Resultater Måsenstafetten 2016



Resultater Måsenstafetten
Nyköping, Sverige - 20. mars 2016

Arrangementstype: Orientering

H17

71 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl   Diff  
1 OK Linné 2       3:33:46        
  1. Josef Nordlund 56:06 2   56:06 2      
  2. Rassmus Andersson 52:44 3   1:48:50 2 0    
  3. Oskar Sjöberg 52:59 4   2:41:49 1 -1    
  4. Albin Ridefelt 51:57 4   3:33:46 1 0    
2 Stora Tuna OK 1       3:36:25     +2:39  
  1. Viktor Svensk 56:54 8   56:54 8      
  2. Emil Svensk 50:43 1   1:47:37 1 -7    
  3. Jesper Svensk 58:00 10   2:45:37 5 +4    
  4. Joakim Svensk 50:48 1   3:36:25 2 -3 +2:39  
3 Järla IF OK 1       3:36:32     +2:46  
  1. David Bejbom 58:43 19   58:43 19      
  2. Martin Härberg 54:26 5   1:53:09 9 -10    
  3. Håkon Jarvis Westergård 52:18 2   2:45:27 3 -6    
  4. Olle Boström 51:05 3   3:36:32 3 0 +2:46  
4 Södertälje-Nykvarn OF 1       3:39:10     +5:24  
  1. Jakob Enmark 57:33 11   57:33 11      
  2. Erik Liljequist 55:01 7   1:52:34 5 -6    
  3. Kent Ohlsson 52:59 4   2:45:33 4 -1    
  4. Ivar Lundanes 53:37 5   3:39:10 4 0 +5:24  
5 Ärla IF 1       3:46:02     +12:16  
  1. Petter Eriksson 59:22 22   59:22 22      
  2. Robbin Kantarp 53:08 4   1:52:30 4 -18    
  3. Rudolfs Zernis 52:53 3   2:45:23 2 -2    
  4. Emil Andersson 1:00:39 17   3:46:02 5 +3 +12:16  
6 OK Denseln 1       3:48:50     +15:04  
  1. August Mollén 57:36 13   57:36 13      
  2. Erik Pettersson 54:49 6   1:52:25 3 -10    
  3. Per Brolund 59:18 15   2:51:43 9 +6    
  4. Olle Kalered 57:07 11   3:48:50 6 -3 +15:04  
7 Nyköpings OK 1       3:49:59     +16:13  
  1. Didrik Hall 1:00:37 24   1:00:37 24      
  2. Jens Wängdahl 52:36 2   1:53:13 11 -13    
  3. Ludvig Ek 58:22 11   2:51:35 7 -4    
  4. Daniel Nilsson 58:24 13   3:49:59 7 0 +16:13  
8 OK Linné 3       3:50:26     +16:40  
  1. Jakob Andersson 57:29 9   57:29 9      
  2. Henrik Löfås 55:50 10   1:53:19 12 +3    
  3. Csaba Gösswein 1:01:20 17   2:54:39 10 -2    
  4. Niklas Aldén 55:47 7   3:50:26 8 -2 +16:40  
9 OK Hällen 1       3:51:43     +17:57  
  1. Jonas Engström 57:37 14   57:37 14      
  2. Per Öberg 59:33 15   1:57:10 14 0    
  3. Gustaf Sundbüe 1:03:44 23   3:00:54 17 +3    
  4. Peter Öberg 50:49 2   3:51:43 9 -8 +17:57  
10 IFK Lidingös SOK 1       3:56:30     +22:44  
  1. Hector Haines 57:33 11   57:33 11      
  2. Øystein Kvaal Østerbø 55:35 9   1:53:08 8 -3    
  3. Anders Carlsson 1:07:22 32   3:00:30 15 +7    
  4. Nicolas Simonin 56:00 8   3:56:30 10 -5 +22:44  
11 OK Tisaren 1       3:56:31     +22:45  
  1. Gustav Hindér 56:40 3   56:40 3      
  2. Johan Aronsson 1:04:52 31   2:01:32 22 +19    
  3. Anton Hallor 59:50 16   3:01:22 18 -4    
  4. Daniel Attås 55:09 6   3:56:31 11 -7 +22:45  
12 IFK Lidingös SOK 2       3:57:20     +23:34  
  1. Bryan Russel-Keely 56:41 4   56:41 4      
  2. Julian Dent 55:53 11   1:52:34 5 +1    
  3. Rasmus Palmqvist Aslaksen 59:00 13   2:51:34 6 +1    
  4. Mattias Johansson 1:05:46 24   3:57:20 12 +6 +23:34  
13 Eksjö SOK 1       3:57:23     +23:37  
  1. Oskar Lind 57:53 17   57:53 17      
  2. Lucas Sundblad 55:16 8   1:53:09 9 -8    
  3. Andreas Bergander 58:29 12   2:51:38 8 -1    
  4. Nils Wärnsberg 1:05:45 23   3:57:23 13 +5 +23:37  
14 OK Linné 4       3:59:41     +25:55  
  1. Olof Eriksson 1:02:01 38   1:02:01 38      
  2. Mats Troeng 59:35 16   2:01:36 24 -14    
  3. Erik Lind 57:45 8   2:59:21 13 -11    
  4. Liutauras Bilevicius 1:00:20 15   3:59:41 14 +1 +25:55  
15 Ärla IF 2       3:59:42     +25:56  
  1. Viktor Silvemark 56:45 5   56:45 5      
  2. Jonathan Rosendahl 1:04:38 30   2:01:23 17 +12    
  3. Simon Hedlund 57:54 9   2:59:17 12 -5    
  4. Oscar Vångell 1:00:25 16   3:59:42 15 +3 +25:56  
16 Rehns BK 1       4:00:41     +26:55  
  1. Jesper Lysell 56:01 1   56:01 1      
  2. Fredrik Ingelsson 56:57 13   1:52:58 7 +6    
  3. Anders Johansson 1:01:47 20   2:54:45 11 +4    
  4. Charlie Stolt 1:05:56 25   4:00:41 16 +5 +26:55  
17 OK Ravinen 1       4:01:47     +28:01  
  1. Erik Karlsson 1:12:38 52   1:12:38 52      
  2. Martin Hunhammar 1:04:13 29   2:16:51 43 -9    
  3. Gustav Bergman 48:06 1   3:04:57 23 -20    
  4. Kalle Bergman 56:50 9   4:01:47 17 -6 +28:01  
18 Attunda OK 1       4:01:50     +28:04  
  1. Karl Enges 1:00:35 23   1:00:35 23      
  2. Axel Wrådhe 1:09:03 36   2:09:38 32 +9    
  3. Oskar Daniels 55:06 6   3:04:44 22 -10    
  4. Daniel Roos 57:06 10   4:01:50 18 -4 +28:04  
19 OK Denseln 2       4:02:24     +28:38  
  1. Edvin Karlsson 56:48 6   56:48 6      
  2. Harri Karlsson 56:51 12   1:53:39 13 +7    
  3. Emil Kalered 1:05:50 27   2:59:29 14 +1    
  4. Mathias Hallmén 1:02:55 20   4:02:24 19 +5 +28:38  
20 Södertälje-Nykvarn OF 2       4:02:32     +28:46  
  1. Joakim Andén 1:01:07 33   1:01:07 33      
  2. Johan Ek-Larsson 1:01:53 25   2:03:00 28 -5    
  3. Jesper Sjöblom 1:01:29 18   3:04:29 20 -8    
  4. Ludvig Eriksson 58:03 12   4:02:32 20 0 +28:46  
21 OK Pan-Kristianstad 1       4:05:48     +32:02  
  1. Rasmus Svantesson 58:50 20   58:50 20      
  2. Johan Lenning 1:02:54 26   2:01:44 26 +6    
  3. Fredrik Nilsson 1:04:47 25   3:06:31 24 -2    
  4. Richard Sjöholm 59:17 14   4:05:48 21 -3 +32:02  
22 Linköpings OK 1       4:05:53     +32:07  
  1. Peter Aronsson 1:01:14 35   1:01:14 35      
  2. Peter Eriksson 1:00:11 17   2:01:25 19 -16    
  3. Niklas Olsson 1:02:04 21   3:03:29 19 0    
  4. Rasmus Elmelid 1:02:24 18   4:05:53 22 +3 +32:07  
23 Järla IF OK 2       4:11:58     +38:12  
  1. Peter Hemmyr 57:40 15   57:40 15      
  2. Oscar Björck 1:00:50 22   1:58:30 16 +1    
  3. Dan Wester 1:02:13 22   3:00:43 16 0    
  4. Erik Mattsson 1:11:15 32   4:11:58 23 +7 +38:12  
24 OK Rodhen 1       4:14:00     +40:14  
  1. Albin Olausson 1:00:47 32   1:00:47 32      
  2. Henrik Jonsson 1:00:51 23   2:01:38 25 -7    
  3. Jonas Eklund 1:05:06 26   3:06:44 25 0    
  4. Martin Jansson 1:07:16 27   4:14:00 24 -1 +40:14  
25 Linköpings OK 2       4:15:59     +42:13  
  1. Joel Käll Karlsson 1:00:41 29   1:00:41 29      
  2. Maxime Bonneau 1:00:49 21   2:01:30 21 -8    
  3. Henrik Tosteberg 1:06:56 30   3:08:26 28 +7    
  4. Mikael Andersson 1:07:33 28   4:15:59 25 -3 +42:13  
26 Långhundra IF 1       4:18:43     +44:57  
  1. Samuel Hedlund 57:42 16   57:42 16      
  2. Anton Forsberg 59:32 14   1:57:14 15 -1    
  3. Jesper Kullin Alfredsson 1:07:28 33   3:04:42 21 +6    
  4. Robin Pousette 1:14:01 35   4:18:43 26 +5 +44:57  
27 Nyköpings OK 2       4:21:35     +47:49  
  1. Henrik Anängen 1:03:53 41   1:03:53 41      
  2. Tomas Reibring 1:08:49 35   2:12:42 41 0    
  3. Magnus Johansson 1:06:03 28   3:18:45 32 -9    
  4. Per Ek 1:02:50 19   4:21:35 27 -5 +47:49  
28 OK Södertörn 1       4:22:14     +48:28  
  1. Georg Eklöw 1:03:37 40   1:03:37 40      
  2. Josh Beech 1:03:06 27   2:06:43 30 -10    
  3. Jesper Lagerberg 1:12:04 39   3:18:47 33 +3    
  4. Fredrik Larsson 1:03:27 22   4:22:14 28 -5 +48:28  
29 Långhundra IF 2       4:25:00     +51:14  
  1. Erik Åhlin 1:01:15 36   1:01:15 36      
  2. Anton Sundgren 1:00:12 18   2:01:27 20 -16    
  3. Waldemar Andersson 1:11:27 37   3:12:54 29 +9    
  4. Fredrik Wigertz 1:12:06 33   4:25:00 29 0 +51:14  
30 Linköpings OK 3       4:29:55     +56:09  
  1. Fredrik Johansson 1:00:38 25   1:00:38 25      
  2. Johan Eriksson 1:01:14 24   2:01:52 27 +2    
  3. Bruno Godefroy 1:06:27 29   3:08:19 27 0    
  4. Johan Allard 1:21:36 41   4:29:55 30 +3 +56:09  
31 IFK Mora OK 1       4:31:19     +57:33  
  1. Artem Panchenko 1:00:44 31   1:00:44 31      
  2. Per Holm 1:09:03 36   2:09:47 33 +2    
  3. Roman Ryapolov 57:36 7   3:07:23 26 -7    
  4. Daniel Duhlbo 1:23:56 42   4:31:19 31 +5 +57:33  
32 Tullinge SK 1       4:31:26     +57:40  
  1. Niklas Sundqvist 58:51 21   58:51 21      
  2. Per Bergh 1:21:05 58   2:19:56 45 +24    
  3. Victor Imark 1:01:34 19   3:21:30 34 -11    
  4. Oskar Forsberg 1:09:56 30   4:31:26 32 -2 +57:40  
33 OK Linné 5       4:31:31     +57:45  
  1. Viktor Janrik 1:04:02 42   1:04:02 42      
  2. Anders Håkansson 1:06:38 33   2:10:40 35 -7    
  3. Pontus Johansson 1:12:00 38   3:22:40 39 +4    
  4. Ross Smith 1:08:51 29   4:31:31 33 -6 +57:45  
34 Tullinge SK 3       4:31:32     +57:46  
  1. Björn Normark 1:01:19 37   1:01:19 37      
  2. Henrik Persson 1:09:24 38   2:10:43 36 -1    
  3. Johan Kärrström 1:08:00 34   3:18:43 30 -6    
  4. Rikard Imark 1:12:49 34   4:31:32 34 +4 +57:46  
35 OK Tisaren 2       4:32:15     +58:29  
  1. Tomas Hallmén 1:00:40 28   1:00:40 28      
  2. Niklas Gustafsson 1:10:04 39   2:10:44 37 +9    
  3. Jonatan Aronsson 1:11:22 36   3:22:06 37 0    
  4. Isac Åkerberg 1:10:09 31   4:32:15 35 -2 +58:29  
36 Tumba-Mälarhöjden OK 1       4:34:34     +1:00:48  
  1. Johan Giberg 1:09:29 49   1:09:29 49      
  2. Daniel Lind 1:17:31 54   2:27:00 48 -1    
  3. Joakim Törnros 1:04:13 24   3:31:13 43 -5    
  4. Johan Eklöv 1:03:21 21   4:34:34 36 -7 +1:00:48  
37 LiTHe Vilse (komb.lag)       4:39:12     +1:05:26  
  1. Erik Lindgren 58:06 18   58:06 18      
  2. Anton Wiberg 1:08:15 34   2:06:21 29 +11    
  3. Johan Persson 1:15:46 44   3:22:07 38 +9    
  4. Erica Pettersson 1:17:05 37   4:39:12 37 -1 +1:05:26  
38 Söders SOL 1       4:40:33     +1:06:47  
  1. Olle Carlsson 1:02:05 39   1:02:05 39      
  2. Mikael Wilhelmsson 1:10:17 40   2:12:22 40 +1    
  3. Tomas Lilja 1:13:58 43   3:26:20 40 0    
  4. Niklas Wrane 1:14:13 36   4:40:33 38 -2 +1:06:47  
39 Järfälla OK 1       4:50:12     +1:16:26  
  1. Oskar Edvardsson 1:00:38 25   1:00:38 25      
  2. Jefta Langerak 1:10:49 43   2:11:27 38 +13    
  3. Benjamin Langerak 1:17:36 47   3:29:03 41 +3    
  4. Ludwig Bergfalk 1:21:09 40   4:50:12 39 -2 +1:16:26  
40 Sundbybergs IK 2       4:51:01     +1:17:15  
  1. David Mellin 1:05:27 43   1:05:27 43      
  2. Niklas Carlsson 1:06:02 32   2:11:29 39 -4    
  3. Morgan Karlsson 1:07:14 31   3:18:43 30 -9    
  4. Ronny Falk 1:32:18 49   4:51:01 40 +10 +1:17:15  
41 OK Hällen 2       4:52:13     +1:18:27  
  1. Simon Larsson 1:01:07 33   1:01:07 33      
  2. Tommy Söderberg 1:00:26 19   2:01:33 23 -10    
  3. Björn Wistrand 1:20:03 49   3:21:36 35 +12    
  4. Adam Hellstadius 1:30:37 47   4:52:13 41 +6 +1:18:27  
42 OK Linné 1       4:55:40     +1:21:54  
  1. Olle Nilsson 56:52 7   56:52 7      
  2. Johannes Ridefelt 1:12:03 45   2:08:55 31 +24    
  3. Daniel Carlson Bjernald 1:20:15 50   3:29:10 42 +11    
  4. Tuve Möller 1:26:30 43   4:55:40 42 0 +1:21:54  
43 Haninge SOK 1       5:06:52     +1:33:06  
  1. Hugo Dahlberg 1:06:53 45   1:06:53 45      
  2. Carolin Svensson 1:28:55 64   2:35:48 53 +8    
  3. Egil Morast 1:13:53 42   3:49:41 48 -5    
  4. Joakim Skärlén 1:17:11 38   5:06:52 43 -5 +1:33:06  
44 Attunda OK 2       5:12:53     +1:39:07  
  1. Johannes Knutas 1:06:41 44   1:06:41 44      
  2. Simon Martelius 1:19:17 56   2:25:58 47 +3    
  3. Johan Persson 1:13:23 41   3:39:21 44 -3    
  4. Christian Redtzer 1:33:32 50   5:12:53 44 0 +1:39:07  
45 OK Ravinen 2       5:13:14     +1:39:28  
  1. Jason Bransome 1:24:36 61   1:24:36 61      
  2. Lukas Hellgren 1:16:54 53   2:41:30 57 -4    
  3. Hannes Svahn 1:12:18 40   3:53:48 51 -6    
  4. Peter Albrektsson 1:19:26 39   5:13:14 45 -6 +1:39:28  
46 Skogspojkarnas OK 1       5:23:25     +1:49:39  
  1. Johan Wehlin 1:09:35 50   1:09:35 50      
  2. N.N. 1:16:09 50   2:25:44 46 -4    
  3. Jesper Karlsson 1:26:19 53   3:52:03 50 +4    
  4. Sven-Johan Prytz 1:31:22 48   5:23:25 46 -4 +1:49:39  
47 OK Roxen 1       5:36:35     +2:02:49  
  1. Nils Nedfors 1:10:22 51   1:10:22 51      
  2. Adam Thellsén 1:28:12 62   2:38:34 56 +5    
  3. Mattias Zachrisson 1:10:15 35   3:48:49 47 -9    
  4. Per Östlund 1:47:46 55   5:36:35 47 0 +2:02:49  
48 OK Hammaren 1       5:36:53     +2:03:07  
  1. Filip Ivarsson 1:18:23 56   1:18:23 56      
  2. Fredrik Ahnlén 1:10:35 42   2:28:58 49 -7    
  3. Andreas Persson 1:28:06 55   3:57:04 52 +3    
  4. Kalle Johansson 1:39:49 53   5:36:53 48 -4 +2:03:07  
49 Västerås SOK 1       5:39:33     +2:05:47  
  1. Fredrik Hamrefors 1:07:45 47   1:07:45 47      
  2. Johan Ahlström 1:10:24 41   2:18:09 44 -3    
  3. Henrik Hamrefors 1:31:38 58   3:49:47 49 +5    
  4. Simon Österlund 1:49:46 56   5:39:33 49 0 +2:05:47  
50 Centrum OK 1       5:51:17     +2:17:31  
  1. Jonas Kjäll 1:00:38 25   1:00:38 25      
  2. Christian Rotviker 1:14:26 48   2:15:04 42 +17    
  3. Ove Oksvold 1:29:08 56   3:44:12 45 +3    
  4. Anders Lavfors 2:07:05 59   5:51:17 50 +5 +2:17:31  
51 Långhundra IF 3       5:28:59     +1:55:13  
  1. Bobby Brahm 1:22:24 60   1:22:24 60      
  2. Conny Forsberg 1:11:10 44   2:33:34 51 -9    
  3. Sven Wigertz 1:28:00 54   4:01:34 54 +3    
  4. Peter Hambäck 1:27:25 44   5:28:59 51 -3 +1:55:13  
52 OK Klemmingen 1       6:02:31     +2:28:45  
  1. Carl Pramlid 1:21:51 59   1:21:51 59      
  2. Björn Pramlid 1:16:32 52   2:38:23 55 -4    
  3. Simon Järpling 1:33:16 59   4:11:39 56 +1    
  4. Per Skyllberg 1:50:52 57   6:02:31 52 -4 +2:28:45  
53 Attunda OK 3       6:04:20     +2:30:34  
  1. Christopher Wilestedt 1:35:18 65   1:35:18 65      
  2. Fredrik Sone 1:12:23 46   2:47:41 60 -5    
  3. Lucas Norrman 1:49:08 61   4:36:49 59 -1    
  4. Oskar Enges 1:27:31 45   6:04:20 53 -6 +2:30:34  
54 Söders SOL 2       6:08:23     +2:34:37  
  1. John Hartley 1:17:59 55   1:17:59 55      
  2. Peter Andersson 1:16:14 51   2:34:13 52 -3    
  3. Stefan Norin 2:06:10 64   4:40:23 60 +8    
  4. Pär Svensson 1:28:00 46   6:08:23 54 -6 +2:34:37  
55 NAIS Orientering 1       6:10:31     +2:36:45  
  1. Erik Kjellgren 1:18:23 56   1:18:23 56      
  2. Simon Nyberg 1:27:30 61   2:45:53 58 +2    
  3. Stefan Träff 1:47:15 60   4:33:08 57 -1    
  4. Anders Johansson 1:37:23 52   6:10:31 55 -2 +2:36:45  
56 Skarpnäcks OL 1       6:13:16     +2:39:30  
  1. Viktor Häggström 1:49:29 69   1:49:29 69      
  2. Niclas Behrenfeldt 1:15:46 49   3:05:15 64 -5    
  3. Håkan Rolfsson 1:31:06 57   4:36:21 58 -6    
  4. Urban Selander 1:36:55 51   6:13:16 56 -2 +2:39:30  
57 OK Klemmingen 2       6:39:41     +3:05:55  
  1. Edvard Davidsson 1:21:43 58   1:21:43 58      
  2. Lars Soldagg 1:27:11 59   2:48:54 61 +3    
  3. Peter Askeljung 2:08:07 65   4:57:01 61 0    
  4. Greger Bäckström 1:42:40 54   6:39:41 57 -4 +3:05:55  
58 Järfälla OK 2       7:41:31     +4:07:45  
  1. Aleksandr Manoilov 1:32:05 63   1:32:05 63      
  2. Hampus Norrby 1:53:24 67   3:25:29 65 +2    
  3. Albin Kvarnefalk 2:11:42 66   5:37:11 63 -2    
  4. Arne Kvarnefalk 2:04:20 58   7:41:31 58 -5 +4:07:45  
  IFK Lidingös SOK 3       ej godkänd        
  1. Ville Keskisaari 1:00:41 29   1:00:41 29      
  2. Simon Schuster 1:00:43 20   2:01:24 18 -11    
  3. Sixten Hillerhag 1:20:18 51   3:21:42 36 +18    
  4. Mattias Perneby ej godkänd     ej godkänd        
  OK Klemmingen 3       ej godkänd        
  1. Johan Hagströmer 1:07:14 46   1:07:14 46      
  2. Arne Jansson 1:30:31 65   2:37:45 54 +8    
  3. Stefan Karlsson 1:19:47 48   3:57:32 53 -1    
  4. Simon Martinsson ej godkänd     ej godkänd        
  OK Ravinen 3       ej godkänd        
  1. Viktor Wohlgemuth 1:24:37 62   1:24:37 62      
  2. Max Klasson 1:39:27 66   3:04:04 63 +1    
  3. Andreas Herne 2:04:11 63   5:08:15 62 -1    
  4. Per Mårtensson ej godkänd     ej godkänd        
  OK Södertörn 2       ej godkänd        
  1. Hugo Lindbärg 1:41:55 67   1:41:55 67      
  2. Andreas Magnvall 2:22:56 68   4:04:51 66 -1    
  3. Olof Lissmats 1:53:06 62   5:57:57 64 -2    
  4. Simon Österling ej godkänd     ej godkänd        
  Skogsluffarnas OK / Gustavsbergs OK / Söde       ej godkänd        
  1. Simon Frisk 1:33:02 64   1:33:02 64      
  2. Fredrik Glännefors 1:18:18 55   2:51:20 62 -2    
  3. Trevor Bransome ej godkänd     ej godkänd        
  4. Elias Tidevall ej godkänd     ej godkänd        
  Sundbybergs IK 1       ej godkänd        
  1. Mårten Lundqvist ej godkänd     ej godkänd        
  2. Anna Falk 1:27:14 60   ej godkänd        
  3. Simon Mellin 1:21:56 52   ej godkänd        
  4. Christian Lindh ej godkänd     ej godkänd        
  Tullinge SK / GMOK       ej godkänd        
  1. John Börjesson 57:29 9   57:29 9      
  2. Tobias Forsén 1:12:59 47   2:10:28 34 +25    
  3. Per-Ove Melinder ej godkänd     ej godkänd        
  4. N.N N.N utgått     ej godkänd        
  Tullinge SK 2       ej godkänd        
  1. Magnus Glännefors ej godkänd     ej godkänd        
  2. Markus Adolfsson 1:03:24 28   ej godkänd        
  3. Jörgen Ohlin 59:15 14   ej godkänd        
  4. Emil Andersson 1:06:00 26   ej godkänd        
  Eksjö SOK 2       utgått        
  1. Philip Edvardsson 1:08:36 48   1:08:36 48      
  2. Simon Nilsson 1:20:31 57   2:29:07 50 +2    
  3. Timo Suter 1:17:12 46   3:46:19 46 -4    
  4. Emil Gunnarsson utgått     utgått        
  Korsnäs IF OK / Karlsbyhedern 1       utgått        
  1. Gustav Ögren 1:17:43 54   1:17:43 54      
  2. Johannes Ögren 1:28:45 63   2:46:28 59 +5    
  3. Viktor Wallin 1:16:33 45   4:03:01 55 -4    
  4. Lars Ögren utgått     utgått        
  OK Tisaren 3       utgått        
  1. Nils Aronsson 1:45:38 68   1:45:38 68      
  2. Isac Åkerberg utgått     utgått        
  3. Nils Aronsson utgått     utgått        
  4. Nils Aronsson utgått     utgått        
  Västerås SOK 2       utgått        
  1. Alfred Lönn 1:41:36 66   1:41:36 66      
  2. Dan Österlund utgått     utgått        
  3. Isak Wadman utgått     utgått        
  4. Per-Olov Sjöström ej godkänd     utgått        
  Ärla IF 3       utgått        
  1. Halvor Eid Nielsen 1:14:36 53   1:14:36 53      
  2. Roy Fransson utgått     utgått        
  3. Lars Drageryd utgått     utgått        
  4. Johnny Fransson utgått     utgått        

D17

40 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl   Diff  
1 IFK Lidingös SOK 1       2:31:07        
  1. Alice Hugosson 49:50 1   49:50 1      
  2. Frida Bakkman 53:18 5   1:43:08 2 +1    
  3. Anna Bachman 47:59 2   2:31:07 1 -1    
2 OK Ravinen 1       2:31:11     +0:04  
  1. Tone Albrektsson 55:45 17   55:45 17      
  2. Josefine Klintberg 51:35 1   1:47:20 7 -10    
  3. Helena Jansson 43:51 1   2:31:11 2 -5 +0:04  
3 OK Linné 1       2:34:02     +2:55  
  1. Hilda Forsgren 49:58 3   49:58 3      
  2. Lisa Karlsson 52:53 4   1:42:51 1 -2    
  3. Riina Kuuselo 51:11 3   2:34:02 3 +2 +2:55  
4 Linköpings OK 1       2:38:38     +7:31  
  1. Sofia Salomonsson 55:00 13   55:00 13      
  2. Kajsa Hammarström 52:13 2   1:47:13 5 -8    
  3. Alva Olsson 51:25 5   2:38:38 4 -1 +7:31  
5 Ärla IF 1       2:39:02     +7:55  
  1. Maria Wester 51:33 10   51:33 10      
  2. Lisa Andersson 54:14 6   1:45:47 3 -7    
  3. Susen Lösch 53:15 6   2:39:02 5 +2 +7:55  
6 OK Tisaren 1       2:42:10     +11:03  
  1. Lovisa Persson 51:23 7   51:23 7      
  2. Anna Hallmén 56:15 9   1:47:38 9 +2    
  3. Rebecka Nylin 54:32 8   2:42:10 6 -3 +11:03  
7 Tullinge SK 1       2:43:46     +12:39  
  1. Jenny Lönnkvist 51:44 11   51:44 11      
  2. Sara Lundblad 55:33 7   1:47:17 6 -5    
  3. Amanda Berggren 56:29 10   2:43:46 7 +1 +12:39  
8 IFK Lidingös SOK 2       2:46:13     +15:06  
  1. Sofia Törnqvist 51:29 9   51:29 9      
  2. Emma Bjessmo 55:40 8   1:47:09 4 -5    
  3. Niina Hulkkonen 59:04 13   2:46:13 8 +4 +15:06  
9 OK Linné 3       2:46:41     +15:34  
  1. Lisa Rönnols 55:03 14   55:03 14      
  2. Inga Kazlauskaite 52:27 3   1:47:30 8 -6    
  3. Ulrika Lindstam 59:11 14   2:46:41 9 +1 +15:34  
10 Södertälje-Nykvarn OF 1       2:47:43     +16:36  
  1. Frida Jönsson Hellstadius 51:22 6   51:22 6      
  2. Katarina Borg 57:55 10   1:49:17 10 +4    
  3. Vendula Horcicková 58:26 12   2:47:43 10 0 +16:36  
11 OK Hällen 1       2:50:04     +18:57  
  1. Johanna Engström 51:19 4   51:19 4      
  2. Linn Pettersson 1:04:49 19   1:56:08 15 +11    
  3. Johanna Öberg 53:56 7   2:50:04 11 -4 +18:57  
12 IFK Lidingös SOK 3       2:51:15     +20:08  
  1. Matleena Boström 51:25 8   51:25 8      
  2. Sofi Sihver 1:04:06 18   1:55:31 13 +5    
  3. Sofia Adolfsson 55:44 9   2:51:15 12 -1 +20:08  
13 Eksjö SOK 1       2:53:00     +21:53  
  1. Sanna Fast 56:41 19   56:41 19      
  2. Gabriella S Bergander 1:05:03 20   2:01:44 19 0    
  3. Linnéa Golsäter 51:16 4   2:53:00 13 -6 +21:53  
14 Nyköpings OK 1       2:53:05     +21:58  
  1. Kristin Hylander 51:21 5   51:21 5      
  2. Ida Hylander 1:00:07 14   1:51:28 11 +6    
  3. Marika Nylund Ek 1:01:37 15   2:53:05 14 +3 +21:58  
15 OK Linné 2       2:53:13     +22:06  
  1. Rebecka Olsson 57:45 21   57:45 21      
  2. Samantha Saeger 58:57 12   1:56:42 16 -5    
  3. Annika Björk 56:31 11   2:53:13 15 -1 +22:06  
16 IF Thor 1       3:03:09     +32:02  
  1. Gunilla Svärd 54:09 12   54:09 12      
  2. Annika Ridell 1:03:18 17   1:57:27 18 +6    
  3. Rebecka Hoppe 1:05:42 16   3:03:09 16 -2 +32:02  
17 OK Milan 1       3:03:44     +32:37  
  1. Josefin Erlandsson 55:03 14   55:03 14      
  2. Lisa Westerberg 1:01:54 16   1:56:57 17 +3    
  3. Saga Sander 1:06:47 17   3:03:44 17 0 +32:37  
18 OK Ravinen 2       3:04:20     +33:13  
  1. Hanna Korhonen 55:46 18   55:46 18      
  2. Annie Forsberg 59:44 13   1:55:30 12 -6    
  3. Amanda Karlsson 1:08:50 19   3:04:20 18 +6 +33:13  
19 Västerås SOK 1       3:04:47     +33:40  
  1. Emma Helmersson 56:50 20   56:50 20      
  2. Sandra Näslund 58:41 11   1:55:31 13 -7    
  3. Jonna Fors 1:09:16 20   3:04:47 19 +6 +33:40  
20 Ärla IF 2       3:21:11     +50:04  
  1. Sofia Grawé 1:03:02 29   1:03:02 29      
  2. Julia Davidsson 1:09:39 26   2:12:41 24 -5    
  3. Emma Kantarp 1:08:30 18   3:21:11 20 -4 +50:04  
21 OK Linné 4       3:28:05     +56:58  
  1. Elisa Hamelius 57:48 22   57:48 22      
  2. Elin Löfås 1:05:20 21   2:03:08 20 -2    
  3. Karin Nordlund 1:24:57 28   3:28:05 21 +1 +56:58  
22 Linköpings OK 2       3:36:59     +1:05:52  
  1. Anna Håkansson 1:03:13 31   1:03:13 31      
  2. Sarah Magnusson 1:21:49 29   2:25:02 30 -1    
  3. Annika Ivarsson 1:11:57 23   3:36:59 22 -8 +1:05:52  
23 Ärla IF 3       3:37:01     +1:05:54  
  1. Linn Axelsson 1:02:58 27   1:02:58 27      
  2. Alexandra Forss 1:22:07 30   2:25:05 31 +4    
  3. Emelie Larsson 1:11:56 22   3:37:01 23 -8 +1:05:54  
24 OK Denseln 1       3:37:15     +1:06:08  
  1. Jenny Björk 1:02:48 24   1:02:48 24      
  2. Hanna Eriksson 1:06:52 22   2:09:40 21 -3    
  3. Carina Kalered 1:27:35 30   3:37:15 24 +3 +1:06:08  
25 OK Södertörn 1       3:37:39     +1:06:32  
  1. Tove Lagerberg 1:16:15 38   1:16:15 38      
  2. Louise Markstedt 1:01:09 15   2:17:24 26 -12    
  3. Daniela Renner 1:20:15 25   3:37:39 25 -1 +1:06:32  
26 Linköpings OK 3       3:40:35     +1:09:28  
  1. Hanna Modig Tjärnström 1:03:11 30   1:03:11 30      
  2. Maria Elmelid 1:07:34 23   2:10:45 22 -8    
  3. Julia Modig Tjärnström 1:29:50 31   3:40:35 26 +4 +1:09:28  
27 OK Hällen 2       3:41:08     +1:10:01  
  1. Anna Sporrong 1:02:59 28   1:02:59 28      
  2. Chantelle Hesselberg 1:07:46 24   2:10:45 22 -6    
  3. Linnéa Carlsson 1:30:23 32   3:41:08 27 +5 +1:10:01  
28 OK Ravinen 3       3:41:09     +1:10:02  
  1. Emilia Engel 1:10:18 37   1:10:18 37      
  2. Camilla Engel 1:13:45 27   2:24:03 28 -9    
  3. Viktoria Helmersson 1:17:06 24   3:41:09 28 0 +1:10:02  
29 Tullinge SK 2       3:41:47     +1:10:40  
  1. Frida Junegard 1:08:47 36   1:08:47 36      
  2. Elin Sundqvist 1:08:20 25   2:17:07 25 -11    
  3. Frida Forsberg 1:24:40 27   3:41:47 29 +4 +1:10:40  
30 Tumba-Mälarhöjden OK 2       3:51:32     +1:20:25  
  1. Terese Eklöv 1:02:51 26   1:02:51 26      
  2. Emma Persson 1:21:34 28   2:24:25 29 +3    
  3. Helena Adebrant 1:27:07 29   3:51:32 30 +1 +1:20:25  
31 Järla IF OK 1       3:52:31     +1:21:24  
  1. Dora Szerencsi 57:50 23   57:50 23      
  2. Emma Sundvall 1:31:41 33   2:29:31 32 +9    
  3. Anna Johansson 1:23:00 26   3:52:31 31 -1 +1:21:24  
32 Tumba-Mälarhöjden OK 1       4:00:47     +1:29:40  
  1. Elsa Törnros 55:06 16   55:06 16      
  2. Ellinor Östervall 1:24:15 31   2:19:21 27 +11    
  3. Charlotta Östervall 1:41:26 35   4:00:47 32 +5 +1:29:40  
33 OK Klemmingen 2       4:09:03     +1:37:56  
  1. Elin Pramlid 1:08:37 34   1:08:37 34      
  2. Monika Lysell 1:30:03 32   2:38:40 34 0    
  3. Charlotta Askeljung 1:30:23 32   4:09:03 33 -1 +1:37:56  
34 OK Linné 5       4:09:09     +1:38:02  
  1. Cécile Foltzer 1:02:50 25   1:02:50 25      
  2. Anna Karlström 1:34:30 34   2:37:20 33 +8    
  3. Klara Mandahl 1:31:49 34   4:09:09 34 +1 +1:38:02  
35 OK Klemmingen 1       4:28:06     +1:56:59  
  1. Linnea Nord 1:33:58 39   1:33:58 39      
  2. Norna Molin 1:43:04 35   3:17:02 35 -4    
  3. Diana Soldagg 1:11:04 21   4:28:06 35 0 +1:56:59  
  Västerås SOK 2       ej godkänd        
  1. Elin Nallgård 1:35:39 40   1:35:39 40      
  2. Anna Lindgren ej godkänd     ej godkänd        
  3. Alva Limbäck ej godkänd     ej godkänd        
  Eksjö SOK 2       utgått        
  1. Heini Rintanen 1:04:47 32   1:04:47 32      
  2. Linda Nordin utgått     utgått        
  3. Fanny Sundblad utgått     utgått        
  IFK Lidingös SOK 4       utgått        
  1. Johanna Sanderi 49:57 2   49:57 2      
  2. Felicity Brown utgått     utgått        
  3. Julia Rajan utgått     utgått        
  OK Tisaren 2       utgått        
  1. Nina Hallor 1:05:04 33   1:05:04 33      
  2. johanna Henriksson utgått     utgått        
  3. N.N. utgått     utgått        
  Söders SOL 1       utgått        
  1. Hanna Röstin 1:08:41 35   1:08:41 35      
  2. Sára Nozková utgått     utgått        
  3. Malin Carlsson utgått     utgått        

H120

13 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl   Diff  
1 OK Kolmården 1       2:20:04        
  1. Peter Lund 46:26 5   46:26 5      
  2. Mats Röjgård 39:19 1   1:25:45 1 -4    
  3. Henrik Ljungemyr 54:19 5   2:20:04 1 0    
2 Linköpings OK 1       2:22:26     +2:22  
  1. Per Magnusson 46:24 4   46:24 4      
  2. Christian Enberg 51:31 4   1:37:55 3 -1    
  3. Johan Otterström 44:31 1   2:22:26 2 -1 +2:22  
3 OK Denseln 1       2:23:51     +3:47  
  1. Stefan Karlsson 43:33 1   43:33 1      
  2. Per Kempe 54:27 5   1:38:00 4 +3    
  3. Björn Karlsson 45:51 2   2:23:51 3 -1 +3:47  
4 Södertälje-Nykvarn OF 1       2:28:04     +8:00  
  1. Daniel Olsen 52:43 8   52:43 8      
  2. Michael Wehlin 43:44 2   1:36:27 2 -6    
  3. Tomas Fagerstedt 51:37 4   2:28:04 4 +2 +8:00  
5 OK Roxen 1       2:34:56     +14:52  
  1. Henrik Marmelid 48:10 7   48:10 7      
  2. Erik Helander 57:24 7   1:45:34 6 -1    
  3. Sören Nilsson Påledal 49:22 3   2:34:56 5 -1 +14:52  
6 OK Denseln 2       2:46:58     +26:54  
  1. Henrik Peterson 57:25 11   57:25 11      
  2. Hans Brolund 45:36 3   1:43:01 5 -6    
  3. Fredrik Engman 1:03:57 7   2:46:58 6 +1 +26:54  
7 Haninge SOK 1       3:07:40     +47:36  
  1. Niclas Sjögren 44:52 2   44:52 2      
  2. Fredrik Morast 1:11:04 10   1:55:56 9 +7    
  3. Ove Jansson 1:11:44 8   3:07:40 7 -2 +47:36  
8 Haninge SOK 3       3:07:54     +47:50  
  1. Niklas Hall 57:03 10   57:03 10      
  2. Joakim Persson 56:22 6   1:53:25 8 -2    
  3. Tomas Glanshed 1:14:29 9   3:07:54 8 0 +47:50  
9 Tumba-Mälarhöjden OK 1       3:08:53     +48:49  
  1. Dan Giberg 46:35 6   46:35 6      
  2. Anders Käll 1:01:33 9   1:48:08 7 +1    
  3. Erik Sandelin 1:20:45 11   3:08:53 9 +2 +48:49  
10 Järfälla OK 1       3:13:06     +53:02  
  1. Robert Pedersen 55:55 9   55:55 9      
  2. Mats Lundbäck 1:00:50 8   1:56:45 10 +1    
  3. Andreas Grunder 1:16:21 10   3:13:06 10 0 +53:02  
11 Katrineholms OK 1       3:21:29     +1:01:25  
  1. Roger Larsson 1:05:43 13   1:05:43 13      
  2. Fredrik Åslund 1:13:23 11   2:19:06 12 -1    
  3. Lars-Olof Magnell 1:02:23 6   3:21:29 11 -1 +1:01:25  
12 Haninge SOK 2       4:34:48     +2:14:44  
  1. Henrik Sjögren 59:19 12   59:19 12      
  2. Henrik Morast 1:14:40 12   2:13:59 11 -1    
  3. Gunnar Skärlén 2:20:49 12   4:34:48 12 +1 +2:14:44  
  OK Linné 1       utgått        
  1. Henrik Roos 45:36 3   45:36 3      
  2. N.N. utgått     utgått        
  3. N.N. utgått     utgått        

H150

22 startande