Resultater Midt-Norsk Mesterskap - Sprint 2016



Resultater Midt-Norsk Mesterskap - Sprint
Os, Hedmark - 26. august 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 440 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Idun Aaen Stjørdals-Blink Orientering 16:26   11:24
  Jonas Alstad Frol IL 12:44   8:50
  Torvin Bergh-Hansen Byåsen IL 23:39   16:25
  Ovid Bjørkeng Verdal OK 15:43   10:54
  Emma Drønnesund Emblem IL 15:00   10:25
  Erlend Grønli Freidig 17:26   12:06
  Helene Heggheim Jensen Emblem IL 19:44   13:42
  Anna Emilie Lona Wing OK 14:41   10:11
  Mia Stensland Melbye Verdal OK 33:06   22:59
  Inga Meli Røros IL 19:15   13:22
  Peder Meli Røros IL 19:21   13:26
  Nikoline Munkeby Frol IL 12:51   8:55
  Karita Møller Steinkjer OK 11:24   7:55
  Carina Narvesen Os IL 19:47   13:44
  Nora Rossvold Otterlei Byåsen IL 17:02   11:49
  Svanhild Ryen Os IL 30:17   21:01
  Astrid Schjølberg Røros IL 12:33   8:42
  Anne Eline Vehus Skjerve Verdal OK 18:15   12:40
  Ole Ulseth Sylte Freidig 15:00   10:25
  Hedda Sæbø Nidarøst OK 15:01   10:25
  Martin Sæther Levin Freidig 15:00   10:25
  Noah Tryggestad Emblem IL 16:10   11:13
  Maria sæther Verdenius Vingelen IL 15:00   10:25
  Mads Stensland Melbye Verdal OK diskvalifisert    
  Amund Ryen Os IL diskvalifisert    

D -10

1 850 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Synne Kvittum Nytrøen Tynset IF 16:03   8:40
  Aurora Oldertrøen Tynset IF 21:02   11:22
  Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 26:05   14:05
  Ine Bohnhorst Tegdan Freidig 15:17   8:15
  Lisa Sæther Verdenius Vingelen IL 17:45   9:35
  Ingrid Wollan Benum Byåsen IL 17:00   9:11
  Marie Wollan Benum Byåsen IL 15:34   8:24

D 11-12

1 770 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Spets Storhov Freidig 11:20   6:24
2 Andrea sæther Verdenius Vingelen IL 11:51 +0:31 6:41
3 Tora Kittilsen Freidig 17:02 +5:42 9:37
4 Aasne Sofie Ellevold Odal OL - Orientering 17:32 +6:12 9:54
5 Solveig Louise Nissen Freidig 18:21 +7:01 10:22
6 Maria Strømdal Wik Freidig 19:24 +8:04 10:57
7 Mathea Baglo Bjørkeng Verdal OK 19:33 +8:13 11:02
8 Ingvild Torgersen Jakobsen Molde og Omegn IF 24:24 +13:04 13:47
9 Julie Drønnesund Emblem IL 30:30 +19:10 17:13
  Una Kittilsen Freidig diskvalifisert    

D 11-12N

1 850 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrikke Baglo Bjørkeng Verdal OK 12:23   6:41
2 Sigrid Haugskott OL Trollelg 14:09 +1:46 7:38
3 Inger Siksjø Os IL 18:53 +6:30 10:12

D 13-14

2 190 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Grøtli Svergja Kvikne IL 16:27   7:30
2 Vilde Lereim Storli Freidig 16:59 +0:32 7:45
3 Mari Eidsmo Freidig 17:39 +1:12 8:03
4 Tale Tannvik Skei Freidig 18:22 +1:55 8:23
5 Frida Haugskott OL Trollelg 18:45 +2:18 8:33
6 June Munkeby Frol IL 19:07 +2:40 8:43
7 Ane Malene Kolstad Freidig 19:40 +3:13 8:58
8 Kristin Lundanes Emblem IL 21:47 +5:20 9:56
9 Linnea Munkeby Frol IL 24:13 +7:46 11:03
10 Trude Markhus Verdal OK 24:25 +7:58 11:08
11 Maren Viken Byåsen IL 26:21 +9:54 12:01
12 Serine Skogeng Reiten Emblem IL 29:41 +13:14 13:33
13 Iselina Myhr Imsland Frol IL 30:08 +13:41 13:45
14 Silje Marie Nissen Freidig 30:57 +14:30 14:07

D 13-16N

1 850 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thea Walseth Malvik IL 14:57   8:04
2 Line Tryggestad Emblem IL 24:29 +9:32 13:14

D 15-16

2 340 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 15:49   6:45
2 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 16:36 +0:47 7:05
3 Dina Reitan Freidig 16:45 +0:56 7:09
4 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 16:55 +1:06 7:13
5 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 17:57 +2:08 7:40
6 Mari Kilskar Grevskott Frol IL 18:24 +2:35 7:51
7 Jorun Bækken Os IL 18:29 +2:40 7:53
8 Rønnaug Hansæl-Nergaard Kvikne IL 18:45 +2:56 8:00
9 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 18:50 +3:01 8:02
10 Matilde Munkeby Frol IL 19:25 +3:36 8:17
11 Inga Sandvold Tynset IF 19:39 +3:50 8:23
12 Kamilla Lome Hamar OK 20:19 +4:30 8:40
13 Ragne Munkeby Frol IL 20:42 +4:53 8:50
14 Ane Marte Vatn Frol IL 21:32 +5:43 9:12
15 Sofie Hallem Verdal OK 22:39 +6:50 9:40
16 Ane Hagset Stavnesli Molde og Omegn IF 23:45 +7:56 10:08
17 Mona Ulseth Sylte Freidig 26:07 +10:18 11:09
18 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 28:05 +12:16 12:00

D 17-18

2 740 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Lome Hamar OK 14:54   5:26
2 Ragnhild Eide Byåsen IL 15:30 +0:36 5:39
3 Rikke Gjeitnes Dahle Molde og Omegn IF 16:35 +1:41 6:03
4 Vera Melkild Freidig 16:50 +1:56 6:08
5 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 17:58 +3:04 6:33
6 Marte Lien Johnsen Byåsen IL 18:43 +3:49 6:49
7 Vilde Årøen Lykke Emblem IL 18:52 +3:58 6:53
8 Guri Sandvold Tynset IF 19:37 +4:43 7:09
9 Line Sølberg OL Trollelg 20:37 +5:43 7:31
10 Martha Skogeng Reiten Emblem IL 21:51 +6:57 7:58
11 Oda Q Fossum Freidig 21:58 +7:04 8:01
12 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 23:03 +8:09 8:24
13 Hilde Moan Bjørshol Kvikne IL 25:26 +10:32 9:16
14 Andrine Viken Byåsen IL 26:32 +11:38 9:41
15 Gina Nygård Tynset IF 33:16 +18:22 12:08
  Maria Ulseth Sylte Freidig brutt    

D 19-20

3 170 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 19:58   6:17
2 Ingrid Lundanes Emblem IL 20:48 +0:50 6:33
3 Marte Hoff Hagen NTNUI 22:58 +3:00 7:14
4 Emma Arnesen Byåsen IL 23:08 +3:10 7:17
5 Åshild Kolstad Freidig 23:21 +3:23 7:21
6 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 23:25 +3:27 7:23
7 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 30:55 +10:57 9:45
8 Kristine Ausen NTNUI 33:09 +13:11 10:27

D 21-

3 270 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathilde Rundhaug Frol IL 19:49   6:03
2 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 21:26 +1:37 6:33
3 Hanne Sandstad Freidig 21:40 +1:51 6:37
4 Maren Jansson Haverstad NTNUI 22:14 +2:25 6:47
5 Julie Størmer NTNUI 22:22 +2:33 6:50
6 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 22:34 +2:45 6:54
7 Marta Ulvensøen NTNUI 23:03 +3:14 7:02
8 Gry Granstedt NTNUI 23:48 +3:59 7:16
9 Gøril Rønning Sund Frol IL 24:08 +4:19 7:22
10 Kristine Fjellanger NTNUI 24:10 +4:21 7:23
11 Kajsa Stina Sandstad NTNUI 24:51 +5:02 7:35
11 Norunn Kvistad Dengerud NTNUI 24:51 +5:02 7:35
13 Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI 24:59 +5:10 7:38
14 Maja Fjellstad Knutsen NTNUI 26:31 +6:42 8:06
15 Aurora Fossøy NTNUI 26:44 +6:55 8:10
16 Marianne Opsahl Bredesen NTNUI 27:26 +7:37 8:23
17 Solveig Blandkjenn NTNUI 27:29 +7:40 8:24
18 Marit Schmid OL Trollelg 27:47 +7:58 8:29
19 Karoline Dahl Fosby NTNUI 28:35 +8:46 8:44
20 Camilla Öhman NTNUI 28:39 +8:50 8:45
21 Kine Sofie Sandstad Frol IL 28:46 +8:57 8:47
22 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 29:50 +10:01 9:07
23 Mari jensen Aas Ås-NMBU Orientering 31:15 +11:26 9:33
24 Line Hovdenak Lyng Nidarøst OK 32:54 +13:05 10:03
25 Tina Strømdal Wik Freidig 33:07 +13:18 10:07

D 40-

2 370 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Angell-Petersen Freidig 15:38   6:35
2 Kristin Haugskott OL Trollelg 16:19 +0:41 6:53
3 Gro Sandstad Eidsmo Freidig 17:31 +1:53 7:23
4 Gøril Eide Byåsen IL 18:04 +2:26 7:37
5 Kari Solem Aune Byåsen IL 18:05 +2:27 7:37
6 Tone Almås IL Leik 18:14 +2:36 7:41
7 Torunn Spets Storhov Freidig 18:36 +2:58 7:50
8 Janita Skogeng Emblem IL 19:15 +3:37 8:07
9 Anne Mette Grøtli Nord-Østerdal OK 20:19 +4:41 8:34
10 Britt Vangen Sandvold Tynset IF 21:11 +5:33 8:56
11 Margot Bolstad Lynum Freidig 21:16 +5:38 8:58
12 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 21:20 +5:42 9:00
13 Anne Kjersti Briskerud Grue IL 21:36 +5:58 9:06
14 Kirsti Næss Olsen OL Trollelg 21:39 +6:01 9:08
15 Kari Ulseth Freidig 22:16 +6:38 9:23
16 Mari Moseid Freidig 22:45 +7:07 9:35
17 Kari Tønset Guttvik Wing OK 23:20 +7:42 9:50
18 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 23:26 +7:48 9:53
19 Monica Hægstad Stjørdals-Blink Orientering 24:03 +8:25 10:08
20 Sigrid Meli Simensen Røros IL 24:04 +8:26 10:09
21 Marianne Lykke Emblem IL 25:52 +10:14 10:54
22 Mona Lome Hamar OK 28:11 +12:33 11:53
23 Eirin Lodgaard Byåsen IL 31:35 +15:57 13:19
24 Inger Anne Ryen Wing OK 32:58 +17:20 13:54
25 Liv Tennes Wing OK 33:38 +18:00 14:11

D 50-

2 190 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rine Hanssen Byåsen IL 17:22   7:55
2 Kjersti Rønning Hamar OK 18:54 +1:32 8:37
3 Ann-Guri Jevne Hamar OK 20:18 +2:56 9:16
4 Elisabeth Sæthre Freidig 22:22 +5:00 10:12
5 Grete Berge Owren Freidig 22:27 +5:05 10:15
6 Gunhild Kvistad Steinkjer OK 22:51 +5:29 10:26
7 Kjersti Narum OL Vallset/Stange 23:10 +5:48 10:34
8 Randi Jensen Frol IL 23:19 +5:57 10:38
9 Hege Solhjem Melhuus Melhus IL 24:04 +6:42 10:59
10 Hanne-Merete Hagset Molde og Omegn IF 25:25 +8:03 11:36
11 Ingrid Lien Johnsen Byåsen IL 26:55 +9:33 12:17
12 Marit Hæreid Sandstad Frol IL 27:13 +9:51 12:25
13 Nina-Beate Liabakk Byåsen IL 27:14 +9:52 12:26
14 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 28:13 +10:51 12:53
15 Turid Arnesen Byåsen IL 28:51 +11:29 13:10
16 Anne Mette Normann Tynset IF 30:20 +12:58 13:51
17 Helen Margrethe Schjelderup Nord-Østerdal OK 30:29 +13:07 13:55
18 Helene Rusten Tynset IF 31:03 +13:41 14:10
19 Karin Galaaen Selbu OK 31:35 +14:13 14:25
20 Gunhild Bredesen Verdal OK 33:31 +16:09 15:18
21 Anne-Lise Bratsberg Wing OK 37:19 +19:57 17:02
22 Marleen Kort Stor-Elvdal SK 40:42 +23:20 18:35
23 Trine Sunnset Melhus IL 52:56 +35:34 24:10

D 60-

1 750 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helga Haverstad Lierbygda OL 13:25   7:40
2 Gerd Bjørseth Krokstadøra IL 15:14 +1:49 8:42
3 Magnhild Forseth Frol IL 15:47 +2:22 9:01
4 Eldbjørg Ryen Tynset IF 23:21 +9:56 13:20
5 Bente Grøndalen Hamar OK 25:47 +12:22 14:44
6 Anne Furuholt OL Trollelg 27:19 +13:54 15:36

D 70-

1 750 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Solveig Vingelen Vingelen IL 24:10   13:48
2 Randi Helland Wing OK 31:24 +7:14 17:56
  Kari Sollid Verdal OK diskvalifisert    

H -10

1 850 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Vebjørn Bergh-Hansen Byåsen IL 14:36   7:53
  Eivind Kjellesvig Dalløkken Os IL 24:02   12:59
  Ole Jacob Ellevold Odal OL - Orientering 13:53   7:30
  Simen Hansæl-Nergaard Kvikne IL 14:47   7:59
  Alf Petter Lynum Freidig 13:14   7:09
  Sivert Sæther Levin Freidig 15:10   8:11
  Karsten Ellevold Odal OL - Orientering diskvalifisert    
  Jørgen Moseid Ulven Freidig diskvalifisert    

H 11-12

1 770 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristoffer Strømdal Wik Freidig 10:53   6:08
2 Emil Grønli Freidig 13:58 +3:05 7:53
3 Lukas Kort Stor-Elvdal SK 13:59 +3:06 7:54
4 Magnus Alstad Frol IL 14:34 +3:41 8:13
5 Kristoffer Lerli Melhus IL 14:50 +3:57 8:22
6 Vegard Lereim Storli Freidig 15:06 +4:13 8:31
7 Truls Lunåsmo Tynset IF 16:08 +5:15 9:06
8 Jørgen Aune Byåsen IL 17:16 +6:23 9:45
8 Martin Moseid Ulven Freidig 17:16 +6:23 9:45
10 Sigurd Vatn Frol IL 21:51 +10:58 12:20
11 Kasper Lodgaard Byåsen IL 26:54 +16:01 15:11
12 Johannes Halvorsrud Melhus IL 34:17 +23:24 19:22

H 11-12N

1 850 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Holstad Freidig 14:04   7:36
2 Bennet Sauer Os IL 14:41 +0:37 7:56

H 13-14

2 370 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tobias Alstad Frol IL 13:58   5:53
2 Jacob Sæther Verdenius Vingelen IL 14:37 +0:39 6:10
3 Mikkel Holt Freidig 15:29 +1:31 6:31
4 Jørgen Schjølberg Tynset IF 16:36 +2:38 7:00
5 Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK 18:47 +4:49 7:55
6 Jostein Rø Freidig 18:55 +4:57 7:58
7 Petter Andreas Lona Wing OK 20:40 +6:42 8:43
8 Martin Wold Stavrum Frol IL 20:42 +6:44 8:44
9 Mats Lindaas Elverum OK 21:48 +7:50 9:11
10 Vegard Ulseth Sylte Freidig 22:57 +8:59 9:41
11 Einar Eide Byåsen IL 25:14 +11:16 10:38
12 Gaute Lindaas Elverum OK 28:14 +14:16 11:54
13 Peter Prytz Jensen Melhus IL 30:11 +16:13 12:44
14 Erlend Aune Byåsen IL 31:29 +17:31 13:17
15 Oskar Storler Melhus IL 32:37 +18:39 13:45
16 Espen Karlsen Melhus IL 33:13 +19:15 14:00
17 Ørjan Sæter Melhus IL 35:15 +21:17 14:52
18 Eirik Skurdal Melhus IL 38:05 +24:07 16:04
19 Joakim Solberg Qvenild Melhus IL 39:13 +25:15 16:32
20 Fredrik Møller Steinkjer OK 40:48 +26:50 17:12
21 Håkon Wærnes Øfsti Melhus IL 42:30 +28:32 17:55
22 Erik Tofte jr Melhus IL 43:10 +29:12 18:12
23 Martin Aune Melhus IL 50:25 +36:27 21:16
24 Andreas Aagensen Melhus IL 1:00:24 +46:26 25:29

H 13-16N

1 850 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sindre Tuset Steinkjer OK 12:14   6:36
2 Johan Daniel Holm Undhjem Steinkjer OK 16:16 +4:02 8:47
3 Markus Narvesen Os IL 17:23 +5:09 9:23

H 15-16

2 740 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 14:34   5:18
2 Even Lindaas Vang OL 14:40 +0:06 5:21
3 Vegard Kittilsen Freidig 15:04 +0:30 5:29
4 Elias Øhman Gjø-Vard OL 15:32 +0:58 5:40
5 Kristian Fredrik Lynum Freidig 15:36 +1:02 5:41
6 Lars Sandstad Freidig 16:07 +1:33 5:52
7 Simen Spets Storhov Freidig 16:13 +1:39 5:55
8 Mats Eidsmo Freidig 16:23 +1:49 5:58
9 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 16:28 +1:54 6:00
9 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 16:28 +1:54 6:00
11 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 16:29 +1:55 6:00
12 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 16:35 +2:01 6:03
13 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 16:48 +2:14 6:07
14 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 17:03 +2:29 6:13
15 Marius Møller Steinkjer OK 17:11 +2:37 6:16
16 Are Lodgaard Byåsen IL 17:39 +3:05 6:26
17 Håkon Holstad Freidig 18:19 +3:45 6:41
18 Matias Nissen Freidig 18:24 +3:50 6:42
19 Jonas Grønli Freidig 18:40 +4:06 6:48
20 Tore Markhus Verdal OK 18:55 +4:21 6:54
21 Asgeir Espeland Tynset IF 18:59 +4:25 6:55
22 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 19:06 +4:32 6:58
23 Alf Briskerud Hasselvold Grue IL 19:53 +5:19 7:15
24 Jonas Vindal Wing OK 21:54 +7:20 7:59
25 Yngve Aaen Stjørdals-Blink Orientering 22:27 +7:53 8:11
26 Kenneth Kjelaas Malvik IL 24:38 +10:04 8:59
27 Sander Sandmo Melhus IL 26:11 +11:37 9:33
28 Martin Selmer Freidig 32:38 +18:04 11:54
29 Kasper Ramlo Os IL 33:24 +18:50 12:11

H 17-18

3 170 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Eidsmo Freidig 17:46   5:36
2 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 18:33 +0:47 5:51
3 Anders Haugskott OL Trollelg 18:55 +1:09 5:58
4 Oskar Spets Storhov Freidig 19:00 +1:14 5:59
5 Jonas Unsgård IL Leik 19:05 +1:19 6:01
6 Mathias Hermstad Freidig 19:12 +1:26 6:03
7 Oscar Lyngen Frol IL 20:26 +2:40 6:26
8 Mathias Vindal Freidig 20:37 +2:51 6:30
9 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 22:26 +4:40 7:04
  Ole Wanvik Haugen Freidig diskvalifisert    

H 19-20

3 270 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 16:59   5:11
2 Stian Sundsvik Frol IL 17:13 +0:14 5:15
3 Elias T. Mølnvik Fossum IF 17:30 +0:31 5:21
4 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 17:41 +0:42 5:24
5 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 17:46 +0:47 5:25
6 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 18:09 +1:10 5:33
7 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 18:24 +1:25 5:37
8 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 22:54 +5:55 7:00
9 Endre Aaen Ås-NMBU Orientering 23:42 +6:43 7:14
10 Are Årøen Lykke Emblem IL 26:06 +9:07 7:58
11 Nils Ola Kvam Freidig 27:22 +10:23 8:22

H 21-

3 790 m, 47 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ivar Lundanes Emblem IL 18:41   4:55
2 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 18:42 +0:01 4:56
3 Yngve Skogstad Frol IL 19:30 +0:49 5:08
4 Jo Forseth Indgaard Frol IL 19:39 +0:58 5:11
5 Martin Vister Frol IL 19:47 +1:06 5:13
6 Isak Bergset NTNUI 19:49 +1:08 5:13
7 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 19:55 +1:14 5:15
8 Raffael Huber Göteborg Majorna OK 20:04 +1:23 5:17
9 Simen Aamodt NTNUI 20:14 +1:33 5:20
10 Andreas Sølberg OL Trollelg 20:34 +1:53 5:25
11 Magne Jutulstad NTNUI 20:48 +2:07 5:29
12 Jonas Klausen Espedal NTNUI 21:02 +2:21 5:32
13 Anders Felde Olaussen Halden SK 21:13 +2:32 5:35
14 Per Melander Often NTNUI 21:16 +2:35 5:36
15 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 21:24 +2:43 5:38
16 Sindre Johannessen Freidig 21:30 +2:49 5:40
17 Mikkel Sørensen NTNUI 21:36 +2:55 5:41
18 Gustav Fiskum NTNUI 22:10 +3:29 5:50
19 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 22:22 +3:41 5:54
20 Terje Maroni Byåsen IL 23:33 +4:52 6:12
21 Carl Petter Lyngen Frol IL 23:58 +5:17 6:19
22 Eirik Aal NTNUI 24:06 +5:25 6:21
23 Jørgen Fiskum Frol IL 24:25 +5:44 6:26
24 Roar Skulbørstad OL Trollelg 24:28 +5:47 6:27
25 Niklas Profors NTNUI 24:57 +6:16 6:34
26 Ola Keiserås IL Leik 25:04 +6:23 6:36
26 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 25:04 +6:23 6:36
28 Markus Glad Nydalens SK 25:07 +6:26 6:37
29 Mattis Holt Freidig 25:12 +6:31 6:38
30 Kristoffer Nesland NTNUI 25:23 +6:42 6:41
31 Anders Skjeset Vang OL 25:44 +7:03 6:47
32 Harald Kalager NTNUI 25:59 +7:18 6:51
33 Tommy Schmid OL Trollelg 26:37 +7:56 7:01
34 Lars Owren Freidig 26:48 +8:07 7:04
35 Vegard Line NTNUI 27:32 +8:51 7:15
36 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 27:37 +8:56 7:17
37 Asle Heide Vaskinn Melhus IL 27:54 +9:13 7:21
38 Kristian Stensrud OL Trollelg 28:10 +9:29 7:25
39 Jacob Berg Lofthus NTNUI 28:49 +10:08 7:36
40 Marius Øie Løten o-lag 29:11 +10:30 7:42
41 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 32:14 +13:33 8:30
42 Joar Dørum Kleiva Elverum OK 33:25 +14:44 8:49
43 Espen Stornes NTNUI 33:46 +15:05 8:54
44 Stian Lundteppen Elverum OK 36:47 +18:06 9:42
45 Torbjørn Dalløkken IL GeoForm 43:53 +25:12 11:34
  Simen Eid Nielsen NTNUI diskvalifisert    
  Adrian Opheim NTNUI diskvalifisert    

H 40-

3 170 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tomas Eidsmo Freidig 18:41   5:53
2 Jørgen Tegdan OL Trollelg 18:56 +0:15 5:58
3 Bjørnar Lynum Freidig 20:19 +1:38 6:24
4 Pål Kittilsen Freidig 20:40 +1:59 6:31
5 Vegard Grønli Freidig 21:25 +2:44 6:45
6 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 21:31 +2:50 6:47
7 Torger Høsøien Tynset IF 21:52 +3:11 6:53
8 Kurt Ove Melbye Verdal OK 21:53 +3:12 6:54
9 Torgeir Aune Byåsen IL 22:08 +3:27 6:58
10 Christer Jensen Emblem IL 24:41 +6:00 7:47
11 Jan Jacob Verdenius Vingelen IL 24:42 +6:01 7:47
12 Jon Holstad Freidig 24:45 +6:04 7:48
13 Roar Reiten Emblem IL 25:07 +6:26 7:55
14 Robert Otterlei Byåsen IL 25:50 +7:09 8:08
15 Lars Erik Strømsnes Malvik IL 25:56 +7:15 8:10
16 Vegard Hansen OL Trollelg 26:30 +7:49 8:21
17 Bård Øyvind Solberg Stjørdals-Blink Orientering 27:02 +8:21 8:31
18 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 27:07 +8:26 8:33
19 Jan Hage IL Leik 27:12 +8:31 8:34
20 Atle Pedersen Melhus IL 27:37 +8:56 8:42
21 Jens Kjetil Mehammer Wing OK 29:27 +10:46 9:17
22 Eivind Lona Wing OK 29:28 +10:47 9:17
23 Stig Dahle Molde og Omegn IF 29:54 +11:13 9:25
24 Gerard Kort Stor-Elvdal SK 30:11 +11:30 9:31
25 Morten Løberg OK Fjell 31:01 +12:20 9:47
26 Kyrre Kraft Stjørdals-Blink Orientering 31:15 +12:34 9:51
27 Harald Storrønning Byåsen IL 31:22 +12:41 9:53
28 Arild Heggeset Freidig 32:37 +13:56 10:17
29 Kjell Rune Logan-Halvorsrud Melhus IL 33:49 +15:08 10:40
30 Kåre Martin Ellevold Odal OL - Orientering 34:22 +15:41 10:50
31 Frank Drønnesund Emblem IL 50:39 +31:58 15:58

H 50-

2 740 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Atle Dengerud Steinkjer OK 15:08   5:31
2 Jens Even Storhov Freidig 15:13 +0:05 5:33
3 Vidar Skjerve Verdal OK 16:59 +1:51 6:11
4 Harald Svergja Nord-Østerdal OK 17:17 +2:09 6:18
5 Svein Erik Bratsberg Wing OK 17:37 +2:29 6:25
6 Frode Haugskott OL Trollelg 17:42 +2:34 6:27
7 Stein Ivar Foss Melhus IL 18:19 +3:11 6:41
8 Dag Stenersen Nidarøst OK 18:39 +3:31 6:48
9 Arne Grevskott Frol IL 19:01 +3:53 6:56
10 Frode Sjøvold Røros IL 19:29 +4:21 7:06
11 Terje Schjølberg Røros IL 19:53 +4:45 7:15
12 Petter Gullikstad Røros IL 20:25 +5:17 7:27
12 Haakon Arnesen Byåsen IL 20:25 +5:17 7:27
14 Andreas Huber Hamar OK 20:36 +5:28 7:31
15 Stein Markhus Verdal OK 21:03 +5:55 7:40
16 Stein Arne Negård Vang OL 21:30 +6:22 7:50
17 Ingemar Jansson Haverstad Lierbygda OL 21:31 +6:23 7:51
18 Arild Vassenden Frol IL 21:34 +6:26 7:52
19 Stig Bratsberg Molde og Omegn IF 21:56 +6:48 8:00
19 Pål Wærum Steinkjer OK 21:56 +6:48 8:00
21 Jon Vindal Wing OK 21:59 +6:51 8:01
22 Tor Ove Hallem Verdal OK 22:05 +6:57 8:03
23 Øystein Wiggen Byåsen IL 22:06 +6:58 8:03
24 Geir Arne Lodgaard Byåsen IL 22:14 +7:06 8:06
25 Reidar Selmer Freidig 22:16 +7:08 8:07
26 Geir Paulsen OL Trollelg 22:48 +7:40 8:19
27 Arne Arnesen Hamar OK 22:57 +7:49 8:22
28 Bjørn P. Løvås Nidarøst OK 23:16 +8:08 8:29
29 John Lerli Melhus IL 24:17 +9:09 8:51
30 Svein Thorsberg Grue IL 24:30 +9:22 8:56
31 Helge Brynestad Ringsaker OK 25:03 +9:55 9:08
32 Olav M. Indgaard Frol IL 25:24 +10:16 9:16
33 Torbjørn Sirum Frol IL 26:18 +11:10 9:35
34 Harald Østbye Elverum OK 28:37 +13:29 10:26
35 Bjørn Erik Johnsen Byåsen IL 29:23 +14:15 10:43
36 Knut Andersen Løten o-lag 41:21 +26:13 15:05
  Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering diskvalifisert    

H 60-

2 370 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rolf Wærnes Orkanger IF 17:00   7:10
2 Knut Skjeset Vang OL 18:01 +1:01 7:36
3 Terje Hansen Vingelen IL 18:20 +1:20 7:44
4 Kjell Maroni Byåsen IL 19:07 +2:07 8:03
5 Magnar Often Tynset IF 19:19 +2:19 8:09
6 Asmund Pedersen Alvdal IL 19:44 +2:44 8:19
7 Anders Waage Freidig 20:59 +3:59 8:51
8 Geir Nilsen Emblem IL 21:41 +4:41 9:08
9 Erik Grøndalen Hamar OK 21:49 +4:49 9:12
10 Harald Bakken Frol IL 22:20 +5:20 9:25
11 Audun Årøen Emblem IL 22:57 +5:57 9:41
12 Svein Endre Hove Byåsen IL 23:49 +6:49 10:02
13 Steinar Aasvang Wing OK 24:29 +7:29 10:19
14 Tor Trøan Hadeland OL 25:52 +8:52 10:54
15 Fritjof Sandstad Frol IL 25:57 +8:57 10:56
16 Nils Olav Vennevik Freidig 26:37 +9:37 11:13
17 Asgeir Brustad Verdal OK 27:12 +10:12 11:28
18 Eivind Bakk Melhus IL 27:32 +10:32 11:37
19 Jon Arne Klemetsaune OL Trollelg 27:41 +10:41 11:40
20 Frank Bjarkø Wing OK 27:45 +10:45 11:42
21 Otto Engebakken Vingelen IL 28:29 +11:29 12:01
22 Terje Malm Hamar OK 29:48 +12:48 12:34
23 Bjørn Jakobsen Molde og Omegn IF 30:19 +13:19 12:47
24 Edgar Furuholt OL Trollelg 32:05 +15:05 13:32

H 70-

1 860 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Kristian Steinbekken Odal OL - Orientering 13:44   7:23
2 Leidulv Vinje Nidarøst OK 14:13 +0:29 7:38
3 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 15:52 +2:08 8:31
4 Olav Høiås Vang OL 16:19 +2:35 8:46
5 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 16:28 +2:44 8:51
6 Pål Skyberg Nidarøst OK 16:44 +3:00 8:59
7 Rolf Karset Steinkjer OK 16:58 +3:14 9:07
8 Leif Røhjell Byåsen IL 17:42 +3:58 9:30
9 Magnus Landstad Freidig 18:43 +4:59 10:03
10 Knut Skjesol Wing OK 18:49 +5:05 10:06
11 Øistein Åsmul OL Trollelg 18:50 +5:06 10:07
12 Robert Strøm Wing OK 18:54 +5:10 10:09
13 Eigil Sørli Malvik IL 19:02 +5:18 10:13
14 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 19:18 +5:34 10:22
15 Leif Engen Nidarøst OK 19:21 +5:37 10:24
16 Tore Brurok Nidarøst OK 19:45 +6:01 10:37
17 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 20:04 +6:20 10:47
18 Tore Kiste Nidarøst OK 21:06 +7:22 11:20
19 Jardar Sandstad Selbu OK 22:33 +8:49 12:07
20 Lars Buttingsrud Vingelen IL 24:29 +10:45 13:09
21 Arne Sæterhaug Byåsen IL 24:51 +11:07 13:21
22 Egil Repvik OL Trollelg 25:11 +11:27 13:32
23 Reidar Mylius Ålen IL 25:21 +11:37 13:37
24 Finn Bjørgum Nidarøst OK 26:00 +12:16 13:58
25 Oddvar Erlien Vingelen IL 27:01 +13:17 14:31
25 Kåre Østgård OL Vallset/Stange 27:01 +13:17 14:31

H 80-

1 860 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johannes Sollid Verdal OK 27:29   14:46
  Paul Forseth OL Trollelg diskvalifisert    

Direkte B

2 190 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sebastian Kvithammer Wing OK 14:00   6:23
2 Petter Lyng Nidarøst OK 23:52 +9:52 10:53
3 Lene M. Sætaberget Lundersæter 24:05 +10:05 10:59
4 Ingeborg Gurine Kraft Stjørdals-Blink Orientering 24:19 +10:19 11:06
5 Kristian Narum OL Vallset/Stange 25:47 +11:47 11:46
6 Heidi M. Midtun Freidig 26:40 +12:40 12:10
7 Mai Iren Almås IL Leik 27:23 +13:23 12:30
8 Marius Walseth Malvik IL 29:32 +15:32 13:29
9 Sondre Østbye Elverum OK 29:47 +15:47 13:35
10 Erik Sæbø Nidarøst OK 30:27 +16:27 13:54
11 Gunn-Marit Wanvik Selbu OK 30:31 +16:31 13:56
12 Kjetil Thoresen Tynset IF 33:57 +19:57 15:30
13 Tor Petter Lunåsmo Tynset IF 34:11 +20:11 15:36
14 Aase Ranheim Ringsaker OK 37:59 +23:59 17:20
15 May-Britt Drønnesund Emblem IL 40:20 +26:20 18:25
16 Elisabeth Espeland Tynset IF 43:08 +29:08 19:41
17 Liv Gystad Freidig 45:18 +31:18 20:41
18 Kjersti Selmer Freidig 45:54 +31:54 20:57
  Gro Ellegaard Vang OL diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +