Resultater NM Skiorientering Langdistanse 2015



Resultater NM Skiorientering Langdistanse
Trondheim, Sør-Trøndelag - 31. januar 2015

D 12

4 450 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mari Eidsmo Freidig 45:53   10:18
2 Mathea Spets Storhov Freidig 47:53 +2:00 10:45

 

D 15-16

6 870 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Ragnhild Eide Byåsen IL 47:11   6:52
2 Anine Lome Hamar OK 52:27 +5:16 7:38

 

D 17- kort

6 870 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vibeke S Nørstebø NTNUI 50:31   7:21
2 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:04:35 +14:04 9:24
3 Melanie Simpson Wing OK 1:23:31 +33:00 12:09
4 Yonca Krahn NOTEAM 1:36:23 +45:52 14:01
  Kajsa Stina Sandstad Frol IL diskvalifisert    

 

D 17-20 (NM)

8 870 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 49:06   5:32
2 Evine Westli Andersen Løten o-lag 51:36 +2:30 5:49
3 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 53:42 +4:36 6:03
4 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 58:04 +8:58 6:32
5 Gina Mølnvik Freidig 1:05:22 +16:16 7:22
6 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 1:06:35 +17:29 7:30
7 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 1:06:40 +17:34 7:30
8 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:08:42 +19:36 7:44
9 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 1:13:09 +24:03 8:14
10 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 1:13:25 +24:19 8:16
11 Frida Sæther Freidig 1:13:45 +24:39 8:18
12 Ingvild Wang Lillomarka OL 1:17:54 +28:48 8:46
13 Kristin Sagosen Smeby Kongsberg OL 1:20:41 +31:35 9:05
  Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb diskvalifisert    

 

D 21- (NM, WRE)

13 340 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 1:12:51   5:27
2 Anna Ulvensøen NTNUI 1:13:34 +0:43 5:30
3 Marta Ulvensøen NTNUI 1:15:19 +2:28 5:38
4 Maren Jansson Haverstad NTNUI 1:20:42 +7:51 6:02
5 Zsuzsa Fey Asker Skiklubb 1:31:57 +19:06 6:53
6 Marte Fallbakken Berge NTNUI 1:36:35 +23:44 7:14
7 Emily Benham Hadeland OL 1:53:08 +40:17 8:28
  Marianne Dæhli NTNUI diskvalifisert    
  Kari Svingheim Frol IL diskvalifisert    

 

D 40-

8 870 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Torun Spets Storhov Freidig 1:14:36   8:24

 

D 50-

6 870 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Mona Høiås Sæther Freidig 1:03:18   9:12

 

H 13-14

6 870 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 45:58   6:41
2 Simen Spets Storhov Freidig 48:24 +2:26 7:02
3 Jonas Grønli Freidig 52:21 +6:23 7:37

 

H 15-16

6 870 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Oskar Spets Storhov Freidig 44:54   6:32
2 Mathias Vindal Freidig 48:35 +3:41 7:04

 

H 17- kort

8 870 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Morten Severin Saue NTNUI 54:15   6:06
2 Henning Spjelkavik IL Tyrving 57:21 +3:06 6:27
3 Klaus Klausen Espedal NTNUI 59:13 +4:58 6:40
4 Lars Owren Freidig 1:00:02 +5:47 6:46
5 Espen Stornes NTNUI 1:36:37 +42:22 10:53

 

H 17-20 (NM)

13 340 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jonas Madslien Bakken NTNUI 1:03:11   4:44
2 Audun Heimdal Konnerud IL 1:06:00 +2:49 4:56
3 Andreas Sølberg OL Trollelg 1:06:46 +3:35 5:00
4 Bjørnar Kvåle Hadeland OL 1:09:24 +6:13 5:12
5 Øyvind Wiggen Byåsen IL 1:12:16 +9:05 5:25
6 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 1:15:56 +12:45 5:41
7 Håvard Eidsmo Freidig 1:20:47 +17:36 6:03
8 Adrian Opheim Freidig 1:46:34 +43:23 7:59
9 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 1:54:00 +50:49 8:32
10 Andreas Alvem NTNUI 2:26:08 +1:22:57 10:57
  Elias T. Mølnvik Fossum IF brutt    

 

H 21- (NM, WRE)

17 670 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Lars Hol Moholdt Wing OK 1:16:39   4:20
2 Stanimir Belomazhev Hadeland OL 1:18:39 +2:00 4:27
3 Ove Sætra Hadeland OL 1:21:20 +4:41 4:36
4 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 1:24:26 +7:47 4:46
5 Jørgen Madslien Nydalens SK 1:26:54 +10:15 4:55
6 Mihail Utkin Wing OK 1:29:49 +13:10 5:04
7 Dag Lofthus NTNUI 1:36:00 +19:21 5:25
8 Thorstein Wang NTNUI 1:40:18 +23:39 5:40
9 Olav Vestøl NTNUI 1:47:11 +30:32 6:03
10 Harald Kalager NTNUI 1:47:47 +31:08 6:05
11 Sverre Turter Sandvold NTNUI 1:48:16 +31:37 6:07
12 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 1:58:55 +42:16 6:43
13 Snorre Hansen Byåsen IL 2:04:17 +47:38 7:02
14 Agnar Renolen Wing OK 2:12:02 +55:23 7:28
15 Adrian Opheim NTNUI 2:13:33 +56:54 7:33
16 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 2:34:45 +1:18:06 8:45
  Christian Hohl Wing OK diskvalifisert    
  Hans Jørgen Kvåle Hadeland OL diskvalifisert    

 

H 40-

13 340 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jens Even Storhov Freidig 1:20:51   6:03

 

H 50-

8 870 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Harald Svergja Kvikne IL 45:27   5:07
2 Bjarne Lien Byåsen IL 57:53 +12:26 6:31
3 Sturla Sæther Freidig 1:06:19 +20:52 7:28
4 Trond Svanøe-Hafstad Steinkjer OK 1:09:32 +24:05 7:50
  Geir Holm Gundersen Sturla, IF diskvalifisert    
  Øyvind Schjelderup Freidig diskvalifisert    

 

Direkte kort

6 870 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Asbjørn Kvåle Hadeland OL 1:04:25   9:22
2 Oda Wennemo Halden SK 1:19:48 +15:23 11:36
3 Emil Grønli Freidig 1:34:23 +29:58 13:44
  Stian Kristoffersen NOTEAM diskvalifisert    

 

Direkte lang

13 340 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Øystein Grøvlen Nidarøst OK 2:01:00   9:04
2 Ingvild Bjørhei NTNUI 2:22:35 +21:35 10:41
3 Magnar Nedland NOTEAM 2:55:03 +54:03 13:07
  Ina Charlotte Moe Sandefjord OK


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +