---
VC Kuusamo/Ruka
Totalt etter 1. av 3 etp:: Kvinner- Menn| Sprint Finale: Kvinner- Menn| Sprint Prolog: Kvinner- Menn
---
NC Gålå/Gålåsprinten
10/15 fri: Kvinner- Menn
---
LIVE-TV fra NC Gålå
Se sending fredag, lørdag og søndag
---
Smøretips
VC Kuusamo/Ruka | NC Senior Gålå
---
Stadig nye toppsaker i PLUSS - 400 totalt

Resultater Lillomarka Nord/Sør 2017



Resultater Lillomarka Nord/Sør
Oslo - 15. oktober 2017

Arrangementstype: Orientering

Herrer 15km

15 000 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mikael Olausson Oslostudentenes IK 2:02:27   8:09
2 Mathias Nipen Bækkelagets SK 2:02:43 +0:16 8:10
3 Thomas Nipen Bækkelagets SK 2:03:13 +0:46 8:12
4 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 2:16:39 +14:12 9:06
5 Holger Schlaupitz Privat 2:24:53 +22:26 9:39
6 Ivar Seierstad IL GeoForm 2:26:29 +24:02 9:45
7 Jon Iver Bakken Nydalens SK 2:26:36 +24:09 9:46
8 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 2:33:43 +31:16 10:14
9 Christian Grotnes IL Tyrving 2:47:50 +45:23 11:11
9 Eirik Jørgensen IL Tyrving 2:47:50 +45:23 11:11
11 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 2:52:21 +49:54 11:29
12 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 2:52:23 +49:56 11:29
13 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 2:54:01 +51:34 11:36
14 Hallvard Fjær Lillomarka OL 2:58:05 +55:38 11:52
15 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 3:04:05 +1:01:38 12:16
16 Christian Fredrik Borg IL Koll 3:09:25 +1:06:58 12:37
17 Bent Skatvedt Raumar Orientering 3:09:38 +1:07:11 12:38
18 Atle Pedersen Fossum IF 3:13:06 +1:10:39 12:52
19 Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL 3:22:09 +1:19:42 13:28
20 Jon Sletvold Nydalens SK 3:33:22 +1:30:55 14:13
21 Harald Sørensen Lillomarka OL 3:39:08 +1:36:41 14:36
22 Per Martin Rørvik FBI 3:48:17 +1:45:50 15:13
23 Harald Aulie IL Koll 3:54:27 +1:52:00 15:37
  Andreas Barstad Årvoll IL diskvalifisert    
  Endre Hagelund Lillomarka OL diskvalifisert    
  Øystein Berg Årvoll IL brutt    
  Mathias Benjaminsen Lillomarka OL ikke startet    

 

Herrer 10km

10 000 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ådne Skjærstein IL Tyrving 1:33:04   9:18
2 Sivert Sande Kverme Fossum IF 1:33:06 +0:02 9:18
3 Jan Tore Henriksen Nydalens SK 1:36:10 +3:06 9:37
4 Odin Gramstad VBIL 1:37:10 +4:06 9:43
5 Jan Fredrik Helgaker VBIL 1:40:29 +7:25 10:02
6 Bjørn Hauge Nydalens SK 1:44:01 +10:57 10:24
7 Eivind Hoff IL Tyrving 1:44:03 +10:59 10:24
8 Kjetil Espedal Nydalens SK 1:45:27 +12:23 10:32
9 Øyvind Glendrange Nittedal OL 1:45:32 +12:28 10:33
10 Sindre Langaas Nydalens SK 1:48:09 +15:05 10:48
11 Kjell Markset IL Koll 1:58:20 +25:16 11:50
12 Martin Størmer Antonsen Nydalens SK 2:02:17 +29:13 12:13
13 Ole Petter Haugen Nydalens SK 2:02:40 +29:36 12:16
14 Erik Sauar Koll 2:02:45 +29:41 12:16
15 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 2:03:31 +30:27 12:21
16 Olav Nedrelid Oppsal Orientering 2:04:01 +30:57 12:24
17 Magne Brekke Nydalens SK 2:04:05 +31:01 12:24
18 Rune Scheele Nydalens SK 2:04:25 +31:21 12:26
19 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 2:05:41 +32:37 12:34
20 Truls Angell Lillomarka OL 2:12:11 +39:07 13:13
21 Bjørn Christensen Østmarka OK 2:17:44 +44:40 13:46
22 Are Eriksen Oslostudentenes IK 2:18:23 +45:19 13:50
23 Per Sandberg Nydalens SK 2:23:47 +50:43 14:22
24 Anders Flågen Heming Orientering 2:25:35 +52:31 14:33
25 Truls Angell Lillomarka OL 2:33:14 +1:00:10 15:19
26 Tormod Bøe VBIL 2:33:18 +1:00:14 15:19
27 Petter Jennison Privat 2:33:40 +1:00:36 15:22
28 Lars Benestad Grane 2:33:48 +1:00:44 15:22
29 Ove Martinsen Hauketo IF 2:36:31 +1:03:27 15:39
30 Knut Erik Østengen Thales BIL 2:36:47 +1:03:43 15:40
31 Uno Hanslien Klubbløs 2:58:44 +1:25:40 17:52
32 Ove Hildrum Lillomarka OL 2:59:55 +1:26:51 17:59
33 Harald Rikheim Klubbløs 3:01:22 +1:28:18 18:08
34 Erik Borg IL Koll 3:08:07 +1:35:03 18:48
35 Johan Mattsson Lillomarka OL 3:35:00 +2:01:56 21:30
36 Arne Michelsen Lillomarka OL 3:35:39 +2:02:35 21:33
37 Jon Fanavoll Kamp/Vestheim IF 3:35:43 +2:02:39 21:34
38 Phil Kohn Privat 4:05:31 +2:32:27 24:33
38 Peter Nylund Haugerud IF 4:05:31 +2:32:27 24:33
40 Finn Roar Halvorsrud Lillomarka OL 4:21:22 +2:48:18 26:08
41 Lars Audun Vold Lillomarka OL 4:44:59 +3:11:55 28:29
  Fredrik Steiwer Lillomarka OL diskvalifisert    
  Tor Henriksen Årvoll IL diskvalifisert    
  Frithjof Braadlie HEMING Orientering diskvalifisert    
  Are Kristiansen IL Tyrving brutt    
  Martin Christoffer Borg IL Koll ikke startet    
  Tobias Espedal Nydalens SK ikke startet    
  Yngve Finkenhavn Nittedal OL ikke startet    

 

Herrer 4km

4 000 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vidar Berteig IL GeoForm 38:45   9:41
2 Øystein Melby Vang OL 54:08 +15:23 13:32
3 Per Ongstad PRIVAT 54:55 +16:10 13:43
4 Per Øyvind Engelberg Årvoll IL 58:39 +19:54 14:39
5 Øystein Madsen Haugerud IF 1:01:57 +23:12 15:29
6 Jon C. Fougner Heming Orientering 1:02:42 +23:57 15:40
7 Rune Hultgreen Oppsal Orientering 1:08:03 +29:18 17:00
8 Eyvind Aas IL Geoform 1:11:41 +32:56 17:55
9 Karl Rein Rådahl IL Tyrving 1:13:11 +34:26 18:17
10 Tom Rådahl IL Tyrving 1:13:18 +34:33 18:19
11 Tormod Hegdahl Heming Orientering 1:14:22 +35:37 18:35
12 Kåre Knudsen IL GeoForm 1:16:29 +37:44 19:07
13 Knut Hangeraas IL Geoform 1:20:51 +42:06 20:12
  Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK diskvalifisert    
  Tor Lea Nydalens SK brutt    
  Stian Lillegård Lillomarka OL ikke startet    

 

Damer 15km

15 000 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 2:02:49   8:11
2 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 3:09:29 +1:06:40 12:37
3 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 3:32:02 +1:29:13 14:08
4 Merethe Andersen HSIL 3:44:58 +1:42:09 14:59
5 Trine Oldernes Lillomarka OL 3:44:59 +1:42:10 14:59
6 Trude Fixdal IL Koll 3:54:24 +1:51:35 15:37
  Elisabeth Mork Fjeldvær Oslostudentenes IK diskvalifisert    

 

Damer 10km

10 000 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Hauerslev Oslostudentenes IK 1:58:04   11:48
2 Mina Jørgensen IL Tyrving 2:02:31 +4:27 12:15
3 Siri Størmer Nydalens SK 2:02:32 +4:28 12:15
4 Anne Madslien Nydalens SK 2:02:48 +4:44 12:16
5 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 2:02:50 +4:46 12:17
6 Brita Opheim Sauar IL Koll 2:02:51 +4:47 12:17
7 Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL 2:03:15 +5:11 12:19
8 Hege Feiring IL Tyrving 2:04:09 +6:05 12:24
9 Marie Scheele Nydalens SK 2:04:19 +6:15 12:25
10 Marianne Njåstein IL Tyrving 2:04:50 +6:46 12:29
11 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 2:06:46 +8:42 12:40
12 Cristina Luis Nydalens SK 2:08:17 +10:13 12:49
13 Tone Aamli Sundtjønn Lillomarka OL 2:19:38 +21:34 13:57
14 Synnøve Sandberg Nydalens SK 2:23:15 +25:11 14:19
15 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 2:24:55 +26:51 14:29
16 Kari Madslien Nydalens SK 2:24:57 +26:53 14:29
17 Ida Marie Flågen Heming Orientering 2:25:34 +27:30 14:33
18 Ann Elin Flågen Heming Orientering 2:25:37 +27:33 14:33
19 Åsne Holo Fossum IF 2:26:24 +28:20 14:38
19 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 2:26:24 +28:20 14:38
21 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 2:26:25 +28:21 14:38
22 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 2:26:26 +28:22 14:38
23 Hanne Sølna Heming Orientering 2:59:45 +1:01:41 17:58
24 Brit Lisa Skjelkvåle IL GeoForm 2:59:48 +1:01:44 17:58
25 Hege Wang Lillomarka OL 2:59:53 +1:01:49 17:59
26 Hanna Braadlie Heming Orientering 3:21:20 +1:23:16 20:08
27 Lene Anett Killingmo OK Øst 3:21:42 +1:23:38 20:10
28 Frøy Grøndahl Lillomarka OL 3:25:00 +1:26:56 20:30
29 Vibeke Høst Lillomarka OL 3:35:18 +1:37:14 21:31
30 Merete Rørvik Lillomarka OL 3:35:21 +1:37:17 21:32
31 Lene Colquhoun Lillomarka OL 3:35:33 +1:37:29 21:33
32 Sunniva Halvorsrud Lillomarka OL 4:21:20 +2:23:16 26:08
33 Emilie Pedersen Vold Lillomarka OL 4:44:59 +2:46:55 28:29
  Reidunn Hallan Lillomarka OL diskvalifisert    
  Sarah Ariansen Privat diskvalifisert    
  Gro Ellegaard Vang OL diskvalifisert    
  Liv Paltiel Klubbløs ikke startet    

 

Damer 4km

4 000 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Nermoen Østmarka OK 55:17   13:49
2 Kjersti Tho Stabæk IF 58:19 +3:02 14:34
3 Sharon Broadwell IL GeoForm 1:05:32 +10:15 16:23
4 Malene Berstad Heming Orientering 1:38:53 +43:36 24:43
5 Paula Berstad Heming Orientering 1:39:11 +43:54 24:47
  Sissel Plejdrup Oppsal Orientering diskvalifisert







Marit Bjørgen koster på på vei mot seier i 10 km klassisk under verdenscupen sesongstart i Ruka og Kuusamo forrige vinter. Foto: Thibaut/NordicFocus.

Verdenscup Kuusamo - Minitour Ruka - 2017 - Alle resultater

Ruka Triple 2017, 1. runde verdenscup i Kuusamo, gjennomføres som minitour 24. til 26. november. Alle resultater:

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Norgescup Gålå - Gålåsprinten 2017 - Alle resultater

Gålåsprinten, med Norgescup senior, arrangeres 24. til 26. november. Alle resultater her.

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Norgescup Gålå - Direkte TV-sending / Streaming - Gålåsprinten 2017

Langrenn.com i samarbeid med Norges Skiforbund viser TV-bilder med streaming fra helgens Norgescup på Gålå og Gålåsprinten.

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Beitosprinten - Sesongåpning Beitostølen 2017 - Alle resultater

Nasjonal sesongåpning på Beitostølen 2017 arrangeres 17. til 19. november. Resultater for alle konkurranser i Beitosprinten her.