Resultater NM Sprint - Kvalifisering 2015



Resultater NM Sprint, kvalifisering
Tønsberg, Vestfold - 30. mai 2015

Arrangementstype: Orientering

D17-18 Heat 1

1 870 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marie Olaussen Fredrikstad SK 13:27   7:11
2 Sigrid Bjørgen Hamar OK 15:01 +1:34 8:01
3 Gina Granstedt Halden SK 15:05 +1:38 8:03
4 Anine Hallén Nydalens SK 15:11 +1:44 8:07
5 Siri Moholth Kongsberg OL 15:38 +2:11 8:21
6 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 16:14 +2:47 8:40
6 Line Sølberg OL Trollelg 16:14 +2:47 8:40
8 Hannah Malmei Sandnes IL (Rogaland) 16:18 +2:51 8:42
9 Marie Line Furland Sandnes IL (Rogaland) 16:28 +3:01 8:48
10 Sunniva Omdal Sandnes IL (Rogaland) 16:32 +3:05 8:50
11 Julie Nærestad Vegårshei IL 16:35 +3:08 8:52
12 Stine Madslien Bakken Nydalens SK 16:36 +3:09 8:52
13 Ingvild C. Fleisje Lillomarka OL 17:13 +3:46 9:12
14 Synne Nesheim Flatebakken IL Tyrving 17:34 +4:07 9:23
15 Linn Hege Roso Lardal OL 22:36 +9:09 12:05
  Line Wegner Hodt Fossum IF diskvalifisert    

 

D17-18 Heat 2

1 900 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 14:11   7:27
2 Tilla Farnes Hennum Asker Skiklubb 14:48 +0:37 7:47
3 Martine Engebretsen Heming Orientering 15:01 +0:50 7:54
4 Vilde Malmei Sandnes IL (Rogaland) 15:17 +1:06 8:02
5 Dorte Narum Hamar OK 15:28 +1:17 8:08
6 Sofie Skyttersæter Iversen Heming Orientering 15:43 +1:32 8:16
7 Malin Sandstad Freidig 15:52 +1:41 8:21
8 Ingrid Vrålstad Løvås Varegg Fleridrett 15:59 +1:48 8:24
9 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 16:03 +1:52 8:26
10 Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL 16:07 +1:56 8:28
11 Margrethe Wisløff Asker Skiklubb 16:09 +1:58 8:30
12 Tonje Aasheim Nymark Askøy OL 16:38 +2:27 8:45
13 Stine Njåstein IL Tyrving 16:58 +2:47 8:55
14 Anniken Eriksrud Karlsen Bækkelagets SK 17:08 +2:57 9:01
15 Marthe Svihus Sandnes IL (Rogaland) 17:19 +3:08 9:06
16 Vilde Hopland Skage Gneist, IL 17:44 +3:33 9:20
17 Silje Hauge Hisøy OK 19:35 +5:24 10:18
18 Synne Eide Rapp Raumar Orientering 21:03 +6:52 11:04

 

D17-18 Heat 3

1 940 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emma Arnesen Byåsen IL 13:00   6:42
2 Nora Synnøve Woxholth Asker Skiklubb 14:08 +1:08 7:17
3 Martine Topstad OL Tønsberg og omegn 14:35 +1:35 7:31
4 Anniken Helland-Hansen IL Tyrving 14:40 +1:40 7:33
5 Åshild Faller Råheim Fet OL 14:44 +1:44 7:35
6 Ingrid Lundanes Emblem IL 14:46 +1:46 7:36
7 Constance Storvestre Varegg Fleridrett 15:31 +2:31 7:59
8 Johanne Lægran Nydalens SK 15:46 +2:46 8:07
9 Tiril Ruud Bråten Raumar Orientering 15:51 +2:51 8:10
10 Oda Q Fossum Freidig 16:00 +3:00 8:14
11 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 16:06 +3:06 8:17
12 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 16:24 +3:24 8:27
13 Emilie Westin Porsgrunn OL 16:33 +3:33 8:31
14 Fanni Jauhojärvi Markussen Asker Skiklubb 16:37 +3:37 8:33
15 Karine Vestøl Vegårshei IL 18:10 +5:10 9:21
16 Anne Willkommen Eiken Kongsberg OL 18:12 +5:12 9:22
17 Idunn Haavengen Kongsberg OL 19:16 +6:16 9:55

 

D19-20 Heat 1

1 870 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Ahlsand Nydalens SK 12:55   6:54
2 Sigrid Alexandersen Fossum IF 13:25 +0:30 7:10
3 Evine Westli Andersen Løten o-lag 14:32 +1:37 7:46
4 Marte Hoff Hagen Byåsen IL 14:42 +1:47 7:51
5 Karen Oline Kolstad Freidig 14:53 +1:58 7:57
6 Synnøve Bråten Vegårshei IL 14:54 +1:59 7:58
7 Julie Hjortland Larvik OK 15:08 +2:13 8:05
8 Kaja Bråten Løvald Asker Skiklubb 15:35 +2:40 8:20
9 Ingeborg Ellegaard Melby Nydalens SK 15:38 +2:43 8:21
10 Therese Sæbø Vik Sandnes IL (Rogaland) 19:21 +6:26 10:20
  Ragnhild Hjermstad Fossum IF diskvalifisert    

 

D19-20 Heat 2

1 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Heidi Mårtensson Modum OL 13:37   7:10
2 Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL 14:07 +0:30 7:25
2 Tonje Vassend Porsgrunn OL 14:07 +0:30 7:25
4 Karoline Sønsterudbråten Raumar Orientering 14:32 +0:55 7:38
5 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 14:40 +1:03 7:43
6 Frida Sæther Freidig 15:11 +1:34 7:59
7 Ingrid Gulbrandsen Asker Skiklubb 15:23 +1:46 8:05
8 Åsne Skram Trømborg Kongsberg OL 15:56 +2:19 8:23
9 Karen Bjergaard Nydalens SK 16:20 +2:43 8:35
10 Ingvild Wang Lillomarka OL 17:32 +3:55 9:13
11 Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno OL Trollelg 17:40 +4:03 9:17
  Kristiane Elise Ottesen Varegg Fleridrett diskvalifisert    

 

D21 Heat 1

2 360 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Ekroll Jahren Raumar Orientering 15:17   6:28
1 Anne Johanne Lind Nydalens SK 15:17   6:28
3 Anne M Hausken Nordberg Nydalens SK 16:01 +0:44 6:47
4 Runa Fremstad Larvik OK 16:31 +1:14 6:59
5 Lone Brochmann Bækkelagets SK 16:46 +1:29 7:06
6 Hanna Haugen Nordbrøden Halden SK 16:47 +1:30 7:06
7 Lene Godager Kaas Bækkelagets SK 17:09 +1:52 7:16
8 Kine Gulliksen Bækkelagets SK 17:21 +2:04 7:21
9 Kine Hallan Steiwer Halden SK 17:34 +2:17 7:26
10 Guro Torpe Frol IL 17:58 +2:41 7:36
11 Ida Tiltnes IL Tyrving 18:37 +3:20 7:53
12 Siri Kollerud Lillomarka OL 18:39 +3:22 7:54
13 Kine Sofie Sandstad Frol IL 20:06 +4:49 8:31
14 Ida Tangen Nydalens SK 21:20 +6:03 9:02
15 Ane Klepsvik Vinsjansen Ganddal IL 29:21 +14:04 12:26
  Aina Viena Larvik OK diskvalifisert    

 

D21 Heat 2

2 350 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elise Egseth Nydalens SK 16:01   6:48
2 Marianne Andersen Konnerud IL 16:49 +0:48 7:09
3 Kristine Fjellanger NTNUI 17:03 +1:02 7:15
4 Ingjerd Myhre Kongsberg OL 17:09 +1:08 7:17
5 Laura Ramstein NTNUI 17:22 +1:21 7:23
6 Sonja Mörsky Lillomarka OL 18:01 +2:00 7:40
7 Anna Ulvensøen NTNUI 18:27 +2:26 7:51
8 Kristine Fjeldbo NTNUI 18:29 +2:28 7:51
9 Mathilde Korvald Skaare IL BUL-Tromsø 18:38 +2:37 7:55
10 Marthe Gløersen OL Tønsberg og omegn 19:06 +3:05 8:07
11 Kari Svingheim Frol IL 19:23 +3:22 8:14
12 Elin-Kristin Hem NTNUI 19:56 +3:55 8:28
13 Marianne Dæhli NTNUI 20:28 +4:27 8:42
14 Stefani Popova Hadeland OL 20:29 +4:28 8:42
15 Mai Elin Watson NTNUI 21:05 +5:04 8:58
16 Mariell Arntzen Gneist, IL 21:35 +5:34 9:11
  Marte Fallbakken Berge NTNUI diskvalifisert    

 

D21 Heat 3

2 470 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 15:47   6:23
2 Emma Johansson Fredrikstad SK 16:21 +0:34 6:37
3 Audhild Bakken Rognstad NTNUI 16:26 +0:39 6:39
4 Nikoline Ekeberg Schjerve Bækkelagets SK 16:42 +0:55 6:45
5 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 17:14 +1:27 6:58
6 Marte Narum Nydalens SK 17:24 +1:37 7:02
7 Louise Oram Nydalens SK 17:27 +1:40 7:03
8 Thalia Bertschinger Nydalens SK 17:37 +1:50 7:07
9 Marion Huber Nydalens SK 17:48 +2:01 7:12
10 Christiane Trösse Varegg Fleridrett 18:47 +3:00 7:36
11 Anikken Gjerde Alnæs Raumar Orientering 19:08 +3:21 7:44
12 Iliana Ilieva Halden SK 19:41 +3:54 7:58
13 Marit Isachsen Asker Skiklubb 20:01 +4:14 8:06
13 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 20:01 +4:14 8:06
15 Cristina Luis Nydalens SK 20:52 +5:05 8:26
16 Trine Bolstad Ganddal IL 21:00 +5:13 8:30
17 Melanie Simpson Wing OK 22:44 +6:57 9:12
18 Kjersti Elisabeth Midtbø Wing OK 23:01 +7:14 9:19

 

H17-18 Heat 1

2 520 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Audun Heimdal Konnerud IL 16:10   6:24
2 Knut Aasheim Oppsal Orientering 16:27 +0:17 6:31
3 Peter Nordbrøden Halden SK 16:32 +0:22 6:33
4 Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF 16:35 +0:25 6:34
5 Ivar Jevne Arnesen Hamar OK 17:07 +0:57 6:47
6 Ole Kostøl Kristiansand OK 17:22 +1:12 6:53
7 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 17:29 +1:19 6:56
8 Sam Lunøe Nydalens SK 17:31 +1:21 6:57
9 Even Lindstad Børresen Hamar OK 17:32 +1:22 6:57
10 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 17:34 +1:24 6:58
11 Kjetil Mølnvik Freidig 17:37 +1:27 6:59
12 Jørgen Kjos Barkenæs Fet OL 18:31 +2:21 7:20
13 Olav Schmitt Gran Halden SK 18:46 +2:36 7:26
14 Trygve Heggedal Kongsberg OL 19:30 +3:20 7:44
15 Sander Hildebrand Rogndokken Fet OL 19:56 +3:46 7:54
16 Jørgen Vister Indre Østfold OK 20:31 +4:21 8:08
17 Ludvig Rødnes Oppsal Orientering 20:50 +4:40 8:16
18 Jostein Tandberg Nydalens SK 21:07 +4:57 8:22
19 Jarle Lysnes Hedrum OL 21:51 +5:41 8:40
20 Emil Løwengreen Fredrikstad SK 28:34 +12:24 11:20
  Kim-Andrè Kjenes Haugland Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Ulrik Astrup Arnesen Heming Orientering diskvalifisert    

 

H17-18 Heat 2

2 490 m, 25 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 15:49   6:21
2 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 15:50 +0:01 6:21
3 Anders Haga Raumar Orientering 15:58 +0:09 6:24
4 Sverre Bang Støeng Hamar OK 16:16 +0:27 6:31
5 Trygve Kristoffer Løvli Halden SK 16:39 +0:50 6:41
6 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 16:41 +0:52 6:42
7 Tarjei Holo Fossum IF 17:14 +1:25 6:55
8 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 17:20 +1:31 6:57
9 Eivind Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 17:31 +1:42 7:02
10 Ola Løvald Bråten Asker Skiklubb 17:36 +1:47 7:04
11 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 17:41 +1:52 7:06
12 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 17:47 +1:58 7:08
13 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 17:48 +1:59 7:08
14 Erlend Kvittum Nytrøen Tynset IF 17:56 +2:07 7:12
15 Ole Flaatten Ok Skeidi 18:03 +2:14 7:14
16 Martin Borge Heir Fossum IF 18:10 +2:21 7:17
17 Simen Åmodt Amundsen Lardal OL 18:31 +2:42 7:26
18 Øyvind Johannessen Gneist, IL 18:39 +2:50 7:29
19 Sturla Frydenlund Sturla, IF 19:13 +3:24 7:43
20 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 19:18 +3:29 7:45
21 Fredrik Moe Sandefjord OK 19:32 +3:43 7:50
22 Johannes K. Midtbø Wing OK 20:25 +4:36 8:11
23 Stian Andresen OK Moss 22:17 +6:28 8:56
24 Thomas Tubbehaugen OK Moss 31:02 +15:13 12:27
  Åsmund Aamodt Resell Nydalens SK diskvalifisert    

 

H17-18 Heat 3

2 530 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eirik Langedal Breivik Nydalens SK 14:40   5:47
2 Håvard Eidsmo Freidig 14:51 +0:11 5:52
3 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 15:01 +0:21 5:56
4 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 15:16 +0:36 6:02
5 Herman Ryen Martinsen Fredrikstad SK 15:18 +0:38 6:02
6 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 15:26 +0:46 6:06
7 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 15:44 +1:04 6:13
8 Kristian Nilsen Sandnes Emblem IL 16:04 +1:24 6:21
9 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 16:29 +1:49 6:30
10 Marius Pytten Kristiansand OK 16:40 +2:00 6:35
11 Vegard Myklemyr Eiker OL 16:56 +2:16 6:41
12 Johannes Bordal Ringsaker OK 17:03 +2:23 6:44
13 Magnus Wølneberg IL Tyrving 17:05 +2:25 6:45
14 Ole Martin Edstrøm Oppsal Orientering 17:46 +3:06 7:01
15 Truls Sildnes Baklid Konnerud IL 18:05 +3:25 7:08
16 Lukas Emil Rogne OK Moss 18:39 +3:59 7:22
17 Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK 19:05 +4:25 7:32
18 Sondre Lorentsen OK Silsand 19:09 +4:29 7:34
19 Vegard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 19:27 +4:47 7:41
20 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 23:25 +8:45 9:15
  Vegard Landsverk Skien OK diskvalifisert    

 

H19-20 Heat 1

2 520 m, 19 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andreas Sølberg OL Trollelg 15:08   6:00
2 Håkon Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 15:10 +0:02 6:01
3 Sigur Heggedal Kongsberg OL 15:24 +0:16 6:06
4 Anders Felde Olaussen Halden SK 15:28 +0:20 6:08
5 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 15:29 +0:21 6:08
6 Gaute Friestad Kristiansand OK 15:45 +0:37 6:15
7 Eivind Høydal Nydalens SK 15:53 +0:45 6:18
8 Olav Ekrheim Varegg Fleridrett 16:15 +1:07 6:26
9 Tord Haflan Nydalens SK 16:17 +1:09 6:27
10 Erik Olsvik Dengerud Nydalens SK 16:25 +1:17 6:30
10 Harald Astrup Arnesen Heming Orientering 16:25 +1:17 6:30
12 Magne Jutulstad NTNUI 16:32 +1:24 6:33
13 Simen Bordal Fossum IF 17:17 +2:09 6:51
14 Karl Fremstad Kongsberg OL 17:23 +2:15 6:53
15 Rein Helle Mårdalen Freidig 18:23 +3:15 7:17
16 Arvid Lyngstad Wing OK 18:40 +3:32 7:24
17 Andreas Eide Skjæveland Stavanger Orienteringsklubb 21:28 +6:20 8:31
  Vetle Christiansen Raumar Orientering diskvalifisert    
  Jonas Madslien Bakken NTNUI diskvalifisert    

 

H19-20 Heat 2

2 490 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tim Robertson Fossum IF 14:17   5:44
2 Jonas Ressem Frol IL 15:13 +0:56 6:06
3 Dag Blandkjenn Kristiansand OK 15:17 +1:00 6:08
4 Elias T. Mølnvik Fossum IF 15:18 +1:01 6:08
5 Håvard Irgens Fossum IF 16:05 +1:48 6:27
6 Henrik Eijsink Ås-NMBU Orientering 16:19 +2:02 6:33
7 Markus Holter Halden SK 16:20 +2:03 6:33
7 Oskar Størmer Fossum IF 16:20 +2:03 6:33
9 Steinar Kollerud Lillomarka OL 16:21 +2:04 6:33
9 Stian Sundsvik Frol IL 16:21 +2:04 6:33
11 Øyvind Wiggen Byåsen IL 16:37 +2:20 6:40
12 Henrik Upsal Kristiansand OK 16:55 +2:38 6:47
13 Bjørn André Aaslund Fet OL 17:16 +2:59 6:56
14 Vegard Rønning Huber Hamar OK 17:34 +3:17 7:03
15 Erland Kvisle Asker Skiklubb 17:35 +3:18 7:03
16 Runar Bjørhovde Bækkelagets SK 18:11 +3:54 7:18
17 Vegard Ressem Frol IL 18:46 +4:29 7:32
18 Tor-Arve Bjørnstad Strand Raumar Orientering 22:47 +8:30 9:08

 

H21 Heat 1

2 700 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emil Wingstedt Halden SK 15:05   5:35
2 Lars Sandstad Skjeset Frol IL 15:21 +0:16 5:41
3 Trond Einar Moen Pedersli OL Trollelg 15:29 +0:24 5:44
4 Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 15:38 +0:33 5:47
5 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 15:40 +0:35 5:48
6 Eirik Kamstrup Hovind NTNUI 15:42 +0:37 5:48
7 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 15:52 +0:47 5:52
8 Magne Haga Raumar Orientering 15:58 +0:53 5:54
9 Rune Olsen Bækkelagets SK 16:06 +1:01 5:57
10 Emil Ahlbäck Fossum IF 16:08 +1:03 5:58
11 Vegard Peikli Sandnes IL (Rogaland) 17:11 +2:06 6:21
12 Thomas Nipen Nydalens SK 17:13 +2:08 6:22
13 Ove Baardsgaard OL Trollelg 17:28 +2:23 6:28
14 Niklas Profors NTNUI 18:03 +2:58 6:41
15 Per Wiréhn Asker Skiklubb 18:19 +3:14 6:47
16 Thomas Johnsen IL BUL-Tromsø 19:11 +4:06 7:06
17 Morten Bjerga Sundli Ganddal IL 22:05 +7:00 8:10
  Torben Christian Wendler Raumar Orientering diskvalifisert    
  Ove Sætra Hadeland OL diskvalifisert    
  Ivar Haugen Kristiansand OK diskvalifisert    
  Terje Maroni Byåsen IL diskvalifisert    
  Torgeir Nørbech IL Tyrving diskvalifisert    

 

H21 Heat 2

2 700 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Espen Weltzien IL Tyrving 15:00   5:33
2 Audun Weltzien IL Tyrving 15:19 +0:19 5:40
3 Nicholas Oskarsson Lillomarka OL 15:20 +0:20 5:40
4 Anders Vister Nydalens SK 15:23 +0:23 5:41
5 Martin Vister Frol IL 15:27 +0:27 5:43
6 Johan Asphjell Bjørnaas Frol IL 15:33 +0:33 5:45
7 Carl Petter Lyngen Frol IL 15:35 +0:35 5:46
8 Anders Nordberg Nydalens SK 15:38 +0:38 5:47
9 Mattias Karlsson Halden SK 15:52 +0:52 5:52
10 Andreas Magerøy Frol IL 16:10 +1:10 5:59
11 Morten Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 16:12 +1:12 6:00
12 Borger Melsom Fossum IF 16:15 +1:15 6:01
13 Mattis Holt Freidig 16:22 +1:22 6:03
14 Øyvind Watterdal Hadeland OL 16:32 +1:32 6:07
15 Mathias Nipen IL Tyrving 16:36 +1:36 6:08
16 Andreas G. Polden Gneist, IL 16:54 +1:54 6:15
17 Mathias Drage Kongsberg OL 17:46 +2:46 6:34
18 Alf Johan Walgermo Lima Ganddal IL 19:21 +4:21 7:10
  Vyacheslav Mukhidinov Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Antonio Martínez Pérez Halden SK diskvalifisert    

 

H21 Heat 3

2 720 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 15:06   5:33
2 Sindre Rønning Fossum IF 15:17 +0:11 5:37
3 Gaute Hallan Steiwer Lillomarka OL 15:22 +0:16 5:38
4 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 15:38 +0:32 5:44
5 Sindre Østgulen Deisz NTNUI 15:44 +0:38 5:47
6 Karolis Lazdauskas Kristiansand OK 15:48 +0:42 5:48
7 Sindre Sandven Fossum IF 15:51 +0:45 5:49
8 Bojan Blumenstein Nydalens SK 15:53 +0:47 5:50
9 Håvard Haga Nydalens SK 15:58 +0:52 5:52
10 Hans Petter Mathisen NTNUI 16:05 +0:59 5:54
11 Tomas Eidsmo Freidig 16:27 +1:21 6:02
12 Simen Aamodt NTNUI 16:29 +1:23 6:03
13 Håvard Vassenden Frol IL 16:36 +1:30 6:06
14 Trygve Olsen NTNUI 16:54 +1:48 6:12
15 Magnus Svingheim Raumar Orientering 17:00 +1:54 6:14
16 Jørgen Madslien Nydalens SK 17:23 +2:17 6:23
17 Magnus Mellbye Larsen Asker Skiklubb 18:00 +2:54 6:37
18 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 18:57 +3:51 6:58
19 Robert Fredriksen Notodden OL 21:57 +6:51 8:04
  Ståle Gjelsten Kristiansand OK diskvalifisert    
  Sondre Sande Gullord NTNUI diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +