Resultater NM Mellomdistanse - Finaler 2017



Resultater NM Orientering - Mellomdistanse, finaler
Halden, Østfold - 8. september 2017

Arrangementstype: Orientering

Komplette resultater NM Mellomdistanse - Finaler junior og senior

D 17-18 E

3 030 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 25:29   8:24
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 26:27 +0:58 8:43
3 Synne Strand Asker Skiklubb 28:15 +2:46 9:19
4 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 28:37 +3:08 9:26
5 Åsne Naadland Holo Fossum IF 29:11 +3:42 9:37
6 Ane Dyrkorn Eiker OL 29:20 +3:51 9:40
7 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 30:12 +4:43 9:58
8 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 30:36 +5:07 10:05
9 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 30:40 +5:11 10:07
10 Pernille Katla Fossum IF 31:03 +5:34 10:14
11 Marlin Haavengen Kongsberg OL 31:13 +5:44 10:18
12 Aurora Gjølsjø OK Moss 31:28 +5:59 10:23
13 Thea Dyrkorn Eiker OL 32:25 +6:56 10:41
14 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 32:54 +7:25 10:51
15 Hanne Vassend Porsgrunn OL 33:21 +7:52 11:00
16 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 33:27 +7:58 11:02
17 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 33:41 +8:12 11:06
18 Karoline Aune Halden SK 34:32 +9:03 11:23
19 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 34:41 +9:12 11:26
20 Helene Eger Kongsberg OL 35:08 +9:39 11:35
21 Heidi Therese Wiest Vang OL 35:20 +9:51 11:39
22 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 35:23 +9:54 11:40
23 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 35:40 +10:11 11:46
24 Agnethe Hasli Gjø-Vard OL 35:59 +10:30 11:52
25 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 36:45 +11:16 12:07
26 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 37:09 +11:40 12:15
27 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 37:18 +11:49 12:18
28 Eli Kolstad Mo OK 37:22 +11:53 12:19
29 Anna Meen Porsgrunn OL 38:12 +12:43 12:36
30 Tora Indregard IL BUL-Tromsø 38:18 +12:49 12:38
31 Linn Mei Waaler Måren OK 38:19 +12:50 12:38
32 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 38:24 +12:55 12:40
33 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 38:56 +13:27 12:50
34 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 40:20 +14:51 13:18
35 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 40:22 +14:53 13:19
36 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 40:34 +15:05 13:23
37 Ragnhild Eide Byåsen IL 40:55 +15:26 13:30
38 Marie Hansen Sarpsborg OL 42:09 +16:40 13:54
39 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 42:34 +17:05 14:02
40 Dina Reitan Freidig 44:23 +18:54 14:38
41 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 44:34 +19:05 14:42
42 Inga Vestøl Stødle Kristiansand OK 45:41 +20:12 15:04
43 Synne Skjærstein IL Tyrving 46:51 +21:22 15:27
44 Hanna Lye Moum Halden SK 47:31 +22:02 15:40
45 Vibeke Kvistad Dengerud Steinkjer OK 47:32 +22:03 15:41
46 Solveig Eline Berg IL Tyrving 47:44 +22:15 15:45
47 Frida Bakken Ulseth Nydalens SK 48:32 +23:03 16:01
48 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 48:58 +23:29 16:09
49 Lina Kvitvang Benan Steinkjer OK 49:23 +23:54 16:17
50 Ragne Munkeby Frol IL 51:19 +25:50 16:56
51 Nora Marie Wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 51:38 +26:09 17:02
52 Lisa Jenssen Halden SK 55:56 +30:27 18:27
53 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 56:50 +31:21 18:45
54 Kathinka Rogstad Kongsberg OL 57:14 +31:45 18:53
55 Ane-Marte Borg Hanssen IL BUL-Tromsø 59:50 +34:21 19:44
56 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad SK 1:03:27 +37:58 20:56
57 Sofie Hallem Verdal OK 1:10:39 +45:10 23:19
  Vera Melkild Freidig ikke startet    
  Aurora Moholth Kongsberg OL ikke startet    
  Elisabeth Brække Halden SK ikke startet    
  Maria Ulseth Sylte Freidig ikke startet    

D 19-20 E

3 120 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Olaussen Fredrikstad SK 25:39   8:13
2 Ingrid Lundanes Emblem IL 25:44 +0:05 8:14
3 Åshild Kolstad Freidig 28:24 +2:45 9:06
4 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 28:51 +3:12 9:14
5 Malin Sandstad Freidig 29:37 +3:58 9:29
6 Oda J Sikkeland IL Tyrving 30:11 +4:32 9:40
7 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 30:51 +5:12 9:53
8 Ingeborg Eide Byåsen IL 31:21 +5:42 10:02
9 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 32:08 +6:29 10:17
10 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 32:20 +6:41 10:21
11 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 32:22 +6:43 10:22
12 Ingvild Ramtvedt Næsset Sarpsborg OL 32:24 +6:45 10:23
13 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 33:03 +7:24 10:35
14 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 34:48 +9:09 11:09
15 Åse Bergan Nydalens SK 34:53 +9:14 11:10
16 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 35:43 +10:04 11:26
16 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 35:43 +10:04 11:26
18 Emilie Westin Porsgrunn OL 35:50 +10:11 11:29
19 Karine Vestøl Vegårshei IL 36:09 +10:30 11:35
20 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 38:07 +12:28 12:13
21 Line Sølberg OL Trollelg 38:17 +12:38 12:16
22 Oda Q Fossum Freidig 38:35 +12:56 12:21
23 Vilde Malmei NTNUI 40:36 +14:57 13:00
24 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 41:03 +15:24 13:09
25 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 41:45 +16:06 13:22
26 Emilie Liabakk Eriksen Byåsen IL 44:35 +18:56 14:17
27 Idunn Haavengen Kongsberg OL 47:04 +21:25 15:05
28 Kjersti Kvistad Dengerud Steinkjer OK 49:06 +23:27 15:44
  Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) ikke startet    

H 17-18 E

3 760 m, 84 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elias Jonsson Nydalens SK 24:46   6:35
2 Jørgen Baklid Konnerud IL 25:42 +0:56 6:50
3 Sebastian Daland Kristiansand OK 25:48 +1:02 6:51
4 Kasper Fosser Heming Orientering 26:29 +1:43 7:02
5 Sander Arntzen Asker Skiklubb 27:01 +2:15 7:11
6 Aslak Heimdal Konnerud IL 27:06 +2:20 7:12
7 Erling Hjermstad Fossum IF 27:07 +2:21 7:12
8 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 27:10 +2:24 7:13
9 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 27:19 +2:33 7:15
10 Øyvind Hjermstad Fossum IF 27:30 +2:44 7:18
11 Marius Aurebekk Kristiansand OK 27:52 +3:06 7:24
12 Oskar Spets Storhov Freidig 28:24 +3:38 7:33
13 Lukas Liland Nydalens SK 28:31 +3:45 7:35
14 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 29:05 +4:19 7:44
15 Sindre R Holt Hedrum OL 29:26 +4:40 7:49
16 Einar Melsom Fossum IF 29:38 +4:52 7:52
17 Mats Eidsmo Freidig 29:55 +5:09 7:57
18 Anders Haugskott OL Trollelg 30:02 +5:16 7:59
19 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 30:05 +5:19 8:00
20 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 30:32 +5:46 8:07
21 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 30:33 +5:47 8:07
22 Even-Johan Kaspersen Mo OK 31:03 +6:17 8:15
23 Niels Christian Hellerud Halden SK 31:05 +6:19 8:16
24 Oscar Lyngen Freidig 31:06 +6:20 8:16
25 Tord Strand Kongsberg OL 31:19 +6:33 8:19
26 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 31:23 +6:37 8:20
27 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 31:49 +7:03 8:27
27 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 31:49 +7:03 8:27
29 Even Lindaas Vang OL 32:07 +7:21 8:32
30 Mathias Vindal Freidig 32:11 +7:25 8:33
31 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 32:13 +7:27 8:34
32 Axel Hoveid Asker Skiklubb 32:15 +7:29 8:34
33 Håkon Lund Kongsberg OL 32:58 +8:12 8:46
34 Petter Astrup Arnesen Heming Orientering 33:34 +8:48 8:55
35 Ole Jørgen Bogen Arenth Sturla, IF 33:40 +8:54 8:57
36 Joar Gjerdahl Konnerud IL 33:45 +8:59 8:58
37 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 33:56 +9:10 9:01
38 Audun Bergan Nydalens SK 34:04 +9:18 9:03
39 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 34:18 +9:32 9:07
40 Erlend Brendstuen Halden SK 34:24 +9:38 9:08
41 Mathias Hermstad Freidig 34:36 +9:50 9:12
42 Sverre Narum Vang OL 34:48 +10:02 9:15
43 Elias Øhman Gjø-Vard OL 35:08 +10:22 9:20
44 Emil Størmer Fossum IF 35:19 +10:33 9:23
45 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 35:23 +10:37 9:24
46 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 35:27 +10:41 9:25
47 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 35:36 +10:50 9:28
48 Jostein Svaland Dale Vang OL 36:05 +11:19 9:35
49 Trygve Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 36:11 +11:25 9:37
50 Stian Rykkje Varegg Fleridrett 36:19 +11:33 9:39
51 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 36:20 +11:34 9:39
52 Eyvind Kjellevold Malde IL Gular 36:43 +11:57 9:45
53 Kristian Markhus Brekke Lillomarka OL 36:52 +12:06 9:48
54 Knut Kyrkjebø TIF Viking 37:49 +13:03 10:03
55 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 38:09 +13:23 10:08
56 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 38:12 +13:26 10:09
57 August Asheim Birkeland Halden SK 38:17 +13:31 10:10
58 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 38:21 +13:35 10:11
59 Andreas Ramberg Østmarka OK 38:22 +13:36 10:12
60 Skjalg Nysæter Skien OK 38:24 +13:38 10:12
61 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 38:37 +13:51 10:16
62 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 38:43 +13:57 10:17
63 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 38:57 +14:11 10:21
64 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 39:11 +14:25 10:25
65 Kristian Fredrik Lynum Freidig 39:25 +14:39 10:28
66 Sølve Drage Kongsberg OL 41:29 +16:43 11:01
67 Peter Gisholt Fossum IF 41:33 +16:47 11:03
68 Ruben Kobbeltvedt Haugesund IL Orientering 41:40 +16:54 11:04
69 Per Ivar Stokland Ganddal IL 42:03 +17:17 11:11
70 Trygve Myhr Asker Skiklubb 42:17 +17:31 11:14
71 Vegard Løvli Asker Skiklubb 42:23 +17:37 11:16
72 Kristian Pytten Kristiansand OK 43:07 +18:21 11:28
73 Oliver Hagaseth Mydske Fredrikstad SK 44:15 +19:29 11:46
74 Linus Olhans Ås-NMBU 44:20 +19:34 11:47
75 Ludvig Williams Strømsnes Malvik IL 45:47 +21:01 12:10
76 Even Fossum IK Grane Arendal Orientering 46:24 +21:38 12:20
77 Ole Johan Bråten Vang OL 48:26 +23:40 12:52
78 Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK 51:05 +26:19 13:35
79 Fredrik Sveen Vang OL 52:02 +27:16 13:50
80 Håvard Rokkan Mo OK 58:07 +33:21 15:27
81 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 1:01:09 +36:23 16:15
82 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:03:21 +38:35 16:50
  Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Scott Juvik IL Gular diskvalifisert    
  Eskil Frøisland Vang OL ikke startet    

H 19-20 E

3 900 m, 35 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 26:20   6:45
2 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 26:55 +0:35 6:54
3 Knut Aasheim Halden SK 26:59 +0:39 6:55
4 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 27:11 +0:51 6:58
5 Audun Heimdal Konnerud IL 27:14 +0:54 6:58
6 Marius Pytten Kristiansand OK 27:35 +1:15 7:04
7 Anders Haga Raumar Orientering 27:55 +1:35 7:09
8 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 28:36 +2:16 7:20
9 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 28:39 +2:19 7:20
10 Håvard Eidsmo Freidig 28:55 +2:35 7:24
11 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 29:55 +3:35 7:40
12 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 30:13 +3:53 7:44
13 Martin Borge Heir Fossum IF 30:44 +4:24 7:52
14 Jonas Unsgård IL Leik 31:44 +5:24 8:08
15 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 31:48 +5:28 8:09
16 Adrian Opheim Freidig 32:18 +5:58 8:16
17 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 32:36 +6:16 8:21
18 Peter Nordbrøden Halden SK 32:41 +6:21 8:22
19 Are Wigaard Oppsal Orientering 33:20 +7:00 8:32
20 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 33:53 +7:33 8:41
21 Trygve Heggedal Kongsberg OL 34:28 +8:08 8:50
22 Lars Solli Mo OK 35:37 +9:17 9:07
23 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 36:42 +10:22 9:24
24 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 37:01 +10:41 9:29
25 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 37:46 +11:26 9:41
26 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 38:10 +11:50 9:47
27 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 38:13 +11:53 9:47
28 Tobias Kristensen Larvik OK 39:14 +12:54 10:03
29 Sander H. Rogndokken Nydalens SK 40:46 +14:26 10:27
30 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 41:46 +15:26 10:42
31 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 44:13 +17:53 11:20
32 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 45:07 +18:47 11:34
33 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 52:17 +25:57 13:24
34 Peter Martinus Freyborg Uran NTNUI 53:58 +27:38 13:50
35 Vegard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 56:27 +30:07 14:28
  Sturla Frydenlund Sturla, IF ikke startet    
  Jostein Tandberg Nydalens SK ikke startet    
  Brage Jørum Byåsen IL ikke startet    
  Kjetil Mølnvik Freidig ikke startet    
  Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK ikke startet    

D21 B Finale

3 640 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristine Berglia Eiker OL 29:23   8:04
2 Ida Tiltnes IL Tyrving 30:17 +0:54 8:19
3 Agnes Leo Halden SK 31:29 +2:06 8:38
4 Hollie Orr Halden SK 31:51 +2:28 8:45
5 Line Sundsvik Frol IL 32:31 +3:08 8:55
6 Mari Jevne Arnesen IL Tyrving 33:04 +3:41 9:05
7 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 33:43 +4:20 9:15
8 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 34:48 +5:25 9:33
9 Marion Huber Nydalens SK 35:04 +5:41 9:38
10 Evine Westli Andersen Løten O-Lag 35:50 +6:27 9:50
11 Mathilde Korvald Skaare IL BUL-Tromsø 36:17 +6:54 9:58
12 Elen Katrine Skjerve Bredesen Frol IL 36:37 +7:14 10:03
13 Aurora Fossøy NTNUI 39:42 +10:19 10:54
14 Ingvild Torgersen NTNUI 40:34 +11:11 11:08
15 Camilla Öhman NTNUI 43:04 +13:41 11:49
16 Marte Fallbakken Berge Bodø og Omegn IF Orientering 45:03 +15:40 12:22
17 Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL 45:41 +16:18 12:33
18 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 50:16 +20:53 13:48
19 Marit Schmid OL Trollelg 51:43 +22:20 14:12
20 Helen Martinsen IL Gular 56:02 +26:39 15:23
21 Hildegunn Heggøy NTNUI 57:07 +27:44 15:41
22 Vibeke Øye IL Gular 1:16:39 +47:16 21:03
  Maren Grande Frol IL ikke startet    
  Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno OL Trollelg ikke startet    
  Silje Arntzen NTNUI ikke startet    
  Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL ikke startet    
  Kristine Fjeldbo IL Tyrving ikke startet    
  Anna Ulvensøen NTNUI ikke startet    
  Maria Dahl Fosby NTNUI ikke startet    
  Karoline Dahl Fosby NTNUI ikke startet    
  Marte Hoff Hagen NTNUI ikke startet    
  Marianne Riddervold Kahrs Fredrikstad SK ikke startet    
  Ingvild Brekke NTNUI ikke startet    
  Nina Smestad Løten O-Lag ikke startet    
  Synne Fossøy NTNUI ikke startet    
  Siri Kollerud Lillomarka OL ikke startet    
  Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI ikke startet    
  Guro Vassend Porsgrunn OL ikke startet    
  Nicole Ragvin Nydalens SK ikke startet    
  Pernille Ibsen Lervåg Velledalen Il ikke startet    
  Vigdis Hobøl Oppsal Orientering ikke startet    

H21 B Finale

4 330 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Isak Bergset NTNUI 28:09   6:30
2 Bojan Blumenstein Nydalens SK 29:02 +0:53 6:42
3 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 29:24 +1:15 6:47
4 Emil Ahlbäck Fossum IF 29:45 +1:36 6:52
5 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 30:05 +1:56 6:56
6 Jonas Madslien Bakken NTNUI 30:13 +2:04 6:58
7 Per Harald Löfgren Johansen Varegg Fleridrett 30:30 +2:21 7:02
8 Anders Felde Olaussen NTNUI 30:34 +2:25 7:03
9 Oskar Røen Varegg Fleridrett 31:06 +2:57 7:10
10 Olav Johannes Deelstra Oppsal Orientering 31:50 +3:41 7:21
11 Damien Renard Kongsberg OL 32:16 +4:07 7:27
12 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 32:45 +4:36 7:33
13 Asgeir Bakken Rognstad Emblem IL 33:04 +4:55 7:38
14 Lars Owren NTNUI 33:31 +5:22 7:44
15 Henry Mcnulty NTNUI 33:35 +5:26 7:45
15 Mathias Drage Kongsberg OL 33:35 +5:26 7:45
17 Stian Sundsvik Frol IL 33:37 +5:28 7:45
18 Marius Wikstrøm Ringsaker Ok 33:56 +5:47 7:50
19 Christian Vogelsang Nydalens SK 33:57 +5:48 7:50
20 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 34:14 +6:05 7:54
21 Rune Nygaard IL Gular 34:17 +6:08 7:55
22 Marius Øie Løten O-Lag 34:31 +6:22 7:58
23 Andreas Svingheim Magerøy Frol IL 34:44 +6:35 8:01
24 Ola Keiserås IL Leik 35:03 +6:54 8:05
25 Jan Schmid OL Trollelg 35:06 +6:57 8:06
26 Sindre Rønning Nydalens SK 35:08 +6:59 8:06
27 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 35:30 +7:21 8:11
28 Jan Kocbach Fana Il 36:04 +7:55 8:19
29 Bjørn Lundanes NTNUI 36:07 +7:58 8:20
30 Magnus Svingheim Raumar Orientering 36:58 +8:49 8:32
31 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 37:05 +8:56 8:33
32 Martin Schälli Bækkelagets SK 37:31 +9:22 8:39
33 Andreas G. Polden Gneist, Il 37:38 +9:29 8:41
34 Thore Kornmo Porsgrunn OL 38:36 +10:27 8:54
35 Håvard Mo Vaadal NTNUI 39:46 +11:37 9:11
36 Erling Sommerfeldt Asker Skiklubb 40:00 +11:51 9:14
37 Thomas Natvig Årstad Halden SK 40:27 +12:18 9:20
38 Tommy Schmid OL Trollelg 41:35 +13:26 9:36
39 Erik Gustafsson NTNUI 41:36 +13:27 9:36
40 Jan Andreas Edstrøm Oppsal Orientering 41:44 +13:35 9:38
41 Øyvind Wiggen Byåsen IL 41:45 +13:36 9:38
42 Espen Fiskum Halden SK 42:00 +13:51 9:41
43 Hallvard Nordbrøden IL BUL-Tromsø 42:20 +14:11 9:46
44 Henrik Upsal NTNUI 42:57 +14:48 9:55
45 Kristian Skjerve Bredesen Frol IL 43:10 +15:01 9:58
46 Jørgen Fiskum Frol IL 43:13 +15:04 9:58
46 Kjell Erik Røisland Søgne Og Songdalen Ok 43:13 +15:04 9:58
48 Jan-Hugo Hanssen IL BUL-Tromsø 43:20 +15:11 10:00
49 Rapahel Ferrand Bækkelagets SK 46:31 +18:22 10:44
50 Markus Glad Emblem IL 46:44 +18:35 10:47
51 Mattis Holt Freidig 47:52 +19:43 11:03
52 Dag Steinar Ragvin Bø Ol 50:47 +22:38 11:43
53 Arne Johannes Løkken NTNUI 52:34 +24:25 12:08
  Espen Jakobsen IL Tyrving ikke startet    
  Vetle Christiansen Bækkelagets SK ikke startet    
  Christian Schive OK Moss ikke startet    
  Steinar Kollerud Lillomarka OL ikke startet    
  Matthew Speake Lillomarka OL ikke startet    
  Sigur Heggedal Nydalens SK ikke startet    
  Halvor Saunes Nydalens SK ikke startet    
  Håkon Gjerde Indre Østfold Ok ikke startet    
  Håkon Fruseth Christiansen NTNUI ikke startet    
  Harald Kalager NTNUI ikke startet    
  Håvard Berget Fredrikstad SK ikke startet    
  Simen Eid Nielsen NTNUI ikke startet    
  Sondre Ruud Bråten Nydalens SK ikke startet    
  Jakob Kalvig Skogan NTNUI ikke startet    
  Harald Astrup Arnesen Heming Orientering ikke startet    
  Bjørn Tore Mathisen IL Tyrving ikke startet    
  Leif Størmer Fossum IF ikke startet    
  Øyvind Watterdal Hadeland Ol ikke startet    
  Jørgen Frøyd Larvik OK ikke startet    
  Gustav Fiskum NTNUI ikke startet    
  Vegard Blomseth Johnsen NTNUI ikke startet    
  Thomas Ruud Sarpsborg OL ikke startet    
  Oskar Størmer Fossum IF ikke startet    
  Leiv-Terje Arnevik Søgne Og Songdalen Ok ikke startet    
  Gunnar A Fiskum IL Tyrving ikke startet    
  Yngve Volden Løten O-Lag ikke startet    
  Sigve Vågsnes Oppsal Orientering ikke startet    
  Morten Jørgensen Kristiansand OK ikke startet    
  Dag Blandkjenn Kristiansand OK ikke startet    
  Magne Jutulstad Bækkelagets SK ikke startet    
  Olai Stensland Lillevold NTNUI ikke startet    

D21E A Finale

4 440 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 31:09   7:00
2 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 31:39 +0:30 7:07
3 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 33:36 +2:27 7:34
4 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 33:46 +2:37 7:36
5 Marte Narum Nydalens SK 34:02 +2:53 7:39
6 Maren Jansson Haverstad NTNUI 34:27 +3:18 7:45
7 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 35:38 +4:29 8:01
8 Kristin Löfgren Johansen Varegg Fleridrett 35:41 +4:32 8:02
9 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 35:42 +4:33 8:02
10 Siri Ulvestad Nydalens SK 36:16 +5:07 8:10
11 Eva Jurenikova Halden SK 36:54 +5:45 8:18
12 Kine Hallan Steiwer Halden SK 37:28 +6:19 8:26
13 Karen Oline Kolstad NTNUI 37:32 +6:23 8:27
14 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 37:44 +6:35 8:29
15 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 38:56 +7:47 8:46
16 Anine Ahlsand NTNUI 39:01 +7:52 8:47
17 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 39:34 +8:25 8:54
18 Jo Shepherd Halden SK 39:36 +8:27 8:55
18 Emma Johansson Fredrikstad SK 39:36 +8:27 8:55
20 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 39:37 +8:28 8:55
21 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 39:47 +8:38 8:57
22 Lone Brochmann Bækkelagets SK 39:52 +8:43 8:58
23 Runa Fremstad Larvik OK 39:56 +8:47 8:59
24 Iliana Ilieva Halden SK 41:06 +9:57 9:15
25 Julie Størmer Fossum IF 41:24 +10:15 9:19
26 Sigrid Alexandersen NTNUI 41:26 +10:17 9:19
27 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 41:28 +10:19 9:20
28 Mathilde Rundhaug Frol IL 41:45 +10:36 9:24
29 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 42:16 +11:07 9:31
30 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 42:21 +11:12 9:32
31 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 43:21 +12:12 9:45
32 Mari Fasting Byåsen IL 43:53 +12:44 9:53
33 Emilie Westli Andersen Løten O-Lag 44:06 +12:57 9:55
34 Linda Solberg Fredrikstad SK 46:00 +14:51 10:21
35 Linn Hokholt IL Tyrving 47:15 +16:06 10:38
36 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 50:09 +19:00 11:17

H21E A Finale

5 490 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Lundanes Halden SK 31:53   5:48
2 Anders Nordberg Nydalens SK 32:25 +0:32 5:54
3 Paul Sirum Frol IL 33:23 +1:30 6:04
4 Ralph Street Nydalens SK 33:27 +1:34 6:05
5 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 33:29 +1:36 6:05
6 Magne Dæhli Halden SK 33:31 +1:38 6:06
7 Vetle Ruud Bråten Raumar Orientering 33:51 +1:58 6:09
8 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 34:08 +2:15 6:13
9 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 34:20 +2:27 6:15
10 Vegard Danielsen Kristiansand OK 34:35 +2:42 6:17
11 Anders Vister Nydalens SK 34:38 +2:45 6:18
12 Yngve Skogstad Frol IL 34:49 +2:56 6:20
13 Martin Vister Frol IL 34:59 +3:06 6:22
14 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 35:03 +3:10 6:23
15 Torgeir Nørbech IL Tyrving 35:08 +3:15 6:23
16 Gaute Friestad Kristiansand OK 35:15 +3:22 6:25
17 Mattias Karlsson Fredrikstad SK 35:34 +3:41 6:28
18 Carl Petter Lyngen Frol IL 35:46 +3:53 6:30
19 Alan Cherry Nydalens SK 36:10 +4:17 6:35
20 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 36:14 +4:21 6:35
21 Håvard Haga Nydalens SK 36:23 +4:30 6:37
22 Anders Tiltnes IL Tyrving 36:37 +4:44 6:40
23 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 36:39 +4:46 6:40
24 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 37:14 +5:21 6:46
25 Christian Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 37:32 +5:39 6:50
26 Emil Granqvist NTNUI 37:48 +5:55 6:53
27 Ivar Lundanes Emblem IL 38:08 +6:15 6:56
28 Øystein Kvaal Østerbø Bækkelagets SK 38:24 +6:31 6:59
29 Sindre Johannessen Freidig 38:28 +6:35 7:00
30 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 38:32 +6:39 7:01
31 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 38:55 +7:02 7:05
32 Andreas Sølberg OL Trollelg 39:37 +7:44 7:12
33 Mats Nordbrøden Halden SK 40:55 +9:02 7:27
34 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 41:49 +9:56 7:37
35 Håvard Irgens Kristiansand OK 41:54 +10:01 7:37
  Markus Holter Halden SK diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +