Resultater NM Mellomdistanse - Kvalifisering 2017



Resultater NM Orientering - Mellomdistanse, kvalifisering
Halden, Østfold - 8. september 2017

Arrangementstype: Orientering

Komplette resultater NM Mellomdistanse, kvalifisering for senior

D21E Heat 1

2 730 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 22:03   8:04
2 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 22:42 +0:39 8:18
3 Kine Hallan Steiwer Halden SK 23:20 +1:17 8:32
4 Eva Jurenikova Halden SK 24:20 +2:17 8:54
5 Karen Oline Kolstad NTNUI 24:21 +2:18 8:55
6 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 24:35 +2:32 9:00
7 Maren Jansson Haverstad NTNUI 24:50 +2:47 9:05
8 Heidi Østlid Bagstevold Fredrikstad SK 25:01 +2:58 9:09
9 Iliana Ilieva Halden SK 25:28 +3:25 9:19
10 Runa Fremstad Larvik OK 26:28 +4:25 9:41
11 Linda Solberg Fredrikstad SK 26:36 +4:33 9:44
12 Jo Shepherd Halden SK 28:47 +6:44 10:32
13 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 28:49 +6:46 10:33
14 Pernille Ibsen Lervåg Velledalen IL 28:55 +6:52 10:35
15 Ingvild Torgersen NTNUI 30:58 +8:55 11:20
16 Hildegunn Heggøy NTNUI 36:37 +14:34 13:24
17 Ingeborg Ellegaard Melby NTNUI 37:05 +15:02 13:35
18 Synne Fossøy NTNUI 42:25 +20:22 15:32
19 Nina Smestad Løten o-lag 42:32 +20:29 15:34
  Anna Ulvensøen NTNUI brutt    
  Agnes Leo Halden SK brutt    
  Line Sundsvik Frol IL brutt    
  Helen Martinsen IL Gular brutt    
  Maren Grande Frol IL ikke startet    
  Live Bredholt Jørgensen NTNUI ikke startet    
  Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno OL Trollelg ikke startet    

 

D21E Heat 2

2 710 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 22:53   8:26
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 22:53   8:26
3 Mathilde Rundhaug Frol IL 22:57 +0:04 8:28
4 Anine Ahlsand NTNUI 23:14 +0:21 8:34
5 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 23:20 +0:27 8:36
6 Siri Ulvestad Nydalens SK 23:46 +0:53 8:46
7 Julie Størmer Fossum IF 24:00 +1:07 8:51
8 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 24:24 +1:31 9:00
9 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 24:47 +1:54 9:08
10 Mari Fasting Byåsen IL 25:18 +2:25 9:20
11 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 26:11 +3:18 9:39
12 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 26:51 +3:58 9:54
13 Hollie Orr Halden SK 27:21 +4:28 10:05
14 Marion Huber Nydalens SK 28:01 +5:08 10:20
15 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 29:00 +6:07 10:42
16 Mari Jevne Arnesen IL Tyrving 29:11 +6:18 10:46
17 Ida Tiltnes IL Tyrving 30:43 +7:50 11:20
18 Siri Kollerud Lillomarka OL 31:02 +8:09 11:27
19 Mathilde Korvald Skaare IL BUL-Tromsø 31:24 +8:31 11:35
20 Marit Schmid OL Trollelg 32:22 +9:29 11:56
21 Marianne Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 33:53 +11:00 12:30
22 Camilla Öhman NTNUI 34:46 +11:53 12:49
23 Vibeke Øye IL Gular 42:35 +19:42 15:42
24 Maria Dahl Fosby NTNUI 53:10 +30:17 19:37
  Silje Arntzen NTNUI ikke startet    

 

D21E Heat 3

2 720 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marte Narum Nydalens SK 21:23   7:51
2 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 21:32 +0:09 7:55
3 Emma Johansson Fredrikstad SK 21:54 +0:31 8:03
4 Kristin Löfgren Johansen Varegg Fleridrett 21:56 +0:33 8:03
5 Lone Brochmann Bækkelagets SK 23:21 +1:58 8:35
6 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 23:25 +2:02 8:36
7 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 23:43 +2:20 8:43
8 Sigrid Alexandersen NTNUI 24:07 +2:44 8:51
8 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 24:07 +2:44 8:51
10 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 24:23 +3:00 8:57
11 Linn Hokholt IL Tyrving 25:35 +4:12 9:24
12 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 26:00 +4:37 9:33
13 Evine Westli Andersen Løten o-lag 26:04 +4:41 9:35
14 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 26:11 +4:48 9:37
15 Nicole Ragvin Nydalens SK 26:24 +5:01 9:42
16 Guro Vassend Porsgrunn OL 27:51 +6:28 10:14
17 Kristine Berglia Eiker OL 28:11 +6:48 10:21
18 Elen Katrine Skjerve Bredesen Frol IL 28:14 +6:51 10:22
19 Aurora Fossøy NTNUI 31:40 +10:17 11:38
20 Ingvild Brekke NTNUI 33:47 +12:24 12:25
21 Marte Fallbakken Berge Bodø og Omegn IF Orientering 36:11 +14:48 13:18
22 Kjersti Adéla Westin Porsgrunn OL 36:25 +15:02 13:23
23 Marte Hoff Hagen NTNUI 36:34 +15:11 13:26
24 Karoline Dahl Fosby NTNUI 42:55 +21:32 15:46
  Kristine Fjeldbo IL Tyrving ikke startet    
  Karoline Sønsterudbråten Lillomarka OL ikke startet    

 

H21E Heat 1

3 430 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Nordberg Nydalens SK 21:16   6:12
2 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 21:17 +0:01 6:12
3 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 21:26 +0:10 6:14
4 Anders Vister Nydalens SK 21:27 +0:11 6:15
5 Paul Sirum Frol IL 21:50 +0:34 6:21
6 Sindre Johannessen Freidig 22:08 +0:52 6:27
7 Andreas Sølberg OL Trollelg 22:15 +0:59 6:29
8 Vegard Danielsen Kristiansand OK 22:17 +1:01 6:29
9 Anders Tiltnes IL Tyrving 22:31 +1:15 6:33
10 Håvard Irgens Kristiansand OK 22:45 +1:29 6:37
11 Håvard Haga Nydalens SK 22:49 +1:33 6:39
12 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 22:51 +1:35 6:39
13 Jonas Madslien Bakken NTNUI 22:54 +1:38 6:40
14 Anders Felde Olaussen NTNUI 22:59 +1:43 6:42
15 Stian Sundsvik Frol IL 23:09 +1:53 6:44
16 Per Harald Löfgren Johansen Varegg Fleridrett 23:23 +2:07 6:49
17 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 23:35 +2:19 6:52
18 Sindre Rønning Nydalens SK 24:14 +2:58 7:03
19 Espen Fiskum Halden SK 24:18 +3:02 7:05
20 Jan Schmid OL Trollelg 24:24 +3:08 7:06
21 Oskar Røen Varegg Fleridrett 24:27 +3:11 7:07
22 Rune Nygaard IL Gular 25:07 +3:51 7:19
23 Oskar Størmer Fossum IF 25:36 +4:20 7:27
24 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 25:39 +4:23 7:28
25 Jan Andreas Edstrøm Oppsal Orientering 25:40 +4:24 7:28
26 Asgeir Bakken Rognstad Emblem IL 25:42 +4:26 7:29
27 Jan Kocbach Fana IL 26:13 +4:57 7:38
28 Leif Størmer Fossum IF 27:14 +5:58 7:56
29 Dag Steinar Ragvin Bø OL 27:17 +6:01 7:57
30 Ola Keiserås IL Leik 27:46 +6:30 8:05
31 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 29:04 +7:48 8:28
32 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 29:10 +7:54 8:30
32 Simen Eid Nielsen NTNUI 29:10 +7:54 8:30
34 Håvard Berget Fredrikstad SK 29:55 +8:39 8:43
35 Harald Kalager NTNUI 29:59 +8:43 8:44
36 Håvard Mo Vaadal NTNUI 35:59 +14:43 10:29
37 Jan-Hugo Hanssen IL BUL-Tromsø 42:14 +20:58 12:18
38 Arne Johannes Løkken NTNUI 48:58 +27:42 14:16
  Bojan Blumenstein Nydalens SK brutt    
  Espen Jakobsen IL Tyrving ikke startet    

 

H21E Heat 2

3 410 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Ruud Bråten Raumar Orientering 21:45   6:22
1 Markus Holter Halden SK 21:45   6:22
3 Torgeir Nørbech IL Tyrving 22:11 +0:26 6:30
4 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 22:36 +0:51 6:37
5 Magne Dæhli Halden SK 22:37 +0:52 6:37
6 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 22:44 +0:59 6:40
7 Carl Petter Lyngen Frol IL 22:49 +1:04 6:41
8 Emil Granqvist NTNUI 22:54 +1:09 6:42
9 Alan Cherry Nydalens SK 22:59 +1:14 6:44
10 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 23:02 +1:17 6:45
11 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 23:22 +1:37 6:51
12 Christian Riddervold Kahrs Fredrikstad SK 23:46 +2:01 6:58
13 Thomas Natvig Årstad Halden SK 23:48 +2:03 6:58
14 Olai Stensland Lillevold NTNUI 24:14 +2:29 7:06
15 Magne Jutulstad Bækkelagets SK 24:24 +2:39 7:09
16 Magnus Svingheim Raumar Orientering 24:29 +2:44 7:10
17 Damien Renard Kongsberg OL 25:18 +3:33 7:25
18 Kjell Erik Røisland Søgne og Songdalen OK 25:59 +4:14 7:37
19 Christian Vogelsang Nydalens SK 26:09 +4:24 7:40
20 Gunnar A Fiskum IL Tyrving 28:16 +6:31 8:17
21 Emil Ahlbäck Fossum IF 28:36 +6:51 8:23
22 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 28:37 +6:52 8:23
23 Erik Gustafsson NTNUI 28:53 +7:08 8:28
24 Thomas Ruud Sarpsborg OL 29:55 +8:10 8:46
25 Mathias Drage Kongsberg OL 30:57 +9:12 9:04
26 Hallvard Nordbrøden IL BUL-Tromsø 31:05 +9:20 9:06
27 Jørgen Frøyd Larvik OK 32:10 +10:25 9:25
28 Øyvind Watterdal Hadeland OL 32:11 +10:26 9:26
29 Øyvind Wiggen Byåsen IL 32:12 +10:27 9:26
30 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 32:55 +11:10 9:39
31 Jørgen Fiskum Frol IL 33:44 +11:59 9:53
32 Marius Øie Løten o-lag 34:09 +12:24 10:00
33 Markus Glad Emblem IL 37:39 +15:54 11:02
34 Erling Sommerfeldt Asker Skiklubb 39:06 +17:21 11:27
35 Tommy Schmid OL Trollelg 51:49 +30:04 15:11
  Isak Bergset NTNUI brutt    
  Christian Schive OK Moss ikke startet    
  Steinar Kollerud Lillomarka OL ikke startet    
  Vetle Christiansen Bækkelagets SK ikke startet    
  Nicholas Oskarsson Lillomarka OL ikke startet    

 

H21E Heat 3

3 440 m, 37 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Lundanes Halden SK 20:19   5:54
2 Ralph Street Nydalens SK 21:13 +0:54 6:10
3 Yngve Skogstad Frol IL 21:49 +1:30 6:20
4 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 22:06 +1:47 6:25
5 Martin Vister Frol IL 22:11 +1:52 6:26
6 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 22:37 +2:18 6:34
7 Gaute Friestad Kristiansand OK 22:54 +2:35 6:39
8 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 23:07 +2:48 6:43
9 Ivar Lundanes Emblem IL 23:19 +3:00 6:46
10 Øystein Kvaal Østerbø Bækkelagets SK 23:25 +3:06 6:48
11 Mattias Karlsson Fredrikstad SK 23:38 +3:19 6:52
12 Mats Nordbrøden Halden SK 23:57 +3:38 6:57
13 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 24:05 +3:46 7:00
14 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 24:26 +4:07 7:06
15 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 24:41 +4:22 7:10
16 Andreas Svingheim Magerøy Frol IL 25:19 +5:00 7:21
17 Olav Johannes Deelstra Oppsal Orientering 25:29 +5:10 7:24
18 Morten Jørgensen Kristiansand OK 25:42 +5:23 7:28
19 Sigve Vågsnes Oppsal Orientering 25:59 +5:40 7:33
20 Yngve Volden Løten o-lag 26:02 +5:43 7:34
21 Thore Kornmo Porsgrunn OL 26:23 +6:04 7:40
22 Leiv-Terje Arnevik Søgne og Songdalen OK 27:00 +6:41 7:50
23 Lars Owren NTNUI 27:06 +6:47 7:52
24 Mattis Holt Freidig 27:22 +7:03 7:57
25 Gustav Fiskum NTNUI 27:23 +7:04 7:57
26 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 27:25 +7:06 7:58
27 Martin Schälli Bækkelagets SK 28:53 +8:34 8:23
28 Henrik Upsal NTNUI 29:08 +8:49 8:28
29 Andreas G. Polden Gneist, IL 29:18 +8:59 8:31
30 Rapahel Ferrand Bækkelagets SK 29:41 +9:22 8:37
31 Bjørn Tore Mathisen IL Tyrving 30:32 +10:13 8:52
32 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 30:43 +10:24 8:55
33 Henry McNulty NTNUI 30:59 +10:40 9:00
34 Bjørn Lundanes NTNUI 31:08 +10:49 9:03
35 Kristian Skjerve Bredesen Frol IL 34:21 +14:02 9:59
36 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 37:36 +17:17 10:55
37 Håkon Gjerde Indre Østfold OK 38:27 +18:08 11:10
  Halvor Saunes Nydalens SK ikke startet    
  Sigur Heggedal Nydalens SK ikke startet    
  Matthew Speake Lillomarka OL ikke startet


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +