Resultater Kristtornløpet 2015



Resultater Kristtornløpet
Stord, Hordaland - 12. april 2015

Arrangementstype: Orientering

N-Åpen

1 600 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Christian Dale Bergens TF 20:28   12:47
2 Mari Fitjar Hjelle Fitjar IL 21:30 +1:02 13:26
3 Eirik Fitjar Fitjar IL 21:32 +1:04 13:27
4 Anders Rønnestad Dørmænen Varegg Fleridrett 26:42 +6:14 16:41
5 Ragna Oline Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 27:36 +7:08 17:15
6 Vibeke Nyhus Varegg Fleridrett 28:53 +8:25 18:03
7 Torill Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 28:55 +8:27 18:04
8 Anna Fitjar Hjelle Fitjar IL 29:00 +8:32 18:07
9 Ola Fitjar Hjelle Fitjar IL 29:59 +9:31 18:44
10 Bendik Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 30:27 +9:59 19:01
11 Dennis H. Michelsen Fitjar IL 30:30 +10:02 19:03
12 Sofia Daltveit Slettebø Fana IL 31:14 +10:46 19:31
13 Solveig Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 32:21 +11:53 20:13
14 Hanna Eline Engløkk Haugesund IL Orientering 33:08 +12:40 20:42
15 Tonje Rykkje Stord Orientering 33:36 +13:08 21:00
16 Even Torvund Fitjar IL 39:53 +19:25 24:55
17 Emma Fitjar Hjelle Fitjar IL 40:51 +20:23 25:31
17 Jon Fitjar Hjelle Fitjar IL 40:51 +20:23 25:31
19 Eskild Skram Isdahl Fitjar IL 41:19 +20:51 25:49

N-Åpen Lang

2 100 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Halvor Aga Fitjar IL 27:27   13:04
1 Jørgen Skram Isdahl Fitjar IL 27:27   13:04
3 Stina M. Madsen Fana IL 28:54 +1:27 13:45
4 Agnes Lehmann Varegg Fleridrett 34:11 +6:44 16:16
5 Olve Hekland IL Gular 50:31 +23:04 24:03
  Sigrid Skram Isdahl Fitjar IL diskvalifisert    

D/H-10

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Helene Nysæter Bergens TF 37:32   17:03
2 Erlend Vråstad Løvås Varegg Fleridrett 38:54 +1:22 17:40

D11-12

2 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mathea Patterson Møklebust Gneist, IL 37:53   17:13
2 Victoria Torsvik Gneist, IL 38:49 +0:56 17:38
3 Anny Patterson Møklebust Gneist, IL 40:53 +3:00 18:35
4 Andrea Skage Gneist, IL 44:37 +6:44 20:16

D/H11-12N

1 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Johanna Mjelstad TIF Viking 20:28   12:47
2 Amanda Daltveit Slettebø Fana IL 24:46 +4:18 15:28
3 Emilie Skram Isdahl Fitjar IL 25:51 +5:23 16:09
4 Eline Fitjar Hjelle Fitjar IL 27:59 +7:31 17:29
5 Oda Volden de Fine Fitjar IL 28:26 +7:58 17:46
6 Izak H. Michelsen Fitjar IL 28:30 +8:02 17:48

D13-14

2 300 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mari Strømme Lid TIF Viking 24:33   10:40
2 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 25:56 +1:23 11:16
3 Tora Aasheim Nymark Askøy OL 26:30 +1:57 11:31
4 Ragnhild Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 26:59 +2:26 11:43
5 Marie Aadland Samnanger IL 29:34 +5:01 12:51
6 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 30:34 +6:01 13:17
7 Sofie Ystebø TIF Viking 30:36 +6:03 13:18
8 Annie Myhre Stord Orientering 30:59 +6:26 13:28
9 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 32:29 +7:56 14:07
10 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 32:51 +8:18 14:16

D15-16

3 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingunn Torød Buset Gneist, IL 1:16:54   23:18
2 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 1:17:55 +1:01 23:36
3 Hanne Daltveit Fana IL 1:18:53 +1:59 23:54
4 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:22:55 +6:01 25:07
5 Ida Lehmann Varegg Fleridrett 1:37:15 +20:21 29:28
6 Runa Almeland Fana IL 1:41:15 +24:21 30:40

D17-AK

3 300 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 39:47   12:03
2 Randi Engløkk Haugesund IL Orientering 53:34 +13:47 16:13
3 Vilde Hopland Skage Gneist, IL 54:28 +14:41 16:30
4 Linda Rykkje Stord Orientering 54:29 +14:42 16:30
5 Ingrid Eggen Haugesund IL Orientering 57:45 +17:58 17:30
6 Ina Hopland Skage Gneist, IL 1:10:34 +30:47 21:23
  Arnfrid Skjæveland Stord Orientering diskvalifisert    
  Marte Mjeldheim Sandvoll Gneist, IL diskvalifisert    

D17-18

5 000 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 1:11:51   14:22
2 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 1:13:09 +1:18 14:37
3 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 1:13:41 +1:50 14:44
4 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 1:14:12 +2:21 14:50
5 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 1:20:00 +8:09 16:00
6 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1:24:30 +12:39 16:54
  Sigrid Søvik Gneist, IL diskvalifisert    
  Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett diskvalifisert    

D19-

5 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Dagrun Daltveit Slettebø Fana IL 1:09:55   12:15
2 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 1:11:53 +1:58 12:36
3 Helen Martinsen IL Gular 1:18:41 +8:46 13:48
4 Malene Øen Stord Orientering 1:24:45 +14:50 14:52

D35-K

2 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lise Balestrand Grønbech Askøy OL 28:42   12:28
2 Marit Stalheim Grimstad Stord Orientering 30:46 +2:04 13:22
3 Turid Vrålstad Varegg Fleridrett 33:10 +4:28 14:25
4 Anita Sælevik Haugesund IL Orientering 36:40 +7:58 15:56
5 Siren Hopland Gneist, IL 52:29 +23:47 22:49
6 Astri Ese Hole Bergens TF 1:02:06 +33:24 27:00

D40-

5 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Karianne Strømme TIF Viking 1:05:20   13:04
2 Nina Goga Bergens TF 1:14:31 +9:11 14:54
3 Tove Aasheim Askøy OL 1:21:42 +16:22 16:20
4 Lise Christensen TIF Viking 1:26:23 +21:03 17:16
5 Birgitte Torbjørnsen Vikebygd IL 1:28:02 +22:42 17:36
6 Kirsti Lysaker Fana IL 1:37:00 +31:40 19:24
7 Grethe Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1:56:37 +51:17 23:19

D50-

3 300 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ann Karin Tjørhom Ganddal IL 53:32   16:13
2 Ingrid Sandvoll Gneist, IL 54:45 +1:13 16:35
3 Hege Fjellbirkeland IL Gular 56:23 +2:51 17:05
4 Mai Helen Linga IL Gular 1:01:17 +7:45 18:34
5 Gro Birkeland Søvik Gneist, IL 1:12:43 +19:11 22:02
  Anita Lindvik-Sævareid Os Orienteringsklubb diskvalifisert    

D60-

3 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Berit Hegdal Bergens TF 1:03:51   19:20
2 Rannveig Solli Askøy OL 1:13:41 +9:50 22:19
  Astrid Ormberg Fana IL diskvalifisert    

D70-

2 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørg Kocbach Bergens TF 38:44   16:50

H11-12

2 200 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ivan Krutikov Stord Orientering 25:55   11:46
2 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 26:40 +0:45 12:07
3 Andreas Dale Bergens TF 29:42 +3:47 13:29
4 Magnus Strømme Lid TIF Viking 32:00 +6:05 14:32
5 Eivind Engløkk Haugesund IL Orientering 33:42 +7:47 15:19
6 Magnus Engløkk Haugesund IL Orientering 35:16 +9:21 16:01
7 Jon Erik Doppelhofer Ervik Varegg Fleridrett 38:07 +12:12 17:19
  Jørgen Westerheim Stord Orientering diskvalifisert    

H13-14

2 300 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 20:59   9:07
2 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 21:19 +0:20 9:16
3 Birk Bell Lysaker Fana IL 23:09 +2:10 10:03
4 Aksel Mjelstad TIF Viking 30:28 +9:29 13:14
5 Martin Stautland Stord Orientering 32:07 +11:08 13:57
6 Andreas Nysæter Bergens TF 35:21 +14:22 15:22
7 Lars Evensen Gneist, IL 37:19 +16:20 16:13
8 Oskar Madslien Steinhaug Varegg Fleridrett 39:45 +18:46 17:16
9 Mads Jørgen Skage Gneist, IL 39:46 +18:47 17:17
10 Kristoffer Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 41:41 +20:42 18:07
11 Ulrik Hellen TIF Viking 44:17 +23:18 19:15
  Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Sindre Haaland Westerbø Gneist, IL diskvalifisert    

H15-16

5 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 1:06:28   13:17
2 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 1:06:55 +0:27 13:23
3 Stian Rykkje Stord Orientering 1:12:02 +5:34 14:24
4 Knut Kyrkjebø TIF Viking 1:12:17 +5:49 14:27
5 Andreas Grønbech Askøy OL 1:23:31 +17:03 16:42
6 Johan Eikanger IL Gular 1:34:42 +28:14 18:56
7 Aune Dørmænen Varegg Fleridrett 1:46:24 +39:56 21:16
  Scott Juvik IL Gular diskvalifisert    
  Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering diskvalifisert    

H17-18

5 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sondre Damm TIF Viking 1:07:47   11:53
2 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 1:09:55 +2:08 12:15
3 Kim-Andrè Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 1:12:23 +4:36 12:41
4 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 1:20:01 +12:14 14:02

H19-

9 100 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjarthe Westerheim Stord Orientering 1:18:30   8:37
2 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 1:18:57 +0:27 8:40
3 Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett 1:20:33 +2:03 8:51
4 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:21:46 +3:16 8:59
5 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 1:21:56 +3:26 9:00
6 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 1:23:48 +5:18 9:12
7 Alan Cherry Varegg Fleridrett 1:23:49 +5:19 9:12
8 Rune Nygaard IL Gular 1:24:54 +6:24 9:19
9 Per Arne Aadland Samnanger IL 1:28:04 +9:34 9:40
10 Oskar Røen Varegg Fleridrett 1:29:21 +10:51 9:49
11 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 1:32:07 +13:37 10:07
12 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 1:33:11 +14:41 10:14
13 Ørjan Svaland Aas Varegg Fleridrett 1:37:48 +19:18 10:44
14 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:37:54 +19:24 10:45
15 Johannes Narum Varegg Fleridrett 1:38:09 +19:39 10:47
16 Andreas G. Polden Gneist, IL 1:40:54 +22:24 11:05
17 Sigleif Steinsvåg Haugesund IL Orientering 1:59:52 +41:22 13:10
  Kristoffer Nygård Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Jostein Kvakland Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Espen Rognsvåg Fana IL diskvalifisert    
  Sturle Nordeide Gneist, IL diskvalifisert    

H40-

5 700 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jan Kocbach Fana IL 53:55   9:27
2 Tom Eirik Eikanger IL Gular 56:17 +2:22 9:52
3 Helge Nysæter Bergens TF 56:24 +2:29 9:53
4 Sveinung Rykkje Stord Orientering 1:00:10 +6:15 10:33
5 Jarle Haugland Stord Orientering 1:00:25 +6:30 10:35
6 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 1:00:45 +6:50 10:39
7 Einar Martinsen Vikebygd IL 1:02:23 +8:28 10:56
8 Tore Nymark Askøy OL 1:02:53 +8:58 11:01
9 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1:06:19 +12:24 11:38
10 Kjetil Damm TIF Viking 1:09:16 +15:21 12:09
11 John Tore Vik Stord Orientering 1:10:04 +16:09 12:17
12 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 1:16:07 +22:12 13:21
13 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 1:20:37 +26:42 14:08
14 Bård Hekland IL Gular 1:28:49 +34:54 15:34
15 Helge Rosenlund Varegg Fleridrett 1:31:16 +37:21 16:00
16 Jon Dale Bergens TF 1:37:29 +43:34 17:06
17 Gernot Doppelhofer Varegg Fleridrett 1:57:34 +1:03:39 20:37
18 Alf Inge Lindtner Haugesund IL Orientering 2:21:43 +1:27:48 24:51

H50-

5 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Arild Aasheim Ganddal IL 50:53   10:10
2 Bjørn Hølleland Fana IL 53:42 +2:49 10:44
3 Jan Petter Hansen IL Gular 1:05:05 +14:12 13:01
4 Helge Tiger Haugland Varegg Fleridrett 1:05:43 +14:50 13:08
5 Tore Juvik IL Gular 1:05:44 +14:51 13:08
6 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 1:06:30 +15:37 13:18
7 Tommy Sævareid Os Orienteringsklubb 1:15:47 +24:54 15:09
8 Leif Hovden Halsnøy OL 1:16:01 +25:08 15:12
9 Torgeir Strand Fana IL 1:17:05 +26:12 15:25
10 Jarle Halland Stord Orientering 1:24:05 +33:12 16:49
11 Ørjan Eirik Valestrand Fana IL 1:24:08 +33:15 16:49
12 Alfon Harald Johansen Bergens TF 1:29:54 +39:01 17:58
13 Knut A Molvik Gneist, IL 1:34:04 +43:11 18:48
14 Øyvind Skålevik Fitjar IL 1:43:51 +52:58 20:46
15 John Olav Alvsvåg Fana IL 1:47:23 +56:30 21:28
  Helge M. Erdal Samnanger IL diskvalifisert    
  Arne Johannesen IL Gular diskvalifisert    

H60-

3 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jan Arve Solli Askøy OL 39:51   12:04
2 Svein Linga IL Gular 44:54 +5:03 13:36
3 Gunnar Sakseid Stavanger Orienteringsklubb 49:57 +10:06 15:08
4 Erling Strand Bergens TF 53:26 +13:35 16:11
5 Per Øivind Husby Varegg Fleridrett 57:17 +17:26 17:21
6 Anders Bjørkaas Askvoll og Holmedal IL 1:07:06 +27:15 20:20
7 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 1:08:27 +28:36 20:44
8 Jan Olav Ormberg Fana IL 1:17:00 +37:09 23:20
  Bjørn Alsaker Stavanger Orienteringsklubb diskvalifisert    

H70-

3 300 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Harald Westerheim Fitjar IL 49:03   14:51
2 Dagfinn Hole Bergens TF 50:34 +1:31 15:19
3 Sigvald Robberstad Halsnøy OL 55:50 +6:47 16:55
4 Ingolf Dybvik Stord Orientering 56:33 +7:30 17:08
5 Jonny Huse Stord Orientering 57:13 +8:10 17:20
6 Gunnar J. Alsaker Årstad IL 1:01:30 +12:27 18:38
7 Willy Wilhelmsen Stord Orientering 1:11:18 +22:15 21:36
8 Per Vold Fana IL 1:11:59 +22:56 21:48
9 Per Vikane Fana IL 1:12:37 +23:34 22:00
10 Geir Husdal TIF Viking 1:14:48 +25:45 22:40
11 Axel Ingvaldsen TIF Viking 1:33:19 +44:16 28:16
  Harald Steinsland Vikebygd IL diskvalifisert    
  Per Olaf Tangen Fana IL diskvalifisert    

H19-AK

5 700 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Tønnessen Rød Fana IL 1:01:20   10:45
2 Petter Oen-Sivertsen TIF Viking 1:49:02 +47:42 19:07
  Ole André Westerheim Fitjar IL diskvalifisert    
  Andreas Segadal Breiland Ålgård Orientering diskvalifisert    

A-ÅpenL4

3 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rolf Atle Rolfsnes Fitjar IL 42:08   12:46
2 Ove Vedøy Stord Orientering 43:30 +1:22 13:10
3 Erik Engløkk Haugesund IL Orientering 44:04 +1:56 13:21
4 Per Bjarne Myhre Haugesund IL Orientering 1:09:24 +27:16 21:01
  Michael Gunnarson Varegg Fleridrett diskvalifisert    

B-Åpen

2 300 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingunn Rognsvåg Varegg Fleridrett 20:37   8:57
2 Steinar Røgenes Stord Orientering 21:19 +0:42 9:16
3 Gunn Kjersti Røgenes Stord Orientering 29:37 +9:00 12:52
4 Stig Mjelstad TIF Viking 33:50 +13:13 14:42
5 Bjørn Steinhaug Varegg Fleridrett 34:14 +13:37 14:53
6 Frode Fitjar Fitjar IL 35:22 +14:45 15:22
7 Kari Røgenes Stord Orientering 36:07 +15:30 15:42
8 Jana-Elena Koser Haugesund IL Orientering 37:06 +16:29 16:07
9 Sjur Lehmann Varegg Fleridrett 43:03 +22:26 18:43
10 Astrid Oline Ervik Varegg Fleridrett 53:38 +33:01 23:19
  Inger Bjerga Varegg Fleridrett diskvalifisert    

D/H13-16C

2 200 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erik Bohne Varegg Fleridrett 22:01   10:00
2 Erlend Sørheim Varegg Fleridrett 22:19 +0:18 10:08
3 Mathias K. Turøy Fitjar IL 25:42 +3:41 11:40
4 Magnus Lehmann Varegg Fleridrett 28:57 +6:56 13:09
5 Jakob Rolfsnes Fitjar IL 33:11 +11:10 15:05
6 Jens Øien Kloster Fitjar IL 34:30 +12:29 15:40
7 Ragnhild Bohne Varegg Fleridrett 37:31 +15:30 17:03
8 Magnus Aarbø Stord Orientering 37:40 +15:39 17:07
9 Sunniva Djupesland Haugesund IL Orientering 46:01 +24:00 20:54
10 Daniel Rolfsnes Fitjar IL 52:40 +30:39 23:56
  Martin Thomassen Varegg Fleridrett diskvalifisert    

D/H17-C

2 200 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Geir Arne Isdahl Fitjar IL 26:01   11:49
2 Jostein Baustad Haugesund IL Orientering 30:23 +4:22 13:48
3 Nina Christin Næsheim TIF Viking 33:46 +7:45 15:20
4 Emma Larsen Haugesund IL Orientering 34:43 +8:42 15:46
5 Mette Fitjar Fitjar IL 44:02 +18:01 20:00
  Trude Kyrkjebø TIF Viking diskvalifisert    
  Sissel-Ingunn Nordstad Varegg Fleridrett diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +