Resultater Lørdagskjappen 2017



Resultater Lørdagskjappen
Moss, Østfold - 22. april 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 660 m, 78 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Johanne Klavestad Aaby Fredrikstad SK 38:16   23:03
  Mathilde Stordal Aalerud OL Tønsberg og omegn 26:46   16:07
  Isak Andersen Nydalens SK 34:01   20:29
  Hanna Birkeland NOTEAM 26:46   16:07
  Amalie Birkelund Asker Skiklubb 25:23   15:17
  Maren Bleken Rud Vang OL 17:00   10:14
  Jo Bogstrand Ingvaldsen Nydalens SK 15:33   9:22
  Trym Breimo OK Moss 21:36   13:00
  Joel Bronebakk Johansson Halden SK 18:32   11:09
  Ingrid Sofie Hox Brynildsen Fredrikstad SK 23:34   14:11
  Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 20:06   12:06
  magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 13:58   8:24
  Vilma Danevad Fredrikstad SK 27:33   16:35
  Aisha Rostveit Elmi OK Moss 35:44   21:31
  Anders Rostveit Elmi OK Moss 21:37   13:01
  Aron Rostveit Elmi OK Moss 35:10   21:11
  Jacob Eylertsen Halden SK 18:08   10:55
  Håvard Færden Kolbotn og Skimt OL 24:32   14:46
  Solveig Færden Kolbotn og Skimt OL 30:13   18:12
  Linus Mestad Hansen Lillomarka OL 23:05   13:54
  Silas Mestad Hansen Lillomarka OL 22:28   13:32
  Sofus Mestad Hansen Lillomarka OL 22:23   13:29
  Helene Harstad Kolbotn og Skimt OL 43:08   25:59
  Henrik Harstad Kolbotn og Skimt OL 19:19   11:38
  Halvor Ek Hedlund Trøsken IL 27:23   16:29
  Anders Heitmann Fossum IF 32:26   19:32
  Jonas Hirsch Bækkelagets SK 28:07   16:56
  Elise Holm Nedrebø OK Moss 32:03   19:18
  Malin Husebye Aamodt Fredrikstad SK 19:56   12:00
  Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 16:51   10:09
  Julie Økern Hågård Konnerud IL 23:13   13:59
  Håkon Fenne Ingierd Bækkelagets SK 28:13   16:59
  Iben Johansen-Barli Oppsal Orientering 30:29   18:21
  Hedda Olsen Karabatic NOTEAM 32:07   19:20
  Eivind Kjernsmo Røyken OL 28:20   17:04
  Synne Kjernsmo Røyken OL 26:49   16:09
  Kaia Kjerre-Ludviksen Fredrikstad SK 19:55   11:59
  Karen Klavenes Sandefjord OK 19:08   11:31
  Ada Josefine Knoop OL Tønsberg og omegn 35:46   21:32
  Sol Kopperud OK Moss 25:02   15:04
  Mathilde Rekkertbø Koren Nydalens SK 15:18   9:13
  Aksel Lerfaldet OK Moss 30:34   18:24
  Eirik Lesteberg Kongsberg OL 16:51   10:09
  Andrea Lie Halden SK 32:07   19:20
  Ludvig B Ludvigsen IL Koll 27:33   16:35
  Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 42:47   25:46
  Henny Brosc Marcusen Stokke IL 19:48   11:55
  Ane Mathisen OL Tønsberg og omegn 18:16   11:00
  Ole Jacob Myklebust IL Koll 20:53   12:34
  Emma Nordlie Magnussen Halden SK 18:18   11:01
  Hennie Odden Måren OK 44:10   26:36
  Hermine Odden Måren OK 44:14   26:38
  Isolde Odden Måren OK 46:11   27:49
  Sigurd Olaisen Kolbotn og Skimt OL 27:31   16:34
  Julia Malathi Brox Rayamajhi Oppsal Orientering 29:29   17:45
  Mathis Renard Kongsberg OL 21:01   12:39
  Astrid Reusch Heming Orientering 13:53   8:21
  Anna Elisabeth Rygh Heming Orientering 13:48   8:18
  Emma Johanne Rygh Heming Orientering 15:02   9:03
  Aksel Johan Sandvik Halden SK 24:45   14:54
  Amund Saugestad Nydalens SK 20:38   12:25
  Henrik Elias Sebjørnsen Fossum IF 11:20   6:49
  Vigdis Sigurdstottir Stokke IL 18:46   11:18
  Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 16:56   10:12
  Milla Skåland Trøsken IL 26:30   15:57
  Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 24:47   14:55
  Katrine Solbakken IL Tyrving 21:01   12:39
  Kjetil Solbakken IL Tyrving 11:52   7:08
  Sigurd Størmer-Antonsen Nydalens SK 11:03   6:39
  Johan Fredrik Svendsby Braarud Halden SK 18:38   11:13
  Sofie Taraldsen Lillehammer OK 35:35   21:26
  Amund Kortner Vogt Østmarka OK 20:49   12:32
  Martina Vågsnes Oppsal Orientering 25:23   15:17
  Adele Øen Skåland Trøsken IL 30:26   18:20
  Simen Ånensen Oppsal Orientering 30:26   18:20
  Eivind Vågsnes Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Håkon Juell Larsen IL Tyrving brutt    
  Sander Ryste Odden Sarpsborg OL brutt    

D -10

2 150 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Mina Bleken Rud Vang OL 35:28   16:29
  Jenny Danevad Fredrikstad SK 35:42   16:36
  Marte Eger Kongsberg OL 40:33   18:51
  Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 42:29   19:45
  Malin Gjetanger Måren OK 49:30   23:01
  Torine Hagen-Tafjord Halden SK 31:10   14:29
  Sofie Holm Nedrebø OK Moss 44:40   20:46
  Emma Aune Jakobsen OK Moss 40:28   18:49
  Guro Ottesen Fredrikstad SK 32:14   14:59
  Elise Renard Kongsberg OL 37:14   17:19
  Helene Scheele Nydalens SK 21:42   10:05
  Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 1:25:00   39:32
  Minna Sofie Wingstedt Halden SK 36:44   17:05
  Eiril Erlien Solerød Gjø-Vard OL diskvalifisert    

D 11-12

2 160 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Hustvedt Oppsal Orientering 18:58   8:46
2 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 19:24 +0:26 8:58
3 Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK 19:54 +0:56 9:12
4 Sigrid Hauge Sarpsborg OL 20:46 +1:48 9:36
5 Signe Holo Fossum IF 21:06 +2:08 9:46
6 Maren Henriksen Halden SK 21:16 +2:18 9:50
7 Sofia Øhlckers IL Tyrving 21:34 +2:36 9:59
8 Marie Scheele Nydalens SK 21:51 +2:53 10:06
9 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 21:56 +2:58 10:09
10 Inger Anne Svendsby Braarud Halden SK 22:43 +3:45 10:31
11 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 22:52 +3:54 10:35
12 Martha Wisløff Asker Skiklubb 23:13 +4:15 10:44
13 Sigrid Schmitt Gran Halden SK 23:17 +4:19 10:46
14 Sara Martini Asker Skiklubb 24:09 +5:11 11:10
15 Ingrid Johansen-Barli Oppsal Orientering 24:14 +5:16 11:13
16 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 25:11 +6:13 11:39
17 Pauline Myklebust IL Koll 25:17 +6:19 11:42
18 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 25:53 +6:55 11:58
19 Marie Finkenhavn Nittedal OL 26:44 +7:46 12:22
20 Erika Lind-Larsen OK Moss 27:06 +8:08 12:32
21 Tiril Ebon Espedal Nydalens SK 29:57 +10:59 13:51
22 Johanne Storhaug Konnerud IL 31:02 +12:04 14:22
23 Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 34:47 +15:49 16:06
24 Julie Brenås Varteig OL 39:46 +20:48 18:24
25 Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL 39:52 +20:54 18:27
26 Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 40:32 +21:34 18:45
27 Mathilde Fossaas Gimle IF 40:59 +22:01 18:58
28 Ingrid Lesteberg Kongsberg OL 41:26 +22:28 19:10
29 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 41:44 +22:46 19:19
30 Pernille Nor-Woll Østmarka OK 42:12 +23:14 19:32
31 Hanna Spangberg Konnerud IL 44:04 +25:06 20:24

D 11-12N

1 840 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marthe Graff-Wiik Røyken OL 17:12   9:20
2 Ragne Klavenes Sandefjord OK 22:23 +5:11 12:09
3 Helene Langvik Stang Trøsken IL 25:41 +8:29 13:57
4 Tiril Lødeng Nilsen OK Moss 30:06 +12:54 16:21
5 Mari Kalleson Oppsal Orientering 35:00 +17:48 19:01
6 Marie Bjordal Veggan Oppsal Orientering 35:01 +17:49 19:01

D 13-14

2 640 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 16:32   6:15
2 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 19:52 +3:20 7:31
3 Janna Sofie Tellesbø Østmarka OK 19:57 +3:25 7:33
4 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 19:58 +3:26 7:33
4 Ida Marie Flågen Heming Orientering 19:58 +3:26 7:33
6 Mari Brende Fossum IF 20:41 +4:09 7:50
7 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 21:31 +4:59 8:09
8 Eline Schjerven Lardal OL 22:17 +5:45 8:26
9 Amalie Løkkeberg Fredrikstad SK 22:21 +5:49 8:27
10 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 22:24 +5:52 8:29
11 Mille Vasshaug Jægtvik Konnerud IL 22:29 +5:57 8:30
12 Hedda Spangberg Konnerud IL 22:41 +6:09 8:35
13 Martine Skjelsvik Lillehammer OK 22:52 +6:20 8:39
14 Ella Berstad Heming Orientering 23:13 +6:41 8:47
15 Heidi Kristina Sebjørnsen Fossum IF 23:39 +7:07 8:57
16 Vida Helland-Hansen IL Tyrving 24:00 +7:28 9:05
17 Konstanse Moholth Kongsberg OL 24:09 +7:37 9:08
18 Marie Lien Backstrøm Halden SK 24:12 +7:40 9:10
19 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 25:09 +8:37 9:31
20 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 25:19 +8:47 9:35
21 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 25:24 +8:52 9:37
22 Linnea Holst IL Tyrving 25:35 +9:03 9:41
23 Johanne Rognerud Bøe Fossum IF 26:11 +9:39 9:55
24 Sigrid Nermoen Østmarka OK 26:12 +9:40 9:55
24 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 26:12 +9:40 9:55
26 Marie Saugestad Nydalens SK 28:49 +12:17 10:54
27 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 29:06 +12:34 11:01
28 Emma Bangstad Bergersen Hamar OK 29:29 +12:57 11:10
29 Julie Sophie Wold OK Moss 30:52 +14:20 11:41
30 Astrid Rognstad Hadeland OL 31:20 +14:48 11:52
31 Selma Færden Kolbotn og Skimt OL 31:34 +15:02 11:57
32 Mari Øverby Kongsberg OL 32:14 +15:42 12:12
33 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 35:02 +18:30 13:16
34 Kristine Solbakken IL Tyrving 36:40 +20:08 13:53
35 Eileen Bjanes IL Tyrving 40:55 +24:23 15:29
35 Frida Hovgaard Eisvang OK Moss 40:55 +24:23 15:29
37 Vilde Hagen-Tafjord Halden SK 50:11 +33:39 19:00
38 Malin Sveen Bækkelagets SK 54:01 +37:29 20:27
39 Anna Tysse Nakkim Bækkelagets SK 57:23 +40:51 21:44

D 13-16C

2 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Josefin Eylertsen Halden SK 31:03   14:06
2 Anne Frøisland Vang OL 35:54 +4:51 16:19
3 Ragnhild Blom-Hagen Fossum IF 37:19 +6:16 16:57

D 13-16N

2 170 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Aaby Møretrø Kolbotn og Skimt OL 26:55   12:24
2 Selma Tørudbakken Jendal Fossum IF 28:32 +1:37 13:08
3 Live Arntzen Raumar Orientering 33:45 +6:50 15:33

D 15-16

3 610 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jenny Baklid Konnerud IL 32:20   8:57
2 Oda Scheele Nydalens SK 33:52 +1:32 9:22
3 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 38:47 +6:27 10:44
4 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 40:28 +8:08 11:12
5 Mathilde Sæter Flesseberg Kongsberg OL 40:40 +8:20 11:15
6 Karoline Bjørnerød OK Moss 40:55 +8:35 11:20
7 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 41:17 +8:57 11:26
8 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 41:51 +9:31 11:35
9 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 44:10 +11:50 12:14
10 Christine Hoen Eiker OL 45:13 +12:53 12:31
11 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 46:55 +14:35 12:59
12 Alexandra Linløkken Østmarka OK 47:07 +14:47 13:03
13 Tina Kalleson Oppsal Orientering 47:56 +15:36 13:16
14 Ada Wulfsberg Nydalens SK 48:41 +16:21 13:29
15 Emma Danevad Fredrikstad SK 48:50 +16:30 13:31
16 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 50:51 +18:31 14:05
17 Marie Liland Nydalens SK 51:21 +19:01 14:13
18 Ida Bolette Enerhaugen Ringerike OL 52:11 +19:51 14:27
19 Amanda Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 54:27 +22:07 15:04
20 Solveig Letmolie Eiker OL 55:07 +22:47 15:16
21 Iris Holst IL Tyrving 56:19 +23:59 15:36
22 Ingrid Blindheim Lillomarka OL 56:54 +24:34 15:45
23 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 57:18 +24:58 15:52
24 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 57:36 +25:16 15:57
25 Thea Land Konnerud IL 58:01 +25:41 16:04
26 Live Østvold Heming Orientering 58:10 +25:50 16:06
27 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 58:14 +25:54 16:07
28 Berthe Teslo Hadeland OL 58:19 +25:59 16:09
29 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 58:54 +26:34 16:18
30 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 59:33 +27:13 16:29
31 Karoline Torø Kongsberg OL 59:46 +27:26 16:33
32 Nina Pedersen Sarpsborg OL 1:02:38 +30:18 17:20
33 Marie F. Lindløv Jensen Sarpsborg OL 1:02:59 +30:39 17:26
34 Adine Blakkestad Ingesen Sarpsborg OL 1:04:13 +31:53 17:47
35 Ingeborg Rognstad Hadeland OL 1:04:57 +32:37 17:59
36 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:06:07 +33:47 18:18
37 Oda Isnes Tyse Eiker OL 1:06:24 +34:04 18:23
38 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 1:23:40 +51:20 23:10
39 Silje Slungaard IL Tyrving 1:36:38 +1:04:18 26:46
40 Inger-Lise Halmstad Andersen Gjø-Vard OL 1:43:02 +1:10:42 28:32
41 Isabel Handstanger Kolbotn og Skimt OL 1:47:09 +1:14:49 29:40
  Petra Hoveid Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Celine Ytternes Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    

D 15-16B

2 640 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ina Martini Asker Skiklubb 21:48   8:15
2 Ingrid Grønlund Moen Gimle IF 29:31 +7:43 11:10
3 Hedda Johanne Slang-Sundsetvik Halden SK 34:39 +12:51 13:07
4 Synne Marie Jenssen Halden SK 34:53 +13:05 13:12
5 Vilde Retteraasen Indre Østfold OK 37:56 +16:08 14:22
6 Silje Carlsen Sturla, IF 44:15 +22:27 16:45

D 17-A kort

3 870 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 42:40   11:01
2 Line Drange Ruud Røyken OL 47:45 +5:05 12:20
3 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 51:36 +8:56 13:20
4 Siri Moholth Kongsberg OL 51:41 +9:01 13:21
5 Ida Svanberg Røyken OL 56:48 +14:08 14:40
6 Hege Holth Rekaa Røyken OL 57:15 +14:35 14:47
7 Kari Hasaas Klavenes Sandefjord OK 58:18 +15:38 15:03
8 Marte Bergsland Trøsken IL 1:03:49 +21:09 16:29
9 Camilla Stridsklev IL Tyrving 1:08:41 +26:01 17:44
10 Ida Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 1:12:39 +29:59 18:46
11 Kari Lund Nittedal OL 1:14:47 +32:07 19:19
12 Johanne Øderud Vatne Bækkelagets SK 1:25:07 +42:27 21:59
13 Anna Isnes Tyse Eiker OL 1:29:10 +46:30 23:02
14 Maiken Sandberg Nydalens SK 1:39:03 +56:23 25:35
15 Cora Ebner Kongsberg OL 1:51:46 +1:09:06 28:52
16 Lene Colquhoun Lillomarka OL 2:13:00 +1:30:20 34:22
  Elin Kalleson Oppsal Orientering diskvalifisert    

D 17-B

3 070 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Camilla Imrik Fredrikstad SK 31:54   10:23
2 Ann-Karin Lesteberg Kongsberg OL 33:40 +1:46 10:57
3 Christine Blix Ås-NMBU Orientering 34:47 +2:53 11:19
4 Gry Merete Olaisen Ås-NMBU Orientering 35:28 +3:34 11:33
5 Kristin Hjortland Larvik OK 36:04 +4:10 11:44
6 Vibeke Larsen Sarpsborg OL 38:11 +6:17 12:26
7 Anne Karin Thorstensen Oppsal Orientering 42:16 +10:22 13:46
8 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 43:15 +11:21 14:05
9 Rita Raastad Skien OK 43:26 +11:32 14:08
10 Lene Flesseberg Kongsberg OL 43:51 +11:57 14:17
11 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 44:29 +12:35 14:29
12 Hanne Brende Fossum IF 44:44 +12:50 14:34
13 Nora Skyttersæter Saugerud Konnerud IL 46:11 +14:17 15:02
14 Anne Berg Gjølberg Larvik OK 47:38 +15:44 15:30
15 Ina Blågestad Indre Østfold OK 51:10 +19:16 16:40
16 Hilde Gunn Hellenes OK Skeidi 57:52 +25:58 18:50
17 Marianne Truslew Harstad Kolbotn og Skimt OL 59:23 +27:29 19:20
18 Yvonne Svendsen IL Tyrving 1:03:31 +31:37 20:41

D 17-C

2 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anita Mathisen OL Tønsberg og omegn 26:10   11:22
2 Anne Sørlien Gjø-Vard OL 36:24 +10:14 15:49
3 Kristin Kinck Rannem Fossum IF 44:04 +17:54 19:09
4 Kari Berg Larvik OK 54:16 +28:06 23:35
5 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 56:28 +30:18 24:33

D 21-A

4 490 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Johanne Lind Nydalens SK 41:08   9:09
2 Celine Renard Kongsberg OL 46:06 +4:58 10:16
3 Maria Jonsson Nydalens SK 46:27 +5:19 10:20
4 Dagrun Brox Rayamajhi Oppsal Orientering 49:44 +8:36 11:04
5 Marit Isachsen Asker Skiklubb 49:46 +8:38 11:05
6 Julie Hilland Andersen Halden SK 49:47 +8:39 11:05
7 Sølvi Fossøy Eiker OL 50:10 +9:02 11:10
8 Hanne Maria Vister Oslostudentenes IK 52:13 +11:05 11:37
9 Tone Bleken Rud Vang OL 52:40 +11:32 11:43
10 Anna-Thekla Tonjer Elverum OK 54:34 +13:26 12:09
11 Dorthe Kühl Petersen Lillomarka OL 55:10 +14:02 12:17
12 Ragnhild Løvli Ås-NMBU Orientering 55:36 +14:28 12:22
13 Marianne Bakken Nydalens SK 59:02 +17:54 13:08
14 Anne Marthe Peveri Eiker OL 59:06 +17:58 13:09
14 Joanna Eriksson Nydalens SK 59:06 +17:58 13:09
16 Cristina Luis Nydalens SK 59:11 +18:03 13:10
17 Ingrid Disch Løset Ås-NMBU Orientering 59:39 +18:31 13:17
18 Ina Catharina Storrønning Ås-NMBU Orientering 1:03:21 +22:13 14:06
19 Heidi Vogt Østmarka OK 1:08:19 +27:11 15:12
20 Elin Ekeberg IL Tyrving 1:09:06 +27:58 15:23
  Ida Hope Oslostudentenes IK diskvalifisert    

D 35-

4 490 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anja Wingstedt Halden SK 41:35   9:15

D 40-

4 490 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Karin Skedsmo Danevad Fredrikstad SK 40:56   9:06
2 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 42:33 +1:37 9:28
3 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 43:21 +2:25 9:39
4 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 46:28 +5:32 10:20
5 Guro Bryggen Halden SK 47:45 +6:49 10:38
6 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 48:03 +7:07 10:42
7 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 50:38 +9:42 11:16
8 Valborg Madslien Lillehammer OK 50:47 +9:51 11:18
9 Helena Axelsson Nydalens SK 53:55 +12:59 12:00
10 Sara Mathisen Porsgrunn OL 55:15 +14:19 12:18
11 Grete Westgaard Indre Østfold OK 1:05:34 +24:38 14:36
12 Lene Sandvik Halden SK 1:11:11 +30:15 15:51
13 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:12:47 +31:51 16:12
  Nina Birkelund Asker Skiklubb diskvalifisert    

D 45-

3 820 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siri Størmer Nydalens SK 35:39   9:19
2 Ellen Kathrine Svendsby Halden SK 37:26 +1:47 9:47
3 Runa Lien Backstrøm Halden SK 39:44 +4:05 10:24
4 Jorun Ruud Asker Skiklubb 40:39 +5:00 10:38
5 Hege Solerød Gjø-Vard OL 41:54 +6:15 10:58
6 Hilde Grøneng Lillehammer OK 42:00 +6:21 10:59
7 Anne Borgen Sturød Nydalens SK 42:20 +6:41 11:04
8 Else Kari Scheele Nydalens SK 43:27 +7:48 11:22
9 Frauke Schmitt Gran Halden SK 43:31 +7:52 11:23
10 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 44:19 +8:40 11:36
11 Nora Skauen IL Tyrving 44:49 +9:10 11:43
12 Eva Lill Kvisle Asker Skiklubb 44:57 +9:18 11:46
13 Hanne Lerche Raadal Halden SK 45:00 +9:21 11:46
14 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 45:30 +9:51 11:54
15 Marit B. Eithun Nittedal OL 45:54 +10:15 12:00
16 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 46:29 +10:50 12:10
17 Tone Karina Ingesen Sarpsborg OL 48:38 +12:59 12:43
18 Ingrid Eide Rapp Raumar Orientering 49:41 +14:02 13:00
19 Hilde Vassend Porsgrunn OL 51:21 +15:42 13:26
20 Tone Skram Røyken OL 51:42 +16:03 13:32
21 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 51:47 +16:08 13:33
22 Heidi Østli Raumar Orientering 53:21 +17:42 13:57
23 Line Skjevik Arnevik Ringerike OL 55:01 +19:22 14:24
24 Linda M. Torper Bystrøm Indre Østfold OK 55:24 +19:45 14:30
25 Trine Oldernes Lillomarka OL 59:33 +23:54 15:35
26 Kristin Eger Kongsberg OL 1:00:37 +24:58 15:52
27 Katrine Bakke Fossum IF 1:02:28 +26:49 16:21
28 Milda Øhlckers IL Tyrving 1:03:00 +27:21 16:29
29 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:03:45 +28:06 16:41
30 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 1:04:18 +28:39 16:49
31 Anne Teigland Arntzen Raumar Orientering 1:07:00 +31:21 17:32
32 Lenka Westin Porsgrunn OL 1:07:39 +32:00 17:42
33 Mette Spangberg Konnerud IL 1:08:50 +33:11 18:01
34 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 1:08:57 +33:18 18:02
35 Kristin Falk Fossum IF 1:08:58 +33:19 18:03
36 Gunn Elin Rudi Hadeland OL 1:11:38 +35:59 18:45
37 Merete Undeland Sturla, IF 1:13:39 +38:00 19:16
38 Charlotte Skourup Sturla, IF 1:14:14 +38:35 19:25
39 Heidi Myklemyr Eiker OL 1:19:02 +43:23 20:41
40 Solveig Bergan Nydalens SK 1:20:57 +45:18 21:11
41 Kristin Bruserud OL Trollo 1:24:52 +49:13 22:12
  Anne-Kristin Kvamme Ringerike OL diskvalifisert    
  Mona Lome Hamar OK diskvalifisert    
  Hilde Poppe Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Mai Britt Bjørk Sandefjord OK diskvalifisert    
  Isa Heggedal Konnerud IL diskvalifisert    

D 50-

3 300 m, 41 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 30:15   9:10
2 Signe Astrup Arnesen Heming Orientering 31:37 +1:22 9:34
3 Sissel Skovly Ringerike OL 34:24 +4:09 10:25
4 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 34:45 +4:30 10:31
5 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 35:42 +5:27 10:49
6 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 37:02 +6:47 11:13
7 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 37:12 +6:57 11:16
8 Solveig Sikkeland IL Tyrving 37:28 +7:13 11:21
9 Heidi Schatvet Notodden OL 39:12 +8:57 11:52
10 Hilde Storløkken Kongsberg OL 39:37 +9:22 12:00
11 Trine Olaussen Fredrikstad SK 39:40 +9:25 12:01
12 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 40:01 +9:46 12:07
13 Tove Heimdal Konnerud IL 40:35 +10:20 12:17
14 Kjersti Hov Fossum IF 41:59 +11:44 12:43
15 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 42:29 +12:14 12:52
16 Marianne Njåstein IL Tyrving 42:53 +12:38 12:59
17 Vanja Staff OL Toten-Troll 42:56 +12:41 13:00
18 Anne Marit Bjergaard Nydalens SK 43:01 +12:46 13:02
19 Tonje Røgeberg OL Tønsberg og omegn 43:30 +13:15 13:10
20 Anne Madslien Nydalens SK 44:11 +13:56 13:23
21 Synnøve Lyssand Sandberg Nydalens SK 45:13 +14:58 13:42
22 Kjersti Holt Hanssen Måren OK 46:15 +16:00 14:00
23 Trude Fixdal IL Koll 47:17 +17:02 14:19
24 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 47:18 +17:03 14:20
25 Maria Torgersen Bækkelagets SK 48:04 +17:49 14:33
26 Eirin Mathiesen Ringerike OL 48:11 +17:56 14:36
27 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 49:18 +19:03 14:56
28 Sille Winsnes Ås-NMBU Orientering 50:31 +20:16 15:18
29 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 52:12 +21:57 15:49
30 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 53:23 +23:08 16:10
31 Ingeborg Øderud Bækkelagets SK 54:40 +24:25 16:33
32 Ellen-Christine Koren Ås-NMBU Orientering 56:37 +26:22 17:09
33 Maria Persson Asker Skiklubb 57:08 +26:53 17:18
34 Wenche Lindløv Sarpsborg OL 58:14 +27:59 17:38
35 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 59:55 +29:40 18:09
36 Lillian Berge Sandefjord OK 1:01:33 +31:18 18:39
37 Eldri Holo Fossum IF 1:05:55 +35:40 19:58
38 Kari Madslien Nydalens SK 1:07:42 +37:27 20:30
39 Anne Catherine Ekroll Raumar Orientering 1:08:00 +37:45 20:36
40 Kristin Fleisje Nittedal OL 1:09:55 +39:40 21:11
  Siw Solstad IL Tyrving diskvalifisert    

D 55-

3 300 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Rønning Hamar OK 32:38   9:53
2 Ellen Sofie Olsvik Nydalens SK 36:39 +4:01 11:06
3 Berit Danielsen IL Tyrving 39:51 +7:13 12:04
4 Gunhild Hennum Lierbygda OL 40:05 +7:27 12:08
5 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 40:34 +7:56 12:17
6 Kjersti Skantze IL Tyrving 41:47 +9:09 12:39
7 Ragnhild Elsrud Hultgreen Ringerike OL 42:22 +9:44 12:50
8 Berit Berge IL Tyrving 43:04 +10:26 13:03
9 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll 43:33 +10:55 13:11
10 Helle Egeberg Vári Sturla, IF 43:47 +11:09 13:16
11 Mona Strand Måren OK 44:41 +12:03 13:32
12 Marianne Hjermstad Fossum IF 45:03 +12:25 13:39
13 Aase Løvland Kolbotn og Skimt OL 46:02 +13:24 13:56
14 Anne Julsrud Haugen Halden SK 46:17 +13:39 14:01
15 Reidunn Hallan Lillomarka OL 47:16 +14:38 14:19
16 Ann Elisabeth Gunnulfsen Modum OL 47:29 +14:51 14:23
17 Randi Nicolaisen Asker Skiklubb 48:57 +16:19 14:50
18 Bente Line Indre Østfold OK 52:50 +20:12 16:00
19 Anne C Turter Nydalens SK 53:12 +20:34 16:07
20 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 53:27 +20:49 16:11
21 Dagrun Melkild Heming Orientering 58:37 +25:59 17:45
22 Gerd Fossestøl Nittedal OL 59:11 +26:33 17:56
23 Kirsti Grundnes Berg IL Tyrving 1:04:17 +31:39 19:28
24 Eva Syversen Røyken OL 1:13:16 +40:38 22:12
25 Grete Berntsen Måren OK 1:14:02 +41:24 22:26
26 Helena Stubberud Nydalens SK 1:15:20 +42:42 22:49
27 Inger Schibsted Røyken OL 2:14:33 +1:41:55 40:46
  Elisabeth Rømcke OK Moss diskvalifisert    
  Toril Hallan Lillomarka OL diskvalifisert    
  Turid Giil Rond OL diskvalifisert    

D 60-

2 840 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margrete Jørandli Gjø-Vard OL 31:53   11:13
2 Sirpa Lilja Modum OL 33:48 +1:55 11:54
3 Lis Dæhli Løten o-lag 34:15 +2:22 12:03
4 Unni Strand Karlsen Fredrikstad SK 34:39 +2:46 12:12
5 Wenche Hultgreen IL Tyrving 35:14 +3:21 12:24
6 Liv Inger Prangerød Tistedalen FL 35:42 +3:49 12:34
7 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange 36:05 +4:12 12:42
8 Bjørg Svanberg Røyken OL 36:52 +4:59 12:58
9 Gunn Astrid Jakobsen Fredrikstad SK 38:08 +6:15 13:25
10 Randi Nilstad IL Tyrving 43:27 +11:34 15:17
11 Wenche Bjørnstad Ringsaker OK 45:23 +13:30 15:58
12 Ellen Marie Turter Nydalens SK 46:44 +14:51 16:27
13 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 55:07 +23:14 19:24
14 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 59:47 +27:54 21:03
  Tove Skiri Wahlgren Sarpsborg OL diskvalifisert    

D 65-

2 840 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 42:32   14:58
2 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 49:36 +7:04 17:27
3 Anne Karin Stigemo IL Imås 53:02 +10:30 18:40
4 Torid Kvaal Freidig 54:36 +12:04 19:13
5 Ildiko Horvati IL Tyrving 57:33 +15:01 20:15
6 Ingeborg Bakken Måren OK 58:35 +16:03 20:37
7 Toril Riddervold Heming Orientering 1:02:22 +19:50 21:57
8 Aud I Spjelkavik IL Tyrving 1:02:27 +19:55 21:59
9 Bodil Berby Trøsken IL 1:06:03 +23:31 23:15
10 Anne Marit Færden Kolbotn og Skimt OL 1:09:48 +27:16 24:34
11 Helga Peveri Eiker OL 1:11:04 +28:32 25:01
  Jessica Kathle Måren OK diskvalifisert    
  Kari Hommeren Trøsken IL diskvalifisert    

D 70-

2 560 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liv Feiring Hamar OK 46:34   18:11
2 Birgitte Bekkelund Røyken OL 49:53 +3:19 19:29
3 Kirsten Bakke Gjø-Vard OL 55:14 +8:40 21:34
4 Margareta Brynhildsen Stokke IL 56:08 +9:34 21:55
5 Kjersti Tho Stabæk IF 1:00:56 +14:22 23:48
6 Sidsel Sandelien Heming Orientering 1:02:37 +16:03 24:27
7 Tea Forberg Rond OL 1:03:11 +16:37 24:40
8 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 1:04:12 +17:38 25:04
9 Inger Lise Bjordal Oppsal Orientering 1:32:55 +46:21 36:17
  Astrid Reppesgård Lie Hedrum OL diskvalifisert    
  Inger Halck Måren OK diskvalifisert    

D 75-

2 560 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 1:01:49   24:08
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1:05:11 +3:22 25:27
3 Johanna Ytterbøl Gimle IF 1:28:29 +26:40 34:33
  Elin Dahlen Ringerike OL diskvalifisert    
  Elin Dahlen Ringerike OL brutt    

D 80-

2 560 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gudveig Jørundland OK Sør 1:04:54   25:21

H -10

2 150 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Iver Aarseth Nydalens SK 42:53   19:56
  Arne Biseth Kongsberg OL 58:50   27:21
  Olaf Blom-Hagen Fossum IF 24:17   11:17
  Anders Hovgaard Eisvang OK Moss 30:56   14:23
  Magnus Flydal Jenstad Fossum IF 46:28   21:36
  Brage Kristiansen OK Moss 1:09:00   32:05
  Selmer Løken OK Moss 31:12   14:30
  Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 25:51   12:01
  Magnus Sigurdsson Stokke IL 20:29   9:31
  Erlend Sommerhein OK Horten 19:55   9:15
  Nikolai Teslo Hadeland OL 29:59   13:56
  Ville Emil Wingstedt Halden SK 26:07   12:08

H 11-12

2 160 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Julian Fontes Årbu Varteig OL 15:15   7:03
2 Martin Christoffer Borg IL Koll 16:44 +1:29 7:44
3 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 19:09 +3:54 8:51
4 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 22:01 +6:46 10:11
5 Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 22:07 +6:52 10:14
6 Sverre Sandvik Halden SK 22:08 +6:53 10:14
7 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 22:46 +7:31 10:32
8 Rasmus D. Eastwood Lillomarka OL 23:39 +8:24 10:56
9 Audun Nordby Fredrikstad SK 25:05 +9:50 11:36
10 Mathias Linløkken Østmarka OK 25:06 +9:51 11:37
11 Vebjørn Emil Blindheim Lillomarka OL 25:52 +10:37 11:58
12 Frikk Finsrud Asker Skiklubb 25:59 +10:44 12:01
13 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 26:00 +10:45 12:02
14 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 26:45 +11:30 12:23
15 Marius Juell Larsen IL Tyrving 28:23 +13:08 13:08
16 Erlend Grønlund Moen Gimle IF 28:27 +13:12 13:10
17 Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 30:35 +15:20 14:09
18 Vilhelm Svarød Halden SK 39:16 +24:01 18:10
19 Abdirahman Hassan OK Moss 49:11 +33:56 22:46
20 Birk Breimo OK Moss 56:00 +40:45 25:55
  Øystein Kveseth Ingebretsen Lillomarka OL diskvalifisert    
  Niclas Gunnerød Stokke IL diskvalifisert    
  Vetle Fosdal Gimle IF diskvalifisert    

H 11-12N

1 840 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Simen Skeide Oppsal Orientering 15:38   8:29
2 Erlend Bakke Fossum IF 19:46 +4:08 10:44
3 Markus Hirsch Bækkelagets SK 35:53 +20:15 19:30
4 Leo Lunde OK Moss 52:05 +36:27 28:18

H 13-14

2 910 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gaute Bergan Nydalens SK 20:03   6:53
2 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 20:48 +0:45 7:08
3 Kristoffer Halsnes Indre Østfold OK 21:02 +0:59 7:13
4 Peder Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 21:17 +1:14 7:18
5 Sigurd Saxe Sandvik Halden SK 21:24 +1:21 7:21
6 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 21:30 +1:27 7:23
7 Andreas Dale Bergens TF 21:32 +1:29 7:23
8 Tor Erling Gjølsjø OK Moss 21:52 +1:49 7:30
9 Sivert Poppe Fredrikstad SK 21:53 +1:50 7:31
10 Jonas Myhr Asker Skiklubb 21:58 +1:55 7:32
11 Lukas Klausen Sturla, IF 21:59 +1:56 7:33
12 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 22:08 +2:05 7:36
13 Halvor Løken Kongsberg OL 22:37 +2:34 7:46
14 Christian Fredrik Borg IL Koll 22:55 +2:52 7:52
15 Johan Eger Kongsberg OL 22:59 +2:56 7:53
16 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 23:01 +2:58 7:54
17 Aleksander Jørgensen Haugesund IL Orientering 23:13 +3:10 7:58
18 Fridtjof Reusch Heming Orientering 23:14 +3:11 7:59
19 Ludvik Sæther Fredrikstad SK 23:22 +3:19 8:01
20 Axel Aalde Nydalens SK 23:26 +3:23 8:03
21 Alfred Bjørnerød OK Moss 23:42 +3:39 8:08
22 Sondre Ladim OK Moss 23:59 +3:56 8:14
23 Stein Aas Stræte Ringerike OL 24:13 +4:10 8:19
24 Lars Sigurd Baugstø Rødnes Oppsal Orientering 24:16 +4:13 8:20
25 Philip Romøren Fossum IF 24:44 +4:41 8:29
26 Mats Lindaas Elverum OK 26:59 +6:56 9:16
27 Tarje Espelin Asker Skiklubb 27:34 +7:31 9:28
28 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 28:00 +7:57 9:37
29 Annar Erlien Solerød Gjø-Vard OL 29:41 +9:38 10:12
30 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 31:27 +11:24 10:48
31 Elias Stubberud Nydalens SK 31:40 +11:37 10:52
32 Stian Måseide Sørlie Raumar Orientering 32:07 +12:04 11:02
33 Amund Øiseth Bedin Indre Østfold OK 32:37 +12:34 11:12
34 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 33:34 +13:31 11:32
35 Lars Mikkel Lødeng Nilsen OK Moss 33:45 +13:42 11:35
36 Kristian Juell Larsen IL Tyrving 34:00 +13:57 11:41
37 Gaute Lindaas Elverum OK 34:05 +14:02 11:42
38 Theodor Bjørk Sandefjord OK 35:14 +15:11 12:06
39 Birk Felland Sætnan Fossum IF 35:22 +15:19 12:09
40 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 36:07 +16:04 12:24
41 Jakob Backer-Tellnes Asker Skiklubb 36:35 +16:32 12:34
42 Matias Kjerre-Ludviksen Fredrikstad SK 39:36 +19:33 13:36
43 Vilmer Nyberg Asker Skiklubb 39:41 +19:38 13:38
44 Eivind Bogen Arenth Sturla, IF 41:05 +21:02 14:07
45 Arne Bergan Kongsberg OL 41:12 +21:09 14:09
46 Anders Klavenes Sandefjord OK 41:59 +21:56 14:25
47 Anders Taraldsen Lillehammer OK 44:02 +23:59 15:07
48 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 44:18 +24:15 15:13
49 Jonathan Eylertsen Halden SK 45:54 +25:51 15:46
50 Peder Bryggen Halden SK 1:17:05 +57:02 26:29
  Kristoffer Øhlckers IL Tyrving diskvalifisert    
  Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Tobias Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 13-16C

2 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Mathisen OL Tønsberg og omegn 21:31   9:46
2 Eirik Røhne Skofteland IL Koll 36:13 +14:42 16:27
3 Sturla Rognskog Mella Oppsal Orientering 44:32 +23:01 20:14
  Håkon Wedum Lillehammer OK diskvalifisert    

H 13-16N

2 170 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ivar Hansen Sarpsborg OL 25:47   11:52

H 15-16

4 320 m, 52 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 30:38   7:05
2 Lars Young Vik Nydalens SK 33:06 +2:28 7:39
3 Isak Jonsson Nydalens SK 34:08 +3:30 7:54
4 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 37:52 +7:14 8:45
5 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 37:59 +7:21 8:47
6 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 38:02 +7:24 8:48
7 Johan Kristian Undeland Sturla, IF 39:07 +8:29 9:03
8 Felix Finsrud Asker Skiklubb 40:16 +9:38 9:19
9 Kristian Østermann Heming Orientering 41:32 +10:54 9:36
10 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 42:08 +11:30 9:45
11 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 42:48 +12:10 9:54
12 Grunde Isaksætre Grue IL 43:14 +12:36 10:00
13 Eivind Berner Myhre Fossum IF 44:26 +13:48 10:17
14 Eirik Imrik Fredrikstad SK 44:43 +14:05 10:21
15 Sivert Sande Kverme Fossum IF 44:52 +14:14 10:23
16 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 45:03 +14:25 10:25
17 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 46:59 +16:21 10:52
18 Anders Horvei Raumar Orientering 48:01 +17:23 11:06
19 Tobias Espedal Nydalens SK 49:42 +19:04 11:30
20 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 50:20 +19:42 11:39
21 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 50:58 +20:20 11:47
22 Odin Sæther Fredrikstad SK 52:40 +22:02 12:11
23 Mathias Skourup Rognebakke Sturla, IF 52:56 +22:18 12:15
24 Ferdinand Fremming Heming Orientering 53:13 +22:35 12:19
25 Jørgen Nøkleby Melling Ringerike OL 54:14 +23:36 12:33
26 Jakob Torgersen Halden SK 54:21 +23:43 12:34
27 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 55:52 +25:14 12:55
28 Erlend Børli Fossum IF 57:05 +26:27 13:12
29 Vetle Drage Kongsberg OL 57:07 +26:29 13:13
30 Kristoffer B. Helminsen Fredrikstad SK 58:14 +27:36 13:28
31 Christopher Ladim OK Moss 59:16 +28:38 13:43
32 Tore Herman Kirkebøen Halden SK 59:51 +29:13 13:51
33 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 1:00:18 +29:40 13:57
34 Henrik Reusch Heming Orientering 1:00:46 +30:08 14:03
35 Even Nygaard Østreng Raumar Orientering 1:00:47 +30:09 14:04
36 Theodor Lier Indre Østfold OK 1:01:28 +30:50 14:13
37 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 1:04:46 +34:08 14:59
38 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 1:06:01 +35:23 15:16
38 Mikkel Katla Fossum IF 1:06:01 +35:23 15:16
40 John Otterlei Østmarka OK 1:09:43 +39:05 16:08
41 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 1:16:34 +45:56 17:43
42 Joachim Sandor Knudsen Sturla, IF 1:19:32 +48:54 18:24
43 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:21:09 +50:31 18:47
44 Adam Kristiansen OK Moss 1:43:10 +1:12:32 23:52
  Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL diskvalifisert    
  Andreas Juell Larsen IL Tyrving diskvalifisert    
  Lars Øderud Vatne Bækkelagets SK diskvalifisert    
  Egil Frydenlund Sturla, IF diskvalifisert    
  Rolf Trygve Haug Kongsberg OL diskvalifisert    
  Eilev Kvaale Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Jonatan Aune Halden SK diskvalifisert    
  Ådne Skjærstein IL Tyrving diskvalifisert    

H 15-16B

2 910 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Endre Rognskog Mella Oppsal Orientering 30:19   10:25
2 Sander Bystrøm Indre Østfold OK 33:37 +3:18 11:33
3 Sander Solheim Ottesen Sturla, IF 35:26 +5:07 12:10

H 17-A kort

3 870 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Sveinung Holth Rekaa Røyken OL 36:59   9:33
2 Øivind Frøisland Vang OL 40:11 +3:12 10:22
3 Ola Lesteberg Kongsberg OL 48:42 +11:43 12:35
4 Peter Carlsen Sturla, IF 49:23 +12:24 12:45
5 Marius Staff OL Toten-Troll 51:45 +14:46 13:22
6 Fredrik Saugestad Nydalens SK 53:49 +16:50 13:54
7 Trond Ivar Fossaas Gimle IF 54:52 +17:53 14:10
8 Arnstein Dale OL Vallset/Stange 55:11 +18:12 14:15
9 Tore Grønlund Moen Gimle IF 1:01:05 +24:06 15:47
10 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:01:49 +24:50 15:58
11 Fredrik Færden Kolbotn og Skimt OL 1:05:26 +28:27 16:54
12 Petter Fure Oppsal Orientering 1:16:55 +39:56 19:52
13 Ola Nilsen Oppsal Orientering 1:20:17 +43:18 20:44

H 17-B

3 070 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Markus Månum Moen Måren OK 23:41   7:42
2 Jan Molstad Gjø-Vard OL 30:45 +7:04 10:00
3 Tor Halvor Bolkesjø Bækkelagets SK 31:14 +7:33 10:10
4 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 32:37 +8:56 10:37
5 Jarle Rogndokken Fet OL 35:47 +12:06 11:39
6 Haakon Pettersen Sandefjord OK 35:52 +12:11 11:40
7 Martin Heitmann Gimle IF 36:16 +12:35 11:48
8 Morten Andresen OK Skeidi 37:12 +13:31 12:07
9 Arne Kongsnes Kolbotn og Skimt OL 41:36 +17:55 13:33
10 Thor Norderud IL Tyrving 45:08 +21:27 14:42
  Runar Thorstensen Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Thor Vollset Heming Orientering diskvalifisert    

H 17-C

2 300 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Even Lunde Varteig OL 19:10   8:20
2 Børge Taraldsen Lillehammer OK 24:10 +5:00 10:30

H 21-A

5 450 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henning C Strandhagen Røyken OL 49:15   9:02
2 Thomas Schive Bækkelagets SK 51:50 +2:35 9:30
3 Stig Carlson Strandhagen Røyken OL 53:52 +4:37 9:53
4 Daniel Fløtre Nydalens SK 59:30 +10:15 10:55
5 Arno Lilja Grønhovd Modum OL 1:02:52 +13:37 11:32
6 Torgeir Strandhagen Røyken OL 1:03:14 +13:59 11:36
7 Eirik Ravnan IL Tyrving 1:03:18 +14:03 11:36
8 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 1:08:02 +18:47 12:28
9 Elling Fossheim Asplin Gjø-Vard OL 1:12:38 +23:23 13:19
10 Brian Aagaard Nielsen Lillomarka OL 1:14:02 +24:47 13:35
11 Bård Engzelius Gylver Asker Skiklubb 1:15:09 +25:54 13:47
12 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 1:17:53 +28:38 14:17
13 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:24:01 +34:46 15:24
14 Magnus Barth Gustavsen Oslostudentenes IK 1:30:01 +40:46 16:31
  Peder Fossheim Asplin Gjø-Vard OL diskvalifisert    

H 35-

5 450 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Drange Ruud Røyken OL 39:31   7:15
2 Tom André Alstadsæther Eiker OL 1:35:14 +55:43 17:28
  Lars Jacobsen IL Tyrving diskvalifisert    

H 40-

5 450 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inge Lindseth Nydalens SK 46:22   8:30
2 Karl Even Rygh Heming Orientering 49:42 +3:20 9:07
3 Jan Tore Ludvigsen IL Koll 50:02 +3:40 9:10
4 Gard Lindseth Nydalens SK 52:10 +5:48 9:34
5 Thomas Bedin Indre Østfold OK 56:23 +10:01 10:20
6 Espen Røste Kongsberg OL 56:30 +10:08 10:22
7 Henrik Bleken Rud