Resultater NM Sprint - Finaler 2015



Resultater NM Sprint, finaler
Tønsberg, Vestfold - 30. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

D17-18 Finale

1 870 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingrid Lundanes Emblem IL 17:27   9:19
2 Marie Olaussen Fredrikstad SK 18:02 +0:35 9:38
3 Malin Sandstad Freidig 18:07 +0:40 9:41
4 Ingeborg Eide Byåsen IL 18:20 +0:53 9:48
4 Emma Arnesen Byåsen IL 18:20 +0:53 9:48
6 Åshild Faller Råheim Fet OL 19:15 +1:48 10:17
7 Dorte Narum Hamar OK 19:24 +1:57 10:22
7 Sigrid Bjørgen Hamar OK 19:24 +1:57 10:22
9 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 19:34 +2:07 10:27
10 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 19:45 +2:18 10:33
11 Johanne Lægran Nydalens SK 19:56 +2:29 10:39
11 Anine Hallén Nydalens SK 19:56 +2:29 10:39
13 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 20:11 +2:44 10:47
14 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 20:13 +2:46 10:48
15 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 20:18 +2:51 10:51
16 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 20:19 +2:52 10:51
17 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 20:33 +3:06 10:59
18 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 20:40 +3:13 11:03
19 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 21:10 +3:43 11:19
20 Oda Q Fossum Freidig 21:40 +4:13 11:35
21 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 21:47 +4:20 11:38
22 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 21:49 +4:22 11:40
23 Siri Moholth Kongsberg OL 21:50 +4:23 11:40
24 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 22:53 +5:26 12:14
25 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 22:58 +5:31 12:16
26 Martine Engebretsen Heming Orientering 23:07 +5:40 12:21
27 Line Sølberg OL Trollelg 23:09 +5:42 12:22
28 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 23:15 +5:48 12:25
  Martine Topstad OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

D19-20 Finale

1 870 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Mårtensson Modum OL 16:43   8:56
2 Anine Ahlsand Nydalens SK 17:07 +0:24 9:09
3 Sigrid Alexandersen Fossum IF 17:36 +0:53 9:24
4 Tonje Vassend Porsgrunn OL 17:49 +1:06 9:31
5 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 18:08 +1:25 9:41
6 Karen Oline Kolstad Freidig 18:19 +1:36 9:47
7 Frida Sæther Freidig 18:26 +1:43 9:51
8 Evine Westli Andersen Løten o-lag 18:27 +1:44 9:51
9 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 18:50 +2:07 10:04
10 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 19:07 +2:24 10:13
11 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 19:09 +2:26 10:14
12 Julie Hjortland Larvik OK 19:30 +2:47 10:25
13 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 19:33 +2:50 10:27
14 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 19:47 +3:04 10:34
15 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 19:48 +3:05 10:35
16 Karen Bjergaard Nydalens SK 19:50 +3:07 10:36
17 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 20:12 +3:29 10:48
18 Ingvild Wang Lillomarka OL 20:42 +3:59 11:04
19 Therese Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 22:29 +5:46 12:01
  Synnøve Bråten Vegårshei IL diskvalifisert    

D21 Finale

2 360 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 16:12   6:51
2 Elise Egseth Nydalens SK 16:31 +0:19 6:59
3 Anne Johanne Lind Nydalens SK 16:55 +0:43 7:10
3 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 16:55 +0:43 7:10
5 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 17:15 +1:03 7:18
6 Emma Johansson Fredrikstad SK 17:22 +1:10 7:21
7 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 17:23 +1:11 7:21
8 Lone Brochmann Bækkelagets SK 17:32 +1:20 7:25
9 Runa Fremstad Larvik OK 17:44 +1:32 7:30
10 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 17:47 +1:35 7:32
11 Marianne Andersen Konnerud IL 17:53 +1:41 7:34
12 Marte Narum Nydalens SK 18:08 +1:56 7:41
13 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 18:10 +1:58 7:41
14 Kristine Fjellanger NTNUI 18:25 +2:13 7:48
15 Louise Oram Nydalens SK 18:45 +2:33 7:56
16 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 18:46 +2:34 7:57
17 Mathilde Korvald Skaare IL BUL-Tromsø 18:47 +2:35 7:57
18 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 18:49 +2:37 7:58
19 Kine Hallan Steiwer Halden SK 19:01 +2:49 8:03
19 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 19:01 +2:49 8:03
21 Laura Ramstein NTNUI 19:04 +2:52 8:04
22 Guro Torpe Frol IL 19:15 +3:03 8:09
23 Thalia Bertschinger Nydalens SK 19:17 +3:05 8:10
24 Sonja Mörsky Lillomarka OL 19:18 +3:06 8:10
25 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 19:22 +3:10 8:12
26 Anna Ulvensøen NTNUI 19:25 +3:13 8:13
27 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 19:27 +3:15 8:14
28 Marion Huber Nydalens SK 19:35 +3:23 8:17
29 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 19:39 +3:27 8:19
30 Kristine Fjeldbo NTNUI 20:57 +4:45 8:52

H17-18 Finale

2 520 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 16:39   6:36
2 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 16:48 +0:09 6:40
3 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 16:57 +0:18 6:43
4 Knut Aasheim Oppsal Orientering 17:22 +0:43 6:53
4 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 17:22 +0:43 6:53
6 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 17:33 +0:54 6:57
6 Håvard Eidsmo Freidig 17:33 +0:54 6:57
8 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 17:52 +1:13 7:05
9 Anders Haga Raumar Orientering 18:00 +1:21 7:08
10 Peter Nordbrøden Halden SK 18:04 +1:25 7:10
11 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 18:07 +1:28 7:11
12 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 18:09 +1:30 7:12
13 Ole Kostøl Kristiansand OK 18:17 +1:38 7:15
14 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 18:24 +1:45 7:18
15 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 18:27 +1:48 7:19
16 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 18:32 +1:53 7:21
17 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 18:38 +1:59 7:23
18 Sverre Bang Støeng Hamar OK 18:43 +2:04 7:25
19 Sam Lunøe Nydalens SK 18:47 +2:08 7:27
20 Tarjei Holo Fossum IF 18:51 +2:12 7:28
21 Even Lindstad Børresen Hamar OK 18:55 +2:16 7:30
22 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 18:57 +2:18 7:31
23 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 19:03 +2:24 7:33
24 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 19:06 +2:27 7:34
25 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 19:16 +2:37 7:38
26 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 19:20 +2:41 7:40
27 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 20:09 +3:30 7:59
28 Ola Løvald Bråten Asker Skiklubb 20:28 +3:49 8:07
29 Marius Pytten Kristiansand OK 20:47 +4:08 8:14
  Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

H19-20 Finale

2 520 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tim Robertson Fossum IF 15:29   6:08
2 Andreas Sølberg OL Trollelg 16:30 +1:01 6:32
3 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 16:35 +1:06 6:34
4 Eivind Høydal Nydalens SK 16:39 +1:10 6:36
5 Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK 16:40 +1:11 6:36
6 Oskar Størmer Fossum IF 16:42 +1:13 6:37
7 Sigur Heggedal Kongsberg OL 16:52 +1:23 6:41
8 Elias T. Mølnvik Fossum IF 17:05 +1:36 6:46
9 Håvard Irgens Fossum IF 17:06 +1:37 6:47
10 Gaute Friestad Kristiansand OK 17:12 +1:43 6:49
11 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 17:18 +1:49 6:51
11 Anders Felde Olaussen Halden SK 17:18 +1:49 6:51
13 Jonas Ressem Frol IL 17:25 +1:56 6:54
14 Steinar Kollerud Lillomarka OL 17:33 +2:04 6:57
15 Markus Holter Halden SK 18:02 +2:33 7:09
16 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 18:06 +2:37 7:10
17 Stian Sundsvik Frol IL 18:14 +2:45 7:14
18 Tord Haflan Nydalens SK 19:00 +3:31 7:32
18 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 19:00 +3:31 7:32
  Harald Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    

H21 Finale

2 700 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emil Wingstedt Halden SK 16:55   6:15
2 Mattias Karlsson Halden SK 16:57 +0:02 6:16
3 Emil Ahlbäck Fossum IF 17:09 +0:14 6:21
4 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 17:16 +0:21 6:23
5 Carl Petter Lyngen Frol IL 17:18 +0:23 6:24
6 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 17:24 +0:29 6:26
7 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 17:25 +0:30 6:27
8 Espen Weltzien IL Tyrving 17:30 +0:35 6:28
9 Anders Vister Nydalens SK 17:34 +0:39 6:30
10 Audun Weltzien IL Tyrving 17:38 +0:43 6:31
11 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 17:43 +0:48 6:33
12 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 17:44 +0:49 6:34
13 Martin Vister Frol IL 17:45 +0:50 6:34
14 Bojan Blumenstein Nydalens SK 17:47 +0:52 6:35
15 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 17:48 +0:53 6:35
16 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 17:53 +0:58 6:37
17 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 17:55 +1:00 6:38
18 Karolis Lazdauskas Kristiansand OK 18:01 +1:06 6:40
19 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 18:02 +1:07 6:40
20 Rune Olsen Bækkelagets SK 18:03 +1:08 6:41
21 Hans Petter Mathisen NTNUI 18:07 +1:12 6:42
22 Håvard Haga Nydalens SK 18:10 +1:15 6:43
23 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 18:27 +1:32 6:49
24 Sindre Rønning Fossum IF 18:30 +1:35 6:51
25 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 18:31 +1:36 6:51
26 Anders Nordberg Nydalens SK 18:49 +1:54 6:58
27 Andreas Magerøy Frol IL 19:05 +2:10 7:04
  Magne Haga Raumar Orientering diskvalifisert    
  Øystein Kvaal Østerbø Wing OK diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +