Resultater Marummila 2014



Resultater Orientering
Marummila
Sandefjord, Vestfold - 12. oktober 2014

Damer - 2,5 km

2 730 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 24:23   8:55
2 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 29:31 +5:08 10:48
3 Anniken Ausen Porsgrunn OL 29:44 +5:21 10:53
4 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 31:43 +7:20 11:37
5 Kristin Johansson Hedrum OL 33:42 +9:19 12:20
6 Iselin Sørensen Sturla, IF 35:52 +11:29 13:08
7 Ragne Hasaas Klavenes Sandefjord OK 36:41 +12:18 13:26
8 Marianne Granum Helsvig Nydalens SK 39:35 +15:12 14:29
9 Rita Raastad Skien OK 53:52 +29:29 19:43
10 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 55:19 +30:56 20:15
11 Anne Marie Ceeberg Hedrum OL 58:45 +34:22 21:31
12 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 1:16:12 +51:49 27:54
12 Anne-Lise Blomhoff Ronæss Porsgrunn OL 1:16:12 +51:49 27:54
  Anne Lise Andreassen Sandefjord OK ikke startet    
  Emilie Bertelsen Porsgrunn OL ikke startet    
  Silje Island OL Tønsberg og omegn ikke startet    

Damer - 5 km

5 160 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 48:39   9:25
2 Ida Marie Hovi Konnerud IL 51:47 +3:08 10:02
3 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 51:58 +3:19 10:04
4 Lucia Aagaard Herning OK 51:59 +3:20 10:04
4 Sara Mathisen Porsgrunn OL 51:59 +3:20 10:04
6 Jannicke Ødegård OL Tønsberg og omegn 52:06 +3:27 10:05
7 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 53:13 +4:34 10:18
8 Ida vår Dirdal Larvik OK 53:18 +4:39 10:19
9 Hilde Vassend Porsgrunn OL 53:25 +4:46 10:21
10 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 56:17 +7:38 10:54
11 Bente Blix Sandefjord OK 57:43 +9:04 11:11
12 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 59:06 +10:27 11:27
13 Kristin Sørensen Sturla, IF 1:09:17 +20:38 13:25
14 Randi Kristin Nærum Larvik OK 1:09:27 +20:48 13:27
15 Silje Island OL Tønsberg og omegn 1:09:43 +21:04 13:30
16 Berit Lund Sandefjord OK 1:12:31 +23:52 14:03
17 Gitte Isen Herning OK 1:12:41 +24:02 14:05
18 Ann-Vibeke Mose Vestjysk OK 1:12:42 +24:03 14:05
19 Linda Fredh Hamar OK 1:18:10 +29:31 15:08
20 Turid Ødegård OL Tønsberg og omegn 1:18:12 +29:33 15:09
21 Ann Dissing OK Vendelboerne 1:26:34 +37:55 16:46
22 Kirsten Hald Holdensen OK Vendelboerne 1:26:35 +37:56 16:46
23 Emilie Bertelsen Porsgrunn OL 1:29:42 +41:03 17:23
24 Inger Nergaard Stokke IL 1:40:54 +52:15 19:33
25 Lene Jacobsen Holstebro OK 2:02:33 +1:13:54 23:45
26 Stine Taudahl Søndergaard Herning OK 2:02:42 +1:14:03 23:46
27 Tirill Liby Seip OK Skeidi 2:33:51 +1:45:12 29:48
  Elin Gravningen Stokke IL diskvalifisert    
  Eli Sæterdal Skien OK diskvalifisert    
  Eli Marie Wiig Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Eli Klovning Porsgrunn OL brutt    
  Marianne Granum Helsvig Nydalens SK ikke startet    

Damer - 10 km

10 860 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Elin Bjerva Larvik OK 1:25:07   7:50
2 Ingrid Undstad Larvik OK 1:28:53 +3:46 8:11
3 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 1:33:30 +8:23 8:36
4 Tone Stokland Sandefjord OK 1:51:57 +26:50 10:18
5 Aina Viena Larvik OK 2:01:37 +36:30 11:11
6 Kristine Ausen Porsgrunn OL 2:02:57 +37:50 11:19
7 Britta Ank Pedersen Horsens OK 2:26:54 +1:01:47 13:31
  Julie Hjortland Larvik OK ikke startet    

Herrer - 2,5 km

2 730 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Theodor Bjørk Sandefjord OK 24:28   8:57
2 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 26:43 +2:15 9:47
3 Andreas Skjelland Hegg Stokke IL 29:37 +5:09 10:50
4 Elias Lindhjem Mathisen Sandefjord OK 32:12 +7:44 11:47
5 Simen Gravningen Stokke IL 32:40 +8:12 11:57
6 Brage Eikås Sandefjord OK 33:29 +9:01 12:15
7 Martin Ausen Porsgrunn OL 33:35 +9:07 12:18
7 Petter Torgersen Sandefjord OK 33:35 +9:07 12:18
9 Kristoffer Fjære Hedrum OL 33:36 +9:08 12:18
10 Trym Torgersen Sandefjord OK 35:21 +10:53 12:56
11 Anders Hasaas Klavenes Sandefjord OK 35:56 +11:28 13:09
12 Kaspar Aanstad Larvik OK 1:07:34 +43:06 24:44
  Tor-Jarl Aanstad Larvik OK ikke startet    

Herrer - 5 km

5 160 m, 61 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 48:41   9:26
2 Thorbjørn Værp Kristiansand OK 49:57 +1:16 9:40
3 Espen Raastad Skien OK 51:19 +2:38 9:56
4 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 51:51 +3:10 10:02
5 Kim B Schmidt Herning OK 51:56 +3:15 10:03
6 Mogens Vennevold Vestjysk OK 51:58 +3:17 10:04
7 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 52:01 +3:20 10:04
8 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 53:16 +4:35 10:19
9 Jonas Eikås Sandefjord OK 53:20 +4:39 10:20
9 Kaj Kaspersen Herning OK 53:20 +4:39 10:20
11 Rune Sørensen Sturla, IF 53:21 +4:40 10:20
12 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 53:26 +4:45 10:21
13 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 53:31 +4:50 10:22
14 Ragnar Hillestad Lardal OL 53:34 +4:53 10:22
15 Atle Remme Porsgrunn OL 53:37 +4:56 10:23
16 Hans Jørgen Vad Horsens OK 53:38 +4:57 10:23
17 Ole Johansson Porsgrunn OL 55:08 +6:27 10:41
18 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 56:11 +7:30 10:53
19 Arne Kristensen Stokke IL 56:41 +8:00 10:59
20 Kjetil Jacobsen Hamar OK 56:52 +8:11 11:01
21 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 57:11 +8:30 11:04
22 Roy Gjerding OK Moss 57:31 +8:50 11:08
23 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 57:33 +8:52 11:09
24 Hugo Christensen Notodden OL 57:37 +8:56 11:09
25 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 57:38 +8:57 11:10
26 Runar Kittilsen Stokke IL 57:39 +8:58 11:10
26 Rune Røed Stokke IL 57:39 +8:58 11:10
28 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 57:50 +9:09 11:12
29 Elling Aakre Andebu IL 58:06 +9:25 11:15
30 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 58:12 +9:31 11:16
31 Thomas Lindschouw Aalborg OK 58:30 +9:49 11:20
32 Helge Fossheim Hedrum OL 58:46 +10:05 11:23
33 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 59:07 +10:26 11:27
34 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 1:03:16 +14:35 12:15
35 Svend Erik Hedevang Herning OK 1:03:18 +14:37 12:16
35 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 1:03:18 +14:37 12:16
37 Søren Søgaard Nielsen Herning OK 1:03:20 +14:39 12:16
38 Frants Nielsen Herning OK 1:03:21 +14:40 12:16
39 Jesper Hedevang Herning OK 1:03:22 +14:41 12:16
39 Frede Rasmusssen Herning OK 1:03:22 +14:41 12:16
41 Lars-Ole Kopp Nordkretsens Venner 1:03:26 +14:45 12:17
41 Stein Ødegård OL Tønsberg og omegn 1:03:26 +14:45 12:17
43 Svein Eriksen Sandefjord OK 1:08:03 +19:22 13:11
44 Per Øystein Andersen Larvik OK 1:09:17 +20:36 13:25
45 Svein Thorsen Sandefjord TIF 1:09:29 +20:48 13:27
46 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 1:09:59 +21:18 13:33
47 Ole Kristoffer Throndsen Kongsberg OL 1:10:05 +21:24 13:34
48 Bjørn H. Ceeberg Hedrum OL 1:11:29 +22:48 13:51
49 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 1:12:00 +23:19 13:57
50 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:18:25 +29:44 15:11
51 Kåre Nilsen Sandefjord TIF 1:18:32 +29:51 15:13
52 Torben Isen Herning OK 1:19:56 +31:15 15:29
53 Petter Fure Oppsal Orientering 1:21:00 +32:19 15:41
54 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 1:23:26 +34:45 16:10
55 Henrik Høksnes Sandefjord OK 1:29:06 +40:25 17:16
56 Egil Ronæss Porsgrunn OL 1:49:36 +1:00:55 21:14
57 Kristian Jacobsen Holstebro OK 2:02:29 +1:13:48 23:44
58 Claus Clausen Holstebro OK 2:02:43 +1:14:02 23:46
  Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    
  Helge Halvorsen Larvik OK diskvalifisert    
  Lars Klode Herning OK diskvalifisert    
  Snorre Frydenlund Sturla, IF ikke startet    
  Georg Kapperud Oppsal Orientering ikke startet    

Herrer - 10 km

10 860 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Andreas Johansson Halden SK 1:09:39   6:24
2 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:09:42 +0:03 6:25
3 Karl Fremstad Kongsberg OL 1:09:44 +0:05 6:25
4 Frode Nysæter Skien OK 1:12:42 +3:03 6:41
5 Sjur Hovi Kristiansand OK 1:14:26 +4:47 6:51
6 Sebastian Daland Kristiansand OK 1:15:18 +5:39 6:56
6 Christian Frøyd Sogndal IL 1:15:18 +5:39 6:56
8 Gjermund Røren Eiker OL 1:15:48 +6:09 6:58
9 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:18:39 +9:00 7:14
10 Dag Ausen Porsgrunn OL 1:19:11 +9:32 7:17
11 Øyvind Flaatten OK Skeidi 1:19:19 +9:40 7:18
12 Simen Kjær Haugberg Nydalens SK 1:20:56 +11:17 7:27
13 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 1:21:13 +11:34 7:28
14 Steinar Lande Bø OL 1:21:14 +11:35 7:28
15 Juha Viena Ringerike OL 1:21:24 +11:45 7:29
16 Arve Glittum OK Skeidi 1:21:35 +11:56 7:30
17 Jørgen Frøyd Larvik OK 1:21:43 +12:04 7:31
18 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 1:22:36 +12:57 7:36
19 Frode Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:25:07 +15:28 7:50
20 Robert Fredriksen Notodden OL 1:31:26 +21:47 8:25
21 Jørgen Fjære Hedrum OL 1:33:33 +23:54 8:36
22 Arne Nåtedal OL Trollo 1:33:49 +24:10 8:38
23 Tom Kristensen Larvik OK 1:34:09 +24:30 8:40
24 Fredrik Moe Sandefjord OK 1:34:52 +25:13 8:44
25 Roger Lysnes Hedrum OL 1:35:59 +26:20 8:50
26 Morten Tangen Hamar OK 2:02:52 +53:13 11:18
27 Søren Andersen Herning OK 2:04:39 +55:00 11:28
28 Andreas Bagger Hagner Silkeborg OK 2:33:06 +1:23:27 14:05
29 Jens Kobæk Edsen Nordvest OK 2:33:07 +1:23:28 14:05
30 Martin Nauf Hedrum OL 2:45:21 +1:35:42 15:13
  Marko Birk Nielsen Aalborg OK diskvalifisert    
  Bjørnar Olsrød Stokke IL diskvalifisert    
  Damiel B Schmidt Herning OK diskvalifisert    
  Erling Trankjær Holstebro OK diskvalifisert    

MOT.TV D13-14

5 040 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 51:06   10:08
2 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 1:03:57 +12:51 12:41
3 Anna Meen Porsgrunn OL 1:03:59 +12:53 12:41
4 Hanna Johansson Hedrum OL 1:04:01 +12:55 12:42
5 Hanna Nysæter Skien OK 1:08:55 +17:49 13:40
6 Elise Ausen Porsgrunn OL 1:29:24 +38:18 17:44
7 Bethina Staulen Fredin Skien OK 1:29:25 +38:19 17:44

MOT.TV H13-14

5 040 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Even Andre Thorbjørnsen Notodden OL 44:17   8:47
2 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 44:20 +0:03 8:47
3 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 52:01 +7:44 10:19
4 Even Gravningen Stokke IL 1:00:12 +15:55 11:56
5 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 1:04:30 +20:13 12:47
  Rasmus Mathisen Porsgrunn OL diskvalifisert    

MOT.TV D15-16

5 040 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 49:00   9:43
2 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 49:34 +0:34 9:50
3 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 54:22 +5:22 10:47
4 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 54:24 +5:24 10:47
5 Fride Sørensen Sturla, IF 54:31 +5:31 10:49
6 Maria Prestbøen Sandefjord OK 55:33 +6:33 11:01
7 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 1:12:29 +23:29 14:22
8 Linn Hege Roso Lardal OL 1:15:50 +26:50 15:02

MOT.TV H15-16

5 040 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 36:11   7:10
2 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 36:15 +0:04 7:11
3 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 36:31 +0:20 7:14
4 Tobias Kristensen Larvik OK 38:43 +2:32 7:40
5 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 41:02 +4:51 8:08
6 Ole Flaatten OK Skeidi 43:00 +6:49 8:31
7 Sindre R Holt Hedrum OL 43:30 +7:19 8:37
8 Simon Nysæter Skien OK 54:20 +18:09 10:46
9 Martin Sollie Nåtedal OL Trollo 54:42 +18:31 10:51
10 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 1:00:33 +24:22 12:00


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +