---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater NM Langdistanse 2017



Resultater NM Orientering - Langdistanse
Halden, Østfold - 7. september 2017

Arrangementstype: Orientering

Komplette resultater NM Langdistanse for junior og senior

D 17-18 E

6 330 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:00:28   9:33
2 Ragnhild Eide Byåsen IL 1:03:17 +2:49 9:59
3 Synne Strand Asker Skiklubb 1:03:28 +3:00 10:01
4 Ane Dyrkorn Eiker OL 1:05:19 +4:51 10:19
5 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 1:07:40 +7:12 10:41
6 Åsne Naadland Holo Fossum IF 1:08:18 +7:50 10:47
7 Pernille Katla Fossum IF 1:08:21 +7:53 10:47
8 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1:10:01 +9:33 11:03
9 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 1:11:01 +10:33 11:13
10 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 1:11:35 +11:07 11:18
11 Aurora Gjølsjø OK Moss 1:12:38 +12:10 11:28
12 Ragne Wiklund Nydalens SK 1:12:42 +12:14 11:29
13 Marlin Haavengen Kongsberg OL 1:12:51 +12:23 11:30
14 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:15:40 +15:12 11:57
15 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 1:16:47 +16:19 12:07
16 Hanne Vassend Porsgrunn OL 1:17:29 +17:01 12:14
17 Thea Dyrkorn Eiker OL 1:17:44 +17:16 12:16
18 Helene Eger Kongsberg OL 1:17:53 +17:25 12:18
19 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 1:18:50 +18:22 12:27
20 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 1:19:42 +19:14 12:35
21 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 1:19:57 +19:29 12:37
22 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 1:20:07 +19:39 12:39
23 Heidi Therese Wiest Vang OL 1:20:27 +19:59 12:42
24 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 1:22:00 +21:32 12:57
25 Karoline Aune Halden SK 1:22:33 +22:05 13:02
26 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 1:24:32 +24:04 13:21
27 Agnethe Hasli Gjø-Vard OL 1:24:43 +24:15 13:23
28 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 1:27:44 +27:16 13:51
29 Aurora Moholth Kongsberg OL 1:29:36 +29:08 14:09
30 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:31:06 +30:38 14:23
31 Dina Reitan Freidig 1:31:32 +31:04 14:27
32 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 1:31:34 +31:06 14:27
33 Tora Indregard IL BUL-Tromsø 1:31:44 +31:16 14:29
34 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 1:32:06 +31:38 14:32
35 Linn Mei Waaler Måren OK 1:37:20 +36:52 15:22
36 Solveig Eline Berg IL Tyrving 1:40:02 +39:34 15:48
37 Anna Meen Porsgrunn OL 1:41:27 +40:59 16:01
38 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 1:41:29 +41:01 16:01
39 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:47:07 +46:39 16:55
40 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:49:26 +48:58 17:17
41 Eli Kolstad Mo OK 1:49:39 +49:11 17:19
42 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 1:51:02 +50:34 17:32
43 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 1:53:09 +52:41 17:52
44 Inga Vestøl Stødle Kristiansand OK 1:56:19 +55:51 18:22
45 Ane-Marte Borg Hanssen IL BUL-Tromsø 1:58:46 +58:18 18:45
46 Lisa Jenssen Halden SK 2:14:37 +1:14:09 21:15
47 Sofie Hallem Verdal OK 2:17:45 +1:17:17 21:45
48 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 2:19:26 +1:18:58 22:01
  Elisabeth Brække Halden SK brutt    
  Ragne Munkeby Frol IL brutt    
  Nora Marie Wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering brutt    
  Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL brutt    
  Ingvil Ahlsand Nydalens SK brutt    
  Marie Hansen Sarpsborg OL ikke startet    
  Vera Melkild Freidig ikke startet    
  Lina Kvitvang Benan Steinkjer OK ikke startet    
  Maria Ulseth Sylte Freidig ikke startet    

D 19-20 E

6 660 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 1:04:06   9:37
2 Marie Olaussen Fredrikstad SK 1:04:17 +0:11 9:39
3 Ingrid Lundanes Emblem IL 1:07:46 +3:40 10:10
4 Åshild Kolstad Freidig 1:11:37 +7:31 10:45
5 Oda J Sikkeland IL Tyrving 1:13:52 +9:46 11:05
6 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 1:16:23 +12:17 11:28
7 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 1:16:51 +12:45 11:32
8 Malin Sandstad Freidig 1:17:37 +13:31 11:39
9 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 1:19:05 +14:59 11:52
10 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 1:21:01 +16:55 12:09
11 Kjersti Kvistad Dengerud Steinkjer OK 1:26:18 +22:12 12:57
12 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 1:26:34 +22:28 12:59
13 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 1:28:44 +24:38 13:19
14 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:30:16 +26:10 13:33
15 Åse Bergan Nydalens SK 1:31:08 +27:02 13:41
16 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1:34:31 +30:25 14:11
17 Emilie Westin Porsgrunn OL 1:35:50 +31:44 14:23
18 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 1:37:31 +33:25 14:38
19 Line Sølberg OL Trollelg 1:44:15 +40:09 15:39
20 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 1:49:06 +45:00 16:22
21 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 1:52:30 +48:24 16:53
22 Idunn Haavengen Kongsberg OL 2:02:02 +57:56 18:19
23 Oda Q Fossum Freidig 2:11:51 +1:07:45 19:47
  Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL brutt    
  Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering brutt    
  Linn Hege Roso Lardal OL ikke startet    
  Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) ikke startet    
  Marit Melby Jacobsen Lardal OL ikke startet    
  Vilde Malmei NTNUI ikke startet    

D 21- E

9 390 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 1:16:37   8:09
2 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 1:18:24 +1:47 8:20
3 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:21:07 +4:30 8:38
4 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 1:22:37 +6:00 8:47
5 Sigrid Alexandersen NTNUI 1:23:29 +6:52 8:53
6 Marte Narum Nydalens SK 1:23:46 +7:09 8:55
7 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 1:25:49 +9:12 9:08
8 Hollie Orr Halden SK 1:27:32 +10:55 9:19
9 Emma Johansson Fredrikstad SK 1:28:17 +11:40 9:24
10 Kristine Berglia Eiker OL 1:28:53 +12:16 9:27
11 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:30:00 +13:23 9:35
12 Eva Jurenikova Halden SK 1:31:47 +15:10 9:46
13 Hanne Sandstad Freidig 1:32:29 +15:52 9:50
14 Anine Ahlsand NTNUI 1:33:19 +16:42 9:56
15 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 1:33:58 +17:21 10:00
16 Marion Huber Nydalens SK 1:35:25 +18:48 10:09
17 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 1:36:50 +20:13 10:18
18 Jo Shepherd Halden SK 1:37:50 +21:13 10:25
19 Agnes Leo Halden SK 1:38:26 +21:49 10:28
20 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 1:38:46 +22:09 10:31
21 Iliana Ilieva Halden SK 1:40:38 +24:01 10:43
22 Line Sundsvik Frol IL 1:41:31 +24:54 10:48
23 Mathilde Rundhaug Frol IL 1:41:44 +25:07 10:50
24 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 1:42:50 +26:13 10:57
25 Lone Brochmann Bækkelagets SK 1:43:46 +27:09 11:03
26 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:44:16 +27:39 11:06
27 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:45:28 +28:51 11:13
28 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:45:31 +28:54 11:14
29 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 1:45:47 +29:10 11:15
30 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 1:46:53 +30:16 11:22
31 Karen Oline Kolstad NTNUI 1:48:44 +32:07 11:34
32 Siri Kollerud Lillomarka OL 2:01:30 +44:53 12:56
33 Ingvild Brekke NTNUI 2:23:16 +1:06:39 15:15
34 Karoline Dahl Fosby NTNUI 2:46:51 +1:30:14 17:46
35 Hildegunn Heggøy NTNUI 2:48:55 +1:32:18 17:59
  Aurora Fossøy NTNUI brutt    
  Marthe Gløersen Bækkelagets SK brutt    
  Silje Arntzen NTNUI brutt    
  Maren Grande Frol IL ikke startet    
  Live Bredholt Jørgensen NTNUI ikke startet    
  Kamilla Olaussen Fredrikstad SK ikke startet    
  Anna Ulvensøen NTNUI ikke startet    
  Maren Jansson Haverstad NTNUI ikke startet    

H 17-18 E

7 790 m, 67 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elias Jonsson Nydalens SK 54:37   7:00
2 Lukas Liland Nydalens SK 56:53 +2:16 7:18
3 Einar Melsom Fossum IF 58:23 +3:46 7:29
4 Jørgen Baklid Konnerud IL 58:40 +4:03 7:31
5 Sander Arntzen Asker Skiklubb 59:38 +5:01 7:39
6 Marius Aurebekk Kristiansand OK 1:00:38 +6:01 7:47
7 Erling Hjermstad Fossum IF 1:01:10 +6:33 7:51
8 Sebastian Daland Kristiansand OK 1:01:57 +7:20 7:57
9 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:03:24 +8:47 8:08
10 Øyvind Hjermstad Fossum IF 1:03:33 +8:56 8:09
11 Oskar Spets Storhov Freidig 1:05:38 +11:01 8:25
12 Niels Christian Hellerud Halden SK 1:05:55 +11:18 8:27
13 Anders Haugskott OL Trollelg 1:05:57 +11:20 8:27
14 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 1:06:31 +11:54 8:32
15 Sindre R Holt Hedrum OL 1:06:36 +11:59 8:32
16 Aslak Heimdal Konnerud IL 1:07:07 +12:30 8:36
17 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 1:07:49 +13:12 8:42
18 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 1:08:00 +13:23 8:43
19 Oscar Lyngen Freidig 1:08:53 +14:16 8:50
20 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 1:10:30 +15:53 9:03
21 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 1:10:50 +16:13 9:05
22 Mats Eidsmo Freidig 1:10:59 +16:22 9:06
23 Axel Hoveid Asker Skiklubb 1:12:57 +18:20 9:21
24 Even Lindaas Vang OL 1:13:56 +19:19 9:29
25 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:14:31 +19:54 9:33
26 Even-Johan Kaspersen Mo OK 1:14:37 +20:00 9:34
27 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 1:14:50 +20:13 9:36
28 Erlend Brendstuen Halden SK 1:14:55 +20:18 9:37
29 Tord Strand Kongsberg OL 1:15:19 +20:42 9:40
30 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 1:15:25 +20:48 9:40
31 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 1:16:11 +21:34 9:46
32 Stian Rykkje Varegg Fleridrett 1:17:01 +22:24 9:53
33 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 1:18:37 +24:00 10:05
34 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 1:18:57 +24:20 10:08
35 Joar Gjerdahl Konnerud IL 1:19:17 +24:40 10:10
36 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 1:19:54 +25:17 10:15
37 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 1:20:01 +25:24 10:16
38 Kristian Pytten Kristiansand OK 1:20:07 +25:30 10:17
39 Jostein Svaland Dale Vang OL 1:20:19 +25:42 10:18
40 Knut Kyrkjebø TIF Viking 1:20:25 +25:48 10:19
41 Mathias Vindal Freidig 1:20:57 +26:20 10:23
42 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 1:21:00 +26:23 10:23
43 Håkon Lund Kongsberg OL 1:21:13 +26:36 10:25
44 Trygve Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 1:21:27 +26:50 10:27
45 Per Ivar Stokland Ganddal IL 1:22:29 +27:52 10:35
46 Audun Bergan Nydalens SK 1:22:37 +28:00 10:36
47 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:22:41 +28:04 10:36
48 Peter Gisholt Fossum IF 1:23:32 +28:55 10:43
49 Sverre Narum Vang OL 1:24:12 +29:35 10:48
50 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 1:24:51 +30:14 10:53
51 Scott Juvik IL Gular 1:25:30 +30:53 10:58
52 Emil Størmer Fossum IF 1:26:05 +31:28 11:03
53 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 1:27:09 +32:32 11:11
54 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 1:27:59 +33:22 11:17
55 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 1:28:47 +34:10 11:23
56 Mathias Hermstad Freidig 1:30:40 +36:03 11:38
57 Skjalg Nysæter Skien OK 1:31:53 +37:16 11:47
58 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 1:32:33 +37:56 11:52
59 Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering 1:32:47 +38:10 11:54
60 Eskil Frøisland Vang OL 1:33:48 +39:11 12:02
61 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 1:37:48 +43:11 12:33
62 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 1:42:09 +47:32 13:06
63 Kristian Fredrik Lynum Freidig 1:43:12 +48:35 13:14
64 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 1:52:15 +57:38 14:24
65 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 2:04:00 +1:09:23 15:55
66 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 2:21:20 +1:26:43 18:08
  Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK brutt    
  Rasmus Mathisen Porsgrunn OL ikke startet    
  Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF ikke startet    

H 19-20 E

10 720 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 1:24:31   7:53
2 Anders Haga Raumar Orientering 1:24:37 +0:06 7:53
3 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:25:38 +1:07 7:59
4 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 1:27:16 +2:45 8:08
5 Håvard Eidsmo Freidig 1:28:29 +3:58 8:15
6 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 1:29:24 +4:53 8:20
7 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 1:31:13 +6:42 8:30
8 Marius Pytten Kristiansand OK 1:31:43 +7:12 8:33
9 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:31:45 +7:14 8:33
10 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 1:34:07 +9:36 8:46
11 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 1:34:29 +9:58 8:48
12 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 1:35:05 +10:34 8:52
13 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 1:37:20 +12:49 9:04
14 Peter Nordbrøden Halden SK 1:40:39 +16:08 9:23
15 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:41:13 +16:42 9:26
16 Tobias Kristensen Larvik OK 1:47:41 +23:10 10:02
17 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 1:48:55 +24:24 10:09
18 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 1:49:07 +24:36 10:10
19 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 1:59:26 +34:55 11:08
20 Lars Solli Mo OK 2:02:06 +37:35 11:23
21 Adrian Opheim Freidig 2:02:32 +38:01 11:25
22 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 2:10:43 +46:12 12:11
23 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 2:13:51 +49:20 12:29
24 Trygve Heggedal Kongsberg OL 2:14:37 +50:06 12:33
25 Sander H. Rogndokken Nydalens SK 2:18:32 +54:01 12:55
26 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 2:20:28 +55:57 13:06
27 Vegard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 2:58:51 +1:34:20 16:41
28 Peter Martinus Freyborg Uran NTNUI 3:47:36 +2:23:05 21:13
  Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb brutt    
  Sturla Frydenlund Sturla, IF brutt    
  Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett brutt    
  Martin Borge Heir Fossum IF ikke startet    
  Jostein Tandberg Nydalens SK ikke startet    
  Brage Jørum Byåsen IL ikke startet    
  Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK ikke startet    
  Knut Aasheim Halden SK ikke startet    

H 21- E

14 710 m, 71 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Lundanes Halden SK 1:38:24   6:41
2 Magne Dæhli Halden SK 1:41:03 +2:39 6:52
3 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 1:42:13 +3:49 6:56
4 Thomas Natvig Årstad Halden SK 1:43:27 +5:03 7:01
5 Vetle Ruud Bråten Raumar Orientering 1:43:46 +5:22 7:03
6 Yngve Skogstad Frol IL 1:44:11 +5:47 7:04
7 Øystein Kvaal Østerbø Bækkelagets SK 1:44:27 +6:03 7:06
8 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 1:45:29 +7:05 7:10
9 Anders Nordberg Nydalens SK 1:46:33 +8:09 7:14
10 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 1:46:36 +8:12 7:14
11 Paul Sirum Frol IL 1:49:04 +10:40 7:24
12 Torgeir Nørbech IL Tyrving 1:49:24 +11:00 7:26
13 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 1:49:33 +11:09 7:26
14 Jo Forseth Indgaard Frol IL 1:50:15 +11:51 7:29
15 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:51:00 +12:36 7:32
16 Alan Cherry Nydalens SK 1:52:00 +13:36 7:36
17 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 1:52:20 +13:56 7:38
18 Håvard Haga Nydalens SK 1:52:29 +14:05 7:38
19 Markus Holter Halden SK 1:52:37 +14:13 7:39
20 Emil Granqvist NTNUI 1:52:49 +14:25 7:40
21 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:54:40 +16:16 7:47
22 Ivar Lundanes Emblem IL 1:55:03 +16:39 7:49
23 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:55:10 +16:46 7:49
24 Håvard Lucasen Fredrikstad SK 1:55:43 +17:19 7:51
25 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:57:53 +19:29 8:00
26 Gaute Friestad Kristiansand OK 1:58:29 +20:05 8:03
27 Martin Vister Frol IL 1:58:55 +20:31 8:05
28 Espen Fiskum Halden SK 2:01:58 +23:34 8:17
29 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 2:02:29 +24:05 8:19
30 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 2:03:40 +25:16 8:24
31 Håvard Irgens Kristiansand OK 2:04:09 +25:45 8:26
32 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 2:04:29 +26:05 8:27
33 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 2:04:30 +26:06 8:27
34 Elias T. Mølnvik NTNUI 2:04:37 +26:13 8:28
35 Jonas Madslien Bakken NTNUI 2:04:51 +26:27 8:29
36 Henry McNulty NTNUI 2:05:25 +27:01 8:31
37 Jan Schmid OL Trollelg 2:05:37 +27:13 8:32
38 Magne Jutulstad Bækkelagets SK 2:06:21 +27:57 8:35
39 Mattis Holt Freidig 2:06:29 +28:05 8:35
40 Anders Felde Olaussen NTNUI 2:08:09 +29:45 8:42
41 Espen Jakobsen IL Tyrving 2:10:00 +31:36 8:50
42 Thomas Nipen Bækkelagets SK 2:10:37 +32:13 8:52
43 Magnus Svingheim Raumar Orientering 2:11:10 +32:46 8:55
44 Lars-Inge Arnevik Ringerike OL 2:11:54 +33:30 8:58
45 Daniel Marston Bækkelagets SK 2:12:53 +34:29 9:02
46 Sverre Turter Sandvold NTNUI 2:13:38 +35:14 9:05
47 Simen Eid Nielsen NTNUI 2:16:30 +38:06 9:16
48 Erling Sommerfeldt Asker Skiklubb 2:17:26 +39:02 9:20
49 Yngve Volden Løten o-lag 2:19:15 +40:51 9:27
50 Lars Owren NTNUI 2:22:51 +44:27 9:42
51 Dag Steinar Ragvin Bø OL 2:22:59 +44:35 9:43
52 Mathias Nipen Bækkelagets SK 2:25:05 +46:41 9:51
53 Henning Spjelkavik IL Tyrving 2:29:04 +50:40 10:08
54 Erik Gustafsson NTNUI 2:29:14 +50:50 10:08
55 Harald Kalager NTNUI 2:30:35 +52:11 10:14
56 Øyvind Wiggen Byåsen IL 2:31:22 +52:58 10:17
57 Hallvard Nordbrøden IL BUL-Tromsø 2:31:44 +53:20 10:18
58 Oskar Røen Varegg Fleridrett 2:37:24 +59:00 10:42
59 Andreas G. Polden Gneist, IL 2:38:40 +1:00:16 10:47
60 Ola Keiserås IL Leik 2:40:27 +1:02:03 10:54
61 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 2:44:55 +1:06:31 11:12
62 Håvard Mo Vaadal NTNUI 3:01:36 +1:23:12 12:20
  Sindre Østgulen Deisz NTNUI diskvalifisert    
  Sindre Johannessen Freidig brutt    
  Johan Svedberg Heming Orientering brutt    
  Stian Sundsvik Frol IL brutt    
  Henrik Upsal NTNUI brutt    
  Rune Nygaard IL Gular brutt    
  Carl Petter Lyngen Frol IL brutt    
  Jørgen Fiskum Frol IL brutt    
  Anders Vister Nydalens SK brutt    
  David Gottfridsson Lillomarka OL ikke startet    
  Vetle Christiansen Bækkelagets SK ikke startet    
  Oskar Størmer Fossum IF ikke startet    
  Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Emil Ahlbäck Fossum IF ikke startet    
  Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett ikke startet


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +