Resultater NM Nattorientering 2016



Resultater NM-Natt - Nattorientering
Sandnes, Rogaland - 23. september 2016

Arrangementstype: Orientering

D 17-18 E

5 390 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Dyrkorn Eiker OL 44:45   8:18
2 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 45:03 +0:18 8:21
3 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 47:32 +2:47 8:49
4 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 50:14 +5:29 9:19
5 Idun Kristine Felde Olaussen Halden SK 51:00 +6:15 9:27
6 Ragnhild Eide Byåsen IL 51:02 +6:17 9:28
7 Synne Strand Asker Skiklubb 51:05 +6:20 9:28
8 Maria Prestbøen Sandefjord OK 51:24 +6:39 9:32
9 Julie Nærestad Vegårshei IL 51:51 +7:06 9:37
10 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 52:12 +7:27 9:41
11 Malin Sandstad Freidig 52:16 +7:31 9:41
12 Anine Lome Hamar OK 52:44 +7:59 9:47
13 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 53:25 +8:40 9:54
14 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 53:28 +8:43 9:55
15 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 53:37 +8:52 9:56
16 Oda Sikkeland IL Tyrving 53:44 +8:59 9:58
17 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 54:10 +9:25 10:02
18 Mia Mathisen Bekhus Fredrikstad SK 54:13 +9:28 10:03
19 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 54:16 +9:31 10:04
20 Åse Bergan Nydalens SK 54:23 +9:38 10:05
21 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 54:42 +9:57 10:08
22 Aurora Moholth Kongsberg OL 55:15 +10:30 10:15
23 Ellen Marie Ariansen Lillomarka OL 55:35 +10:50 10:18
24 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 56:12 +11:27 10:25
25 Ingvil Ahlsand Nydalens SK 56:48 +12:03 10:32
26 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 57:12 +12:27 10:36
27 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 57:26 +12:41 10:39
28 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 57:35 +12:50 10:41
29 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 57:38 +12:53 10:41
30 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 58:48 +14:03 10:54
31 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 59:06 +14:21 10:57
32 Heidi Therese Wiest Vang OL 59:39 +14:54 11:04
33 Thea Dyrkorn Eiker OL 1:00:04 +15:19 11:08
34 Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK 1:00:15 +15:30 11:10
35 Vera Melkild Freidig 1:01:15 +16:30 11:21
36 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:01:30 +16:45 11:24
37 Karoline Aune Halden SK 1:01:33 +16:48 11:25
38 Silje Hauge Hisøy OK 1:02:12 +17:27 11:32
39 Emilie Westin Porsgrunn OL 1:02:24 +17:39 11:34
40 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1:05:25 +20:40 12:08
41 Nora Torgersen Halden SK 1:06:04 +21:19 12:15
42 Maria Ulseth Sylte Freidig 1:06:08 +21:23 12:16
43 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:07:34 +22:49 12:32
43 Synne Malene Brække Halden SK 1:07:34 +22:49 12:32
45 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 1:08:23 +23:38 12:41
46 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:08:35 +23:50 12:43
47 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 1:10:06 +25:21 13:00
48 Gunhild Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 1:12:43 +27:58 13:29
49 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 1:14:29 +29:44 13:49
50 Pernille Opheim Freidig 1:15:48 +31:03 14:03
51 Mathilde Sønsterudbråten Raumar Orientering 1:18:51 +34:06 14:37
52 Andrea Drangsholt Kristiansand OK 1:26:38 +41:53 16:04
53 Nora Marie wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 1:34:01 +49:16 17:26

D 19-20 E

6 190 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 51:36   8:20
2 Marie Olaussen Fredrikstad SK 54:34 +2:58 8:48
3 Gina Granstedt Halden SK 55:39 +4:03 8:59
4 Evine Westli Andersen Løten o-lag 55:40 +4:04 8:59
5 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 56:59 +5:23 9:12
6 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 57:40 +6:04 9:18
7 Ingrid Lundanes Emblem IL 58:09 +6:33 9:23
8 Åshild Kolstad Freidig 58:49 +7:13 9:30
9 Marte Hoff Hagen NTNUI 59:08 +7:32 9:33
10 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:01:37 +10:01 9:57
11 Dorte Narum Hamar OK 1:06:51 +15:15 10:47
12 Julie Hjortland Larvik OK 1:07:45 +16:09 10:56
13 Ingunn Moss Rognsvåg Varegg Fleridrett 1:08:06 +16:30 11:00
14 Helene Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:10:19 +18:43 11:21
15 Martine Topstad Larvik OK 1:13:05 +21:29 11:48
16 Siri Moholth Kongsberg OL 1:15:29 +23:53 12:11
17 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 1:34:40 +43:04 15:17

D 21-E

7 750 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 1:03:46   8:13
2 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 1:04:11 +0:25 8:16
3 Maren Jansson Haverstad NTNUI 1:07:43 +3:57 8:44
4 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 1:08:08 +4:22 8:47
5 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 1:09:18 +5:32 8:56
6 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:10:12 +6:26 9:03
7 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 1:11:29 +7:43 9:13
8 Fredrikke Nohr Moth NTNUI 1:12:16 +8:30 9:19
9 Gøril Rønning Sund Frol IL 1:14:09 +10:23 9:34
10 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 1:14:15 +10:29 9:34
11 Marjo Liikanen Ganddal IL 1:14:23 +10:37 9:35
12 Lone Brochmann Bækkelagets SK 1:14:24 +10:38 9:36
13 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 1:15:32 +11:46 9:44
14 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:17:49 +14:03 10:02
15 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 1:18:11 +14:25 10:05
16 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 1:18:27 +14:41 10:07
17 Karen Oline Kolstad Freidig 1:19:25 +15:39 10:14
18 Ane Sofie Næss Bjørgul Halden SK 1:19:35 +15:49 10:16
19 Marte Narum Nydalens SK 1:21:25 +17:39 10:30
20 Ingrid Gulbrandsen NTNUI 1:22:56 +19:10 10:42
21 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 1:28:01 +24:15 11:21
22 Kristin Åstebøl Byåsen IL 1:40:47 +37:01 13:00
23 Jorunn Hadland Egersund OK 1:51:50 +48:04 14:25
  Irene Beate Øhrn Arnevik Søgne og Songdalen OK diskvalifisert    
  Marta Ulvensøen NTNUI brutt    

H 17-18E

7 170 m, 65 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lukas Liland Nydalens SK 47:00   6:33
2 Kasper Fosser Heming Orientering 47:10 +0:10 6:34
3 Elias Jonsson Nydalens SK 48:35 +1:35 6:46
4 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 49:33 +2:33 6:54
5 Sebastian Daland Kristiansand OK 50:12 +3:12 7:00
6 Håvard Eidsmo Freidig 50:29 +3:29 7:02
7 Martin Borge Heir Fossum IF 51:04 +4:04 7:07
8 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 51:23 +4:23 7:09
9 Jørgen Baklid Konnerud IL 51:25 +4:25 7:10
10 Oskar Spets Storhov Freidig 52:26 +5:26 7:18
11 Erling Hjermstad Fossum IF 52:30 +5:30 7:19
12 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 52:39 +5:39 7:20
13 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 53:03 +6:03 7:23
14 Sturla Frydenlund Sturla, IF 53:46 +6:46 7:29
15 Oscar Lyngen Frol IL 54:16 +7:16 7:34
16 Einar Melsom Fossum IF 54:33 +7:33 7:36
17 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 54:38 +7:38 7:37
18 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 55:08 +8:08 7:41
19 August Asheim Birkeland Halden SK 55:23 +8:23 7:43
20 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 55:35 +8:35 7:45
21 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 55:39 +8:39 7:45
22 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 56:17 +9:17 7:50
23 Tarjei Holo Fossum IF 57:02 +10:02 7:57
24 Anders Haugskott OL Trollelg 57:58 +10:58 8:05
25 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 58:12 +11:12 8:07
26 Simen Ballangrud Raufoss IL Orientering 58:32 +11:32 8:09
27 Per Ivar Stokland Ganddal IL 58:33 +11:33 8:09
28 Marius Pytten Kristiansand OK 58:35 +11:35 8:10
29 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 1:00:14 +13:14 8:24
30 Even-Johan Kaspersen Mo OK 1:00:18 +13:18 8:24
31 Øyvind Hjermstad Fossum IF 1:00:59 +13:59 8:30
32 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 1:01:01 +14:01 8:30
33 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 1:01:17 +14:17 8:32
34 Adrian Opheim Freidig 1:01:23 +14:23 8:33
35 Sindre R Holt Hedrum OL 1:01:42 +14:42 8:36
36 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 1:01:50 +14:50 8:37
37 Lavran Thorstensen Oppsal Orientering 1:04:26 +17:26 8:59
38 Sam Lunøe Nydalens SK 1:04:41 +17:41 9:01
39 Tobias Kristensen Larvik OK 1:05:34 +18:34 9:08
40 Tord Strand Kongsberg OL 1:05:47 +18:47 9:10
41 Axel Hoveid Asker Skiklubb 1:06:21 +19:21 9:15
42 Erlend Brendstuen Halden SK 1:07:10 +20:10 9:22
43 Lars Solli Mo OK 1:07:31 +20:31 9:24
44 Mathias Vindal Freidig 1:08:24 +21:24 9:32
45 Joar Oldernes Lillomarka OL 1:08:37 +21:37 9:34
46 Kjetil Mølnvik Freidig 1:09:59 +22:59 9:45
47 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 1:10:09 +23:09 9:47
48 Ole Wanvik Haugen Freidig 1:10:39 +23:39 9:51
48 Håkon Lund Kongsberg OL 1:10:39 +23:39 9:51
50 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 1:10:54 +23:54 9:53
51 Alex Carcas Halden SK 1:11:01 +24:01 9:54
52 Johannes Djupesland Haugesund IL Orientering 1:12:50 +25:50 10:09
53 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 1:13:12 +26:12 10:12
54 Jostein Tandberg Nydalens SK 1:13:29 +26:29 10:14
55 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 1:13:52 +26:52 10:18
56 Sander H. Rogndokken Nydalens SK 1:14:19 +27:19 10:21
57 Sverre Narum OL Vallset/Stange 1:14:32 +27:32 10:23
58 Jens Didrik Berg Larvik OK 1:16:30 +29:30 10:40
59 Mathias Hermstad Freidig 1:17:17 +30:17 10:46
60 Johan Teodor Westly Asker Skiklubb 1:20:15 +33:15 11:11
61 Martin Andresen Skotte Fossum IF 1:24:49 +37:49 11:49
62 Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK 1:34:00 +47:00 13:06
  Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF diskvalifisert    
  Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK brutt    
  Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn brutt    

H 19-20E

9 010 m, 28 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 59:54   6:38
2 Audun Heimdal Konnerud IL 1:00:16 +0:22 6:41
3 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 1:00:59 +1:05 6:46
4 Elias T. Mølnvik Fossum IF 1:01:38 +1:44 6:50
5 Henrik Eijsink Nydalens SK 1:01:59 +2:05 6:52
6 Stian Sundsvik Frol IL 1:02:57 +3:03 6:59
7 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 1:03:25 +3:31 7:02
8 Håvard Irgens Kristiansand OK 1:03:37 +3:43 7:03
9 Karl Fremstad Halden SK 1:03:42 +3:48 7:04
10 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 1:06:30 +6:36 7:22
11 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:09:51 +9:57 7:45
12 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 1:10:07 +10:13 7:46
13 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 1:10:09 +10:15 7:47
14 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 1:12:43 +12:49 8:04
15 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 1:13:10 +13:16 8:07
16 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:14:06 +14:12 8:13
17 Ivar Aukrust Osmoen NTNUI 1:15:00 +15:06 8:19
18 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:15:07 +15:13 8:20
19 Henrik Upsal NTNUI 1:15:59 +16:05 8:25
20 Steinar Kollerud Lillomarka OL 1:19:05 +19:11 8:46
21 Johan Otto Munkeby Frol IL 1:19:47 +19:53 8:51
22 Sigurd Melsom Fossum IF 1:21:21 +21:27 9:01
23 Are Wigaard Oppsal Orientering 1:24:03 +24:09 9:19
24 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:24:11 +24:17 9:20
25 Andreas Eide Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 1:27:20 +27:26 9:41
26 Ove Haugvaldstad Sandnes IL (Rogaland) 1:39:21 +39:27 11:01
  Peter Nordbrøden Halden SK diskvalifisert    
  Vegard Jarvis Westergård Halden SK brutt    

H 21-E

11 070 m, 53 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Lundanes Halden SK 1:02:27   5:38
2 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 1:06:29 +4:02 6:00
3 Carl Godager Kaas Bækkelagets SK 1:08:01 +5:34 6:08
4 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 1:09:35 +7:08 6:17
5 Anders Nordberg Nydalens SK 1:09:47 +7:20 6:18
6 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 1:10:17 +7:50 6:20
7 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:10:31 +8:04 6:22
8 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 1:11:50 +9:23 6:29
9 Anders Tiltnes IL Tyrving 1:12:18 +9:51 6:31
10 Matthew Speake Lillomarka OL 1:12:49 +10:22 6:34
11 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 1:14:02 +11:35 6:41
12 Bojan Blumenstein Nydalens SK 1:14:25 +11:58 6:43
13 Emil Ahlbäck Fossum IF 1:14:45 +12:18 6:45
14 Borger Melsom Fossum IF 1:15:09 +12:42 6:47
15 Mats Nordbrøden Halden SK 1:16:10 +13:43 6:52
16 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:17:16 +14:49 6:58
17 Øystein Sørensen Nydalens SK 1:17:42 +15:15 7:01
18 Espen Fiskum Halden SK 1:17:49 +15:22 7:01
19 Ståle Gjelsten Kristiansand OK 1:18:11 +15:44 7:03
20 Morten Jarvis Westergård Halden SK 1:18:36 +16:09 7:06
21 Jonas Madslien Bakken NTNUI 1:18:57 +16:30 7:07
22 Markus Holter Halden SK 1:19:07 +16:40 7:08
23 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 1:19:18 +16:51 7:09
24 Anders Felde Olaussen Halden SK 1:19:39 +17:12 7:11
25 Magne Jutulstad NTNUI 1:19:52 +17:25 7:12
26 Bjarthe Westerheim Stord Orientering 1:21:39 +19:12 7:22
27 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:21:55 +19:28 7:23
28 Ola Magnus Laugaland Ålgård Orientering 1:23:44 +21:17 7:33
29 Gaute Friestad Kristiansand OK 1:25:25 +22:58 7:42
30 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 1:29:03 +26:36 8:02
31 Thore Kornmo Porsgrunn OL 1:30:51 +28:24 8:12
32 Per Arne Aadland Samnanger IL 1:35:51 +33:24 8:39
33 Kjetil Bjørlo Halden SK 1:37:18 +34:51 8:47
34 Thomas Hadland Egersund OK 1:37:46 +35:19 8:49
35 Kenneth Westerheim Stord Orientering 1:39:00 +36:33 8:56
36 Tom Eirik Eikanger IL Gular 1:39:46 +37:19 9:00
37 Leiv-Terje Arnevik Søgne og Songdalen OK 1:41:45 +39:18 9:11
38 Tore Nymark Askøy OL 1:43:52 +41:25 9:22
39 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 1:44:45 +42:18 9:27
40 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 1:46:02 +43:35 9:34
41 Andreas G. Polden Gneist, IL 1:48:16 +45:49 9:46
42 Stein Blomseth Lillomarka OL 1:49:21 +46:54 9:52
43 Øystein Amundrud Stavanger Orienteringsklubb 1:57:46 +55:19 10:38
44 Erik Storaas Byåsen IL 2:13:27 +1:11:00 12:03
45 Sturle Nordeide Gneist, IL 2:18:20 +1:15:53 12:29
46 John Arvid Djupesland Haugesund IL Orientering 2:30:08 +1:27:41 13:33
  Thor Mella Oppsal Orientering diskvalifisert    
  Øystein Garsrud Tvedt Ås-NMBU Orientering diskvalifisert    
  Rune Nygaard IL Gular diskvalifisert    
  Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Sverre Turter Sandvold NTNUI brutt    
  Tim Robertson Fossum IF brutt    
  Anders Vister Nydalens SK brutt


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +