Resultater Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse 2015



Resultater Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse
Orkanger, Sør-Trøndelag - 29. august 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 470 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Idun Aaen Stjørdals-Blink Orientering 47:17   19:08
  Jonas Alstad Frol IL 25:54   10:29
  Eira Forsbak Aspien Freidig 48:33   19:39
  Vilde Bruvold-Hafstad Verdal OK 26:47   10:50
  Maja Carlsen Freidig 1:12:17   29:15
  Emma Drønnesund Emblem IL 29:58   12:07
  Julie Drønnesund Emblem IL 26:10   10:35
  Stina Gaasø OL Trollelg 36:55   14:56
  Erlend Grønli Freidig 40:50   16:31
  Håkon Hallan OK Skøynar 20:32   8:18
  Nora Halvorsen Freidig 23:52   9:39
  Johannes Halvorsrud Melhus IL 34:34   13:59
  Laura Hegstad OK Skøynar 42:02   17:01
  Julie Hovset Orkanger IF 33:15   13:27
  Thea Hovset Orkanger IF 38:30   15:35
  Hanna Lien Orkanger IF 39:26   15:57
  Anja Lorentzen Orkanger IF 39:32   16:00
  Ida Malmring NOTEAM 52:56   21:25
  Anne Moa Solstad Orkanger IF 39:51   16:08
  Kari Moa Solstad Orkanger IF 38:31   15:35
  Nikoline Munkeby Frol IL 36:42   14:51
  Karita Møller Stjørdals-Blink Orientering 34:10   13:49
  Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 26:41   10:48
  Aurora Oldertrøen Tynset IF 35:55   14:32
  Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 35:41   14:26
  Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 36:37   14:49
  Ane Skulbørstad Stjørdals-Blink Orientering 32:52   13:18
  Fredrik Hals Stensrud OL Trollelg 36:54   14:56
  Louise Hals Stensrud OL Trollelg 36:59   14:58
  Hannah Gustad Strøm OK Skøynar 23:40   9:34
  Ingrid Gustad Strøm OK Skøynar 42:10   17:04
  Ole Ulseth Sylte Freidig 28:34   11:33
  Noah Tryggestad Emblem IL 36:12   14:39
  Mao Vatn Orkanger IF 8:20   3:22
  Teo Vatn Orkanger IF 35:00   14:10
  Elisabeth Wærnes Melhus IL 23:36   9:33

D -10

2 410 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Sigrid Haugskott OL Trollelg 23:47   9:52
  Guro Hegstad OK Skøynar 21:56   9:06
  Martine Myhr Imsland Frol IL 28:04   11:38
  Tora Kittilsen Freidig 23:38   9:48
  Una Kittilsen Freidig 21:48   9:02
  Ella Sandstad Freidig 32:28   13:28
  Guro Schjølberg Tynset IF 23:48   9:52
  Lisa Sæther Verdenius Vingelen IL 36:12   15:01
  Maria Strømdal Wik Freidig 29:15   12:08

D 11-12

2 440 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Grøtli Svergja Kvikne IL 16:31   6:46
2 Eline Horten Jordet Vingelen IL 16:42 +0:11 6:50
3 Mathea Spets Storhov Freidig 17:25 +0:54 7:08
4 Mari Eidsmo Freidig 17:59 +1:28 7:22
5 Serine Skogeng Reiten Emblem IL 18:23 +1:52 7:32
6 Andrea sæther Verdenius Vingelen IL 19:07 +2:36 7:50
7 Iselina Myhr Imsland Frol IL 20:10 +3:39 8:15
8 June Munkeby Frol IL 20:49 +4:18 8:31
9 Marie Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 21:14 +4:43 8:42
10 Ane Malene Kolstad Freidig 21:24 +4:53 8:46
11 Linnea Munkeby Frol IL 21:55 +5:24 8:58
12 Kristin Lundanes Emblem IL 22:43 +6:12 9:18
13 Trude Markhus Verdal OK 23:40 +7:09 9:41
14 Astrid Oline Rinnan Green Wing OK 25:58 +9:27 10:38

D 11-12N

2 470 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Line Tryggestad Emblem IL 32:21   13:05

D 13-14

2 860 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tale Tannvik Skei Freidig 27:29   9:36
2 Frida Haugskott OL Trollelg 28:13 +0:44 9:51
3 Mari Kilskar Grevskott Frol IL 32:29 +5:00 11:21
4 Matilde Munkeby Frol IL 38:13 +10:44 13:21
5 Maren Viken Byåsen IL 41:27 +13:58 14:29
6 Vilde Lereim Storli Freidig 41:59 +14:30 14:40
  Hege Hallan OK Skøynar diskvalifisert    

D 13-16C

2 440 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Næss Kvam OL Trollelg 21:13   8:41
2 Liva-Mari Løvstad Verdal OK 32:24 +11:11 13:16

D 13-16N

2 470 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thea Walseth Malvik IL 27:31   11:08

D 15-16

4 440 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Eide Byåsen IL 40:35   9:08
2 Anine Lome Hamar OK 47:59 +7:24 10:48
3 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 52:51 +12:16 11:54
4 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 53:04 +12:29 11:57
5 Guri Sandvold Tynset IF 53:26 +12:51 12:02
6 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 57:36 +17:01 12:58
7 Ragne Munkeby Frol IL 1:03:59 +23:24 14:24
8 Vera Melkild Freidig 1:04:54 +24:19 14:37
9 Sofie Hallem Verdal OK 1:05:32 +24:57 14:45
10 Ane Marte Vatn Frol IL 1:06:35 +26:00 14:59
11 Ingrid Wanvik Krogstadmo Selbu OK 1:08:13 +27:38 15:21
12 Andrine Viken Byåsen IL 1:09:02 +28:27 15:32
13 Anna Renolen Wing OK 1:22:07 +41:32 18:29
14 Sarah Brynhildsen Wing OK 1:33:12 +52:37 20:59
  Rønnaug Hansæl-Nergaard Kvikne IL brutt    
  Hilde Moan Bjørshol Kvikne IL brutt    

D 17-A kort

4 440 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Julie Størmer NTNUI 45:18   10:12
2 Eirin Mari Fossøy NTNUI 49:09 +3:51 11:04
3 Kine Sofie Sandstad Frol IL 56:14 +10:56 12:39
4 Maja Fjellstad Knutsen NTNUI 1:03:22 +18:04 14:16
5 Kjersti Elisabeth Midtbø Wing OK 1:05:35 +20:17 14:46
6 Synne Fossøy NTNUI 1:06:09 +20:51 14:53
7 Kajsa Stina Sandstad Frol IL 1:10:00 +24:42 15:45
8 Marie Wold Stavrum Frol IL 1:14:18 +29:00 16:44

D 17-C

2 860 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Kvittum Tangen Tynset IF 38:13   13:21
2 Liv Tennes Wing OK 40:08 +1:55 14:01
3 Mirjam Halvorsrud Melhus IL 43:17 +5:04 15:08
4 Ingvild Geving Skulbørstad Stjørdals-Blink Orientering 54:41 +16:28 19:07

D 17-18

5 560 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 53:17   9:35
2 Ingrid Lundanes Emblem IL 58:28 +5:11 10:30
3 Malin Sandstad Freidig 58:56 +5:39 10:35
4 Kjersti Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:00:35 +7:18 10:53
5 Marie Dale Steinkjer OK 1:05:08 +11:51 11:42
6 Oda Q Fossum Freidig 1:07:56 +14:39 12:13
7 Line Sølberg OL Trollelg 1:09:24 +16:07 12:28
8 Emma Arnesen Byåsen IL 1:18:15 +24:58 14:04
  Pernille Opheim Freidig diskvalifisert    

D 19-20

6 750 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:09:31   10:17
2 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:11:32 +2:01 10:35
3 Frida Sæther Freidig 1:13:16 +3:45 10:51
4 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:17:22 +7:51 11:27
5 Karen Oline Kolstad Freidig 1:18:07 +8:36 11:34
6 Norunn Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:20:52 +11:21 11:58
7 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 1:24:25 +14:54 12:30
8 Anine Ahlsand Nydalens SK 1:26:05 +16:34 12:45
9 Kristine Ausen Porsgrunn OL 1:34:42 +25:11 14:01
10 Maren Grande Frol IL 1:37:18 +27:47 14:24
11 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno OL Trollelg 1:58:39 +49:08 17:34
  Ingvild Wang Lillomarka OL diskvalifisert    

D 21-

8 550 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helen Palmer Halden SK 1:17:45   9:05
2 Maren Jansson Haverstad NTNUI 1:20:15 +2:30 9:23
3 Linn Hokholt NTNUI 1:27:50 +10:05 10:16
4 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 1:27:55 +10:10 10:16
5 Ida Lindkvist NTNUI 1:28:03 +10:18 10:17
6 Martine Åstebøl NTNUI 1:29:24 +11:39 10:27
7 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 1:29:26 +11:41 10:27
8 Guro Torpe Frol IL 1:30:04 +12:19 10:32
9 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 1:30:41 +12:56 10:36
10 Kristine Fjeldbo NTNUI 1:36:12 +18:27 11:15
11 Gunhild Rogne Halland NTNUI 1:36:50 +19:05 11:19
12 Line Sundsvik Frol IL 1:38:22 +20:37 11:30
13 Hedvig Åstebøl NTNUI 1:41:19 +23:34 11:50
14 Kristine Fjellanger NTNUI 1:41:22 +23:37 11:51
15 Solveig Blandkjenn NTNUI 1:42:39 +24:54 12:00
16 Ingrid Okkenhaug NTNUI 1:47:01 +29:16 12:30
17 Gry Granstedt NTNUI 1:47:24 +29:39 12:33
18 Åsta Venås Flægstad NTNUI 1:47:48 +30:03 12:36
19 Solveig Blindheim Lillomarka OL 1:50:29 +32:44 12:55
20 Camilla Øhman NTNUI 1:57:50 +40:05 13:46
21 Aurora Fossøy NTNUI 2:05:17 +47:32 14:39
  Fredrikke Nohr Moth NTNUI diskvalifisert    
  Gøril Rønning Sund Frol IL brutt    
  Elise Elvehøy NTNUI brutt    

D 35-

5 560 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Angell-Petersen Freidig 53:43   9:39
2 Kristin Haugskott OL Trollelg 59:20 +5:37 10:40
3 Mari Gullbrekken Schjølberg Tynset IF 1:00:17 +6:34 10:50
4 Randi Lillealtern Freidig 1:02:28 +8:45 11:14
5 Gøril Eide Byåsen IL 1:02:53 +9:10 11:18
6 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 1:07:34 +13:51 12:09
7 Kari Ulseth Freidig 1:17:22 +23:39 13:54
8 Margot Bolstad Lynum Freidig 1:18:24 +24:41 14:06
9 Anne Mette Grøtli Nord-Østerdal OK 1:26:48 +33:05 15:36

D 45-

4 440 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Arnesen Freidig 49:36   11:10
2 Torunn Spets Storhov Freidig 51:27 +1:51 11:35
3 Monica Hægstad Stjørdals-Blink Orientering 53:31 +3:55 12:03
4 Sigrid Melkild Freidig 58:41 +9:05 13:13
5 Gunhild Kvistad Steinkjer OK 59:09 +9:33 13:19
6 Mari Ann Landsem Melhus Steinkjer OK 1:01:03 +11:27 13:44
7 Toril Hovdenak Molde og Omegn IF 1:01:18 +11:42 13:48
8 Hilde Forbord Malvik IL 1:04:16 +14:40 14:28
9 Janita Skogeng Emblem IL 1:06:26 +16:50 14:57
10 Bente H. Sundsvik Frol IL 1:09:04 +19:28 15:33
11 Mai Iren Almås IL Leik 1:09:43 +20:07 15:42

D 50-

4 440 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mona Høiås Sæther Freidig 55:46   12:33
2 Hege Solhjem Melhuus Melhus IL 59:02 +3:16 13:17
3 Ragnhild Dåsnes Os IL 59:17 +3:31 13:21
4 Randi Jensen Frol IL 1:00:32 +4:46 13:38
5 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 1:03:22 +7:36 14:16
6 Marit Sylte Lundanes Emblem IL 1:04:14 +8:28 14:28
7 Elisabeth Sæthre Freidig 1:06:26 +10:40 14:57
8 Ann Sissel Vehus Verdal OK 1:12:48 +17:02 16:23
9 Trine Sunnset Melhus IL 1:30:41 +34:55 20:25
  Gunhild Bredesen Verdal OK diskvalifisert    
  Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK diskvalifisert    

D 55-

3 560 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete Berge Owren Freidig 47:42   13:23
2 Kari Osmoen Os IL 48:49 +1:07 13:42
3 Liv Venås Steinkjer OK 50:16 +2:34 14:07
4 Magnhild Forseth Frol IL 52:14 +4:32 14:40
5 Marit Hæreid Sandstad Frol IL 1:04:05 +16:23 18:00

D 60-

3 560 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjellrun Sporild Malvik IL 42:55   12:03
2 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 44:59 +2:04 12:38
3 Kari Halvorsen Melbye Verdal OK 1:22:08 +39:13 23:04
4 Sunniva Johaug Ryen Os IL 1:23:41 +40:46 23:30

D 65-

3 560 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunn Kari Hygen Freidig 1:04:41   18:10
2 Torid Kvaal Freidig 1:06:35 +1:54 18:42
3 Stina Elfving Byåsen IL 1:08:00 +3:19 19:06
4 Kari Lillealtern Freidig 1:27:32 +22:51 24:35
5 Anne Stenseth Byåsen IL 1:33:26 +28:45 26:14

D 70-

2 550 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Katharina Mo Berge Freidig 33:08   12:59
2 Aslaug Mølnvik Steinkjer OK 42:20 +9:12 16:36
3 Randi Helland Wing OK 1:06:45 +33:37 26:10

D 75-

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Kari Sollid Verdal OK diskvalifisert    

D 80-

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oddveig Johanne Lien Orkanger IF 55:44   21:51

H -10

2 410 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Magnus Alstad Frol IL 19:16   7:59
  Jørgen Aune Byåsen IL 30:43   12:44
  Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 23:19   9:40
  Tristan Halvorsen Freidig 22:22   9:16
  Hallvard Hellevik Freidig 25:45   10:41
  Alf Petter Lynum Freidig 23:59   9:57
  Jørgen Moseid Ulven Freidig 25:11   10:26
  Martin Moseid Ulven Freidig 21:37   8:58
  Vegard Lereim Storli Freidig 20:50   8:38
  Kristoffer Strømdal Wik Freidig 17:40   7:19

H 11-12

2 440 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 tMartin Vehus Skjerve Verdal OK 14:34   5:58
2 Vegard Jermstad Steinkjer OK 16:15 +1:41 6:39
3 Emil Grønli Freidig 18:41 +4:07 7:39
4 Niklas Landsem Melhus Steinkjer OK 18:48 +4:14 7:42
5 Fredrik Møller Stjørdals-Blink Orientering 19:33 +4:59 8:00
6 Erlend Aune Byåsen IL 19:34 +5:00 8:01
7 August Maske Freidig 20:15 +5:41 8:17
8 Iver Dalsaune Thun Freidig 20:17 +5:43 8:18
9 Sebastian Rød Feragen Tynset IF 20:36 +6:02 8:26
10 Vetle Bondhus Often Tynset IF 20:53 +6:19 8:33
11 Lars Horten Jordet Vingelen IL 21:00 +6:26 8:36
12 Petter Andreas Lona Wing OK 21:20 +6:46 8:44
13 Kristoffer Lerli Melhus IL 22:19 +7:45 9:08
14 Sigurd Vatn Frol IL 23:42 +9:08 9:42
15 Vegard Ulseth Sylte Freidig 24:26 +9:52 10:00
16 Sverre Hellevik Freidig 24:28 +9:54 10:01
17 Lukas Kort Os IL 26:25 +11:51 10:49
18 7 Øfsti Melhus IL 27:04 +12:30 11:05
19 William P Walseth Malvik IL 31:51 +17:17 13:03

H 11-12N

2 470 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Peter Prytz Jensen Melhus IL 22:00   8:54
2 Espen Karlsen Melhus IL 23:09 +1:09 9:22
3 Andreas Aagensen Melhus IL 30:00 +8:00 12:08
4 Oskar Storler Melhus IL 30:08 +8:08 12:11

H 13-14

2 860 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 20:00   6:59
2 Simen Spets Storhov Freidig 20:01 +0:01 6:59
3 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 20:12 +0:12 7:03
4 Trym Nergård Rønning OK Skøynar 22:14 +2:14 7:46
5 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 23:00 +3:00 8:02
6 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 23:17 +3:17 8:08
7 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 23:50 +3:50 8:20
8 Jonas Grønli Freidig 24:21 +4:21 8:30
9 Lars Sandstad Freidig 24:26 +4:26 8:32
10 Marius Møller Stjørdals-Blink Orientering 24:27 +4:27 8:32
11 Tobias Alstad Frol IL 24:47 +4:47 8:39
12 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 24:54 +4:54 8:42
13 Jo Even Kolstad Freidig 25:29 +5:29 8:54
14 Tore Markhus Verdal OK 25:52 +5:52 9:02
15 Jonas Vindal Wing OK 26:01 +6:01 9:05
16 Håvard Veie OK Skøynar 27:31 +7:31 9:37
17 Yngve Aaen Stjørdals-Blink Orientering 30:20 +10:20 10:36
18 Asgeir Espeland Tynset IF 30:57 +10:57 10:49
19 Odin Unsgård IL Leik 31:20 +11:20 10:57
20 Einar Eide Byåsen IL 31:45 +11:45 11:06
21 Jørgen Schjølberg Tynset IF 33:20 +13:20 11:39
22 Hallvar Hallan OK Skøynar 34:30 +14:30 12:03
23 Nikolai Renolen Wing OK 46:38 +26:38 16:18
24 Martin Wold Stavrum Frol IL 50:01 +30:01 17:29
25 Kasper Ramlo Os IL 57:02 +37:02 19:56
26 Jacob Sæther Verdenius Vingelen IL 58:18 +38:18 20:23

H 13-16C

2 440 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Brage Asplem Freidig 27:31   11:16

H 15-16

5 560 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oscar Lyngen Frol IL 47:16   8:30
2 Anders Haugskott OL Trollelg 49:27 +2:11 8:53
3 Aleksander Skoglund Molde og Omegn IF 51:47 +4:31 9:18
4 Mathias Vindal Freidig 52:33 +5:17 9:27
5 Morten Svendgård OK Skøynar 52:40 +5:24 9:28
6 Mats Eidsmo Freidig 56:00 +8:44 10:04
7 Sigurd Landsem Melhus Steinkjer OK 56:49 +9:33 10:13
8 Kristian Fredrik Lynum Freidig 57:50 +10:34 10:24
9 Oskar Spets Storhov Freidig 58:38 +11:22 10:32
10 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 58:49 +11:33 10:34
11 Jørgen Rannem Halse Steinkjer OK 59:45 +12:29 10:44
12 Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK 1:02:06 +14:50 11:10
13 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 1:02:31 +15:15 11:14
14 Magne Angelhus Morstøl Molde og Omegn IF 1:07:00 +19:44 12:03
15 Even Kjøsen Unsgård IL Leik 1:08:33 +21:17 12:19
16 Erik Hovdenak Sylte Molde og Omegn IF 1:11:19 +24:03 12:49
17 Mathias Hermstad Freidig 1:13:32 +26:16 13:13
18 Even Svegård Bye Byåsen IL 1:18:28 +31:12 14:06
19 Håkon Grande Verdal OK 1:21:37 +34:21 14:40
20 Ulrik Harsha Vasseljen Lundbo Wing OK 1:34:11 +46:55 16:56
21 Andreas Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 1:36:53 +49:37 17:25
  Hallvard Dahle Wing OK diskvalifisert    

H 17-A kort

5 560 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 47:48   8:35
2 Eirik Aal NTNUI 53:56 +6:08 9:42
3 Anders Bjergaard NTNUI 55:52 +8:04 10:02
4 Asle Heide Vaskinn Melhus IL 58:27 +10:39 10:30
5 Asle Skulbørstad Stjørdals-Blink Orientering 59:10 +11:22 10:38
6 Gjermund Olsen NTNUI 1:00:54 +13:06 10:57
7 Erlend Engzelius Gylver NTNUI 1:01:09 +13:21 10:59
8 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 1:04:26 +16:38 11:35
9 Nils Ola Kvam Freidig 1:11:35 +23:47 12:52
10 Jan Arild Johnsen Fossum IF 1:13:46 +25:58 13:16
11 Kurt Amundsen Stjørdals-Blink Orientering 1:17:17 +29:29 13:53
  Tommy Schmid OL Trollelg diskvalifisert    

H 17-C

2 860 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Jordet Vingelen IL 47:11   16:29
  Idar Schjølberg Tynset IF diskvalifisert    

H 17-18

8 550 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 1:11:02   8:18
2 Kjetil Mølnvik Freidig 1:12:53 +1:51 8:31
3 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:14:26 +3:24 8:42
4 Jonas Unsgård IL Leik 1:14:45 +3:43 8:44
5 Marius Landsem Melhus Steinkjer OK 1:17:34 +6:32 9:04
6 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 1:20:07 +9:05 9:22
7 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 1:21:09 +10:07 9:29
8 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 1:22:26 +11:24 9:38
9 Adrian Opheim Freidig 1:22:33 +11:31 9:39
10 Håvard Eidsmo Freidig 1:23:04 +12:02 9:42
11 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:23:51 +12:49 9:48
12 Trygve Lægran Steinkjer OK 1:24:53 +13:51 9:55
13 Johannes K. Midtbø Wing OK 1:31:31 +20:29 10:42

H 19-20

10 140 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jonas Ressem Frol IL 1:23:30   8:14
2 Gaute Friestad Kristiansand OK 1:24:07 +0:37 8:17
3 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 1:31:30 +8:00 9:01
4 Ola Keiserås IL Leik 1:35:45 +12:15 9:26
5 Magne Jutulstad NTNUI 1:36:45 +13:15 9:32
6 Stian Sundsvik Frol IL 1:44:05 +20:35 10:15
7 Endre Aaen Stjørdals-Blink Orientering 1:47:39 +24:09 10:36
8 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 2:11:15 +47:45 12:56
  Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK diskvalifisert    
  Henrik Upsal Kristiansand OK brutt    

H 21-

12 990 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 1:32:00   7:04
2 Carl Petter Lyngen Frol IL 1:33:26 +1:26 7:11
3 Yngve Skogstad Frol IL 1:34:24 +2:24 7:16
4 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 1:36:35 +4:35 7:26
5 Jan Schmid OL Trollelg 1:37:50 +5:50 7:31
6 Dag Lofthus NTNUI 1:41:06 +9:06 7:46
7 Martin Vister Frol IL 1:41:20 +9:20 7:48
8 Paul Sirum Frol IL 1:41:43 +9:43 7:49
9 Isak Bergset NTNUI 1:45:05 +13:05 8:05
10 Sindre Johannessen Freidig 1:45:20 +13:20 8:06
11 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 1:45:32 +13:32 8:07
12 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:45:38 +13:38 8:07
13 Sverre Turter Sandvold NTNUI 1:46:05 +14:05 8:09
14 Jo Forseth Indgaard Frol IL 1:46:17 +14:17 8:10
15 Kjetil Okkenhaug NTNUI 1:46:21 +14:21 8:11
16 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 1:46:45 +14:45 8:13
17 Mikkel Sørensen NTNUI 1:47:22 +15:22 8:15
18 Per Melander Often NTNUI 1:48:03 +16:03 8:19
19 Håvard Vassenden Frol IL 1:48:24 +16:24 8:20
20 Jonas Klausen Espedal NTNUI 1:48:51 +16:51 8:22
21 Ove Baardsgaard OL Trollelg 1:51:17 +19:17 8:34
22 Jørgen Fiskum Frol IL 1:57:33 +25:33 9:02
23 Erik Gustafsson NTNUI 1:58:08 +26:08 9:05
24 Bjørn Lundanes NTNUI 2:01:35 +29:35 9:21
25 Roar Skulbørstad OL Trollelg 2:02:24 +30:24 9:25
26 Sondre Kongsgård NTNUI 2:03:01 +31:01 9:28
27 Eivind Schjelderup Skarpsno NTNUI 2:04:44 +32:44 9:36
28 Andreas Magerøy Frol IL 2:04:56 +32:56 9:37
29 Adrian Opheim NTNUI 2:07:12 +35:12 9:47
30 Ole Hulbak Hemsedal IL 2:07:16 +35:16 9:47
31 Mattis Holt Freidig 2:07:41 +35:41 9:49
32 Lars Owren Freidig 2:08:22 +36:22 9:52
33 Harald Kalager NTNUI 2:08:44 +36:44 9:54
34 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 2:09:06 +37:06 9:56
35 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 2:25:43 +53:43 11:13
36 Jacob Berg Lofthus NTNUI 2:33:52 +1:01:52 11:50
  Øystein Haug Frol IL brutt    

H 35-

8 550 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jørgen Tegdan OL Trollelg 1:07:02   7:50
2 Tomas Eidsmo Freidig 1:07:08 +0:06 7:51
3 Pål Kittilsen Freidig 1:09:52 +2:50 8:10
4 Svein Anders Melhus Steinkjer OK 1:14:45 +7:43 8:44
5 Gunnar Vatn Frol IL 1:19:02 +12:00 9:14
6 Jon Arne Glomsrud Stjørdals-Blink Orientering 1:21:40 +14:38 9:33
7 Vegard Grønli Freidig 1:23:25 +16:23 9:45
8 Jan Jacob Verdenius Vingelen IL 1:27:37 +20:35 10:14
9 Vegard Hansen OL Trollelg 1:28:05 +21:03 10:18
10 Lars Strøm OK Skøynar 1:42:44 +35:42 12:00
11 Olle Malmring Freidig 1:45:47 +38:45 12:22
12 Joar Svendgård OK Skøynar 1:45:53 +38:51 12:23
  Geir Schjølberg Tynset IF brutt    
  Kyrre Kraft Stjørdals-Blink Orientering brutt    

H 45-

6 750 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 1:01:00   9:02
2 Johan Ivarsson Freidig 1:01:01 +0:01 9:02
3 Bjørnar Lynum Freidig 1:04:34 +3:34 9:33
4 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:09:11 +8:11 10:14
5 Rune Stræte Wing OK 1:10:35 +9:35 10:27
6 Bernt Brynhildsen Wing OK 1:14:41 +13:41 11:03
7 Jon Røstum OL Gaula 1:15:38 +14:38 11:12
8 Agnar Renolen Wing OK 1:16:50 +15:50 11:22
9 Arild H Clausen Freidig 1:17:48 +16:48 11:31
10 Tor Ove Hallem Verdal OK 1:19:53 +18:53 11:50
11 Gerard Kort Os IL 1:20:18 +19:18 11:53
12 Kjell Rune Logan-Halvorsrud Melhus IL 1:20:22 +19:22 11:54
13 Roar Reiten Emblem IL 1:20:29 +19:29 11:55
14 Bjørn P. Løvås Nidarøst OK 1:25:08 +24:08 12:36
15 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:28:47 +27:47 13:09
16 Inge Hafstad Verdal OK 1:30:44 +29:44 13:26

H 50-

6 750 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Dengerud Steinkjer OK 57:42   8:32
2 John Svergja Nord-Østerdal OK 1:03:29 +5:47 9:24
3 Frode Haugskott OL Trollelg 1:06:15 +8:33 9:48
4 Harald Svergja Nord-Østerdal OK 1:07:16 +9:34 9:57
5 Svein Terje Kolstad Freidig 1:08:12 +10:30 10:06
6 Frode Sjøvold Røros IL 1:09:08 +11:26 10:14
7 Svein Unsgård IL Leik 1:09:13 +11:31 10:15
8 Vidar Skjerve Verdal OK 1:10:45 +13:03 10:28
9 Sturla Sæther Freidig 1:11:01 +13:19 10:31
10 Stig Magnar Løvås Freidig 1:13:29 +15:47 10:53
11 Kjell Baardsgaard OL Trollelg 1:14:28 +16:46 11:01
12 Stein Ivar Foss Melhus IL 1:17:18 +19:36 11:27
13 Eivind Morstøl Molde og Omegn IF 1:18:09 +20:27 11:34
14 Stein Markhus Verdal OK 1:26:45 +29:03 12:51
15 Terje Schjølberg Røros IL 1:30:11 +32:29 13:21
16 Jon Inge Breen Ålen IL 1:30:36 +32:54 13:25
17 Stig Bratsberg Molde og Omegn IF 1:31:56 +34:14 13:37
18 Geir Paulsen OL Trollelg 1:40:59 +43:17 14:57
  Geir Sylte Molde og Omegn IF brutt    

H 55-

5 560 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 54:11   9:44
2 Terje Rønning OK Skøynar 56:23 +2:12 10:08
3 Arne Okkenhaug Verdal OK 57:20 +3:09 10:18
4 Petter Gullikstad Røros IL 58:46 +4:35 10:34
5 Arve Lægran Steinkjer OK 1:01:04 +6:53 10:58
6 Per Einar Pedersli OL Trollelg 1:01:36 +7:25 11:04
7 Svein Olav Åmot IL Leik 1:07:48 +13:37 12:11
8 Lars Roger Lundanes Emblem IL 1:10:00 +15:49 12:35
9 Arild Vassenden Frol IL 1:11:55 +17:44 12:56
10 Pål Wærum Steinkjer OK 1:14:29 +20:18 13:23
11 John Lerli Melhus IL 1:19:21 +25:10 14:16

H 60-

5 560 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Harald Oftedal Freidig 1:05:33   11:47
2 Karl Arne Melbye Verdal OK 1:07:10 +1:37 12:04
3 Frank Bjarkø Wing OK 1:11:37 +6:04 12:52
4 Harald Bakken Frol IL 1:15:27 +9:54 13:34
5 Geir Nilsen Emblem IL 1:18:08 +12:35 14:03
6 Helge Rustad Freidig 1:23:07 +17:34 14:56
7 Eivind Bakk Melhus IL 1:40:37 +35:04 18:05

H 65-

4 440 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Steinar Aasvang Wing OK 49:32   11:09
2 Tore Angell-Petersen Freidig 53:20 +3:48 12:00
3 Jon Arne Klemetsaune OL Trollelg 54:24 +4:52 12:15
4 Knut Lillealtern Freidig 55:15 +5:43 12:26
5 Øyvind Stene Asker Skiklubb 56:36 +7:04 12:44
6 Anders Waage Freidig 56:43 +7:11 12:46
7 Frode Stensrud OL Trollelg 57:08 +7:36 12:52
8 Roar Stenseth Byåsen IL 58:21 +8:49 13:08
9 Rolf Karset Steinkjer OK 1:01:54 +12:22 13:56
10 Olav Magne Svendgård OK Skøynar 1:02:04 +12:32 13:58
11 Lars Skrøvseth Wing OK 1:05:58 +16:26 14:51
12 Nils Olav Vennevik Freidig 1:07:47 +18:15 15:15
13 Egil Repvik OL Trollelg 1:13:30 +23:58 16:33
14 Sverre Kristoffersen Verdal OK 1:17:23 +27:51 17:25
15 Jacob Hygen Freidig 1:37:38 +48:06 21:59
  Svein Hove Byåsen IL diskvalifisert    
  Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF diskvalifisert    

H 70-

3 560 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øivind Magne Rogndalen Hamar OK 42:26   11:55
2 Gunnar Østerbø Freidig 43:08 +0:42 12:06
3 Leidulv Vinje Nidarøst OK 43:09 +0:43 12:07
4 Leif Røhjell Byåsen IL 44:27 +2:01 12:29
5 Øistein Åsmul OL Trollelg 48:09 +5:43 13:31
6 Magnus Landstad Freidig 50:38 +8:12 14:13
7 Lars Buttingsrud Vingelen IL 53:23 +10:57 14:59
8 Odd Musum OL Trollelg 54:17 +11:51 15:14
9 Tore Kiste Nidarøst OK 1:02:05 +19:39 17:26
10 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 1:12:05 +29:39 20:14
11 Robert Strøm Wing OK 1:23:23 +40:57 23:25
  Kjell Sølberg IL Leik diskvalifisert    

H 75-

2 550 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eigil Sørli Malvik IL 32:36   12:47
2 Anders Lauglo OL Trollelg 32:44 +0:08 12:50
3 Jardar Sandstad Selbu OK 35:16 +2:40 13:49
4 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 36:48 +4:12 14:25
5 Henry Sundsetvik OL Trollelg 40:58 +8:22 16:03
6 Arnfinn Langeland Byåsen IL 57:36 +25:00 22:35
  Per Løvaas OL Trollelg diskvalifisert    

H 80-

2 550 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Paul Forseth OL Trollelg 35:18   13:50
2 Arne Kjell Foldvik Nidarøst OK 37:18 +2:00 14:37
3 Johannes Sollid Verdal OK 44:01 +8:43 17:15
4 Gunnar Smistad OL Trollelg 48:10 +12:52 18:53

H 85-

2 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mads Berg Nord-Østerdal OK 50:10   19:40
2 Brynjulf Forseth OL Trollelg 52:01 +1:51 20:23

Direkte A lang

5 560 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tone Almås IL Leik 1:07:10   12:04
2 Geir Inge Keiserås IL Leik 1:08:38 +1:28 12:20
3 Atle Pedersen Melhus IL 1:13:05 +5:55 13:08
4 Helge Venås Flægstad Steinkjer OK 1:14:42 +7:32 13:26
5 Sigurd Helle Opedal NTNUI 1:18:00 +10:50 14:01
6 Kari Lien Johnsen NTNUI 1:18:32 +11:22 14:07
7 Geir Arnesen NOTEAM 1:18:49 +11:39 14:10
8 Elise Taylor Spets Frol IL 1:24:36 +17:26 15:12

Direkte A kort

4 440 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Ivar Skinderhaug Wing OK 54:37   12:18
2 Olav Martin Lindgaard Frol IL 55:37 +1:00 12:31
3 Per Engebakken Nord-Østerdal OK 57:11 +2:34 12:52
4 Arild Heggeset Freidig 57:32 +2:55 12:57
5 Eivind Lona Wing OK 57:37 +3:00 12:58
6 Frank Sandberg Flyfemkamp 1:01:50 +7:13 13:55
7 Ole Gunnar Sølberg IL Leik 1:09:14 +14:37 15:35
8 Ottar Ryen Os IL 1:09:46 +15:09 15:42
9 Morten Korsvoll NOTEAM 1:09:56 +15:19 15:45
10 Idunn Assev Flyfemkamp 1:13:00 +18:23 16:26
11 Bjørn Brenne OL Trollelg 1:14:03 +19:26 16:40
12 Jon Vindal Wing OK 1:14:32 +19:55 16:47
13 Beth Carlsen Freidig 1:15:00 +20:23 16:53
14 Sigrid Solheim Stjørdals-Blink Orientering 1:30:03 +35:26 20:16
15 Helge Brynestad Ringsaker OK 1:48:30 +53:53 24:26
16 Anne Lise Brenne OL Trollelg 2:08:18 +1:13:41 28:53
  Vibeke Dengerud Steinkjer OK diskvalifisert    

Direkte B

2 860 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Lundteigen Aune Byåsen IL 27:16   9:32
2 Fritjof Sandstad Frol IL 33:00 +5:44 11:32
3 Randi Wold Stavrum Frol IL 36:51 +9:35 12:53
4 Emilie Liabakk Byåsen IL 39:48 +12:32 13:54
5 Marius Walseth Malvik IL 39:57 +12:41 13:58
6 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 40:42 +13:26 14:13
7 Kristin Sølberg IL Leik 43:07 +15:51 15:04
8 Randi Haugskott Frol IL 43:16 +16:00 15:07
9 Hildegunn Prytz Djupdal Ålen IL 47:53 +20:37 16:44
10 Reidun Smaavik Freidig 52:13 +24:57 18:15
11 Mette Lyngen Frol IL 53:45 +26:29 18:47
12 Bente Horten Vingelen IL 57:06 +29:50 19:57
13 Nelly Maske Freidig 1:04:21 +37:05 22:30
14 Åse Ingvild Græe Steinkjer OK 1:56:32 +1:29:16 40:44
15 Anne-Berit Kyhring Karset Steinkjer OK 1:56:58 +1:29:42 40:53
  Aase Ranheim Ringsaker OK diskvalifisert    
  Marleen Kort Os IL diskvalifisert    
  Elisabeth Espeland Tynset IF diskvalifisert    

Direkte C

2 440 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lise Tuset Gustad OK Skøynar 35:22   14:29
  Ingrid Owren Sveine Fet OL diskvalifisert  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +