---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Nattsvermeren 2014



Resultater Orientering Nattsvermeren
Fredrikstad, Østfold - 4. april 2014

D 15-16

3 810 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 38:48   10:11
1 Kristin Ottesen Fredrikstad SK 38:48   10:11
3 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 38:55 +0:07 10:12
4 Alma Haugen Kvisgaard Fredrikstad SK 39:22 +0:34 10:19
5 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 46:34 +7:46 12:13
  Silje Moe Fredrikstad SK diskvalifisert    

 

D 17-18

5 700 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marie Olaussen Fredrikstad SK 52:00   9:07
2 Gina Granstedt Halden SK 52:07 +0:07 9:08
3 Astrid Fiskum IL Tyrving 53:46 +1:46 9:25
4 Anneli Grindstad Halden SK 55:50 +3:50 9:47
5 Kristin Brekke Lillomarka OL 59:21 +7:21 10:24
6 Ingvild Torgersen Halden SK 59:27 +7:27 10:25
7 Nina Asheim Birkeland Halden SK 1:04:39 +12:39 11:20
8 Siri Grandal IL Tyrving 1:10:55 +18:55 12:26
9 Ida Feiring Haltia IL Tyrving 1:13:36 +21:36 12:54
10 Maren Roll Paulsen Fredrikstad SK 1:13:39 +21:39 12:55
  Ingrid Nytun Nergård Nittedal OL diskvalifisert    
  Benedicte Pedersen Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Ingvild Wang Lillomarka OL ikke startet    

 

D 19-20

5 700 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sigrid Alexandersen Fredrikstad SK 51:15   8:59
2 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:04:28 +13:13 11:18
3 Siri Kollerud Lillomarka OL 1:04:33 +13:18 11:19

 

D 21-

5 700 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 51:11   8:58
2 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 52:15 +1:04 9:10
3 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 53:32 +2:21 9:23
4 Guro Vassend Fossum IF 53:33 +2:22 9:23
5 Malin Jakobsson Nydalens SK 56:12 +5:01 9:51
6 Sofie Aarnes Nydalens SK 58:44 +7:33 10:18
7 Ida Katrine Børstad Thoresen NTNUI 1:08:18 +17:07 11:58
  Hanne-Cecilie Unger Strand Lillomarka OL diskvalifisert    
  Jennie Andersson Halden SK ikke startet    

 

D 35-

3 810 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 38:57   10:13

 

D 45-

3 810 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne Marie Solheim Haugerud Indre Østfold OK 41:09   10:48
2 Hanne Lerche Raadal Halden SK 47:25 +6:16 12:26
3 Mari Hernandez OL Toten-Troll 57:40 +16:31 15:08

 

H 15-16

3 810 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 28:37   7:30
2 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 28:45 +0:08 7:32
3 August Asheim Birkeland Halden SK 28:48 +0:11 7:33
4 Jørgen Vister Indre Østfold OK 31:32 +2:55 8:16
5 Olav Schmitt Gran Halden SK 38:12 +9:35 10:01
6 Martin Nordvi Grue IL 43:43 +15:06 11:28
7 Haakon Johannesen Indre Østfold OK 1:06:23 +37:46 17:25
  Benjamin Aasen Sarpsborg OL diskvalifisert    
  Erlend Brendstuen Halden SK diskvalifisert    

 

H 17-18

5 700 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Peter Nordbrøden Halden SK 43:36   7:38
2 Elias Wiklund Nydalens SK 43:38 +0:02 7:39
3 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 43:39 +0:03 7:39
4 Are Wigaard Oppsal Orientering 46:52 +3:16 8:13
5 Asgeir W. Ristesund Fredrikstad SK 47:39 +4:03 8:21
6 Lasse Simonsen Fredrikstad SK 53:54 +10:18 9:27
  Sigurd Melsom Fossum IF diskvalifisert    

 

H 19-20

8 870 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:00:41   6:50
2 Markus Holter Halden SK 1:01:24 +0:43 6:55
3 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:07:24 +6:43 7:35
4 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 1:12:02 +11:21 8:07

 

H 21-

8 870 m, 45 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Nordberg Nydalens SK 1:00:40   6:50
1 Øystein Pettersen Nydalens SK 1:00:40   6:50
3 Håvard Lucasen Vaajakosken Terä 1:00:43 +0:03 6:50
4 Lars-Christian Unger Nydalens SK 1:00:45 +0:05 6:50
5 Steinar Kollerud Lillomarka OL 1:00:48 +0:08 6:51
6 Anders Tiltnes IL Tyrving 1:00:51 +0:11 6:51
7 Jostein Nørbech Nydalens SK 1:00:53 +0:13 6:51
8 Hans Petter Mathisen NTNUI 1:01:33 +0:53 6:56
9 Øystein Sørensen Nydalens SK 1:01:40 +1:00 6:57
10 Martin Vister Järla Orientering 1:02:55 +2:15 7:05
11 Bojan Blumenstein Halden SK 1:02:57 +2:17 7:05
12 Mattias Karlsson Halden SK 1:03:19 +2:39 7:08
13 Espen Fiskum Halden SK 1:03:21 +2:41 7:08
14 Fredrik Eliasson Halden SK 1:03:25 +2:45 7:08
15 Erik Axelsson Halden SK 1:03:40 +3:00 7:10
16 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 1:04:31 +3:51 7:16
17 Stian Bergersen IL Tyrving 1:07:36 +6:56 7:37
18 Eirik Jansson Haverstad Ås-NMBU Orientering 1:07:55 +7:15 7:39
19 Torben Christian Wendler Raumar Orientering 1:08:03 +7:23 7:40
20 Dag Aalvik Lillomarka OL 1:08:13 +7:33 7:41
21 Eirik Rustad Raumar Orientering 1:08:23 +7:43 7:42
22 Emil Ahlbäck Fossum IF 1:08:39 +7:59 7:44
23 Daniel Blom Nydalens SK 1:10:45 +10:05 7:58
24 Tore Sandvik Halden SK 1:10:56 +10:16 7:59
25 Matthew Speake Lillomarka OL 1:10:58 +10:18 8:00
26 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 1:11:00 +10:20 8:00
27 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 1:11:50 +11:10 8:05
28 Morten Taraldsten Brunes Nydalens SK 1:11:59 +11:19 8:06
29 Jostein Andersen Nydalens SK 1:14:10 +13:30 8:21
30 Anders B. Øksenholt Nydalens SK 1:15:59 +15:19 8:33
31 Thor Mella Østmarka OK 1:16:06 +15:26 8:34
32 Espen Danevad Fredrikstad SK 1:16:19 +15:39 8:36
33 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 1:17:25 +16:45 8:43
34 Halvor Saunes Nydalens SK 1:18:14 +17:34 8:49
35 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 1:25:39 +24:59 9:39
36 Anders Vister Raumar Orientering 1:26:02 +25:22 9:41
37 Øystein Rodem Nydalens SK 1:38:16 +37:36 11:04
  Vidar Benjaminsen Lillomarka OL diskvalifisert    
  Håvard Haga Raumar Orientering diskvalifisert    
  Petter Kaarby Nydalens SK diskvalifisert    
  Øyvind Lund Raumar Orientering diskvalifisert    
  Jim Øystein Nybråten IL Tyrving diskvalifisert    
  Jon Pedersen Halden SK diskvalifisert    
  Sigurd Stenvik Lillomarka OL diskvalifisert    
  Ragnar Tonjer Nydalens SK diskvalifisert    
  Sondre Sande Gullord NTNUI ikke startet    
  Stian Jensen Hamar OK ikke startet    
  Vegard Brun Saga IL Tyrving ikke startet    

 

H 35-

5 700 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Erik Glomsrud Indre Østfold OK 46:52   8:13
2 Jo Inge Fjellstad Ås-NMBU Orientering 47:35 +0:43 8:20
3 Magnus Nordbrøden Halden SK 53:25 +6:33 9:22
4 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 53:30 +6:38 9:23
5 Øyvind Løken OK Moss 53:50 +6:58 9:26
6 Asgeir Lium Fet OL 58:58 +12:06 10:20
7 Audun Bjerknes Måren OK 1:00:47 +13:55 10:39
8 Pål Angvoll Fredrikstad SK 1:04:47 +17:55 11:21
9 Kenneth Viken Tverlandet IL 1:05:10 +18:18 11:25
10 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1:07:53 +21:01 11:54
11 Kyrre Gran Fet OL 1:13:25 +26:33 12:52
  Kjartan Hauger Oppsal Orientering ikke startet    

 

H 45-

5 700 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jan Granstedt Halden SK 46:47   8:12
2 Kjetil Karlsen OK Moss 52:15 +5:28 9:10
3 Henning Martinsen Fredrikstad SK 52:17 +5:30 9:10
4 Trond Lund IL Tyrving 53:34 +6:47 9:23
5 Stein Blomseth Lillomarka OL 53:41 +6:54 9:25
6 Øystein Kildahl Østmarka OK 53:57 +7:10 9:27
7 Jo Wiklund Nydalens SK 54:09 +7:22 9:30
8 Hallvard Koren OK Moss 55:39 +8:52 9:45
9 Bjørn Henning Grandal IL Tyrving 1:04:38 +17:51 11:20
10 Sven Simonsen Fredrikstad SK 1:08:22 +21:35 11:59
11 Stein Arne Negård Vang OL 1:09:24 +22:37 12:10
12 Dag Haugland Østmarka OK 1:13:14 +26:27 12:50
13 Jon Ivar Juvik Lillomarka OL 1:15:00 +28:13 13:09
14 Bjørn Tore Thoresen Sarpsborg OL 1:20:45 +33:58 14:10
  Bjørn Axel Gran Halden SK diskvalifisert    
  Arnfinn Moe Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Rune Teigland Østmarka OK diskvalifisert    

 

H 55-

3 810 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL 34:13   8:58
2 Jan Bjerketvedt OK Moss 39:04 +4:51 10:15
3 Ove Martinsen Hauketo IF 39:30 +5:17 10:22
4 Karl Aasmund Erøy OK Moss 41:01 +6:48 10:45
5 Ivar Maalen Ås-NMBU Orientering 41:02 +6:49 10:46
6 Kjell Magne Nordvi Grue IL 41:08 +6:55 10:47
7 Jørn Nordbrøden Halden SK 44:12 +9:59 11:36
8 Hallvard Fjær Lillomarka OL 52:06 +17:53 13:40
9 Claes-H. Unger Lillomarka OL 52:07 +17:54 13:40
10 Herman Bakke Løten o-lag 1:11:17 +37:04 18:42

 

H 65-

3 810 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Tom Wahlgren Sarpsborg OL 1:25:30   22:26
  Per Anders Flesjø OK Moss ikke startet    

 

D13-14 par

3 040 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 31:29   10:21
2 Marie Helene Hansen Sarpsborg OL 33:36 +2:07 11:03
3 Emma Danevad Fredrikstad SK 40:18 +8:49 13:15
4 Kaisa Antonsen Fredrikstad SK 40:24 +8:55 13:17

 

H13-14 par

3 040 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 32:53   10:49
2 Niels Christian Hellerud Halden SK 40:05 +7:12 13:11
3 Bendik Eliassen Fredrikstad SK 40:06 +7:13 13:11
4 Runar Saur Modahl Fredrikstad SK 50:40 +17:47 16:40
4 Sondre Ottesen Fredrikstad SK 50:40 +17:47 16:40


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +