Resultater Kromgruverennet 2003

Rennet ble avviklet påskeaften 19/4-2003, med start i Hitterdalen og innkomst i Feragen. Rennet gikk for 57. gang. Løypa er ca. 24 km og går i vekslende skogs- og fjellterreng. Årets renn gikk under strålende vær og føreforhold. Det var 92 startende i de aktive klassene og ca. 250 trimløpere som tok turen over fjellet. Beste herreløper ble Krister Trondsen, Byåsen og beste dameløper var Kine Beate Bjørnås, IL Varden. Andre plasseringer se nedenfor:



Klasser.

Trim på tid.

Arnfinn Sundt                                      Hitterdal-Feragen il                              1.25.13

Einar Stenvold Wik                             Røros                                                  1.20.12

Erik Nilsson                                                                                                   1.26.52

Han Erik Svengård                                                                                         1.43.05

Helene H. Ege Tørres                          Fossum il                                             1.43.52

Jan Vidar Snefugl                                Follo                                                   1.47.13

Kai Arne Stenvold                               Røros                                                  1.55.50

Kari Kroken                                       Kjose il                                               1.50.50           

Kristina N. Borgos                              Røros                                                  1.43.42

Lars Kvam                                          Autronica                                            1.33.56           

Magnar Bredheim                                Gnagsår                                              1.34.30

Rune Johnsen                                      Hitterdal-Feragen il                              1.26.49

Terje Borgos                                       Hitterdal-Feragen il                              1.43.41

Terje Isrealsen                                                                                    1.24.07

Torill Tørres                                                                                                   2.01.35

 

Damer 16-19 år.

1.         Marianne Lande                      Byåsen                                                1.23.54

2.         Astrid Øyre Slind                     Oppdal                                                           1.26.20

3.         Silje Øyre Slind                       Oppdal                                                           1.26.21

4.         Ingrid Lorvik                           Melhus                                    1.34.09

 

Damer 20-34 år.

1.         Kine Beate Bjørnås                 IL Varden                                           1.10.50

2.         May Helen Sorkmo                 Os IL                                                  1.17.02

 

Damer 35-44 år.

1.         Berit Vestermo            Hovin                                                  1.22.33

2.         Marie Lundemo                       SAS BIL                                             1.34.02

 

Damer 45-54 år.

1.         Marie Galåen                           HEG                                                   1.30.16

2.         Bjørg Galåen                           HEG                                                   1.35.20

 

Menn 16-19 år.

1.         Per Egil Bjørgen                      Trønderlyn                                          1.09.18

2.         Lars Jensen                             Trønderlyn                                          1.09.38

3.         Trond Are Langset                  Røros                                                  1.12.32

4.         Niklas Dyrhaug                        Tydal                                                  1.13.33

5.         Martin Risvik                           IL Yrjar                                              1.16.00

6.         Lars Stenvold Wik                   Røros                                                  1.16.22

7.         Jostein Eidem                          Lyn                                                     1.23.13

8.         Even Krogstad Valseth            Svorkmo                                             1.25.49

 

Menn 20-34 år.

1.         Krister Trondsen                     Byåsen IL                                           1.00.20

2.         Morten Brørs                          Steinkjer SK                                       1.01.23

3.         Bård Indredavik                      Byåsen IL                                           1.02.54

4.         Pål Bredesen                           Byåsen IL                                           1.03.02

5.         John Stene                               Byåsen IL                                           1.04.12

6.         Stig Rune Kveen                      Strindheim                                           1.04.58

7.         Steffen Halsteinsen                   Byåsen IL                                           1.06.40

8.         Torgeir Moen                          Budal IL                                              1.08.29

9.         Eivind Langseth                       Røros                                                  1.14.12

10.       Trond Morten Gløtheim           Glåmos                                               1.14.25

11.       Idar Stavran                            Inderøy                                               1.19.30

12.       Hans Røragen                          OBOS                                                1.20.03

13.       Jan Erik Bekken                      Røros                                                  1.27.50

 

Menn 35-44 år.

1.         Jon Per Nygaard                     Hamar Skikl.                                       1.04.59

2.         Ola Berget                               Skauga                                                1.06.03

3.         Magnar Rypdal                        Isfjorden                                             1.08.08

4.         Hargeir Martin Lundemo                                                                    1.09.42

5.         Arve Bones                             Røros                                                  1.12.34

6.         Rune Gilde                              Hernes IL                                            1.14.38

7.         Knut Ryen                               SAS BIL                                             1.16.23

8.         Magnar Tørres             Fossum IF                                           1.23.13

9.         Lars Johansen                                                                                    1.25.23

10.       Per Ivar Weydal                      Norsk Tindeklubb                               1.30.15

11.       Knut Brathagen                       Røros                                                  1.46.54

 

Menn 45-54 år.

1.         Kasper Myhr                           Klæbu                                                 1.08.38

2.         Jarle Thonstad                         Heimdal                                              1.09.46

3.         Ole Ingebrigt Dyrhaug  Tydal                                                  1.09.55

4.         Stein Erik Aasgaard                 Byåsen IL                                           1.09.56

5.         Oddvar Brå                             Leik                                                    1.11.24

6.         Ole R. Sandstad                      Grue                                                   1.15.41

7.         Ellef Odden                             Fåset IL                                              1.16.02

8.         Geir Feragen                           Tynset                                                 1.16.55

9.         Per Olav Bækken                    Tynset                                                 1.23.43

10.       Oddbjørn Digre                       Alvdal                                                 1.26.25

11.       Arnfinn Digre                           Alvdal                                                 1.27.36

12.       Stein Terje Dahl                       SAS BIL                                             1.28.36

13.       Edvin Straume             Lunner                                                1.29.14

 

Menn 55-59 år.

1.         Lars Gløtvold                          Os IL                                                  1.11.37

2.         Torbjørn Floor             Røros                                                  1.17.32

3.         Jon Olav Haug             Tynset                                                 1.20.32

4.         Eysten Viken                           Vikvarvet                                            1.22.29

5.         Ingvar Troøyen                        Singsås                                    1.25.39

6.         Paul Ivar Sollie             Brekken                                              1.26.00

7.         Ivar Bjørgen                            Flå IL                                                  1.30.51

8.         Reidar Aasgaard                      Engerdal                                              1.31.13

9.         Jon Storrønning                       Fåset                                                   1.37.15

10.       Ole Klemmetvold                    Glåmos                                               2.01.13

 

Menn 60-64 år.

1.         Reidar Mylius                          Ålen                                                    1.19.17

2.         Ole Ålen                                  Hasle Løren                                        1.21.48

3.         Bernt Ryggvik              Frosta                                                 1.27.41

4.         Hagbart Bevostad                    Gnagsår                                              1.37.53

5.         Åge Røros                               Os                                                      1.56.05

 

Menn 65-69 år.

1.         Hans Kverneng                        Røros                                                  1.33.06

2.         Artur Hertzberg                       Kjelsås                                                1.56.22

 

Menn over 70 år.

1.         Sverre Myklestad                    NTNU BIL                                         1.30.19

2.         Erling Schjølberg                     Byåsen                                                1.36.06

3.         Johan Vikan                            Ålen                                                    1.46.17

4.         Magnus Harsjøen                    Hitterdal-Feragen IL                            2.00.25

5.         Ole T. Sandnes                        Glåmos                                               2.05.04