Resultater Lørdagskjappen 2014



Resultater Orientering Lørdagskjappen
Hobøl, Østfold - 12. april 2014

N-åpen

1 600 m, 75 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Johanne Klavestad Aaby Fredrikstad SK 1:11:19   44:34
  Caroline Svartedal Aasen Trøsken IL 27:32   17:12
  Charlotte Svartedal Aasen Trøsken IL 32:07   20:04
  Adele Marielle Fagereng Andersen Halden SK 32:32   20:20
  Emma Aune Jakobsen OK Moss 22:13   13:53
  Herman Lien Backstrøm Halden SK 22:02   13:46
  Marie Lien Backstrøm Halden SK 22:17   13:55
  Malene Berstad Heming Orientering 29:15   18:16
  Tyra Borg Bjerkreim Måren OK 37:50   23:38
  Inger Anne Braarud Halden SK 34:13   21:23
  Julie Brenås Varteig OL 28:10   17:36
  Peder Bryggen Halden SK 20:02   12:31
  Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 34:07   21:19
  Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 31:31   19:41
  Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 38:12   23:52
  Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 37:58   23:43
  Mats Olsen Bye Modum OL 20:34   12:51
  Hanna Bystrøm Indre Østfold OK 29:53   18:40
  Jenny Danevad Fredrikstad SK 25:01   15:38
  Synne Schei Danevad Ås-NMBU Orientering 37:18   23:18
  Marte Eger Kongsberg OL 38:48   24:15
  Frida Hovgaard Eisvang OK Moss 22:30   14:03
  Daniel Engen Raumar Orientering 21:02   13:08
  Adrian Christoffer Fagereng Andersen Halden SK 29:28   18:25
  Oline Bjerknes Fagerlid Måren OK 37:54   23:41
  Mathilde Fossaas Gimle IF 29:49   18:38
  Håvard Færden Kolbotn og Skimt OL 34:51   21:46
  Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 23:14   14:31
  Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 22:27   14:01
  Torine Hagen-Tafjord Halden SK 34:16   21:25
  Vilde Hagen-Tafjord Halden SK 26:50   16:46
  Nora Christine Hansen Røyken OL 26:12   16:22
  Caroline Harvik Konnerud IL 29:13   18:15
  Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 19:46   12:21
  Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 20:42   12:56
  Maren Henriksen Halden SK 19:00   11:52
  Sigurd Hobøl Østmarka OK 21:40   13:32
  Ingrid Pedersen Holmskau Trøsken IL 36:02   22:31
  Mathias Pedersen Holmskau Trøsken IL 31:23   19:36
  Jo Randar Holmøy Hadeland OL 19:44   12:20
  Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 21:32   13:27
  Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 27:58   17:28
  Vemund Ihlebekk OK Moss 32:14   20:08
  Caroline Sundby Jakobsen OK Moss 31:19   19:34
  Simen Rønning Johansen Måren OK 32:06   20:03
  Sofie Kjær Jørgensen Måren OK 36:56   23:05
  Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 36:56   23:05
  Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 36:49   23:00
  Josephine Holm Lindløv OK Moss 49:00   30:37
  Alexander Lindås OK Moss 19:01   11:53
  Sturla Rognskog Mella Oppsal Orientering 20:55   13:04
  Bertine Mjøster Østmarka OK 38:51   24:16
  Silje Gåsvik Narvestad Halden SK 37:05   23:10
  Lars Mikkel Lødeng Nilsen OK Moss 37:08   23:12
  Tiril Lødeng Nilsen OK Moss 39:06   24:26
  Jonas Olaussen Halden SK 18:57   11:50
  Emma Helene Olsen Halden SK 20:03   12:31
  Sondre Puck Nydalens SK 27:11   16:59
  Kristin Klink Rannem Fossum IF 25:01   15:38
  Amund Rekve Oppsal Orientering 36:02   22:31
  Elise Renard Kongsberg OL 27:54   17:26
  Alise Lindløv Sand OK Moss 42:34   26:36
  Marie Scheele Nydalens SK 20:46   12:58
  Per Noah Sommerhein IL Koll 49:41   31:03
  Jon Strand Kongsberg OL 31:38   19:46
  Hedda Syversen Halden SK 18:52   11:47
  Theo Winsents Sæter Måren OK 19:24   12:07
  Nikolai Teslo Hadeland OL 32:14   20:08
  Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 34:15   21:24
  Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 28:50   18:01
  Minna Sofie Wingstedt Halden SK 57:13   35:45
  Ville Emil Wingstedt Halden SK 57:17   35:48
  Astrid Juli Ytterbø Asker Skiklubb 31:19   19:34
  Kaja Grandal IL Tyrving diskvalifisert    
  Torkel Rekve Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Anna Paulsen Ask Lierbygda OL ikke startet    
  Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL ikke startet    
  Martin Bryggen Halden SK ikke startet    
  Anita Langeggen Kongsberg OL ikke startet    
  Ingrid Lesteberg Kongsberg OL ikke startet    
  Anders Næss-Ulseth Nydalens SK ikke startet    
  Marte Sofie Skrove Ringerike OL ikke startet    
  Hedda Kristin Syversen Halden SK ikke startet    
  Aksel Torgersen Halden SK ikke startet    

D -10

1 700 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 15:37   9:11
2 Anne Maren Eidsten IF Sturla 21:03 +5:26 12:22
3 Marie Kvarme Røyken OL 21:37 +6:00 12:42
4 Linnea Holst IL Tyrving 22:52 +7:15 13:27
5 Ylva Klausen IF Sturla 25:17 +9:40 14:52
6 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 26:46 +11:09 15:44
7 Solveig Hübschle IF Sturla 26:57 +11:20 15:51
8 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 27:50 +12:13 16:22
9 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 29:23 +13:46 17:17
10 Anne Frøisland Vang OL 29:25 +13:48 17:18
11 Emilie Flø Lillomarka OL 30:05 +14:28 17:41
  Nora Arentz Hagen Sandefjord OK diskvalifisert    
  Hannah Syrdal Øen Heming Orientering diskvalifisert    
  Caroline Harvik Konnerud IL ikke startet    

D 11-12

2 100 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 20:55   9:57
2 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 23:16 +2:21 11:04
3 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 25:40 +4:45 12:13
4 Oda Scheele Nydalens SK 26:08 +5:13 12:26
5 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 27:29 +6:34 13:05
6 Adine Ingesen Sarpsborg OL 35:46 +14:51 17:01
7 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 36:13 +15:18 17:14
8 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 37:43 +16:48 17:57
9 Iris Holst IL Tyrving 38:41 +17:46 18:25
10 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 43:02 +22:07 20:29
11 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 43:31 +22:36 20:43
12 Alexandra Angvoll Fredrikstad SK 49:18 +28:23 23:28
13 Ida Marie Flågen Heming Orientering 50:35 +29:40 24:05
14 Ea Lunøe Nydalens SK 55:23 +34:28 26:22
15 Isabel Handstanger Kolbotn og Skimt OL 1:10:30 +49:35 33:34
16 Ingrid Bratland Tjernshaugen OK Moss 1:16:00 +55:05 36:11
  Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Iselin Sørensen IF Sturla ikke startet    
  Alexandra Linløkken Østmarka OK ikke startet    
  Ingrid Bogen Arenth IF Sturla ikke startet    

D 11-12N

1 800 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mina Schjerven Lardal OL 17:06   9:30
2 Oda Vaagen Paulsen Notodden OL 17:41 +0:35 9:49
3 Eline Schjerven Lardal OL 17:46 +0:40 9:52
4 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 19:29 +2:23 10:49
5 Mari Brende Fossum IF 20:50 +3:44 11:34
6 Berthe Teslo Hadeland OL 23:43 +6:37 13:10
7 Vilde Retteraasen Indre Østfold OK 27:14 +10:08 15:07
8 Ella Berstad Heming Orientering 27:52 +10:46 15:28
9 Tuva Kristiansen Fredrikstad SK 28:19 +11:13 15:43
  Noor Dirro Måren OK ikke startet    

D 13-14

3 200 m, 56 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 33:15   10:23
2 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 34:09 +0:54 10:40
3 Åsne Holo Fossum IF 35:21 +2:06 11:02
4 Ingrid Tandberg Ryan Asker Skiklubb 35:58 +2:43 11:14
5 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 36:24 +3:09 11:22
6 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 36:33 +3:18 11:25
7 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 37:50 +4:35 11:49
8 Helene Eger Kongsberg OL 38:43 +5:28 12:05
9 Anna Meen Porsgrunn OL 39:13 +5:58 12:15
10 Tale Strand Kongsberg OL 39:37 +6:22 12:22
11 Marlin Haavengen Kongsberg OL 40:28 +7:13 12:38
12 Andrea Ranvik Konnerud IL 40:33 +7:18 12:40
13 Maren Norderud IL Tyrving 41:01 +7:46 12:49
14 Aurora Gjølsjø OK Moss 41:04 +7:49 12:50
15 Karoline Bjørnerød OK Moss 41:13 +7:58 12:52
16 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 41:29 +8:14 12:57
17 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 41:47 +8:32 13:03
18 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 41:58 +8:43 13:06
19 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 42:19 +9:04 13:13
20 Hanne Eide Rapp Raumar Orientering 42:22 +9:07 13:14
21 Marie Helene Hansen Sarpsborg OL 43:45 +10:30 13:40
22 Ingvild Høydal Nydalens SK 44:00 +10:45 13:45
23 Kristine Haanes Strandlie Gjø-Vard OL 44:08 +10:53 13:47
24 Pernille Katla Fossum IF 44:35 +11:20 13:55
25 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 44:37 +11:22 13:56
26 Heidi Elisabeth Brække Halden SK 46:09 +12:54 14:25
27 Jorid Nandrup Nielsen Indre Østfold OK 47:00 +13:45 14:41
28 Solveig Eline Berg IL Tyrving 47:38 +14:23 14:53
29 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 48:16 +15:01 15:05
30 Marte Morgenlie Skei Nydalens SK 49:02 +15:47 15:19
31 Ragne Wiklund Nydalens SK 49:05 +15:50 15:20
31 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 49:05 +15:50 15:20
33 Carmen Dirro Måren OK 49:07 +15:52 15:20
34 Tuva Aas Stræte Ringerike OL 49:14 +15:59 15:23
35 Lotte Myklemyr Eiker OL 51:22 +18:07 16:03
36 Sarah Wøllo Kongsberg OL 51:24 +18:09 16:03
37 Marie Liland Nydalens SK 51:37 +18:22 16:07
38 Lisa Jenssen Halden SK 53:29 +20:14 16:42
39 Emma Danevad Fredrikstad SK 55:20 +22:05 17:17
40 Thea Sofie Salvesen Asker Skiklubb 55:43 +22:28 17:24
41 Anniken Ranvik Konnerud IL 56:21 +23:06 17:36
42 Ada Wulfsberg Nydalens SK 58:51 +25:36 18:23
43 Tilde Eine Fossum IF 59:10 +25:55 18:29
44 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 1:00:00 +26:45 18:45
45 Tuva Nesheim Flatebakken IL Tyrving 1:00:02 +26:47 18:45
46 Kamilla Lome Hamar OK 1:02:23 +29:08 19:29
47 Elin Flø Lillomarka OL 1:04:51 +31:36 20:15
48 Marie Fupeng Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:10:01 +36:46 21:52
49 Anna Trindade Eriksen Nydalens SK 1:26:01 +52:46 26:52
50 Selma Kristiansen OK Moss 1:37:08 +1:03:53 30:21
51 Ingeborg Kvarme Røyken OL 1:43:59 +1:10:44 32:29
  Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL diskvalifisert    
  Ingrid Madslien Nydalens SK diskvalifisert    
  Ida Aabogen Haugaard Skaukameratene OL diskvalifisert    
  Hedda Skatvedt Raumar Orientering diskvalifisert    
  Vilja Solberg Ohrvik Konnerud IL diskvalifisert    
  Hanna Moum Halden SK ikke startet    

D 13-16C

2 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Caroline Bjørgum Fossum IF 42:48   16:27
2 Silje Kregnes Kristiansand OK 48:59 +6:11 18:50
3 Hanna Gjerdingen Hadeland OL 50:43 +7:55 19:30
4 Bjørg Synnøve Nigardsøy Fredrikstad SK 58:59 +16:11 22:41
5 Tuva Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:08:44 +25:56 26:26

D 13-16N

2 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Vaagen Paulsen Notodden OL 26:38   12:40

D 15-16

3 800 m, 58 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rannveig W.Nordhagen Ås-NMBU Orientering 34:17   9:01
2 Synne Strand Asker Skiklubb 34:27 +0:10 9:03
3 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 35:22 +1:05 9:18
4 Anine Lome Hamar OK 36:07 +1:50 9:30
5 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 36:25 +2:08 9:35
6 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 36:45 +2:28 9:40
7 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 38:07 +3:50 10:01
8 Ingvild C. Fleisje Nittedal OL 38:17 +4:00 10:04
9 Henriette Smeby Nydalens SK 38:34 +4:17 10:08
10 Ane Dyrkorn Eiker OL 38:49 +4:32 10:12
11 Oda Sikkeland IL Tyrving 39:11 +4:54 10:18
12 Sigrid Saur Modahl Fredrikstad SK 39:19 +5:02 10:20
13 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 39:45 +5:28 10:27
14 Maria Prestbøen Sandefjord OK 40:48 +6:31 10:44
15 Stine Njåstein IL Tyrving 41:08 +6:51 10:49
16 Åshild Faller Råheim Fet OL 41:21 +7:04 10:52
17 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 41:38 +7:21 10:57
18 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 42:07 +7:50 11:05
19 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 42:11 +7:54 11:06
20 Kristiane Rogstad Kongsberg OL 42:47 +8:30 11:15
21 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 42:49 +8:32 11:16
22 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 42:54 +8:37 11:17
22 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 42:54 +8:37 11:17
24 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 43:50 +9:33 11:32
25 Nora Torgersen Halden SK 44:02 +9:45 11:35
26 Thea Dyrkorn Eiker OL 44:31 +10:14 11:42
27 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 44:49 +10:32 11:47
28 Ida Aurebekk Torridal IL 45:12 +10:55 11:53
29 Synne Malene Brække Halden SK 45:14 +10:57 11:54
30 Rikke Ingesen Sarpsborg OL 45:21 +11:04 11:56
31 Marte Bergsland Trøsken IL 46:37 +12:20 12:16
32 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 47:17 +13:00 12:26
33 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 48:02 +13:45 12:38
34 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 48:36 +14:19 12:47
35 Idunn Haavengen Kongsberg OL 49:15 +14:58 12:57
36 Marie Bergstrøm Halden SK 49:57 +15:40 13:08
37 Sandra Bjørnemo Robertsen OL Tønsberg og omegn 50:37 +16:20 13:19
38 Karoline Aune Halden SK 50:59 +16:42 13:25
39 Marthe Ramstad Fet OL 51:49 +17:32 13:38
40 Silje Moe Fredrikstad SK 53:29 +19:12 14:04
41 Agnethe Hasli Synnfjell OK 53:47 +19:30 14:09
42 Kristin Smeby Kongsberg OL 54:34 +20:17 14:21
43 Synne Eide Rapp Raumar Orientering 55:11 +20:54 14:31
44 Synne Eikeland Røstadsand Nydalens SK 56:01 +21:44 14:44
45 Maria Olsbø Østmarka OK 56:15 +21:58 14:48
46 Kornelia Lønning Brurberg IF Sturla 57:04 +22:47 15:01
47 Hedvig Vollset Heming Orientering 57:17 +23:00 15:04
48 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 58:55 +24:38 15:30
49 Ane Holm Grøneng Lillehammer OK 58:59 +24:42 15:31
50 Martine Gustavsen Sandefjord OK 1:01:12 +26:55 16:06
51 Andrea Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:06:21 +32:04 17:27
52 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:07:28 +33:11 17:45
53 Andrea Drangsholt Torridal IL 1:09:23 +35:06 18:15
54 Hanne Grandal IL Tyrving 1:13:47 +39:30 19:25
55 Hedda Ruud Storkås OK Moss 1:16:44 +42:27 20:11
56 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:28:00 +53:43 23:09
  Helena Åsberg Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Ingrid Aaslund Fet OL diskvalifisert    
  Line Wegner Hodt Fossum IF ikke startet    
  Fride Sørensen IF Sturla ikke startet    
  Åse Bergan Nydalens SK ikke startet    

D 17-A kort

3 100 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hege Kullerud Konnerud IL 34:52   11:14
2 Una Glende Janson Kristiansand OK 40:07 +5:15 12:56
3 Eirin Mari Fossøy Notodden OL 40:34 +5:42 13:05
4 Inga Morgenlie Nydalens SK 46:52 +12:00 15:07
5 Vilde Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 47:04 +12:12 15:10
6 Ann Helen Aabogen Haugaard Skaukameratene OL 47:11 +12:19 15:13
7 Maria Dahl Fosby Gimle IF 49:24 +14:32 15:56
8 Sunniva Nergaard Berg NTNUI 54:22 +19:30 17:32
9 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 56:10 +21:18 18:07
10 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 1:01:54 +27:02 19:58
11 Peichi Chuang Oslostudentenes IK 1:02:17 +27:25 20:05
12 Rikke Kristin Gåsholt Hedrum OL 1:07:59 +33:07 21:55
  Line Klyve Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 17-B

3 600 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 45:45   12:42
2 Ellen Marie Ariansen Nittedal OL 49:01 +3:16 13:36
3 Line Telje Høydal Nydalens SK 51:06 +5:21 14:11
4 Hilde Nytun Martinsen Nittedal OL 54:12 +8:27 15:03
5 Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering 54:26 +8:41 15:07
6 Kristin Hjortland Larvik OK 1:02:05 +16:20 17:14
7 Mona Elisabeth Østvang Østmarka OK 1:04:05 +18:20 17:48
8 Linda Fredh Hamar OK 1:06:09 +20:24 18:22
8 Ingunn Saur Modahl Fredrikstad SK 1:06:09 +20:24 18:22
10 Liv-Hege Roberg-Ringheim OL Trollo 1:18:50 +33:05 21:53
11 Åshild Flatebakken IL Tyrving 1:19:31 +33:46 22:05
12 Ingrid Tronshaug Stokke IL 1:28:37 +42:52 24:36
13 Inger Schibsted Røyken OL 1:33:28 +47:43 25:57
  Melissa Trout Nydalens SK diskvalifisert    
  Annemarie Ranvik Konnerud IL ikke startet    
  Gunhild Myhr Asker Skiklubb ikke startet    
  Irene Langeggen Kongsberg OL ikke startet    

D 17-C

2 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gro Vaagen Notodden OL 39:26   15:10
2 Ingrid Brende Fossum IF 40:20 +0:54 15:30
3 Heidi Myklemyr Eiker OL 42:00 +2:34 16:09
4 Kjersti Andresen Hadeland OL 45:31 +6:05 17:30
5 Lise Burud Smestad Hauketo IF 53:07 +13:41 20:25
6 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 57:32 +18:06 22:07
7 Hege Burud Skjølsvold Hauketo IF 58:10 +18:44 22:22
8 Borghild Ollestad Nydalens SK 1:08:30 +29:04 26:20
9 Kjersti Frøisland Vang OL 1:19:45 +40:19 30:40
10 Cathrine Hübschle IF Sturla 1:20:32 +41:06 30:58
11 Aileen Runde Kristiansand OK 1:21:06 +41:40 31:11
  Ingrid Anne Rosshaug Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Gunhild Kvålsgard Fossum IF ikke startet    
  Solveig Bergan Nydalens SK ikke startet    
  Cathrine Palmgren Kolbotn og Skimt OL ikke startet    
  Grete Skotte Fossum IF ikke startet    
  Cora Ebner Kongsberg OL ikke startet    

D 17-N

2 100 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Torill Finkirken Sarpsborg OL 40:54   19:28
  Kristin Andøl Lorentsen Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Nina Klausen IF Sturla ikke startet    

D 21-A

4 200 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Celine Renard Kongsberg OL 44:47   10:39
2 Ida Svanberg Røyken OL 45:08 +0:21 10:44
3 Marit Vala NTNUI 47:30 +2:43 11:18
4 Heidi Vogt Østmarka OK 48:07 +3:20 11:27
5 Marianne Bakken Måren OK 49:02 +4:15 11:40
6 Lina Undrum Mariussen Oppsal Orientering 50:07 +5:20 11:55
7 Marie Hammer Håversen Raumar Orientering 51:21 +6:34 12:13
8 Susanne Tveterås Nydalens SK 55:46 +10:59 13:16
9 Kaia Wøien Nicolaisen Asker Skiklubb 1:01:32 +16:45 14:39
10 Sølvi Fossøy Notodden OL 1:05:12 +20:25 15:31
11 Ingeborg Undrum Mariussen Elverum OK 1:07:41 +22:54 16:06

D 35-

4 200 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 38:56   9:16
2 Guro Bryggen Halden SK 43:26 +4:30 10:20
3 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 48:16 +9:20 11:29
4 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 48:24 +9:28 11:31
5 Kari Strand Lierbygda OL 50:13 +11:17 11:57
6 Kari Strand Kongsberg OL 51:04 +12:08 12:09
7 Monica Berglund Ringerike OL 51:54 +12:58 12:21
8 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:09:22 +30:26 16:30
9 Guri Rekve Oppsal Orientering 1:17:48 +38:52 18:31
10 Anne Ruste Flø Lillomarka OL 1:21:08 +42:12 19:19

D 40-

4 200 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 39:28   9:23
2 Hilde Grøneng Lillehammer OK 43:32 +4:04 10:21
3 Karianne Katla Fossum IF 43:55 +4:27 10:27
4 Arnhild Krogh Oppsal Orientering 45:19 +5:51 10:47
5 Liv Schjerven Lardal OL 47:31 +8:03 11:18
6 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 47:54 +8:26 11:24
7 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 48:48 +9:20 11:37
8 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 50:46 +11:18 12:05
9 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 54:23 +14:55 12:56
10 Ann Elin Flågen Heming Orientering 56:48 +17:20 13:31
11 Ingunn Berget Ås-NMBU Orientering 59:17 +19:49 14:06
12 Heidi Østli Raumar Orientering 59:22 +19:54 14:08
13 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 1:01:09 +21:41 14:33
14 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 1:07:19 +27:51 16:01
15 Paula Berstad Heming Orientering 1:13:46 +34:18 17:33
16 Anne Mia Olsen Modum OL 1:17:21 +37:53 18:25
17 Anne Sofie Forseth Bue OL Tønsberg og omegn 1:18:16 +38:48 18:38
  Anne Guro Nøkleby Ringerike OL diskvalifisert    
  Kristin Eger Kongsberg OL ikke startet    
  Marit Inngjerdingen Nydalens SK ikke startet    

D 45-

3 500 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hanne Lerche Raadal Halden SK 33:48   9:39
2 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 35:14 +1:26 10:04
3 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 36:15 +2:27 10:21
4 Anne Borgen Sturød Nydalens SK 36:26 +2:38 10:24
5 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 36:57 +3:09 10:33
6 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 38:15 +4:27 10:55
7 Hege Feiring IL Tyrving 39:13 +5:25 11:12
8 Isa Heggedal Konnerud IL 39:49 +6:01 11:22
9 Torunn Ø. Jensen Ringerike OL 39:58 +6:10 11:25
10 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 40:25 +6:37 11:32
11 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 42:14 +8:26 12:04
12 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 42:36 +8:48 12:10
13 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 43:30 +9:42 12:25
14 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 43:31 +9:43 12:26
15 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 43:53 +10:05 12:32
16 Eva Lill Kvisle Asker Skiklubb 43:58 +10:10 12:33
17 Anne Madslien Nydalens SK 45:22 +11:34 12:57
18 Aud Ellen Brevik IF Sturla 48:13 +14:25 13:46
19 Anne Sofie Korsveien Asker Skiklubb 48:54 +15:06 13:58
20 Tove Heimdal Konnerud IL 49:13 +15:25 14:03
21 Siv Johanne Moen Nydalens SK 49:34 +15:46 14:09
22 Doris Larsson Lillomarka OL 50:59 +17:11 14:34
23 Anne-Kristin Kvamme Ringerike OL 51:32 +17:44 14:43
24 Marit Egner Asker Skiklubb 52:28 +18:40 14:59
25 Stine Arntzen Sandefjord OK 52:54 +19:06 15:06
26 Nora Skauen IL Tyrving 53:11 +19:23 15:11
27 Unn Mette Klopbakken Synnfjell OK 54:02 +20:14 15:26
28 Monica Feyling Kolbotn og Skimt OL 54:06 +20:18 15:27
29 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 55:00 +21:12 15:42
30 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 55:13 +21:25 15:46
31 Christine Roll Paulsen Fredrikstad SK 55:16 +21:28 15:47
32 Toini Skyttersæter Konnerud IL 56:42 +22:54 16:12
33 Kari Madslien Nydalens SK 57:12 +23:24 16:20
34 Kristine Hjellup Horne IL Tyrving 58:54 +25:06 16:49
35 Sidsel Mohn Kongsberg OL 1:00:46 +26:58 17:21
36 Tonje Røgeberg OL Tønsberg og omegn 1:00:56 +27:08 17:24
37 Anita Stenseth Synnfjell OK 1:01:16 +27:28 17:30
38 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 1:04:02 +30:14 18:17
39 Ida Syversen Røyken OL 1:05:49 +32:01 18:48
40 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 1:06:28 +32:40 18:59
41 Lill-Kristin Enger Modum OL 1:18:47 +44:59 22:30
42 Kristin Sørensen IF Sturla 1:19:09 +45:21 22:36
  Maria Torgersen Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Anita Sørensen Drage Kongsberg OL ikke startet    
  Hanne Narvestad Halden SK ikke startet    
  Kathrine Lunøe Nydalens SK ikke startet    
  Jane Rødder Kongsberg OL ikke startet    
  Marianne Njåstein IL Tyrving ikke startet    

D 50-

3 100 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 29:11   9:24
2 Kjersti Rønning Hamar OK 29:36 +0:25 9:32
3 Mari Hernandez OL Toten-Troll 33:22 +4:11 10:45
4 Bente Line Skaukameratene OL 33:59 +4:48 10:57
5 Hilde Tellesbø Nittedal OL 34:34 +5:23 11:09
6 Kjersti Hov Fossum IF 34:37 +5:26 11:10
7 Runa Skyttersæter Heming Orientering 34:44 +5:33 11:12
8 Vanja Staff OL Toten-Troll 35:15 +6:04 11:22
9 Tove Strand Måren OK 36:34 +7:23 11:47
10 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 36:37 +7:26 11:48
11 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 36:42 +7:31 11:50
12 Heidi Schatvet Notodden OL 37:13 +8:02 12:00
13 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 37:23 +8:12 12:03
14 Eli Marie Wiig Porsgrunn OL 38:11 +9:00 12:19
15 Else Grandal IL Tyrving 38:24 +9:13 12:23
16 Kjersti Narum OL Vallset/Stange 39:31 +10:20 12:44
17 Veslemøy Solberg Konnerud IL 39:53 +10:42 12:51
18 Ragnhild Hald Kristiansand OK 41:03 +11:52 13:14
19 Anne C Turter Nydalens SK 42:36 +13:25 13:44
20 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 43:21 +14:10 13:59
21 Torun Dyrkorn Eiker OL 43:49 +14:38 14:08
22 Trude Fixdal IL Koll 44:52 +15:41 14:28
23 Kristin Fleisje Nittedal OL 44:57 +15:46 14:30
24 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 46:08 +16:57 14:52
25 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 46:36 +17:25 15:01
26 Ida Engen Raumar Orientering 47:14 +18:03 15:14
27 Kari Smeby Kongsberg OL 47:32 +18:21 15:20
28 Kristin Tandberg Asker Skiklubb 48:08 +18:57 15:31
29 Anne Margrete Hammer Østmarka OK 48:32 +19:21 15:39
30 Gro Hege Ludvigsen Måren OK 49:16 +20:05 15:53
31 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 49:24 +20:13 15:56
32 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 58:50 +29:39 18:58
33 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 1:02:21 +33:10 20:06
34 Eva Syversen Røyken OL 1:09:15 +40:04 22:20
35 Siw Solstad IL Tyrving 1:17:32 +48:21 25:00
36 Hege Heiberg Hadeland OL 1:21:45 +52:34 26:22
37 Kirsti Rogstad Kongsberg OL 1:25:15 +56:04 27:30
  Randi Nicolaisen Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving ikke startet    
  Anna Göhlman IL Tyrving ikke startet    
  Katrine Hjelsteh Larsen Kongsberg OL ikke startet    
  Solveig Sikkeland IL Tyrving ikke startet    
  Dagrun Melkild Heming Orientering ikke startet    
  Inger Johanne Eikeland Nydalens SK ikke startet    
  Helle Egeberg Vári IF Sturla ikke startet    

D 55-

3 100 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lena Gottfridsson Nittedal OL 32:37   10:31
2 Grete Hovi Skien OK 33:03 +0:26 10:39
3 Kari Natvig Nittedal OL 33:27 +0:50 10:47
4 Wenche Hultgreen IL Tyrving 34:35 +1:58 11:09
5 Ellen Marie Turter Nydalens SK 34:37 +2:00 11:10
6 Helga Haverstad Lierbygda OL 34:58 +2:21 11:16
7 Anne Berit Eid Nydalens SK 35:27 +2:50 11:26
8 Sidsel Nørstebø IL Tyrving 35:47 +3:10 11:32
9 Gunhild Hennum Lierbygda OL 35:59 +3:22 11:36
10 Anne Julsrud Haugen Halden SK 37:15 +4:38 12:00
11 Grete Berge Owren Freidig 38:07 +5:30 12:17
12 Sirpa Lilja Modum OL 39:34 +6:57 12:45
13 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 40:45 +8:08 13:08
14 Berit Berge IL Tyrving 43:44 +11:07 14:06
15 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 44:05 +11:28 14:13
16 Lisa Annersand OK Tyr 51:02 +18:25 16:27
17 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 52:04 +19:27 16:47
18 Grete Berntsen Måren OK 57:09 +24:32 18:26
19 Enikø Bertalan Asker Skiklubb 1:03:49 +31:12 20:35
20 Rønnaug Sagbakken Løten o-lag 1:11:45 +39:08 23:08
21 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 1:18:11 +45:34 25:13
22 Aase Løvland Kolbotn og Skimt OL 13:43:00 +13:10:23 4:25:29
  Toril Eine Fossum IF diskvalifisert    
  Gerd Fossestøl Nittedal OL ikke startet    
  Anne Garsrud Vaulen Orienteringsklubb ikke startet    

D 60-

2 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 35:59   13:19
2 Linda Verde IF Sturla 36:50 +0:51 13:38
3 Sylvia Andersen Elverum OK 37:22 +1:23 13:50
4 Aud Gran IL Tyrving 44:38 +8:39 16:31
5 Ingeborg Bakken Måren OK 1:04:28 +28:29 23:52
6 Aud Mona Røste Hadeland OL 1:04:54 +28:55 24:02
7 Aud Kjemperud Eiker OL 1:06:27 +30:28 24:36
8 Kari Undrum Elverum OK 1:07:45 +31:46 25:05
9 Elisabeth Rød Andebu IL 1:12:04 +36:05 26:41
10 Kari Berg Larvik OK 1:19:10 +43:11 29:19
  Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL diskvalifisert    

D 65-

2 700 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Torill Nebell Mikkelsen Berger og Svelvik OL 44:14   16:22
2 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 45:04 +0:50 16:41
3 Kjersti Tho Stabæk IF 48:38 +4:24 18:00
4 Marit Sørensen Skaukameratene OL 51:22 +7:08 19:01
5 Mona Hauger Brandval/Kongsvinger OK 54:37 +10:23 20:13
6 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 57:32 +13:18 21:18
7 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 58:16 +14:02 21:34
8 Liv Feiring Hamar OK 58:39 +14:25 21:43
9 Sidsel Sandelien Heming Orientering 59:43 +15:29 22:07
10 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 1:00:02 +15:48 22:14
11 Margareta Brynhildsen Stokke IL 1:02:01 +17:47 22:58
12 Bodil Berby Trøsken IL 1:09:35 +25:21 25:46
13 Astrid Gjelstad Sandefjord OK 1:16:46 +32:32 28:25
  Nora Ursin Fossum IF diskvalifisert    
  Kirsten Salthaug Kristiansand OK diskvalifisert    
  Kari Pedersen IL Tyrving ikke startet    
  Inger Halck Måren OK ikke startet    

D 70-

2 500 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb ikke startet    
  Elisabeth Braathu Ibsen Lommedalens IL ikke startet    
  Aud Margret Kirkhorn Måren OK ikke startet    
  Ingrid Lome-Hagman Kolbotn og Skimt OL ikke startet    
  Hjordis Øvreås Botne SK ikke startet    
  Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering ikke startet    
  Birgitte Bekkelund Røyken OL ikke startet    
  Ella Bjerketvedt Trøsken IL ikke startet    
  Elin Dahlen Ringerike OL ikke startet    
  Onelma Blomhoff Heming Orientering ikke startet    
  Aase Tove Golden Måren OK ikke startet    

D 75-

2 500 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Johanna Ytterbøl Gimle IF ikke startet    
  Unni Dirro Bøhlerengen Måren OK ikke startet    
  Inger E. Vamnes Hamar OK ikke startet    
  Tirill Liby Seip OK Skeidi ikke startet    
  Unni Drage Haugerud IF ikke startet    

D 80-

2 500 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Rannveig Sommerhein OK Horten 1:38:30   39:24

H -10

1 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Alfred Bjørnerød OK Moss 15:35   9:10
2 Jonas Krogh Oppsal Orientering 20:54 +5:19 12:17
3 Eivind Bogen Arenth IF Sturla 21:42 +6:07 12:45
4 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 22:43 +7:08 13:21
5 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 30:03 +14:28 17:40
6 Kristoffer Katla Fossum IF 42:00 +26:25 24:42
7 Rasmus Berglund Ringerike OL 12:27:00 +12:11:25 7:19:24

H 11-12

2 100 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 19:49   9:26
2 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 19:56 +0:07 9:29
3 Henrik Sturød Nydalens SK 21:57 +2:08 10:27
4 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 23:07 +3:18 11:00
5 Stein Aas Stræte Ringerike OL 24:35 +4:46 11:42
6 Gaute Bergan Nydalens SK 25:23 +5:34 12:05
7 Lukas Klausen IF Sturla 27:18 +7:29 13:00
8 Tobias Mikael Espedal Nydalens SK 27:35 +7:46 13:08
9 Johan Eger Kongsberg OL 29:19 +9:30 13:57
10 Tor Erling Gjølsjø OK Moss 29:27 +9:38 14:01
11 Mikkel Katla Fossum IF 30:06 +10:17 14:20
12 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 30:34 +10:45 14:33
13 Jakob Torgersen Halden SK 30:52 +11:03 14:41
14 Vetle Drage Kongsberg OL 33:07 +13:18 15:46
15 Kristoffer Hübschle IF Sturla 34:16 +14:27 16:19
16 Adam Kristiansen OK Moss 38:18 +18:29 18:14
17 Peder Aabogen Haugaard Skaukameratene OL 38:52 +19:03 18:30
18 Felix Finsrud Asker Skiklubb 39:11 +19:22 18:39
19 Sverre Strand Lierbygda OL 39:40 +19:51 18:53
20 Arthur Brunborg Nittedal OL 39:44 +19:55 18:55
21 Andre Pettersen-Dahl Nydalens SK 40:11 +20:22 19:08
22 Magnus Fossum IK Grane Arendal Orientering 40:15 +20:26 19:10
23 Jakob L Bakkevig Heming Orientering 41:50 +22:01 19:55
24 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 42:20 +22:31 20:09
25 Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK 42:26 +22:37 20:12
26 Kasper Kjær Jørgensen Måren OK 47:20 +27:31 22:32
27 Mikkel Berglund Ringerike OL 47:46 +27:57 22:44
28 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 48:37 +28:48 23:09
29 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 48:48 +28:59 23:14
30 Ole Henrik Woxholth Asker Skiklubb 1:03:20 +43:31 30:09
  August Syrdal Øen Heming Orientering diskvalifisert    
  Mats Lindaas Elverum OK diskvalifisert    
  Martin Brække Halden SK diskvalifisert    
  Eirik Øvstedal Nydalens SK ikke startet    
  Thomas Blomkvist Fredrikstad SK ikke startet    
  Jonas Myhr Asker Skiklubb ikke startet    
  Rolf Trygve Haug Kongsberg OL ikke startet    
  Erlend Langeggen Kongsberg OL ikke startet    

H 11-12N

1 800 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Bjerketvedt Helminsen Fredrikstad SK 17:36   9:46
2 Erlend Børli Fossum IF 18:02 +0:26 10:01
3 Henrik Linløkken Østmarka OK 20:49 +3:13 11:33
4 John Otterlei Østmarka OK 21:31 +3:55 11:57
5 Andreas Gjetanger Måren OK 22:57 +5:21 12:45
6 Håvard Røgeberg Magelssen OL Tønsberg og omegn 23:09 +5:33 12:51
7 Bendik Mjøster Østmarka OK 26:28 +8:52 14:42
8 Anders Gylterud Kvålsgard Fossum IF 27:24 +9:48 15:13
9 Gjermund Ihlebekk OK Moss 30:19 +12:43 16:50
10 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 30:33 +12:57 16:58
11 Gaute Lindaas Elverum OK 32:06 +14:30 17:50

H 13-14

3 100 m, 54 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 26:03   8:24
2 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 29:01 +2:58 9:21
3 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 30:07 +4:04 9:42
4 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 30:27 +4:24 9:49
5 Aslak Heimdal Konnerud IL 32:25 +6:22 10:27
6 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 32:27 +6:24 10:28
7 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 33:07 +7:04 10:40
8 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 33:11 +7:08 10:42
9 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 33:32 +7:29 10:49
10 Mats Eidsmo Freidig 34:03 +8:00 10:59
11 Håkon Sturød Nydalens SK 34:24 +8:21 11:05
12 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 34:38 +8:35 11:10
13 Eskil Frøisland Vang OL 35:03 +9:00 11:18
14 Oskar Arnevik Ringerike OL 36:22 +10:19 11:43
15 Andreas Ramberg Østmarka OK 36:31 +10:28 11:46
16 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 38:32 +12:29 12:25
17 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 38:56 +12:53 12:33
18 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 39:18 +13:15 12:40
19 Andreas Bjørgen OL Vallset/Stange 39:25 +13:22 12:42
20 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 39:28 +13:25 12:43
21 Sølve Drage Kongsberg OL 39:34 +13:31 12:45
22 Alexander Smeby Nydalens SK 41:23 +15:20 13:20
23 Andreas Bergsland Trøsken IL 41:25 +15:22 13:21
24 David Runde Kristiansand OK 41:36 +15:33 13:25
25 Even Lunde Varteig OL 43:02 +16:59 13:52
25 Jonas Myhre Kristiansand OK 43:02 +16:59 13:52
27 Vegard Løvli Asker Skiklubb 43:51 +17:48 14:08
28 Erlend Steen Klokkerud Eiker OL 44:14 +18:11 14:16
29 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 45:01 +18:58 14:31
30 Nicolai Harvik Konnerud IL 45:04 +19:01 14:32
31 Even Lindaas Elverum OK 46:05 +20:02 14:51
32 Herman Brunborg Nittedal OL 47:56 +21:53 15:27
33 Jens Normann Eidsten IF Sturla 48:33 +22:30 15:39
34 Fredrik Sveen Vang OL 48:44 +22:41 15:43
35 Harald Ramm Haugland Fossum IF 48:53 +22:50 15:46
36 Egil Frydenlund IF Sturla 49:15 +23:12 15:53
37 Endre Luktvasslimo Fredrikstad SK 50:50 +24:47 16:23
38 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 51:11 +25:08 16:30
39 Sivert Sande Kverme Fossum IF 51:14 +25:11 16:31
40 Jonatan Aune Halden SK 52:02 +25:59 16:47
41 Haakon Johann Slang-Sundsetvik Halden SK 52:08 +26:05 16:49
42 Kristian Pytten Kristiansand OK 53:11 +27:08 17:09
43 Ole Øivind Norsted Halden SK 1:01:39 +35:36 19:53
44 Erik Kristoffer Sandbæk Grønnerød Halden SK 1:02:15 +36:12 20:04
44 Ole Johan Bråten Vang OL 1:02:15 +36:12 20:04
46 Bendik Bergseng Fredrikstad SK 1:02:36 +36:33 20:11
47 Eirik Klavestad Moen Fredrikstad SK 1:03:22 +37:19 20:26
48 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 1:04:31 +38:28 20:48
49 Birk Strøm Nydalens SK 1:09:59 +43:56 22:34
50 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1:10:59 +44:56 22:53
  Isak Jonsson Nydalens SK diskvalifisert    
  Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Johan Kristian Undeland IF Sturla diskvalifisert    
  Olav Torgersen Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Trygve Myhr Asker Skiklubb ikke startet    

H 13-16C

2 600 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 John Runde Kristiansand OK 35:27   13:38
2 Lars Gåsvik Narvestad Halden SK 38:47 +3:20 14:55
3 Jonas Aas Fet OL 44:59 +9:32 17:18
4 Sebastian Hübschle IF Sturla 46:22 +10:55 17:50
5 Eirik Nigardsøy Johnsen Fredrikstad SK 46:45 +11:18 17:58
6 Markus Månum Moen Måren OK 50:23 +14:56 19:22
7 William Hofoss Hadeland OL 55:09 +19:42 21:12
8 Emil Sondre Friberg OK Moss 56:26 +20:59 21:42
9 Didrik Lindløv Sand Fossum IF 1:03:52 +28:25 24:33
10 Simen Finstad OK Moss 1:23:35 +48:08 32:08
  Sebastian Feyling Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Sivert Åmodt Amundsen Lardal OL diskvalifisert    

H 13-16N

2 100 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Endre Rognskog Mella Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 15-16

4 500 m, 74 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 31:31   7:00
2 Kasper Fosser Heming Orientering 32:17 +0:46 7:10
3 Øyvind Hjermstad Fossum IF 32:32 +1:01 7:13
4 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 33:05 +1:34 7:21
5 Marius Pytten Kristiansand OK 33:53 +2:22 7:31
6 Jørgen Baklid Konnerud IL 33:57 +2:26 7:32
7 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 34:13 +2:42 7:36
8 Erling Hjermstad Fossum IF 34:21 +2:50 7:38
9 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 35:04 +3:33 7:47
10 Martin Borge Heir Fossum IF 35:27 +3:56 7:52
11 Sturla Frydenlund IF Sturla 35:28 +3:57 7:52
12 Einar Melsom Fossum IF 35:33 +4:02 7:54
13 August Asheim Birkeland Halden SK 35:43 +4:12 7:56
14 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 36:18 +4:47 8:04
15 Ole Flaatten OK Skeidi 36:30 +4:59 8:06
16 Elias Jonsson Nydalens SK 37:07 +5:36 8:14
16 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 37:07 +5:36 8:14
18 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 37:08 +5:37 8:15
19 Olav Schmitt Gran Halden SK 37:09 +5:38 8:15
20 Vegard Myklemyr Eiker OL 37:22 +5:51 8:18
21 Tord Strand Kongsberg OL 37:50 +6:19 8:24
22 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 37:52 +6:21 8:24
23 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 38:06 +6:35 8:28
24 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 38:20 +6:49 8:31
25 Styrk Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 38:51 +7:20 8:38
26 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 39:47 +8:16 8:50
27 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 40:23 +8:52 8:58
28 Magnus Ramberg Østmarka OK 40:58 +9:27 9:06
29 Fredrik Ramstad Hoff Fossum IF 41:50 +10:19 9:17
30 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 41:53 +10:22 9:18
31 Jostein Tandberg Nydalens SK 42:04 +10:33 9:20
32 Tarjei Holo Fossum IF 42:12 +10:41 9:22
33 Lukas Liland Nydalens SK 42:35 +11:04 9:27
34 Linus Olhans Ås-NMBU Orientering 43:14 +11:43 9:36
35 Håkon Lund Kongsberg OL 46:11 +14:40 10:15
36 Sigurd Gjerdingen Hadeland OL 46:59 +15:28 10:26
37 Sjur Kvisle Asker Skiklubb 47:20 +15:49 10:31
38 Jørgen Vister Indre Østfold OK 47:31 +16:00 10:33
39 Joar Gjerdahl Berger og Svelvik OL 48:15 +16:44 10:43
40 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 48:35 +17:04 10:47
41 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 48:55 +17:24 10:52
42 Vegard Myhre Kristiansand OK 48:56 +17:25 10:52
43 Fredrik Polland OK Skeidi 49:09 +17:38 10:55
44 Vegard Falch Hillestad Halden SK 49:17 +17:46 10:57
45 Espen Hegstad Krüger Nydalens SK 49:34 +18:03 11:00
46 Ola Tandberg Ryan Asker Skiklubb 49:37 +18:06 11:01
47 Gard Dahlen Kongsberg OL 50:06 +18:35 11:08
48 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 50:13 +18:42 11:09
49 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 50:36 +19:05 11:14
50 Jørgen Aas Fet OL 51:07 +19:36 11:21
51 Stian Andresen OK Moss 53:05 +21:34 11:47
52 Anders Brevik Østmarka OK 53:08 +21:37 11:48
53 Simen Åmodt Amundsen Lardal OL 53:20 +21:49 11:51
54 Benjamin Aasen Sarpsborg OL 54:39 +23:08 12:08
55 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 54:52 +23:21 12:11
56 Martin Andresen Skotte Fossum IF 55:04 +23:33 12:14
57 Nicolai Hübschle IF Sturla 56:37 +25:06 12:34
58 Sander Arnevik Ringerike OL 57:00 +25:29 12:40
59 Sverre Narum OL Vallset/Stange 58:36 +27:05 13:01
60 Henrik Haug Kongsberg OL 58:39 +27:08 13:02
61 Anders Langaas Nydalens SK 1:00:30 +28:59 13:26
62 Guttorm Snemyr Holtet Indre Østfold OK 1:03:58 +32:27 14:12
63 Emil Løwengreen Sarpsborg OL 1:05:49 +34:18 14:37
64 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 1:10:17 +38:46 15:37
65 Ole Jørgen Bogen Arenth IF Sturla 1:10:42 +39:11 15:42
66 Håkon Øvstedal Nydalens SK 1:13:02 +41:31 16:13
67 Erlend Brendstuen Halden SK 1:15:11 +43:40 16:42
68 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 1:15:49 +44:18 16:50
69 Øystein Rønning Strand Nydalens SK 1:25:12 +53:41 18:56
70 Lukas Emil Rogne OK Moss 1:26:23 +54:52 19:11
  Sander Feyling Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Mads Aanes Haugen Raumar Orientering diskvalifisert    
  Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF diskvalifisert    
  Sigurd Dyrstad Nydalens SK diskvalifisert    
  Sam Lunøe Nydalens SK ikke startet    
  Sebastian Daland Kristiansand OK ikke startet    
  Emil Morgenlie Skei Nydalens SK ikke startet    

H 17-A kort

3 100 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marius Øie Løten o-lag 30:19   9:46
2 Simen Smestad Bækkelagets SK 32:30 +2:11 10:29
3 ella berstad Hamar OK 36:16 +5:57 11:41
4 Roar Mathisen OL Tønsberg og omegn 38:11 +7:52 12:19
5 Iver Sørensen IF Sturla 39:05 +8:46 12:36
6 Ola Skage Sander Raumar Orientering 41:30 +11:11 13:23
7 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 52:42 +22:23 17:00
8 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 55:45 +25:26 17:59
9 Petter Fure Oppsal Orientering 1:04:27 +34:08 20:47
10 Ole Petter Ruud OK Horten 1:04:41 +34:22 20:51
  Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL ikke startet    
  Andreas Hammer Håversen Østmarka OK ikke startet    
  Bjørn Baklid Konnerud IL ikke startet    

H 17-B

3 600 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Stian Overskeid Indre Østfold OK 36:06   10:01
2 Karl Kristen Gjølsjø OK Moss 40:50 +4:44 11:20
3 Peter Carlsen Røyken OL 41:00 +4:54 11:23
4 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn og Skimt OL 42:09 +6:03 11:42
5 Tommy Sæter Kongsberg OL 45:45 +9:39 12:42
6 Terje Brende Fossum IF 46:04 +9:58 12:47
7 Erik Haugen Ringsaker OK 46:20 +10:14 12:52
8 Sjur Grindstuen Krigsskolen IL 46:45 +10:39 12:59
9 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 46:54 +10:48 13:01
10 Robin Bergane Jansson Lillomarka OL 47:19 +11:13 13:08
11 Svend Kristian Eidsten IF Sturla 49:59 +13:53 13:53
12 Øyvind Schibsted Røyken OL 50:53 +14:47 14:08
13 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 51:11 +15:05 14:13
14 Thomas Tubbehaugen OK Moss 52:47 +16:41 14:39
15 Magne Aas Asker Skiklubb 53:26 +17:20 14:50
16 Knut Langeggen Kongsberg OL 1:06:54 +30:48 18:35
17 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 1:11:58 +35:52 19:59
18 Torbjørn Barikmo Kongsberg OL 1:20:29 +44:23 22:21
19 Tom André Alstadsæther Notodden OL 1:24:35 +48:29 23:29
  Snorre Lægran Nydalens SK diskvalifisert    
  Per-Arne Røstadsand Nydalens SK ikke startet    
  Thor Vollset Heming Orientering ikke startet    
  Georg Balke Fjellang Nydalens SK ikke startet    

H 17-C

2 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Knut Bjerknes Røyken OL 38:19   14:44
2 Roy Roger Espenes Varteig OL 38:45 +0:26 14:54
3 Anders Espenes Varteig OL 42:04 +3:45 16:10
4 Jarle Rogndokken Fet OL 49:13 +10:54 18:55
5 Svein-Tore Gåsvik Narvestad Halden SK 53:24 +15:05 20:32
  Knut Dyrstad Nydalens SK ikke startet    

H 17-N

2 100 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Stian Lillegård Lillomarka OL ikke startet    

H 21-A

5 300 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Stian Alexander Grann Fossum IF 43:32   8:12
2 David Gottfridsson Ås-NMBU Orientering 44:05 +0:33 8:19
3 Kristian Kullerud Konnerud IL 45:56 +2:24 8:40
4 Åsulv Birkeland Stormoen Kristiansand OK 47:03 +3:31 8:52
5 Lars Owren Freidig 47:50 +4:18 9:01
6 Magnus Ombustvedt Ås-NMBU Orientering 49:45 +6:13 9:23
7 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 50:07 +6:35 9:27
8 Stian Jensen Hamar OK 51:14 +7:42 9:40
9 Øyvind Steinbekken Odal OL - Orientering 51:19 +7:47 9:40
10 Martin Bråthen OK Øst 53:18 +9:46 10:03
11 Kim André Sveen Hadeland OL 56:18 +12:46 10:37
12 Tor Andreas Andersen NTNUI 56:29 +12:57 10:39
13 Daniel Fløtre Kongsberg OL 57:41 +14:09 10:53
14 Jens Petter Andersen Halden SK 59:01 +15:29 11:08
15 Kjartan Hauger Oppsal Orientering 1:02:21 +18:49 11:45
16 Sigurd K. Næss Oxford Physics 1:29:20 +45:48 16:51
  Halvor Hobøl Østmarka OK diskvalifisert    

H 35-

5 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Brox IL Tyrving 43:12   8:09
2 Torbjørn Kravdal Gjø-Vard OL 47:18 +4:06 8:55
3 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 49:40 +6:28 9:22
4 Simen Kjær Haugberg Nydalens SK 55:58 +12:46 10:33
5 Jens Erik Mortensen Asker Skiklubb 57:52 +14:40 10:55
6 Morten Vilbo Sørum Raumar Orientering 1:03:33 +20:21 11:59
7 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 1:07:51 +24:39 12:48
8 Jostein Tafjord Halden SK 1:09:09 +25:57 13:02
9 Henning Spjelkavik IL Tyrving 1:09:56 +26:44 13:11

H 40-

5 300 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Pål Skogedal Asker Skiklubb 37:19   7:02
2 Geir Hoff IL Tyrving 42:04 +4:45 7:56
3 Steinar Lande Bø OL 44:52 +7:33 8:27
4 Audun Bjerknes Måren OK 46:38 +9:19 8:47
5 Per Olav Andersen Halden SK 49:20 +12:01 9:18
6 Lars Berglund Ringerike OL 49:46 +12:27 9:23
7 Pål Winsents Måren OK 49:47 +12:28 9:23
8 Svend Arne Ytterbøl Halden SK 50:22 +13:03 9:30
9 Bjørn Hauge Fet OL 51:36 +14:17 9:44
10 Espen Bergstrøm Halden SK 51:55 +14:36 9:47
11 Pål Sommerhein OK Horten 52:58 +15:39 9:59
12 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 53:07 +15:48 10:01
13 Anders Gustafsson IF Sturla 53:21 +16:02 10:03
14 Tor Ringstad Hedrum OL 53:50 +16:31 10:09
15 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 55:39 +18:20 10:30
16 Torgeir Skjønhaug Fet OL 55:48 +18:29 10:31
17 Eskil Åsmul OL Trollelg 58:03 +20:44 10:57
18 Arve Paulsen Notodden OL 58:06 +20:47 10:57
19 Kyrre Gran Fet OL 1:00:30 +23:11 11:24
20 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 1:01:36 +24:17 11:37
21 Håvard Klokkerud Eiker OL 1:02:32 +25:13 11:47
22 Thomas Lie Fredrikstad SK 1:04:59 +27:40 12:15
23 Vidar Gjelstad Sandefjord OK 1:06:55 +29:36 12:37
24 Harald Eik Kristiansand OK 1:09:37 +32:18 13:08
25 Per Kristian Ramstad Fet OL 1:20:06 +42:47 15:06
26 Pål Angvoll Fredrikstad SK 1:24:58 +47:39 16:01
27 Lars Hübschle IF Sturla 1:25:44 +48:25 16:10
28 Kjell Reidar Mydske Fredrikstad SK 1:38:25 +1:01:06 18:34
  Stig Melling Ringerike OL diskvalifisert    
  Dag Strisland Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Per-Arne Martinsen Indre Østfold OK ikke startet    

H 45-

4 500 m, 73 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 32:16   7:10
2 Rune Scheele Nydalens SK 33:02 +0:46 7:20
3 Arild Andresen Fossum IF 35:05 +2:49 7:47
4 Jon Iver Bakken Nydalens SK 35:20 +3:04 7:51
5 Helge Gisholt OK Skeidi 35:32 +3:16 7:53
6 Steinar Låg Østmarka OK 35:42 +3:26 7:56
7 Per Henning Bjerva Ås-NMBU Orientering 35:52 +3:36 7:58
8 Svein Nygård Lillomarka OL 36:27 +4:11 8:06
9 Stein Blomseth Lillomarka OL 36:46 +4:30 8:10
10 Øyvind Flaatten OK Skeidi 37:08 +4:52 8:15
11 Dagfinn Aas Fet OL 37:25 +5:09 8:18
12 Frank Løwengreen Sarpsborg OL 37:30 +5:14 8:20
13 Erik Haug Stokke IL 37:32 +5:16 8:20
14 Odd Strand Kongsberg OL 37:36 +5:20 8:21
15 Svein Melby Sarpsborg OL 37:46 +5:30 8:23
16 Jan Erik Isaksen Nydalens SK 37:54 +5:38 8:25
17 Øystein Rapp Raumar Orientering 38:19 +6:03 8:30
18 Trond Lund IL Tyrving 38:45 +6:29 8:36
19 Håkon Danevad Ås-NMBU Orientering 38:54 +6:38 8:38
20 Svein Granerud Asker Skiklubb 38:57 +6:41 8:39
21 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 39:40 +7:24 8:48
22 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 39:41 +7:25 8:49
23 Christian Jomaas Fossum IF 39:45 +7:29 8:50
24 Knut Erling Øen Heming Orientering 39:55 +7:39 8:52
25 Sven Arne Gylterud Fossum IF 39:59 +7:43 8:53
26 Pål Backstrøm Halden SK 40:08 +7:52 8:55
27 Bjørnar Olsrød Stokke IL 40:47 +8:31 9:03
28 Einar Lunøe Nydalens SK 40:56 +8:40 9:05
29 Are Strandlie Gjø-Vard OL 41:07 +8:51 9:08
30 Vemund Kongsnes Østmarka OK 41:19 +9:03 9:10
31 Bent Skatvedt Raumar Orientering 41:31 +9:15 9:13
32 Per Øivind Eger Kongsberg OL 41:54 +9:38 9:18
33 Lars Krüger Nydalens SK 42:06 +9:50 9:21
34 Ole Petter Haugen Nydalens SK 42:13 +9:57 9:22
35 Vidar Strand Lierbygda OL 42:35 +10:19 9:27
36 Bjørn Polland OK Skeidi 42:39 +10:23 9:28
37 Lars Erik Gjein Sandefjord OK 43:19 +11:03 9:37
38 Ole Ingesen Sarpsborg OL 43:46 +11:30 9:43
39 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 44:30 +12:14 9:53
40 Einar Modahl Fredrikstad SK 45:18 +13:02 10:04
41 Per Erik Larsen Sandefjord OK 46:08 +13:52 10:15
42 Geir Nilsen Viul Orienteringsklubb 46:33 +14:17 10:20
43 Lasse Arnesen Heming Orientering 47:19 +15:03 10:30
44 Morten Rannem Fossum IF 48:07 +15:51 10:41
45 Henning Martinsen Fredrikstad SK 49:19 +17:03 10:57
45 Terje Linløkken Østmarka OK 49:19 +17:03 10:57
47 Einar Teslo Hadeland OL 49:28 +17:12 10:59
48 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 49:46 +17:30 11:03
49 Ottar Wiklund Nydalens SK 50:20 +18:04 11:11
50 Trond Sigvald Hetland Kolbotn og Skimt OL 50:41 +18:25 11:15
51 Anders Flågen Heming Orientering 50:55 +18:39 11:18
52 Jørn Moe Fet OL 51:03 +18:47 11:20
53 Bjørn-Willy Arntzen Lierbygda OL 51:13 +18:57 11:22
54 Jon Erik Kvarme Røyken OL 51:21 +19:05 11:24
55 Ian Ringheim OL Trollo 52:01 +19:45 11:33
56 Stein Mella Oppsal Orientering 54:57 +22:41 12:12
57 Vegard Halden Nydalens SK 56:23 +24:07 12:31
58 Håkon Børli Fossum IF 58:19 +26:03 12:57
59 Nils Bergan Nydalens SK 59:14 +26:58 13:09
60 Ivar Hegbom Smeby Nydalens SK 1:00:53 +28:37 13:31
61 Gisle Paulsen Fredrikstad SK 1:02:30 +30:14 13:53
62 Arnfinn Moe Fredrikstad SK 1:08:59 +36:43 15:19
63 Gudmund Jenssen Halden SK 1:09:13 +36:57 15:22
64 Ole Myklemyr Eiker OL 1:10:17 +38:01 15:37
65 Rune Sørensen IF Sturla 1:17:52 +45:36 17:18
66 Kjetil Espedal Nydalens SK 1:19:06 +46:50 17:34
67 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:28:30 +56:14 19:40
  Olav Kristian Birkeland Halden SK diskvalifisert    
  Atle Wøllo Kongsberg OL diskvalifisert    
  Arne Torgersen Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Jan Tore Henriksen Nydalens SK diskvalifisert    
  Trond Foss Sandefjord OK diskvalifisert    
  Gjermund Gravir Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Torgeir E. Andersen Eiker OL ikke startet    
  Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL ikke startet    
  Viggo Eriksen Fossum IF ikke startet    

H 50-

4 500 m, 68 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 33:54   7:32
2 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 34:12 +0:18 7:36
3 Øyvind Drage Kongsberg OL 34:15 +0:21 7:36
4 Gjermund Røren Eiker OL 34:18 +0:24 7:37
5 Thor Mella Østmarka OK 34:41 +0:47 7:42
6 Jo Wiklund Nydalens SK 35:15 +1:21 7:50
7 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 36:28 +2:34 8:06
8 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 36:42 +2:48 8:09
9 Kim Farnes Hansen Lierbygda OL 37:10 +3:16 8:15
10 Roar Fjeldbo Sandefjord OK 37:50 +3:56 8:24
11 Jan Granstedt Halden SK 37:52 +3:58 8:24
12 Terje Dengerud Nydalens SK 38:21 +4:27 8:31
13 Børge Pedersen Nydalens SK 38:55 +5:01 8:38
14 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 39:15 +5:21 8:43
15 Knut Helge Torskenæs Trøsken IL 39:51 +5:57 8:51
16 Gløer Winsvold Sentrum OK 40:09 +6:15 8:55
17 Gunnar Tenge Ås-NMBU Orientering 41:00 +7:06 9:06
18 Juha Viena Ringerike OL 41:22 +7:28 9:11
19 Arve Opheim Måren OK 42:01 +8:07 9:20
20 Olav Johannessen Kolbotn og Skimt OL 42:28 +8:34 9:26
21 Tormod Strand Måren OK 42:52 +8:58 9:31
22 Andreas Huber Hamar OK 43:02 +9:08 9:33
23 Onno Verberne OL Toten-Troll 43:12 +9:18 9:36
24 Per Arne Arnesen Kolbotn og Skimt OL 43:24 +9:30 9:38
25 Knut Aas Ringerike OL 43:43 +9:49 9:42
26 Ole Inge Rismoen Brandval/Kongsvinger OK 43:48 +9:54 9:44
27 Roar Bye Modum OL 43:52 +9:58 9:44
28 Tibor Vári IF Sturla 44:09 +10:15 9:48
29 Nils Harald Staff OL Toten-Troll 44:10 +10:16 9:48
30 Egil Eide IL Tyrving 44:13 +10:19 9:49
31 Jan-Ove Bråthen OK Øst 45:00 +11:06 10:00
32 Bjørn Bakkevig Heming Orientering 45:11 +11:17 10:02
33 Håkon Løvli Asker Skiklubb 45:45 +11:51 10:10
34 Frode Kamsvåg IL Tyrving 46:06 +12:12 10:14
35 Rune Teigland Østmarka OK 46:19 +12:25 10:17
36 Nils Inge Brurberg IF Sturla 46:42 +12:48 10:22
37 Tormod Jensen Sarpsborg OL 46:44 +12:50 10:23
38 Gaute Langaas Nydalens SK 47:04 +13:10 10:27
38 Terje Melsom Fossum IF 47:04 +13:10 10:27
40 Øystein Kildahl Østmarka OK 47:58 +14:04 10:39
41 Terje Næss Fossum IF 48:01 +14:07 10:40
42 Kjell-Erik Kristiansen Indre Østfold OK 48:15 +14:21 10:43
43 Harald Berge Løten o-lag 49:05 +15:11 10:54
44 Øystein Jensen Sarpsborg OL 49:15 +15:21 10:56
45 Ole Johnny Petersen Eiker OL 49:30 +15:36 11:00
46 Bjørn Victor Larsen Kongsberg OL 49:32 +15:38 11:00
47 Frank Svarød Idd Sportsklubb 50:00 +16:06 11:06
48 Dag Brenås Varteig OL 52:38 +18:44 11:41
49 Sven Ohrvik Konnerud IL 53:46 +19:52 11:56
50 Klaus Horne IL Tyrving 55:20 +21:26 12:17
51 Harald Kvisli Notodden OL 55:36 +21:42 12:21
52 Per Kaarby Fossum IF 55:51 +21:57 12:24
53 Tormod Sørum Trøsken IL 57:05 +23:11 12:41
54 Roar Tønnessen Kongsberg OL 57:18 +23:24 12:44
55 Svein Helge Høydal Nydalens SK 59:43 +25:49 13:16
56 Hallvard Berg IL Tyrving 1:00:29 +26:35 13:26
57 Snorre Frydenlund IF Sturla 1:00:45 +26:51 13:30
58 Christian Schibsted Røyken OL 1:02:32 +28:38 13:53
59 Truls Angell Lillomarka OL 1:04:12 +30:18 14:16
60 Sven Simonsen Fredrikstad SK 1:04:13 +30:19 14:16
60 Kolbjørn Kasin Kongsberg OL 1:04:13 +30:19 14:16
62 Bjørn Erik Bergseng Fredrikstad SK 1:04:33 +30:39 14:20
63 Are Njåstein IL Tyrving 1:04:36 +30:42 14:21
64 Tore Lindaas Elverum OK 1:05:49 +31:55 14:37
65 Erlend Haug Kongsberg OL 1:06:38 +32:44 14:48
66 Per Stedje Østmarka OK 1:11:12 +37:18 15:49
67 Thor Moen Fredrikstad SK 1:15:16 +41:22 16:43
  Jarl Øvstedal Nydalens SK diskvalifisert    
  Trond Holter Måren OK ikke startet    
  Peer Stiansen Nydalens SK ikke startet    

H 55-

4 200 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Mårtensson Modum OL 31:42   7:32
2 Sören Jonsson Nydalens SK 36:20 +4:38 8:39
3 Leif Eriksson Modum OL 36:49 +5:07 8:45
4 Nils Hæstad Fossum IF 36:57 +5:15 8:47
5 Arild Kirkerød Sarpsborg OL 38:01 +6:19 9:03
6 Jon Bjørgum Kristiansand OK 38:22 +6:40 9:08
7 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 38:28 +6:46 9:09
8 Trond Rønneberg Asker Skiklubb 40:00 +8:18 9:31
9 Yngve Gottfridsson Nittedal OL 40:10 +8:28 9:33
10 Hallvard Fjær Lillomarka OL 40:48 +9:06 9:42
11 Einar Jensen Nydalens SK 40:56 +9:14 9:44
12 Sture Ottesen Skaukameratene OL 41:18 +9:36 9:50
13 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 41:34 +9:52 9:53
14 Morten Due Måren OK 41:49 +10:07 9:57
15 Torgeir Strandhagen Røyken OL 42:03 +10:21 10:00
16 Lars-Erik Fiskum IL Tyrving 42:41 +10:59 10:09
17 Knut Bjørkelo Kolbotn og Skimt OL 42:59 +11:17 10:14
18 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 43:04 +11:22 10:15
19 Harald Hovi Skien OK 43:57 +12:15 10:27
20 Knut Engen Raumar Orientering 43:59 +12:17 10:28
21 Martin Granly Lillomarka OL 44:15 +12:33 10:32
22 Morten Karlsen Måren OK 44:27 +12:45 10:35
23 Eirik Nordhagen Ås-NMBU Orientering 44:48 +13:06 10:40
24 Egil Wickstrand Iversen Heming Orientering 45:23 +13:41 10:48
25 Jack Bjørnsen Kristiansand OK 45:26 +13:44 10:49
26 Geir Owren Freidig 45:37 +13:55 10:51
27 Tor Ragnar Andersen Halden SK 46:00 +14:18 10:57
28 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 46:09 +14:27 10:59
29 Per Gunnar Dahl Ringerike OL 46:21 +14:39 11:02
30 Morten Hagen Østmarka OK 46:40 +14:58 11:06
31 Lars Hjermstad Fossum IF 47:53 +16:11 11:24
32 Bård Natvig Nittedal OL 48:27 +16:45 11:32
33 Tormod Øvergaard Vestre Akers SK 48:54 +17:12 11:38
34 Pål Woldstad Hanssen Eiker OL 51:56 +20:14 12:21
35 Geir Holm Gundersen IF Sturla 52:31 +20:49 12:30
36 John Hofoss Hadeland OL 52:34 +20:52 12:30
37 Per Arne Andresen Kolbotn og Skimt OL 53:04 +21:22 12:38
38 Tom Saga Skien OK 53:24 +21:42 12:42
39 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 54:06 +22:24 12:52
40 Jørn Nordbrøden Halden SK 55:22 +23:40 13:10
41 Bent Haflan OL Tønsberg og omegn 56:15 +24:33 13:23
42 Bjørn Åstorp Sarpsborg OL 58:20 +26:38 13:53
43 Anton Plaian Asker Skiklubb 58:28 +26:46 13:55
44 Trygve Tveterås Fredrikstad SK 1:14:48 +43:06 17:48
45 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:19:32 +47:50 18:56
46 Åge Aashamar Flosta IL 1:31:45 +1:00:03 21:50
  Øyvind Roger Hansen Røyken OL diskvalifisert    
  Øyvind Gylver Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Vidar Danielsen IL Tyrving ikke startet    
  Clas Svanteson Kolbotn og Skimt OL ikke startet    
  Eirik Næss-Ulseth Nydalens SK ikke startet    
  Rune Berge IL Tyrving ikke startet    

H 60-

4 200 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tom A. Karlsen Fredrikstad SK 36:18   8:38
2 Harald Thon IF Sturla 37:01 +0:43 8:48
3 Hans Huseby Sarpsborg OL 37:55 +1:37 9:01
4 Ola Brox OL Toten-Troll 39:18 +3:00 9:21
5 Terje Wikstrøm Ringsaker OK 39:41 +3:23 9:26
6 Are Eriksen Oslostudentenes IK 40:00 +3:42 9:31
7 Bjørn Heidenstrøm Fredrikstad SK 41:57 +5:39 9:59
8 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 44:51 +8:33 10:40
9 Bent Galborgen Skaukameratene OL 46:20 +10:02 11:01
10 Einar Kristian Lunde Varteig OL 47:42 +11:24 11:21
11 Lars Klyve Oppsal Orientering 47:59 +11:41 11:25
12 Per Stenseth Fredrikstad SK 48:41 +12:23 11:35
13 Magne Vollen Oslostudentenes IK 51:59 +15:41 12:22
14 Dagfinn Torpe Porsgrunn OL 52:01 +15:43 12:23
15 Per Øivind Husby Varegg Fleridrett 52:11 +15:53 12:25
16 Per Hermann Krøger Måren OK 52:18 +16:00 12:27
17 Rolf Lunde Eiker OL 57:17 +20:59 13:38
18 Elling Aakre Andebu IL 57:53 +21:35 13:46
19 Hans Lyder Haare Konnerud IL 57:58 +21:40 13:48
20 Stein Turtumøygard Måren OK 59:07 +22:49 14:04
21 Tore Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 59:18 +23:00 14:07
22 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 1:01:24 +25:06 14:37
23 Petter Næss Oppsal Orientering 1:06:04 +29:46 15:43
24 Reidar Vifstad IL Tyrving 1:06:29 +30:11 15:49
25 Steinar Mariussen Elverum OK 1:13:07 +36:49 17:24
26 Knut Malmo Ringsaker OK 1:15:46 +39:28 18:02
27 Rune Halke Vestre Akers SK 1:23:49 +47:31 19:57
  Bjørn Steinbekken Odal OL - Orientering diskvalifisert    
  Svein S Jacobsen IL Tyrving diskvalifisert    
  Stein Nordvi Elverum OK ikke startet    
  Frode Sandersen Nittedal OL ikke startet    
  Harald Aasheim Oppsal Orientering ikke startet    
  Erlend Aamodt Nydalens SK ikke startet    

H 65-

3 500 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Nils-Petter Wiik Driv IL 37:36   10:44
2 Per Fosser Indre Østfold OK 40:06 +2:30 11:27
3 John Thomas Petersen Nittedal OL 41:03 +3:27 11:43
4 Jimmy Nordli Trøsken IL 44:02 +6:26 12:34
5 Ragnar Hillestad Lardal OL 47:55 +10:19 13:41
6 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 48:07 +10:31 13:44
7 Kjell Dolva Skien OK 49:05 +11:29 14:01
8 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 49:06 +11:30 14:01
9 Øistein Åsmul OL Trollelg 49:48 +12:12 14:13
10 Atle Remme Porsgrunn OL 50:07 +12:31 14:19
11 Arve Smestad Løten o-lag 50:18 +12:42 14:22
12 Ole Kristian Steinbekken Odal OL - Orientering 51:25 +13:49 14:41
13 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 51:53 +14:17 14:49
14 Rolf Gjølberg Larvik OK 52:36 +15:00 15:01
15 Hans A. Tingvold Raufoss IL Orientering 52:39 +15:03 15:02
16 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 54:38 +17:02 15:36
17 Runar Kittilsen Stokke IL 57:06 +19:30 16:18
18 Paul Skjaker Hadeland OL 58:42 +21:06 16:46
19 Odd Hauger Brandval/Kongsvinger OK 59:47 +22:11 17:04
20 Lars-Evan Pettersson Kolbotn og Skimt OL 1:01:56 +24:20 17:41
21 Bjørn Spjelkavik IL Tyrving 1:03:08 +25:32 18:02
22 Per Ove Lindemark Trøsken IL 1:04:10 +26:34 18:20
23 Tom Wahlgren Sarpsborg OL 1:04:34 +26:58 18:26
24 Arne Lande Bø OL 1:06:09 +28:33 18:54
25 Sigmund Salthaug Kristiansand OK 1:07:15 +29:39 19:12
26 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 1:07:24 +29:48 19:15
27 Knut Vidar Johansen Måren OK 1:11:17 +33:41 20:22
28 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:17:09 +39:33 22:02
29 Georg Kapperud Oppsal Orientering 1:18:51 +41:15 22:31
  Geir Høsteland Botne SK diskvalifisert    
  Tore Aaberg Indre Østfold OK diskvalifisert    
  Willy Grønstad Løten o-lag diskvalifisert    
  Erik Johan Grorud Haslum IL ikke startet    
  Per-Erik Østlie Driv IL ikke startet    

H 70-

2 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Ronald Bjerva Drangedal OL 49:51   18:27
  Roar Bjordal Oppsal Orientering 55:02   20:22
  Torgeir Brochmann Eiker OL 1:01:02   22:36
  Tormod Dahlen Ringerike OL 56:43   21:00
  Trond Feiring Hamar OK 39:04   14:28
  Trygve Fosse Gimle IF 44:01   16:18
  Lars Martin Gjein Stokke IL 39:56   14:47
  Ingar Håkonsen Kongsberg OL 32:53   12:10
  Anton Lomme Hedrum OL 49:03   18:10
  Bjørn W. Ludvigsen IF Sturla 32:04   11:52
  Bjørn-Wiggo N. Husebye Fredrikstad SK 44:08   16:20
  Thor Palmgren Halden SK 34:05   12:37
  Jan Erik Pockrandt Fredrikstad SK 1:06:37   24:40
  Bjørn Sandelien Heming Orientering 42:59   15:55
  Tore Vaaje Asker Skiklubb 42:48   15:51
  Magnar Øvreås Botne SK 45:48   16:57
  Terje Throndsen Nittedal OL diskvalifisert    
  Tom Ibsen Lommedalens IL ikke startet    
  Thorolf Trolsrud Botne SK ikke startet    

H 75-

2 700 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 42:20   15:40
2 Jappe Blomhoff Heming Orientering 45:33 +3:13 16:52
3 Tor Drage Haugerud IF 48:31 +6:11 17:58
4 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 50:23 +8:03 18:39
5 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 52:08 +9:48 19:18
6 Ronald Malcolm Larvik OK 54:55 +12:35 20:20
7 Egil Rygh OL Tønsberg og omegn 1:05:08 +22:48 24:07
8 Odd Gunbjørnsen Konnerud IL 1:26:34 +44:14 32:03
9 Gunnar Haug Gjø-Vard OL 1:32:39 +50:19 34:18
  Per Lund Larvik OK diskvalifisert    
  Magnar Nilsen Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Odd Kletteli Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Carl-Fred. Kolderup Stabæk IF diskvalifisert    
  Roger Torper Skaukameratene OL ikke startet    
  Tor Kaurin Måren OK ikke startet    
  Arne Chr. Scheie Østmarka OK ikke startet    

H 80-

2 500 m, 0 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
  Aage Mella Østmarka OK ikke startet    
  Tor E. Henriksen Lillomarka OL ikke startet    
  Svein M. Forthun Kolbotn og Skimt OL ikke startet    
  Paul Forseth OL Trollelg ikke startet    
  Kjell H. Eriksen Fossum IF ikke startet    
  Helge Tvedten Larvik OK ikke startet    
  Hans Larsen Raumar Orientering ikke startet    
  Ørnulf Fremming Haugerud IF ikke startet    
  Olaf Småstuen Gjø-Vard OL ikke startet    

D 17-18 E

4 200 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Evine Westli Andersen Løten o-lag 36:19   8:38
2 Julie Hjortland Larvik OK 37:24 +1:05 8:54
3 Marie Olaussen Fredrikstad SK 37:32 +1:13 8:56
4 Kristin Brekke Lillomarka OL 37:45 +1:26 8:59
5 Tonje Vassend Porsgrunn OL 38:14 +1:55 9:06
6 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 38:41 +2:22 9:12
7 Christine Williksen Høiland Fossum IF 40:32 +4:13 9:39
8 Ingunn Egeberg Vári IF Sturla 41:09 +4:50 9:47
9 Siri Grandal IL Tyrving 41:27 +5:08 9:52
10 Hanna Torjusen Fredrikstad SK 41:43 +5:24 9:55
11 Nanna Norderud IL Tyrving 42:14 +5:55 10:03
12 Astrid Fiskum IL Tyrving 43:13 +6:54 10:17
13 Oda Lægran Nydalens SK 43:14 +6:55 10:17
14 Karen Bjergaard Nydalens SK 44:43 +8:24 10:38
15 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 45:28 +9:09 10:49
16 Sigrid Marie Ståhl Vik Fredrikstad SK 45:57 +9:38 10:56
17 Silje Arntzen Asker Skiklubb 47:17 +10:58 11:15
18 Julia Plaian Asker Skiklubb 47:35 +11:16 11:19
19 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 49:17 +12:58 11:44
20 Sara Angell Bakke Lillomarka OL 49:57 +13:38 11:53
21 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 50:23 +14:04 11:59
22 Hanna E. Andersen Eiker OL 51:29 +15:10 12:15
23 Sigrid Bjørgen Hamar OK 51:31 +15:12 12:15
24 Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL 51:42 +15:23 12:18
25 Tuva Bjerketvedt OK Moss 52:51 +16:32 12:35
26 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 58:49 +22:30 14:00
27 Kristine Fjeld Ringsaker OK 1:00:13 +23:54 14:20
28 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK 1:04:13 +27:54 15:17
29 Johanne Lægran Nydalens SK 1:16:54 +40:35 18:18
  Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK ikke startet    

D 19-20 E

4 200 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Eldbjørg Narum Fossum IF 37:37   8:57
2 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 38:03 +0:26 9:03
3 Camilla Louise Bevensee OK Pan Århus 38:42 +1:05 9:12
4 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 39:02 +1:25 9:17
5 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 42:55 +5:18 10:13
6 Aina Viena Ringerike OL 47:53 +10:16 11:24
7 Ragnhild Løvli Asker Skiklubb 48:55 +11:18 11:38
8 Jenny Andreassen Moe Ås-NMBU Orientering 50:28 +12:51 12:00
9 Tonje Kvamme Dahl Ringerike OL 55:05 +17:28 13:06
10 Ingvild Brekke Lillomarka OL 56:48 +19:11 13:31
11 Kristine Grønlund BSI - Orientering 57:56 +20:19 13:47
12 Julie Marie Kinneberg IL Tyrving 1:06:38 +29:01 15:51
  Solveig Hegstad Krüger Nydalens SK ikke startet    

D 21-E

5 000 m, 48 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vendula Haldin Halden SK 37:42   7:32
2 Anneke Hald Bjørgum Järla Orientering 39:37 +1:55 7:55
3 Emma Johansson NTNUI 39:51 +2:09 7:58
4 Anne Johanne Lind Nydalens SK 39:56 +2:14 7:59
5 Marte Narum Konnerud IL 40:15 +2:33 8:03
6 Therese Haare Konnerud IL 41:20 +3:38 8:16
7 Nicole Ragvin Nydalens SK 41:49 +4:07 8:21
8 Guro Torpe NTNUI 41:52 +4:10 8:22
9 Kajsa Nilsson Halden SK 42:21 +4:39 8:28
10 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 42:39 +4:57 8:31
11 Kristine Fjeldbo NTNUI 43:10 +5:28 8:38
12 Iliana Ilieva Halden SK 43:48 +6:06 8:45
13 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 43:53 +6:11 8:46
14 Elin Bjerva Larvik OK 44:14 +6:32 8:50
15 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 44:33 +6:51 8:54
15 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 44:33 +6:51 8:54
17 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 45:02 +7:20 9:00
18 Sofie Aarnes Nydalens SK 45:09 +7:27 9:01
19 Lene Jorunn Moe Nydalens SK 45:15 +7:33 9:03
20 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 45:31 +7:49 9:06
21 Marie Styrvold NTNUI 45:41 +7:59 9:08
22 Linda Solberg Fredrikstad SK 45:49 +8:07 9:09
23 Jennie Andersson Halden SK 45:50 +8:08 9:10
24 Gina Granstedt Halden SK 46:07 +8:25 9:13
25 Nina Asheim Birkeland Halden SK 46:49 +9:07 9:21
26 Guro Alexandersen Fredrikstad SK 47:00 +9:18 9:24
27 Ingvild Torgersen Halden SK 47:39 +9:57 9:31
28 Hanne Nøvik NTNUI 47:42 +10:00 9:32
29 Marit Kahrs Halden SK 47:45 +10:03 9:33
30 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 48:15 +10:33 9:39
31 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 48:48 +11:06 9:45
32 Toril Nes NTNUI 48:49 +11:07 9:45
33 Runa Lien Backstrøm Halden SK 48:56 +11:14 9:47
34 Lone Brochmann Bækkelagets SK 49:08 +11:26 9:49
35 Ingrid Kronborg Bronebakk Halden SK 49:09 +11:27 9:49
36 Guro Vassend Fossum IF 49:18 +11:36 9:51
37 Anneli Grindstad Halden SK 49:43 +12:01 9:56
38 Elin-Kristin Hem NTNUI 49:57 +12:15 9:59
39 Jorunn Kvakland NTNUI 50:02 +12:20 10:00
40 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 50:34 +12:52 10:06
41 Karoline Dahl Fosby NTNUI 51:02 +13:20 10:12
42 Gry Granstedt Halden SK 53:04 +15:22 10:36
43 Nina Smestad Løten o-lag 53:53 +16:11 10:46
44 Cristina Luis Nydalens SK 55:14 +17:32 11:02
45 Emma Lähdekorpi Nydalens SK 55:22 +17:40 11:04
46 Maren Kaarby Nydalens SK 55:32 +17:50 11:06
47 Marte Fallbakken Berge NTNUI 56:03 +18:21 11:12
48 Ida Tangen Nydalens SK 1:15:09 +37:27 15:01
  Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Cassie Trewin IL Tyrving ikke startet    

H 17-18E

5 000 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 37:02   7:24
2 Elias T. Mølnvik Fossum IF 37:37 +0:35 7:31
3 Audun Heimdal Konnerud IL 38:01 +0:59 7:36
4 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 41:02 +4:00 8:12
5 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 41:43 +4:41 8:20
6 Vebjørn Tandberg Nydalens SK 41:52 +4:50 8:22
7 Oskar Størmer Fossum IF 42:06 +5:04 8:25
8 Lasse Simonsen Fredrikstad SK 44:26 +7:24 8:53
9 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 44:32 +7:30 8:54
10 Ole Kostøl Kristiansand OK 44:57 +7:55 8:59
11 Sverre Bang Støeng Hamar OK 45:36 +8:34 9:07
12 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 46:11 +9:09 9:14
13 Petter Norsted Kildebo Halden SK 47:12 +10:10 9:26
14 Magnus Wølneberg IL Tyrving 48:39 +11:37 9:43
15 Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK 48:55 +11:53 9:47
16 Einar Lofthus Hamar OK 49:03 +12:01 9:48
17 Elias Wiklund Nydalens SK 49:06 +12:04 9:49
18 Håvard Bakke Ringerike OL 50:13 +13:11 10:02
19 Amund Hoel Raumar Orientering 52:09 +15:07 10:25
20 Herman Moe Fet OL 52:32 +15:30 10:30
21 Lars Grønlund Ringerike OL 52:52 +15:50 10:34
22 Einar Lund Kongsberg OL 54:36 +17:34 10:55
23 Amund Garsrud Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 56:06 +19:04 11:13
24 Tarjei Vollset Heming Orientering 57:01 +19:59 11:24
25 Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 57:43 +20:41 11:32
26 Skjalg Hundseid Kamsvåg IL Tyrving 1:09:28 +32:26 13:53
  Trygve Heggedal Kongsberg OL diskvalifisert    
  Johannes Bakke Aashamar Flosta IL ikke startet    
  Karl Fremstad Kongsberg OL ikke startet    
  Sigurd Melsom Fossum IF ikke startet    
  Aksel Madslien Nydalens SK ikke startet    

H 19-20E

5 000 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Borger Melsom Fossum IF 33:03   6:36
2 Sigur Heggedal Kongsberg OL 34:44 +1:41 6:56
3 Mathias Drage Kongsberg OL 35:20 +2:17 7:04
4 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 36:23 +3:20 7:16
5 Eivind Høydal Nydalens SK 37:28 +4:25 7:29
6 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 37:42 +4:39 7:32
7 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 38:37 +5:34 7:43
8 Morten Jørgensen Kristiansand OK 39:49 +6:46 7:57
9 Øystein Garsrud Tvedt Vaulen Orienteringsklubb 40:10 +7:07 8:02
10 Jørgen Madslien Nydalens SK 41:00 +7:57 8:12
11 Thomas Schive Bækkelagets SK 42:53 +9:50 8:34
12 Vetle Christiansen Raumar Orientering 44:21 +11:18 8:52
13 Lars Henrik Thon IF Sturla 44:28 +11:25 8:53
14 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 45:15 +12:12 9:03
15 Lars Treekrem Heming Orientering 48:19 +15:16 9:39
16 Erlend Engzelius Gylver Asker Skiklubb 53:30 +20:27 10:42
17 Arne Johannes Løkken Flosta IL 1:00:21 +27:18 12:04
18 Per-Martin Grønli Flosta IL 1:13:58 +40:55 14:47
  Gustav Fiskum IL Tyrving diskvalifisert    
  Anders Sommerstad Juveli Lillomarka OL diskvalifisert    
  Håvard Myhre Kongsberg OL ikke startet    

H 21-E

6 100 m, 94 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 37:20   6:07
2 Martin Vister Järla Orientering 38:01 +0:41 6:13
3 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 38:04 +0:44 6:14
4 Damien Renard Kongsberg OL 38:58 +1:38 6:23
5 Hans Petter Mathisen NTNUI 39:15 +1:55 6:26
6 Marcus Millegård Halden SK 39:33 +2:13 6:29
7 Jarkko Huovila Kalevan rasti 39:46 +2:26 6:31
8 Håvard Lucasen Vaajakosken Terä 39:49 +2:29 6:31
9 Anders Nordberg Nydalens SK 39:51 +2:31 6:31
10 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 39:52 +2:32 6:32
11 Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät 40:01 +2:41 6:33
12 Øystein Sørensen Nydalens SK 40:02 +2:42 6:33
13 Vegard Ruttenborg NTNUI 40:05 +2:45 6:34
14 Sjur Hovi Kristiansand OK 40:12 +2:52 6:35
14 Mats Dahlén Kristiansand OK 40:12 +2:52 6:35
16 Jostein Andersen Nydalens SK 40:28 +3:08 6:38
17 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 40:30 +3:10 6:38
18 Holger Hott Kristiansand OK 40:35 +3:15 6:39
19 Olav Johannes Deelstra NTNUI 40:50 +3:30 6:41
20 Øystein Pettersen Nydalens SK 40:51 +3:31 6:41
21 Christian Bøen Kristiansand OK 40:58 +3:38 6:42
22 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 41:00 +3:40 6:43
23 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 41:05 +3:45 6:44
24 Mattias Karlsson Halden SK 41:12 +3:52 6:45
25 Eirik Rustad Raumar Orientering 41:46 +4:26 6:50
26 Sindre Rønning Fossum IF 41:56 +4:36 6:52
27 Øyvind Enger NTNUI 41:58 +4:38 6:52
28 Lars Eid Nielsen Nydalens SK 42:18 +4:58 6:56
29 Jørn Sundby Larvik OK 42:48 +5:28 7:00
30 Sindre Østhagen Fredrikstad SK 42:54 +5:34 7:01
30 Øyvind Helgerud Halden SK 42:54 +5:34 7:01
32 Øyvind Lund Raumar Orientering 43:10 +5:50 7:04
33 Anders Felde Olaussen Halden SK 43:11 +5:51 7:04
34 Markus Holter Halden SK 43:19 +5:59 7:06
35 Tore Sandvik Halden SK 43:23 +6:03 7:06
36 Torkil Eide Solstad NTNUI 43:47 +6:27 7:10
37 Anders Vister Raumar Orientering 44:03 +6:43 7:13
38 Johannes Narum Hamar OK 44:15 +6:55 7:15
39 Andrei Zhuravlev Halden SK 44:23 +7:03 7:16
40 Daniel Blom Nydalens SK 44:44 +7:24 7:20
41 Espen Fiskum Halden SK 44:53 +7:33 7:21
42 Magnus Johansson Kristiansand OK 44:55 +7:35 7:21
43 Thomas Bedin Indre Østfold OK 44:57 +7:37 7:22
44 Trygve Tømta Raumar Orientering 45:02 +7:42 7:22
44 Marius Bjugan Halden SK 45:02 +7:42 7:22
46 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 45:05 +7:45 7:23
47 Trond Kortner Østmarka OK 45:10 +7:50 7:24
48 Kjell Erik Røisland Turun Metsänkävijät 45:15 +7:55 7:25
49 Bent Olav Aamodt Fredrikstad SK 45:18 +7:58 7:25
50 Halvor Saunes Nydalens SK 45:24 +8:04 7:26
51 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 45:26 +8:06 7:26
52 Halvor Eid Nielsen NTNUI 45:28 +8:08 7:27
53 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 45:36 +8:16 7:28
54 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 45:56 +8:36 7:31
55 Thomas Nipen IL Tyrving 46:00 +8:40 7:32
56 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 46:02 +8:42 7:32
57 Christian F Schive Halden SK 46:13 +8:53 7:34
58 Johan Svedberg Heming Orientering 46:17 +8:57 7:35
59 Øyvind Stokseth Halden SK 46:25 +9:05 7:36
60 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 46:27 +9:07 7:36
61 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 46:46 +9:26 7:40
62 Lacho Iliev Halden SK 46:54 +9:34 7:41
63 Eirik Jansson Haverstad Ås-NMBU Orientering 46:57 +9:37 7:41
64 Daniel Oliversen Trøsken IL 47:07 +9:47 7:43
65 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 47:18 +9:58 7:45
66 Inge Lindseth Nydalens SK 47:30 +10:10 7:47
67 Kristoffer Fiane Pedersen Ås-NMBU Orientering 47:32 +10:12 7:47
68 Stefan Ring OK Löftan 48:25 +11:05 7:56
69 Per Olaussen Fredrikstad SK 48:27 +11:07 7:56
70 Rune Rystad Nydalens SK 48:29 +11:09 7:56
71 Håvard Haga Raumar Orientering 48:32 +11:12 7:57
72 Henning C Strandhagen Røyken OL 49:22 +12:02 8:05
73 Leif Størmer Fossum IF 49:25 +12:05 8:06
74 Sverre Turter Sandvold NTNUI 49:46 +12:26 8:09
75 Eivind Tonna Lillomarka OL 49:58 +12:38 8:11
76 Eirik W. Moe Lierbygda OL 50:12 +12:52 8:13
77 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 50:36 +13:16 8:17
78 Peter Nordbrøden Halden SK 51:00 +13:40 8:21
79 Stian Stærkeby Jelstad Modum OL 51:05 +13:45 8:22
80 Erik Feyling Haare Konnerud IL 51:58 +14:38 8:31
81 Adrian Opheim NTNUI 52:36 +15:16 8:37
82 Truls Kvaase Bækkelagets SK 55:14 +17:54 9:03
83 Ola Lesteberg Kongsberg OL 56:55 +19:35 9:19
84 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 57:46 +20:26 9:28
85 Ivar Seierstad IL GeoForm 59:34 +22:14 9:45
86 Mathias Nipen IL Tyrving 1:02:57 +25:37 10:19
87 Skage Grønneberg Heming Orientering 1:11:11 +33:51 11:40
88 Frode Konst IL Tyrving 1:14:48 +37:28 12:15
  Eirik Stærkeby Jelstad Modum OL diskvalifisert    
  Magnus Skauge Oliversen Trøsken IL diskvalifisert    
  Vegard Brun Saga IL Tyrving diskvalifisert    
  Joakim Blix Prestmo Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Fredrik Eliasson Halden SK diskvalifisert    
  Simo Martomaa Kalevan rasti diskvalifisert    
  Vegard Blomseth Johnsen NTNUI ikke startet    
  Vidar Solberg Fredrikstad SK ikke startet    
  Trygve Olsen NTNUI ikke startet    
  Øystein Rodem Nydalens SK ikke startet    
  Mats Haldin Halden SK ikke startet    
  Andreas Johansson Halden SK ikke startet    
  Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK ikke startet    
  Gaute Friestad Kristiansand OK ikke startet    
  Jostein Nørbech Nydalens SK ikke startet    

Direkte N

1 600 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Frikk Finsrud Asker Skiklubb 31:25   19:38
2 Jon Ola Brevig Halden SK 37:24 +5:59 23:22

Direkte C

2 700 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 33:24   12:22
2 Bjørn Ketil Hansen Sarpsborg OL 39:16 +5:52 14:32
3 Jørgen Abrahamsen OK Moss 46:12 +12:48 17:06
4 Anita Kristiansen Fredrikstad SK 46:54 +13:30 17:22
5 Målfrid Narum OL Vallset/Stange 47:23 +13:59 17:32
6 Bodil Holmström Halden SK 48:07 +14:43 17:49
7 Mathilde Abrahamsen OK Moss 58:00 +24:36 21:28
8 Kjell Klokkerud Eiker OL 1:00:27 +27:03 22:23
9 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:04:17 +30:53 23:48
10 Jan Edvin Blomkvist Fredrikstad SK 1:07:53 +34:29 25:08
11 Alf Bekhus Fredrikstad SK 1:15:28 +42:04 27:57
12 Gunhild Kvalsgård Fossum IF 1:16:21 +42:57 28:16
13 Truls Solås-Johansen OK Moss 1:16:46 +43:22 28:25
14 Marius Solås-Johansen OK Moss 1:17:28 +44:04 28:41
15 Johanne Ausland Oddersjaa SSK 1:24:03 +50:39 31:07
16 Liv Edle Grønstad Løten o-lag 1:36:33 +1:03:09 35:45
  Øystein Gerhardt Raumar Orientering diskvalifisert    
  Lars Rønning Johansen Måren OK diskvalifisert    
  Reidun Hansen Sarpsborg OL diskvalifisert    

Direkte A

4 600 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 34:32   7:30
2 Øyvind Watterdal Hadeland OL 34:56 +0:24 7:35
3 Petter Bjørgul Halden SK 35:51 +1:19 7:47
4 Kjetil Bjørlo Halden SK 38:00 +3:28 8:15
5 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 39:01 +4:29 8:28
6 karianne Hauge Halden SK 41:58 +7:26 9:07
7 Stein Vidar Thun Klæbu IL 44:08 +9:36 9:35
8 Jim Olausen NOTEAM 44:36 +10:04 9:41
9 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 45:31 +10:59 9:53
10 Zsuzsa Fey IL Tyrving 46:11 +11:39 10:02
11 Jens Erik Mjølnerød Halden SK 46:48 +12:16 10:10
12 Per Osen Vestre Akers SK 48:33 +14:01 10:33
13 Ole Edvard Hjortland Larvik OK 48:38 +14:06 10:34
14 Morten Kildebo Halden SK 49:07 +14:35 10:40
15 Stein-Arne Negård Vang OL 51:21 +16:49 11:09
16 Claus Norsted Halden SK 52:14 +17:42 11:21
17 Bjørn L. Vorre Lardal OL 53:27 +18:55 11:37
18 Idar Brekke Ås-NMBU Orientering 54:02 +19:30 11:44
19 Øivind Frøisland Vang OL 56:14 +21:42 12:13
20 Roar Kullerud Sarpsborg OL 57:59 +23:27 12:36
21 Erlend Aamodt Nydalens SK 1:04:25 +29:53 14:00
22 Bertil Alexandersen Fredrikstad SK 1:06:34 +32:02 14:28
23 Roger Mostue Oppsal Orientering 1:08:06 +33:34 14:48
24 Ole Christian Bang Hamar OK 1:12:45 +38:13 15:48
25 Lenny Viking Enström Oslostudentenes IK 1:43:23 +1:08:51 22:28
  Kjersti Stræte Ringerike OL diskvalifisert    
  Sven Ringstad NOTEAM brutt    
  Fredrik Delås Halden SK ikke startet    
  Lars Fremstad Larvik OK ikke startet    
  Maren Juveli Pedersen Oppsal Orientering ikke startet  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +