Resultater NM Nattorientering 2017



Resultater NM Natt - Nattorientering
Kristiansand, Vest-Agder - 31. mars 2017

Arrangementstype: Orientering

D 17-18

3 880 m, 38 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 41:22   10:39
2 Ane Dyrkorn Eiker OL 41:35 +0:13 10:43
3 Thea Sildnes Baklid Konnerud IL 41:36 +0:14 10:43
4 Anine Lome Hamar OK 42:00 +0:38 10:49
5 Hanne Vassend Porsgrunn OL 42:01 +0:39 10:49
6 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 42:02 +0:40 10:50
7 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 42:03 +0:41 10:50
8 Helene Eger Kongsberg OL 42:37 +1:15 10:59
9 Åsne Naadland Holo Fossum IF 42:59 +1:37 11:04
10 Synne Strand Asker Skiklubb 44:18 +2:56 11:25
11 Maria Prestbøen Sandefjord OK 44:49 +3:27 11:33
12 Pernille Katla Fossum IF 44:50 +3:28 11:33
13 Thea Dyrkorn Eiker OL 44:51 +3:29 11:33
14 Aurora Gjølsjø OK Moss 44:57 +3:35 11:35
15 Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF 44:59 +3:37 11:35
16 Ella Arentz Hagen Sandefjord OK 45:34 +4:12 11:44
17 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 46:21 +4:59 11:56
18 Anna Meen Porsgrunn OL 49:42 +8:20 12:48
19 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 49:44 +8:22 12:49
20 Lene Berg Hanssen Byåsen IL 49:48 +8:26 12:50
21 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 49:52 +8:30 12:51
22 Kristina Voll Haugesund IL Orientering 50:28 +9:06 13:00
22 Heidi Therese Wiest Vang OL 50:28 +9:06 13:00
24 Lotte Myklemyr Eiker OL 50:30 +9:08 13:00
25 Agnethe Hasli Gjø-Vard OL 50:31 +9:09 13:01
26 Karoline Aune Halden SK 50:33 +9:11 13:01
27 Nora Marie Wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 50:37 +9:15 13:02
27 Lotte Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 50:37 +9:15 13:02
29 Eli Kolstad Mo OK 50:38 +9:16 13:02
30 Marlin Haavengen Kongsberg OL 51:10 +9:48 13:11
30 Dina Reitan Freidig 51:10 +9:48 13:11
32 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 55:35 +14:13 14:19
33 Rikke Hjelseth Larsen Kongsberg OL 56:27 +15:05 14:32
34 Annette Bjørnås Krogstie Konnerud IL 1:00:42 +19:20 15:38
35 Ingrid Hasaas Fossum IF 1:02:41 +21:19 16:09
36 Ane Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:05:09 +23:47 16:47
  Rikke Blakkestad Ingesen Fredrikstad SK diskvalifisert    
  Elisabeth Brække Halden SK brutt    

D 19-20

5 180 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Olaussen Fredrikstad SK 50:30   9:44
2 Ingrid Lundanes Emblem IL 53:03 +2:33 10:14
3 Ingeborg Eide Byåsen IL 53:19 +2:49 10:17
4 Oda J Sikkeland IL Tyrving 53:20 +2:50 10:17
5 Malin Sandstad Freidig 53:41 +3:11 10:21
6 Silje Hauge Hisøy OK 53:53 +3:23 10:24
7 Maiken Økern Hågård Konnerud IL 54:44 +4:14 10:33
8 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 54:56 +4:26 10:36
9 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 55:31 +5:01 10:43
10 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 55:32 +5:02 10:43
11 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 56:36 +6:06 10:55
12 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 56:52 +6:22 10:58
13 Vilde Malmei NTNUI 57:07 +6:37 11:01
14 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 57:17 +6:47 11:03
15 Ingvild Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1:00:57 +10:27 11:45
16 Åshild Kolstad Freidig 1:00:58 +10:28 11:46
17 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 1:01:07 +10:37 11:47
18 Karine Vestøl Vegårshei IL 1:01:08 +10:38 11:48
19 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 1:03:28 +12:58 12:15
20 Emilie Westin Porsgrunn OL 1:03:55 +13:25 12:20
21 Rannveig W. Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:03:59 +13:29 12:21
22 Ellen Marie Ariansen Lillomarka OL 1:04:00 +13:30 12:21
23 Åse Bergan Nydalens SK 1:04:28 +13:58 12:26
24 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 1:04:32 +14:02 12:27
25 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 1:04:35 +14:05 12:28
26 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 1:05:01 +14:31 12:33
27 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 1:19:22 +28:52 15:19
28 Oda Q Fossum Freidig 1:22:52 +32:22 15:59
29 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:28:28 +37:58 17:04
30 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 1:29:20 +38:50 17:14

D 21-

6 270 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maren Jansson Haverstad NTNUI 1:03:51   10:11
2 Siri Ulvestad Nydalens SK 1:06:14 +2:23 10:33
3 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:06:31 +2:40 10:36
4 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 1:07:04 +3:13 10:41
5 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 1:07:35 +3:44 10:46
6 Lone Brochmann Bækkelagets SK 1:07:41 +3:50 10:47
7 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:07:49 +3:57 10:48
8 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 1:09:31 +5:40 11:05
9 Malin Sørensen Nydalens SK 1:09:39 +5:47 11:06
10 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 1:10:25 +6:34 11:13
11 Ingunn Egeberg Vári NTNUI 1:13:08 +9:16 11:39
12 Evine Westli Andersen Løten o-lag 1:27:02 +23:11 13:52
13 Louise Oram Bækkelagets SK 1:27:06 +23:15 13:53
14 Marte Hoff Hagen NTNUI 1:32:46 +28:55 14:47
  Anine Ahlsand NTNUI diskvalifisert    
  Christiane Trösse Varegg Fleridrett diskvalifisert    

H 17-18

5 470 m, 57 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Einar Melsom Fossum IF 44:51   8:11
2 Sebastian Daland Kristiansand OK 44:53 +0:02 8:12
3 Erling Hjermstad Fossum IF 45:46 +0:55 8:22
4 Sander Arntzen Asker Skiklubb 45:57 +1:06 8:24
5 Erik Hæstad Bjørnstad Fossum IF 46:15 +1:24 8:27
6 Henrik Fredriksen Aas Asker Skiklubb 46:17 +1:26 8:27
7 Kasper Fosser Heming Orientering 46:22 +1:31 8:28
8 Oskar Spets Storhov Freidig 46:27 +1:36 8:29
9 Jørgen Baklid Konnerud IL 46:31 +1:40 8:30
10 Even-Johan Kaspersen Mo OK 46:32 +1:41 8:30
11 Marius Aurebekk Kristiansand OK 46:34 +1:43 8:30
12 Øyvind Hjermstad Fossum IF 46:42 +1:51 8:32
13 Sindre R Holt Hedrum OL 46:43 +1:52 8:32
14 Aslak Heimdal Konnerud IL 48:58 +4:07 8:57
15 Tord Strand Kongsberg OL 49:05 +4:14 8:58
16 Per Ivar Stokland Ganddal IL 49:53 +5:02 9:07
17 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 49:55 +5:04 9:07
18 Audun Bergan Nydalens SK 50:00 +5:09 9:08
19 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 50:03 +5:12 9:08
20 Trym B Island OL Tønsberg og omegn 50:10 +5:19 9:10
21 Axel Hoveid Asker Skiklubb 50:19 +5:28 9:11
22 Per Clemet Wisløff Asker Skiklubb 50:40 +5:49 9:15
23 Oscar Lyngen Freidig 51:14 +6:23 9:21
24 Bjørn Anders Flågen Heming Orientering 51:20 +6:29 9:23
25 Njaal Ellegaard Melby Vang OL 51:21 +6:30 9:23
26 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 51:22 +6:31 9:23
27 Erlend Brendstuen Halden SK 51:24 +6:33 9:23
28 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 51:37 +6:46 9:26
29 Eirik Høst Fossgard Lillomarka OL 51:55 +7:04 9:29
30 Anders Haugskott OL Trollelg 52:28 +7:37 9:35
31 Oscar Hæstad Bjørnstad Fossum IF 52:36 +7:45 9:36
32 Niels Christian Hellerud Halden SK 52:45 +7:54 9:38
33 Einar Ekeland Oddersjaa SSK 53:10 +8:19 9:43
34 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 54:34 +9:43 9:58
35 Andreas Ramberg Østmarka OK 54:35 +9:44 9:58
36 Håkon Lund Kongsberg OL 54:37 +9:46 9:59
37 Stian Rykkje Varegg Fleridrett 54:38 +9:47 9:59
38 Trygve Myhr Asker Skiklubb 54:41 +9:50 9:59
39 Sverre Narum Vang OL 54:46 +9:55 10:00
40 Peter Gisholt Fossum IF 54:47 +9:56 10:00
41 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 55:04 +10:13 10:04
42 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 55:11 +10:20 10:05
43 Even Lindaas Vang OL 59:05 +14:14 10:48
43 Kristian Fredrik Lynum Freidig 59:05 +14:14 10:48
43 Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett 59:05 +14:14 10:48
46 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 59:09 +14:18 10:48
47 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 1:03:15 +18:24 11:33
48 Eskil Frøisland Vang OL 1:04:54 +20:03 11:51
49 Jostein Svaland Dale Vang OL 1:06:38 +21:47 12:10
50 Are Lodgaard Byåsen IL 1:08:46 +23:55 12:34
51 Elias Øhman Gjø-Vard OL 1:11:45 +26:54 13:07
52 Joar Gjerdahl Konnerud IL 1:21:28 +36:37 14:53
  Mats Eidsmo Freidig diskvalifisert    
  Hans Kristian Stubban Hygen Østmarka OK diskvalifisert    
  Kristian Pytten Kristiansand OK diskvalifisert    
  Skjalg Nysæter Skien OK brutt    
  Alexander Skaug Ytterbøl Halden SK brutt    

H 19-20

7 420 m, 33 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 58:59   7:56
2 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 59:53 +0:53 8:04
3 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 59:56 +0:56 8:04
4 Håvard Eidsmo Freidig 1:00:02 +1:03 8:05
5 Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering 1:00:17 +1:18 8:07
6 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 1:02:02 +3:02 8:21
7 Knut Aasheim Halden SK 1:09:28 +10:29 9:21
8 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 1:09:29 +10:29 9:21
9 Peter Nordbrøden Halden SK 1:09:51 +10:51 9:24
10 Martin Borge Heir Fossum IF 1:11:12 +12:12 9:35
11 Tobias Kristensen Larvik OK 1:11:20 +12:21 9:36
12 Kjetil Mølnvik Freidig 1:11:29 +12:29 9:38
13 Sturla Frydenlund Sturla, IF 1:12:23 +13:24 9:45
14 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:15:05 +16:05 10:07
15 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 1:15:08 +16:08 10:07
16 Tarjei Holo Fossum IF 1:16:05 +17:05 10:15
17 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 1:16:37 +17:38 10:19
18 Olav Milian Schmitt Gran Halden SK 1:17:34 +18:35 10:27
19 Hallvard Seim Grøvlen OL Trollelg 1:17:35 +18:35 10:27
20 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 1:18:04 +19:04 10:31
21 Ole Wanvik Haugen Freidig 1:22:54 +23:54 11:10
22 Adrian Opheim Freidig 1:27:31 +28:31 11:47
23 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1:30:29 +31:29 12:11
24 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 1:30:38 +31:39 12:12
25 Vegard Myklemyr Eiker OL 1:34:02 +35:02 12:40
26 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 1:37:10 +38:11 13:05
27 Bjørnar Løvli Asker Skiklubb 1:44:03 +45:03 14:01
28 Sander H. Rogndokken Nydalens SK 1:47:44 +48:44 14:31
29 Lars Solli Mo OK 1:47:48 +48:48 14:31
30 Vegard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 2:50:28 +1:51:28 22:58
  Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL diskvalifisert    
  Marius Pytten Kristiansand OK diskvalifisert    
  Jostein Tandberg Nydalens SK brutt    

H 21-

9 680 m, 55 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:16:45   7:55
2 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 1:16:47 +0:01 7:55
3 Espen Fiskum Halden SK 1:16:48 +0:03 7:56
4 Håvard Haga Nydalens SK 1:16:51 +0:05 7:56
5 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 1:16:52 +0:07 7:56
6 Anders Nordberg Nydalens SK 1:16:59 +0:14 7:57
7 Per Harald Havnen Johansen Varegg Fleridrett 1:17:07 +0:22 7:57
8 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 1:17:13 +0:28 7:58
9 Ivar Lundanes Emblem IL 1:17:30 +0:45 8:00
10 Vegard Brun Saga IL Tyrving 1:17:31 +0:46 8:00
11 Emil Granqvist NTNUI 1:18:28 +1:43 8:06
12 Oskar Størmer Fossum IF 1:18:38 +1:53 8:07
13 Martin Vister Frol IL 1:18:40 +1:55 8:07
14 Vegard Danielsen Kristiansand OK 1:18:41 +1:55 8:07
15 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 1:18:42 +1:57 8:07
16 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 1:18:43 +1:58 8:07
17 Håvard Irgens Kristiansand OK 1:18:49 +2:04 8:08
18 Simen Aamodt NTNUI 1:18:52 +2:07 8:08
19 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 1:18:59 +2:14 8:09
20 Jon Aukrust Osmoen NTNUI 1:20:19 +3:34 8:17
21 Eirik Kamstrup Hovind Halden SK 1:20:24 +3:38 8:18
22 Henrik Eijsink Nydalens SK 1:20:24 +3:39 8:18
23 Øystein Sørensen Nydalens SK 1:20:55 +4:10 8:21
24 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 1:22:08 +5:23 8:29
25 Jostein Andersen Nydalens SK 1:22:30 +5:45 8:31
26 Anders Tiltnes IL Tyrving 1:23:54 +7:09 8:40
27 Anders Felde Olaussen NTNUI 1:24:29 +7:44 8:43
28 Filip Wadsten Halden SK 1:24:35 +7:49 8:44
29 Anders Vister Nydalens SK 1:28:48 +12:03 9:10
30 Rasmus Rørholt  Theisen NTNUI 1:31:31 +14:46 9:27
31 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 1:32:49 +16:04 9:35
32 Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett 1:32:54 +16:09 9:35
33 Øyvind Helgerud Halden SK 1:32:58 +16:13 9:36
34 Vegard Blomseth Johnsen NTNUI 1:33:04 +16:19 9:36
35 Magne Jutulstad NTNUI 1:33:09 +16:24 9:37
36 Matias Hodne Hanisch Kristiansand OK 1:35:09 +18:24 9:49
37 Mikkel Sørensen NTNUI 1:36:25 +19:40 9:57
38 Emil Jönsson IL Tyrving 1:38:15 +21:30 10:08
39 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 1:39:46 +23:01 10:18
40 Petter Marki Erichsen Kristiansand OK 1:42:42 +25:56 10:36
41 Jørgen Fiskum Frol IL 1:43:13 +26:28 10:39
42 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 1:45:03 +28:18 10:51
43 Philipp von Arx NTNUI 1:45:08 +28:23 10:51
44 Erik Gustafsson NTNUI 1:45:11 +28:26 10:51
45 Ivar Aukrust Osmoen NTNUI 1:45:40 +28:55 10:54
46 Andreas Svingheim Magerøy Frol IL 1:45:55 +29:10 10:56
47 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 1:47:00 +30:14 11:03
48 Dag Steinar Ragvin Bø OL 1:50:40 +33:54 11:25
49 Henrik Upsal NTNUI 1:55:28 +38:43 11:55
50 Lars Owren NTNUI 1:55:32 +38:47 11:56
  Mikal Brastad Larsen Nydalens SK diskvalifisert    
  Mats Nordbrøden Halden SK diskvalifisert    
  Øystein Pettersen Nydalens SK diskvalifisert    
  Morten Jørgensen Kristiansand OK brutt    
  Kjell Erik Røisland Søgne og Songdalen OK brutt


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +