Resultater NM Mellomdistanse, kvalifisering 2014



Resultater Orientering
NM Mellomdistanse, kvalifisering
Asker, Akershus - 12. september 2014

D21 Heat 1

3 010 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 21:14   7:03
2 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 21:31 +0:17 7:08
3 Maren Jansson Haverstad NTNUI 22:21 +1:07 7:25
4 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 22:31 +1:17 7:28
5 Mari Jevne Arnesen NTNUI 23:14 +2:00 7:43
6 Marta Ulvensøen NTNUI 23:40 +2:26 7:51
7 Mariann Ulvestad Bækkelagets SK 23:48 +2:34 7:54
8 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 24:08 +2:54 8:01
9 Hanne Sandstad Freidig 24:13 +2:59 8:02
10 Martine Åstebøl NTNUI 25:04 +3:50 8:19
11 Marit Kahrs Halden SK 25:10 +3:56 8:21
12 Elin-Kristin Hem NTNUI 25:41 +4:27 8:31
13 Dagrun Daltveit Slettebø Fana IL 26:02 +4:48 8:38
14 Sara Profors Frol IL 26:11 +4:57 8:41
15 Marte Eline Ulvestad Heming Orientering 28:27 +7:13 9:27
16 Cassie Trewin IL Tyrving 28:36 +7:22 9:30
17 Marianne Dæhli NTNUI 28:43 +7:29 9:32
18 Maja Fjellstad Knutsen NTNUI 29:53 +8:39 9:55
19 Marie Styrvold NTNUI 29:59 +8:45 9:57
20 Marie Nordbye Nybø Konnerud IL 30:47 +9:33 10:13
21 Mathilde Korvald Skaare Nydalens SK 32:00 +10:46 10:37
22 Katja Ekroll Jahren Bækkelagets SK 32:09 +10:55 10:40
23 Marit Wenseth Kure Bø OL 36:20 +15:06 12:04
  Karoline Dahl Fosby NTNUI diskvalifisert    
  Emma Johansson NTNUI brutt    

 

D21 Heat 2

3 150 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 22:19   7:05
2 Marte Narum Konnerud IL 22:21 +0:02 7:05
3 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 22:50 +0:31 7:14
4 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 22:53 +0:34 7:15
5 Gøril Rønning Sund Frol IL 23:17 +0:58 7:23
6 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 24:09 +1:50 7:40
7 Iliana Ilieva Halden SK 24:10 +1:51 7:40
8 Line Hagman Bækkelagets SK 24:11 +1:52 7:40
9 Siri Ulvestad Nydalens SK 24:32 +2:13 7:47
10 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 24:42 +2:23 7:50
11 Ida Arnesen Tiltnes IL Tyrving 25:10 +2:51 7:59
12 Linda Solberg Fredrikstad SK 25:14 +2:55 8:00
13 Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL 25:25 +3:06 8:04
14 Helen Palmer Lillomarka OL 25:30 +3:11 8:05
15 Therese Haare Konnerud IL 25:58 +3:39 8:14
16 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 26:01 +3:42 8:15
17 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 26:04 +3:45 8:16
18 Marianne Andersen Konnerud IL 26:30 +4:11 8:24
19 Agni Fjogstad Nielsen NTNUI 27:19 +5:00 8:40
20 Emma Lähdekorpi Nydalens SK 27:23 +5:04 8:41
21 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 28:30 +6:11 9:02
22 Lise Østlid bagstevold NTNUI 29:08 +6:49 9:14
23 Heidi Stokseth Halden SK 29:26 +7:07 9:20
24 Line Nybakken Ås-NMBU Orientering 31:00 +8:41 9:50
25 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 31:55 +9:36 10:07
26 Kjersti Adéla Westin Kristiansand OK 32:29 +10:10 10:18
27 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 33:22 +11:03 10:35
  Lene Moe Blom Nydalens SK diskvalifisert    

 

D21 Heat 3

3 010 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Linn Hokholt NTNUI 21:52   7:15
2 Bodil Helgerud Halden SK 22:05 +0:13 7:20
3 Kine Hallan Steiwer Halden SK 22:15 +0:23 7:23
4 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 22:23 +0:31 7:26
5 Anna Ulvensøen NTNUI 22:59 +1:07 7:38
6 Anette Baklid Konnerud IL 23:06 +1:14 7:40
7 Ane Sofie Næss Bjørgul Halden SK 23:36 +1:44 7:50
8 Eva Jurenikova Halden SK 23:49 +1:57 7:54
8 Guro Torpe NTNUI 23:49 +1:57 7:54
10 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK 24:25 +2:33 8:06
11 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 24:37 +2:45 8:10
12 Louise Oram Nydalens SK 24:53 +3:01 8:16
13 Lone Brochmann Bækkelagets SK 25:18 +3:26 8:24
14 Kristine Fjeldbo NTNUI 25:38 +3:46 8:30
15 Britt Ingunn Nydal NTNUI 25:46 +3:54 8:33
16 Zsuzsa Fey IL Tyrving 26:06 +4:14 8:40
17 Synne Baklid Konnerud IL 26:14 +4:22 8:42
18 Anne Marie Bleken Bækkelagets SK 26:26 +4:34 8:46
19 Malin Eijsink Ås-NMBU Orientering 26:46 +4:54 8:53
20 Julie Finsrud Lande Eidskog OL 27:30 +5:38 9:08
21 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 27:54 +6:02 9:16
22 Guro Vassend Fossum IF 28:10 +6:18 9:21
23 Turid Kamstrup Hovind NTNUI 28:17 +6:25 9:23
24 Cristina Luis Nydalens SK 29:52 +8:00 9:55
25 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 31:37 +9:45 10:30
26 Anne Kamstrup Hovind Raumar Orientering 33:27 +11:35 11:06
  Guro Heimstad Kleiven NTNUI brutt    

 

H21 Heat 1

3 640 m, 31 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Tiltnes IL Tyrving 21:10   5:48
2 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 22:06 +0:56 6:04
3 Martin Vister Frol IL 22:18 +1:08 6:07
4 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 22:20 +1:10 6:08
5 Hans Gunnar Omdal Kristiansand OK 22:42 +1:32 6:14
6 Carl Petter Lyngen Frol IL 22:43 +1:33 6:14
7 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 23:17 +2:07 6:23
8 Jan Schmid OL Trollelg 23:21 +2:11 6:24
9 Mats Dahlén Kristiansand OK 23:43 +2:33 6:30
10 Mats Nordbrøden Halden SK 23:45 +2:35 6:31
11 Halvor Saunes Nydalens SK 24:25 +3:15 6:42
12 Dag Lofthus NTNUI 24:43 +3:33 6:47
13 Jan Kocbach Fana IL 24:49 +3:39 6:49
14 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 24:51 +3:41 6:49
15 Martin Grotle Soukup Bækkelagets SK 25:26 +4:16 6:59
16 Haakon Ingvaldsen Nydalens SK 25:27 +4:17 6:59
17 Jan Andreas Edstrøm NTNUI 25:28 +4:18 6:59
18 Martin Hoset NTNUI 25:46 +4:36 7:04
19 Karolis Lazdauskas Kristiansand OK 25:47 +4:37 7:05
20 Dag Steinar Ragvin Bø OL 26:23 +5:13 7:14
21 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 26:59 +5:49 7:24
22 Harald Kalager NTNUI 27:04 +5:54 7:26
23 Halvor Eid Nielsen NTNUI 27:19 +6:09 7:30
24 Magnus Johansson Kristiansand OK 27:25 +6:15 7:31
25 Martin Holth Johannessen Røyken OL 27:43 +6:33 7:36
26 Hallvard Nordbrøden NTNUI 27:46 +6:36 7:37
27 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 28:43 +7:33 7:53
28 Martin Schälli Bækkelagets SK 29:06 +7:56 7:59
29 Magnus Nordbrøden Halden SK 31:18 +10:08 8:35
30 Lacho Iliev Halden SK 1:16:37 +55:27 21:02
  Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett diskvalifisert    

 

H21 Heat 2

3 650 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Anders Nordberg Nydalens SK 20:45   5:41
2 Espen Weltzien IL Tyrving 22:20 +1:35 6:07
3 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 23:06 +2:21 6:19
4 Mattias Karlsson Halden SK 23:19 +2:34 6:23
5 Christian Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 23:23 +2:38 6:24
6 Thomas Natvig Årstad NTNUI 23:34 +2:49 6:27
7 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 24:23 +3:38 6:40
8 Thomas Nipen IL Tyrving 24:46 +4:01 6:47
9 Espen Fiskum Halden SK 24:51 +4:06 6:48
10 Leif Størmer Fossum IF 25:04 +4:19 6:52
11 Per Melander Often NTNUI 25:30 +4:45 6:59
12 Vegard Brun Saga IL Tyrving 26:17 +5:32 7:12
13 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 26:22 +5:37 7:13
14 Terje Maroni Byåsen IL 26:42 +5:57 7:18
15 Magnus Svingheim Raumar Orientering 26:46 +6:01 7:20
16 Leiv-Terje Arnevik Søgne og Songdalen OK 26:49 +6:04 7:20
17 Sigurd R. Oftedal Ålgård Orientering 28:05 +7:20 7:41
18 Adrian Opheim NTNUI 28:08 +7:23 7:42
19 Thor Mella Oppsal Orientering 28:17 +7:32 7:44
20 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 28:21 +7:36 7:46
21 Per-Ivar Nikolaisen Oppsal Orientering 28:34 +7:49 7:49
22 Henrik Ottesen Fredrikstad SK 28:57 +8:12 7:55
23 Kenneth Buch Halden SK 29:34 +8:49 8:06
24 Eirik Watterdal Bækkelagets SK 29:37 +8:52 8:06
25 Thomas Ruud Ås-NMBU Orientering 29:46 +9:01 8:09
26 Henning C Strandhagen Røyken OL 30:07 +9:22 8:15
27 Henning Spjelkavik IL Tyrving 31:26 +10:41 8:36
28 Vegard Fiane Pedersen IK Grane Arendal Orientering 31:46 +11:01 8:42
  Felix Breitschädel Bækkelagets SK diskvalifisert    

 

H21 Heat 3

3 700 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 22:35   6:06
2 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 23:05 +0:30 6:14
3 Magne Dæhli Halden SK 23:17 +0:42 6:17
4 Anders Vister Raumar Orientering 23:26 +0:51 6:20
5 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 23:49 +1:14 6:26
6 Alan Cherry Varegg Fleridrett 23:56 +1:21 6:28
7 Kjetil Okkenhaug NTNUI 23:59 +1:24 6:28
8 Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 24:00 +1:25 6:29
9 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 24:04 +1:29 6:30
10 Simen Jevne Arnesen NTNUI 24:15 +1:40 6:33
11 Simen Aamodt NTNUI 24:19 +1:44 6:34
12 Andreas Magerøy Frol IL 24:54 +2:19 6:43
13 Sindre Johannessen Freidig 25:51 +3:16 6:59
14 Bjørn Lundanes NTNUI 25:53 +3:18 6:59
15 Emil Ahlbäck Fossum IF 26:20 +3:45 7:07
16 Kjell Erik Røisland Søgne og Songdalen OK 26:24 +3:49 7:08
17 Anders Daltveit Fana IL 26:30 +3:55 7:09
18 Sindre Rønning Fossum IF 26:46 +4:11 7:14
19 Inge Lindseth Nydalens SK 27:02 +4:27 7:18
20 Ola Marius Pedersen Oppsal Orientering 27:07 +4:32 7:19
21 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 28:18 +5:43 7:38
22 Eirik Holth Johannessen Røyken OL 28:42 +6:07 7:45
23 Nils Petter Fremming Heming Orientering 28:52 +6:17 7:48
24 Ola Tellesbø Hadeland OL 29:00 +6:25 7:50
25 Bjørn Haavengen Kongsberg OL 29:19 +6:44 7:55
26 Magnus Mellbye Larsen Asker Skiklubb 30:47 +8:12 8:19
27 Simen A Bjøringsøy Nydalens SK 31:56 +9:21 8:37
28 Eirik W. Moe Lierbygda OL 32:43 +10:08 8:50
29 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 32:44 +10:09 8:50
30 Siggen Ytrehus Bø OL 33:01 +10:26 8:55

 

H21 Heat 4

3 690 m, 27 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jo Forseth Indgaard Frol IL 22:30   6:05
2 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 22:41 +0:11 6:08
3 Matthew Speake Lillomarka OL 23:06 +0:36 6:15
4 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 23:29 +0:59 6:21
5 Tore Sandvik Halden SK 23:49 +1:19 6:27
6 Vegard Ruttenborg NTNUI 23:51 +1:21 6:27
7 Jostein Andersen Nydalens SK 23:56 +1:26 6:29
8 Jonas Sommerstad Juveli Lillomarka OL 24:00 +1:30 6:30
9 Bojan Blumenstein Halden SK 24:19 +1:49 6:35
10 Kristoffer Fiane Pedersen Ås-NMBU Orientering 24:45 +2:15 6:42
11 Ørjan Ravndal Ålgård Orientering 25:22 +2:52 6:52
12 Fredrik Eliasson Halden SK 25:23 +2:53 6:52
13 Trond Kortner Østmarka OK 25:28 +2:58 6:54
14 Torkil Eide Solstad NTNUI 25:40 +3:10 6:57
15 Erik Haug Stokke IL 26:08 +3:38 7:04
16 Morten Severin Saue NTNUI 26:41 +4:11 7:13
17 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 27:27 +4:57 7:26
18 Anders Bjergaard NTNUI 27:49 +5:19 7:32
19 Joakim Blix Prestmo Bækkelagets SK 27:54 +5:24 7:33
19 Tommy Schmid OL Trollelg 27:54 +5:24 7:33
21 Jonatan Rosengren Drake Varegg Fleridrett 28:28 +5:58 7:42
22 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 28:59 +6:29 7:51
23 Johannes Narum Hamar OK 29:03 +6:33 7:52
24 Sondre Ruud Bråten Raumar Orientering 30:21 +7:51 8:13
25 Anders Tønnessen Rød Fana IL 30:30 +8:00 8:15
26 Robert Fredriksen Notodden OL 41:20 +18:50 11:12
  Sondre Sande Gullord NTNUI brutt    

 

H21 Heat 5

3 730 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans Petter Mathisen NTNUI 22:43   6:05
2 Ivar Lundanes Emblem IL 22:52 +0:09 6:07
3 Håvard Lucasen Ås-NMBU Orientering 22:53 +0:10 6:08
4 Vegard Danielsen Kristiansand OK 23:09 +0:26 6:12
5 Øyvind Enger NTNUI 23:22 +0:39 6:15
6 Isak Bergset NTNUI 24:38 +1:55 6:36
7 Håvard Haga Raumar Orientering 24:41 +1:58 6:37
8 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 24:44 +2:01 6:37
8 Øyvind Stokseth Halden SK 24:44 +2:01 6:37
10 Øyvind Helgerud Halden SK 25:19 +2:36 6:47
11 Øystein Pettersen Nydalens SK 25:26 +2:43 6:49
12 Stig Alvestad Ganddal IL 25:31 +2:48 6:50
13 Ove Sætra Hadeland OL 25:32 +2:49 6:50
14 Eirik Martens Svensen Kristiansand OK 25:35 +2:52 6:51
15 Asgeir Bakken Rognstad Emblem IL 25:55 +3:12 6:56
16 Ståle Gjelsten NTNUI 25:56 +3:13 6:57
16 Torben Christian Wendler Raumar Orientering 25:56 +3:13 6:57
18 Håvard Vassenden Frol IL 26:01 +3:18 6:58
19 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 26:14 +3:31 7:01
20 Sverre Turter Sandvold NTNUI 26:48 +4:05 7:11
21 Trygve Tømta Raumar Orientering 26:55 +4:12 7:12
22 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 27:26 +4:43 7:21
23 Jørgen Fiskum Frol IL 27:49 +5:06 7:27
24 Øystein Haug Frol IL 29:36 +6:53 7:56
25 Stig Dalsøren Kristiansand OK 29:38 +6:55 7:56
26 Oskar Røen Varegg Fleridrett 29:39 +6:56 7:56
27 Fredrik Sandal Ganddal IL 29:55 +7:12 8:01
28 Stian Bergersen IL Tyrving 31:49 +9:06 8:31
  Sten Åge Nygårdseter Vegårshei IL diskvalifisert  


 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +