Resultater NM Skiorientering Mellomdistanse 2015



Resultater NM Skiorientering Mellomdistanse
Trondheim, Sør-Trøndelag - 1. februar 2015

D 17- (NM, WRE)

6 050 m, 32 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Marta Ulvensøen NTNUI 33:10   5:28
2 Maren Jansson Haverstad NTNUI 33:31 +0:21 5:32
3 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 33:47 +0:37 5:35
4 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 34:05 +0:55 5:38
5 Anna Ulvensøen NTNUI 34:58 +1:48 5:46
6 Evine Westli Andersen Løten o-lag 35:35 +2:25 5:52
7 Zsuzsa Fey Asker Skiklubb 37:47 +4:37 6:14
8 Gina Mølnvik Freidig 37:49 +4:39 6:15
9 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 38:08 +4:58 6:18
10 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 39:28 +6:18 6:31
11 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 41:12 +8:02 6:48
12 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 42:50 +9:40 7:04
13 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 42:52 +9:42 7:05
14 Marte Fallbakken Berge NTNUI 44:06 +10:56 7:17
15 Frida Sæther Freidig 44:57 +11:47 7:25
16 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 45:04 +11:54 7:26
17 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 45:21 +12:11 7:29
18 Martine Åstebøl NTNUI 45:47 +12:37 7:34
19 Vibeke S Nørstebø NTNUI 46:02 +12:52 7:36
20 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 46:21 +13:11 7:39
21 Line Sølberg OL Trollelg 46:37 +13:27 7:42
22 Kristine Fjeldbo NTNUI 46:43 +13:33 7:43
23 Mali Gederaas Kanstad NTNUI 48:05 +14:55 7:56
24 Ingvild Wang Lillomarka OL 50:05 +16:55 8:16
25 Hedvig Åstebøl NTNUI 52:13 +19:03 8:37
26 Kristin Sagosen Smeby Kongsberg OL 52:52 +19:42 8:44
27 Emily Benham Hadeland OL 55:44 +22:34 9:12
28 Marianne Dæhli NTNUI 55:58 +22:48 9:15
29 Aurora Fossøy NTNUI 56:30 +23:20 9:20
30 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:00:36 +27:26 10:00
31 Maiken Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 1:02:16 +29:06 10:17
32 Karoline Dahl Fosby NTNUI 1:20:01 +46:51 13:13

 

D 40-

4 810 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Birgit Økern Jensen Stjørdals-Blink Orientering 46:26   9:39
2 Katrine Austmo Møller Stjørdals-Blink Orientering 48:49 +2:23 10:08
3 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 52:40 +6:14 10:56

 

H 12

2 760 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Erlend Aune Byåsen IL 25:23   9:11
2 Emil Grønli Freidig 26:32 +1:09 9:36
3 Jørgen Aune Byåsen IL 43:40 +18:17 15:49

 

H 13-14

3 490 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Jonas Grønli Freidig 20:25   5:51
2 Simen Spets Storhov Freidig 23:01 +2:36 6:35
3 Vegard Kittilsen Freidig 24:23 +3:58 6:59
4 Marius Møller Stjørdals-Blink Orientering 25:31 +5:06 7:18

 

H 15-16

3 490 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 23:43   6:47

 

H 17- (NM, WRE)

8 140 m, 39 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Hans Jørgen Kvåle Hadeland OL 33:34   4:07
2 Ove Sætra Hadeland OL 33:47 +0:13 4:09
3 Lars Hol Moholdt Wing OK 34:32 +0:58 4:14
4 Stanimir Belomazhev Hadeland OL 35:32 +1:58 4:21
5 Sindre Jansson Haverstad NTNUI 35:49 +2:15 4:24
6 Jørgen Madslien Nydalens SK 36:05 +2:31 4:25
7 Mihail Utkin Wing OK 37:56 +4:22 4:39
8 Øyvind Wiggen Byåsen IL 38:07 +4:33 4:40
9 Elias T. Mølnvik Fossum IF 38:23 +4:49 4:42
10 Dag Lofthus NTNUI 38:30 +4:56 4:43
11 Jonas Madslien Bakken NTNUI 38:45 +5:11 4:45
12 Thorstein Wang NTNUI 39:37 +6:03 4:52
13 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 39:52 +6:18 4:53
14 Andreas Sølberg OL Trollelg 39:57 +6:23 4:54
15 Christian Hohl Wing OK 40:28 +6:54 4:58
16 Audun Heimdal Konnerud IL 42:40 +9:06 5:14
17 Øystein Haug Frol IL 43:27 +9:53 5:20
18 Harald Kalager NTNUI 43:47 +10:13 5:22
19 Sverre Turter Sandvold NTNUI 43:55 +10:21 5:23
20 Olav Andreas Remmen OL Trollelg 43:57 +10:23 5:23
21 Håvard Eidsmo Freidig 44:18 +10:44 5:26
22 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 45:05 +11:31 5:32
23 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 45:38 +12:04 5:36
24 Henning Spjelkavik IL Tyrving 46:14 +12:40 5:40
25 Olav Vestøl NTNUI 46:56 +13:22 5:45
26 Andreas Magerøy Frol IL 46:57 +13:23 5:46
27 Jørgen Tegdan OL Trollelg 47:36 +14:02 5:50
28 Lars Owren Freidig 49:17 +15:43 6:03
29 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 49:30 +15:56 6:04
29 Simen Eid Nielsen NTNUI 49:30 +15:56 6:04
31 Adrian Opheim NTNUI 50:07 +16:33 6:09
32 Ole Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 52:17 +18:43 6:25
33 Snorre Hansen Byåsen IL 52:21 +18:47 6:25
34 Agnar Renolen Wing OK 52:58 +19:24 6:30
35 Henrik Nielsen Solberg Stjørdals-Blink Orientering 54:28 +20:54 6:41
36 Trond Sletner Byåsen IL 55:55 +22:21 6:52
37 Morten Severin Saue NTNUI 57:59 +24:25 7:07
38 Andreas Alvem NTNUI 1:17:56 +44:22 9:34
  Bjørnar Kvåle Hadeland OL diskvalifisert    

 

H 40-

6 050 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Vegar Grønli Byåsen IL 39:04   6:27
2 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 44:15 +5:11 7:18

 

H 50-

4 810 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Bjarne Lien Byåsen IL 29:06   6:02
2 Sturla Sæther Freidig 33:31 +4:25 6:58
3 Geir Holm Gundersen Sturla, IF 43:13 +14:07 8:59

 

Direkte kort

3 490 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Asbjørn Kvåle Hadeland OL 25:55   7:25
2 Marianne Løvås Nidarøst 29:07 +3:12 8:20
3 Halvard Seim Grøvlen OL Trollelg 38:50 +12:55 11:07
4 Elise Spets Frol IL 42:13 +16:18 12:05
5 Camilla Øhman NTNUI 56:01 +30:06 16:03

 

Direkte lang

6 050 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff Km-tid
1 Pål Kittilsen Freidig 38:06   6:17
2 Bjørn Lundanes NTNUI 43:58 +5:52 7:16
3 Øystein Grøvlen Nidarøst 51:19 +13:13 8:28
4 Ina Charlotte Moe Sandefjord OK 1:02:03 +23:57 10:15
5 Melanie Simpson Wing OK 1:20:38 +42:32 13:19
6 Bernhard Vagle NOTEAM 1:21:44 +43:38 13:30


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +