Resultater Kvammasprinten - KM Hordaland Sprint + Klassisk 2019



Resultater Kvammasprinten - KM Hordaland Sprint + Klassisk
Kvam, Hordaland - 26.-27. januar 2019

Arrangementstype: Langrenn

Komplette resultater
Lørdag - Kvammasprinten - KM Sprint:
Prologer alle klasser - Finaler: 11 til 14 år - 15 år til senior

* Søndag - KM Klassisk følger i tabellen nedenfor:

Resultatliste G 8 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
  Bergstrøm,Henrik Aas Voss IL Fullført
  Brattebø,Ulrik Bulken IL Fullført
  Kristinsson,Markus Ørnar IL Fullført
  Kvamme,August Fana IL Fullført
  Laupsa,Gustav Høgenæs Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Laupsa,Sander Høgenæs Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Nygard,Amund Olai Vestbø Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Skeie,Torje Eide Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Voster,Emil Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Wikander,Viljar Bie Viking, TIF Fullført
Resultatliste J 8 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
  Brattabø,Kristin Osterøy IL Fullført
  Hopsnes,Ida Fana IL Fullført
  Håheim,Maria Voss IL Fullført
  Linde,Live Færø Viking, TIF Fullført
  Medhus,Fride Hildegard Steinsla Røldal IL Fullført
DNS Mo,Synneva Laupsa Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl  
  Rykkje,Ellen Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Soldal,Marita Tombre Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Soma,Mina Brattli Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  Vestbø,Sunniva Henriksen Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
Resultatliste G 9 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
  Daltveit,Svein Osterøy IL Fullført
  Enes-Seberg,Julian Omvikdalen IL Fullført
  Giljarhus,Sjur Noreng Ørnar IL Fullført
  Hjortland,Vemund Soldal Ørnar IL Fullført
  Knapstad,Håvard Herheim Ørnar IL Fullført
  Krangnes,Vegard Bjørgum IL Fullført
  Linde,Ludvig Færø Viking, TIF Fullført
DNS Michelsen,Vetle Vesterhus Ørnar IL  
  Pedersen,Tomas Græsdal Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
DNS Skjoldli,Håkon Nese Bulken IL  
  Soldal,Anved Tombre Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
  van der Leest,Felix Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl Fullført
Resultatliste J 9 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
  Enes-Seberg,Celina Omvikdalen IL Fullført
  Medhus,Ingrid Marie Næsheim Røldal IL Fullført
DNS Nedkvitne,Lina Herre Ørnar IL  
Resultatliste G 10 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
DNS Botnen,Jakob Aarekol Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl  
  Botnen,Viljar Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 07:18
DNS Busch,Jesper Schøning Fana IL  
DNS Rosseland,Storm Aalvik Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl  
  Rykkje,Hans Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 06:13
  Sæle,Trym Uskedalen IL 07:11
  Utskot,Lukas Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 07:19
  Ølmheim,Håvard Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 06:08
Resultatliste J 10 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
  Måge,Amalie Svåsand Strandebarm IL 07:40
  Serck-Hanssen,Karen Viking, TIF 08:08
  Sæle,Frøy Uskedalen IL 07:09
Resultatliste G 11 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Myking,Jonas Osterøy IL 06:57 + 00:00
2 Reinertsen,Anders Kvarme Fana IL 07:42 + 00:45
3 Årdal,Sindre Fana IL 07:45 + 00:48
4 Brattabø,Eirik Osterøy IL 08:00 + 01:03
5 Eik,William Samland Uskedalen IL 08:14 + 01:17
6 Voster,Vinjar Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 08:41 + 01:44
7 Soma,Gard Brattli Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 12:06 + 05:09
Resultatliste J 11 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Ripel,Linnea Myklebust Uskedalen IL 07:25 + 00:00
2 Brattebø,Emma Rongve Voss IL 07:26 + 00:01
3 Johanson Hagen,Eirunn IL Korlevoll - Odda 07:35 + 00:10
4 Eek-Reme,Kamilla Fana IL 08:05 + 00:40
5 Lefdal,Leah Maria Fana IL 08:10 + 00:45
6 Berre,Astrid Fana IL 08:38 + 01:13
7 Krangnes,Sigrid Bjørgum IL 08:46 + 01:21
8 Bjørkvald,Emma Elida Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 09:31 + 02:06
DNS Staveland,Tora Sofie Herre Fana IL  
Resultatliste G 12 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bergstrøm,Markus Aas Voss IL 06:14 + 00:00
2 Mørkve,Tobias Gjeraldstveit Ørnar IL 06:19 + 00:05
3 Brattebø,Emil Bulken IL 06:25 + 00:11
4 Kjosås,Ådne Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 06:36 + 00:22
5 Hella-Soldal,Amund Uskedalen IL 06:47 + 00:33
6 Ersland,Eirik Soma Ternen IL 06:55 + 00:41
7 Ersland,Sondre Soma Ternen IL 06:57 + 00:43
8 Krossøy,Marius Osterøy IL 07:50 + 01:36
9 Vik,Øyvind Huse Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 08:19 + 02:05
10 Nyland,Ove Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 08:24 + 02:10
Resultatliste J 12 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Aas,Anna Fareth Voss IL 06:40 + 00:00
2 Røthe,Ane Sofie Galaaen Voss IL 06:42 + 00:02
3 Enes-Seberg,Emilie Omvikdalen IL 06:55 + 00:15
4 Ersland,Maria Eikemo Ternen IL 07:00 + 00:20
5 Fjellskålnes,Magrethe Osterøy IL 07:10 + 00:30
6 Hopsnes,Kristin Fana IL 07:11 + 00:31
7 Klette,Julie Ørnar IL 07:14 + 00:34
8 Daltveit,Heidi Osterøy IL 07:18 + 00:38
9 Busch,Maria Schøning Fana IL 07:31 + 00:51
10 Håheim,Ingrid Voss IL 07:38 + 00:58
DNS Michelsen,Vilma Vesterhus Ørnar IL  
DNS Nedkvitne,Emma Herre Ørnar IL  
Resultatliste G 13 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Håheim,Markus Voss IL 11:47 + 00:00
2 Øyen,Aleksander Hauge Fana IL 12:54 + 01:07
3 Årdal,Vegard Fana IL 13:02 + 01:15
4 Tveit,Jarand Valland Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 13:18 + 01:31
5 Aker,Peder Røthe Bulken IL 13:38 + 01:51
6 Thorsen,Jonathan Nordhordland SK 14:09 + 02:22
7 Ersland,Andreas Eikemo Ternen IL 15:27 + 03:40
DNS Klette,Anders Olavson Viljar, IL  
Resultatliste J 13 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Hagen,Vårinn Johanson IL Korlevoll - Odda 12:36 + 00:00
2 Martinsen,Hanne Fana IL 13:46 + 01:10
2 Ersland,Ingeborg Eikemo Ternen IL 13:46 + 01:10
4 Martinsen,Kaja Bustnes Fana IL 14:44 + 02:08
5 Reinertsen,Anja Kvarme Fana IL 15:39 + 03:03
6 Berre,Unn Fana IL 16:00 + 03:24
DNS Medhus,Oda Steinsland Røldal IL  
DNS Hagen,Mathilde Aga IL Korlevoll - Odda  
DNS Staveland,Ingrid Matilde Herre Fana IL  
Resultatliste G 14 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Enes-Seberg,Marcus Omvikdalen IL / Vossalangrenn 11:04 + 00:00
2 Brattabø,Sondre Osterøy IL 11:09 + 00:05
3 Ragnhildstveit,Vegard Reiso Fana IL 11:15 + 00:11
4 Storvestre,Einar Nicolai Gaard Viking, TIF 11:29 + 00:25
5 Pedersen,Teodor Græsdal Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 11:44 + 00:40
6 Eek-Reme,Oskar Fana IL 11:47 + 00:43
7 Steen,Kristian Fana IL 12:51 + 01:47
8 Fjellskålnes,Bjørnar Osterøy IL 13:01 + 01:57
9 Kvamme,Oskar Fana IL 13:22 + 02:18
10 Serck-Hanssen,Eivind Viking, TIF 13:41 + 02:37
11 Busch,Carl Henrik Fana IL 14:42 + 03:38
DNS Hammer,Asle Osterøy IL  
Resultatliste J 14 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Olsen,Tine Alfstad Viking, TIF 12:17 + 00:00
2 Lefdal,Emma Elisabeth Fana IL 12:26 + 00:09
3 Hopsnes,Marie Fana IL 12:28 + 00:11
4 Røthe,Synne Ophaug Voss IL 12:49 + 00:32
5 Eik,Anna Elisabeth Samland Uskedalen IL 13:13 + 00:56
Resultatliste G 15 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Myking,Sondre Osterøy IL 15:01 + 00:00
2 Flatebø,Marius Vargar IL / Vossalangrenn 15:19 + 00:18
3 Wikander,Tord Bie Viking, TIF 16:00 + 00:59
4 Øygard,Edvin Hålandsdal IL 16:03 + 01:02
5 Seim,Vegard Kristinsson Ørnar IL / Vossalangrenn 16:20 + 01:19
6 Aase,Magnus Svendal Viking, TIF 16:34 + 01:33
7 Steinsvik,Eirik Eriksen Omvikdalen IL 16:41 + 01:40
8 Sæle,Birk Uskedalen IL 17:52 + 02:51
9 Søllesvik,Jonas Solli Omvikdalen IL 18:21 + 03:20
10 Hjeltnes,Isak Ulvik IL 19:01 + 04:00
Resultatliste J 15 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Røthe,Amalie Galaaen Voss IL / Vossalangrenn 16:12 + 00:00
2 Mostraum,Marie Osterøy IL 17:25 + 01:13
3 Runnane,Brigitte Krohn IL Korlevoll - Odda 18:06 + 01:54
4 Wæhle,Marte Senderud Voss IL / Vossalangrenn 18:08 + 01:56
5 Hagen,Sunniva Aga IL Korlevoll - Odda 19:48 + 03:36
DNS Ersland,Julie Soma Ternen IL  
Resultatliste G 16 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Klette,Kolbein Olavson Viljar, IL / Vossalangrenn 14:46 + 00:00
2 Sætersdal,Jakob Aarskog Viking, TIF 15:19 + 00:33
3 Hauger,Jonas Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 15:45 + 00:59
4 Halvorsen,Jørgen Vatshelle Fana IL 16:34 + 01:48
5 Espelid,Lars Rikol Nyløy Ulvik IL 18:43 + 03:57
DNS Skjeldal,Håvard Bulken IL / Vossalangrenn  
Resultatliste J 16 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Brattabø,Ingrid Osterøy IL 16:24 + 00:00
2 Skattum,Åsine Ørnar IL 16:44 + 00:20
3 Martinsen,Helene Fana IL 17:11 + 00:47
4 Østervold,Andrine Fana IL 17:34 + 01:10
Resultatliste K 17 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Skjerven,Tiril Vestrheim Bulken IL / Vossalangrenn 16:01 + 00:00
2 Hydle,Maria Viljar, IL / Vossalangrenn 16:17 + 00:16
3 Johannesen,Mari Fjellbirkeland Fana IL 17:10 + 01:09
4 Olsen,Vilde Alfstad Viking, TIF 17:48 + 01:47
DNS Øvretveit,Kamilla Nordhordland SK  
Resultatliste K 18 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Børve,Hanna Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 16:12 + 00:00
2 Wæhle,Ingeborg Senderud Voss IL / Vossalangrenn 16:44 + 00:32
3 Vaksdal,Mari Fosse Bjørgum IL / Vossalangrenn 17:04 + 00:52
Resultatliste K 19/20 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Skjerven,Eivor Vestrheim Bulken IL / Vossalangrenn 15:21 + 00:00
2 Linga,Eivor Fana IL 17:21 + 02:00
3 Lid,Ingeborg Gjelland Vargar IL / Vossalangrenn 17:38 + 02:17
4 Vahlin,Viktoria Christine Fana IL 21:20 + 05:59
Resultatliste Kvinner senior   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Aarvik,Torunn Øvergaard Fana IL 17:37 + 00:00
2 Birkeli,Helene Fana IL 17:40 + 00:03
3 Martinsen,Siri Titland Fana IL 17:48 + 00:11
4 Buset,Agnes Torød Fana IL 18:03 + 00:26
Resultatliste M 17 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Engevik,Simen Lilleås NTG-G / Stord IL (Allianseidrettslag) / Vossalangrenn 28:15 + 00:00
2 Medhus,Bård Olav Steinsland HSG / Røldal IL 29:02 + 00:47
3 Klette,Torjus Ørnar IL / Vossalangrenn 30:16 + 02:01
4 Tveiten,Eskil Flisram Voss IL / Vossalangrenn 30:36 + 02:21
5 Pedersen,Tobias Græsdal Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 31:03 + 02:48
6 Alvær,Herman Toppe Nordhordland SK / Vossalangrenn 31:33 + 03:18
DNS Øygard,David Hålandsdal IL  
DNS Dukstad,Daniel Voss IL / Vossalangrenn  
Resultatliste M 18 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Mostraum,Elias NTG-G / Osterøy IL 27:35 + 00:00
2 Røthe,Fredrik Galaaen Voss IL / Vossalangrenn 28:06 + 00:31
3 Martinsen,Vetle Bustnes Fana IL 29:02 + 01:27
4 Skjerping,Jonatan Gjerstad Osterøy IL 29:30 + 01:55
5 Klette,Stian Viljar, IL / Vossalangrenn 29:55 + 02:20
6 Refsnes,Torjus NTG-G / Osterøy IL 30:23 + 02:48
7 Runnane,Johan Krohn IL Korlevoll - Odda 31:06 + 03:31
8 Brekke,Jon Sterri Voss IL / Vossalangrenn 31:10 + 03:35
DNS Vørøs,Jonas Engevik Stord IL (Allianseidrettslag)  
DNS Grahl-Madsen,Ola Fana IL  
Resultatliste M 19/20 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Ure,Olve Voss IL / Vossalangrenn 28:48 + 00:00
2 Akerlie,Tore Voss IL / Vossalangrenn 29:20 + 00:32
3 Mønstre,Olav Sivertsen Fana IL 30:19 + 01:31
4 Mjelde,Anders Brakvatne Osterøy IL 30:58 + 02:10
5 Holberg,Edvard Fana IL 32:41 + 03:53
DNS Gjøstein,Stian Viljar, IL / Vossalangrenn  
Resultatliste Menn senior   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Småland,Torbjørn Osterøy IL 29:34 + 00:00
2 Brandsdal,Helge Osterøy IL 29:54 + 00:20
3 Mjelde,Eirik Brakvatne Osterøy IL 30:01 + 00:27
4 Måge,Ove Strandebarm IL 30:08 + 00:34
5 Aastvedt,Eirik Tvedt Osterøy IL / Vossalangrenn 31:42 + 02:08
6 Berg,Øyvind Gaute Stord IL (Allianseidrettslag) 31:59 + 02:25
7 Jordal,Bjarte Henry Fana IL 32:07 + 02:33
8 Mostraum,Johnny Osterøy IL 32:14 + 02:40
9 Årdal,Bjørn Fana IL 32:17 + 02:43
10 Øvregård,Jan Røldal IL 32:24 + 02:50
11 Andersen,Ørjan Fana IL 33:14 + 03:40
12 Måge,Lars Strandebarm IL 33:15 + 03:41
13 Sætersdal,Christian Viking, TIF 33:19 + 03:45
14 Alvær,Kenneth Nordhordland SK 33:25 + 03:51
15 Johannesen,Arne Fana IL 33:32 + 03:58
16 Engevik,Kjell-Inge Stord IL (Allianseidrettslag) 34:57 + 05:23
17 Aasgaard,Ragnar Viking, TIF 35:27 + 05:53
18 Serck-Hanssen,Erik Viking, TIF 36:43 + 07:09
19 Skei,John Kvam Langrenn- og Skiskyttarkl 1:13:49 + 44:15
DNF Vonen,Brynjulf Varegg Fleridrett  
DNS Aase,Mons Svendal Viking, TIF


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +