Resultater NM Natt 2014



Resultater Orientering
NM Natt
Heimdal, Klæbu, Sør-Trøndelag - 5. september 2014

D 17-18

4 400 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gina Granstedt Halden SK 49:32   11:15
2 Nina Asheim Birkeland Halden SK 50:29 +0:57 11:28
3 Emma Arnesen Byåsen IL 52:12 +2:40 11:51
4 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 52:31 +2:59 11:56
5 Sigrid Merete Moen Pedersli OL Trollelg 54:16 +4:44 12:19
6 Tonje Vassend Porsgrunn OL 54:49 +5:17 12:27
7 Ingeborg Eide Byåsen IL 56:20 +6:48 12:48
8 Ingunn Egeberg Vári Sturla, IF 56:23 +6:51 12:48
9 Ingvild Torgersen Halden SK 58:16 +8:44 13:14
10 Siri Moholth Kongsberg OL 58:34 +9:02 13:18
11 Åshild Kolstad Mo OK 1:00:09 +10:37 13:40
12 Frida Sæther Freidig 1:02:02 +12:30 14:05
13 Ida Berg Hanssen Byåsen IL 1:02:18 +12:46 14:09
14 Julia Plaian Asker Skiklubb 1:03:55 +14:23 14:31
15 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:04:59 +15:27 14:46
16 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 1:05:19 +15:47 14:50
17 Karen Bjergaard Nydalens SK 1:08:13 +18:41 15:30
18 Siri Grandal IL Tyrving 1:09:38 +20:06 15:49
18 Astrid Fiskum IL Tyrving 1:09:38 +20:06 15:49
20 Julie Hjortland Larvik OK 1:15:56 +26:24 17:15
21 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:18:54 +29:22 17:55
22 Helene Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:19:17 +29:45 18:01
23 Kristine Ausen Porsgrunn OL 1:31:21 +41:49 20:45
  Silje Arntzen Asker Skiklubb brutt    
  Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL brutt    
  Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett brutt    
  Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) ikke startet    
  Marie Olaussen Fredrikstad SK ikke startet    
  Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb ikke startet    

D 19-20

5 420 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Gunvor Hov Høydal Fossum IF 52:31   9:41
2 Karen Oline Kolstad Freidig 55:14 +2:43 10:11
3 Mathilde Rundhaug Frol IL 58:20 +5:49 10:45
4 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 59:37 +7:06 10:59
5 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:00:50 +8:19 11:13
6 Jorunn Kvakland NTNUI 1:01:42 +9:11 11:23
7 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 1:06:26 +13:55 12:15
8 Sigrid Alexandersen Fossum IF 1:10:58 +18:27 13:05
9 Live Bredholt Jørgensen NTNUI 1:12:39 +20:08 13:24
10 Aurora Fossøy NTNUI 1:14:31 +22:00 13:44
11 Gry Granstedt Halden SK 1:16:06 +23:35 14:02
12 Hedvig Åstebøl NTNUI 1:18:24 +25:53 14:27
13 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno OL Trollelg 1:19:00 +26:29 14:34
14 Siri Kollerud Lillomarka OL 1:26:29 +33:58 15:57
15 Karianne Hjortland NTNUI 1:35:44 +43:13 17:39
  Runa Fremstad Larvik OK brutt    

D 21-

7 310 m, 24 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Maren Jansson Haverstad NTNUI 1:17:54   10:39
2 Gøril Rønning Sund Frol IL 1:19:58 +2:04 10:56
3 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 1:20:09 +2:15 10:57
4 Anette Baklid Konnerud IL 1:22:27 +4:33 11:16
5 Linn Hokholt NTNUI 1:22:55 +5:01 11:20
6 Lone Brochmann Bækkelagets SK 1:27:07 +9:13 11:55
7 Marte Narum Konnerud IL 1:34:04 +16:10 12:52
8 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 1:34:08 +16:14 12:52
9 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 1:36:05 +18:11 13:08
10 Marta Ulvensøen NTNUI 1:39:15 +21:21 13:34
11 Anna Ulvensøen NTNUI 1:42:35 +24:41 14:01
12 Elin-Kristin Hem NTNUI 1:43:27 +25:33 14:09
13 Agni Fjogstad Nielsen NTNUI 1:51:58 +34:04 15:19
14 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 1:55:25 +37:31 15:47
15 Ingvild Maalen-Johansen NTNUI 2:08:26 +50:32 17:34
16 Marianne Berge Mjølhus OL Trollelg 2:08:59 +51:05 17:38
17 Hanne Vefsnmo Byåsen IL 2:10:22 +52:28 17:50
18 Leena Kuusipohja Kristiansand OK 2:20:04 +1:02:10 19:09
  Katharina Rogstad NTNUI brutt    
  Sara Profors Frol IL brutt    
  Iliana Ilieva Halden SK brutt    
  Marit Wenseth Kure Bø OL brutt    
  Audhild Bakken Rognstad NTNUI brutt    
  Ida Mari Borge Hovi Konnerud IL brutt    
  Mari Fasting Halden SK ikke startet    

H 17-18

6 800 m, 43 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 57:49   8:30
2 Steinar Kollerud Lillomarka OL 59:17 +1:28 8:43
3 Elias T. Mølnvik Fossum IF 1:00:47 +2:58 8:56
4 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:01:00 +3:11 8:58
5 Audun Heimdal Konnerud IL 1:01:16 +3:27 9:00
6 Karl Fremstad Kongsberg OL 1:02:22 +4:33 9:10
7 Håvard Irgens Fossum IF 1:02:59 +5:10 9:15
8 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:03:08 +5:19 9:17
9 Oskar Størmer Fossum IF 1:04:04 +6:15 9:25
10 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 1:05:56 +8:07 9:41
11 Sigurd Melsom Fossum IF 1:06:18 +8:29 9:45
12 Rein Helle Mårdalen Freidig 1:06:55 +9:06 9:50
13 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 1:07:00 +9:11 9:51
14 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:08:44 +10:55 10:06
15 Are Wigaard Oppsal Orientering 1:09:17 +11:28 10:11
16 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:09:23 +11:34 10:12
17 Sverre Bang Støeng Hamar OK 1:09:43 +11:54 10:15
18 Knut Aasheim Oppsal Orientering 1:11:39 +13:50 10:32
19 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 1:11:44 +13:55 10:32
20 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:12:29 +14:40 10:39
21 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:14:00 +16:11 10:52
22 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:14:13 +16:24 10:54
23 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 1:14:27 +16:38 10:56
24 Johannes Bakke Aashamar Flosta IL 1:15:04 +17:15 11:02
25 Peter Nordbrøden Halden SK 1:15:13 +17:24 11:03
26 Johan Otto Munkeby Frol IL 1:15:32 +17:43 11:06
27 John Kasper Svergja Nord-Østerdal OK 1:15:59 +18:10 11:10
28 Stian Sundsvik Frol IL 1:16:04 +18:15 11:11
29 Henrik Upsal Kristiansand OK 1:17:06 +19:17 11:20
30 Asgeir W. Ristesund Fredrikstad SK 1:21:11 +23:22 11:56
31 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:21:34 +23:45 11:59
32 Einar Lund Kongsberg OL 1:23:19 +25:30 12:15
33 Robin Bergane Jansson Lillomarka OL 1:23:53 +26:04 12:20
34 Trygve Lægran Steinkjer OK 1:23:56 +26:07 12:20
35 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 1:25:27 +27:38 12:33
36 Brage Jørum Byåsen IL 1:26:35 +28:46 12:43
37 Marius Landsem Melhus Steinkjer OK 1:26:40 +28:51 12:44
38 Trygve Heggedal Kongsberg OL 1:26:55 +29:06 12:46
39 Sondre Damm TIF Viking 1:28:15 +30:26 12:58
40 Even Lindstad Børresen Hamar OK 1:36:11 +38:22 14:08
  Einar Lofthus Hamar OK diskvalifisert    
  Anders Rønning Nord-Østerdal OK brutt    
  Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering brutt    
  Lasse Simonsen Fredrikstad SK ikke startet    
  Ludvig Andreas Baugstø Rødnes Oppsal Orientering ikke startet    
  Dag Blandkjenn Kristiansand OK ikke startet    
  Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg ikke startet    

H 19-20

8 330 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Paul Sirum Frol IL 1:09:14   8:18
2 Borger Melsom Fossum IF 1:09:15 +0:01 8:18
3 Jonas Madslien Bakken Nydalens SK 1:12:22 +3:08 8:41
4 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:14:01 +4:47 8:53
5 Markus Holter Halden SK 1:14:14 +5:00 8:54
6 Sindre Sandven Kongsberg OL 1:14:16 +5:02 8:54
7 Ove Baardsgaard OL Trollelg 1:15:51 +6:37 9:06
8 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 1:17:31 +8:17 9:18
9 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 1:17:40 +8:26 9:19
10 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:20:33 +11:19 9:40
11 Mathias Drage Kongsberg OL 1:21:23 +12:09 9:46
12 Magne Jutulstad NTNUI 1:21:49 +12:35 9:49
13 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:23:02 +13:48 9:58
14 Eivind Høydal Nydalens SK 1:23:20 +14:06 10:00
15 Simen Bordal Ringsaker OK 1:28:39 +19:25 10:38
16 Sebastian Torgersen Bækkelagets SK 1:30:00 +20:46 10:48
17 Sigur Heggedal Kongsberg OL 1:30:28 +21:14 10:51
18 Jonas Ressem Frol IL 1:32:30 +23:16 11:06
19 Ola Keiserås IL Leik 1:32:37 +23:23 11:07
20 Olav Vestøl Vegårshei IL 1:36:30 +27:16 11:35
21 Jørgen Madslien Nydalens SK 1:39:44 +30:30 11:58
22 Simen Eid Nielsen Nydalens SK 1:40:37 +31:23 12:04
23 Mattis Holt Freidig 1:45:22 +36:08 12:38
  Thomas Schive Bækkelagets SK brutt    
  Gustav Fiskum IL Tyrving brutt    
  Lars Henrik Thon Sturla, IF brutt    
  Morten Jørgensen Kristiansand OK brutt    
  Vegard Ressem Frol IL brutt    
  Harald Astrup Arnesen Heming Orientering ikke startet    

H 21-

10 530 m, 60 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 1:22:46   7:51
2 Thomas Natvig Årstad NTNUI 1:25:48 +3:02 8:08
3 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 1:26:21 +3:35 8:12
4 Martin Vister Frol IL 1:27:10 +4:24 8:16
5 Anders Nordberg Nydalens SK 1:27:14 +4:28 8:17
6 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 1:30:18 +7:32 8:34
7 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 1:30:47 +8:01 8:37
8 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 1:31:08 +8:22 8:39
9 Ivar Lundanes Emblem IL 1:31:38 +8:52 8:42
10 Emil Ahlbäck Fossum IF 1:31:39 +8:53 8:42
11 Hans Petter Mathisen NTNUI 1:31:54 +9:08 8:43
12 Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 1:32:15 +9:29 8:45
13 Mats Dahlén Kristiansand OK 1:32:24 +9:38 8:46
14 Carl Petter Lyngen Frol IL 1:33:32 +10:46 8:52
15 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 1:34:47 +12:01 9:00
16 Espen Fiskum Halden SK 1:34:49 +12:03 9:00
17 Kjetil Okkenhaug NTNUI 1:34:58 +12:12 9:01
18 Sindre Rønning Fossum IF 1:35:44 +12:58 9:05
19 Dag Lofthus NTNUI 1:36:21 +13:35 9:09
20 Isak Bergset NTNUI 1:37:08 +14:22 9:13
21 Mats Nordbrøden Halden SK 1:37:50 +15:04 9:17
22 Martin Hoset NTNUI 1:37:51 +15:05 9:17
23 Øystein Pettersen Nydalens SK 1:38:07 +15:21 9:19
24 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 1:39:17 +16:31 9:25
25 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 1:40:03 +17:17 9:30
26 Fredrik Eliasson Halden SK 1:44:58 +22:12 9:58
27 Jørgen Tegdan OL Trollelg 1:47:55 +25:09 10:14
28 Pål Kittilsen Freidig 1:48:49 +26:03 10:20
28 Tomas Eidsmo Freidig 1:48:49 +26:03 10:20
30 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 1:49:30 +26:44 10:23
31 Bjørn Lundanes NTNUI 1:49:57 +27:11 10:26
32 Halvor Eid Nielsen NTNUI 1:50:31 +27:45 10:29
33 Per Melander Often NTNUI 1:52:14 +29:28 10:39
34 Atle Dengerud Steinkjer OK 1:56:02 +33:16 11:01
35 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 1:57:10 +34:24 11:07
36 Andreas Sylte Freidig 1:57:57 +35:11 11:12
37 Øystein Jaren Samuelsen Freidig 2:00:10 +37:24 11:24
38 Adrian Opheim NTNUI 2:00:52 +38:06 11:28
39 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 2:01:06 +38:20 11:30
40 Svein Anders Melhus Steinkjer OK 2:05:14 +42:28 11:53
41 Jostein Mårdalen Freidig 2:07:04 +44:18 12:04
42 Dag Steinar Ragvin Bø OL 2:12:36 +49:50 12:35
43 Snorre Hansen Byåsen IL 2:13:23 +50:37 12:40
44 Kristian Stensrud OL Trollelg 2:14:19 +51:33 12:45
45 Jon Arve U Engebakken Nord-Østerdal OK 2:14:21 +51:35 12:45
46 Tore Nymark Askøy OL 2:16:23 +53:37 12:57
47 Arve Lægran Steinkjer OK 2:20:38 +57:52 13:21
48 Magnus Johansson Kristiansand OK 2:21:34 +58:48 13:26
49 Jan Granstedt Halden SK 2:23:55 +1:01:09 13:40
50 Agnar Renolen Wing OK 2:35:13 +1:12:27 14:44
51 Martin Damm TIF Viking 2:37:01 +1:14:15 14:54
52 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 2:47:31 +1:24:45 15:54
  Eskil Åsmul OL Trollelg diskvalifisert    
  Fredrik Steinsvik NTNUI brutt    
  Audun Bakk Melhus IL brutt    
  Jakob Kalvig Skogan NTNUI brutt    
  Trygve Olsen NTNUI brutt    
  Glenn Tore Løland NTNUI brutt    
  Torkil Eide Solstad NTNUI brutt    
  Øyvind Enger NTNUI brutt    
  Anders Bjergaard NTNUI ikke startet    
  Ivar Haugen Kristiansand OK ikke startet    
  Bård Nonstad OL Trollelg ikke startet    
  Harald Kalager NTNUI ikke startet    
  Terje Maroni Byåsen IL ikke startet    
  Sjur Hovi Kristiansand OK ikke startet    
  Jørgen Fiskum Frol IL ikke startet    
  Håvard Lucasen Ås-NMBU Orientering ikke startet    

Gjesteklasse

8 330 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Sven Hellmüller Fossum IF 1:21:35   9:47


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +