---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater NM Dombås - Sprint - Menn 2016



Resultater NM - Sprint 10 km, menn
Dombås, Dovre, Oppland - 1. april 2016

Arrangementstype: Skiskyting

Uoffisielle resultater

Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (26) Fenne , Thomas Voss Skiskytterlag 24:27,6   0-0
2 (106) Wærnes , Andreas Dahlø Trondhjems Skiskyttere 24:29,1 +00:01,5 0-1
3 (82) Dale , Johannes Fet Skiklubb - Skiskyting 24:30,3 +00:02,7 0-0
4 (139) Os , Alexander Ishavslaget 24:32,8 +00:05,2 1-0
5 (37) Andersen , Aleksander Fjeld Geilo Il 24:35,9 +00:08,3 0-1
6 (92) Christiansen , Vetle Sjåstad Geilo Il 24:40,2 +00:12,6 0-2
7 (103) Skjevdal , Lars Gunnar Røros Il 24:46,3 +00:18,7 0-2
8 (100) Erdal , Ole Martin Førde Il 24:48,8 +00:21,2 1-0
9 (104) Birkeland , Lars Helge Birkenes Il 24:53,5 +00:25,9 2-0
10 (127) Bjøntegaard , Erlend Øvereng Il Bevern 25:00,2 +00:32,6 2-0
11 (125) Labee-Lund , Henrik Oslo Skiskytterlag 25:01,2 +00:33,6 0-3
12 (138) Leren , Tore Vingelen Il 25:03,9 +00:36,3 0-0
13 (117) Svendsen , Emil Hegle Trondhjems Skiskyttere 25:04,1 +00:36,5 1-1
14 (123) Skjelvik , Kristoffer Langøien Os Il 25:06,9 +00:39,3 0-2
15 (31) Dotterud , Sondre Kvikne Vingrom Il 25:11,2 +00:43,6 0-0
16 (65) Grøtte , Tommy Trondhjems Skiskyttere 25:12,9 +00:45,3 0-2
17 (27) Meland , Johan Eirik Markane Il 25:19,1 +00:51,5 0-0
18 (57) Lyngstad , Anders Trønsdal Inderøy Il 25:22,6 +00:55,0 0-0
19 (112) Tufte , Pål Kristian Grue Geilo Il 25:25,7 +00:58,1 1-0
20 (40) Kalkenberg , Simon Ågheim Skonseng Ul 25:26,5 +00:58,9 0-0
21 (109) Bødal , Isak Flo Stårheim Il 25:26,7 +00:59,1 1-1
22 (137) Bø , Tarjei Markane Il 25:28,1 +01:00,5 1-2
23 (41) Groven , Brage Reier Drammen Strong 25:32,2 +01:04,6 0-0
24 (58) Smeby , Henrik Sagosen Il Bevern 25:33,2 +01:05,6 1-1
25 (119) Gurigard , Vetle Ravnsborg Vingrom Il 25:34,3 +01:06,7 1-1
26 (48) Berger , Lars Dombås Il 25:37,7 +01:10,1 0-3
27 (102) Bogetveit , Håvard Gutubø Førde Il 25:39,1 +01:11,5 1-0
28 (133) Aalvik , Erling Kvam Langrenn Og Skiskyttarklu 25:43,1 +01:15,5 1-1
29 (131) Gjesbakk , Fredrik Bossmo & Ytteren Il 25:47,8 +01:20,2 1-1
30 (22) Gurigard , Vemund Ravnsborg Vingrom Il 25:48,6 +01:21,0 0-1
31 (86) Lægreid , Sturla Holm Bærums Skiklub 25:50,7 +01:23,1 0-1
32 (17) Dotzler , Georg Noer Fossum If 25:53,2 +01:25,6 0-0
33 (90) Aalerud , Kristian Andre Bærums Skiklub 25:53,8 +01:26,2 2-2
34 (24) Steien , Aasmund Kjøllmoen Folldal If 25:54,4 +01:26,8 2-1
35 (105) Thomassen , Amund Hoff Sauda Skiskytterlag 25:59,1 +01:31,5 1-1
36 (36) Solvang , Bjarte Hålandsdal Il 26:01,8 +01:34,2 1-3
37 (96) Rørvik , Fredrik Mack Målselvs Skiskyttere 26:02,4 +01:34,8 0-3
38 (3) Nenseter , Aslak Bø Skiskyttarlag 26:05,3 +01:37,7 1-1
39 (81) Mørkve , Bjarte Eldar Il 26:05,7 +01:38,1 2-1
40 (135) Kvam , Andreas Meldal Il 26:05,8 +01:38,2 2-1
41 (53) Livik , Håkon Meråker Skiskytterklubb 26:07,0 +01:39,4 0-0
42 (99) Uldal , Espen Birkenes Il 26:07,9 +01:40,3 2-0
43 (110) Lindland , Martin Bødalen If 26:08,0 +01:40,4 3-0
44 (107) Galåen , Magnar Kne Røros Il 26:10,4 +01:42,8 1-0
45 (69) Bjørndalen , Dag Sander Simostranda Il 26:10,7 +01:43,1 1-0
46 (108) Svaland , Håkon Birkenes Il 26:11,5 +01:43,9 2-1
47 (120) Steimler , Håkon Hernes Il 26:14,4 +01:46,8 0-1
48 (52) Hensema , Sondre Eriksen Bødalen If 26:16,7 +01:49,1 0-2
49 (47) Øygard , Harald Skrautvål Il 26:17,9 +01:50,3 1-2
50 (9) Svaland , Lars Aasheim Birkenes Il 26:18,0 +01:50,4 1-3
51 (39) Juveli , Anders Sommerstad Vingrom Il 26:19,8 +01:52,2 1-2
52 (15) Opsahl , Torstein Wiiger Lier Il 26:20,2 +01:52,6 0-2
53 (126) Skåland , Jon Nikolai Ims Sandnes Skiskytterlag 26:22,1 +01:54,5 0-1
54 (34) Sonflå , Espen Meråker Skiskytterklubb 26:25,4 +01:57,8 1-1
55 (98) Femsteinevik , Martin Hålandsdal Il 26:27,0 +01:59,4 1-2
56 (70) Flotten , Ole Andreas Oppdal Il 26:27,9 +02:00,3 1-1
57 (94) Rui , Martin Froland Il 26:29,9 +02:02,3 3-2
58 (114) Haugum , Marius Bærums Skiklub 26:34,6 +02:07,0 2-0
59 (14) Nymoen , Håvard Vingelen Il 26:34,9 +02:07,3 0-2
59 (115) Ulekleiv , Øystein Dombås Il 26:34,9 +02:07,3 1-3
61 (62) Svaland , Jon Kristian Birkenes Il 26:36,9 +02:09,3 0-2
62 (55) Undheim , Vetle Årsvoll Figgjo Il 26:37,6 +02:10,0 0-1
63 (93) Fosse , Arild Voss Skiskytterlag 26:42,3 +02:14,7 0-2
64 (59) Gjørven , Jarle Midthjell Markane Il 26:44,2 +02:16,6 1-0
65 (29) Hennum , Anders Brun Lier Il 26:46,1 +02:18,5 0-1
66 (101) Rolland , Sigve Ness Tingvoll Il 26:46,3 +02:18,7 2-4
67 (121) Gjermundshaug , Vegard Bjørn Alvdal Il 26:46,8 +02:19,2 0-2
68 (1) Jorde , Sindre Fjellheim Asker Skiklubb 26:51,4 +02:23,8 1-2
69 (63) Bratli , Anders Magnus Fossum If 26:52,7 +02:25,1 1-1
70 (89) Jonsson , Kristoffer Vingrom Il 26:53,7 +02:26,1 1-2
70 (38) Raphael , Elias Schirmer Meråker Skiskytterklubb 26:53,7 +02:26,1 0-0
72 (32) Solligård , Øystein Orkdal Il 26:55,1 +02:27,5 1-0
73 (2) Borge , Herman Dramdal Svene Il 26:56,6 +02:29,0 0-1
74 (8) Huse , Andreas Aalberg Fossum If 26:57,1 +02:29,5 0-0
75 (128) Aspenes , Sverre Dahlen Skatval Skilag - Skiskyting 27:02,5 +02:34,9 2-2
76 (11) Glomnes , Sverre Ryland Fet Skiklubb - Skiskyting 27:03,6 +02:36,0 1-1
77 (61) Frydenlund , Ole Kristian Mjøsski 27:06,1 +02:38,5 0-2
78 (113) Spjøtvold , Martin Trondhjems Skiskyttere 27:06,7 +02:39,1 0-5
79 (79) Rørvik , Markus Sandnes Skiskytterlag 27:07,0 +02:39,4 1-2
80 (45) Ingebrigtsen , Marius Norø Tromsø Skiskytterlag 27:08,9 +02:41,3 4-1
81 (76) Lie , Kasper Skatval Skilag - Skiskyting 27:10,9 +02:43,3 1-2
82 (132) Luchsinger , Tommi Il Bevern 27:19,9 +02:52,3 2-1
83 (64) Karlsen , Aleksander Morsund Lier Il 27:20,2 +02:52,6 3-2
83 (68) Valbø , Steinar Drangedal Idrettslag - Skiskyt 27:20,2 +02:52,6 1-1
85 (75) Løchting , Vetle Sørskogbygda Il 27:24,7 +02:57,1 3-1
86 (33) Nordbotten , Øystein Sandnes Skiskytterlag 27:32,2 +03:04,6 0-3
87 (87) Bjørn , Petter Austberg Alvdal Il 27:34,0 +03:06,4 1-1
88 (5) Reistad , Vegard Bruem Stiklestad Il 27:34,7 +03:07,1 0-3
89 (56) Steimler , Martin Hernes Il 27:37,1 +03:09,5 0-2
90 (6) Røiseland , Sverre T Knaben Il 27:39,9 +03:12,3 0-0
91 (25) Buskerud , Jan-Erik Simostranda Il 27:45,3 +03:17,7 2-2
92 (49) Vig , Jens Bredde Asker Skiklubb 27:46,6 +03:19,0 1-2
93 (4) Monstad , Brage Malm Lier Il 27:48,6 +03:21,0 0-2
94 (10) Skar , Hogne Findal Sannidal Il 27:49,3 +03:21,7 2-2
95 (7) Hov , Sigurd Svene Il 27:51,5 +03:23,9 1-4
96 (66) Virkesdal , Lasse Vik Il 27:53,1 +03:25,5 1-1
97 (136) Håkonsen , Magnus Bø Skiskyttarlag 27:57,0 +03:29,4 1-0
98 (50) Aabel , Nils Christian Birkenes Il 27:57,1 +03:29,5 0-3
99 (130) Knotten , Haakon Vingrom Il 28:01,8 +03:34,2 2-1
100 (134) Gilberg , Stian Skåland Moi Il 28:04,2 +03:36,6 1-0
101 (71) Mathisen , Martin Bjørndalen Simostranda Il 28:08,0 +03:40,4 0-1
102 (124) Turvoll , Joar Vik Il 28:12,9 +03:45,3 3-2
103 (19) Owren , Amund Vingrom Il 28:19,5 +03:51,9 1-2
104 (12) Blikra , 1Endre Trondhjems Skiskyttere 28:19,8 +03:52,2 1-2
105 (74) Nergård , Vetle Hernes Il 28:21,7 +03:54,1 0-1
106 (54) Strømsnes , Fredrik Aasen Lier Il 28:24,2 +03:56,6 0-1
107 (42) Nilsen , Anders Brekke Il Bevern 28:27,5 +03:59,9 1-2
108 (72) Driveklepp , Henning Nittedal Skiskytterlag - Skisk 28:31,4 +04:03,8 0-1
109 (91) Fystro , Espen Vingrom Il 28:40,9 +04:13,3 3-2
110 (16) Løvås , Tobias Eid Trondhjems Skiskyttere 28:47,8 +04:20,2 1-3
111 (95) Petterson , Håvard Østre Toten Skilag 28:48,6 +04:21,0 3-2
112 (84) Tryggestad , Trygve Aaland Sunnylven Il 28:49,2 +04:21,6 2-1
113 (43) Kilskar , Ole Rødvik Frol Il 28:52,1 +04:24,5 4-2
114 (88) Fløttum , Adrian Sokna Il 28:56,1 +04:28,5 2-1
115 (51) Stubbe , Erland Vedeler Oslo Skiskytterlag 29:04,2 +04:36,6 3-2
116 (111) Ruud , Hans Tingelstad Skiskytterklubb 29:07,9 +04:40,3 1-1
117 (140) Grue , Kristian Fet Skiklubb - Skiskyting 29:13,3 +04:45,7 0-2
118 (73) Johansen , Stian Mjøsski 29:17,8 +04:50,2 1-3
119 (85) Sverdrup , Henrik Dombås Il 29:23,6 +04:56,0 2-2
120 (18) Ruud , Tore Tingelstad Skiskytterklubb 29:27,4 +04:59,8 1-3
121 (116) Lie , Rasmus Skatval Skilag - Skiskyting 29:40,4 +05:12,8 3-1
122 (21) Hevrøy , Embrik Nikolai Grann Try, Idrettslaget 29:47,9 +05:20,3 0-3
123 (13) Thomassen , Håkon Hoff Sauda Skiskytterlag 29:50,5 +05:22,9 0-3
124 (77) Kilskar , Johan Saur Trondhjems Skiskyttere 29:53,4 +05:25,8 0-1
125 (118) Dalum , Jørgen Dombås Il 30:37,9 +06:10,3 1-2
126 (122) Botnan , Geir Ola Trondhjems Skiskyttere 31:28,8 +07:01,2 0-3
127 (46) Gjørven , Håkon Midthjell Markane Il 31:47,3 +07:19,7 4-2


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +