Resultater Nord-Norsk Mesterskap Sprint 2015



Resultater Nord-Norsk Mesterskap Sprint
Alta, Finnmark - 14. august 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

 900 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Andrea Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø fullført    
2 Mia Urset IL BUL-Tromsø fullført    
3 Astrid Elida Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø fullført    
4 Ronja Götsch Iversen IL BUL-Tromsø fullført    
5 Gjermund Klevstad Jakobsen Alta OL fullført    
6 Nina Pedersen Kleemann Alta OL fullført    
7 Kristoffer Nian Brovoll Vaeng Sørreisa OL fullført    

D -10

1 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ina-Mari Skoglund Alta OL 12:22   9:30
2 Anna Pedersen Kleemann Alta OL 17:15 +4:53 13:16
3 Ingrid Helsvig Nilsen Alta OL 18:42 +6:20 14:23
4 Hanna Helsvig Nilsen Alta OL 23:34 +11:12 18:07

D 11-12

1 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Erle Frost Alta OL 9:32   6:21
2 Elisa Götsch Iversen IL BUL-Tromsø 9:40 +0:08 6:26
3 Marie Pedersen Kleemann Alta OL 11:38 +2:06 7:45
4 Johanne Tjønndal Bodø og Omegn IF Orientering 11:42 +2:10 7:48
5 Julie Helena Møller Jørgensen Sørreisa OL 15:48 +6:16 10:32

D 13-14

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kaja Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 11:38   6:27
2 Anna Jacobsen-Gaski Bardu IL 11:52 +0:14 6:35
3 Idunn Strand IL BUL-Tromsø 12:28 +0:50 6:55
4 Marit Klevstad Jakobsen Alta OL 14:11 +2:33 7:52
5 Malin Kristina Møller Jørgensen Sørreisa OL 14:19 +2:41 7:57
  Ingrid Renna Eilertsen Kirkenes IF diskvalifisert    

D 15-16

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tora Indregard IL BUL-Tromsø 11:39   6:07
2 Magni Klevstad Jakobsen Alta OL 12:48 +1:09 6:44
3 Eli Kolstad Mo OK 13:03 +1:24 6:52
4 Matilde Bjørkli Alta OL 16:19 +4:40 8:35

D 17-20

2 500 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åshild Kolstad Mo OK 15:20   6:08
2 Martha Kalvig Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 16:04 +0:44 6:25
3 Nora Marie Wedege Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 17:43 +2:23 7:05
4 Oda Furuholmen Bodø og Omegn IF Orientering 18:38 +3:18 7:27

D 21-

2 900 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arntraut Götsch IL BUL-Tromsø 16:04   5:32
2 Mathilde Korvald Skaare IL BUL-Tromsø 17:02 +0:58 5:52
3 Essi Kangasaho Hiidenkiertäjät 17:53 +1:49 6:10
4 Anne Urset IL BUL-Tromsø 19:13 +3:09 6:37
5 Margrete Gaski Bardu IL 19:19 +3:15 6:39
6 Torun Ankjell Nordreisa IL 19:42 +3:38 6:47
7 Guro Brekkan Alta OL 20:39 +4:35 7:07
8 Hege Nornes Harstad OL 21:24 +5:20 7:22
9 Liv Karen Johannessen IL BUL-Tromsø 21:33 +5:29 7:25
10 Kristine Jerijærvi Sandnes IL (Finnmark) 26:43 +10:39 9:12
11 Sara Dinesen Ellyatt Alta OL 29:59 +13:55 10:20
12 Renske Vroom IL BUL-Tromsø 33:20 +17:16 11:29

D 40-

2 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Svendsen Harstad OL 18:34   8:04
2 Hilde Gulbrandsen Sørreisa OL 21:53 +3:19 9:30
3 Karen Pedersen Alta OL 24:55 +6:21 10:50
4 Anne Birgitte Jensen IL BUL-Tromsø 27:05 +8:31 11:46

D 50-

1 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nina Heitmann Alta OL 14:10   7:27
2 Trine Sæternes Sandnes IL (Finnmark) 14:44 +0:34 7:45
3 Eli Blomseth Helgesen Sørreisa OL 14:45 +0:35 7:45
4 Kari Lofthus IL BUL-Tromsø 14:46 +0:36 7:46
5 Sigrid Renna Kirkenes IF 22:52 +8:42 12:02

D 60-

1 800 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Andi Weydahl Alta OL 19:15   10:41

D 70-

1 500 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne-Marie Pedersen Bjerkvik IF 16:51   11:14
2 Aina Romsdal Mauritzsen Varanger Orienteringslag 17:41 +0:50 11:47

H -10

1 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Liam Løvlund Troy Nordreisa IL 14:54   11:27
2 Nikolaj Leijon Pedersen Alta OL 15:38 +0:44 12:01
3 William Brekkan Rasmussen Alta OL 19:16 +4:22 14:49

H 11-12

1 500 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Urset IL BUL-Tromsø 8:08   5:25
2 Eirik Frost Alta OL 8:35 +0:27 5:43
3 Øyvind Johan Olsen Bodø og Omegn IF Orientering 9:36 +1:28 6:24
4 Eirik Witte Alta OL 13:14 +5:06 8:49
  Kasper Ankjell Holmöy Nordreisa IL diskvalifisert    

H 13-14

1 900 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eskil Frischknecht Alta OL 12:08   6:23
2 Gard Frost Alta OL 12:41 +0:33 6:40
3 Esten S. Kringhaug Bodø og Omegn IF Orientering 14:48 +2:40 7:47
4 Tom Einar Flermoen Paulsen Alta OL 15:23 +3:15 8:05
5 Emil Wilfred Jensen Alta OL 18:58 +6:50 9:58

H 15-16

2 300 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Even-Johan Kaspersen Mo OK 12:09   5:16
2 Johannes Helsvig Nilsen Alta OL 14:47 +2:38 6:25
3 Trygve Bø Kongsbakk Bodø og Omegn IF Orientering 14:59 +2:50 6:30
4 Øyvind Eliseussen-Skalle Harstad OL 15:30 +3:21 6:44
5 Mathias Witte Alta OL 15:43 +3:34 6:50
6 Håvard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 15:50 +3:41 6:53
7 Jørgen Strøm Alta OL 17:01 +4:52 7:23
8 Hans Erik Sandelin Rotsundelv IL 18:35 +6:26 8:04
  Jakob Solli Lind IL BUL-Tromsø diskvalifisert    

H 17-20

2 900 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vegard Vaeng Bernhardsen IL BUL-Tromsø 16:12   5:35
2 Espen Samuelsen Skiri Bodø og Omegn IF Orientering 16:45 +0:33 5:46
3 Sondre Lorentsen OK Silsand 16:59 +0:47 5:51
4 Yngve Blomseth Helgesen Sørreisa OL 17:05 +0:53 5:53
5 Marius Witte Alta OL 19:31 +3:19 6:43
6 Ruben Forsberg Alta OL 19:59 +3:47 6:53
7 Nils Martin Sandelin Rotsundelv IL 20:05 +3:53 6:55
8 Lars Eliseussen-Skalle Harstad OL 21:33 +5:21 7:25
  Eirik Renna Eilertsen Kirkenes IF diskvalifisert    

H 21-

2 900 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 14:09   4:52
2 Thomas Johnsen IL BUL-Tromsø 14:32 +0:23 5:00
3 Håvard Krey Hansen OK Silsand 15:47 +1:38 5:26
4 Alejandro Berrio IL BUL-Tromsø 19:30 +5:21 6:43
5 Kalle Rosenblad Hiidenkiertäjät 20:54 +6:45 7:12
  Stig Løvlund Nordreisa IL diskvalifisert    

H 40-

2 500 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Børge Harvey IL BUL-Tromsø 14:05   5:38
2 Jonny i Hansen IL BUL-Tromsø 15:11 +1:06 6:04
3 Odd-Ivan Lorentsen OK Silsand 15:31 +1:26 6:12
4 Ruben Pedersen Alta OL 15:37 +1:32 6:14
5 Arvid Nikolai Leijon Pedersen Alta OL 16:22 +2:17 6:32
6 Ted Bernhardsen IL BUL-Tromsø 16:29 +2:24 6:35
7 Hans-Martin Vaeng Sørreisa OL 16:32 +2:27 6:36
8 Morten Tjønndal Bodø og Omegn IF Orientering 17:16 +3:11 6:54
9 Lars Løseth Harstad OL 17:59 +3:54 7:11
10 Roar Jørgensen Sørreisa OL 18:28 +4:23 7:23
11 Torkel Irgens Bodø og Omegn IF Orientering 18:34 +4:29 7:25
12 Håkon Brynjulfsen OK Silsand 18:44 +4:39 7:29
13 Rune Glad Alta OL 18:59 +4:54 7:35
14 Frode Ikdahl Bodø og Omegn IF Orientering 19:32 +5:27 7:48
15 Fred Inge Eilertsen Kirkenes IF 20:10 +6:05 8:04
16 Torstein Svendsen Harstad OL 23:43 +9:38 9:29

H 50-

2 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arild Hegreberg Bodø og Omegn IF Orientering 13:52   6:01
2 Tore Kolstad Mo OK 15:05 +1:13 6:33
3 Svein Harald Hansen OK Silsand 15:17 +1:25 6:38
4 Atle Iversen IL BUL-Tromsø 15:23 +1:31 6:41
5 Frode Ødegårdstuen Snertingdal IF Orientering 15:39 +1:47 6:48
6 Steve Samuelsen Bodø og Omegn IF Orientering 17:04 +3:12 7:25
7 Odd Johan Jacobsen Alta OL 17:38 +3:46 7:40
8 Peter Prydz Neverfjord IL 18:18 +4:26 7:57
9 Harald Strand IL BUL-Tromsø 18:41 +4:49 8:07
10 Birger Skreddernes Laksefjord IL 20:16 +6:24 8:48
11 Lasse Skalle Harstad OL 22:42 +8:50 9:52
12 Leif Gulbrandsen Sørreisa OL 27:37 +13:45 12:00

H 60-

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Osen Vestre Akers SK 12:45   6:42
2 Per Rekkedal Bodø og Omegn IF Orientering 13:47 +1:02 7:15
3 Dag Skogan Bodø og Omegn IF Orientering 18:01 +5:16 9:28
4 Jan Løvlund Nordreisa IL 26:51 +14:06 14:07

H 70-

1 800 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Øistein Åsmul OL Trollelg 14:57   8:18
2 Jan Asbjørn Eriksen Sørreisa OL 15:12 +0:15 8:26
3 Magnus Landstad Freidig 15:43 +0:46 8:43
4 Lars Mauritzsen Varanger Orienteringslag 17:13 +2:16 9:33
5 Knut Engstad IL BUL-Tromsø 17:19 +2:22 9:37
6 Richard Kringhaug Valnesfjord IL 22:34 +7:37 12:32


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +