Resultater NM junior Trondheim - Normal - Menn 2016



Resultater NM junior - Normaldistanse, menn (17 år, 18 år, 19 år og 20-21 år)
Trondheim, Sør-Trøndelag - 26. februar 2016

Arrangementstype: Skiskyting

Komplette resultater alle klasser (live)

Uoffisielle resultater nedenfor

Menn 19 år (scroll nedover for flere klasser)

Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (70) Andersen , Aleksander Fjeld Geilo IL 35:12,6   0-2-0-0
2 (83) Lægreid , Sturla Holm Bærums Skiklub 37:09,5 +01:56,9 0-1-2-0
3 (63) Dale , Johannes Fet Skiklubb 37:13,6 +02:01,0 0-0-0-2
4 (54) Samuelsson , Sebastian I21 IF 37:29,5 +02:16,9 0-0-1-2
5 (38) Øygard , Harald Skrautvål IL 37:34,6 +02:22,0 2-0-1-0
6 (56) Strømsheim , Endre Bærums Skiklub 38:40,0 +03:27,4 0-1-0-3
7 (73) Virkesdal , Lasse Vik IL 39:15,0 +04:02,4 0-2-0-2
8 (86) Skåland , Markus Ims Sandnes Skiskytterlag 40:02,8 +04:50,2 0-0-2-0
9 (81) Aspenes , Sverre Dahlen Skatval Skilag 40:05,8 +04:53,2 4-1-0-1
10 (51) Winsvold , Bendik Lier IL 40:14,4 +05:01,8 0-0-3-2
11 (44) Edøy , Sigbjørn Tromsø Skiskytterlag 40:36,8 +05:24,2 0-0-2-1
12 (45) Nergård , Vetle Hernes IL 40:53,4 +05:40,8 0-1-1-2
13 (62) Mathisen , Martin Bjørndalen Simostranda IL 40:53,6 +05:41,0 0-3-0-0
14 (77) Martinussen , Karsten Fossum IF 41:00,6 +05:48,0 2-0-1-2
15 (57) Opsahl , Torstein Wiiger Lier IL 41:03,4 +05:50,8 2-2-1-1
16 (64) Næss , Sigbjørn-Martin Trondhjems Skiskyttere 41:04,5 +05:51,9 1-2-2-0
17 (55) Undheim , Vetle Årsvoll Figgjo IL 41:12,2 +05:59,6 1-0-3-2
18 (36) Hokholt , Erlend Oslo Skiskytterlag 41:19,3 +06:06,7 2-2-2-1
19 (71) Groven , Brage Reier Drammen Strong 41:20,3 +06:07,7 2-1-1-1
20 (96) Blom , Herman Mørkved Nittedal Skiskytterlag 41:26,9 +06:14,3 2-2-1-0
21 (82) Fløttum , Adrian Sokna IL 41:41,3 +06:28,7 1-0-3-0
22 (92) Haugen , Ole Kristian Trondhjems Skiskyttere 41:51,7 +06:39,1 0-1-1-3
23 (88) Reiten , Lars Birkenes IL 42:02,8 +06:50,2 1-0-1-2
24 (93) Fallsen , Brian Nordkyn IL 42:08,7 +06:56,1 2-1-1-2
25 (46) Lie , Kasper Skatval Skilag 42:09,6 +06:57,0 2-2-0-3
26 (78) Hatling , Fredrik Øverland Fana IL 42:13,2 +07:00,6 2-1-2-1
27 (79) Uldal , Espen Birkenes IL 42:15,6 +07:03,0 3-3-1-1
28 (95) Steimler , Martin Hernes IL 42:20,4 +07:07,8 1-1-0-1
29 (50) Knoph , Magnus Bærums Skiklub 42:24,5 +07:11,9 1-1-0-2
30 (59) Sørløkk , Anders Skaun IL 42:25,8 +07:13,2 1-2-1-2
31 (65) Bjørsland , Sondre Estenstad Hernes IL 42:33,7 +07:21,1 0-1-1-3
32 (76) Flaen , Sebastian Sundet Oslo Skiskytterlag 42:39,4 +07:26,8 0-3-1-1
33 (74) Frydenlund , Nikolai Skonseng UL 43:02,6 +07:50,0 1-2-2-2
34 (97) Gran , Erlend Nordal Bærums Skiklub 43:04,1 +07:51,5 1-2-1-1
35 (42) Johansen , Eirik Bossekop UL 43:08,9 +07:56,3 2-0-1-4
36 (72) Kvam , Erik Meldal IL 43:19,3 +08:06,7 0-1-1-2
37 (43) Steinbakken , Sondre Hattfjelldal IL 43:31,6 +08:19,0 1-1-1-1
38 (48) Haugum , Jørgen Bærums Skiklub 43:32,6 +08:20,0 0-4-0-4
39 (41) Ruud , Tore Tingelstad Skiskytterklubb 43:47,2 +08:34,6 2-4-0-1
40 (67) Herfindal , Bjørn Haugo Voss Skiskytterlag 43:59,6 +08:47,0 2-3-2-0
41 (84) Olausson , Nicklas Tullus SG 44:10,4 +08:57,8 2-2-2-1
42 (66) Sverdrup , Henrik Dombås IL 44:31,3 +09:18,7 1-0-2-3
43 (52) Fuglum , Martin Tynset IF 44:46,0 +09:33,4 2-1-1-1
44 (89) Swärd , Yngve Tingelstad Skiskytterklubb 44:50,3 +09:37,7 1-3-1-0
45 (49) Huso , Tage Ullensaker Skiklubb 44:51,4 +09:38,8 1-3-1-2
46 (37) Lund , Martin Orkdal IL 45:26,2 +10:13,6 2-2-0-1
47 (60) Rolstad , Eivind Oslo Skiskytterlag 45:32,1 +10:19,5 0-4-2-1
48 (87) Mæhlum , Erik Midtvold Vingrom IL 45:43,8 +10:31,2 1-0-1-2
49 (90) Driveklepp , Henning Nittedal Skiskytterlag 46:14,1 +11:01,5 3-2-1-3
50 (47) Remmen , Olav Andreas Trondhjems Skiskyttere 46:43,3 +11:30,7 0-3-1-4
51 (80) Jørgensen , Vegar André Bossekop UL 46:51,8 +11:39,2 2-1-1-2
52 (53) Ree , Kjartan Love Gjesdal Skiskytterlag 47:24,1 +12:11,5 0-1-2-0
53 (75) Dovland , Eivind Syrdalen Fossum IF 47:42,7 +12:30,1 3-3-1-1
54 (39) Johnsen , John Olve Tingelstad Skiskytterklubb 47:47,3 +12:34,7 0-2-4-2
55 (58) Grundnes , Edvin Nittedal Skiskytterlag 48:04,0 +12:51,4 2-0-0-3
56 (69) Hauso , Torgeir Volda Turn og IL 54:29,6 +19:17,0 3-4-3-3


Menn 20-21 år
 
Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (218) Karlsen , Aleksander Morsund Lier IL 44:21,0   0-0-0-0
2 (245) Skjevdal , Lars Gunnar Røros IL 46:20,8 +01:59,8 0-2-1-0
3 (259) Bødal , Isak Flo Stårheim IL 46:47,5 +02:26,5 0-1-1-1
4 (228) Pettersen , Sindre Nittedal Skiskytterlag 46:49,8 +02:28,8 1-1-0-2
5 (206) Jorde , Sindre Fjellheim Asker Skiklubb 46:58,6 +02:37,6 1-2-0-1
6 (209) Dotzler , Georg Noer Fossum IF 48:07,8 +03:46,8 0-1-1-1
7 (246) Jonsson , Kristoffer Vingrom IL 48:32,0 +04:11,0 0-2-0-1
8 (248) Engen , Mats Tromsø Skiskytterlag 48:52,1 +04:31,1 1-1-1-0
9 (224) Fystro , Espen Vingrom IL 49:08,2 +04:47,2 1-1-0-1
10 (250) Fosse , Arild Voss Skiskytterlag 49:22,9 +05:01,9 0-2-0-3
11 (249) Rørvik , Markus Sandnes Skiskytterlag 49:24,6 +05:03,6 0-1-1-2
12 (264) Nordbotten , Øystein Sandnes Skiskytterlag 49:25,2 +05:04,2 0-1-0-1
13 (229) Gilberg , Stian Skåland Moi IL 49:26,2 +05:05,2 1-0-0-0
14 (244) Ponsiluoma , Martin Tullus SG 49:34,0 +05:13,0 1-1-1-0
15 (268) Svaland , Lars Aasheim Birkenes IL 49:39,7 +05:18,7 0-3-1-2
16 (214) Skogan , Eirik Ishol Steinkjer Skiklubb 49:48,5 +05:27,5 1-1-0-1
17 (213) Spjøtvold , Martin Lien Trondhjems Skiskyttere 49:55,0 +05:34,0 1-2-0-3
18 (263) Hirth , Sindre Voss Skiskytterlag 50:04,8 +05:43,8 1-0-2-0
19 (230) Johnsen , Espen Knaben IL 50:19,4 +05:58,4 0-1-0-2
20 (239) Reistad , Vegard Bruem Stiklestad IL 50:23,3 +06:02,3 1-0-1-3
21 (231) Hjelmevoll , Leif Malvin Voss Skiskytterlag 50:28,9 +06:07,9 1-1-0-1
22 (223) Ruud , Hans Tingelstad Skiskytterklubb 50:29,3 +06:08,3 0-1-1-1
23 (255) Juveli , Anders Sommerstad Vingrom IL 50:37,9 +06:16,9 2-0-1-2
24 (262) Wold , Endre Vik IL 51:10,8 +06:49,8 1-1-0-3
25 (258) Skåland , Jon Nikolai Ims Sandnes Skiskytterlag 51:28,8 +07:07,8 2-2-0-0
26 (225) Nilsen , Anders Brekke IL Bevern 51:33,2 +07:12,2 0-2-1-1
27 (241) Nordbø , Even Fyresdal Skiskyttarlag 51:36,0 +07:15,0 1-1-2-1
28 (252) Hojem , Peder Stiklestad IL 51:36,2 +07:15,2 0-0-1-2
29 (237) Håkonsen , Magnus Bø Skiskyttarlag 51:40,8 +07:19,8 0-0-0-1
30 (260) Madsstuen , Asbjørn Asker Skiklubb 52:08,0 +07:47,0 0-2-2-2
31 (210) Skar , Hogne Findal Sannidal IL 52:14,9 +07:53,9 1-1-1-1
32 (221) Glomnes , Sverre Ryland Fet Skiklubb 52:32,9 +08:11,9 2-0-1-1
33 (266) Kleven , Simen Simostranda IL 52:42,6 +08:21,6 2-0-0-1
34 (208) Petterson , Håvard Østre Toten Skilag 52:54,7 +08:33,7 1-1-1-3
35 (243) Riksaasen , Steinar Dombås IL 53:17,4 +08:56,4 0-4-1-1
36 (254) Hanserud , Jakob Asker Skiklubb 53:32,5 +09:11,5 2-0-1-1
37 (216) Owren , Amund Vingrom IL 53:32,7 +09:11,7 1-0-0-1
38 (267) Vig , Jens Bredde Asker Skiklubb 53:34,8 +09:13,8 2-2-0-3
39 (233) Strømsøyen , Sondre Røsbak Tynset IF 53:50,9 +09:29,9 1-1-3-2
40 (265) Nes , Espen Segrov Fana IL 54:17,3 +09:56,3 0-2-1-1
41 (235) Valbø , Steinar Drangedal Idrettslag 54:20,2 +09:59,2 0-3-1-2
42 (240) Grue , Kristian Fet Skiklubb 54:24,0 +10:03,0 0-1-2-2
43 (242) Halsteinslid , Georg Kristian Markane IL 54:24,8 +10:03,8 0-2-0-2
44 (219) Flotten , Ole Andreas Oppdal IL 54:30,0 +10:09,0 2-1-4-1
45 (226) Klynderud , Øivind Østre Toten Skilag 54:34,7 +10:13,7 2-1-0-1
46 (222) Forberg , Sigmund A. Kvammen Bø Skiskyttarlag 54:40,5 +10:19,5 1-1-0-1
47 (236) Tryggestad , Trygve Aaland Sunnylven IL 54:41,0 +10:20,0 2-1-1-1
48 (220) Monstad , Brage Malm Lier IL 54:50,9 +10:29,9 3-3-1-1
49 (211) Toresen , Jens Petter Oslo Skiskytterlag 54:54,5 +10:33,5 1-0-0-3
50 (234) Fjellavli , Sindre Bossmo & Ytteren IL 55:08,9 +10:47,9 0-2-0-0
51 (238) Selvnes , Vegard Orkdal IL 55:15,5 +10:54,5 0-2-2-2
52 (227) Eide , Daniel Stensæth Asker Skiklubb 56:01,0 +11:40,0 1-1-1-3
53 (215) Gammelsæter , Erlend Tingelstad Skiskytterklubb 56:15,4 +11:54,4 3-2-1-2
54 (217) Pedersen , Vebjørn Krogh Nordkyn IL 56:35,9 +12:14,9 1-2-4-3
55 (261) Vangsnes , Trygve Hålandsdal IL 56:56,0 +12:35,0 2-0-1-1
56 (257) Løvås , Tobias Eid Trondhjems Skiskyttere 56:59,3 +12:38,3 2-2-3-2


Menn 18 år
Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (405) Krogsæter , Jørgen Brendengen Ullensaker Skiklubb 37:11,2   0-0-1-2
2 (410) Jorde , Truls Fjellheim Asker Skiklubb 38:13,8 +01:02,6 1-2-0-1
3 (381) Bucher-Johannessen , Fredrik Try, Idrettslaget 38:41,3 +01:30,1 2-1-0-1
4 (389) Horten , Magnus Os IL 39:15,1 +02:03,9 1-0-0-1
5 (441) Galåen , Håvard Kne Røros IL 39:45,3 +02:34,1 1-0-2-1
6 (426) Solbakken , Hågen Sørskogbygda IL 40:07,2 +02:56,0 1-2-0-1
7 (413) Selheim , Knut Lussand Voss Skiskytterlag 40:12,5 +03:01,3 1-2-0-1
8 (386) Olimb , Iver Gjestvang Søndre Ål Sportsklubb 40:16,7 +03:05,5 3-0-0-1
9 (449) Lio , Øyvind Aalling Bjerke IL Ski 40:18,5 +03:07,3 1-2-1-2
10 (402) Haugan , Øyvind Try, Idrettslaget 40:20,2 +03:09,0 3-1-0-1
11 (388) Skaaheim , Benjamin H Skoppum IL 40:26,7 +03:15,5 0-2-1-0
12 (425) Eriksen , Simen Smetbak Byåsen Skiskytterlag 40:41,8 +03:30,6 2-2-1-0
13 (448) Borgen , Sivert Stiklestad IL 40:45,0 +03:33,8 2-1-0-2
14 (437) Ekern , Joakim Lørenskog Skiklubb 41:11,4 +04:00,2 2-0-1-1
15 (431) Often , Trygve Bondhus Tynset IF 41:14,0 +04:02,8 2-0-0-3
16 (406) Skrede , Mathias Geilo IL 41:29,8 +04:18,6 1-2-2-1
17 (377) Benonisen , Robin Johan Tromsø Skiskytterlag 41:38,1 +04:26,9 0-2-1-1
18 (372) Selnæs , Vegar Trondhjems Skiskyttere 41:41,8 +04:30,6 2-3-1-0
19 (445) Gjørven , Håkon Midthjell Markane IL 41:44,4 +04:33,2 0-1-1-1
20 (387) Øye , Jonas Bogen Trondhjems Skiskyttere 41:44,8 +04:33,6 0-1-1-3
21 (394) Nyborg , Tobias Voss Skiskytterlag 41:47,1 +04:35,9 1-1-2-1
22 (397) Haug , Magnus Gjersvold Byåsen Skiskytterlag 41:58,9 +04:47,7 0-2-2-2
23 (446) Tronsaune , Herman Grytbakk Røros IL 42:02,9 +04:51,7 1-0-2-1
24 (414) Eidissen , Halvor Idrettslaget Dyre Vaa 42:05,8 +04:54,6 2-2-0-1
25 (419) Hegge , Einar Carlson Steinkjer Skiklubb 42:14,1 +05:02,9 1-0-2-0
26 (409) Sørum , Hans Kristian MjøsSki 42:28,4 +05:17,2 1-1-2-1
27 (408) Sørum , Vebjørn Søndre Ål Sportsklubb 42:49,0 +05:37,8 1-1-3-2
28 (422) Fjærtoft , Edvard Steinkjer Skiklubb 42:51,1 +05:39,9 0-3-2-1
29 (374) Krogstad , Rasmus Try, Idrettslaget 42:51,6 +05:40,4 2-2-2-2
30 (417) Sandnes , Eirik Trondhjems Skiskyttere 42:54,7 +05:43,5 1-1-2-0
31 (423) Rybråten , Håkon Fet Skiklubb 43:06,8 +05:55,6 3-1-0-2
32 (383) Dahl , Torje Usland Marnardal IL 43:12,8 +06:01,6 1-2-1-1
33 (432) Mobakken , Jørgen Uglem Oslo Skiskytterlag 43:16,0 +06:04,8 3-1-1-1
34 (442) Holmsen , Marius Fossum IF 43:18,7 +06:07,5 1-2-0-1
35 (438) Telseth , Lars-Erik Volda Turn og IL 43:27,4 +06:16,2 1-1-2-1
36 (434) Bjørndalen , Dag Sander Simostranda IL 43:36,5 +06:25,3 2-3-0-4
37 (436) Unneberg , Markus Maurtvedt Ivrig IL 43:39,0 +06:27,8 0-2-1-2
38 (412) Lie , Rasmus Skatval Skilag 43:46,5 +06:35,3 2-1-2-2
39 (400) Birkeland , Magnus Asker Skiklubb 43:58,3 +06:47,1 1-3-0-1
40 (433) Hevrøy , Embrik Nikolai Grann Try, Idrettslaget 44:01,8 +06:50,6 0-2-2-2
41 (398) Bergsmyr , Brage Trondhjems Skiskyttere 44:02,5 +06:51,3 2-2-1-2
42 (378) Nordby , Fredrik Fet Skiklubb 44:23,4 +07:12,2 1-1-0-1
43 (421) D'antoni , Andre Hønefoss Skiskytterklubb 44:31,6 +07:20,4 1-1-1-3
44 (416) Hopland , Isak Hardbagg IL 44:42,0 +07:30,8 2-2-2-2
45 (391) Kleven , Lars Simostranda IL 44:42,2 +07:31,0 2-2-0-4
46 (444) Bueie , Jonas Lier IL 44:49,0 +07:37,8 5-2-1-0
47 (439) Bang , Christian Brennhovd Asker Skiklubb 44:56,8 +07:45,6 0-2-1-2
48 (429) Holm , Martin Smestu Rennebu IL 45:15,9 +08:04,7 1-0-0-1
49 (415) Stømsnes , Fredrik Aasen Lier IL 45:20,3 +08:09,1 4-1-2-1
50 (373) Tjørhom , Tarjei Sirdal Skilag 45:38,7 +08:27,5 1-2-2-0
51 (395) Aas , Ola Nymoen Røros IL 45:42,5 +08:31,3 3-1-2-0
52 (404) Bakken , Erlend Markane IL 45:52,0 +08:40,8 3-2-2-2
53 (428) Opheim , Adrian Stokdal Byåsen Skiskytterlag 45:56,3 +08:45,1 0-3-0-3
54 (407) Mikalsen , Magnus Sandnes Skiskytterlag 46:08,7 +08:57,5 1-0-1-1
54 (451) Skøien , Christian Simostranda IL 46:08,7 +08:57,5 4-2-3-1
56 (411) Markegård , Øystein Geilo IL 46:20,9 +09:09,7 3-2-1-3
57 (403) Brandtzæg , Tommy Kokås Steinkjer Skiklubb 46:26,0 +09:14,8 0-1-1-1
58 (379) Halsteinslid , Andreas Markane IL 46:46,5 +09:35,3 1-2-2-1
59 (430) Ingdal , Mats Jørgen Nordmo Målselvs Skiskyttere 46:47,1 +09:35,9 1-2-4-5
60 (447) Stølen , Jarle Vegusdal Birkenes IL 46:52,7 +09:41,5 2-0-0-0
61 (427) Rudh , Emil Tullus SG 46:55,8 +09:44,6 3-3-1-1
62 (393) Andreassen , Adrian Nordreisa IL 47:05,9 +09:54,7 2-4-0-3
63 (396) Kirkhus , Marthin Asker Skiklubb 47:46,0 +10:34,8 2-3-3-2
64 (376) Haugen , Ole Wanvik Skatval Skilag 48:06,6 +10:55,4 3-1-2-3
65 (375) Flaagen , Anders Sønsteby Søndre Ål Sportsklubb 48:21,4 +11:10,2 3-4-4-3
66 (443) Nytrøen , Erlend Kvittum Tynset IF 48:47,7 +11:36,5 3-3-4-4
67 (452) Konsmo , Emil Sebastian Knaben IL 48:56,4 +11:45,2 2-4-2-3
68 (384) Ramstad , Erik Simostranda IL 50:14,3 +13:03,1 2-3-3-2
69 (385) Nygård , Grim Markane IL 50:15,9 +13:04,7 3-2-3-3
70 (424) Berget , Niri Aabakken Svene IL 50:49,7 +13:38,5 4-4-4-1
71 (399) Tonning , Odd Sindre Markane IL 50:51,4 +13:40,2 5-4-3-2
72 (435) Andresen , Sindre Christoffer Tyldum Lier IL 51:34,6 +14:23,4 5-2-4-4
73 (382) Aamlid , Magnus Birkenes IL 53:29,2 +16:18,0 3-3-4-5


Menn 17 år
Plass St.nr Navn Klubb Sluttid Differanse Skyting
1 (463) Andersen , Filip Fjeld Geilo IL 37:31,2   1-0-1-1
2 (472) Trømborg , Sigurd IL Bevern 39:32,6 +02:01,4 0-1-0-1
3 (474) Kvamme , Rasmus Odland Tromsø Skiskytterlag 40:10,5 +02:39,3 0-1-0-1
4 (518) Tjøntveit , Halvor Taalesen Svene IL 40:13,5 +02:42,3 0-1-0-1
5 (504) Grusd , Fredrik Fossum IF 40:13,9 +02:42,7 1-3-1-0
6 (512) Tornes , Eirik Kjøl Molde og Omegn IF 40:29,1 +02:57,9 2-1-0-3
7 (486) Johnsrud , Ole Christian Bjerke IL Ski 40:44,7 +03:13,5 0-1-0-2
8 (497) Leopold , Lars Hammernes Asker Skiklubb 40:50,4 +03:19,2 1-2-0-3
9 (477) Idland , Torjus Figgjo IL 41:26,0 +03:54,8 1-2-2-1
10 (525) Meland , Aksel Mathias Markane IL 41:42,4 +04:11,2 0-1-2-1
11 (484) Tverås , Trym Algarheim Fossum IF 42:01,3 +04:30,1 1-2-1-2
12 (505) Garli , Odin Sokna IL 42:21,5 +04:50,3 0-3-2-2
13 (499) Stensby , Hermann Hernes IL 42:32,9 +05:01,7 1-2-0-0
14 (493) Karlsen , Tobias Skjervøy IK 42:49,6 +05:18,4 1-1-2-2
15 (470) Frøseth , Håkon Sokna IL 42:50,2 +05:19,0 1-1-1-3
16 (495) Engebretsen , Alexander Fossum IF 43:13,8 +05:42,6 0-1-1-2
17 (487) Nørstegård , Jo Brøste Dombås IL 43:17,4 +05:46,2 3-3-3-0
18 (501) Sørnes , Kristoffer Lier IL 43:29,0 +05:57,8 1-3-2-2
19 (465) Breivik , Emil Andre IL Bevern 43:34,9 +06:03,7 1-2-2-0
20 (489) Gerhardsen , Eirik Silsand Tromsø Skiskytterlag 43:40,1 +06:08,9 0-3-0-2
21 (488) Gjøsæter , Sindre Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb 43:49,7 +06:18,5 2-2-2-2
22 (473) Usland , Anders Marnardal IL 43:51,2 +06:20,0 0-2-0-2
23 (480) Aas , Thor Arild Birkenes IL 44:00,9 +06:29,7 2-2-1-1
24 (481) Juel , Jonas Slettemark Fossum IF 44:02,9 +06:31,7 2-2-2-4
25 (533) Wekre , Erik Kjøsnes Steinkjer Skiklubb 44:06,9 +06:35,7 1-1-1-1
26 (462) Oppigard , Torbjørn Eikesdal Skiskyttarlag 44:25,1 +06:53,9 0-3-1-1
27 (483) Owren , Peder Vingrom IL 44:26,4 +06:55,2 2-3-1-2
28 (543) Ekeland , Einar Torridal IL 44:40,5 +07:09,3 2-1-2-2
28 (500) Skrede , Vegard Hardbagg IL 44:40,5 +07:09,3 1-3-3-2
30 (515) Haugen , Håvard Tonstad IL 44:54,0 +07:22,8 1-2-1-1
31 (459) Østensen , Sander Østre Toten Skilag 45:02,2 +07:31,0 1-3-0-2
32 (513) Bekken , Sivert Kvikne IL 45:04,5 +07:33,3 3-1-2-3
33 (490) Schonhowd , Sindre Søndre Ål Sportsklubb 45:21,6 +07:50,4 4-1-2-1
34 (540) Nyvoll , Daniel Fossum IF 45:24,5 +07:53,3 0-4-2-1
35 (536) Vassmyr , Per Tromsø Skiskytterlag 45:32,8 +08:01,6 1-4-2-1
36 (485) Olsen , Sondre Nikolai Trondhjems Skiskyttere 45:42,9 +08:11,7 1-1-2-1
37 (526) Mangset , Even MjøsSki 45:46,6 +08:15,4 2-3-2-1
38 (479) Paulsen , Trym Bossmo & Ytteren IL 45:49,5 +08:18,3 0-2-3-1
39 (537) Suhrke , Tobias Tafjord Ivrig IL 46:01,6 +08:30,4 3-1-1-1
40 (457) Jordal , Øystein Flatabø Odda IL 46:06,3 +08:35,1 1-2-2-1
41 (492) Haugen , Sander Kulstad Østre Toten Skilag 46:07,2 +08:36,0 0-3-2-4
42 (538) Markås , Trygve Deinboll Bossmo & Ytteren IL 46:19,3 +08:48,1 1-2-0-2
43 (509) Rinde , Eirik Markus Vik IL 46:20,0 +08:48,8 1-3-2-0
44 (532) Johannesen , Sindre Vassdal Hernes IL 46:41,0 +09:09,8 1-3-2-3
45 (454) Bergheim , Mathias Hagen Bærums Skiklub 46:41,6 +09:10,4 2-2-1-4
46 (469) Bach-Gansmo , Sander Fossum IF 46:45,6 +09:14,4 2-2-2-1
47 (534) Dalum , Jørgen Dombås IL 46:55,0 +09:23,8 3-2-0-2
48 (467) Vaadal , Sigurd Vangberg Tromsø Skiskytterlag 46:56,4 +09:25,2 1-3-3-2
49 (510) Riber , Herman Bødalen IF 46:58,4 +09:27,2 0-1-1-3
50 (516) Vingelen , Johannes Grann Vingelen IL 47:08,2 +09:37,0 2-2-2-4
51 (466) Beverfjord , Sigurd Jerleif Tingvoll IL 47:12,3 +09:41,1 2-2-1-5
52 (478) Langseth , Magnus Raaum Østre Toten Skilag 47:29,1 +09:57,9 0-2-5-3
53 (535) Solum , Kristoffer Simostranda IL 47:49,5 +10:18,3 0-3-2-4
54 (476) Larsen , Henrik Andre IL Bevern 47:59,2 +10:28,0 2-1-2-3
55 (491) Wingestad , Ola Martinius Svene IL 48:06,5 +10:35,3 3-3-1-1
56 (520) Owren , Gaute Vingrom IL 48:20,9 +10:49,7 2-1-1-3
57 (506) Vaagen , Marius Tjelde Molde og Omegn IF 48:26,4 +10:55,2 1-3-1-2
58 (461) Myrold , Sivert Stårheim IL 48:26,8 +10:55,6 2-2-1-4
59 (528) Finden , Ragnar Vik IL 48:33,2 +11:02,0 0-3-1-2
60 (524) Skrindo , Halvor Ål Skiskyttarlag 48:36,3 +11:05,1 2-2-2-2
61 (521) Halseth , Indre Rennebu IL 48:55,3 +11:24,1 2-1-2-2
62 (468) Ringen , Anders Bjerke IL Ski 49:05,2 +11:34,0 4-3-3-3
63 (527) Fornes , Jørgen Traasdahl Oslo Skiskytterlag 49:30,6 +11:59,4 2-4-0-3
64 (494) Strand Paulsen , Stian Bø Skiskyttarlag 49:59,3 +12:28,1 2-2-3-3
65 (539) Haddon , Peter Byåsen Skiskytterlag 50:18,0 +12:46,8 2-4-2-4
66 (455) Hauge , Henrik Glede Fossum IF 50:21,5 +12:50,3 3-5-2-4
67 (456) Hægeland , Tobias Øvrebø IL 50:27,2 +12:56,0 3-3-3-3
68 (542) Witte , Mathias Alta Skiskytterlag 50:34,5 +13:03,3 2-2-4-3
69 (482) Myhr , Gard Edvard Tromsø Skiskytterlag 50:42,9 +13:11,7 1-2-2-2
70 (460) Aandahl , Kristian Lindh IL Bevern 51:15,9 +13:44,7 2-3-1-3
71 (530) Gregersen , Sondre Vingrom IL 51:25,8 +13:54,6 3-1-2-1
72 (507) Brenna , Vidar Skrautvål IL 51:38,6 +14:07,4 4-2-3-2
73 (541) Snekkevik , Emil Kloster Tromsø Skiskytterlag 51:40,5 +14:09,3 2-3-3-3
74 (522) Tøraasen , Martin Øyen Folldal IF 51:44,5 +14:13,3 4-4-2-3
75 (508) Haugskott , Anders Skaun IL 52:09,1 +14:37,9 2-4-0-5
76 (531) Bredesen , Håkon Fodstad Østre Toten Skilag 52:33,6 +15:02,4 1-1-3-1
77 (502) Grubben Sæthermoen , Markus Østre Toten Skilag 52:52,0 +15:20,8 3-4-3-2
78 (458) Risnes , Simen Mathias Tonstad IL 53:21,4 +15:50,2 3-2-2-3
79 (529) Hartmann , Caspar Friedrich Lierne IL 54:13,5 +16:42,3 3-4-5-2
80 (496) Wæhre , Odd Meråker Skiskytterklubb 54:23,3 +16:52,1 0-4-3-1
81 (519) Keiserud , Martin Åsnes Skiskytterlag 54:52,2 +17:21,0 4-2-2-3
82 (503) Breivik , Markus Elias Tromsø Skiskytterlag 59:49,9 +22:18,7 0-1-1-2


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +