Resultater Nittedalsløpet 2016



Resultater Nittedalsløpet
Nittedal, Akershus - 5. juni 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 480 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Iver Aarseth Nydalens SK 23:28   15:51
  Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 12:49   8:39
  Olaf Blom-Hagen Fossum IF 16:28   11:07
  Sondre Brantsberg Nittedal OL 18:54   12:46
  Lars Flaskerud OL Toten-Troll 26:49   18:07
  Soveig Færden Kolbotn og Skimt OL 36:45   24:49
  Jonas Hirsch Bækkelagets SK 31:33   21:19
  Håkon Fenne Ingjerd Bækkelagets SK 31:53   21:32
  Mari Kalleson Oppsal Orientering 15:41   10:35
  Magnus Friedhelm Klaveness Måren OK 22:33   15:14
  Natalie Kollerud Lillomarka OL 23:53   16:08
  Eirin Kolshus Oppsal Orientering 32:53   22:13
  Emil Ladehoff Nittedal OL 22:46   15:22
  Jacob Finstad Land IL Tyrving 16:30   11:08
  August Lea Kabbe Nydalens SK 20:20   13:44
  Hermine Dirro Odden Måren OK 1:05:07   43:59
  Isolde Odden Måren OK 1:05:40   44:22
  Santi Rosenvold Østmarka OK 20:51   14:05
  Amund Saugestad Nydalens SK 33:28   22:36
  Henrik Elias Sebjørnsen Fossum IF 13:13   8:55
  Eline Skaar Nittedal OL 33:48   22:50
  Ingrid Skaar Nittedal OL 32:34   22:00
  Miller Steen Nittedal OL 20:11   13:38
  Ask Felland Sætnan Fossum IF 13:37   9:12
  Storm Kristoffer Veitsle Nittedal OL 19:11   12:57
  Eivind Vågsnes Oppsal Orientering 22:00   14:51

D -10

2 010 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Guro Brænden Lillomarka OL 50:13   24:59
  Erika A. Gjedebo Oppsal Orientering 33:50   16:49
  Martine Arntzen Haug Østmarka OK 28:18   14:04
  Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 41:50   20:48
  Ellen Margrete Stubban Hygen Østmarka OK 44:30   22:08
  Pernille Nor-Woll Østmarka OK 38:02   18:55
  Fanny Staff Valstad Nittedal OL 55:10   27:26
  Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 21:03   10:28
  Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 30:18   15:04

D 11-12

2 550 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Spets Storhov Freidig 21:21   8:22
2 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 25:25 +4:04 9:58
3 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 26:37 +5:16 10:26
4 Mari Aarseth Nydalens SK 27:44 +6:23 10:52
5 Signe Holo Fossum IF 33:45 +12:24 13:14
6 Heidi Kristina Sebjørnsen Fossum IF 33:51 +12:30 13:16
7 Nora Christine Hansen Røyken OL 36:15 +14:54 14:12
8 Marie Saugestad Nydalens SK 36:51 +15:30 14:27
9 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 38:12 +16:51 14:58
10 Sigrid Nermoen Østmarka OK 38:18 +16:57 15:01
11 Sara Martini Asker Skiklubb 41:24 +20:03 16:14
12 Ingvild Berner Myhre Fossum IF 42:04 +20:43 16:29
13 Penelope Lea Nydalens SK 42:54 +21:33 16:49
14 Nora Sørberg Raumar Orientering 42:57 +21:36 16:50
15 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 44:24 +23:03 17:24
16 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 46:29 +25:08 18:13
17 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 56:25 +35:04 22:07

D 11-12N

1 980 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Line Hetle Wasberg Oppsal Orientering 45:06   22:46
2 Annika Jarstadmarken Price Østmarka OK 45:25 +0:19 22:56
3 Nene Mariama Holt Diallo Østmarka OK 45:30 +0:24 22:58

D 13-14

4 100 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 41:24   10:05
2 Oda Scheele Nydalens SK 41:59 +0:35 10:14
3 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 47:31 +6:07 11:35
4 Ingrid Marie Stubban Hygen Østmarka OK 47:39 +6:15 11:37
5 Ina Martini Asker Skiklubb 48:36 +7:12 11:51
6 Ea Lunøe Nydalens SK 49:11 +7:47 11:59
7 Malene Jebsen Heming Orientering 51:09 +9:45 12:28
8 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 51:24 +10:00 12:32
9 Amélie Aamodt Oppsal Orientering 51:40 +10:16 12:36
10 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 52:56 +11:32 12:54
11 Tina Kalleson Oppsal Orientering 55:12 +13:48 13:27
12 Pia Young Vik Nydalens SK 58:25 +17:01 14:14
13 Noor Dirro-Helu Måren OK 1:01:53 +20:29 15:05
14 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 1:03:12 +21:48 15:24
15 Ida Solli Mo OK 1:05:02 +23:38 15:51
16 Ella Berstad Heming Orientering 1:07:37 +26:13 16:29
17 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 1:17:23 +35:59 18:52
18 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 1:24:28 +43:04 20:36
19 Ida Marie Flågen Heming Orientering 1:31:11 +49:47 22:14
20 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 1:39:31 +58:07 24:16

D 13-16C

2 910 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sofie Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 40:41   13:58
2 Ida Kristine Nordvik Asker Skiklubb 49:24 +8:43 16:58
3 Guro Hjerpaasen Asker Skiklubb 1:02:25 +21:44 21:26

D 13-16N

2 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Hetle Wasberg Oppsal Orientering 44:46   17:33
2 Andrea H. Rogndokken Fet OL 46:27 +1:41 18:12

D 15-16

4 580 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åsne Holo Fossum IF 46:07   10:04
2 Jenny Baklid Konnerud IL 46:15 +0:08 10:05
3 Malin Hauge Hisøy OK 47:09 +1:02 10:17
4 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 50:11 +4:04 10:57
5 Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering 50:53 +4:46 11:06
6 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 54:14 +8:07 11:50
7 Maren Norderud IL Tyrving 55:10 +9:03 12:02
8 Tonje Rognerud Bøe Fossum IF 55:17 +9:10 12:04
9 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 55:28 +9:21 12:06
10 Ragne Wiklund Nydalens SK 56:11 +10:04 12:16
11 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 56:22 +10:15 12:18
12 Linda Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 57:22 +11:15 12:31
13 Linn Mei Waaler Måren OK 57:30 +11:23 12:33
14 Oda Marie Colquhoun Lillomarka OL 59:17 +13:10 12:56
15 Thea Charlotte Hansen Asker Skiklubb 59:25 +13:18 12:58
16 Maria Rørvik Haver Lillomarka OL 1:02:05 +15:58 13:33
17 Karianne Olsvik Dengerud Nydalens SK 1:02:17 +16:10 13:35
18 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1:09:15 +23:08 15:07
19 Karen Hoel Jomaas Fossum IF 1:11:08 +25:01 15:31
20 Ingrid Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:15:23 +29:16 16:27
21 Inger Marie Rødnes Oppsal Orientering 1:15:40 +29:33 16:31
22 Ragne Norrud Fossum IF 1:17:14 +31:07 16:51
23 Ingrid Madslien Nydalens SK 1:18:48 +32:41 17:12
24 Carmen Dirro Måren OK 1:21:29 +35:22 17:47
25 Hedda Skatvedt Raumar Orientering 1:27:32 +41:25 19:06
  Ingrid Hasaas Fossum IF diskvalifisert    
  Pernille Katla Fossum IF diskvalifisert    

D 15-16B

4 470 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingvild Pedersen Bergan Asker Skiklubb 1:22:49   18:31

D 17-A kort

3 660 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christine Williksen Høiland Fossum IF 43:53   11:59
2 Karoline Andersen Asker Skiklubb 45:16 +1:23 12:22
3 Heidi Østli Raumar Orientering 48:58 +5:05 13:22
4 Elin Kalleson Oppsal Orientering 55:28 +11:35 15:09
5 Elise Ullern IL Tyrving 1:00:34 +16:41 16:32
6 Solveig Bergan Nydalens SK 1:09:18 +25:25 18:56
  Ingrid Bredalen Lillomarka OL diskvalifisert    
  Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering diskvalifisert    

D 17-B

4 470 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Jarstadmarken Østmarka OK 1:10:18   15:43
2 Lenka Westin Porsgrunn OL 1:10:47 +0:29 15:50
3 Marte Bjørke Sollien OL Toten-Troll 1:20:09 +9:51 17:55
4 Gunhild Myhr Asker Skiklubb 1:23:03 +12:45 18:34
5 Ingrid Nermoen Østmarka OK 1:28:45 +18:27 19:51
6 Ida Brænden Raumar Orientering 1:29:09 +18:51 19:56
7 Cecilie Wærp Hauge Nydalens SK 1:35:37 +25:19 21:23
8 Ingvild Holt Diallo Østmarka OK 1:42:09 +31:51 22:51
9 Sølvi Skilbrei Martini Asker Skiklubb 1:44:56 +34:38 23:28

D 17-C

2 910 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Berner Fossum IF 41:58   14:25
2 Cecilie Christin Kverme Fossum IF 1:00:06 +18:08 20:39
3 Laila Eriksen Blom Fet OL 1:03:41 +21:43 21:53
4 Hege Andersen IL Koll 1:21:27 +39:29 27:59

D 21-

7 610 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:13:52   9:42
2 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 1:14:41 +0:49 9:48
3 Tone E Lye Nydalens SK 1:27:14 +13:22 11:27
4 Guro Vassend Fossum IF 1:38:13 +24:21 12:54
5 Hanne Nøvik Nydalens SK 1:41:31 +27:39 13:20
6 Kari Svingheim Frol IL 1:42:40 +28:48 13:29
7 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 1:46:23 +32:31 13:58
8 Helene Lund-Johansen IL Tyrving 1:51:15 +37:23 14:37

D 35-

6 050 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Aasne Fenne Hoksrud Bækkelagets SK 1:02:11   10:16
2 Kristine Sollien Flaskerud OL Toten-Troll 1:23:47 +21:36 13:50

D 40-

6 050 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Haugskott OL Trollelg 1:05:12   10:46
2 Kari-Ann Ånensen Oppsal Orientering 1:06:43 +1:31 11:01
3 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 1:07:00 +1:48 11:04
4 Audrun Utskarpen Oslostudentenes IK 1:19:51 +14:39 13:11
  Berit Herstad Bækkelagets SK diskvalifisert    

D45 AK

2 680 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit-Elin Iden OK Moss 39:27   14:43
2 Marianne Arnesen Asker Skiklubb 41:46 +2:19 15:35
3 Line Sletner Lillomarka OL 43:54 +4:27 16:22
4 Maria Persson Asker Skiklubb 47:30 +8:03 17:43

D 45-

5 330 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 56:14   10:33
2 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 57:05 +0:51 10:42
3 Torunn Spets Storhov Freidig 59:02 +2:48 11:04
4 Anne-Lene Bakken Ulseth Nydalens SK 1:01:26 +5:12 11:31
5 Hanne Lerche Raadal Halden SK 1:05:51 +9:37 12:21
6 Monica Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:08:13 +11:59 12:47
7 Isa Heggedal Konnerud IL 1:10:39 +14:25 13:15
8 Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb 1:13:47 +17:33 13:50
9 Anne Borgen Sturød Nydalens SK 1:18:39 +22:25 14:45
10 Ann Elin Flågen Heming Orientering 1:22:11 +25:57 15:25
11 Elisabet Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 1:29:30 +33:16 16:47
12 Paula Berstad Heming Orientering 1:33:44 +37:30 17:35
13 Kathrine Lunøe Nydalens SK 1:33:48 +37:34 17:35
14 Stine Arntzen Sandefjord OK 1:50:18 +54:04 20:41
  Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Bodil Nordenström Fossum IF diskvalifisert    

D 50-

5 330 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Jonsson Nydalens SK 54:41   10:15
2 Alix Young Vik Nydalens SK 59:49 +5:08 11:13
3 Unn Hilde Heggedal Kongsberg OL 1:04:44 +10:03 12:08
4 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 1:07:46 +13:05 12:42
5 Kjersti Hov Fossum IF 1:12:36 +17:55 13:37
6 Kari Madslien Nydalens SK 1:13:54 +19:13 13:51
7 Trude Fixdal IL Koll 1:16:38 +21:57 14:22
8 Marit Haavardsholm Sandnes IL (Rogaland) 1:19:39 +24:58 14:56
9 Tone Bakken Lillomarka OL 1:20:06 +25:25 15:01
10 Anne Madslien Nydalens SK 1:23:35 +28:54 15:40
11 Ida Syversen Røyken OL 1:23:36 +28:55 15:41
12 Anne Kristine Norderud IL Tyrving 1:30:18 +35:37 16:56
13 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 1:34:57 +40:16 17:48
14 Magnhild T. Mølnvik Fossum IF 1:38:06 +43:25 18:24
15 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 1:53:48 +59:07 21:21
16 Hege Heiberg Hadeland OL 1:56:32 +1:01:51 21:51

D 55-

3 660 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 40:32   11:04
2 Berit Danielsen IL Tyrving 45:48 +5:16 12:30
3 Runa Skyttersæter Heming Orientering 45:49 +5:17 12:31
4 Bente Landmark Fossum IF 49:08 +8:36 13:25
5 Liv Grete Voll Haugesund IL Orientering 59:11 +18:39 16:10
6 Anne-Elise Edstrøm Oppsal Orientering 1:17:53 +37:21 21:16

D 60-

3 660 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Wenche Hultgreen IL Tyrving 43:50   11:58
2 Randi Nilstad IL Tyrving 58:06 +14:16 15:52

D 70-

2 680 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hjørdis Øvreås Botne SK 1:33:52   35:01

H -10

2 010 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 37:40   18:44
  Oskar Paulsen Bekkelund Nittedal OL 54:45   27:14
  Frikk Finsrud Asker Skiklubb 35:00   17:24
  Amund Flaskerud OL Toten-Troll 24:17   12:04
  Markus Hirsch Bækkelagets SK 53:15   26:29
  Jonas Fenne Ingierd Bækkelagets SK 44:09   21:57
  Sondre Kornmo Porsgrunn OL 31:50   15:50
  Mathias Linløkken Østmarka OK 25:24   12:38
  Aksel Nes Nittedal OL 46:56   23:20
  Jonas Steen Nittedal OL 35:34   17:41
  Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 27:51   13:51

H 11-12

2 550 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christian Fredrik Borg IL Koll 32:18   12:40
2 Simen Gløgård Stensrud Nittedal OL 34:04 +1:46 13:21
3 Martin Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 34:22 +2:04 13:28
4 Liam Viggo Wingstedt Halden SK 34:25 +2:07 13:29
5 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 39:15 +6:57 15:23
6 Jo Randar Holmøy Hadeland OL 40:14 +7:56 15:46
7 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 45:57 +13:39 18:01
8 Erlend Bjerknes Fagerlid Måren OK 50:45 +18:27 19:54
9 Johannes Bjørke Sollien OL Toten-Troll 56:12 +23:54 22:02
10 Eskil Brænden Lillomarka OL 58:03 +25:45 22:45
  Simen Hagen Strømsnes Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 11-12N

1 980 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eskil Kolshus Oppsal Orientering 20:17   10:14
2 Vemund Solli Wilhelmsen Oppsal Orientering 23:16 +2:59 11:45
3 Martin Christoffer Borg IL Koll 27:35 +7:18 13:55
4 Sturla Rognskog Mella Oppsal Orientering 29:15 +8:58 14:46

H 13-14

4 290 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 35:28   8:16
2 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 36:31 +1:03 8:30
3 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 37:34 +2:06 8:45
4 Mikkel Katla Fossum IF 40:36 +5:08 9:27
5 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 41:05 +5:37 9:34
6 Vebjørn Blom-Hagen Fossum IF 41:26 +5:58 9:39
7 Kristian Østermann Heming Orientering 42:24 +6:56 9:53
8 Ole Jakob Frankrig Nydalens SK 44:14 +8:46 10:18
9 Christopher Ladim OK Moss 44:54 +9:26 10:27
10 Simen Fritzner Nittedal OL 47:16 +11:48 11:01
11 Ådne Skjærstein IL Tyrving 47:58 +12:30 11:10
12 Felix Finsrud Asker Skiklubb 48:13 +12:45 11:14
13 Erlend Børli Fossum IF 49:13 +13:45 11:28
14 Anders Håvard Larsen Nydalens SK 49:37 +14:09 11:33
15 Eilev Kvaale Asker Skiklubb 49:54 +14:26 11:37
16 Henrik Reusch Heming Orientering 50:18 +14:50 11:43
17 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 50:37 +15:09 11:47
18 Birk Felland Sætnan Fossum IF 51:18 +15:50 11:57
19 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 54:05 +18:37 12:36
20 Vegard Aarstad Ås-NMBU Orientering 55:02 +19:34 12:49
21 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 56:32 +21:04 13:10
22 Stian Måseide Sørlie Raumar Orientering 58:11 +22:43 13:33
23 Ferdinand Fremming Heming Orientering 58:40 +23:12 13:40
24 August Syrdal Øen Heming Orientering 59:59 +24:31 13:58
25 Anselm Reichenbach Oppsal Orientering 1:00:52 +25:24 14:11
26 Joakim Wilkens Jernberg Nydalens SK 1:03:28 +28:00 14:47
27 Arthur Brunborg Nittedal OL 1:11:22 +35:54 16:38
28 John Otterlei Østmarka OK 1:14:49 +39:21 17:26
29 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1:15:47 +40:19 17:39
30 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 1:31:39 +56:11 21:21
31 Kristian Fredriksen Aas Asker Skiklubb 1:32:40 +57:12 21:36
32 Birk Thorstensen Oppsal Orientering 1:55:28 +1:20:00 26:54
  Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Martin Birkelund Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Jonas Aarseth Nydalens SK diskvalifisert    
  Halvard Kornmo Porsgrunn OL brutt    

H 13-16C

2 910 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Gudim Østmarka OK 1:07:47   23:17
2 Eirik Nytun Nergård Nittedal OL 1:23:04 +15:17 28:32

H 15-16

5 420 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sander Arntzen Asker Skiklubb 44:11   8:09
2 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 49:02 +4:51 9:02
3 Lars Young Vik Nydalens SK 49:24 +5:13 9:06
4 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 50:54 +6:43 9:23
5 Audun Uglenes Bergan Nydalens SK 53:36 +9:25 9:53
6 Simen Spets Storhov Freidig 54:47 +10:36 10:06
7 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 55:01 +10:50 10:09
8 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 55:13 +11:02 10:11
9 Emil Størmer Fossum IF 55:17 +11:06 10:11
10 Håkon Sturød Nydalens SK 57:02 +12:51 10:31
11 Sivert Sande Kverme Fossum IF 1:02:30 +18:19 11:31
12 Vegard Løvli Asker Skiklubb 1:02:34 +18:23 11:32
13 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 1:03:10 +18:59 11:39
14 Trygve Myhr Asker Skiklubb 1:06:56 +22:45 12:20
15 Peter Gisholt Fossum IF 1:16:10 +31:59 14:03
16 Andreas Ramberg Østmarka OK 1:17:39 +33:28 14:19
17 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 1:20:00 +35:49 14:45
18 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 1:23:08 +38:57 15:20
19 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1:23:55 +39:44 15:28
20 Herman Brunborg Nittedal OL 1:25:27 +41:16 15:45
21 Even Nygaard Østreng Raumar Orientering 1:26:39 +42:28 15:59
22 Alexander Smeby Nydalens SK 1:37:28 +53:17 17:58
23 Mathias Pedersen Vold Lillomarka OL 2:04:49 +1:20:38 23:01

H 17-A kort

6 050 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kim-Andrè Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 1:29:23   14:46

H 17-B

4 470 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Saugestad Nydalens SK 52:58   11:50
2 Sverre Wisløff Asker Skiklubb 53:54 +0:56 12:03
3 Fredrik Færden Kolbotn og Skimt OL 59:51 +6:53 13:23
4 Runar Thorstensen Oppsal Orientering 1:05:40 +12:42 14:41
5 Kjetil Hagen Asker Skiklubb 1:05:59 +13:01 14:45
6 Bjørn Nordvik Kolbotn og Skimt OL 1:10:00 +17:02 15:39
7 Torleif Galteland Asker Skiklubb 1:12:33 +19:35 16:13
8 Ola Nilsen Oppsal Orientering 1:12:53 +19:55 16:18
9 Espen Jernberg Nydalens SK 1:13:36 +20:38 16:27
10 Jarle Rogndokken Fet OL 1:16:47 +23:49 17:10
11 Magne Aas Asker Skiklubb 1:17:46 +24:48 17:23
12 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 1:43:18 +50:20 23:06

H 17-C

2 910 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Sørberg Raumar Orientering 49:37   17:03

H 17-N

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 43:38   17:06

H 21-

10 200 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Borger Melsom Fossum IF 1:15:57   7:26
2 Håvard Haga Nydalens SK 1:20:35 +4:38 7:54
3 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 1:21:10 +5:13 7:57
4 Anders Tiltnes IL Tyrving 1:22:16 +6:19 8:03
5 Anders Nordberg Nydalens SK 1:22:47 +6:50 8:06
6 Morten Jarvis Westergård Halden SK 1:24:35 +8:38 8:17
7 Emil Wingstedt Halden SK 1:26:49 +10:52 8:30
8 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:28:14 +12:17 8:39
9 Andreas Rüedlinger Halden SK 1:28:42 +12:45 8:41
10 Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 1:30:26 +14:29 8:51
11 Luis Nogueira de la Muela Kristiansand OK 1:35:09 +19:12 9:19
12 Magnus Svingheim Raumar Orientering 1:36:12 +20:15 9:25
13 Jostein Andersen Nydalens SK 1:36:23 +20:26 9:26
14 Halvor Saunes Nydalens SK 1:37:04 +21:07 9:30
15 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1:38:51 +22:54 9:41
16 Eirik Rustad Raumar Orientering 1:39:09 +23:12 9:43
17 Martin Ivarsson Göteborg Majorna OK 1:39:54 +23:57 9:47
18 Erling Sommerfelt Turun Metsänkävijät 1:40:31 +24:34 9:51
19 Ragnar Tonjer Nydalens SK 1:41:34 +25:37 9:57
20 Kjetil Bjørlo Halden SK 1:43:13 +27:16 10:07
21 Håkon Heggedal Nydalens SK 1:43:46 +27:49 10:10
22 Øyvind Enger Nydalens SK 1:43:48 +27:51 10:10
23 Sigur Heggedal Nydalens SK 1:45:27 +29:30 10:20
24 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 1:46:38 +30:41 10:27
25 Markus Glad Nydalens SK 2:04:53 +48:56 12:14
26 Mikal Brastad Larsen Nydalens SK 2:10:10 +54:13 12:45
  Stein Blomseth Lillomarka OL diskvalifisert    
  Bo Engdahl IL Koll diskvalifisert    

H 35-

7 610 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Robert Banfi Ås-NMBU Orientering 2:01:45   15:59

H 40-

7 610 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øyvind Stene Nydalens SK 1:06:38   8:45
2 Audun Bjerknes Måren OK 1:28:27 +21:49 11:37
3 Johs Hjelmstad Bækkelagets SK 1:29:44 +23:06 11:47
4 Torbjørn Blom Hagen Fossum IF 1:29:50 +23:12 11:48
5 Atle Pedersen Nydalens SK 1:32:59 +26:21 12:13
6 Bjørn Hauge Nydalens SK 1:35:42 +29:04 12:34
7 Kyrre Gran Fet OL 1:38:15 +31:37 12:54
8 Lars Onstad Oslostudentenes IK 1:54:42 +48:04 15:04
9 Knut Jostein Sætnan Fossum IF 1:55:24 +48:46 15:09
10 Trond Flaskerud OL Toten-Troll 1:55:59 +49:21 15:14
  Håvard Hågård Konnerud IL diskvalifisert    

H 45-

6 710 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Thore Kornmo Porsgrunn OL 1:00:00   8:56
2 Rune Scheele Nydalens SK 1:06:01 +6:01 9:50
3 Ståle Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:11:52 +11:52 10:42
4 Tommy Jauhojärvi Asker Skiklubb 1:13:07 +13:07 10:53
5 Anders Sollien OL Toten-Troll 1:16:58 +16:58 11:28
6 Tore Nymark Askøy OL 1:17:42 +17:42 11:34
7 Gjermund Gravir Asker Skiklubb 1:20:40 +20:40 12:01
8 Roar Haug Hadeland OL 1:21:56 +21:56 12:12
9 Christian Jomaas Fossum IF 1:24:24 +24:24 12:34
10 Einar Gisholt Fossum IF 1:29:24 +29:24 13:19
11 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 1:33:49 +33:49 13:58
12 Anders Færden Kolbotn og Skimt OL 1:35:08 +35:08 14:10
13 Bjørn Martini Asker Skiklubb 1:37:36 +37:36 14:32
14 Anders Flågen Heming Orientering 1:42:03 +42:03 15:12
15 Øyvind Thømt Indre Østfold OK 1:42:21 +42:21 15:15
16 Jan Erik Aalberg Bækkelagets SK 1:43:18 +43:18 15:23
17 Bjørn Axel Gran Halden SK 1:54:10 +54:10 17:00
  Kimme Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    
  Tom Kristensen Larvik OK diskvalifisert    

H45 AK

3 660 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stein Mella Oppsal Orientering 42:11   11:31
2 Roar Pedersen Oppsal Orientering 45:52 +3:41 12:31
3 Trygve Voll Haugesund IL Orientering 55:24 +13:13 15:08
4 Olav Bakken Lillomarka OL 1:02:46 +20:35 17:08
  Petter Fure Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 50-

6 710 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 1:04:43   9:38
2 Øystein Holo Fossum IF 1:06:51 +2:08 9:57
3 Morten Aamodt Sandnes IL (Rogaland) 1:10:48 +6:05 10:33
4 Guttorm L Egge Oslostudentenes IK 1:15:18 +10:35 11:13
5 Sigmund Vister Indre Østfold OK 1:16:59 +12:16 11:28
6 Einar Lunøe Nydalens SK 1:17:01 +12:18 11:28
7 Bjørnar Gammelsæter Kolbotn og Skimt OL 1:17:30 +12:47 11:32
8 Øystein Østermann Heming Orientering 1:18:19 +13:36 11:40
9 Svein-Erik Søgård Kongsberg OL 1:18:23 +13:40 11:40
10 Ottar Wiklund Nydalens SK 1:18:29 +13:46 11:41
11 Jon Iver Bakken Nydalens SK 1:18:44 +14:01 11:44
12 Knut Erling Øen Heming Orientering 1:20:52 +16:09 12:03
13 Arne Dybdahl Lillomarka OL 1:21:57 +17:14 12:12
14 Kjetil Karlsen OK Moss 1:23:26 +18:43 12:26
15 Per Østreng Raumar Orientering 1:28:33 +23:50 13:11
16 Per Ola Ulseth Nydalens SK 1:28:42 +23:59 13:13
17 Frode Robertsen NOTEAM 1:31:23 +26:40 13:37
18 Arild Andresen Fossum IF 1:31:37 +26:54 13:39
19 Øystein Wiggen Byåsen IL 1:34:53 +30:10 14:08
20 Rune Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:35:03 +30:20 14:09
21 Øyvind Helmersen Fet OL 1:37:28 +32:45 14:31
22 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 1:40:03 +35:20 14:54
23 Mons Kr. Løvfald Nydalens SK 1:42:26 +37:43 15:15
24 Hallvard Koren OK Moss 1:42:28 +37:45 15:16
25 Nils Bergan Nydalens SK 1:44:02 +39:19 15:30
26 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:53:51 +49:08 16:58
  Lars-Ivar Aarseth Nydalens SK diskvalifisert    
  Pål Kogstad Næss Raumar Orientering diskvalifisert    

H 55-

5 330 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Hæstad Fossum IF 51:02   9:34
2 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 54:56 +3:54 10:18
3 Jan Blandkjenn Kristiansand OK 55:17 +4:15 10:22
4 Sören Jonsson Nydalens SK 58:27 +7:25 10:57
5 Terje Dengerud Nydalens SK 1:02:25 +11:23 11:42
6 Hallvard Fjær Lillomarka OL 1:02:31 +11:29 11:43
7 Lars Hjermstad Fossum IF 1:04:31 +13:29 12:06
8 Tore Kjølseth Nydalens SK 1:05:17 +14:15 12:14
9 Eirik Tandrevold Fossum IF 1:05:23 +14:21 12:16
10 Morten Due Måren OK 1:06:10 +15:08 12:24
11 Richard Zeiner-Gundersen Fossum IF 1:11:57 +20:55 13:29
12 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 1:16:15 +25:13 14:18
13 Terje Henriksen Asker Skiklubb 1:20:31 +29:29 15:06
14 Geir Sverre Svingheim Hadeland OL 1:28:42 +37:40 16:38
15 Truls Angell Lillomarka OL 1:35:32 +44:30 17:55

H 60-

5 330 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 55:49   10:28
2 Bjørn Grinde Oslostudentenes IK 56:40 +0:51 10:37
3 Einar Jensen Nydalens SK 1:04:10 +8:21 12:02
4 Are Eriksen Oslostudentenes IK 1:07:19 +11:30 12:37
5 Alf Pettersen IL Tyrving 1:10:55 +15:06 13:18
6 Magne Vollen Oslostudentenes IK 1:13:47 +17:58 13:50
7 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 1:14:00 +18:11 13:53
8 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 1:14:19 +18:30 13:56

H 65-

3 660 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Petter Næss Oppsal Orientering 38:36   10:32
2 Tor Trøan Hadeland OL 40:53 +2:17 11:10
3 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 48:52 +10:16 13:21
4 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 56:42 +18:06 15:29

H 70-

3 660 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Fosser Indre Østfold OK 45:29   12:25
2 Tore Langaard Oppsal Orientering 48:32 +3:03 13:15
3 Jon Færden Kolbotn og Skimt OL 51:03 +5:34 13:56
4 Geir Trøan Kolbotn og Skimt OL 54:43 +9:14 14:56
5 Kjell Stenstadvold IL Tyrving 56:30 +11:01 15:26
6 Hasse Bergstrøm IL Tyrving 1:00:40 +15:11 16:34
7 Kristen Lund Skaukameratene OL 1:38:47 +53:18 26:59
  Magnar Øvreås Botne SK diskvalifisert    

H 75-

2 680 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eivind Hagen Hadeland OL 46:04   17:11

Direkte A

6 010 m, 34 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering 47:11   7:51
2 Emil Ahlbeck Fossum IF 49:07 +1:56 8:10
3 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 49:25 +2:14 8:13
4 Christian Vogelsang Nydalens SK 52:40 +5:29 8:45
5 Rune Rystad Nydalens SK 53:14 +6:03 8:51
6 Esten Koren Nydalens SK 55:13 +8:02 9:11
7 Lars Fremstad Larvik OK 59:34 +12:23 9:54
8 Nicole Ragvin Nydalens SK 1:05:55 +18:44 10:58
9 Vetle Christiansen Bækkelagets SK 1:06:34 +19:23 11:04
10 Brynjar Fredheim Lillomarka OL 1:09:17 +22:06 11:31
11 Gunnar Engen Vik Nydalens SK 1:09:22 +22:11 11:32
12 Børge Pederesen Nydalens SK 1:09:51 +22:40 11:37
13 Jo Wiklund Nydalens SK 1:13:00 +25:49 12:08
14 Marti Kaaler Kaas Heming Orientering 1:13:02 +25:51 12:09
15 Håkon Jendal Fossum IF 1:14:11 +27:00 12:20
16 Kjersti Rønning Hamar OK 1:15:46 +28:35 12:36
17 Sturle Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:18:41 +31:30 13:05
18 Andras Huber Hamar OK 1:19:14 +32:03 13:11
19 Yngvar Christiansen Bækkelagets SK 1:19:54 +32:43 13:17
20 Arne Torgersen Bækkelagets SK 1:20:32 +33:21 13:23
21 Inge Ramberg Østmarka OK 1:23:57 +36:46 13:58
22 Dana B. Stene Nydalens SK 1:24:26 +37:15 14:02
23 Hallvard Berg IL Tyrving 1:26:06 +38:55 14:19
24 Frode Kansvåg IL Tyrving 1:27:30 +40:19 14:33
25 Espen Messel IL Koll 1:34:35 +47:24 15:44
26 Peter Klaveness Måren OK 1:37:05 +49:54 16:09
27 Ole Kristian Bang Hamar OK 1:40:19 +53:08 16:41
28 Snorre Fydenlund Sturla, IF 1:40:23 +53:12 16:42
29 Terje Linløkken Østmarka OK 1:42:20 +55:09 17:01
30 Hans Olav Hyggen Østmarka OK 1:47:59 +1:00:48 17:58
31 Ingrid Tveite Ås-NMBU Orientering 2:34:28 +1:47:17 25:42
  Vegar Halden Nydalens SK diskvalifisert    
  Kaisa Svergja Raumar Orientering diskvalifisert    
  Marta Torgersen Bækkelagets SK diskvalifisert    

Direkte B

4 470 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Kristian Holt Hedrum Olag 52:14   11:41
2 Bjørn Christensen Østmarka OK 53:27 +1:13 11:57
3 Dag Håvar Larsen Nydalens SK 54:16 +2:02 12:08
4 Marianne Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 54:29 +2:15 12:11
5 Håkon Børli Fossum IF 1:01:11 +8:57 13:41
6 Irene Felde Olausen Halden SK 1:02:11 +9:57 13:54
7 Ove Hildrum Lillomarka OL 1:02:36 +10:22 14:00
8 Knut Hagen Byåsen IL 1:02:43 +10:29 14:01
9 Torun Dyrkorn Eiker o-lag 1:06:24 +14:10 14:51
10 Mila Zaharinova Oppsal Orientering 1:09:10 +16:56 15:28
11 Helge Lye IL Tyrving 1:09:31 +17:17 15:33
12 Bent Kverme Fossum IF 1:11:18 +19:04 15:57
13 Haakon Dolven Asker Skiklubb 1:12:04 +19:50 16:07
14 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 1:12:22 +20:08 16:11
15 Merete Rørvik Lillomarka OL 1:12:52 +20:38 16:18
16 Rune Kalleson Oppsal Orientering 1:13:41 +21:27 16:29
17 Wulfsberg Fredrik IL Koll 1:17:21 +25:07 17:18
18 Ragnhild Skogsrud OL Vallset/Stange 1:17:45 +25:31 17:23
19 Eldri Holo Fossum IF 1:20:49 +28:35 18:04
20 Trond Foss Sandefjord OK 1:24:48 +32:34 18:58
21 Arne Kongsnes Kolbotn og Skimt OL 1:25:45 +33:31 19:11
22 Liv Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:32:35 +40:21 20:42
23 Trond Møretrø Kolbotn og Skimt OL 1:34:39 +42:25 21:10
24 Ida Margrethe Ullern IL Tyrving 1:50:04 +57:50 24:37
  Dag Kaas Heming Orientering diskvalifisert    

Direkte C

2 910 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Engebretsen Raumar Orientering 56:52   19:32
2 Ola Skaar Nittedal OL 1:02:38 +5:46 21:31
3 Line Bar-Nathan Lillomarka OL 1:03:53 +7:01 21:57
4 Vera Halsaa Asker Skiklubb 1:06:48 +9:56 22:57
5 Katinka Evensen NOTEAM 1:37:16 +40:24 33:25
6 Kristin Hyggen Østmarka OK 1:50:35 +53:43 38:00
  Anne Gro Styrvold Larvik OK diskvalifisert    


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +