---
VC Kuusamo/Ruka
Totalt etter 1. av 3 etp:: Kvinner- Menn| Sprint Finale: Kvinner- Menn| Sprint Prolog: Kvinner- Menn
---
NC Gålå/Gålåsprinten
10/15 fri: Kvinner- Menn
---
LIVE-TV fra NC Gålå
Se sending fredag, lørdag og søndag
---
Smøretips
VC Kuusamo/Ruka | NC Senior Gålå
---
Stadig nye toppsaker i PLUSS - 400 totalt

Resultater Marummila 2017



Resultater Marummila
Sandefjord, Vestfold - 15. oktober 2017

Arrangementstype: Orientering

Damer - 2,5 km

2 590 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragne Klavenes Sandefjord OK 24:26   9:26  
2 Sigrun Gjone Sandefjord OK 26:55 +2:29 10:23  
3 Marlene Skramdal Hedrum OL 33:17 +8:51 12:51  
4 Anna Strøm Juliussen Sandefjord OK 36:19 +11:53 14:01  
5 Liv Aakerholt Hessner Sandefjord OK 39:01 +14:35 15:03  
6 May-Britt Skramdal Hedrum OL 41:51 +17:25 16:09  
7 Maren Sofie Fremstad Larvik OK 43:47 +19:21 16:54  
8 Kaja Barsnes Frøyd Sogndal IL 44:11 +19:45 17:03  
9 Vigdis Sigurdsdottir Stokke IL 52:15 +27:49 20:10  
10 Lotte Ralle Larsen Sandefjord OK 52:24 +27:58 20:13  
11 Linn Strøm Sandefjord OK 1:13:13 +48:47 28:16  
12 Wenche Strøm Sandefjord OK 1:13:44 +49:18 28:28  
13 Lill Birkelund Porsgrunn OL 1:23:21 +58:55 32:10  

Damer - 5 km

5 500 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kari Christiansen Sandefjord OK 41:24   7:31  
2 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 41:26 +0:02 7:32  
3 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 43:15 +1:51 7:51  
4 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 44:37 +3:13 8:06  
5 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 47:30 +6:06 8:38  
6 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 47:38 +6:14 8:39  
7 Aud Ellen Brevik Sturla, IF 48:51 +7:27 8:52  
8 Daniella Gjone Sandefjord OK 49:31 +8:07 9:00  
9 Stine Arntzen Sandefjord OK 51:04 +9:40 9:17  
10 Ellen Strøm Juliussen Sandefjord OK 52:28 +11:04 9:32  
11 Kristin Sæthre Sørensen Sturla, IF 52:31 +11:07 9:32  
12 Linda Fredh OK Moss 54:47 +13:23 9:57  
12 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 54:47 +13:23 9:57  
14 Kari Reppesgård Holt Hedrum OL 55:25 +14:01 10:04  
15 Elise Støren Bø OL 55:29 +14:05 10:05  
16 Wenche Eikås Sandefjord OK 57:47 +16:23 10:30  
17 Kristin Johansson Hedrum OL 58:58 +17:34 10:43  
18 Anne Lise Andreassen Sandefjord OK 1:03:30 +22:06 11:32  
19 Mona Gjelstad Sandefjord OK 1:06:41 +25:17 12:07  
20 Elin Bordøy Hedrum OL 1:07:20 +25:56 12:14  
21 Inger Nergaard Stokke IL 1:15:22 +33:58 13:42  
22 Gjendine Gjelstad Rebård Sandefjord OK 1:20:57 +39:33 14:43  
22 Lise Strøm Sandefjord OK 1:20:57 +39:33 14:43  
24 Eli Klovning Porsgrunn OL 1:27:44 +46:20 15:57  
25 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 1:32:15 +50:51 16:46  
  Inger Marie Johansson Porsgrunn OL diskvalifisert      
  Mie Zagar Larvik OK diskvalifisert      

Damer - 10 km

10 170 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristine Fjeldbo IL Tyrving 1:11:21   7:00  
2 Ingrid Undstad Larvik OK 1:19:27 +8:06 7:48  
3 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 1:33:29 +22:08 9:11  
4 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 1:41:53 +30:32 10:01  
5 Anne Berit Bredholt Sandefjord OK 1:42:37 +31:16 10:05  
6 Hilde Kløvstad Sandefjord OK 1:57:15 +45:54 11:31  
7 Fride Sørensen Sturla, IF 1:57:28 +46:07 11:33  

Herrer - 2,5 km

2 590 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Magnus Sigurdsson Stokke IL 24:17   9:22  
2 Martin Dybvik Stokke IL 24:25 +0:08 9:25  
3 Sindre Furland Sandefjord OK 25:11 +0:54 9:43  
4 Henrik Repstad Storemyr IL Hauken 26:05 +1:48 10:04  
5 Theo Solberg Fredheim Sandefjord OK 33:13 +8:56 12:49  
6 Håvard Aakerholt Hessner Sandefjord OK 38:53 +14:36 15:00  
7 Ludvig Skramdal Hedrum OL 41:16 +16:59 15:55  
8 Mikkel Ralle Larsen Sandefjord OK 41:29 +17:12 16:01  
9 Balder Solberg Fredheim Sandefjord OK 43:41 +19:24 16:51  
10 Sturla Sigurdsson Stokke IL 52:14 +27:57 20:10  
11 Helge Halvorsen Larvik OK 55:19 +31:02 21:21  
12 Marcus Windvik Sandefjord OK 1:06:28 +42:11 25:39  
  Jens G. Dybvik Stokke IL diskvalifisert      

Herrer - 5 km

5 500 m, 60 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørgen Frøyd Larvik OK 38:54   7:04  
2 Henrik R Holt Hedrum OL 40:54 +2:00 7:26  
3 Theodor Bjørk Sandefjord OK 40:56 +2:02 7:26  
4 Egil Frydenlund Sturla, IF 40:59 +2:05 7:27  
5 Snorre Frydenlund Sturla, IF 43:00 +4:06 7:49  
6 Brage Eikås Sandefjord OK 43:46 +4:52 7:57  
7 Anders Klavenes Sandefjord OK 43:48 +4:54 7:57  
8 Jonas Eikås Sandefjord OK 43:54 +5:00 7:58  
9 Einar Klavenes Sandefjord OK 44:42 +5:48 8:07  
10 Gabriel Gjone Sandefjord OK 44:48 +5:54 8:08  
11 Roger Lysnes Hedrum OL 44:51 +5:57 8:09  
12 Trond Hegna Asker Skiklubb 45:00 +6:06 8:10  
13 Øyvind Støren Bø OL 45:03 +6:09 8:11  
14 Bjørn W. Ludvigsen Sturla, IF 45:16 +6:22 8:13  
15 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 46:06 +7:12 8:22  
16 Sigurdur Freyr Sigurdsson Stokke IL 46:19 +7:25 8:25  
17 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 47:19 +8:25 8:36  
18 Hugo A. Christensen Notodden OL 47:36 +8:42 8:39  
19 Arne Kristensen Stokke IL 48:47 +9:53 8:52  
20 Atle Remme Porsgrunn OL 48:56 +10:02 8:53  
21 Espen Johnsen Hedrum OL 49:14 +10:20 8:57  
22 Knut Gjone Sandefjord OK 49:26 +10:32 8:59  
23 Helge Fossheim Hedrum OL 49:28 +10:34 8:59  
24 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 49:29 +10:35 8:59  
25 Runar Kittilsen Stokke IL 49:48 +10:54 9:03  
26 Ole Johansson Porsgrunn OL 50:03 +11:09 9:06  
27 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 50:58 +12:04 9:16  
28 Rune Sørensen Sturla, IF 50:59 +12:05 9:16  
29 Kjetil Kløvstad Sandefjord OK 51:10 +12:16 9:18  
30 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 53:49 +14:55 9:47  
31 Elling Aakre Andebu IL 54:41 +15:47 9:56  
32 Roy Gjerding OK Moss 54:51 +15:57 9:58  
33 Jakob Kløverød Porsgrunn OL 55:00 +16:06 10:00  
34 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 55:02 +16:08 10:00  
35 Per Olaf Klemsdal Varteig OL 55:03 +16:09 10:00  
36 Svein Eriksen Larvik OK 55:20 +16:26 10:03  
37 Magnar Øvreås Botne SK 55:24 +16:30 10:04  
38 Jiri Urvalek Porsgrunn OL 56:38 +17:44 10:17  
39 Rolf Gjølberg Larvik OK 57:13 +18:19 10:24  
40 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 57:27 +18:33 10:26  
41 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 57:38 +18:44 10:28  
42 Sigbjørn Myhre Andebu IL 58:34 +19:40 10:38  
43 Martin Nauf Hedrum OL 59:15 +20:21 10:46  
44 Arne Næss Johnsen Porsgrunn OL 59:32 +20:38 10:49  
45 Jan Erik Røed Sandefjord OK 59:36 +20:42 10:50  
46 Thorolf Trolsrud Botne SK 59:46 +20:52 10:52  
47 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 1:00:05 +21:11 10:55  
48 Per Øystein Andersen Larvik OK 1:00:19 +21:25 10:58  
49 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 1:03:30 +24:36 11:32  
50 Magne Klovning Porsgrunn OL 1:07:46 +28:52 12:19  
51 Eigil Kongsfjell OL Tønsberg og omegn 1:08:37 +29:43 12:28  
52 Kåre Thorbjørnsen Larvik OK 1:12:03 +33:09 13:06  
53 Hogne Kjærås Andebu IL 1:12:10 +33:16 13:07  
54 Jon Harald Bøvre Stokke IL 1:15:22 +36:28 13:42  
55 Kåre Nilsen Sandefjord TIF 1:22:51 +43:57 15:03  
56 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 1:32:18 +53:24 16:46  
57 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:32:48 +53:54 16:52  
  Kenneth Dybvik Stokke IL diskvalifisert      
  Trond Evensen OL Tønsberg og omegn diskvalifisert      
  Halvor Løken Kongsberg OL diskvalifisert      

Herrer - 10 km

10 170 m, 44 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 1:00:52   5:59  
2 Sindre R Holt Hedrum OL 1:01:06 +0:14 6:00  
3 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 1:07:17 +6:25 6:36  
4 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 1:07:27 +6:35 6:37  
5 Lasse Kløvstad Sandefjord OK 1:07:47 +6:55 6:39 Last ned GPS-spor i gpx-format
6 Sigurd Myhre Andreassen Halden SK 1:08:36 +7:44 6:44  
7 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 1:08:39 +7:47 6:45  
8 Gjermund Røren Eiker OL 1:08:43 +7:51 6:45  
9 Roar Fjeldbo Sandefjord OK 1:09:02 +8:10 6:47  
10 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 1:09:30 +8:38 6:50  
11 Trond Gjelstad Sandefjord OK 1:09:32 +8:40 6:50  
11 Jakob Schia Løe Notodden OL 1:09:32 +8:40 6:50  
13 Asgeir Fremstad Larvik OK 1:09:37 +8:45 6:50  
14 Lars Erik Halvorsen Berger og Svelvik OL 1:09:44 +8:52 6:51  
15 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 1:10:48 +9:56 6:57  
16 Iver Ringheim Larvik OK 1:11:16 +10:24 7:00  
17 Helge Gisholt OK Skeidi 1:12:38 +11:46 7:08  
18 Syver Løken Kongsberg OL 1:12:41 +11:49 7:08  
19 Lars Erik Gjein Fossum IF 1:13:32 +12:40 7:13  
20 Martin Mehlum Hasle Sandefjord OK 1:14:21 +13:29 7:18  
21 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 1:17:46 +16:54 7:38  
22 Christian Jomaas Fossum IF 1:18:13 +17:21 7:41  
23 Stein Martinsen Sandefjord OK 1:19:00 +18:08 7:46  
24 Arve Glittum OK Skeidi 1:19:21 +18:29 7:48  
25 Benjamin Gjone Sandefjord OK 1:19:24 +18:32 7:48  
26 Petter Løe Notodden OL 1:19:31 +18:39 7:49  
27 Morten Tangen OK Moss 1:19:32 +18:40 7:49  
28 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 1:19:33 +18:41 7:49  
29 Atle Borgersen Hedrum OL 1:19:44 +18:52 7:50  
30 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 1:20:07 +19:15 7:52  
31 Hallvard Koren OK Moss 1:20:09 +19:17 7:52  
32 Tom Kristensen Larvik OK 1:20:15 +19:23 7:53  
33 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 1:20:26 +19:34 7:54  
34 Marius Martinsen Sandefjord OK 1:21:18 +20:26 7:59  
35 Erik Bergsbakk Holter Larvik OK 1:24:35 +23:43 8:19  
36 Bjørnar Olsrød Stokke IL 1:24:39 +23:47 8:19  
37 Åsmund Slokvik Notodden OL 1:26:12 +25:20 8:28  
38 Tor Ringstad Hedrum OL 1:37:26 +36:34 9:34  
39 Morten Hamre IL Hauken 1:38:15 +37:23 9:39  
40 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:42:37 +41:45 10:05  
41 Peter Carlsen Sturla, IF 1:53:08 +52:16 11:07  
42 Robert Fredriksen Notodden OL 1:56:53 +56:01 11:29  
  Christian Frøyd Sogndal IL diskvalifisert      
  David Løver Modum OL diskvalifisert







Marit Bjørgen koster på på vei mot seier i 10 km klassisk under verdenscupen sesongstart i Ruka og Kuusamo forrige vinter. Foto: Thibaut/NordicFocus.

Verdenscup Kuusamo - Minitour Ruka - 2017 - Alle resultater

Ruka Triple 2017, 1. runde verdenscup i Kuusamo, gjennomføres som minitour 24. til 26. november. Alle resultater:

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Norgescup Gålå - Gålåsprinten 2017 - Alle resultater

Gålåsprinten, med Norgescup senior, arrangeres 24. til 26. november. Alle resultater her.

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Norgescup Gålå - Direkte TV-sending / Streaming - Gålåsprinten 2017

Langrenn.com i samarbeid med Norges Skiforbund viser TV-bilder med streaming fra helgens Norgescup på Gålå og Gålåsprinten.

Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Beitosprinten - Sesongåpning Beitostølen 2017 - Alle resultater

Nasjonal sesongåpning på Beitostølen 2017 arrangeres 17. til 19. november. Resultater for alle konkurranser i Beitosprinten her.