Resultater NM Ultralang 2019



Resultater NM Ultralang
Bjugn, Trøndelag - 12. mai 2019

Arrangementstype: Orientering

D 17-18 E

11 100 m, 29 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 1.22.36   7.26
2 Jenny Baklid Konnerud IL 1.22.48 +0.12 7.27
3 Marie Liland Nydalens SK 1.26.56 +4.20 7.49
4 Janne Tjørhom Aasheim Ganddal IL 1.27.50 +5.14 7.54
5 Frida Haugskott OL Trollelg 1.28.54 +6.18 8.00
6 Tale Strand Kongsberg OL 1.30.00 +7.24 8.06
7 Andrea Ranvik Konnerud IL 1.31.43 +9.07 8.15
8 Malene Teresia Jebsen Heming Orientering 1.33.42 +11.06 8.26
9 Ingvild Langeggen Kongsberg OL 1.34.39 +12.03 8.31
10 Maya Jones Arnesen Heming Orientering 1.36.56 +14.20 8.43
11 Christiane Ruud Bøckman Kristiansand OK 1.37.35 +14.59 8.47
12 Sara Nystrøm Olsen Stavanger Orienteringsklubb 1.41.44 +19.08 9.09
13 Kristine Eide Rapp Raumar Orientering 1.42.26 +19.50 9.13
14 Tora Aasheim Nymark Varegg Fleridrett 1.42.51 +20.15 9.15
15 Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 1.43.31 +20.55 9.19
16 Anniken Ranvik Konnerud IL 1.44.31 +21.55 9.24
17 Marie Lindløv Jensen OK Moss 1.44.33 +21.57 9.25
18 Malin Hauge Hisøy OK 1.44.58 +22.22 9.27
19 Mina Jørgensen Tyrving IL 1.46.08 +23.32 9.33
20 Live Østvold Heming Orientering 1.46.18 +23.42 9.34
21 Vilde Lereim Storli Freidig 1.48.22 +25.46 9.45
22 Hanna Eckhardt Andersen Heming Orientering 1.48.32 +25.56 9.46
23 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 1.50.47 +28.11 9.58
24 Stella Holmboe Tyrving IL 1.52.51 +30.15 10.10
25 Ingrid Lund Hovden Tyrving IL 2.03.55 +41.19 11.09
26 Iris Holst Tyrving IL 2.07.03 +44.27 11.26
27 Hanne Helmine Rogstad Nidarøst OK 2.10.00 +47.24 11.42
28 Oda Isnes Tyse Eiker OL 2.23.52 +1.01.16 12.57
  Karen Hoel Jomaas Fossum IF diskvalifisert    
  Kristine Kravdal Gjø-Vard OL ikke startet    
  Solveig Moen Letmolie Eiker OL ikke startet    

D 19-20 E

11 800 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anine Lome Hamar OK 1.30.13   7.38
2 Synne Strand Asker Skiklubb 1.31.17 +1.04 7.44
3 Pernille Katla Fossum IF 1.32.04 +1.51 7.48
4 Hanne Vassend Porsgrunn OL 1.37.51 +7.38 8.17
5 Hedda Raadal Bjørlo Halden SK 1.38.26 +8.13 8.20
6 Ane Dyrkorn NTNUI 1.38.39 +8.26 8.21
7 Thea Dyrkorn NTNUI 1.39.44 +9.31 8.27
8 Signe Bredholt Jørgensen NTNUI 1.40.07 +9.54 8.29
9 Sigrid Vehus Skjerve Verdal OK 1.45.23 +15.10 8.55
10 Ane Nielsen Solberg NTNUI 1.49.47 +19.34 9.18
11 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss 1.50.45 +20.32 9.23
12 Rikke Blakkestad Ingesen Fossum IF 2.18.22 +48.09 11.43
  Vera Melkild Freidig ikke startet    
  Aurora Gjølsjø OK Moss ikke startet    
  Ragnhild Eide Byåsen IL ikke startet    
  Ingrid G. Kvålsgard Fossum IF ikke startet    
  Dina Reitan Freidig ikke startet    

D 21- E

16 000 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ingeborg Eide Byåsen IL 1.58.42   7.25
2 Ingrid Lundanes NTNUI 2.02.18 +3.36 7.38
3 Karen Oline Kolstad NTNUI 2.13.31 +14.49 8.20
4 Malin Sandstad NTNUI 2.14.53 +16.11 8.25
5 Anna Ulvensøen NTNUI 2.15.24 +16.42 8.27
6 Marion Huber Nydalens SK 2.17.55 +19.13 8.37
7 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 2.19.03 +20.21 8.41
8 Emilie Westli Andersen Løten o-lag 2.19.25 +20.43 8.42
9 Evine Westli Andersen Løten o-lag 2.29.27 +30.45 9.20
10 Elin Granstedt NTNUI 2.29.46 +31.04 9.21
11 Mari Angell-Petersen Freidig 2.30.06 +31.24 9.22
12 Åsne Skram Trømborg NTNUI 2.30.37 +31.55 9.24
13 Emma Arnesen Byåsen IL 2.38.38 +39.56 9.54
14 Isabel Donner NTNUI 2.39.16 +40.34 9.57
15 Triin Jäädmaa NTNUI 2.40.34 +41.52 10.02
16 Tilla Farnes Hennum NTNUI 2.43.11 +44.29 10.11
17 Margrethe Wisløff NTNUI 2.43.15 +44.33 10.12
  Line Sølberg IL Leik diskvalifisert    
  Eirin Svanøe-Hafstad Frol IL ikke startet    

H 17-18 E

13 700 m, 46 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Kittilsen Freidig 1.24.40   6.10
2 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 1.25.49 +1.09 6.15
3 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 1.26.13 +1.33 6.17
4 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 1.26.53 +2.13 6.20
5 Tobias Alstad Frol IL 1.27.02 +2.22 6.21
6 Lars Young Vik Nydalens SK 1.27.16 +2.36 6.22
7 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 1.27.52 +3.12 6.24
8 Sigurd Paulsen Vie Haugesund IL Orientering 1.28.12 +3.32 6.26
9 Anders Vestøl Vegårshei IL 1.28.37 +3.57 6.28
10 Lars Sandstad Freidig 1.28.57 +4.17 6.29
11 Felix Finsrud Asker Skiklubb 1.31.12 +6.32 6.39
12 Mikkel Holt Freidig 1.31.25 +6.45 6.40
13 Ådne Skjærstein Tyrving IL 1.32.08 +7.28 6.43
14 Magnus Eide-Fredriksen Heming Orientering 1.34.56 +10.16 6.55
15 Eivind Berner Myhre Fossum IF 1.36.09 +11.29 7.01
16 Clemens Sundby Øxnevad Ganddal IL 1.36.25 +11.45 7.02
17 Jonatan Graversen IL BUL-Tromsø 1.39.15 +14.35 7.14
18 Jonas Grønli Freidig 1.39.19 +14.39 7.14
19 Petter Liabakk Eriksen Byåsen IL 1.39.38 +14.58 7.16
20 Fredrik Vehus Skjerve Verdal OK 1.40.05 +15.25 7.18
21 Øistein Fagerli Næss Raumar Orientering 1.41.59 +17.19 7.26
22 Marius Bakke Fossum IF 1.42.38 +17.58 7.29
23 Erik Bohne Varegg Fleridrett 1.45.11 +20.31 7.40
24 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 1.46.53 +22.13 7.48
25 Tobias Rødde Ganddal IL 1.47.44 +23.04 7.51
26 Jørgen Schjølberg Tynset IF 1.49.42 +25.02 8.00
27 Sondre Ytterbø Asker Skiklubb 1.50.01 +25.21 8.01
28 Markus Andreas Breivold Ganddal IL 1.50.31 +25.51 8.04
29 Mikkel Katla Fossum IF 1.52.25 +27.45 8.12
30 Gaute Fosstveit Raumar Orientering 1.54.08 +29.28 8.19
31 Vetle Drage Kongsberg OL 1.54.12 +29.32 8.20
32 Håvard Veie OK Skøynar 1.54.17 +29.37 8.20
33 Rolf Trygve Haug Kongsberg OL 1.56.02 +31.22 8.28
34 August Syrdal Øen Heming Orientering 1.57.58 +33.18 8.36
35 Henrik Kraft Stjørdals-Blink Orientering 2.00.06 +35.26 8.45
36 Sondre Zahl Hagen Fossum IF 2.00.14 +35.34 8.46
37 Sivert Møklegård Pihl IK Grane Arendal Orientering 2.00.53 +36.13 8.49
38 Hallvar Hallan OK Skøynar 2.03.48 +39.08 9.02
39 Eskil Frischknecht Alta OL 2.06.53 +42.13 9.15
40 Christopher Ladim OK Moss 2.11.01 +46.21 9.33
41 Kristian Østermann Heming Orientering 2.11.10 +46.30 9.34
42 Anders Horvei Raumar Orientering 2.13.44 +49.04 9.45
43 Olav Kristian Lund Kongsberg OL 2.14.20 +49.40 9.48
44 Henrik Belbo Steinkjer OK 2.16.51 +52.11 9.59
45 Håkon Sæternes Byåsen IL 2.21.38 +56.58 10.20
  Jostein Rø Freidig diskvalifisert    
  Jo Even Kolstad Freidig ikke startet    
  Simen Spets Storhov Freidig ikke startet    

H 19-20 E

16 800 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kasper Fosser Heming Orientering 1.33.46   5.34
2 Lukas Liland Nydalens SK 1.41.53 +8.07 6.03
3 Jørgen Baklid Konnerud IL 1.49.25 +15.39 6.30
4 Sander Arntzen Asker Skiklubb 1.51.03 +17.17 6.36
5 Sebastian Daland Kristiansand OK 1.52.20 +18.34 6.41
6 Erling Hjermstad Fossum IF 1.54.42 +20.56 6.49
7 Sindre R Holt Hedrum OL 1.55.09 +21.23 6.51
8 Øyvind Hjermstad Fossum IF 1.57.35 +23.49 6.59
9 Anders Haugskott OL Trollelg 1.59.21 +25.35 7.06
10 Mats Eidsmo Freidig 1.59.47 +26.01 7.07
11 Styrk Hundseid Kamsvåg Tyrving IL 2.00.39 +26.53 7.10
12 Aslak Heimdal Konnerud IL 2.04.10 +30.24 7.23
13 Johan Christie Ørke Stavanger Orienteringsklubb 2.05.10 +31.24 7.27
14 Elias Skjolden Sørensen Lillomarka OL 2.08.28 +34.42 7.38
15 Jens Johan Brekke Lillomarka OL 2.15.39 +41.53 8.04
16 Kristian Fredrik Lynum Freidig 2.17.54 +44.08 8.12
17 Jostein Svaland Dale Vang OL 2.21.51 +48.05 8.26
18 Even Lindaas Vang OL 2.23.25 +49.39 8.32
19 Alexander Repstad Storemyr Porsgrunn OL 2.25.53 +52.07 8.41
20 Ole Jørgen Bogen Arenth NTNUI 2.40.08 +1.06.22 9.31
21 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 2.43.07 +1.09.21 9.42
  Oskar Spets Storhov Freidig ikke startet    

H 21- E

21 600 m, 36 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Olav Lundanes Halden SK 2.12.25   6.07
2 Audun Heimdal NTNUI 2.13.31 +1.06 6.10
3 Håvard Haga Nydalens SK 2.17.05 +4.40 6.20
4 Andreas Sølberg IL Leik 2.21.11 +8.46 6.32
5 Jo Forseth Indgaard Frol IL 2.21.49 +9.24 6.33
6 Rasmus Rørholt Theisen NTNUI 2.22.28 +10.03 6.35
7 Hans Petter Mathisen Fredrikstad SK 2.22.46 +10.21 6.36
8 Emil Granqvist NTNUI 2.23.17 +10.52 6.38
9 Håvard Wedege Fredrikstad SK 2.23.37 +11.12 6.38
10 Øystein Kvaal Østerbø Bækkelagets SK 2.25.53 +13.28 6.45
11 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 2.26.25 +14.00 6.46
12 Simon Jakobsson Frol IL 2.27.39 +15.14 6.50
13 Anders Haga Raumar Orientering 2.28.35 +16.10 6.52
14 Simen Hjalmar Wästlund Bækkelagets SK 2.28.43 +16.18 6.53
15 Oskar Andrén IL Leik 2.30.37 +18.12 6.58
16 Vegard Blomseth Johnsen Nydalens SK 2.31.03 +18.38 6.59
17 Fredrik Eliasson Halden SK 2.31.43 +19.18 7.01
18 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 2.34.30 +22.05 7.09
19 Øyvind Helgerud Halden SK 2.37.19 +24.54 7.16
20 Anders Felde Olaussen NTNUI 2.42.53 +30.28 7.32
21 František Kolovský NTNUI 2.49.03 +36.38 7.49
22 Lars Owren Freidig 2.49.56 +37.31 7.52
23 Kjetil Okkenhaug Emblem IL 2.51.23 +38.58 7.56
24 Are Wigaard NTNUI 2.57.12 +44.47 8.12
25 Olav Milian Schmitt Gran NTNUI 2.58.41 +46.16 8.16
26 Dag Steinar Ragvin Bø OL 3.00.18 +47.53 8.20
27 Sverre Waaler Kaas Nydalens SK 3.00.24 +47.59 8.21
28 Marius Pytten NTNUI 3.08.40 +56.15 8.44
29 Håvard Mo Vaadal NTNUI 3.09.03 +56.38 8.45
30 Jakob Kalvig Skogan NTNUI 3.15.39 +1.03.14 9.03
31 Kjetil Mølnvik Freidig 3.16.00 +1.03.35 9.04
32 Lars Solli Mo OK 3.18.11 +1.05.46 9.10
33 Øystein Fruseth Christiansen NTNUI 3.36.54 +1.24.29 10.02
  Espen Samuelsen Skiri NTNUI diskvalifisert    
  Ola Keiserås IL Leik diskvalifisert    
  Eirik Langedal Breivik NTNUI diskvalifisert    
  Sindre Østgulen Deisz NTNUI ikke startet    
  Håvard Tveite Ås-NMBU Orientering ikke startet    
  Simen Eid Nielsen NTNUI ikke startet    
  Oskar Røen Varegg Fleridrett ikke startet    

H 21 Guest

21 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 David Lundsten IFK Umeå 3.15.47   9.03


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +