0 Johanne Hystad Kyvik Stord Orientering 1:30:06 +55:22 42:54
0 Solveig Da-Yeon Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 29:54   14:14
0 Magnus Abel Mehammar Stord Orientering 1:17:40 +42:56 36:59
0 Anny Patterson Møklebust Gneist, IL 33:51   16:07
0 Mathea Patterson Møklebust Gneist, IL 29:46   14:10
0 Anna Lena Nes Stord Orientering 1:23:33 +48:49 39:47
0 Herman Nes Stord Orientering 1:23:22 +48:38 39:41
0 Tonje Rykkje Stord Orientering 47:32 +12:48 22:38
0 Magnus Kristoffersen Skålevik Fitjar IL 38:16 +3:32 18:13
0 Even Torvund Fitjar IL 50:54 +16:10 24:14
  Noah Bergesen Skålevik Fitjar IL ikke startet    
  Siri Steinsvik Stord Orientering ikke startet    

N-Open Lang

2 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Reistad Fana IL 28:01   11:12
2 Hege Kristin Hilleren Askøy OL 41:09 +13:08 16:27

D/H-10

2 100 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
0 Erlend Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 25:01   11:54
0 Brage Bell Lysaker Fana IL 24:08   11:29
0 Agnes Lehmann Varegg Fleridrett 46:15   22:01

D11-12

2 100 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marie Aadland Samnanger IL 20:08   9:35
2 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 21:16 +1:08 10:07
3 Andrea Skage Gneist, IL 23:08 +3:00 11:00
4 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 24:19 +4:11 11:34
5 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 25:32 +5:24 12:09
6 Victoria Torsvik Gneist, IL 27:30 +7:22 13:05
7 Svanhild Grevskott Båtnes Varegg Fleridrett 33:14 +13:06 15:49

D/H11-12N

2 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eline Fitjar Hjelle Fitjar IL 51:36   24:34
  Ingrid Gjøsæther IL Solid diskvalifisert    

D13-14

2 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingunn Torød Buset Gneist, IL 33:56   15:25
2 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 38:54 +4:58 17:40
3 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 44:43 +10:47 20:19
4 Benedicte Johannessen Gneist, IL 46:28 +12:32 21:07
5 Ragnhild Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 46:44 +12:48 21:14
6 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 48:30 +14:34 22:02

D15-16

3 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 42:52   12:14
2 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 45:32 +2:40 13:00
3 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 48:02 +5:10 13:43
4 Gunhild Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 59:53 +17:01 17:06
5 Julie Roll Tørnqvist Fana IL 1:04:07 +21:15 18:19
6 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 1:06:24 +23:32 18:58
7 Ida Lehmann Varegg Fleridrett 1:07:27 +24:35 19:16
8 Hanne Daltveit Fana IL 1:11:56 +29:04 20:33
9 Brita Angeltveit Stord Orientering 1:22:37 +39:45 23:36

D17-AK

3 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 56:37   16:10
2 Ina Hopland Skage Gneist, IL 1:00:27 +3:50 17:16
3 Ingeborg Aadland Samnanger IL 1:15:04 +18:27 21:26
4 Kristin Jæger BSI - Orientering 1:25:38 +29:01 24:28
  Anne Marte Nilsen Enerstvedt Haugesund IL Orientering ikke startet    

D17-18

4 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 1:01:34   12:33
2 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 1:06:21 +4:47 13:32
3 Kristiane Elise Ottesen Varegg Fleridrett 1:14:04 +12:30 15:06
4 Sigrid Søvik Gneist, IL 1:16:08 +14:34 15:32
5 Katrine Molvik Gneist, IL 1:21:58 +20:24 16:43
6 Vilde Skage Gneist, IL 1:25:49 +24:15 17:30

D19-

5 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 55:14   9:21
2 Helen Martinsen IL Gular 1:15:29 +20:15 12:47

D35-K

2 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Turid Vrålstad Varegg Fleridrett 34:43   15:46
2 Jannike Bremar Johannessen Gneist, IL 36:10 +1:27 16:26
3 Lise Balestrand Grønbech Askøy OL 41:22 +6:39 18:48
4 Hildegunn Enes Askøy OL 42:30 +7:47 19:19
5 May-lill Damm TIF Viking 42:35 +7:52 19:21
6 Kirsten Grevskott Varegg Fleridrett 43:56 +9:13 19:58
7 Siren Hopland Gneist, IL 49:42 +14:59 22:35
8 Alise Enerstvedt Haugesund IL Orientering 51:40 +16:57 23:29
9 Inger K Nesbø Gneist, IL 52:34 +17:51 23:53
10 Astri Ese Hole Bergens TF 1:05:56 +31:13 29:58

D40-

4 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Nina Goga Bergens TF 1:06:42   13:36
2 Tove Aasheim Askøy OL 1:08:47 +2:05 14:02
3 Lise Christensen TIF Viking 1:11:45 +5:03 14:38
4 Kirsti Lysaker Fana IL 1:14:19 +7:37 15:10

D50-

3 500 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marit Nipen Gneist, IL 45:28   12:59
2 Siren Greve Bergens TF 51:29 +6:01 14:42
3 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 55:05 +9:37 15:44
4 Ingrid Sandvoll Gneist, IL 58:30 +13:02 16:42
5 Britt Karlsen Askøy OL 1:02:50 +17:22 17:57
6 Liv Sylvi Meyer Gneist, IL 1:06:17 +20:49 18:56
7 Lisbeth Aadland Samnanger IL 1:12:22 +26:54 20:40
8 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 1:19:28 +34:00 22:42
  Anita Lindvik-Sævareid Fana IL diskvalifisert    
  Gro Birkeland Søvik Gneist, IL diskvalifisert    

D60-

3 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Berit Hegdal Bergens TF 1:04:47   18:30

D70-

2 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Roll Fana IL 1:16:26   34:44

H11-12

2 100 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tage Rosenlund Varegg Fleridrett 18:03   8:35
2 Birk Bell Lysaker Fana IL 18:22 +0:19 8:44
3 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 21:01 +2:58 10:00
4 Ivan Krutikov Stord Orientering 23:02 +4:59 10:58
5 Fredrik Viken Gneist, IL 24:41 +6:38 11:45
6 Jens Øien Kloster Fitjar IL 29:01 +10:58 13:49
7 Martin Thomassen Varegg Fleridrett 32:29 +14:26 15:28
8 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 40:16 +22:13 19:10

H13-14

2 200 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 22:20   10:09
2 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 29:03 +6:43 13:12
3 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 29:10 +6:50 13:15
4 Mads Jørgen Skage Gneist, IL 35:54 +13:34 16:19
5 Øystein Stautland Stord Orientering 38:23 +16:03 17:26
6 Stian Rykkje Stord Orientering 42:59 +20:39 19:32
7 Arne Jordåen Stord Orientering 43:34 +21:14 19:48
8 Andreas Nysæter Bergens TF 1:05:51 +43:31 29:55
9 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 1:07:36 +45:16 30:43
  Scott Juvik IL Gular diskvalifisert    
  Erlend Sørheim Varegg Fleridrett brutt    

H15-16

4 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 56:49   11:35
2 Magnus Enes Heggøy Askøy OL 58:40 +1:51 11:58
3 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 1:05:27 +8:38 13:21
4 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 1:13:04 +16:15 14:54
5 Martin Nilsen Enerstvedt Haugesund IL Orientering 1:25:25 +28:36 17:25

H17-18

5 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Øyvind Johannessen Gneist, IL 1:15:51   12:51
2 Sondre Damm TIF Viking 1:20:15 +4:24 13:36
  Brage Hovden Stord Orientering diskvalifisert    

H19-

8 000 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 1:04:15   8:01
2 Bjarthe Westerheim Stord Orientering 1:05:36 +1:21 8:12
3 Rune Nygaard IL Gular 1:06:03 +1:48 8:15
4 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1:08:51 +4:36 8:36
5 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 1:10:31 +6:16 8:48
6 Arild Aasheim Ganddal IL 1:11:11 +6:56 8:53
7 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 1:14:00 +9:45 9:15
8 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 1:17:36 +13:21 9:42
9 Espen Rognsvåg Fana IL 1:30:36 +26:21 11:19
10 Snorre Lunde Gneist, IL 1:55:34 +51:19 14:26
11 Råmund Løver Hovden Stord Orientering 2:11:06 +1:06:51 16:23
  Jarle Haugland Stord Orientering diskvalifisert    
  Jakob Eikner Fana IL ikke startet    
  Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering ikke startet    
  Magne Knudsen Gneist, IL ikke startet    

H40-

5 900 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helge Nysæter Bergens TF 56:09   9:31
2 Einar Martinsen Vikebygd IL 58:59 +2:50 9:59
3 Rolf Atle Rolfsnes Fitjar IL 1:13:22 +17:13 12:26
4 Kjetil Damm TIF Viking 1:17:21 +21:12 13:06
5 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 1:24:04 +27:55 14:14
6 Rune Vassenden Halsnøy OL 1:25:58 +29:49 14:34
7 Alf Inge Lindtner Haugesund IL Orientering 2:08:21 +1:12:12 21:45
  Ragnar Buset Gneist, IL diskvalifisert    
  Kristian Løvås Varegg Fleridrett ikke startet    

H50-

4 900 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Eikner Fana IL 49:58   10:11
2 Arne Johannesen IL Gular 50:22 +0:24 10:16
3 Tore Juvik IL Gular 59:16 +9:18 12:05
4 Jarle Halland Stord Orientering 59:50 +9:52 12:12
5 Sverre Ottesen Varegg Fleridrett 59:51 +9:53 12:12
6 Torgeir Strand Fana IL 1:05:21 +15:23 13:20
7 Jan Haugland Årstad IL 1:05:22 +15:24 13:20
8 Ole Tørnqvist Fana IL 1:06:26 +16:28 13:33
9 Ørjan Eirik Valestrand Fana IL 1:09:04 +19:06 14:05
10 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 1:09:20 +19:22 14:08
11 Bjørn-Inge Skage Gneist, IL 1:09:39 +19:41 14:12
11 Tommy Sævareid Fana IL 1:09:39 +19:41 14:12
13 Knut A Molvik Gneist, IL 1:15:39 +25:41 15:26
14 Leif Gunnar Hovden Halsnøy OL 1:15:57 +25:59 15:30
15 John Olav Alvsvåg Fana IL 1:17:48 +27:50 15:52

H60-

3 500 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb 40:27   11:33
2 Gunnar Sakseid Stavanger Orienteringsklubb 47:17 +6:50 13:30
3 Wilhelm Engelsen Stord Orientering 55:19 +14:52 15:48
4 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 1:03:51 +23:24 18:14
5 Egil Karlsen Askøy OL 1:04:13 +23:46 18:20
6 Jonny Huse Stord Orientering 1:04:16 +23:49 18:21
7 Arild Frank Olsen Bergens TF 1:06:55 +26:28 19:07
8 Per Øivind Husby Varegg Fleridrett 1:07:11 +26:44 19:11
9 Per Audun Kloster Fitjar IL 1:12:47 +32:20 20:47

H70-

3 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 52:16   14:56
2 Gunnar J. Alsaker Årstad IL 55:04 +2:48 15:44
3 Dagfinn Hole Bergens TF 56:19 +4:03 16:05
4 Axel Ingvaldsen TIF Viking 1:00:42 +8:26 17:20
5 Ingolf Dybvik IL Solid 1:10:57 +18:41 20:16
  Per Vikane Fana IL ikke startet    

H19-AK

5 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vemund Hansen TIF Viking 1:25:14   14:26
  Ole André Westerheim Fitjar IL diskvalifisert    

A-OpenL4

3 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ove Vedøy IL Solid 47:06   13:27
2 Jana-Elena Koser Haugesund IL Orientering 1:16:06 +29:00 21:44
  Erik Engløkk Haugesund IL Orientering ikke startet    

B-Open

2 200 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Andreas Grønbech Askøy OL 32:56   14:58
2 Mikael Gunnarson Varegg Fleridrett 36:18 +3:22 16:30
3 Inger Bjerga Varegg Fleridrett 41:36 +8:40 18:54
4 Sindre Ekrheim Bergens TF 43:39 +10:43 19:50
5 Tone Rosenlund Varegg Fleridrett 49:40 +16:44 22:34

C-Open

2 100 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Annie Myhre IL Solid 22:19   10:37
2 Gunhild Enes Stord Orientering 22:41 +0:22 10:48
3 Magnus Aarbø Stord Orientering 24:10 +1:51 11:30
4 Gry Sveri Lier TIF Viking 24:44 +2:25 11:46
5 Daniel Rolfsnes Fitjar IL 25:49 +3:30 12:17
6 Inge Dale Gneist, IL 27:36 +5:17 13:08
7 Mathias K. Turøy Fitjar IL 31:14 +8:55 14:52
8 Eirin van Gool Stord Orientering 39:20 +17:01 18:43


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +